Дякую за коротку, але змістовну розповідь. Про грецькі комедії та трагедії знаю з дитинства. Бачив постановок дуже мало, але багато знаю в переповіданнях або за цитатами. Але про римські п'єси майже не чув і тепер зрозуміло чому - вони не справляли серйозного впливу навіть на сучасників
Ніколи, на жаль, не читав античної літератури і взагалі з культурою тих часів мало знайомий, але відео цікаве. Черговий раз усвідомив, що гуманітарні науки, як і природничі - цілий світ зі своїми правилами і таємницями, в яких можна розбиратися все життя і в якому неспеціалісту легко заблукати і зробити хибні висновки (просто через більш легку окупаємість, природничі науки часто ставлять вище за гуманітарні)
Респект! Та сама буфонада! У мене відразу теж виникла така асоціація :) От тільки краще було б написати "quartam", "quartalis" чи щось подібне :) У латинській мові літера "q" сполучалася лише з "u"!
Було б добре, щоб ваші сценарії перечитували люди без профільної освіти ;) бо поки у вас такий хороший канал-мєждусобойчик-для-своїх. А загалом, дякую за хороший контент!
Зрозуміло, що запит на такий тип контенту на RUclips (та ще й українською) невеликий, але шкода бачити на настільки якісних відео о 3-4-5 тис. Переглядів. Буду шерити серед друзів.
Ви навіть не уявляєте наскільки великий! Я від початку підписаний на Підпільну Гуманітарку, а це відео Ютюб підкинув мені тільки сьогодні, тоб-то через 10 місяців! Чи то не зовсім коректна робота Ютюбу, чи недостатня реклама, чи може інші додаткові причини не достатньо швидкого поширення цього дуже якісного і вкрай необхідного просвітницького контенту саме українською мовою.
Циц! Ніякого права писати або читати жінкі в давній Греції не мали. Взагалі. У собаки раба було більше прав, чим у жінки - це вам не вольниця єгипетська, де жінки бізнесом володіли 6000 років тому.)))
щє раз це напишу - невже я знайшла когось, хто дійсно сам писав курсачі і фундаментально розбираєтья у тому, що каже. У мене таке відчуття, що я потрапила у казку:) філолог, який знає історію і філософію дійсно добре. Знаєте, ви мабуть могли б підкинути декілька ідей або консультувати знімальну команду серіалу Рим, якби те щє було не знято:)) принаймні, мені цього б хотілося, я думаю:)
2:30 Тут більше проблема в нашіх уявах про прогресивність рабської общини дикіх римлян. Хоч в правах жінок вони були не такі печерні як греки, і дитин на бросали насмерть "стихіям", якщо ті були некрасиві, але... скажемо так, будь-хто був краще за давніх греків в правах людини. Ну, мабуть крім ацтеків, майя та інків. З іншого боку, гладиаторські бої - це чисто італіське печерне варварство. Так що тут лотерея, хто з цих двох допотопних дикунів був найпримітивніший: якщо ви жінка - Афіняни, 100%. Якщо "негромадянин", ілот - Спарта. Якщо християнин або єврей - Рим, звісно. Але в італійців був і плюс - вони полігамію ненавидили. На відміну від Птолемея-2-брата-Арсиної-2-чоловіка-Арсиної-1-і-Арсіної-2, о sweet home Філадельфія))) Взагалі, від єгиптян, іранців, китайців тощо, і навіть давніх шумерів, в культурі, правах та науці, європейці завжди відставали на тисячі років, і тільки пілся хрестових походів почали вивчачи такі речи як математику, медицину та банківську систему... але рабство відміняти почали з 18-19го століть, а жінкам в Європі дозволили носити штани аж в 20му, на _декілька тисяч років пізніше за всі інші континенти._ Доктора в Європі почали мити руки сто років тому, а ібн Фадлан ще в 10му сторіччі називав русів немитими варварами з їх принесенням людини в жертву для богів. Отакі діла...
То хіба московити рускіє були бо русини мились і навіть відвар з трав використовували. Це до тепер збереглося коли перший раз дитину купають. А жінки в рум'янку купались. Голову відваром з кропиви і інших трав мили. Так що може в середньовічній Європі і не мились, бо парфумами маскували запахи тіла, а ось русини любили воду і ходили майже всі в білому . Подорожуючий в давні часи Україною описував українців як охайних і хати побілені і одях білий і діти світлорусі і чоловіки в більшості тільки вуса носили і коротко під макітру підстрижені а козаки взагалі тільки оселедець залишали. А ось замість сучасного порошку для прання використовували очишчений лужний розчин з попелу. 🇺🇦👍
Це правда.... Китай, Імперії центральної , середньої Азії залишили після себе історичні докази свого існування - праці фармацевтів, біографів, лікарів, астрологів, жерців......, а про існування "великих" та "могутніх" слов'ян розповіли греки, араби, шведи- нормани-вікінги...... і відомо що жили вони в землянках, жили з рибальства та мисливства (як чукчі чи ескімоси)...... Тих дикунів періодично варяги витягували із землянок і продавали на рабовласницьких торговищах Таврії, Константинополя, Самарканду, Олександрії, Афін, Риму...... Можливо хтось знає відомих "слов'янських" лікарів, поетів, мислителів, мандрівників - від "народження Христа -до 1450 року???? Чи багато "видатних слов'янів" народились, або померли у 1320 році???? Що пам'ятає історія про слов'ян? Спочатку наваляли варягам, потім древляни та поляни довго знищували один одного, ділили землю..... Коли зовсім стомились у взаємній ворожнечі - пішли просити варягів (русів) на правління над собою, дурненькими...... А в Самарканді в цей час Улугбек (онук Тамерлана) будує найбільшу в світі обсерваторію, будує школи (медресе), описує в своєму каталозі зоряного неба 1018 зірок, розвивається математика, архітектура.... Китайські, індійські, іспанські та інші вчені, мандрівники захоплюються Самаркандом - світовою столицею науки.....
@@jaroslavrom1715 а може просто багато чого було знищено? Тому що комусь було так вигідно або зручно. Ну і де тепер ці всі араби і мусульмани в науці? Щось не дуже пруть вперед.
@@ІринаКотловська-у7б як тільки якась країна опиняється під впливом "істинно-правильної релігії", або "єдино-правильної", під впливом релігійних фанатиків робітники будують нові церкви, мечеті, а стадіони, музеї, науково-дослідні заклади (університети, лабораторії, обсерваторії) заростають бур'нами......порівняйте фото вулиць, кафе, ресторанів, шкіл, університету Кабула часів світської держави і за часів правління релігійних догматиків - країна відкотилась на 200-300 років назад.....
Приблизно на 3:38 згадала порівняння із зарубіжної літератури між зображенням воїнів у Гомера і Архілоха (здається) і розбір був той самий - Гомер розкривав індивідуальні риси і велич конкретних персонажів, в той час як поезія Архілоха звучала як гімн боротьби за батьківщину і зрівняння всіх, роблячи цих усіх єдиною силою без обличча і в меті і в кінці. Але, Архілох здається теж грек, просто часи інші вже були.
"Ви, звісно, можете сказати, що "Хмари" Арістофана теж закінчуються побиттям..." Нє, я б не міг такого сказати, я навіть хз шо за хмари і хто такий Арістофан, тож, можливо навіть переплутав у цій цитаті місцями твір-автор:D
Цікаво. Особливо те, що Ви сказали, що побиття в грецькому творі сатиричні. Про історію сатири я знаю тільки те, що її винайшли римляни. Не бажаєте розповісти чому так кажуть. І ще я не сильно розумію цитату Сенеки в оригіналі прошу надавати переклад.
Я ще на початку 19-го говорив про лицедійство. А саме, - яке хріпласте лице, таке чекай і дійство. І ось, маємо, що маємо. "Я вам ничего не должен. Я должен только мемеле Римме и немного наличных папе."
Дякую! Останнім часом у моїй інформаційній бульбашці навіть найбільш стримані висловлюються на актуальні політичні теми. Найбільш витончені - цитатами з Аристотеля :)
Цікавий канал. Підписався. Порада: для утримання уваги до відео варто додати більше перебивок з фото/відео того про що росказує автор: скульптури, бюсти римлян, старовинні картини, фрагменти з фільмів (це було).
Оце ви нам задачку поставили. Нічого достеменно такого обіцяти не будемо, принаймні наразі, але питань інституційної релігії будемо торкатися ще не раз.
Якщо не прив'язуватись до буквального прочитання й зрозуміти, що Біблія не звалилась з небес і не була дослівно продиктована Богом, то проблеми в цьому немає. Ні прив' язка до історичних епох, ні компілятивний характер окремих книг (П'ятикнижжя, Ісая тощо), ні проблеми з авторством, ні впливи сусідніх язичницьких народів не є суттєвими для віри. Я от, наприклад, католик. Якщо би Вас зацікавило те, як Католицька Церква як інституція сприймає сучасну біблістику, то можете прочитати догматичну конституцію 2-го Ватиканського собору Dei Verbum та документ Міжнародної Біблійної комісії "Тлумачення Біблії в Церкві" (доступні онлайн українською).
ось це я дивлюся й у мене виникаэ питання: якіб ви порадили дітям проходити твори по літературі? Бо всі ці Енеїди Вергілія, Одісеї, Фаусти і т.п. в 5-8 класах це занадто складно для дітей
@@pidpilnahumanitarka Тобто, такі твори для дітей 6 класу (11 -12 років) це не відібє у них бажання читати? Пісні літературного походження [2 год.] «Ще не вмерла Україна» (П. Чубинського, М. Вербицького) Національний гімн нашої держави. Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею. «Молитва» (Олександра Кониського) «На долині туман» (В. Діденка) Пісня, що стала народною. Стрілецькі пісні [1 год.] «Ой у лузі червона калина похилилася» (С. Чарнецького і Г. Труха) «Гей, видно село» (Л. Лепкого) Патріотичні мотиви, героїчний, стверджувальний пафос пісень. Микола Вороний [2 год.] «Євшан-зілля» Коротко про письменника. Поема про необхідність повернення людині історичної пам'яті, усвiдомлення своєї національної приналежності. ТЛ: ліро-епічний твір, поема. Тарас Шевченко [3 год.] «Думка» («Тече вода в синє…») «Іван Підкова» «Тарасова ніч» Вони ще не розуміють що таке патріотизм, боротьба, лірика, й чи це не ввідібє бажання в майбутньому до літератури? Бо їм зрозуміліше пригоди, мандри, але не "плач"
Як завжди дуже пізнавально, дякую
дякую
Ми не вписали це в титри, тому впишемо в коментарі. Матеріал для стартової заставки нам надав Богдан Процишин.
Чим більше вас слухаю, тим більше мені цікаво ! Дякую!
Надзвичайно цікаво. Насамперед через яскраво виражену зацікавленість самого автора випуску.
Щира вдячність за просвітництво!
Дуже цікаво! Дякую!
Дивлюся цей канал давно вже і з великим задоволенням!
Дякую за цікавий та унікальний контент🤗
Вподобайка за заставку.
Дякую, дуже цікаво!
принцип "що дозволено юпітеру - не дозволено бику" варто перекласти для тих, хто не вчив сентенції;)
Дякую за коротку, але змістовну розповідь. Про грецькі комедії та трагедії знаю з дитинства. Бачив постановок дуже мало, але багато знаю в переповіданнях або за цитатами. Але про римські п'єси майже не чув і тепер зрозуміло чому - вони не справляли серйозного впливу навіть на сучасників
Ніколи, на жаль, не читав античної літератури і взагалі з культурою тих часів мало знайомий, але відео цікаве. Черговий раз усвідомив, що гуманітарні науки, як і природничі - цілий світ зі своїми правилами і таємницями, в яких можна розбиратися все життя і в якому неспеціалісту легко заблукати і зробити хибні висновки (просто через більш легку окупаємість, природничі науки часто ставлять вище за гуманітарні)
наскільки я далекий від давньоримської літератури...
Подяка за відео та уподобайка!
Де я, а де давньоримський театр...
Але дуже цікаво. Дякую, дядьку.
Дякую Вам!
Дуже цікаві відео підписався дзвінок включив
Лишень зараз зауважив прев'ю до цього відео. Браво!
Про що йде мова? 🙃
Заставка, що прийшла на пошту по дзвіночку studio QARTAM XCV - це щось!!! Тролінг вищого гатунку)))
Ми старалися.
Мені також зайшло! Класика.
95 квартал курить нервово за вуглом...
Респект! Та сама буфонада! У мене відразу теж виникла така асоціація :) От тільки краще було б написати "quartam", "quartalis" чи щось подібне :) У латинській мові літера "q" сполучалася лише з "u"!
Поясніть для тих, хто в танку, про що мова?
Чому я подивилася це відео вже після іспиту з історії Стародавньої Греції та Риму? Це прекрасно!
нарешті для мене література стала цікавою!
Цікаво слухати! Дякую!
Сподобалось.
Круто! Шкодую що раніше не подивився
Нарешті якісно поданий контент в нашому просторі. ДякуюВам
Відео топ, дякую за роботу
Дуже цікаво та зрозуміло. Нічого з часом не змінюється у суспільстві-"хліба та видовищ" залишається тезою сьогодення.
Дуже й дуже досконально й цікаво! Дякую!
Стільки нового дізналась!!!
цікаво!
Дякую, цікаво!
Навпрочуд важливий порівняльний аналіз.
Остапе, ви просто найкращий! я слухаю і насолоджуюся чудовими переказами!
👍
Було б добре, щоб ваші сценарії перечитували люди без профільної освіти ;) бо поки у вас такий хороший канал-мєждусобойчик-для-своїх. А загалом, дякую за хороший контент!
Яка впізнавана заставочка із хлопчиком!
Цікаво, очікую на нові випуски. Дякую
Зрозуміло, що запит на такий тип контенту на RUclips (та ще й українською) невеликий, але шкода бачити на настільки якісних відео о 3-4-5 тис. Переглядів.
Буду шерити серед друзів.
Краще казати не "шерити" (від англ. share), а "ширити" від укр. "поширювати"
Запит великий,каналу потрібна реклама.
Ростемо потихеньку над собою. Це ж не котики і не голі цицьки.
Ви навіть не уявляєте наскільки великий! Я від початку підписаний на Підпільну Гуманітарку, а це відео Ютюб підкинув мені тільки сьогодні, тоб-то через 10 місяців! Чи то не зовсім коректна робота Ютюбу, чи недостатня реклама, чи може інші додаткові причини не достатньо швидкого поширення цього дуже якісного і вкрай необхідного просвітницького контенту саме українською мовою.
Складно. Заумно. Вас не тільки філологи дивляться.
Перший раз слухаю і дивлюся вас.Не маю слів. Чому нас вчать у школі?
Сподобалось пояснення ідеалів римських та грецьких
Вподобайка та комент!
Чим більше вас слухаю, тим більше мені подобаються греки)
Просто ми еллінофіли і не приховуємо цього)
Циц! Ніякого права писати або читати жінкі в давній Греції не мали. Взагалі. У собаки раба було більше прав, чим у жінки - це вам не вольниця єгипетська, де жінки бізнесом володіли 6000 років тому.)))
@@KasumiRINA Бе-бе-бе. Я ж не кажу, що хотіла б там жити - так, озираючись у минуле, милуюся... звіддаля))
@@KasumiRINA неначе щось погане
Дякую, цікаво.
Супер
Дуже цікаво! Дякую
а можна відео про мови, їх поширення входження в інші мови, виникнення мов і так далі.
Дякую! Дуже пізнавально. Недалекі демагоги приходять до влади і донині...😒
щє раз це напишу - невже я знайшла когось, хто дійсно сам писав курсачі і фундаментально розбираєтья у тому, що каже. У мене таке відчуття, що я потрапила у казку:) філолог, який знає історію і філософію дійсно добре. Знаєте, ви мабуть могли б підкинути декілька ідей або консультувати знімальну команду серіалу Рим, якби те щє було не знято:)) принаймні, мені цього б хотілося, я думаю:)
Коментар у підтримку
2:30 Тут більше проблема в нашіх уявах про прогресивність рабської общини дикіх римлян. Хоч в правах жінок вони були не такі печерні як греки, і дитин на бросали насмерть "стихіям", якщо ті були некрасиві, але... скажемо так, будь-хто був краще за давніх греків в правах людини. Ну, мабуть крім ацтеків, майя та інків. З іншого боку, гладиаторські бої - це чисто італіське печерне варварство. Так що тут лотерея, хто з цих двох допотопних дикунів був найпримітивніший: якщо ви жінка - Афіняни, 100%. Якщо "негромадянин", ілот - Спарта. Якщо християнин або єврей - Рим, звісно. Але в італійців був і плюс - вони полігамію ненавидили. На відміну від Птолемея-2-брата-Арсиної-2-чоловіка-Арсиної-1-і-Арсіної-2, о sweet home Філадельфія)))
Взагалі, від єгиптян, іранців, китайців тощо, і навіть давніх шумерів, в культурі, правах та науці, європейці завжди відставали на тисячі років, і тільки пілся хрестових походів почали вивчачи такі речи як математику, медицину та банківську систему... але рабство відміняти почали з 18-19го століть, а жінкам в Європі дозволили носити штани аж в 20му, на _декілька тисяч років пізніше за всі інші континенти._ Доктора в Європі почали мити руки сто років тому, а ібн Фадлан ще в 10му сторіччі називав русів немитими варварами з їх принесенням людини в жертву для богів. Отакі діла...
Ти якоїсь каші понаписувала. Видали краще
То хіба московити рускіє були бо русини мились і навіть відвар з трав використовували. Це до тепер збереглося коли перший раз дитину купають. А жінки в рум'янку купались. Голову відваром з кропиви і інших трав мили. Так що може в середньовічній Європі і не мились, бо парфумами маскували запахи тіла, а ось русини любили воду і ходили майже всі в білому . Подорожуючий в давні часи Україною описував українців як охайних і хати побілені і одях білий і діти світлорусі і чоловіки в більшості тільки вуса носили і коротко під макітру підстрижені а козаки взагалі тільки оселедець залишали. А ось замість сучасного порошку для прання використовували очишчений лужний розчин з попелу. 🇺🇦👍
Це правда.... Китай, Імперії центральної , середньої Азії залишили після себе історичні докази свого існування - праці фармацевтів, біографів, лікарів, астрологів, жерців......, а про існування "великих" та "могутніх" слов'ян розповіли греки, араби, шведи- нормани-вікінги...... і відомо що жили вони в землянках, жили з рибальства та мисливства (як чукчі чи ескімоси)...... Тих дикунів періодично варяги витягували із землянок і продавали на рабовласницьких торговищах Таврії, Константинополя, Самарканду, Олександрії, Афін, Риму...... Можливо хтось знає відомих "слов'янських" лікарів, поетів, мислителів, мандрівників - від "народження Христа -до 1450 року???? Чи багато "видатних слов'янів" народились, або померли у 1320 році???? Що пам'ятає історія про слов'ян? Спочатку наваляли варягам, потім древляни та поляни довго знищували один одного, ділили землю..... Коли зовсім стомились у взаємній ворожнечі - пішли просити варягів (русів) на правління над собою, дурненькими...... А в Самарканді в цей час Улугбек (онук Тамерлана) будує найбільшу в світі обсерваторію, будує школи (медресе), описує в своєму каталозі зоряного неба 1018 зірок, розвивається математика, архітектура.... Китайські, індійські, іспанські та інші вчені, мандрівники захоплюються Самаркандом - світовою столицею науки.....
@@jaroslavrom1715 а може просто багато чого було знищено? Тому що комусь було так вигідно або зручно. Ну і де тепер ці всі араби і мусульмани в науці? Щось не дуже пруть вперед.
@@ІринаКотловська-у7б як тільки якась країна опиняється під впливом "істинно-правильної релігії", або "єдино-правильної", під впливом релігійних фанатиків робітники будують нові церкви, мечеті, а стадіони, музеї, науково-дослідні заклади (університети, лабораторії, обсерваторії) заростають бур'нами......порівняйте фото вулиць, кафе, ресторанів, шкіл, університету Кабула часів світської держави і за часів правління релігійних догматиків - країна відкотилась на 200-300 років назад.....
Велике прохання -- наводьте, будь ласка, переклад афоризмів у титрах.
А то людям, не знайомим з латиною, і загуглити-то не не так просто)
Quod licet Iovi, non licet bovi
га голосовий гугліть
@@Я_Ватник саме так.хоча це несправедливо
@@Я_Ватник плебеям заборонено
@@Я_Ватник 🤣🤣
Приблизно на 3:38 згадала порівняння із зарубіжної літератури між зображенням воїнів у Гомера і Архілоха (здається) і розбір був той самий - Гомер розкривав індивідуальні риси і велич конкретних персонажів, в той час як поезія Архілоха звучала як гімн боротьби за батьківщину і зрівняння всіх, роблячи цих усіх єдиною силою без обличча і в меті і в кінці. Але, Архілох здається теж грек, просто часи інші вже були.
"Ви, звісно, можете сказати, що "Хмари" Арістофана теж закінчуються побиттям..."
Нє, я б не міг такого сказати, я навіть хз шо за хмари і хто такий Арістофан, тож, можливо навіть переплутав у цій цитаті місцями твір-автор:D
"Quod liucet Jovi..." все ж таки варто було перекласти, бо не всім дано знати Lingue Latinae ;)
Хороше дослідження
🇺🇦👍🏻
Заставка агінь і бімба 👍
Красавчик!
Не спроста італійська опера займає найвищі щаблі у світі. Вони почали вдосконалюватись з часів Риму. В вчителями у них були Греки.
А рецептик римського хліба можно?)
Шкода, що Ваших відео не було під час мого навчання на філфаці))
12:00 недосвідчені демагоги при владі??? ну тоді в Україні демократія! але якась зелена...
Добре що вас почав дивитися вже коли балачка їшла про мови. Бо це щось тяжке для мене. Як з..гайдамаками. .тгш
А в нас паралельно: квантова філологія про мови, а уроки літератури - самі бачите.
🔥🔱🇺🇦
Коментар. Кажуть, треба чотири слова, щоб його враховував Ютюб .
Дуже дякую за це відео, друзям вже порадила;)
скиньте картинку яка стоїть на обкладинці, будь ласка
Але ж ви круті!
Цікаво. Особливо те, що Ви сказали, що побиття в грецькому творі сатиричні. Про історію сатири я знаю тільки те, що її винайшли римляни. Не бажаєте розповісти чому так кажуть.
І ще я не сильно розумію цитату Сенеки в оригіналі прошу надавати переклад.
Я ще на початку 19-го говорив про лицедійство.
А саме, - яке хріпласте лице, таке чекай і дійство.
І ось, маємо, що маємо. "Я вам ничего не должен. Я должен только мемеле Римме и немного наличных папе."
Ого, аж не віриться що нормальна гуманітарка існує більше року!
"Тепер ми переможці переможені "( Тит Макцій Плавт)
Дізнався про вас з каналу "історія без міфів "
Топ
Який принцтп? У мене погано з латиною.
Даєш відео про те, на що заміняти активні дієприкметники!!
Тисяча лайків і 0 дізлайків. Це якість , крихітко)))
Де про Терентія?
зачьотнінька заставка))))
Дякую! Останнім часом у моїй інформаційній бульбашці навіть найбільш стримані висловлюються на актуальні політичні теми. Найбільш витончені - цитатами з Аристотеля :)
На словах "тупа американська комедія" стало прикро за незаслужено забутий вітчизняний аналог.
Вікіпедія вказує появу буфанади в 18-19ст., )))) Таке собі джерело. Дякую за відео
Гадаю, буфонади як жанру, а не комедійного засобу, але це технічні тонкощі.
@@pidpilnahumanitarka саме, як комедійного засобу. Кажу ж Вікіпедія не надто надійна
Подивився. Круто прийдеться підписатися
Ще десять відео - і я стану убергуманітарієм
Лукаса за прев'юху))
Мабуть, лише на ютубі, можуть показати рекламу з мітингом проти кандидата, а потім рекламу кандидата. А я тепер просуну відосик
На заставці дуже схожа символіка на "Студію квартал 95"
Тож, напевно, традиції римського театру перекочували до театрів Пєтрушки або доктора лялькових наук...
Не дарма кажуть, що все пізнається в порівнянні. Хотів сказати латиною, або, хоча б, давньогрецькою, але де там.
Цікавий канал. Підписався. Порада: для утримання уваги до відео варто додати більше перебивок з фото/відео того про що росказує автор: скульптури, бюсти римлян, старовинні картини, фрагменти з фільмів (це було).
Мені от так краще, бо просто слухаю як подкаст)
Я до дивилась до кінця і от думаю: що це я тільки що почула? Може, я вже якась п’яна, чи в борщ чогось підсипали, але якою то мовою було?)
Через заставку і перемкнула на це видиво
+
Хіба Платон не був прихильником Теократії. він описував майже супер людині, з майже божественними чеснотами!
Зробіть матеріал про те, як сучасна людина з доступом до біблеїстичної літератури може бути інституційним християнином (католиком, наприклад)?
Оце ви нам задачку поставили.
Нічого достеменно такого обіцяти не будемо, принаймні наразі, але питань інституційної релігії будемо торкатися ще не раз.
Якщо не прив'язуватись до буквального прочитання й зрозуміти, що Біблія не звалилась з небес і не була дослівно продиктована Богом, то проблеми в цьому немає. Ні прив' язка до історичних епох, ні компілятивний характер окремих книг (П'ятикнижжя, Ісая тощо), ні проблеми з авторством, ні впливи сусідніх язичницьких народів не є суттєвими для віри.
Я от, наприклад, католик. Якщо би Вас зацікавило те, як Католицька Церква як інституція сприймає сучасну біблістику, то можете прочитати догматичну конституцію 2-го Ватиканського собору Dei Verbum та документ Міжнародної Біблійної комісії "Тлумачення Біблії в Церкві" (доступні онлайн українською).
@@slavych95 дякуємо за вичерпне доповнення :)
@@slavych95 дякую. Треба читати.
А ще у Римі вподобляли пантоміму, яка по факту часто бувала подібна до порнографії на орхестрі)
+++
драма драма драма!)
Скільки ж всього я не знаю....
Всі ми не знаємо безліч речей. Якщо тільки ви за освітою не літературознавець - саме для заповнення подібних лакун ми й робимо канал.
@@pidpilnahumanitarka Я навчаюсь в університеті. Філологія І-ий курс :з.
4 дизлайка від римлян? ))
ось це я дивлюся й у мене виникаэ питання: якіб ви порадили дітям проходити твори по літературі?
Бо всі ці Енеїди Вергілія, Одісеї, Фаусти і т.п. в 5-8 класах це занадто складно для дітей
Сучасна будова шкільної програми вельми адекватна.
@@pidpilnahumanitarka Тобто, такі твори для дітей 6 класу (11 -12 років) це не відібє у них бажання читати?
Пісні літературного походження [2 год.]
«Ще не вмерла Україна» (П. Чубинського, М. Вербицького)
Національний гімн нашої держави. Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею.
«Молитва» (Олександра Кониського)
«На долині туман» (В. Діденка)
Пісня, що стала народною.
Стрілецькі пісні [1 год.]
«Ой у лузі червона калина похилилася» (С. Чарнецького і Г. Труха)
«Гей, видно село» (Л. Лепкого)
Патріотичні мотиви, героїчний, стверджувальний пафос пісень.
Микола Вороний [2 год.]
«Євшан-зілля»
Коротко про письменника. Поема про необхідність повернення людині історичної пам'яті, усвiдомлення своєї національної приналежності. ТЛ: ліро-епічний твір, поема.
Тарас Шевченко [3 год.]
«Думка» («Тече вода в синє…»)
«Іван Підкова»
«Тарасова ніч»
Вони ще не розуміють що таке патріотизм, боротьба, лірика, й чи це не ввідібє бажання в майбутньому до літератури? Бо їм зрозуміліше пригоди, мандри, але не "плач"
@@KuleshSS я, власне, про світову літературу говорив)
@@KuleshSS , Ви серйозно? Дитина в 6 класі не розуміє, що таке патріотмзм і боротьба? В Україні в часі війни? Не треба недооцінювати своїх дітей.
@@SignumSolis Якраз я не недооцінюю дітей, це ви їх переоцінюете.