Ettől a WiFi hálózat pillanatok alatt letérdel. Ez WiFi "jammer", ugye?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 дек 2021
  • 1997-ben hozták létre a WiFi néven ismert kapcsolódási lehetőséget. Több protokoll létezik, amit 802.11a,b,g,n.... néven ismerünk.
    5 dolláros kütyü kiütötte a WPA2 titkosítású 2.4GHz-es hálózatomat.
    További infó: github.com/SpacehuhnTech/esp8...

Комментарии • 176

  • @chrisp4028
    @chrisp4028 2 года назад +9

    Csodálom azt a sok információt amit begyüjtöttél és emutattál eddig!
    Szép munka!
    Grat!

  • @gyenisattila1069
    @gyenisattila1069 2 года назад +1

    Nagy köszönet az infókért!

  • @szuszu921
    @szuszu921 2 года назад +22

    Ezért (is) rakok mindent kábelre amit csak lehetséges! 🙂

  • @martapeter4502
    @martapeter4502 2 года назад +3

    Szep reggelt kivanok. Szep napot. Jo egeszseget sok pihenest. Sok boldogsagot az eletben jovoreis!!! 🎄🌲🎁🌹😊😘🍀🎄🤔🙄💖😉🌹🌹🌹🌹🎁🎁🎁

  • @laszlotamaskelemen4780
    @laszlotamaskelemen4780 2 года назад +1

    Profi vagy .Számomra is tanulságos. Wifin megy mindenem képkeverő remot blck magic 4k,hang mackie dl32r, ovatosan kell ezeket kezelnem.Köszi minden infót!!!

  • @csavokias5010
    @csavokias5010 2 года назад +17

    Érdekes volt, köszi, jó ötleteket adtál (nem pejoratív értelemben)!
    Remélem nem haragszol meg ha néhány helyen kijavítalak vagy hozzászólok :).
    802.11W szabványú közeghozzáférés nincs, nem is létezett soha, ez nem több mint a felügyeleti keretek védelmére szolgáló protokoll egy kiegészítésnek tekinthető, de alapvetően ha ez benne van egy adott AP-ban, akkor sem tudjuk ezeket a kiskapukat kiküszöbölni mivel a kliensnek valamilyen módon meg kell tudnia szólítania a középponti elemet, ha titkosítva menne, még a kapcsolatfelvétel is, akkor nem volna csatorna, ahol meg tudnák beszélni egymással a titkos kulcsot.
    Egyébként az SSID sokszorozásnál sem az a gond, hogy van több egyforma SSID, hanem, hogy mindent klónoz, lényegében a Layer2-ben többszörösen megjelenik ugyanaz a MAC cím (ami elméletben lehetetlen), ha azt nem klónozná, akkor nem is bolondulna meg a laptop, gondoljunk arra, amikor egy szervezetnél ugyanaz az SSID van mindenhol és nem akad meg a hálózat, a host egyébként nem fogja elengedni a már működő kapcsolatát (egyébként nem is tudna önállóan, másik ugyanolyan nevű SSID-re átugrani még a jel függvényében sem, azaz nem a laptop az aki nem tudja hová kell küldeni a kereteket hanem az AP áll meg).
    Ez az egész problémahalmaz kikerülhető ha tiltjuk az ssid broadcastet, hozzáteszem csak addig, amíg nem egy belső ember akar szórakozni, aki ismeri már az SSID-t.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +3

      Szia, kösz! Hasznos infó. Az itt leírt dolgokat próbáltam meg pár mondatban elmondani: github.com/SpacehuhnTech/esp8266_deauther

  • @valofeltoresre4480
    @valofeltoresre4480 2 года назад +7

    Wow köszönöm hogy megnézhetem hobbi etikus hacker vagyok és nem látam még ilyen igényes magyar videót a témáról csak igy tovább 👏👏

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +3

      Valaki kérdezte, hogy milyen a jó indulatú támadás.... most már tudom, etikus hekker indítja :)

  • @Ampervadasz750kv
    @Ampervadasz750kv 2 года назад +56

    Nagyon jó kis videó, de sajnos a helyzet ettől sokkal szomorúbb. Már voltam támadás áldozata. A téma mélysége miatt itt nem vázolom, hogy mennyire nehéz deautentikálni magunkat egy meglévő idegen hálózatba.
    Biztonsági megoldáok:
    -Régi a routered akkor cseréld le, de minimum azt ellenőrizd, hogy van e rá aktuláis frissítés azt mindenképp telepítsétek.
    -WPS képességet elfelejteni, tiltani.
    -WPA2 Enterprise AES titkosítást használjatok
    -WPA2 PSK -t elfelejteni, soha ne használd
    -ha belehet állítani WEP -et, akkor a routert / AP -t gyorsan hajítsd el a fenébe ezek pillanatok alatt játszahtók ki.
    -SSID elrejtése nem javallott, csak jobban felkelti az érdeklődést, ha valamit nem jól konfiguráltál akkor bele lehet hallgatni a hálózatba, roszabb esetben közbeékelődéses támadással eltéríthető minden folyamt, az összes kitöltési mező tartalma elkapható, és mivel a közösségi odalalak nem nagyon autentikálnak újra így bekapcsolt kétlépcsős azonosítás melett is meglehetszerezni különféle fiókokat, bankártya adatokat lopni stb. stb...
    -A routert ne lehessem kívülről megpingetni, sem menedszelni még WiFi -ről is tiltani kell.
    -Ha lehet ne TP-link , dlink stb. legalját vegyétek mert azokban hemzseghetnek sérülékenységek, gyenge hardver is, ennél fogva hathatós védelmeket nem nagyon lehet ezekbe pakolni.
    -Az SSID neve ne router neve legyen ( ami megkönnyítené az alkalmazott router sebezhetőségeinek felderítését a neten, majd így támadni ) azonban haladoattabb tudással rendelkezőknek semmit sem jelent, mert a csomagokból ez sajnos kideríthető.
    -WiFi teljesítményt minimalizálni kell és adott esetben több AP -val kell kiszolgálni a tempóhoz elégséges teljesítménnyel.
    -Legfontosabb: Csak ismert hálózatokhoz engedd automatikus kapcsolódni, de az a legjobb, ha az automatikus kapcsolódást le is tiltod.
    -Mobil eszközön kapcsold ki a WiFi -t ha nem használod mert a Beacon frame -ket nem csak az AP küldhet hanem a kliens is! ( iOS -esetében GPS alapú ez a metódus, tehát a munkahelyeden, nem fogja az othhonit is keresni, csak akkor amikor otthon vagy, Android -on ez nem teljesül, ott minden elmentett hozzáférés kisugárzásra kerül ( így egy elkapó hálózattal GPS lokáció rögzítésével alkalmas nyomkövetésre az eszköz, így temagad is, ne adj isten mire adve ezzel lehetőséget... Még mindig az egyszerű wifinél tartunk.
    -Tökéletes megoldás nincs és nem is lesz azonban ezt szakemberrel érdemes lehet megbeszélni. Egy laikus hálózatát maximum azért szokás megtámadni, hogy jogosulatlanul lehessen internetet szerezni ami akkor szerencse, ha csak ennyit akar támadó, meg youtubeozni, megint más a sztori, ha bünelkövetéshez használt forgalmat küldik ezen keresztül....
    -Jelszó újrahasznosítás: kerüljétek, amennyire csak lehet, a wifi ne ismert szavakból álljanak, és amennyire sak lehet legyen hosszú, tartalmazzon kis és nagy betűt, szimbólumot,
    számot. Legutolsó sorban nem ijesztegetni akarok senkit, csak ne bagatelizáljátok el, illetve ne hamarkodjátok el a megoldás keresését. Ezért javasoltam a szakembert felkeresni, tanácsot kérni.
    ui. 5 dolláros eszközre sincsen szükség, adott esetben egy droidos telefon is megteszi.
    Majdnem lemaradt: Magam esetében hónapok teltek el az adatgyűjtéssel, amivel sikerült felfedezni, hogy honnan megy a támadás, illetve további 5 megtámadott hálózatot sikerült felderíteni melyek tulajdonosaival felvettem a kapcsolatot. Nagyon komoly feladat volt és ehhez majdnem 3 hónap kellett. Baromi sok volt a hálózat, ezekből kellett leszürni a megfelelőt, majd ezek alapján visszaépíteni a folyamatot, kideríteni kiket támad és egy elkapó hálózatot építeni, mindent rögzíteni majd lokalizálni. Hivatalosan ebbe bünügyi szerv még nem lett bevonva, bíztunk közös megeggyezéssel, hogy egy hathatós levéllel és néhány információval amit a támadó biztosan tudni fog ( komolyan vegye, hogy emberére akadt ) sikerült rávenni a szabad választás jogával élve 24 órás időtartamot meghagyva, hogy leszerelje az automatizált berendezését különben közel 100Gb bizonyítékot önként fogunk beszolgáltatni a megfelelő helyre stb. (5 különböző hálózat 5 helyszínen szürt és rögzített forgalmalmi adata megjelöléssel a támadó hibáival, sprektumanalizis GPS lokációval és kamerafelvételek az eljárásról.) Sok idő nem telt el és kitisztult az éter, az illető többet nem próbálkozott. Azt hiszem ez volt a legjobb döntése a komának. :) Természetesen minden adat 7 menetes törléssel törölve lett minden adathordozóról.

    • @TheMogyeee
      @TheMogyeee 2 года назад

      Like-oltam commentet és úgy van ahogy mondod, de nem akarok kötözködni, de az ui-rész után elég zavaros nekem, hogy mi történt... honnan volt 100gb bizonyíték meg mire engem érdekelne akár egy kicsit szakmaiasabbra is leírhatod hol mi történt és, hogy jöttél rá.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Ez nem drága és jó: mercusys ac12g

    • @noobkillah1975
      @noobkillah1975 2 года назад

      @dospalek007 Egyébként a "dobd el a routert ha tud wep-et" rész hülyeség, egyszerűen nem kell engedélyezni, pont mint a wpa psk-t.

    • @johnhajdu4276
      @johnhajdu4276 2 года назад

      Erre azt mondta Boros Lajos a rádiós, hogy ez az adatlopás dolog nem érdekli. Túl kis hal ő ahhoz. Azok a cégek, ahol a Wifi mögöt komoly adatok vannak, azoknak kell aggódnuiuk.
      Gondolom Boros arra gondolt, hogy mi van a gépén? Néhány természetfotó? Kit érdekel ha valaki elveszi. Közzéteszi a saját neve alatt?
      A fenti videoban a támadások pedig zavarásnak számítanak, ha nem megy a wifi, akkor átkapcsol 4G-re a telefon, vagy leül a laptop mellé, és bedugja a kábelt, aztán lesz net. Vagy ami még jobb, hogy nem néz annyi netes videót és elkezdi élni az életét. Elpakol maga körül és talán elmegy sétálni.

    • @bodiii2000
      @bodiii2000 2 года назад

      @@ordasigabor sajnos ez ugyan olyan mint a TP-link

  • @sjsajhdashaggagya6589
    @sjsajhdashaggagya6589 2 года назад +13

    nekem nincs szükségem ilyenre, a UPC napi háromszor magától is összeakad

  • @feketealexandru9070
    @feketealexandru9070 2 года назад +6

    Nagyon profi volt a videó majdnem mindent értettem de azért nem mindent pédául az utolsó modszert eggyáltalaán nem na és persze a github ról hogyan kell le venni a programot és hogy kell reá tenni a kütyütre ha jól lattam a kutyö egy ardoinnó ra hasonlit vagy annak egy alfaja amiben mát wifi is van beleépitve. A deautentifikációs modszer pedig arra is lehente használni hogy a router uirainditásnal le lehetne figyelni a jelszót persze egy külön szofterrel. Maradok nagy nafy tisztelettel Fekete Sándor.

  • @mariusbogdan9036
    @mariusbogdan9036 2 года назад +10

    Köszi ! Érdekes, tanulságos ! (Ezért preferálom a vezetéket ahol csak lehet.) De maradok az elektromikánál inkább (hajlott koromra tekintettel) Tudom, sok fiatal kinevet, de ők meg ahhoz nem értenek. "Suszter maradjon a kaptafánál" ! A leg "pilótavizsgásabb" digit szkóppal is elboldogulok, de a mobil telefonomhoz nincs türelmem. (meg a betűk is kicsik mostmár) (pedig hajdanán a lövész klubban én voltam a legjobb... Ha egy mód van, ne öregedjetek meg !

    • @zoltanszabo5171
      @zoltanszabo5171 2 года назад +4

      Mennyivel jobb fiatalon meghalni? ;)

    • @gyulafarkas5540
      @gyulafarkas5540 2 года назад

      @@zoltanszabo5171 Szia! Kérlek ne sijes anyira! Szép az a öreg kor is!!! Sajna a elektronika már csk ijen, átbasz elég sekszor és a szemed is el basza! De szarunk rá,mert szeresük a ki hívásokat!! Ki vánok neked az élet hez sok erőt és egéséget! Élj jó sokáig!

    • @egyketto1812
      @egyketto1812 2 года назад

      @@gyulafarkas5540 Helyesírásból mindig gyenge voltál, vagy csak idős korodban írsz így?

    • @gyulafarkas5540
      @gyulafarkas5540 2 года назад

      @@egyketto1812 Hali! Ne a helyesírásomon akagy fel! Azon amit írtam!

    • @egyketto1812
      @egyketto1812 2 года назад

      @@gyulafarkas5540 Rendben nem akagyok fel.

  • @martapeter4502
    @martapeter4502 2 года назад +1

    Szep estet kivanok gyonyoru almokat rozsakal., holnapra jo munkat.,,, 🌹😉🎁🐷🐖❤️💞🎄🍀.

    • @martapeter4502
      @martapeter4502 2 года назад

      Jó reggelt kívánok. Kedves., ♥️💗😚❤️❤️💖💖💔🌹💓😘💝Szep napot kivanok.,, jo pihit. Puszilak. Szia.,, jo hetveget.,,, 💓♥️🌹💔💖❤️💞💕🙄😏😊🤗😚😘😘😘😘🍀🍀🍀🍀🍀🍀.

    • @martapeter4502
      @martapeter4502 2 года назад

      Jó éjszakát. 💓🍀🌹😘💕💕💔💔🐞💘♥️♥️♥️🍀🐘💗🌺🌼🐖😚🌼🐖😚🌼🐖😚💙💙💙💙💣️💙🍀🍀.

    • @martapeter4502
      @martapeter4502 2 года назад

      Isten éj szep almokat. Angyalok orzik almaidat. Szep almokat. 😊😚😘💖💋💕💘💝🎄😳😏🌹🐘💔💙🌃❣️😘🙄😒😘🙄😒🤔♥️.

  • @zsomborgyenge4359
    @zsomborgyenge4359 2 года назад +4

    egyépként a egyépként az elsőnél (deauthentication) támadásnál miután egy ien csomagot kapot az eszköz megpróbál újra csatlakozni amit ha sikerűl elkapni akor utánna már a jalszó is viszafejthető

  • @tamasparrag4962
    @tamasparrag4962 2 года назад +8

    Egy wifi háló rombadöntéséhez elég egy 2,4 Ghz-n működő bébiőr is 😀. -saját tapasztalat-

    • @bolcsmajom
      @bolcsmajom 2 года назад +3

      elég ha lehúzod a lépcsőházban a kivülre szerelt villanyóra autómatáit :D

  • @gyulakulifai9838
    @gyulakulifai9838 2 года назад

    Wow, Köszi!

  • @godeadofgamers5502
    @godeadofgamers5502 2 года назад +1

    Ezt szépen elmagyaráztad 😁
    Viszont tulajdonképpen amit ezzel a chippel műveltél van már úgyszintén be van telepítve némelyik linux verzióba pl (kali wifislax és még sorolhatnám) persze ha olyan wifi kártyád amit be lehet állítani monitor módra..
    rengeteg dolgot ki próbáltam az évek során én is és igen meglepő még némelyik nagyobb felsőbb rendű (itt arra fel értem hogy drágább router) társai sincsenek teljes védelembe
    Bár a deauth támadást se értem mert aki ezzel szivatja a másikat vagy unatkozik vagy csak gyűlöli a szomszédját.. Jelszó téren viszont már másabb a helyzet de nem is ez a fontos..
    Alapvetően amelyik routeren lehet cserélni a firmware-t legalábbis én mindig is csak olyan routert vásároltam amin tudtam módosítani illetve usb csatlakoztatási lehetőséggel legyen ellátva
    Itt jön közbe a
    OpenWRT ajánlom neked is figyelmedbe hogy próbáld ki ha még nem halottál róla szinte teljesen átprogramozhatod a routered egyedi tűzfal szabványt állíthatsz be torrent klienst telepíthetsz és még sorolhatnám
    Nem azt mondom hogy ezzel le tudod védeni teljesen a hálózatod viszont ha már beállítod rendesen a rendszert akkor onnantól kezdve mégis csak védve vagy az alap rendszerhez képest
    Igen hülyén fogalmaztam de a lényeget szerintem érted 🙂
    Itt egy kis bemutató róla:
    ruclips.net/video/zud6Bh8ILlw/видео.html

  • @krisztiandora97
    @krisztiandora97 2 года назад

    Köszönöm.
    Nagyon hasznos videó.
    Kérdés:
    -Melyik wifi roter tudja ezt a szabványt, amit ajánlottál?
    (802.11w)

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Szia, nem elég ha a router tudja, a telefonodnak, laptopodnak stb mind tudnia kell. És itt van a gond, ezek nem tudják. Egyébként itt a lista: www.routeripaddress.com/search/what+routers+support+802.11w/*/*/8

  • @graxxon
    @graxxon 2 года назад

    Ha a router a nevét / SSID-jét nem küldi el, akkor az részben segíti a hálózat biztonságának a kövelését?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Rejtett SSID esetén 20 másodperccel tovább tart mindez. Pl. egy ilyen program akkor is megszerzi, ha rejtve van: www.tamos.com/products/commwifi/

  • @inoe6475
    @inoe6475 2 года назад +1

    köszi :)

  • @emanacio
    @emanacio 2 года назад +5

    Lehetséges, hogy visszasírjuk a postagalambot, a papírt és a ceruzát ? :)

  • @gyulasomlai394
    @gyulasomlai394 2 года назад +3

    Nagyon érdekes videó!
    Én nem a WIFI kérdéskörben szeretnék felvetni a gsm kommunikáció egy olyan zavaró furcsaságát, amire eddig nem kaptam magyarázatot. Az adta az apropót, hogy az én Apple tabletemben a gmail programban megjelentek "üres" üzenetek, halványan, azzal a kiegészítéssel, hogy ennek az üzenetnek "nincs feladója" vagy "nincs tartalma". Ezek százas nagyságrendben jöttek, eltérő dátumokkal, a legkorábbiak 1970-ből!!!
    Az Apple szervíz nem tudta sem megmagyarázni, se kitörölni ezeket.
    Különben ettől eltekintve a Gmail levelező program működik, a többi kütyümben nincs ilyennek nyoma.
    Tudja valaki a magyarázatot???

  • @matevasi9399
    @matevasi9399 2 года назад +5

    A hangnál ezzel a pattogással valamit tudnál csinálni? Egy pár videó óta van, és nagyon kellemetlen.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      Én is észrevettem. A kamera vagy a használt PC okozza, eddig nem jöttem rá, hogy mi is ez.

    • @matevasi9399
      @matevasi9399 2 года назад

      @@ordasigabor Remélem meglesz! Esetleg a szerkesztővel is kiveheted, ha van rá időd (már régen csináltam ilyet, de úgy emlékszem, automatikusan is ki tudják venni a hangsávból)

    • @sziabandika9601
      @sziabandika9601 2 года назад

      Ez benne az egyediii❤

  • @Csodalatos_Macso
    @Csodalatos_Macso 2 года назад

    Hangosan szól a zene a szomszédban?
    Itt a megoldás :)

  • @Bonewerkz
    @Bonewerkz 2 года назад +1

    Nekem is van egy ilyen a kamionban (hacsak ki nem loptak a muhelyben az unnepekkor)
    Az eszkoz gyengesege ott rejlik,hogy az acces pointokat csak ott kepes letrehozni,amelyik csatornan epp az Interface access pointja fut. Szoval,ha a beton acces pointot 3x latom az egyes csatornan egy masikat meg az otoson,akkor az otos az igazi. Egy wifi analizatorral siman ki lehet szurni.
    Viszont,ha ilyet lat az ember a kozelben,akkor mar jo resen lenni,mert altalaban nem ok nelkul szoktak deautholni a kornyeken.

  • @zsoltzombory8553
    @zsoltzombory8553 Год назад

    nekem azonnal offlineba vágja magát amikor elindítom a startot., nyomni kell utána egy resetet, hogy megint észhez térjen.
    Nodemcu-val próbáltam, gond nélkül fordult, nem tom mennyire van jelentősége?

    • @zsoltzombory8553
      @zsoltzombory8553 Год назад

      Ha a klónozós fajtát választom és a tapletről futtatom a pingelést, akkor simán nem érdekli, hogy ott van még 500 ugyanilyen nevű, pedig régi tp link router.
      Szóval nekem egyik se működik, egyébként melyik az a wifi analizer app, amit használsz és nem kell rugdosni, hogy frissítse?

  • @ferego111
    @ferego111 2 года назад

    Üdv. Gábor! Vásároltam egy ilyen kütyüt,csak még nincs rá feltelepítve semmi. Le tudnád írni lépésről lépésre hogy pontosan hogyan és mit kell rá feltelepíteni? Előre is köszönöm.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      A video alatt ott a githubos link, nézd meg a videót

    • @ferego111
      @ferego111 2 года назад +2

      Szia! Időközben sikerült megoldanom. Nagyon jók a videóid. A wifi jel zavaráson kívül még mire jó ez a wifi modul? Pár éve sikerült lebénítanom (nem szándékosan) a fél falu internetét, mégpedig úgy hogy a client módban lévő vevő egységet véletlenül átállítottam AP módba ami a wifi torony (akkor még 2,4Ghz-t használtak) ssid nevét is lemásolta. Így a közelemben lévő client egységek mind rám csatlakoztak. A szolgáltató embere (és egyben tulaja) amikor kijött,mert ugye nekem sem ment a net, azt kérdezte de szerencsére humorosan, hogy "Rúgták e már szét seggem?" Mert vagy fél napot ezzel cseszekedtek. Szerencsére akkora letolást sem kaptam csak egy 15 eurós bírságot kellett kifizetnem.

    • @peterkiss6632
      @peterkiss6632 2 года назад

      Szia Ferego111 ! A linkről a videókon amikor letöltjük a programot com port van. A készülék amit vettünk azon meg usb csatlakozás van , hogy oldottad meg hogy rá tud tölteni a programot ?

    • @zoltanfigura3977
      @zoltanfigura3977 2 года назад

      @@ferego111 Szia! Szeretnék segítséget kérni tőled, hogy milyen progival telepítetted fel a bin filet az ESP8266-ra?

    • @ferego111
      @ferego111 2 года назад

      @@zoltanfigura3977 Szia! Ennek a videó alapján:
      ruclips.net/video/8wZFCINl440/видео.html

  • @jozsefienciu2325
    @jozsefienciu2325 2 года назад +1

    Szia. Tudnál olyan videót csinálni fagázos motor működéséről! És egy kérdés a kétütemű motort lehet fagázzal működtetni azért kérdem mert az olajat hogy lehetne a fagázba belekeverni. Ha megtudnád csinálni a videót hogyan kell építeni egy fagázos telepet nagyon örülnék. Előre is köszönöm.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Szia, nem tűnik túl egyszerűnek? De mi lenne a haszna? A fagáz a végén a benyánál is drágább les

    • @krisztianlaszlo3434
      @krisztianlaszlo3434 2 года назад +1

      Az a helyzet hogy egy ilyen szerkezet elég komoly költségvetést igényel, mivel több száz celsius-on üzemel ezért az egészet fémcsőből és fém tartályokból kell hegeszteni vagy összecsavarni + ha biztonságosra akarja megcsinálni az ember az nem egy 1 napos munka.

    • @arpadszeiff
      @arpadszeiff 2 года назад

      A fagáz az szén-monoxid. Alattomos, balesetveszélyes.
      Apám mesélte, hogy a második világháború alatt, mivel üzemanyag hiány volt, sok taxi ezzel ment. A sofőrök feje gyakran megfájdult tőle.
      Amúgy, a kenéshez valami hasonló kéne, mint a pneumatikus rendszerek olajozása. Olajköddel történik, gyakorlatilag egy porlasztó.
      Lehet, hogy először egy dupla porlasztót kéne készítened, ahol két porlasztón menne át a levegő. Az első üzemel rendesen, míg nem térnél át a fagázra. A másodikkal kísérletezheted ki az egyenértékű olajfogyást.

    • @arpadszeiff
      @arpadszeiff 2 года назад

      @@ordasigabor
      A fagáz téma kicsiben megmozgatta a fantáziámat.
      Szén-monoxid védőgázas BGA-zás.
      Elég életveszélyes, hisz tűz- és robbanásveszélyes, és mérgező.
      Mire lenne jó?
      A rámelegítéses BGA "javítás" rákfenéje szerintem, hogy a golyók felszínén az oxidréteg csak növekszik. Védőgáz alatt ez nem lenne, de az már nagyon drága lenne.
      Az a rémálmom született, hogy egy pici széndarabot elektromosan hevítve először a szabad oxigént lekötném sén-dioxid, és szén-monoxid formájába egy zárt dobozban, és ebben a térben melegíteni meg a BGA-s cuccot.

    • @dezsonagy8357
      @dezsonagy8357 2 года назад

      Rengeteg videó van fent, beleértve a fagázosító készítéséig minden. Ha jól emlékszem olajnál 40% gázolaj kell hogy működjön a többi lehet fagáz. A lényeg annyi hogy a tisztított fagázt közvetlen a karbi légtorkára kell kötni zártan, egy csőnek előtte meg ki kell vezetve lennie, amin pl, egy golyóscsap van amivel a levegőt szabályzod hozzá. A profi szabályzók elektronikusak, mérik a kipufogógáz összetételét (tán) pontosan nem tudom nem mélyültem bele. Keress erre rá: wood gasifier Yutubon minden fent van, csak zsé legyen a megépítéséhez..

  • @szikracsapat7208
    @szikracsapat7208 2 года назад

    @Ordasi Gábor ezt olyan wifivel is meglehet csinálni aminek nem tudom a jelszavát?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Pontosan. Nem kell tudnod a jelszavát, mert a bemutatott dolog nem igényli.

    • @szikracsapat7208
      @szikracsapat7208 2 года назад

      És csak simán usb-n kell rátelepíteni a programot vagy a lábek segítségével?

    • @szabolcskoszegi192
      @szabolcskoszegi192 2 года назад

      Csak arra figyelj, hogy ez bűncselekmény. Ha csak egy síma rádió adót zavarsz, az is.

    • @szikracsapat7208
      @szikracsapat7208 2 года назад

      @Szabolcs Kőszegi tudom én azt de egyik haveromat akarmám megprankelni ezzel

  • @CNCVelMart
    @CNCVelMart Год назад

    Szia Gábor! BT-os audio panelre szeretnék csatlakozni gépről, és nem működik a hang, míg a csatlakozás elvileg megvan, látja a gép az írja csatlakozva a vhm- 314-el, de hang nem jön ki rajta.. hiába van, illetve lenne beállítva, hogy ez legyen a hang kimenet.. bezzeg telefonról, droid-al pedig működik.
    Tehát VHM-314 audio panelről volna szó. Az egyik nagy hibája (telefonról tudom tesztelni), hogy jel zajos interferencia talán mert rengeteg sok erre a wi-fi eszközök a környéken. és szinte mindegyik a 2,4Ghz-re van üzemeletve (nem a: "sül a fasírt zaj"), hogy emellett a másik (és ezt viszont többen is írják) fele akkora hanggal szól az erősítő, mint ha a kábellel volna (akkor 2x olyan hangos) direkt kapcsolatban a forrás, az erősítővel. A hangerőgomb ugyan azon állásában, így ezt a VHM-314-et kihagyva.
    Erre van esetleg megoldásod? Mi lehet a gond? Valójában csak mobil telóval képes működni, és nincs rá mód, hogy számítógépről kapja a hangot? Amit a jack 3,5-es csatiból vezetéken az erősítő felé továbbítana?
    Audio kienet: (telefon/pc) BT kacsolat, átadás vezetékre erősítőre.
    gép(pc): rpi 4b 4GB (raspbian) beépített BT-al.
    Mindkét eszköz BT5.0 ver.
    Itt van róla egy leírás az első verzió lenne a 3 típusból (se infra, se gombok).
    store.roboticsbd.com/sound-sensor-robotics-bangladesh/1773-vhm-314-v30-bluetooth-audio-receiver-board-robotics-bangladesh.html
    A cuccot kaptam, nem tudom ki volt az eladó.
    De leírás szerint működik számítógépről, de nálam mégse.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Год назад

      szia, ez az egyik lejobb példája annak, h a noname dolgok gyakran csak a problémát okozza. Vegyél egy USB ASUS BT adaptert, fel a gépre a drivert és szerintem működni fog

  • @ravenmccoy0440
    @ravenmccoy0440 Год назад

    Kedves Gábor! Nem olvastam el minden kommentet, és a githubos cuccot sem néztem még át, de mi a helyzet a dual dand-es routerek esetében? Tapasztalatom az volt, hogy ha az eszköz össze volt párosítva a másik sávval is, akkor átállt arra. Ez csak a 2.4-et blokkolja, ugye?
    Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Год назад +1

      Ez csak a 2.4GHz-es sávot blokkolja, de a 5GHz-es sávot ugyanolyan könnyű csak oda nem ESP8266 kell. A protokol azonos, csak a freki más.

    • @ravenmccoy0440
      @ravenmccoy0440 Год назад

      @@ordasigabor pld. a wifi adapterem tudja a 2.4-et meg az 5-öt is. Elképzelhető, hogy nem csak monitorzni, de támadni is tudja mindkettő sávot?
      Ha abból indulunk ki, hogy a protokoll ugyanaz.

  • @valakivalami7699
    @valakivalami7699 Год назад

    Szia amúgy ezzel az esp 8260 mit lehet még csinálni? estleg drónt meg lehet vele bénitani?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Год назад

      pl: ruclips.net/video/7AFt7XgkbWE/видео.html
      És drónt is irányíthat:
      www.instructables.com/Build-Drone-With-ESP8266/

  • @Vizilovaspolo
    @Vizilovaspolo 2 года назад

    Ki lehet ezt váltani egy raspberry-vel?
    Kipróbálnám hogy működik-e mert sokan mondták, hogy nem sikerült nekik így megcsinálni.
    Van itthon egy pi2-esem usb wifi-vel kihasználatlanul.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Meg lehet azzal is csinálni, de nincs hozzá netről letölthető program... szóval programozni kell tudni hozzá... méghozzá nagyon jól.

    • @Vizilovaspolo
      @Vizilovaspolo 2 года назад

      @@ordasigabor
      Gondoltam ráteszek egy debian linuxot (raspbian) és ahhoz biztos van valami ehhez hasonló program...

  • @videoktutorialok6873
    @videoktutorialok6873 2 года назад

    és mi a helyzet a rejtett ssid-vel?

  • @ritagrampsch5214
    @ritagrampsch5214 Год назад

    Szia Gábor nekem a problémám az abban van ,hogy a szomszédom a wifis kameráját olyan magasra tette hogy belát hozzám és én ezt nem szeretném erre tudnál valami blokkolót vagy zavarót ajánlani előre is köszönöm Laci.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Год назад +1

      Kedves Laci, nagyjából mindennek van "ellenszere", viszont erre a területre is igaz, hogy nem építi a jó kapcsolatokat. Szerintem megérted, hogy nem írhatok semmilyen "ellenszert", viszont a szomszéddal talán beszélni kellene.... csak ügyesen.

    • @ritagrampsch5214
      @ritagrampsch5214 Год назад

      @@ordasigabor köszi, de nem lehet mert agyatlan. mindegy majd megoldom másképp. azért köszi a választ.

  • @jakabzsolt
    @jakabzsolt 2 года назад +1

    Az AX szabvány nem tartalmazza véletlenűl a W szabványt is?

    • @istvanvideo3962
      @istvanvideo3962 2 года назад

      A 802.11W egy plusz kiegészítő szolgáltatás, az n is tartalmazhatná, ez az AP és Client oldalon dől el.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      Úgy tűnik, hogy a parlamentben elérhető a W szabvány.
      www.parlament.hu/documents/10181/1838141/2-mell.pdf/3f10cb5c-fa65-fc0d-ec67-d9ab25ea21ef

  • @tothtechnika
    @tothtechnika 2 года назад

    A mikrotik routeres wifimet nem sikerült ilyen megoldásokkal megbénítanom... Valamit rosszul csináltam, vagy az védett ezek ellen a támadások ellen?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Az sem védett. Lehet, h gyenge volt a zavaró jel, a mikrotikbe sokan szükségtelenül nagy teljesesítményű kártyát tesznek. Itt a protokolban van a hiba.

    • @tothtechnika
      @tothtechnika 2 года назад

      @@ordasigabor Az asztalomon volt az esp (szomszédszobába a router), itt ültem előtte, kezembe fogtam a telefonomat és simán ment a speedtest, a wifis lámpákat is tudtam kapcsolni. Bármelyik támadás hatástalan volt az itthoni hálózatomon. Lehet én csináltam valamit rosszul? A beacon-os egy picit lassította a speedtestet, 70Mbit helyett csak 39-el ment, de tökéletesen működött. Majd holnap lehet kipróbálom egy sima soho routerrel is.

    • @tothtechnika
      @tothtechnika 2 года назад

      @@ordasigabor Próbáltam messzebb a routertől is, ugyanaz. Android-al, ios-el is. Egyik készüléknél sem szakadt meg a kapcsolat a wifi routerrel, egyik támadás esetében sem.

  • @Sharp931
    @Sharp931 2 года назад +2

    Ezt Linux alatt simán meg lehet csinálni, ha támogatja a wifi chip azt az üzemmódot, ami ehhez kell. Általában igen. 😌

  • @YORXSTATION
    @YORXSTATION 2 года назад

    Udvozlet kedves Gabor..
    Ketto kerdesem lenne : ez az ESP modul amit hasznalsz az V2 vagy V3 as ,valamint az .ino filet toltod fel -arduino programmal vagy a Flasher-el egyenesen a .bin filet.
    Erdekessegbol kiprobaltam a V3 as verzioval es egy OLED kijelzovel.amiteszrevettem nem nagyon zavarja ,annak ellenere hogy 15 ugyanoljan SSID van a halozaton-igaz modern smart telefonnal probaltam. az is lehet hogy van mar w protokol is es egyszeruen atugorja..de csak szorakozaskeppen probaltam ki.:) koszonjuk Gabor a videokat

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      Szia, V3 és elég a .bin felírása flasher programmal. Jó minőségű USB kábelt használj az áramfelvétel miatt és az USB port tudjon legalább 1A-t

  • @katonaandras6824
    @katonaandras6824 2 года назад +1

    hello segitenétek hogy kell FOLYAMATOS pingelést csinálni.pls segitsetek

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      ping www.index.hu -t. Ezzel folyamatosan pinget. Ha még ezt is mögé írod: -l 400 akkor 400 byte-os csomagokat küld. Tehát a -t oldja meg a folyamatos doldot

  • @YORXSTATION
    @YORXSTATION 2 года назад

    Udvozlet kedves Gabor. nagyon jok a videok es mar keszulok en is megepiteni parat ( amik egyszeruek ) peldakent a "vizbol vonjuk ki az elektromossagot , vagy a statikus motor. stb... Hogyan lehetne felvenni kedves Gabor a kapcsolatot veled ?
    koszonom elore is .

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      google a jóbarátod :) Beírod a nevement és e-mail... kb. az első találat.

    • @YORXSTATION
      @YORXSTATION 2 года назад

      @@ordasigabor rendben megprobalom ugy is megegyszer :) amugy ki ad a nev alatt sok emberket ,de nem adom fel :)

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Akkor egy kis segítség: vitorlas-hu8.webnode.hu/kapcsolat/

  • @M0GLU
    @M0GLU 2 года назад +8

    Nagyon jó videó. Egy védekezési forma a támadások ellen, kapcsold ki a Wi-Fi access point SSID propagációt. Akkor láthatatlanná válik. Te tudod mi az SSID, ha ezközt akarsz csalakoztatni, akkor a kézi adatbeadással megtudod oldani, mások viszont nem is látják, hogy ott van egy Wi-Fi access point.

    • @Ampervadasz750kv
      @Ampervadasz750kv 2 года назад

      Semmit nem ér, aki ilyen hálózatot direkt elrejteni készül konkrétan csak a hekker érdeklődését fogja jobban felkelteni, adott esetben kedvet adhat benézni az AP mögé, hogy milyen eszközök forgalmaznak illetve mit. Pont az ellenkező hatást lehet elérni az általad javallott megoldással. Akiket ezzel kilehet küszöbölni azok csak brahiból játszák ezt, aztán megunja és megy játszani mást. Ilyenkor is felderíthető az AP sőt, csatlakozás nélkül meglehet mondani a gyártót adva ezzel a gyártóspecifikus hibákat kihasználva a hálózat megtámadására.

    • @ampervadasz82
      @ampervadasz82 2 года назад +1

      Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Az hogy az SSID rejtett nem jelenti azt, hogy az AP láthatatlan. Ha szokásos módon próbálsz kapcsolódni egy eszközről, általában valóban nem szokták listázni az SSID nélküli hálózatokat. De ha megnézed egy hasonló monitorozó programmal mint amit pl. Gábor is használt a videóban, ott már meg fog jelenni a BSSID-val, amire ugyan úgy kezdeményezhető a kommunikáció, sőt ha jól tudom eleve az SSID is csak erre egy alias. Szóval sokkal beljebb azzal se vagy ha elrejted, csak annyi hogy nem kürtöli világgá hogy ott van, de ha célzottan keresik semmit nem ér.

    • @istvanvideo3962
      @istvanvideo3962 2 года назад

      A BSSID ugyan úgy látszani fog, ami a wifi Mac jét sugározza.

    • @M0GLU
      @M0GLU 2 года назад +2

      @@ampervadasz82 Ez igaz. Viszont a BSSID is kikapcsolható. (nem mindegyik routerben). Vannak routerek amik pedig védettek az ilyen lefektetés jellegű támadások ellen. Az autentikációhoz pedig a sima kulcs helyett radious szerver vagy hasonló használata már kellően biztonságos.

    • @sandordrinoczi1181
      @sandordrinoczi1181 2 года назад

      meg tudod oldani Így kell írni.

  • @laszloarany7916
    @laszloarany7916 2 года назад

    Sziasztok! Lehet nagyon béna vagyok de nem találom azt a bin filét ami egy ESP8266 ra jó lenne...Tudna valaki ebben segíteni?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      video alatt ott a link, a belinkelt oldslon ez van: github.com/SpacehuhnTech/nightly-deauther/releases/download/nightly/esp8266_deauther_V2_1M_Nightly.bin

  • @vegatigrism3
    @vegatigrism3 2 года назад

    A javasolt szabványhoz hogy jut a halandó?

    • @vegatigrism3
      @vegatigrism3 2 года назад

      Elolvasván 2 hosszú kommentet inkább az érdekel, hogy lehet ellenőrizni h más is lóg a wifimen?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      2 egyszerű dolgot könnyű megcsinálni. Nem 100%-ban szúrja ki egyik sem, de nem nehéz megcsinálni.
      1. a router DHCP beállításába belépsz és megnézed milyen eszközöknek adott IP címet. Ezzel mondjuk a statikus IP-t és még pár esetet nem szűrsz ki.
      2. A számítógépeden elindítasz egy programot, ami összegyűjti a hálózatra csatlakoztatott összes hálózati eszközt... ehhez kell pár perc mire lefut: www.advanced-ip-scanner.com/

  • @Mindenhova
    @Mindenhova Год назад

    Érdekes. De én már évek óta WPA3-at használok. Értelemszerűen olyan eszközt meg sem veszek ami nem támogatja.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Год назад

      gondolod az védett? Mert itt úgy lehet leteríteni a wifi-t, h a titkosításig el sem jut a kapcsolat, még a kezdetek kezdetén leteríti a jammer

  • @cyanoure
    @cyanoure 2 года назад

    Ezt a hitelesítés támadást kipróbáltam egyszer a kollégiumban :'D
    Elég hozzá egy wifi képes laptop és linux.

    • @cyanoure
      @cyanoure 2 года назад

      Már egy két éve kb

    • @glasgowkiss4370
      @glasgowkiss4370 2 года назад

      @@cyanoure Miért pont Linux? Mekkora hatótávban zavarja a wifit?

  • @legjobbakona8533
    @legjobbakona8533 2 года назад +1

    Lehet ez után sokan el kezdik "oktatni" a szomszédokat.

  • @tamaskajfis3649
    @tamaskajfis3649 2 года назад +3

    Gábor, nagyon szeretem a videóid a, precizitás, pontosság, tudományosságszakértelem, és társai miatt, viszont!!! ezt a tartalmat most nem tettem volna most ki helyetted, a részleteket inkább nem ecsetelném mert ez a jéghegy csúcsa...

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +3

      Nézd, ha valaki kárt akar okozni, akkor emag.hu -ról rendel egy jammer-t és azzal még ennyi tudás sem szükséges. Ott csak gombot kell nyomni és még a GSM is lefekszik.

    • @M0GLU
      @M0GLU 2 года назад +2

      Az etikus hackeléssel nincs semmi probléma, amíg etikus. Felfedni a rendszerek hibáit csak előre viszi a dolgokat.

    • @tamaskajfis3649
      @tamaskajfis3649 2 года назад +1

      @@ordasigabor Igen ez is igaz, és az is, hogy nem az első ilyen tartalom, de magyarul nem találkoztam ilyen precíz tartalommal, és vannak olyan emberek akik nem biztos hogy kísérletezésre használnák, még jó régen én is csináltam ezt-azt, jó móka volt, ezért is írtam ez a jéghegy csúcsa

  • @krisztianlaszlo3434
    @krisztianlaszlo3434 2 года назад +3

    Sziasztok. Lehetne még egy videó az alufóliás wifi jel erősítő maszek parabola antennás témából is. Sörösdobozból is szoktak csinálni, de nekem a V alaku jött be, mondjuk én egy Play Marketes app-al mértem és +20% jelerősséget produkált.

    • @HowaroHans
      @HowaroHans 2 года назад

      Nem erősít, hanem terel
      Mérd meg "mögötte" is 🙂

    • @Atomcsak
      @Atomcsak 2 года назад

      hat azért egy karakterisztikát nem tudsz így beállítani, ez humbuk csak meg el is baszod vele a jelet

  • @attilaistenostora.
    @attilaistenostora. Год назад

    Én mikróból csináltam wifi killert. A szomszédom rendszeresen drónozgatott a portámon, ezért csináltam micróból egy puskát, amivel letudom szedni a drónokat. Leszedtem vele a milliós drónját a szomszédnak, utána jól megtapostam. Jött is a szomszéd a drónért, oda is adtam neki a darabjait. Utána persze elkezdett hőbörögni hogy feljelent, meg megyek a börtönbe, meg fizessem ki. Mondtam neki hogy írja be a repülési naplóba. Azóta se volt belőle semmi.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Год назад +1

      parabola fókuszába szerelt nyitott ajtós mikro állítólag a műholdakat is zavarja, Szerbek állítólag csinálták....

  • @mariaszocs5312
    @mariaszocs5312 2 года назад

    Tisztelt uram!
    Én nem vagyok jártas a technikában ezért meg szeretném kérdezni öntől, mi lehet az oka, hogy nagyon sokszor ú m.lefagy a telom...Nokia3.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Kedves Mária. Az Interneten sokan azt írják, hogy ez a telefon típus hajlamos lefagyni. Szóval gyárilag ezek hibásak és sajnos nincs rá megoldás.

  • @zoltizolti3165
    @zoltizolti3165 2 года назад

    Jol vanEz-jol mondod!!

  • @imrekiss3221
    @imrekiss3221 2 года назад +1

    Szia Gábor, Kérlek ha jut időd és energiád próbáld ki azt amikor egy wifi - router -ban (vagy wifi AP -ban egyéb wifis hálózati kiszolgálóban) MAC szűrés van beállítva, úgy hogy az adott rácsatlakoztatható eszközök MAC címei vannak benne megadva. Ilyen esetben aminek nem stimmel a MAC címe (vagyis a hackelő eszköz) elvileg semmi módon nem tud csatlakozni és így kódolatlan üzeneteket sem képes a rendszerbe küldeni. Régóta használom ezt a védelmet. És őszintén kíváncsi vagyok rá az ilyen jellegű hackelések mit tudnak vele kezdeni. Köszi ha teszteled!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      A MAC címes dolog nem jelent védelmet. Azt a routerbe állítod be. De a bemutatott dolog a klienseket támadja. A router pedig a beacon-nak nevezett frame során titkosítatlanul közöl egy csomó mindent, amit pillanatok alatt el lehet lopni és lemásolni. Onnantól kezdve a "csaló" is pont ugyanazt fogja kisugározni.

    • @videoktutorialok6873
      @videoktutorialok6873 2 года назад +1

      a mac szűrést én is mindig használtam... egyszer kell beállitani "elven" nem voltam lusta rá... (DE sajnos a retek telekom 3.1 hgv .. a legújabbak.. ezt egy rémálommá változtatták mert folyton gyári beállításra áll vissza szakadjanak meg vele) és hetente már azé unalmas beoperálni csomó mac címet... p....án is fogom rugni a telekom netet emiatt!

    • @leventefeketics13
      @leventefeketics13 2 года назад

      @@ordasigabor a mac cím klónozható úgy hogy nem véd

  • @gyorfiendre6867
    @gyorfiendre6867 2 года назад

    Gondolom ESP32-vel is működik ?

  • @cyanoure
    @cyanoure 2 года назад +1

    100%-os védelem nem létezik.
    Akármilyen brutális védelmet kitalálnak ez ellen, mindig lesz gyenge pontja.

  • @csabakukoro3354
    @csabakukoro3354 2 года назад

    10-20 Ft-os SOHO router eszközök alaptudással...
    Ezt eredményezi...
    "Nincs több kérdés!" 😁

  • @erzsebetbessenyei1038
    @erzsebetbessenyei1038 Год назад +1

    💖Kőszőnőm💖 válaszát💖 2022 nov24cs
    Súlyos Beteg megfigyelése BABA megfigyelés ❓ Mi az mi olcsóbb
    ha Van ojan Nett nélkűl❓ESETLEG RŐGZITENI ❓MIT CSINÁLJUNK ❓

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Год назад

      A mit csináljunk - > válasz -> elképzelésem sincs, hogy mi van a bejegyzés mögött.... kerestem az összefüggéseket.... egyszerűen nem értem.

  • @0101mano
    @0101mano 2 года назад

    Akkor is be tud csatlakozni a kütyü a mecaddres szűrő aktív ??

    • @AttilaAntal
      @AttilaAntal 2 года назад +2

      Igen. Ez az egész a transport layeren történik. A MAC az majd egy késöbbi fázisban a TCP layeren van.

    • @EFazy
      @EFazy 2 года назад

      Biztos ez? A MAC cím az adatkapcsolati réteg, ami az OSI modell 2. Rétege... konkrétan az IP csomagot teszed keretbe, aminek van src és dst MAC-je, és ez közvetlenül a fizikai rétegre kerülés előtt történik meg. A transport (szállító) rétegben a protokoll és a port lakik, köztük a hálózatiba az IP cím

    • @AttilaAntal
      @AttilaAntal 2 года назад

      @@EFazy a transport (hardware) meg az OSI elsö rétege, ezért nem számít a MAC. Vedd észre, hogy a támadást úgy indítja, hogy nem csatlakozik fel a routerre tehát nincs ARP, MAC vagy IP kapcsolata vele

    • @atomattacker0670
      @atomattacker0670 2 года назад

      @@AttilaAntal Transport layer az az OSI 4. rétege, nem tudom miről beszélsz.

    • @AttilaAntal
      @AttilaAntal 2 года назад +1

      @@atomattacker0670 Igazad van, tévedtem bocs. Mindenhová ahová azt írtam transport, fizikai akart lenni

  • @ww95
    @ww95 Год назад

    A wifi egy ausztrál csillagászati kutatás mellékterméke.

  • @zsoltzombory8553
    @zsoltzombory8553 Год назад

    Lécci valaki tolja már föl a 2.0- verziót ha még megvan neki , mert 2.6 van fent, szerintem átírták és nem működik normálisan...........Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  Год назад

      Itt eléred: blog.spacehuhn.com/install-deauther-using-arduino?x-host=blog.spacehuhn.com
      Erre kattints és a v2 máris töltődik a gépedre :)
      Download ESP8266 Deauther Firmware

    • @zsoltzombory8553
      @zsoltzombory8553 Год назад

      Köszi, az egyik kommentben megjelölt .bin filmet közvetlen töltöttem fel esp8266-ra. Azzal jó, köszi.

  • @c61hun88
    @c61hun88 5 месяцев назад

    Kali👑 Akktiv🔒 0-24be. ❤

  • @AndrasVideki
    @AndrasVideki 2 года назад

    DSTIKE rulez 😎

  • @Viktor1990.
    @Viktor1990. 2 года назад

    Lenyűgöző történet de vannak dolgok amik nem teljesen úgy ahogy a videó számítástechnikai programozó vagyok én pontosan jól gyakorlatilag sok SSID létezik és azoknak mind más az IP címe elég érdekes egy történet na mindegy ez csak úgy megjegyeztem mint szakember ⚠️

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Szia, mi a véleményed a video alatti github-os linken leírt dologokról?

    • @Viktor1990.
      @Viktor1990. 2 года назад

      @@ordasigabor szia még nem néztem de megfogom nézni és válaszolok

  • @prokoptamas3009
    @prokoptamas3009 2 года назад +1

    11:01 lehet azért nehéz kikapcsolni, mert a támadás túl jól sikerült és a telefon sem találja a wifi hálózatot s ezen a "szabatőrt"

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      Egyébként így van. Olyan intenzív a támadás, hogy a forrást ilyenkor nehéz elérni.

  • @DataDashy
    @DataDashy 6 месяцев назад +1

    Jo anyag ombre 😳🥴

  • @packardhewlett7946
    @packardhewlett7946 2 года назад

    Felprogramozva vetted?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Kb 5 dollár programozás nélkül és pár dollárral drágább programozva. Mindkettőt lehet kapni, én egy USD kábel és PC-vel megírtam. Nagyon szájbarágós leírások vannak ehhez a neten

    • @roger.wilco.legiszolgaltat6835
      @roger.wilco.legiszolgaltat6835 Год назад

      @@ordasigabor tudnál adni egy linket, h honnan tudok ilyet rendelni felprogramozva?

  • @anagysemmi6334
    @anagysemmi6334 2 года назад

    WPA3-as sokkal jobb

  • @PEJBANDI2190
    @PEJBANDI2190 2 года назад

    TETVES HBO

  • @salgonorbert3838
    @salgonorbert3838 2 года назад

    Jó kis cucc,de enek semmi értelme.

  • @zsoltlazar131
    @zsoltlazar131 2 года назад +1

    minek wifi mindenki saját jelszot használ ,és korlátlan minden már szolgáltatés már

    • @istvanvideo3962
      @istvanvideo3962 2 года назад +4

      Mit szerettél volna írni?
      Mellesleg sok olyan helyzet van, ahol kell a wifi, és itt nem csak általános felhasználásra gondolok.

  • @robertmolnar9637
    @robertmolnar9637 2 года назад

    Elsőőőő!Azért ha akarnák ezeket könnnyen le lehetne védeni.szvsz.Szerencsére a hackereknek nem érdekük a hálózat bénítása,inkább az adatlopás a menő.