Это видео недоступно.
Сожалеем об этом.

Ez ám a csillagszóró! Közel 3000°C érhető el és termitnek hívják.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 дек 2021
  • A termit egy régi találmány. Az a legérdekesebb benne, hogy nem éghető anyagoknak hisszük az összevevőket, és együtt bedurvulnak.... itt a vas is felforr.
    A hő vagy hőmennyiség jele: Q. Mértékegysége a joule (J) fizikai fogalom, a termodinamika egyik alapfogalma. Ez a része nem kémia. Hőátadás megolvaszthatja a rubin alapanyagait. Fizikához tartozik a hőátadás, a létrejött reakciót pedig a kémia írja le.
    • Rubin házilag is előál...

Комментарии • 104

  • @lajoskovacs5656
    @lajoskovacs5656 2 года назад +40

    Tiszteletem!
    Ha rubincsinálás miatt próbál ilyesmit csinálni, akkor a következőket fontolja meg:
    lényegesen nagyobb aluminium tartalmat alkalmazzon, ez növeli a termit energiatartalmát.
    a kísérlet geometriáját meg kell változtatni, a melegítendő anyag kerüljön belülre.
    a begyújtáshoz tényleg jobb a magnézium: boiler anódból szeletelhető le, 1-2 ezer HUF- kb 10 begyújtásra is jó.
    Az elrendezést javaslom így módosítsa: samott kívülről (földdel megtámasztva, a samott hőszigetel)
    a termit test belsejébe ágyazza be a rubin alapanyagát, alufóliába csomagolva, majd a tetejére termitet tenni, amit be lehet gyújtani csillagszóró porral , magnéziummal, stb)
    úgy biztos működni fog.
    Az Ön termitjének az égése meglehetősen gyenge. az aluminium felülete kicsi, a fóliás módszer nem jó, aluminium por tényleg sokkal jobb, gépi fűrésszel, vasfűrésszel kézzel lehet előállítani házilag.
    Jó kísérletezést, és áldott Karácsonyt!

  • @peltarlendori7027
    @peltarlendori7027 2 года назад +5

    Szuper lett! Boldog karácsonyt! Katonaság alatt mi is végeztünk látványos "kísérletet" termittel, ami végül is nem kísérlet volt, mert garantált volt a siker. Jó vastag páncél lemezt égettünk át persze volt céleszköz hozzá. Előtte bemelegítésnek napalmot
    kevertünk, égettünk. Érdekes volt még 1m mélyre leásott 60kg TNT felrobbantása, az volt a leglátványosabb hang és képi látvány
    a másfél évem alatt. Mert nekem is jó tanáraim voltak, élvezték amit csináltak, + nem szerették a felesleges papírmunkát, az volt a mottó, hogy ami robbanóanyagot kihoztunk a laktanyából, vagy a lőszerbázisról azt már vissza nem cipeljük, el kell fogyjon.
    Soha senki nem tiltakozott, mindig minden elfogyott :))))
    Érdekesség 9.11 WTC. állítólag (film is van róla) az ikertornyok alján, már ami maradt belőle több napig magas hőmérsékleten égett valami, hő kamerázták és bőven 1000°C felett mértek. Hoztak szakértőt aki megvizsgálta később amikor már biztonságos volt és mondta hogy ez bizony termit. Aztán mondták neki, hogy ne reklámozzuk, terjesszük, hülyén adná ki magát és az emberek nem értenék mit keresett jelentős mennyiségű termit a wtc romjai között.

  • @jozsefbalatoni8782
    @jozsefbalatoni8782 2 года назад +7

    Drága Gábor! Boldog, békés ünnepeket! Valamiért kevés volt a hő. Gyanítom alu port kellett volna használni. Ennyi termitnél a kozervdobozból nem maradhatott volna felismerhető darab,sőt még az alapot is át kellett volna égetni. Az ivfényes gyújtás jó ötlet! Utána néztem, a magnézium szalag (99,9) külföldön kb1500-1800 Ft.

  • @szivar1.0
    @szivar1.0 2 года назад +7

    Finom aluport hengermalomban lehet készíteni alufóliából, kell hozzá pár csapágygolyó, egy darabka PVC cső ledugózva, valami állvány, meg egy villanymotor. És sok-sok idő... Amikor fekete a por, akkor már jó.
    Amúgy aluporral a homokot is be lehet gyújtani, méghozzá a homok lesz az oxidálószer...

  • @bertalaszlo5651
    @bertalaszlo5651 2 года назад +5

    Szia. Én az infra fűtés után érdeklődök. Maga a téma egy nagyon széles információ halmazt képvisel, ami remélem sokakat érdekel. Szivesen látnék tőled videót ami bemutatja az infra fűtés formáit. :-)
    Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Utánanézek, hogy miként lehet ez a téma izgalmas

  • @HDBikerBudapest
    @HDBikerBudapest 2 года назад +11

    Lényegtelen, mi a szakmád, ha érdekesen tudod a minket körülvevő világot bemutatni. De azért nyilván érdekelne :D Ha nem ehhez kapcsolódó, akkor az éles bizonyítéka annak, hogy a fizika és az elektromosság lehet érdekes akár egy pincérnek is.
    Ötlet: egyszer már írtam, de hátha nem láttad, a Nipkow tárcsa engem érdekelne, lehet-e manapság kezdeni vele valamit.
    Boldog Karácsonyt mindenkinek!

    • @simolaszlo7117
      @simolaszlo7117 2 года назад +4

      Valamikor , nagyon régen , még a 60-s évek vége felé rádióamatörködtem , akkoriban jelent meg az un. SSBTV . Na ennek az volt a lényege hogy kellett egy videókamera , és annak a jelét ültettük rá egy rádiójelre , majd a vétel helyén egy oszcilloszkóp képernyőjén lett megjelentetve az átküldött kép . Na de egy ilyen kamera beszerzése akkoriban lehetetlennek bizonyult , igy került képbe a Nipkov tárcsás kamera megépitése . Na szerencsénkre volt köztünk egy kiváló marős akinek sikerült is elkésziteni egy egyspirálos 235 lyukkal ellátott aluminium tárcsát , minden lyuk FI 0,2 mm-s . A spirál kezdete , és vége között maradt egy 24 fokos rész . Ide került a szinkron jel . Maga a tárcsa FI 740mm átmérőjű volt , a spirál küső kezdő átméröje 720 mm . a végső belsö átmérője 660 mm . E tárcsa fotócella felőli részét egy 120X80 mmes kivágású lapot tettünk eléje meg egy optikát , ami akkoriban egy régebbi fényképezőgép lencséje volt ( 6X9) . A fotócella egy filmvetitő hang olvasó cellája lett . Na most ezt a tárcsát egy kb 350 w-s szinkron motorra tettük egy áttételen . keresztül amivel stabilan tarthattuk a 12,5 fordulatot másodpercenként . Ezzel a rendszerrel nagyon szép és érdekes QSL-ket tudtunk késziteni . Nagyjábol ez volt az akkori monitorunk .

    • @HDBikerBudapest
      @HDBikerBudapest 2 года назад +1

      @@simolaszlo7117 ezt magam sem irhattam volna le szebben. En is amator voltam, de nekem mar sstv szamitogeppel volt. 73DX ex 7WHD

  • @sandordomotori2811
    @sandordomotori2811 2 года назад +3

    Boldog karácsonyt kivánok neked és a családodnak.Köszönöm az egész éves munkádat,sokat lehet belőle tanulni.Én az új kísérletként szívesen látnék a Kapanadze generátorról egy videót amiben ezt te mutatod be mint magyar.Orosz rengeteg van fenn de nehéz megérteni a lényeget mert rossz az automata fordítás.

  • @dezsonagy8357
    @dezsonagy8357 2 года назад +6

    Vicces de már lehet menni tanári állásokra (akadnak hirdetések) elég 8 ált is csak oltott legyen! Tiszta űbergáz amúgy meg hová jutottunk.. De én is azt hittem hogy a szakmája vmi "MEGA/GIGA" professzor min! :) hát hihetetlen tudás az 100!!

  • @Jimitek
    @Jimitek 2 года назад +4

    Gábor!
    Elárulok egy titkot!
    Ebay-en (vagy bárhol máshol) rendelsz magnézium lemezt, 0.5mm vagy ha találsz vékonyabbat, és azt ollóval vékony csíkokra lehet vágni, és begyújtani.
    1-2 ezer Ft-ból kijön. :D

  • @n4pol3on24
    @n4pol3on24 2 года назад +2

    a Rubin szerintem azért nem keletkezett a jelen kísérletben mert a kerámia nagyon jó szigetelő anyag így nem vólt ideje azta a hőt ádadni ami az átalakúláshoz kellett volna .
    nagyon szeretem a videóidat.
    Kellemes ünnepeket neked is .

  • @laszlohorvath3997
    @laszlohorvath3997 2 года назад +1

    Köszönjük az újabb színvonalas videót!
    Esetleg műtrágyával is lehet kísérletezni, elektromos téren kicsit egyszerűbb, bagatelebb de lehet sokakat érdekel a xenon gázkisüléses "izzók" technológiája és az elektronikájuk, meghibásodás, színhőmérséklet, látványos játék.

  • @peterhipsagh5046
    @peterhipsagh5046 2 года назад

    Üdv
    Március 15-re legjobb videó ötlet!
    Amit én régebben kipróbáltam a házi készítésű ágyu. Káliumnitrát (KNO3) ,Kén, Szénpor (lehetőleg házi készítésű,mert az kicsit fásabb. kukorica darálóval)
    Egy nagy tepsi mennyiség így könnyen elkészült. Kén,KNO3 mezőgazd boltba van, kén lehetőleg 85% fölött legyen (kénlap nem jó). Fűtéscső vége elkalapáltan tökéletes. Rögzítése falécen, az elkalapát helyen átfúrva, majd szeggel fához rögzítve. Gyújtást lángszóróval vagy a hátsó papírtömésnél befúrt lyukon át bevezetett drót, gyújtó helyen vékonyítva. 3mm fúrt lyuknál már a papírt sim-tűvel ki lehet bányászni hogy újatt gyujtást lehessen beletenni. Az ágyu elkészítése egyszerű, olcsó így könnyen lehet sortüzet csinálni vele, aminek az elektrónikája érdekes lenne még. Lövedékként az elejébe tökéletes a jól megtömött papír, de esztergált fémdarab is jó, csak az sokmindent átvisz.
    Egyéb:
    Rubin csinálást szívesen megnézném mint kísérlet, én wolfram vagy egyéb magas olvadáspontú anyagból tégelytből próbálnám meg,
    amit elektromos ívvel, de inkább egy megfelelő hőfokú lándzsás melegítéssel melegíteném.
    Másik ötletként esetleg vas cementálás érdekes lehet a gépész, mechatronikát tanulóknak.

  • @jack53104
    @jack53104 2 года назад +1

    Természetesen nem próbáltam ki otthon, de festékboltban lehet kapni aluminium port is. Csillagszóró gyönyörűen begyújtja ;)

  • @tiborerdos4830
    @tiborerdos4830 2 года назад +3

    Szia Gábor! Boldog, békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok Neked és családodnak, valamint a csatornád nézőinek is! Nagyon érdekesek a filmjeid!

  • @istvanhangay1643
    @istvanhangay1643 2 года назад +2

    Boldog Ünnepeket Neked is.
    Nagyon remélem, hogy 2022.-ben még gyakrabban találkozunk 😳

  • @adorjandobra1503
    @adorjandobra1503 2 года назад +2

    Köszi a videót, érdekes volt! Boldog karácsonyt!

  • @KacsaFacsaro
    @KacsaFacsaro 2 года назад +8

    sztem a termittel nem csak a 9 liter vizet forralnám fel, hanem a fazekat is :D

  • @9estvan816
    @9estvan816 2 года назад

    Üdvözölek! Tetszik a kisérleteid, kiváncsi volnák a röntgen fény kisérletre

  • @ferifuti8516
    @ferifuti8516 2 года назад +1

    Én erősáramú kábel vezetőereinek összekötésére használtam, ( Réz és Alu ) Persze méretre igazított grafit tégelyben, gyári termitpor keverékkel. A tégely szélére kellett szórni kevés termitport. Csihakővel, vagyis tűzköves gyújtóval gyújtottam be.

  • @laszloperesztegi
    @laszloperesztegi 2 года назад +2

    Odaképzeltem az IKER-TORNYOKAT is, mert azok is így jöttek le, nem bírták a Termit-et.

    • @DanielTAKD
      @DanielTAKD 2 года назад

      ööö... oké.... Egyedi gondolat az már biztos... :/

  • @gezamart5803
    @gezamart5803 2 года назад

    Üdv!
    Léteznek alumínium megmunkáló, forgácsoló üzemek. Ők tudnának neked alumínium port, reszeléket, vagy forgácsot adni. Azok ráadásul ötvözetek, magnézium is van bennük, szerintem jelentősen javítanák az égést, emelnék a folyamat hőmérsékletét.
    Boldog karácsonyt!

  • @vergildante5938
    @vergildante5938 2 года назад +1

    egy egyszerű kísérletet megnéznék ahogyan üvegben az elektromos ív végig megy és villám mintákat tesz bele vagy éppenséggel fába ugyan igy vagy egyébb más anyagokba amikben meglehet valósítani

  • @peterromhanyi4538
    @peterromhanyi4538 2 года назад +1

    Kísérletek órán?
    '96-ban kezdtem tanítani, akkor vitték fel a tanárok kötelező óraszámát heti 20-óráról 22-re, a kémiát és a fizikát tanítók kaptak még ebből is 2 óra kedvezményt, hogy többet kísérletezzenek. (Tehát ők csak 18 órát tanítottak.) Ma
    1. éves elszámolás van, akár 26 fölött is taníthat mégse lesz túlórája.
    2. alig van kémia és fizikatanár, országos szinten évente páran végeznek.
    3. komplex természetismeret van, vagy fizikaszakos kapja meg, vagy kémia szakos, vagy földrajzos, vagy alsós tanító akinek semmi köze fizikához, kémiához, vagy...
    4. sok helyen felszámolták a labort, ahol eddig még eddig meg is volt.
    Pedig a kísérletekkel lehet felkelteni a gyerek figyelmét.
    Nagyon érdekes volt a téma, jó lett a film.

  • @zoltantoth7059
    @zoltantoth7059 2 года назад

    Szia, én valami PID dolgot néznék meg gyakorlatban, pl. egykerekes "stabil" szerkezettel. Az elméleti dolgait értegetem, de gyakorlatban, még nem tudtam megvalósítani. Minden jót kívánok és köszönöm a kísérleteket.

  • @emanacio
    @emanacio 2 года назад +2

    Nos, megtaláltam a hibát, ami miatt nem lett rubin.

  • @johnhajdu4276
    @johnhajdu4276 2 года назад +1

    Magnézium szalag helyett jó lehet a magnézium ceruzahegyező. Most nem tudom mennyibe kerül, de régen nem volt drága. Nem könnyű beindítani, hogy égjen, de ha elkezdett égni, akkor a járólap mázát szétszedi. Sajnos késleltetve indult be, és nem értem ki a szabadba vele innen a tapasztalat.

  • @jozsefkovacs6343
    @jozsefkovacs6343 2 года назад +2

    Nagyon jó a film !

  • @idk-pf3fc
    @idk-pf3fc 2 года назад +1

    Finom szemcséjü alumínium port emagról lehet rendelni 100g-os csomagokban.

  • @attilasipocz7468
    @attilasipocz7468 2 года назад +2

    A vasúton ilyen (állítólag nagyon pontosan adagolt és kimért ) termittel hegesztik össze a síneket.

    • @istvan3146
      @istvan3146 2 года назад +2

      Elhangzik a videó elején is.

    • @attilasipocz7468
      @attilasipocz7468 2 года назад +1

      @@istvan3146 igen, már én is látom/hallom utólag. Sorry 😄😅

  • @emanacio
    @emanacio 2 года назад +4

    Megmutassam a rubin gyártást? Megtaláltam a cikket a könyvben.
    Amúgy a kis szemcséket ha kell össze lehet olvasztani egy darabbá.
    Szegény ember vízzel főz! Ha valami nincs azt legyártja. Akár bármi áron.

    • @roberthavasi1297
      @roberthavasi1297 2 года назад

      Adjon Isten !
      Minden tiszteletem !Ha már választani lehetne akkor egy kő öntése kísérlet videó ,agyag átalakítási videó .Kicsit részletesebben ,hogyan ál össze az elegy amibe belekerül a százas.Értem az aggályaikat ,készülnének a különböző kegytárgyak.De a tudás akkor tudás ha megosztható ,ha nem akkor az csak titok!

    • @emanacio
      @emanacio 2 года назад

      @@roberthavasi1297 Sokan kíváncsiak és szeretnék megismerni a részleteket.Ez érthető is. De mi van akkor ha rossz kezekbe kerül? Ki vállalja a felelősséget?
      Példának okáért a Szaharát egy gránit várossá lehet megépíteni, ahol szinte minden gránitból van , akár több tíz emelet magasságú elrendezéssel, és esetleg olyan emberek használnák rejtekhelyül, akik az emberiségnek ártanak vagy ártottak. Szinte lehetetlen az elfogás. Vagy mi van abban az esetben ha a KŐMORZSOLÓ -reagens a börtönök falát morzsolja szét vagy hidakat?
      Vagy VASGYÚRÓ- reagens, aki vasat szedi szét. Hány híd, toronyépület, repülő,... lesz biztonságos?
      Ha ismeri a Magyar népmeséket, ismeri a kőöntés receptjét is! De, hogy megvalósítsa, kell a mesterkulcs, az a bizonyos algoritmus, ami feltöri. De a kő öntésének a receptje Egyiptomban több helyen le van írva. És fennmaradt a görögöknél és az Inkáknál a történet.
      De lehet, hogy idővel mutatok pár első generációs teszt öntéseket, hogy mennyire időtálló.

    • @zoltansinka7521
      @zoltansinka7521 2 года назад

      @@emanacio Maj' hülye lennék a Szahahába költözni.
      London, Boston pont jó.

    • @emanacio
      @emanacio 2 года назад

      @@zoltansinka7521 Zseniális ötlet! Egy újabb magyar felfedezést aprópénzre váltani külföldön?

    • @zoltansinka7521
      @zoltansinka7521 2 года назад

      @@emanacio férre teccet érteni. Ha énlennék az elsőszámú közel lenség, és bújkálnom kell, biztos nem fogok akarni a sivatagba gyártott sziklavárba lakni, inkább ott, hol emlitettem.

  • @arpadszeiff
    @arpadszeiff 2 года назад +1

    Kedves Gábor!
    Hasznos témaötlet barkácsolóknak.
    Valamilyen autós ventilátoros telefontartó. Ez nem vicc
    Már több telefonom GPS közben lefagyott autóban, mert megsütötte a nap, és túlmelegedett.
    Talán valami kicsi 12V-s számítógép-ventilátor, de csak 5V-ról. Általában már elindul. Nem kell, hogy nagy zajjal orkánt csináljon, csak okozzon folyamatos légáramlást.
    Általában nem jó, ha a szélvédőben valami tükröződik. Ezért feketék általában a szélvédőre rögzíthető cuccok. De tervezett hűtés nélkül ezek állatira forrósodnak, ha nap éri. A telefon meg alapból melegszik GPS közben.
    Plusz.
    Általában zabálja a telefon-akkumulátort a GPS használat. Ez is melegít. Tehát valami "Y" elágazással egyszerre töltést vinni a telefonnak, és járatni a kis ventilátort.

  • @DanielTAKD
    @DanielTAKD 2 года назад

    Igen jó videó lett, bár ez az "otthon ne csináld" néha megnevettet (nem csak tőled, másoktól is). Valahogy úgy jön le, mintha bárhol máshol rendben lenne a dolog.

  • @ZoZo-gs5ss
    @ZoZo-gs5ss 2 года назад +6

    Karácsonyi termit készítés gyerekeknek :DDDD
    Csak amíg a TEK le nem rohanja a műhelyedet !!!!
    HO HO HO :D

    • @attila17051
      @attila17051 2 года назад

      A tesla tekercsbőll csinált kapu távol tart bárkit. Ès karácsonyi dekornak sem rosz.

  • @belatorok5630
    @belatorok5630 2 года назад

    Megfelelő módon elrendezve meg a mennyiségeket kiszámolva, pl. aluminium öntéshez is lehetne használni ezt a termitet vagy hasonló módon elég hamar megolvasztaná a szükséges anyagokat.

  • @jozefvarga1641
    @jozefvarga1641 2 года назад +1

    Boldog Ünnepeket Neked is!

  • @miklosnyiri9766
    @miklosnyiri9766 2 года назад +1

    Boldog karácsonyt kívánok!

    • @DanielTAKD
      @DanielTAKD 2 года назад

      Én pedig boldog új évet

  • @sziluchannel
    @sziluchannel 2 года назад

    Sokkal hevesebb és könnyebben elindul a reakció ha a két alapanyag a lehető legnagyobb felületen érintkezik. Ezért használnal alumínium port, de fóliával is meg lehet oldani.
    ruclips.net/video/H-PubIM6O_4/видео.html
    itt ugyan az történt, ami nálad, csak az összehajtogatott cucc görgők közt többször át lett járatva, így kilapult a fólia, és belepréselődött a rozsda.

  • @jozsefparos6486
    @jozsefparos6486 2 года назад +1

    Kedves Gábor! Érdekes volt a kísérleted. Egy apró megjegyzés: "Így működik a fizika" Bocsi, a bemutatott jelenségre ezt mondd helyesen: "Így működik a KÉMIA" . Üdv: - Józsi

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Szia, részben jogos. A reakció a kémia, de a hőátadás, ami a rubin megolvasztásához kell termodinamika és ez fizika, az energia is.

    • @jozsefparos6486
      @jozsefparos6486 2 года назад

      @@ordasigabor Szia! OK, egyetértünk: A termitkeverék reakciója (égése, pontosabban itt: redoxi reakciója) az hőtermelő kémiai folyamat, a rubin alkotórészeinek összeolvadása pedig fizikai változás. Így pontosabb! Üdvözlettel: Páros József

  • @attila17051
    @attila17051 2 года назад +1

    Aluminum porral hevesebb reakció èrhető ell. Igy tull kicsi a felüllet.

  • @elekkr
    @elekkr 2 года назад +1

    Ja karàcsonyra kicsit elkèsett a kisèrlettel szeptember 11 èn kellett volna bemutatni a NY-i ikertornyok lerombolàsànak a 20. Èvfordulójàn ugyanis pontosan ezzel a termittel omlaszotttàk le azokat

    • @davidpeter1366
      @davidpeter1366 2 года назад

      Nekem is a 911 jutott eszembe.

    • @aradszkimihaly
      @aradszkimihaly 2 года назад

      @@davidpeter1366 De még mennyire XD.

    • @zoltansinka7521
      @zoltansinka7521 2 года назад

      Ez csak egy ostoba darab az urbánus legendáriumból. Aki elkezdte terjeszteni, még olvasni sem tudott. Valójában termeszek rágták széjjel az alját, oszt' leomlott röggelre.

  • @Mindenhova
    @Mindenhova 2 года назад +1

    Sokkal egyszerűbben is lehet termites kísérletet végrehajtani. ruclips.net/video/te2JhrJUWwk/видео.html

  • @huzoro
    @huzoro 2 года назад

    Tetszett a videó, de felrakhatnál valamit az aceton-peroxidról vagy a glicerin-trinitrátról is.

  • @fernetstock1
    @fernetstock1 2 года назад +1

    Vannak fenn videók, ahol alufóliából kávédarálóval csinálnak elég finom alumínium port.

  • @janosb.8561
    @janosb.8561 2 года назад

    Kedves Gábor! Boldog Karácsonyt kívánok! :) Ezeket a kis alumínium pogácsákat, nem lehetne a kazánba tenni és fűteni vele?
    Számolgatom, olyan 0,94 kWh lenne 1kg-nyi. Az úgy elég kevés. Jól számolom?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +2

      Igen, kb. 1kWh körül jönne ki ebből. De ha pl. a gázzal összehasonlítom, akkor ott 1kWh kb. 10Ft. Az 300g alu eleve kb. 1000Ft lenne és a 700g vasoxid is legalább egy ezres. Szóval 2000Ft körül jön ki 1kg termit. Szóval 100x drágább ezzel fűteni a gázhoz képest. Mondjuk keletkezne egy csomó vas.... naponta akár több mint 100kg :)

    • @janosb.8561
      @janosb.8561 2 года назад

      Igen. Én is így számoltam. Ezért írtam, hogy az úgy elég kevéske. Valami jobb kellene. :) Égessük el a vizet pl., azt olcsón tudok szerezni.

  • @szaborobert1349
    @szaborobert1349 2 года назад +2

    Ez is érdekes és tanulságos videó volt. A katódos védelemben kábelek haszon csővezetékekre történő csatlakoztatását végzik. Pontosítanám a kísérletet, ez nem fizikai, hanem kémiai folyamat volt.

    • @aranyosialexa9982
      @aranyosialexa9982 2 года назад +1

      Örülök, hogy más is tudja itt, mi a kémia és a fizika közti különbség

    • @zsoltdigi-headend6055
      @zsoltdigi-headend6055 2 года назад

      @@aranyosialexa9982 szerintem ez tisztán fizika! Magfizika!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Szia, kérlek olvasd el a video alatti szöveget, úgy teljes a kép

  • @KeletiGangFunnymoments_yt
    @KeletiGangFunnymoments_yt 2 года назад +2

    boldog karit gábor!

  • @janostasi2256
    @janostasi2256 2 года назад +2

    New Yorkban se ismételd meg, még véletlenül se!

    • @jazzbeez1
      @jazzbeez1 2 года назад

      ..azaz .... 🙂

  • @janibatyad
    @janibatyad 2 года назад

    Szuper videó, gratulálok!
    Arra gondoltam, hogy az ilyen módon felszabaduló nagy hőt lehetne esetleg áram előállítására használni (már csináltál hasonlóról videót ruclips.net/video/TKlIoJvYOYU/видео.html)?
    Továbbgondolva, az iparban biztosan sok esetben előfordul a hő mint "melléktermék" esetleg hasznosítható lenne áram előállítására? Gőzturbina vagy más használatával?
    🤔

  • @friciworld
    @friciworld 2 года назад

    A konzervdoboz miért nem semmisült meg a tűzben mint egy papír? Nem vasból van nagyjából? Az meg 1458 fokon olvad, ha jól emlékszem. Itt meg 2000 feletti volt jócskán. Vagy nem?
    És sok része épen maradt.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      A felső része maradt meg, ami távol volt az izzó vastól.

  • @bandhigi
    @bandhigi 2 года назад +1

    Az ebay-n 1500 Forint 25 gramm magnézium szalag :)

  • @ricsirics01
    @ricsirics01 2 года назад +1

    ruclips.net/video/ybcdRQmQcHQ/видео.html esetleg egy egyszerubb mód

  • @kennystrong2122
    @kennystrong2122 2 года назад

    megkerdezhetem hogy az aluminium darálékot hol lehet kapni mi a neve hogy kell kérni az uzletben?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Szia, novia.hu és alu töltőanyag műgyantához cuccként árulják.

    • @kennystrong2122
      @kennystrong2122 2 года назад

      @@ordasigabor nagyonszepen koszonom

  • @hugi00
    @hugi00 2 года назад +1

    Gabor !
    A szinek elethuebbek ha nem hidegfeher elemlampat hasznalsz.

  • @zsolthegyi4584
    @zsolthegyi4584 2 года назад

    Éjszaka a leg látványosabb a sín hegesztés termittel. A fénye is melegíti az ember arcát.

  • @rolandw5125
    @rolandw5125 2 года назад

    Tiszteletem! Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet embereket le tíltani a wifi hálózatomról?

    • @LuighiOne
      @LuighiOne 2 года назад

      jelszó? Lánykori nevén password? Ha trollkodás volt akkor nem szóltam!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      Wpa2 titkosítás, ssid elrejtése, MAC szűrés. Mindegyiket ismeri egy alap router is

  • @gxdanxiety3175
    @gxdanxiety3175 2 года назад

    Vas oxid=rozsda?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +1

      Igen. Ezért is írta ne sok ember, h az ikertornyok katasztrófájánál sorsdöntő volt a rozsdás acél szerkezet. Alu meg volt bőven az épületben

  • @martinszabo5668
    @martinszabo5668 2 года назад

    Minél magasabb az adott fém (oxid ) forrás pontja annál magasabb lesz a maximális hőmérséklet?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад

      Nem minden fémből készíthető termit. Azokra, amiből igen, ott a válasz is igen

  • @zoltanvarga4600
    @zoltanvarga4600 2 года назад

    👍

  • @SandorVamos
    @SandorVamos 2 года назад +1

    Szia Gábor! Mindig élvezettel nézem a videóidat, lenyűgöz a kíváncsiságod és az, hogy ennek eredményeit itt a RUclips-on osztod. Szerintem már neked is eszedbe jutott (ha már írtad, bocs), hogy indukciós fűtővel elő lehetne állítani a rubint. Nem tudom, hogy az aluminium oxid "reagál" e az indukcióra: Ha nem igazán, lehet, hogy ha aluminium lapokat tennél mellé, mint a linkelt kísérletben, akkor működne a dolog: ruclips.net/video/_9ZK_Hs99FU/видео.html&ab_channel=ProtoGEngineering
    Egyébként a termit esetén valószínűleg nem is a csúcshőmérséklettel, hanem a hőmérséklet időtartamával és megoszlásával van gond. Az olvasztással készülő anyagoknál és öntvényeknél a hőközlést egy menetrend alapján szokás végigvinni. De ezt csak gondolom, őszintén szólva most lusta vagyok a rubin előállítás-technológiájának utánanézni...

  • @acsimark
    @acsimark 2 года назад

    Az esetlegesen jövőre várható tankok ellen is kiváló, átégeti a páncélt motorteret és a motort, ezzel működés képtelenné teszi.
    Kiváló még páncélozott autók megbénítására is.
    Drone-al könnyen célba juttatható.
    Engem termites nyílvesszők foglalkoztatnak épp, a hevített hegyek nagyobb átütő erőt jelentenek a testpáncélokkal szemben. Így mondjuk kevlár mellényt is egy egyszerűbb számszeríjjal átlehet lőni. Ha éppenséggel invázió előtt állnánk jól jöhet.

    • @zoltansinka7521
      @zoltansinka7521 2 года назад

      Nem akarlak kiábrándítani, de ilyet csak am. akciófilmekben fogsz látni. A fizikát nem lehet megb...ni, a költségelemzőket meg nem lehet kikerülni.
      A termites számszeríjhoz lenne ötletem, de olcsóbb és jobb a gépkarabély. Kb minden szempontból.

    • @acsimark
      @acsimark 2 года назад

      @@zoltansinka7521 tűzfegyverek elsütésekor kiadja a pozíciód.
      Partizán harc esetén nagyon nem hatékony.

    • @zoltansinka7521
      @zoltansinka7521 2 года назад

      @@acsimark Akit 25ről megkínálnak pár 5.56ossal, az már nem fog látni semmit.
      A valóságban John McClane már a szereposztás közben meghalt volna.
      Én maradok a karabélynál.

  • @tomaskutrucz9909
    @tomaskutrucz9909 2 года назад

    Munchen ??? Ott elsz Te is ?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  2 года назад +2

      Lehet, hogy ott kellene.... de nem.