dopiero jak stałeś za rowerem to widać jak jest mały. Ale jak to mówią małe jest piekne. bardzo fajny rower. a jakość wykonania (przynajmniej z perspektywy widza) perfekcyjna.
Powiem, że sam kolor beżowy jest dość nudny i nieciekawy (mam rower w podobnym kolorze i to jest jego główną wada) , ale dodatki, zwłaszcza ten bordowy, robią niesamowitą robotę pod względem wizualnym. Rower, jako całość, wygląda świetnie. Gratuluję pomysłu I połączenia kolorów. Życzę dużo radości z jazdy, a koledze Redaktorowi więcej takich pomysłów, bo to daje dużo inspiracji na kolejne rowery. Pozdrawiam
Ładny rower bardzo. Ja myślę od bardzo dawna o zbudowaniu własnego roweru. Ale czekam aż Loca będzie miała ramę pod piniona :) bo może nie trzeba będzie od zera budować. Marzy mi się lekki rower turystyczny na pinionie i pasku, wzorowany na rowerach wyprawowych ale bez ich toporności i wagi.
Intro stosowne, WIELKI mały rower. Pytanie do p.Kasi: Jak się jeździ? Rozumiem problem z rozmiarówką, tylko że ja jestem po drugiej stronie skali, ale dylematy mamy podobne. Szerokości, radości i niech moc będzie z Wami.
Super się to oglądało. Rower bardzo ładny. Gustowny. Na minus „piłkarskie” spodnie Twoje Janie. Brakowało pepsi jeszcze 😮. Na poważnie. Rower jak dzielo sztuki niech dobrze służy Kasi.
Jan: "oczywiście w którymś z odcinków oddam głos Kasi, żeby sama opowiedziała...." W którymś z odcinków: "Kasiu, opowiedz widzom jakie są twoje odczucia, jak ci się jeździ na nowym rowerze?" Kasia: "Dobrze".
Rower bardzo ładny. Wygląda na drogi markowy rower. Kolor super dobrany. Super pomysł z tą budową roweru pod siebie. Minusem jest niestety tylko to że rowery budowane od zera wychodzą niestety drogo. Ale rower jest sztos.
@@LukaszMielczarek w pełni się zgadzam. Sam osobiście robił bym rower pod siebie lub na ramie seryjnej budował rower pod swoje potrzeby. Tylko mówię że jedynym minusem jest to że drogo to wychodzi. Ale prawda jest taka że w seryjnym rowerze nigdy nic nie jest idealne i zawsze coś wymaga modyfikacji.
Piękny kolor ramy; osobiście jednak skorzystałbym z rad wykonawcy by zwiększyć wheelbase -tak by wykluczyć zahaczenie koła butem. Druga kwestia to przy zapędach gravelowych dodałby kilka punktów montażowych; przede wszystkim na bidon pod rurą skośną oraz mocowanie na top tube bag. Poczekałbym też na dostępność 105Di2. Życzę by rowerek dobrze służył!
Super sprawa. Jakość wg przebitek prima sort! Aż się chce samemu taki rower skonstruować :-) To chyba i tak była była jedyna droga dla Kasi przy jej wzroście vs rynek, więc naturalnym było stworzenie roweru individual. Ciekaw jestem Kasi odczuć z korzystania z Rivala..
Dzięki za fajny material. Zdecydowanie warto pokazywać takie projekty. Gratulacje dla Kasi i trzymamy kciuki że złapie bakcyla na całego! Trochę się dziwię że w trybie grawelowym nie poszliście w koła 650b jako docelowe. 700x32mm na szosa by wystarczyły i geometie miałyby taka sama jak 650x47mm. Wybór opon grawelowych w 650b jest już całkiem pokaźny. Pzdrawiam
W sumie byliśmy już dość blisko tego tematu, ale w końcu Bartek stwierdził, że jednak da radę zrobić miejsce na 38C przy dużym kole, więc tak zostało. Ale opcja 650b jest tu w grze, myślę że spokojnie wejdą szersze opony.
Podziwiam rower a przede wszystkim skrupulatność w obliczeniach i doborze komponentów! Miałam podobny problem, szukałam prawie rok i w końcu jest Kellys Soot50 rozmiar XS. Oglądając film jeżeli dobrze zrozumiałam to przy wąskiej kierownicy jest lepsza stabilność roweru - przodu. Trochę z tym bym się nie zgodziła chyba odwrotnie bo przy szerszej jest lepsze oparcie a jednocześnie lepsza stabilność roweru? Mam 40 i z jednej strony przydałaby się 42 a z drugiej mam stosunkowo małe dłonie i dostęp do klamko manetek byłby jeszcze trudniejszy. Chyba w przyszłości muszę coś zmienić. Mam 160 cm i 63 kg.
Też szukam dla dziewczyny na pierwszą szosę coś na 160 cm, i jest to duży problem. Ale udało się znaleźć Carrerę Tdf w XS, więc jutro przymiarka 😊 Bezpiecznej jazdy
Hania Cały czas intensywnie myślę! Trudno mi kupić gotowca przy wzroście 155cm. Ten 🚲 piękny. Bardzo 🐨 🐻 🐼 podoba. Kasi jeszcze większej przyjemności z jazdy.
Dla mnie sporym problemem w poszukiwaniu małej szosy (też na wzrost 158cm) był brak informacji o wysokości przekroku. Wielu producentów w ogóle nie podaje tej informacji w geometrii. Więc jakieś tam bieda-wyliczenia robiłam przy szukaniu, bo też nie ma gdzie przymierzyć tak małych rowerów. Sklepy nawet jak mają jakiś model, to rzadko taki malutki. Więc nie dość, że rowerów gotowych na taki wzrost jest mało, ciężko było z ich dostępnością na początku roku, to jeszcze nawet nie wiadomo czy stanę obiema nogami po obu stronach ramy jak już się wypnę całkiem. Gdyby ktoś szukał gotowców jednak: ostatecznie kupiłam Bianchi w rozmiarze 44 na kołach w standardowym rozmiarze, po fittingu mostek skrócony do 45mm. I jest cudownie wspaniale 💙
Trochę się dziwię bo wchodząc na tabelki z geometrią ram dowolnego producenta znajduję oprócz stack i reach właśnie standover height. Z kolei to, że dostępność ram w skrajnych rozmiarach jest mniejsza niż w tych najbardziej popularnych to nic nadzwyczajnego. Sklepy też patrzą by jak najszybciej upłynnić towar i trudno je za to winić, że celują w to co najszybciej znajdzie klienta. Na pewno jednak warto poczekać nawet pół roku, a kupić rower w odpowiednim rozmiarze. Skoro Bianchi podpasował, to rozumiem że problem pokonany. Sam jestem mocno przeciętnego wzrostu (183 cm), ale zamówienie ramy pod osobiste wymiary wydaje mi się atrakcyjne. Coś jak garnitur szyty na miarę....
Trochę się dziwię bo wchodząc na tabelki z geometrią ram dowolnego producenta znajduję oprócz stack i reach właśnie standover height. Z kolei to, że dostępność ram w skrajnych rozmiarach jest mniejsza niż w tych najbardziej popularnych to nic nadzwyczajnego. Sklepy też patrzą by jak najszybciej upłynnić towar i trudno je za to winić, że celują w to co najszybciej znajdzie klienta. Na pewno jednak warto poczekać nawet pół roku, a kupić rower w odpowiednim rozmiarze. Skoro Bianchi podpasował, to rozumiem że problem pokonany. Sam jestem mocno przeciętnego wzrostu (183 cm), ale zamówienie ramy pod osobiste wymiary wydaje mi się atrakcyjne. Coś jak garnitur szyty na miarę....
Fakt. Misja szukania road plusa na przekrok 72 cm i żeby rower miał kola 700c to było wyzwanie. Skończyło się na fuji finest one.3 w rozmiarze XXS. Pierwsze jazdy Ok zobaczymy jak będzie w dalszej eksploatacji
Koncepcja bardzo podobna do mojego który będzie się spawał gdzieś w kwietniu. Chciałem zobaczyć jak będzie ten widelec wyglądał z szosowa opona i nie jest zle :)
Nie chodzi o to, czy jest gotowcem z karbonu, tylko zapewne o to, że to nie jest widelec szosowy i kolega zastanawiał się jak na żywo wygląda z węższą oponą:]
Najbardziej w tym filmie podoba mi się sceneria, a i kolorystycznie jakoś to współgra z kolorem roweru. Ale jeśli chodzi o długość ramion korby, to wydaje mi się, że są jednak za długie i widać to w 15:40. Ja przy dłuższych nogach w stosunku do korpusu mam 170mm przy 180cm wzrostu. Fakt, wydają mi się czasem za krótkie, ale może dlatego, że jeżdżę jeszcze na 175mm w innym rowerze i czuć różnicę... Ale jeśli bikefitter uznał, że są OK, to OK, ale mocno się noga zgina w kolanie i całkowicie prostuje, co nie jest wg mnie dobre. Spójrz jak wygina się stopa w kostce przy wyprostowanym kolanie. Oczywiście wysokość siodełka prawdopodobnie też jest ustawiona źle.
Ja mam 177 cm wzrostu i po fittingu zmieniłem korbę na 160 mm. A dopiero na fittingu dowiedziałem się, że mam krótkie nogi, nikt tego wcześniej nie zauważył, czyli jestem w miarę proporcjonalny.
Za cała falę trollerskich, idiotycznych i czepliwych komentarzy robiących śmietnik poszedł pierwszy ban w tym roku, gratuluję zainteresowanemu. Co do samej techniki jazdy - Kasia generalnie ma problem z techniką pedałowania i notoryczną skłonność właśnie do zadzierania pięty do góry przy pedałowniu. Ma to cały czas ćwiczyć i zwracać na to uwagę, ale efekty jak widać czasem są takie:) Ustawienie siodła jest takie, jak ma być - dzięki fittingowi udało się rozwiązać min. problem z bólem kolan który praktycznie wyłączał na początku możliwość jazdy.
@@bikeshowcc Z całym szacunkiem dla Karola, bo wiem, że to nie jest pierwszy lepszy koleś po kursie fitterskim, ale nogi nie wyglądają na dobrze ustawione. Ja mam przekrok 76cm i mój fitter dopiero po zmianie korby ze 170mm na 160mm mógł ustawić siodełko tak, żeby noga dobrze się układała zarówno przy DMP, jak i GMP. Bóle kolan zniknęły jak ręką odjął. Nie wiem czy Kasia ma większy przekrok ode mnie, a geometria mojego roweru w miarę podobna (endurance). Brak dostępności cześci może być wytłumaczeniem, dlaczego tego nie da się (na razie) dobrze ustawić, ale nie dowodem, że jest już dobrze ustawione 🙂
A jak wygląda sprawa z zawadzaniem butem o oponę przy skręcaniu? Na filmiku wygląda, że ten problem może wtstępować, nawet przy tak małym rozmiarze buta, a jeśli nie teraz to przy szerszej oponie. Czy to jest na tyle mały problem, że nie bierze się go pod uwagę?
W ogóle nie trzeba się tym przejmować, w większości rowerów szosowych o klasycznej geometrii jest to w ogóle norma, zwłaszcza przy mniejszych rozmiarach ram/ większych butach.
@@bikeshowcc Czyli jednak dotyka? Mam ten problem w najmniejszym rozmiarze Loca i niszczą się buty. Słabo to potem wygląda. Ryszard w swoich białych butach by tego nie zniósł :)
W przypadku Kasi nie dotyka, ale tak jak mówiłem to w filmie - nie ma to w zasadzie żadnego znaczenia. Nie miałem nigdy ani jednego roweru typowo szosowego, gdzie nie obcierałbym butem przy skręcie, więc kompletnie nie warto się tym przejmować (a spotkałem się już z osobami, które były gotowe zrezygnować z fajnego roweru/rozmiaru, bo im but ocierał przy pełnym skręcie i bały się, że to problem:)
@@bikeshowcc To nie musi być pełny skręt i owszem może to być problem w jakiejś sytuacji gdzie chcąc się ratować przed utratą równowagi przyblokuje się koło o but i niestety bum. O takie przypadki łatwo w terenie na podjazdach - często trzeba mocno manewrować kierownicą w trakcie pedałowania bo to kamień korzeń czy dziura no i wolę jednak nie mieć problemu toe overlap. Dlatego czasem warto jednak przejść na mniejsze koło aby to zminimalizować. Zastanawiałem się też nad dystansami oddalającymi pedały od korby - pomaga to w uniknięciu kolizji z kołem ale jakby się wtedy pedałowało to nie wiem. W moim rowerze mam to na styk - lekko ocieram kiedy mam błotnik ale spd zapiete maksymalnie do tyłu - w sumie nie wiem czy to bardzo pogarsza pedalowanie. Zapewne szosowcy juz się ztym obyli i sobi eradza - ja jednak dosiadam gravela okazjonalnie bo główna moja jazda to góry czyli kamienie i wyboje wiec jeżdże na full MTB.
Mówimy o rowerach szosowych:) To o czym piszesz w przypadku rowerów górskich jest zrozumiałe - zupełnie inna charakterystyka jazdy, inna potrzeba manewrowania. Warto też zaznaczyć, że problem ten w rowerach MTB jest najcześciej zlikwidowany u zarania geometrią - większy kąt wyprzedzenia widelca plus generalnie dłuższy przedni trójkąt w rowerze trail/enduro bardzo mocno odsuwa przednie koło od buta.
poprzednie stalówki tak średnio mi sie podobały chyba przez to że był większy rozmiar i te ciekie rurki wydawały sie za ciękie tutaj te proporcje lepiej wyglądają, kolorystyka też bardzo fajna nowoczesna, wracają kolory pastelowe do łask, podoba mi sie również obraz sceneria morza plaży, głębia ostrości i pochmurne niebo dzięki czemu są miękkie cienie i widać wszystkie detale roweru, dobra reklama sam przez chwile pomyślałem o takim rowerze :D
Sam frameset to plus minus 6,6 - 7k. Jednak to zawsze są indywidualne wyceny w zależności od konkretnego projektu, rodzaju stali etc. Jednak moja rama rok temu też wychodziła mniej więcej w podobnych granicach.
Ładny rower i ciekawie przemyślany 👍 ja od lat mam już w głowie pomysł na można by rzec na rower ostateczny. Marzy mi sie tanowy road plus od brytyjskiej Enigmy lub Reilly Cycleworks . Obie marki idealnie wpisują się w moje wymagania. Obie oferują możliwość customowego zespawania ram podobnie jak w przypadku Karamby z mozliwoscia customowej anodyzacji tytanu 🤩 widzialem ich szalone projety na zywo i kopara opada. Na tą chwilę śmigam na Rucie CF ale w najbliższych latach mam zamiar zrealizować ten projekt i mimo astronomicznych wręcz kosztów myślę że warto, koniec końców ma to być rower na lata jeśli nie dziesięciolecia.
siema czy obrecz karbonowa stożek 50 mm po nacisnieciu mocniej palcami powinna sie lekko uginać na bokach ścianek , koła normalnie smigają zero upadku itd, moga być po prostu cienkie scianki obręczy uzytkuje je od 3 lat i teraz zauwazylem ze da sie lekko ugiąć scianke gdy naciskam
Takich komentarzy w nocy ww. widz wysypał całą litanię, zostały usunięte. Jeśli chodzi o projekt ramy - to indywidualna konstrukcja opracowana pod kątem danych fittingowych konkretnej osoby więc byłoby kompletnie bez sensu zamawiać identyczną ramę dla innej osoby. Ale dzięki temu i innym projektom Bartek ma duże doświadczenie w budowie małych ram więc nie ma żadnego problemu, żeby do niego napisać, porozmawiać i opisać czego potrzebujemy.
Wiem że prywata, sorki... Odnośnie kół miałeś je założone do HVRT? Jeśli tak to z jakimi tarczami? Ja w swoim nie mogę zmieścić tarczy z piastami dt350 ociera tarcza o ramę. 😕
Miałem w HVRT kilka kompletów testowych kół z piastami DT350 i nie było problemu. Tarcze też różne - od podstawowych tarcz szosowych Shimano (to chyba poziom Tiagra), przez Ultegrę i było ok.
Nie rób śmietnika w komentarzach jeśli nie masz odpowiedzi na pytanie (edit - ban). Koła nie są Kasi, Evanlite od dwóch lat jest partnerem kanału, więc są de facto wypożyczone. Rama ok 5k pln, widelec miedzy 1500-200 (zależy od konkretnego modelu). W tej cenie były też stery i zacisk sztycy oraz malowanie. Napęd kompletowałem przez kilka miesięcy polując na wyprzedaże, promocje, wszystko udało się z przynajmniej 10% rabatem poskładać, wyszło odczuwalnie mniej niż 7K, bez tarcz hamulcowych (wrzuciłem swoje stare tarcze Ultegry). Kierownica 190 zł, mostek wyciągnięty z innego roweru. Cena ramy i widelca to tutaj kwestia indywidualna - dużo będzie zależało od konkretnego projektu, na jakich rurkach etc - jak ktoś sobie zażyczy np. rurki Columbus XCR to te 6k zapłaci za sam materiał.
Rower piekny. Moja Karamba będzie powstawać, ale chciałbym coś takiego dla żony , która też ma 158 cm wzrostu ale nie ma roweru bazowego od którego można było się odnieść.Widziałem , że Rose ma Pro SL rozmiary 45 i 48 cm.
No cóż, jeśli ktoś myśli że osoba o niestandardowej budowie może kupić rower „z półki” to powiem tak - oczywiście że może ale musi w nim sporo pozmieniać. Żeby być bardziej precyzyjnym - niestandardowa budowa to nie tylko osoby niskie czy wysokie. Problem zaczyna się kiedy mamy do czynienia z osobą która ma np. nieproporcjonalnie za długie nogi do tułowia i jest do tego niska. Wszystkie takie osoby skazane są na masę ograniczeń. Tu było łatwiej ponieważ mając dane wejściowe do budowy ramy (z fittingu) oraz ustalając ograniczenia (rozmiar kół) powstało coś co spełnia więcej wymogów niż posiada ograniczeń. Wygląda jak wygląda ale każdy rower w rozmiarze innym niż M/54 wyglada w pewnym sensie dziwnie - tego nie powinno się chyba komentować. Odnośnie całości: wniosek jest jeden - jeżeli jest lepiej to znaczy że jest lepiej i tyle… Odnośnie samej ramy: powiem tak - każdy średnio ogarnięty spawacz nie będzie miał problemu z wygięciem i zespawaniem kilku rurek jeśli damy mu gotowe wymiary. Odnośnie SRAM: przyznam że nie słyszałem o zapowietrzających się hamulcach z tej grupy. Miłej zabawy!
Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Trzeba się liczyć z kwotami rzędu 5-6k za ramę ( ale można i złożyć ramę z takiej stali, że tyle to kosztuje sam materiał) plus do tego widelec, tutaj też są różne opcje.
Myśle, że biorąc pod uwagę moje relacje z Bartkiem i ilość czasu który poświęciłem na jego projekty i ich promocje w swoich socialach ta uwaga jest conajmniej nie na miejscu👌🤟
Ale ta muzyka… o bosze co to bylo. 650b to problem, ale dzieki temu rowery nie wygladaja tak karykaturalnie jak tutaj. Przednie kolo z widelcem wyglada jak wyjety z czegos dwa rozmiary wiekszego. Ale calosc.. wyglada ladnie
Wygląda zupełnie znośnie. 650b oczywiście można wstawić, ale po co specjalnie robić rower z takim ograniczeniem? Szczególnie taki stalowy na wymiar, którego może będziesz używał 30 lat. Czy za dekadę da się jeszcze łatwo (i w miarę tanio) kupić dobre komponenty na 650b? Czy w ogóle będą istniały? :)
@@piotrr597 Nieistotne. Ryzykiem w tej sytuacji nie jest to, że za 30 lat może już nie być konkretnie 650B lub 700C. Ryzykiem jest to, że może Ci nie wejść rozmiar kół, który będzie tym przyszłym standardem. OGROMNIE wątpię w szosowe koła mniejsze niż 650 i także dość mało prawdopodobne wydają mi się większe niż 700 (jako rozwiązanie wiodące, nie ciekawostka). Ale jeśli przejdziemy na 680, to do jednego roweru wejdą, a do drugiego nie.
Przypominam, że większość producentów rowerów dopiero jakieś 5 lat temu odkryła, że istnieją kobiety oczekujące od roweru więcej niż to, żeby był i był różowy/w innym infantylnym kolorze, więc poszerzanie dostępnej rozmiarówki do naprawdę pełnego spektrum to dalej temat rzeka:)
@@bikeshowcc Jednak to ,,chłopy" rządzą rowerowym światem od strony produkcji i potrzeby kobiet nie są za bardzo uwzględniane. Choćby takie siodełka zaprojektowane pod kobiecą anatomię to dość nowy wynalazek biorąc pod uwagę jak długa jest kolarska historia.
Jako posiadaczka dumnego 162 cm wzrostu mogę powiedzieć, ze wiele zmieniło się na plus, ale nadal znalezienie roweru dla krasnali jest wyczynem. Teraz szukam gravela i część producentów na wejściu muszę skreślić, bo ramy zaczynają się dla jeźdźców 165 cm wzwyż.
Bardzo ładny rower jestem mile zaskoczony tym bardziej że to stalowy Jednak według mnie wyglądałoby jeszcze ładniej z klasycznym widelcem ten mi się wydaje trochę za szeroki Taka klasyka z nowoczesnością 😉
Na pewno byłoby subtelniej z szosowym widelcem, ale tutaj było wiadomo, że ten rower musi też jeździć jako gravel, bo Kasia nie będzie mieć dwóch rowerów:) Więc trzeba było znaleźć jakiś kompromis.
Wzmianka o mnie na ulubionym kanale RUclips - new achievement unlocked:P żona mega zadowolona! Pozdr
Więcej Kasi na kanale, więcej wspólnych wycieczek.
Super odcinek. Rower pierwsza klasa. Widać, że Bartek, który robił ramę wkłada w to całe swoje serce. Sama przyjemność jeździć taką maszyną. 🙂
Świetny projekt i wykonanie. Gratulacje Kasia, świetnej zabawy i przyjemności z jazdy.
Niesamowite, jak zbudowaliście ten rower!!!!!!
dopiero jak stałeś za rowerem to widać jak jest mały. Ale jak to mówią małe jest piekne. bardzo fajny rower. a jakość wykonania (przynajmniej z perspektywy widza) perfekcyjna.
Fajny rower, dużo radości z jazdy dla Kasi.
Kurde przyznaję że nie spodziewałem się można stworzyć fajny stalowy rower. Jak dla mnie jest git. Nic tylko jeździć i się cieszyć z jazdy. Pozdrawiam
Piękny rowerek ..Szacun za super robotę. Warto takie pomysły pokazywać. Pozdrowerek 👋🤓🚲😎
Rower bardzo ładny, kolory super dobrane. Graficzne elementy robią robotę.
Wykonanie super, kolorystyka totalna petarda
Śliczny rowerek, dużo radości z jazdy dla Kasi😃
Piękny rower!
Powiem, że sam kolor beżowy jest dość nudny i nieciekawy (mam rower w podobnym kolorze i to jest jego główną wada) , ale dodatki, zwłaszcza ten bordowy, robią niesamowitą robotę pod względem wizualnym. Rower, jako całość, wygląda świetnie. Gratuluję pomysłu I połączenia kolorów. Życzę dużo radości z jazdy, a koledze Redaktorowi więcej takich pomysłów, bo to daje dużo inspiracji na kolejne rowery.
Pozdrawiam
Mieszkam w Holandii , wszystkim zajawkowiczom pokazuję co Polacy robią , powodzenia Karamba bikes.
Świetny film, ale inny przecież być nie mógł! Niech daje Kasi wiele miłych wrażeń!
Czekałem na ten odcinek
Fajnie ze można zrobić rower całkowicie pod siebie 👌
Super sprawa 👍
Super :) projekt.
Życzę Kasi wiele happy km :)
I super rower! Gratulacje!
Super maszyna, rower też fajny :)
więcej Kasi!!!
super!! 🎉 gratulacje projektu i wykonania 🙌🏼
Ładny rower bardzo. Ja myślę od bardzo dawna o zbudowaniu własnego roweru. Ale czekam aż Loca będzie miała ramę pod piniona :) bo może nie trzeba będzie od zera budować. Marzy mi się lekki rower turystyczny na pinionie i pasku, wzorowany na rowerach wyprawowych ale bez ich toporności i wagi.
Bartek robi rowery sztos sztosów :) sam mam i polecam każdemu!
Intro stosowne, WIELKI mały rower. Pytanie do p.Kasi: Jak się jeździ? Rozumiem problem z rozmiarówką, tylko że ja jestem po drugiej stronie skali, ale dylematy mamy podobne.
Szerokości, radości i niech moc będzie z Wami.
Maly rower z Wielkim sercem. Pozdrawiam.👍
Zacnie wam wyszła Karamba 👌
Karamba! Git maszyna 👌🚴♂️😎
Piękny Rowerek!!!
Czyli przegrałem. I dobrze :-), bo rower fantastyczny. Życzę dużo frajdy z jazdy. Pozdrowienia
No powiem wam spawy to sztos 👌
Super się to oglądało. Rower bardzo ładny. Gustowny.
Na minus „piłkarskie” spodnie Twoje Janie. Brakowało pepsi jeszcze 😮.
Na poważnie. Rower jak dzielo sztuki niech dobrze służy Kasi.
😂
Spoiny wyglądają jakby chirurg naczyniowiec spawał! Świetnie to wygląda! Pozdrawiam!
Bardzo fajny rowerek , faktycznie malutki :)
Jan: "oczywiście w którymś z odcinków oddam głos Kasi, żeby sama opowiedziała...."
W którymś z odcinków: "Kasiu, opowiedz widzom jakie są twoje odczucia, jak ci się jeździ na nowym rowerze?" Kasia: "Dobrze".
Rower bardzo ładny. Wygląda na drogi markowy rower. Kolor super dobrany. Super pomysł z tą budową roweru pod siebie. Minusem jest niestety tylko to że rowery budowane od zera wychodzą niestety drogo. Ale rower jest sztos.
No wychodzi drogo ale jak masz alternatywę czyli za duży i niewygodny rower to chyba lepiej zapłacić więcej i mieć coś idealnego
@@LukaszMielczarek w pełni się zgadzam. Sam osobiście robił bym rower pod siebie lub na ramie seryjnej budował rower pod swoje potrzeby. Tylko mówię że jedynym minusem jest to że drogo to wychodzi. Ale prawda jest taka że w seryjnym rowerze nigdy nic nie jest idealne i zawsze coś wymaga modyfikacji.
4:30 doskonale widać jakie to maleństwo :D
Piękny kolor ramy; osobiście jednak skorzystałbym z rad wykonawcy by zwiększyć wheelbase -tak by wykluczyć zahaczenie koła butem. Druga kwestia to przy zapędach gravelowych dodałby kilka punktów montażowych; przede wszystkim na bidon pod rurą skośną oraz mocowanie na top tube bag. Poczekałbym też na dostępność 105Di2. Życzę by rowerek dobrze służył!
Piękna maszyna! Gratulacje :)
ile trzeba liczyć na taki spersonalizowany custom?
Super sprawa. Jakość wg przebitek prima sort! Aż się chce samemu taki rower skonstruować :-) To chyba i tak była była jedyna droga dla Kasi przy jej wzroście vs rynek, więc naturalnym było stworzenie roweru individual. Ciekaw jestem Kasi odczuć z korzystania z Rivala..
Ładny kolor :)
Właśnie buduję się tytanowy Road+ 😁
Ale on fajnie wygląda, jak obniżona fura!
Moim Wilier cento uno też cisnę na 520 heheh , w szufladzie leżą speedplay i czekają na swoją szansę.
Dzięki za fajny material. Zdecydowanie warto pokazywać takie projekty.
Gratulacje dla Kasi i trzymamy kciuki że złapie bakcyla na całego!
Trochę się dziwię że w trybie grawelowym nie poszliście w koła 650b jako docelowe. 700x32mm na szosa by wystarczyły i geometie miałyby taka sama jak 650x47mm. Wybór opon grawelowych w 650b jest już całkiem pokaźny.
Pzdrawiam
W sumie byliśmy już dość blisko tego tematu, ale w końcu Bartek stwierdził, że jednak da radę zrobić miejsce na 38C przy dużym kole, więc tak zostało. Ale opcja 650b jest tu w grze, myślę że spokojnie wejdą szersze opony.
Podziwiam rower a przede wszystkim skrupulatność w obliczeniach i doborze komponentów!
Miałam podobny problem, szukałam prawie rok i w końcu jest Kellys Soot50 rozmiar XS. Oglądając film jeżeli dobrze zrozumiałam to przy wąskiej kierownicy jest lepsza stabilność roweru - przodu. Trochę z tym bym się nie zgodziła chyba odwrotnie bo przy szerszej jest lepsze oparcie a jednocześnie lepsza stabilność roweru? Mam 40 i z jednej strony przydałaby się 42 a z drugiej mam stosunkowo małe dłonie i dostęp do klamko manetek byłby jeszcze trudniejszy. Chyba w przyszłości muszę coś zmienić. Mam 160 cm i 63 kg.
Też szukam dla dziewczyny na pierwszą szosę coś na 160 cm, i jest to duży problem.
Ale udało się znaleźć Carrerę Tdf w XS, więc jutro przymiarka 😊
Bezpiecznej jazdy
Piękna maszyna :)
Hania
Cały czas intensywnie myślę! Trudno mi kupić gotowca przy wzroście 155cm.
Ten 🚲 piękny. Bardzo 🐨 🐻 🐼 podoba. Kasi jeszcze większej przyjemności z jazdy.
Dla mnie sporym problemem w poszukiwaniu małej szosy (też na wzrost 158cm) był brak informacji o wysokości przekroku. Wielu producentów w ogóle nie podaje tej informacji w geometrii. Więc jakieś tam bieda-wyliczenia robiłam przy szukaniu, bo też nie ma gdzie przymierzyć tak małych rowerów. Sklepy nawet jak mają jakiś model, to rzadko taki malutki. Więc nie dość, że rowerów gotowych na taki wzrost jest mało, ciężko było z ich dostępnością na początku roku, to jeszcze nawet nie wiadomo czy stanę obiema nogami po obu stronach ramy jak już się wypnę całkiem.
Gdyby ktoś szukał gotowców jednak: ostatecznie kupiłam Bianchi w rozmiarze 44 na kołach w standardowym rozmiarze, po fittingu mostek skrócony do 45mm. I jest cudownie wspaniale 💙
Trochę się dziwię bo wchodząc na tabelki z geometrią ram dowolnego producenta znajduję oprócz stack i reach właśnie standover height. Z kolei to, że dostępność ram w skrajnych rozmiarach jest mniejsza niż w tych najbardziej popularnych to nic nadzwyczajnego. Sklepy też patrzą by jak najszybciej upłynnić towar i trudno je za to winić, że celują w to co najszybciej znajdzie klienta. Na pewno jednak warto poczekać nawet pół roku, a kupić rower w odpowiednim rozmiarze. Skoro Bianchi podpasował, to rozumiem że problem pokonany. Sam jestem mocno przeciętnego wzrostu (183 cm), ale zamówienie ramy pod osobiste wymiary wydaje mi się atrakcyjne. Coś jak garnitur szyty na miarę....
Trochę się dziwię bo wchodząc na tabelki z geometrią ram dowolnego producenta znajduję oprócz stack i reach właśnie standover height. Z kolei to, że dostępność ram w skrajnych rozmiarach jest mniejsza niż w tych najbardziej popularnych to nic nadzwyczajnego. Sklepy też patrzą by jak najszybciej upłynnić towar i trudno je za to winić, że celują w to co najszybciej znajdzie klienta. Na pewno jednak warto poczekać nawet pół roku, a kupić rower w odpowiednim rozmiarze. Skoro Bianchi podpasował, to rozumiem że problem pokonany. Sam jestem mocno przeciętnego wzrostu (183 cm), ale zamówienie ramy pod osobiste wymiary wydaje mi się atrakcyjne. Coś jak garnitur szyty na miarę....
Fakt. Misja szukania road plusa na przekrok 72 cm i żeby rower miał kola 700c to było wyzwanie. Skończyło się na fuji finest one.3 w rozmiarze XXS. Pierwsze jazdy Ok zobaczymy jak będzie w dalszej eksploatacji
Koncepcja bardzo podobna do mojego który będzie się spawał gdzieś w kwietniu. Chciałem zobaczyć jak będzie ten widelec wyglądał z szosowa opona i nie jest zle :)
widelec jest gotowcem z karbonu, wygląda standard :P
Nie chodzi o to, czy jest gotowcem z karbonu, tylko zapewne o to, że to nie jest widelec szosowy i kolega zastanawiał się jak na żywo wygląda z węższą oponą:]
@@bikeshowcc dokładnie tak. W sumie to niewiele więcej prześwitu niż w obecnym Canyon Ultimate :) już doczekac się nie mogę.
Najbardziej w tym filmie podoba mi się sceneria, a i kolorystycznie jakoś to współgra z kolorem roweru. Ale jeśli chodzi o długość ramion korby, to wydaje mi się, że są jednak za długie i widać to w 15:40. Ja przy dłuższych nogach w stosunku do korpusu mam 170mm przy 180cm wzrostu. Fakt, wydają mi się czasem za krótkie, ale może dlatego, że jeżdżę jeszcze na 175mm w innym rowerze i czuć różnicę... Ale jeśli bikefitter uznał, że są OK, to OK, ale mocno się noga zgina w kolanie i całkowicie prostuje, co nie jest wg mnie dobre. Spójrz jak wygina się stopa w kostce przy wyprostowanym kolanie. Oczywiście wysokość siodełka prawdopodobnie też jest ustawiona źle.
Ja mam 177 cm wzrostu i po fittingu zmieniłem korbę na 160 mm. A dopiero na fittingu dowiedziałem się, że mam krótkie nogi, nikt tego wcześniej nie zauważył, czyli jestem w miarę proporcjonalny.
Za cała falę trollerskich, idiotycznych i czepliwych komentarzy robiących śmietnik poszedł pierwszy ban w tym roku, gratuluję zainteresowanemu.
Co do samej techniki jazdy - Kasia generalnie ma problem z techniką pedałowania i notoryczną skłonność właśnie do zadzierania pięty do góry przy pedałowniu. Ma to cały czas ćwiczyć i zwracać na to uwagę, ale efekty jak widać czasem są takie:)
Ustawienie siodła jest takie, jak ma być - dzięki fittingowi udało się rozwiązać min. problem z bólem kolan który praktycznie wyłączał na początku możliwość jazdy.
@@bikeshowcc Z całym szacunkiem dla Karola, bo wiem, że to nie jest pierwszy lepszy koleś po kursie fitterskim, ale nogi nie wyglądają na dobrze ustawione. Ja mam przekrok 76cm i mój fitter dopiero po zmianie korby ze 170mm na 160mm mógł ustawić siodełko tak, żeby noga dobrze się układała zarówno przy DMP, jak i GMP. Bóle kolan zniknęły jak ręką odjął. Nie wiem czy Kasia ma większy przekrok ode mnie, a geometria mojego roweru w miarę podobna (endurance). Brak dostępności cześci może być wytłumaczeniem, dlaczego tego nie da się (na razie) dobrze ustawić, ale nie dowodem, że jest już dobrze ustawione 🙂
Tutaj musze zdać się na wiedzę Karola i odczucia Kasi - wiedza fittingowa to nie mój konik🤟
A jak wygląda sprawa z zawadzaniem butem o oponę przy skręcaniu? Na filmiku wygląda, że ten problem może wtstępować, nawet przy tak małym rozmiarze buta, a jeśli nie teraz to przy szerszej oponie. Czy to jest na tyle mały problem, że nie bierze się go pod uwagę?
W ogóle nie trzeba się tym przejmować, w większości rowerów szosowych o klasycznej geometrii jest to w ogóle norma, zwłaszcza przy mniejszych rozmiarach ram/ większych butach.
@@bikeshowcc Czyli jednak dotyka? Mam ten problem w najmniejszym rozmiarze Loca i niszczą się buty. Słabo to potem wygląda. Ryszard w swoich białych butach by tego nie zniósł :)
W przypadku Kasi nie dotyka, ale tak jak mówiłem to w filmie - nie ma to w zasadzie żadnego znaczenia. Nie miałem nigdy ani jednego roweru typowo szosowego, gdzie nie obcierałbym butem przy skręcie, więc kompletnie nie warto się tym przejmować (a spotkałem się już z osobami, które były gotowe zrezygnować z fajnego roweru/rozmiaru, bo im but ocierał przy pełnym skręcie i bały się, że to problem:)
@@bikeshowcc To nie musi być pełny skręt i owszem może to być problem w jakiejś sytuacji gdzie chcąc się ratować przed utratą równowagi przyblokuje się koło o but i niestety bum. O takie przypadki łatwo w terenie na podjazdach - często trzeba mocno manewrować kierownicą w trakcie pedałowania bo to kamień korzeń czy dziura no i wolę jednak nie mieć problemu toe overlap.
Dlatego czasem warto jednak przejść na mniejsze koło aby to zminimalizować. Zastanawiałem się też nad dystansami oddalającymi pedały od korby - pomaga to w uniknięciu kolizji z kołem ale jakby się wtedy pedałowało to nie wiem. W moim rowerze mam to na styk - lekko ocieram kiedy mam błotnik ale spd zapiete maksymalnie do tyłu - w sumie nie wiem czy to bardzo pogarsza pedalowanie.
Zapewne szosowcy juz się ztym obyli i sobi eradza - ja jednak dosiadam gravela okazjonalnie bo główna moja jazda to góry czyli kamienie i wyboje wiec jeżdże na full MTB.
Mówimy o rowerach szosowych:) To o czym piszesz w przypadku rowerów górskich jest zrozumiałe - zupełnie inna charakterystyka jazdy, inna potrzeba manewrowania. Warto też zaznaczyć, że problem ten w rowerach MTB jest najcześciej zlikwidowany u zarania geometrią - większy kąt wyprzedzenia widelca plus generalnie dłuższy przedni trójkąt w rowerze trail/enduro bardzo mocno odsuwa przednie koło od buta.
Coś pięknego :) Janku jaki to model widelca? Sam widelec przyjmuje 700x40? Bardzo ładnie się komponuje z rowerem i przy okazji nie wygląda topornie.
poprzednie stalówki tak średnio mi sie podobały chyba przez to że był większy rozmiar i te ciekie rurki wydawały sie za ciękie tutaj te proporcje lepiej wyglądają, kolorystyka też bardzo fajna nowoczesna, wracają kolory pastelowe do łask, podoba mi sie również obraz sceneria morza plaży, głębia ostrości i pochmurne niebo dzięki czemu są miękkie cienie i widać wszystkie detale roweru, dobra reklama sam przez chwile pomyślałem o takim rowerze :D
Ciekawi mnie kwestia koszyków. To celowa robota, że jeden bidon jest wyciągany z lewej a drugi z prawej strony ?
Tak, żeby nie targać bidonem po blacie korby i przerzutce. Tam jest naprawdę bardzo mało miejsca.
@@bikeshowcc No tak, to przecież oczywiste 😅 Super konstrukcja, brawo dla twórcy i użytkownika !
Piotrze powiem, że dobrze i owszem, bats co o oldtaimerow na ramie shimano E- 500 ?
dobry desant.
Mam pytanie; jak łożyska zewnętrzne widelca sprawdzają się w eksploatacji oraz jak sprawdza się suport T47?
świetny! jaki to przedział cenowy za sam frameset?
Sam frameset to plus minus 6,6 - 7k. Jednak to zawsze są indywidualne wyceny w zależności od konkretnego projektu, rodzaju stali etc. Jednak moja rama rok temu też wychodziła mniej więcej w podobnych granicach.
Czy MjProtour przyjmuje na turnusy do Calpe, jeśli jeździ się na b'twinie?
Zależy jakim. Powyżej 10 k pln albo powyżej 4w/kg masy ciała ok.
siema jakie najlepsze mleko do bezdetek
Rival jest ok. Najwiecej wazy korba jakos ponad 900g. Zmiana samej korby na red odejmuje ponad 400g. Szukac ofert
Ładny rower i ciekawie przemyślany 👍 ja od lat mam już w głowie pomysł na można by rzec na rower ostateczny. Marzy mi sie tanowy road plus od brytyjskiej Enigmy lub Reilly Cycleworks . Obie marki idealnie wpisują się w moje wymagania. Obie oferują możliwość customowego zespawania ram podobnie jak w przypadku Karamby z mozliwoscia customowej anodyzacji tytanu 🤩 widzialem ich szalone projety na zywo i kopara opada. Na tą chwilę śmigam na Rucie CF ale w najbliższych latach mam zamiar zrealizować ten projekt i mimo astronomicznych wręcz kosztów myślę że warto, koniec końców ma to być rower na lata jeśli nie dziesięciolecia.
🤜🤛
siema czy obrecz karbonowa stożek 50 mm po nacisnieciu mocniej palcami powinna sie lekko uginać na bokach ścianek , koła normalnie smigają zero upadku itd, moga być po prostu cienkie scianki obręczy uzytkuje je od 3 lat i teraz zauwazylem ze da sie lekko ugiąć scianke gdy naciskam
Super sprawa, sam mierzyłem się z problemem roweru dla osoby o wzroście 160cm.. nie jest łatwo.
Rama będzie dostępna w sprzedaży??
@@nocnymarek2169 bardzo pomocna odpowiedź.
Takich komentarzy w nocy ww. widz wysypał całą litanię, zostały usunięte.
Jeśli chodzi o projekt ramy - to indywidualna konstrukcja opracowana pod kątem danych fittingowych konkretnej osoby więc byłoby kompletnie bez sensu zamawiać identyczną ramę dla innej osoby. Ale dzięki temu i innym projektom Bartek ma duże doświadczenie w budowie małych ram więc nie ma żadnego problemu, żeby do niego napisać, porozmawiać i opisać czego potrzebujemy.
Faktycznie wygląda jak mini TCR
Wiem że prywata, sorki... Odnośnie kół miałeś je założone do HVRT? Jeśli tak to z jakimi tarczami? Ja w swoim nie mogę zmieścić tarczy z piastami dt350 ociera tarcza o ramę. 😕
Miałem w HVRT kilka kompletów testowych kół z piastami DT350 i nie było problemu. Tarcze też różne - od podstawowych tarcz szosowych Shimano (to chyba poziom Tiagra), przez Ultegrę i było ok.
male jest piekne ;) dobra jakosc wideo mozna ogladac . hey
fajny Projekt ,pytanie czy naped jest x12?
Każdy Sram Rival AXS ma kasetę 12 biegów.
Rower bardzo fajny. Opis jakby powstawał w bólach prom kosmiczny. Niemniej szanuję, bo takie pewnie są wymagania YT ;-)
🔝
Janku, a co to za koszyki na bidony? jaka firma i model?
Zwykle plastikowe koszyki Gianta sprzed dwóch lat - modelu nie znam👌
Super projekt. Daleko zaszliscie od Tribana :)
Ale jakby nie było Tribana, to by nie było tej historii, więc swoje zrobił:)
to jesli nie majatek, to ile calosc z tymi kolami, oponami, mostkiem etc?
Nie rób śmietnika w komentarzach jeśli nie masz odpowiedzi na pytanie (edit - ban).
Koła nie są Kasi, Evanlite od dwóch lat jest partnerem kanału, więc są de facto wypożyczone. Rama ok 5k pln, widelec miedzy 1500-200 (zależy od konkretnego modelu). W tej cenie były też stery i zacisk sztycy oraz malowanie. Napęd kompletowałem przez kilka miesięcy polując na wyprzedaże, promocje, wszystko udało się z przynajmniej 10% rabatem poskładać, wyszło odczuwalnie mniej niż 7K, bez tarcz hamulcowych (wrzuciłem swoje stare tarcze Ultegry). Kierownica 190 zł, mostek wyciągnięty z innego roweru.
Cena ramy i widelca to tutaj kwestia indywidualna - dużo będzie zależało od konkretnego projektu, na jakich rurkach etc - jak ktoś sobie zażyczy np. rurki Columbus XCR to te 6k zapłaci za sam materiał.
Witam, wiem że film stary ale jest jakiś cennik tej karamby albo ktoś zna przybliżone ceny? Pozdro
Rower piekny. Moja Karamba będzie powstawać, ale chciałbym coś takiego dla żony , która też ma 158 cm wzrostu ale nie ma roweru bazowego od którego można było się odnieść.Widziałem , że Rose ma Pro SL rozmiary 45 i 48 cm.
No to już masz :)
Żonie kupiłem miejskiego e-bikea na 26" kołach i jest zachwycona bo u nas strome podjazdy i bez wspomagania musiałaby pchać.
No cóż, jeśli ktoś myśli że osoba o niestandardowej budowie może kupić rower „z półki” to powiem tak - oczywiście że może ale musi w nim sporo pozmieniać. Żeby być bardziej precyzyjnym - niestandardowa budowa to nie tylko osoby niskie czy wysokie. Problem zaczyna się kiedy mamy do czynienia z osobą która ma np. nieproporcjonalnie za długie nogi do tułowia i jest do tego niska. Wszystkie takie osoby skazane są na masę ograniczeń.
Tu było łatwiej ponieważ mając dane wejściowe do budowy ramy (z fittingu) oraz ustalając ograniczenia (rozmiar kół) powstało coś co spełnia więcej wymogów niż posiada ograniczeń.
Wygląda jak wygląda ale każdy rower w rozmiarze innym niż M/54 wyglada w pewnym sensie dziwnie - tego nie powinno się chyba komentować.
Odnośnie całości: wniosek jest jeden - jeżeli jest lepiej to znaczy że jest lepiej i tyle…
Odnośnie samej ramy: powiem tak - każdy średnio ogarnięty spawacz nie będzie miał problemu z wygięciem i zespawaniem kilku rurek jeśli damy mu gotowe wymiary.
Odnośnie SRAM: przyznam że nie słyszałem o zapowietrzających się hamulcach z tej grupy.
Miłej zabawy!
Fajna maszynka
Jak koło niego stoisz to wygląda jak zabawka 😂
Hania
Miniaturka!
A cena takiego roweru ? Ramy i widelca ? Bez osprzetu.
Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Trzeba się liczyć z kwotami rzędu 5-6k za ramę ( ale można i złożyć ramę z takiej stali, że tyle to kosztuje sam materiał) plus do tego widelec, tutaj też są różne opcje.
@@bikeshowcc dzieki. Raczej akceptowalna cena za taka usluge.
Przegapiłem w materiale informację o wskazaniach wagi?
Tak jest😉
@@bikeshowcc A racja 😊Całkiem nieźle wyszło wagowo, choć ja stawiałem koło 8,5.
Jakby ten rower zważyć wg. standardów branży (tj bez pedałów, koszyków itp) to pewnie byłoby właśnie ok. 8,5 kg:)
W czasie pedałowania Kasia prowadzi stopę mocno nie równolegle do podłoża. Czy nie jest to błąd?
Dwa pytania
1 dlaczego nie carbon ???
2 ile finalnie kosztował ten rower ???
Co to za bluza?
Przy takim wzroście i fittingu nikt nie sugerował zmiany korb na krótsze (155 na przykład)?
Sugerować można dużo rzeczy, a osobna historia jest znalezienie i kupno takiej korby.
@@bikeshowcc rotor ma w ofercie korby zaczynające się od 150mm
Trzeba naprawdę bardzo kochać Kasię by zrobić jej taki "skromny" prezent.
Prezent to Kasia sobie zrobiła sama🙅
A czemu stalowy?
A do mojego roweru Fuji token suportu nie ma szkoda wielka ;-)
Moja partnerka ma 152cm ❤️
Potwierdzam jakość pracy Karamba, malował mi ramę💪
Korona z głowy by Ci nie spadła jakbyś zamieścił w opisie link do strony Bartka - Karamba Frameworks
Myśle, że biorąc pod uwagę moje relacje z Bartkiem i ilość czasu który poświęciłem na jego projekty i ich promocje w swoich socialach ta uwaga jest conajmniej nie na miejscu👌🤟
Ale ta muzyka… o bosze co to bylo. 650b to problem, ale dzieki temu rowery nie wygladaja tak karykaturalnie jak tutaj. Przednie kolo z widelcem wyglada jak wyjety z czegos dwa rozmiary wiekszego. Ale calosc.. wyglada ladnie
Wygląda zupełnie znośnie. 650b oczywiście można wstawić, ale po co specjalnie robić rower z takim ograniczeniem? Szczególnie taki stalowy na wymiar, którego może będziesz używał 30 lat. Czy za dekadę da się jeszcze łatwo (i w miarę tanio) kupić dobre komponenty na 650b? Czy w ogóle będą istniały? :)
@@piotrkosewski8940 A za 700 bedzie za 30 lat istniala ?
Uważam że projekt jest OK - koło można włożyć dowolne a kiedy jest prokjekt pod 650B to już lipa bo 28" nie wejdzie.
@@piotrr597 Nieistotne. Ryzykiem w tej sytuacji nie jest to, że za 30 lat może już nie być konkretnie 650B lub 700C.
Ryzykiem jest to, że może Ci nie wejść rozmiar kół, który będzie tym przyszłym standardem.
OGROMNIE wątpię w szosowe koła mniejsze niż 650 i także dość mało prawdopodobne wydają mi się większe niż 700 (jako rozwiązanie wiodące, nie ciekawostka).
Ale jeśli przejdziemy na 680, to do jednego roweru wejdą, a do drugiego nie.
Rower świetnie wygląda w tym (chyba?) piaskowym kolorze, a z elektroniką bardzo schludnie. Rower Kasi = Kasin rower, a nie Kasiowy :D
A może by tak... Kasiny?
Dziwne podejście producentów. Moim skromnym zdaniem 158-160cm dla kobiety to dość normalny wzrost.
Przypominam, że większość producentów rowerów dopiero jakieś 5 lat temu odkryła, że istnieją kobiety oczekujące od roweru więcej niż to, żeby był i był różowy/w innym infantylnym kolorze, więc poszerzanie dostępnej rozmiarówki do naprawdę pełnego spektrum to dalej temat rzeka:)
@@bikeshowcc racja. Nie wziąłem tego pod uwagę. Na szczęście jak to mówią lepiej późno niż wcale.
@@bikeshowcc Jednak to ,,chłopy" rządzą rowerowym światem od strony produkcji i potrzeby kobiet nie są za bardzo uwzględniane. Choćby takie siodełka zaprojektowane pod kobiecą anatomię to dość nowy wynalazek biorąc pod uwagę jak długa jest kolarska historia.
Jako posiadaczka dumnego 162 cm wzrostu mogę powiedzieć, ze wiele zmieniło się na plus, ale nadal znalezienie roweru dla krasnali jest wyczynem. Teraz szukam gravela i część producentów na wejściu muszę skreślić, bo ramy zaczynają się dla jeźdźców 165 cm wzwyż.
Bardzo ładny rower jestem mile zaskoczony tym bardziej że to stalowy Jednak według mnie wyglądałoby jeszcze ładniej z klasycznym widelcem ten mi się wydaje trochę za szeroki
Taka klasyka z nowoczesnością 😉
Na pewno byłoby subtelniej z szosowym widelcem, ale tutaj było wiadomo, że ten rower musi też jeździć jako gravel, bo Kasia nie będzie mieć dwóch rowerów:) Więc trzeba było znaleźć jakiś kompromis.
@@bikeshowcc Wszystko rozumie 😉 Rower ładny
Widzę coraz więcej kanałów promuje stalowe ramy... czyli mamy płacić więcej niż kiedyś za uluminium...
Taki jest PLAN🥸
Oesu spiseg!!11! 🙃