Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym. Dom inteligentny.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 авг 2024
  • Instalacja elektryczna w naszym inteligentnym domu - Mamy to! 😎 W końcu udało się położyć kilometry kabli, pesele, korytka, puszki i inne elektryczne cuda i wcale nie trwało to krótko 😉 W tym filmie pokazujemy wam jak wygląda instalacja elektryczna w naszym domu smarthome w przeddzień układania na podłodze styropianu i ogrzewania podłogowego.
    0:30 - W naszym domu zostało położonych bardzo dużo przewodów elektrycznych. Elektryka dla wszystkich urządzeń, od oświetlenia po ogrzewanie. Okablowanie rozprowadzone w podłodze, czyli przewody elektryczne pod wylewkami.
    1:20 - Instalacja w strukturze gwiazdy, czyli kable zbiegające się do rozdzielnicy elektrycznej. Ilość kabli w strukturze gwiazdy. Przewody z włączników elektrycznych biegnące do rozdzielni. Oświetlenie na paskach ledowych i szynoprzewodach - okablowanie oświetlenia.
    2:50 - Prowadzenie większości kabli w podłodze. Przewody w kanałach kablowych, kable w korytach. Kable od gniazdek prowadzone tradycyjnie. Główne drogi kablowe w korytach oraz pesele wchodzące na ściany.
    3:50 - Przewody elektryczne prowadzone w bruzdach, przewody w peszlach. Zalety bruzdowania ścian pod przewody elektryczne: cienkie tynki i dobre ukrycie przewodów.
    4:20 - Okablowanie do czujników ruchu, czujników dymu, czujników zalania - instalacja domu inteligentnego. Okablowanie typu skrętka do kamer.
    5:15 - Betonowy sufit w części dziennej - przewierty elektryczne w suficie, czyli sposób na ukrycie kabli oświetlenia.
    6:45 - Czujniki, stacja pogodowa, monitoring - wszystko przewodami elektrycznymi, bez sterowania bezprzewodowego. Elastyczny smarthome - możliwość używania instalacji elektrycznej w sposób tradycyjny.
    8:10 - Rozprowadzenie instalacji elektrycznej pod podłogą a izolacja pozioma. Papa termozgrzewalna na chudziaku.
    9:15 - Kotłownia w domu inteligentnym - tutaj znajduje się nasza rozdzielnica elektryczna. Przewody elektryczne zbiegają się w rozdzielnicy umieszczonej w naszej kotłowni. Kable pod fotowoltaikę. Kable elektryczne i sygnałowe w domu. Sieć ethernet w domu jednorodzinnym.
    10:49 - Czy tych kabli elektrycznych nie jest u nas za dużo? Dużo kabli elektrycznych to dużo pracy. Klasyczna instalacja dla gniazdek, scentralizowana instalacja pod kątem smarthome. Sterowanie oświetleniem i urządzeniami elektrycznymi, takimi jak żaluzje fasadowe, czy rekuperacja. Automatyka domowa.
    13:37 - Jak zaprojektować instalację elektryczną. Czy prawidłowy projekt to rysowanie gniazdek i włączników na ścianach? U nas najpierw powstał funkcjonalny projekt wnętrz, a potem projekt instalacji elektrycznej. Schemat instalacji elektrycznej podporządkowany funkcji pomieszczeń. Dzięki temu instalacji nie będziemy musieli przerabiać.
    16:16 - Projektowanie instalacji elektrycznej zajęło nam wiele miesięcy, zabrało nam kilka zarwanych nocy. Wprowadzaliśmy modyfikacje do ostatniego momentu, ale większość decyzji podjęliśmy wcześniej.
    O instalacji elektrycznej będziemy jeszcze wiele mówić.
    Instalację w naszym domu wykonała firma systeminstalac...
    😎 Żeby nie przegapić naszego kolejnego filmu, koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na RUclips - wystarczy kliknąć tutaj: www.youtube.co...
    Jeżeli chcesz nasze poczynania śledzić codziennie na Instagramie, kliknij tu: / ucieczkazwarszawy

Комментарии • 107

  • @NovemberV8
    @NovemberV8 День назад

    Imponujący porządek i że wszystko ładnie w jednym kanałem. Instalacja jest nowoczesną, ale nie jest zaawansowana, taki rozsądny kompromis.

  • @krzysztoffrontczak4011
    @krzysztoffrontczak4011 Год назад +2

    A już myślałem że tylko ja tak robie. Przewody w peszlach w podłodze, bruzdy w ścianach, rozprowadzenie oświetlenia na górnej kondygnacji i betonowy sufit. Fajnie , że nakręciliście ten film , utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu że to właściwa droga

  • @bartoszperzynski
    @bartoszperzynski 2 года назад +2

    Piękny projekt wnętrza. Ciemna podłoga, drewno na ścianach i szary sufit (betonowy). Najpiękniejsze wnętrze jakie kiedykolwiek widziałem. Pozdrawiam! :)

  • @pawelh170
    @pawelh170 2 года назад +2

    Wszystko z głową. Bardzo fajnie to u Was wyglada. Trzymam kciuki!

  • @MichalBlazewicz
    @MichalBlazewicz 2 года назад +2

    Fajnie ze wszystko tak skurupulatnie planujecie

  • @chudy9818
    @chudy9818 2 года назад +2

    Super. Jakbym dziś robił u siebie instalację. to tak właśnie byłoby to rozwiązane. Bardzo mądre zdanie Ani - automatyka ma pomagać, a nie przeszkadzać. Nic nie powiedzieliście o instalacji zewnętrznej, a to też duży temat. Jestem jednak pewien, ze macie to, jak wszystko, także przemyślane i zrobione.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Dzięki. O instalacjach na pewno jeszcze opowiemy, o zewnętrznej tez. Pozdrawiamy!

  • @KABELEK69
    @KABELEK69 2 года назад

    ladnie....kto bogatemu zabroni😉

  • @marcinlaskowski4628
    @marcinlaskowski4628 Год назад +1

    Fajny kanał, będę śledził z ciekawością. Jako instalator zdecydowałem się na Ampio Smart Home ale tak naprawdę w kwestii funkcjonalności to wszystkie systemy są podobne. Bardzo starannie wykonane prace u Was.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Год назад +1

      Dziękujemy za uznanie 😀👍

    • @marcinlaskowski4628
      @marcinlaskowski4628 Год назад

      @@UcieczkazWarszawy jeśli to nie problem chętnie bym obejrzał system jak już będzie działał. Możemy się jakoś skontaktować?

  • @jakub.barzdo
    @jakub.barzdo 2 года назад +3

    Widać, że poświęciliście dużo czasu by to wszystko rozplanować. Bardzo przyjemnie się ogląda :)
    Właśnie stoję przed tym samym tematem. Może wymienimy się doświadczeniami, przemyśleniami?

    • @jakub.barzdo
      @jakub.barzdo 2 года назад

      Mogę prosić o email kontaktowy?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Poprosimy o kontakt najlepiej przez wiadomości Instagrama, ewentualnie adres email jest na stronie głównej naszego kanału.

  • @dgregd
    @dgregd Год назад +1

    Hej, gdybyście jeszcze układali okablowanie to byłoby to również wszystko w topologii gwiazdy? Ja właśnie planuję instalację elektryczną w moim domu i zastanawiam się czy warto wszystko robić w gwiazdę. Zasilanie oświetlenia będzie w gwiazdę. Ale co do włączników i czujników (temp, wilgotność, obecność, IR) mam wątpliwości. Można to zrobić na szynie np. z użyciem kabli Cat-6, jedna szynka na pokój. Na takiej szynie będzie działać Ampio (CANBUS), Loxone (Tree) i nawet KNX (krótkie kable, mała liczba urządzeń na szynie). Czyli nie będzie się uzależnionym od jednego producenta. Nawet chłopaki od BoneIO planują wspierać jakąś szynę danych.

  • @TheGregis
    @TheGregis 2 года назад +1

    Dużo kabelków i spore odległości. Osobiście nie układał bym w jednym korycie kabli energetycznych i sieciowych. Oczywiście są różnego rodzaju kable UTP/FTP różnych kategorii itp...itd . Przy takiej instalacji niewielkim kosztem można by rozdzielić obie sieci w osobnych korytach i peszlach.... trzymam kciuki bo wygląda spoko

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Masz rację. Świadomie tak zostało zrobione. Dzięki! Pozdrowienia!

  • @robertz6350
    @robertz6350 2 года назад

    Instalacja elektryczna Pro 👍 , Radek trochę się na tym zna 😉 Pozdrawiam

  • @andromeda172
    @andromeda172 2 года назад +1

    Ciekawy projekt. Zwróćcie uwagę aby punkty świetlne możliwie pokryły się z anemostatami rekuperacji, zgrabnie to wygląda :) powodzenia

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Anemostaty niestety przeszkadzają na tym suficie 😉. Najlepiej jakby ich nie było widać.

    • @robertol5946
      @robertol5946 2 года назад

      Czy znalazł ktoś jakieś ładne anemostaty? Bo te standardowe są paskudne ;)

    • @stencilm
      @stencilm 2 года назад +1

      @@robertol5946 są świetne rozwiazania szczelinowe ale koszty są ogromne wzgledem zwykłych okrągłych anemostatow

  • @grzmil1
    @grzmil1 2 года назад +2

    Witam, podoba mi się wasze podejście 👍. Też długo siedzę nad swoim projektem żeby nie było potem zaskoczenia i kosztownych/problematycznych przeróbek.
    Na jaki system domu inteligentnego się zdecydowaliście? Jak macie wątpliwością to mogę wam coś podpowiedzieć - zrobiłem szkolenia/certyfikacje z dwóch polskich systemów i będę robił z jednego zagranicznego, który jest bardzo dobry i otwarty na inne standardy. Przy odrobinie chęci można bardzo rozwinąć funkcjonalność i obciąć koszty.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +1

      Masz na myśli Loxone? Ten zagraniczny 😉. Nasz wybór padł właśnie na ten system ze względu na automatykę, sposób programowania i prosta współpracę z różnymi protokołami sterującymi.

    • @grzmil1
      @grzmil1 2 года назад +4

      ​@@UcieczkazWarszawy Dokładnie tak :)
      Nie wiem na ile robicie sami a na ile korzystacie z profesjonalistów, ale może zainteresują was poniższe rozwiązania- sam jeszcze tego nie testowałem ale przymierzam się do kupna walizki Loxone i zamówienia tych rzeczy z AlieExpress. Nie są to rozwiązania "spawane". Integracja z Loxone jest bezbolesna i ludzie tego używają
      1. Do zarządzania roletami lub innymi rzeczami włącz/wyłącz zainteresujcie się takim czymś. Jeden przekaźnik wychodzi po 19 PLN a oryginalny Loxone używając Relay Extension, po 96 PLN. Mając np. 15 rolet (dwa przekaźniki na 1 roletę) to jest oszczędność około 2400 PLN.
      a) 64 kanałowy włącznik na MODBUS albo na UDP
      www.aliexpress.com/item/1005001798638885.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7c723c00Yd63ob&mp=1 albo
      b) 16 kanałowy włącznik na MODBUS albo na UDP
      www.aliexpress.com/item/1005001775668346.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7c723c00Yd63ob&mp=1
      Tego producenta chińskiego sprawdziłem u nich na stronie i jest to raczej spora fabryka [komponentów przemysłowych, produkująca setki tysięcy sztuk rocznie.
      2. Do sterowania światłem planuję użyć Loxone DMX Extension i sterowników z chin przy których jeden punkt światła wychodzi 10-15 PLN + koszt stały sterownika Loxone (1350 PLN). Dla przykładu u mnie będzie około 50 sterowanych punktów światła + 16 jeśli się zdecyduję na kaskadę świetlną na schodach.
      Loxone extension wyjdzie po 27PLN na punktu + 15PLN za sterownik. Dla porównania Loxone RGBW wychodzi po 100 PLN na punkt światła.
      Kolejne 2900 PLN oszczędności - niby grosze, ale przy całym domu się zbiera.
      a) Wyglądający na bardzo dobrą firmę chińczyk www.iskydance.com/index.php?c=product_show&a=index&id=70 Można ustawić bardzo wysoką częstotliwość (500 / 2000 Hz) sygnału sterującego co jest dobre dla oczu.
      na AliExpress www.iskydance.com/index.php?c=product_show&a=index&id=70
      b) Dostępne nawet u nas na allegro www.aliexpress.com/item/32830076968.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.386e55fcS9cZN8&algo_pvid=a67bbc29-ab3d-4751-b6d2-42f3a0dd9392&algo_exp_id=a67bbc29-ab3d-4751-b6d2-42f3a0dd9392-17&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2265095020105%22%7D&pdp_npi=2%40dis%21PLN%21%21481.34%21%21%21%21%21%402100bdd816538500550577372e6c27%2165095020105%21sea
      Pozdrawiam

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      @@grzmil1 byłem na szkoleniu Loxone 😁. Tematem zajmuje się od strony profesjonalnej w związku z projektowaniem oświetlenia i sterowania 😉. W swojej pracy używam najczęściej DMX i dlatego w domu będzie tez wiele urządzeń sterowanych przez DMX, modbusa wykorzystuję do klimy i reku. dzięki za ciekawe informacje.

    • @grzmil1
      @grzmil1 2 года назад +1

      ​@@UcieczkazWarszawy ​ to ja się chętnie od was nauczę :). Jakie sterowniki DMX planujecie u siebie wykorzystać?
      Co do ModBus to faktycznie, większość klimatyzacji i reku da się podłączyć przez ModBus na RS485, również sporą część inwerterów PV.
      ModBus Extension do Loxone trochę kosztuję. Może uda się wam znaleźć klimę i reku (to na pewno) na ModBUS TCP/IP i możecie zaoszczędzić kolejny 1200+ za Extension.
      Jeśli będziecie potrzebować tylko do jednego lub dwóch urządzenia ModBus RS485 to można użyć konwertera RS485 to TCP np.
      www.waveshare.com/rs485-to-eth-b.htm
      www.waveshare.com/product/rs485-to-eth.htm
      Plusem używania konwerterów jest możliwość obsługi każdego urządzenia ModBus na innych parametrach. Również, jeśli zastosować konwerter przy urządzeniu zamiast na szynie DIN, to można podciągnąć kabel Ethernet do urządzenia zamiast ciągnąć ModBus. Można do kotłowni pociągnąć kabel Ethernet i przez switch podpiąć Pompę Ciepła, Reku, Inwerter itp.
      Co do PV to np. dobre są mikro inwertery Hoymiles (długa gwarancja), które obsługują ModBus TCP/IP. Warto zapoznać się z ceną i specyfikacją jako alternatywa dla standardowo montowanych Fronius, Huawei, SolarEdge, itp.

    • @robert839
      @robert839 2 года назад

      @@UcieczkazWarszawy Dlaczego Loxone a nie np. Fibaro lub jakikolwiek inny? Co Was przekonało do Loxone?
      Tak poza tym to powiem szczerze, że bardzo metodycznie podchodzicie do sprawy, bardzo mi się to podoba :) A porządek na budowie macie lepszy niż niejeden w gotowym domu :):) Gratulacje i powodzenia.

  • @365dni_da-mi
    @365dni_da-mi 2 года назад +1

    Dzieki za Filmy i inspiracje...
    Sa fajnie, spokojnie i merytorycznie przekazane, z naprawde dosc sporą dawką przydatnych informacji...
    Jestescie dla nas troszke.... tak zwana... hm.., nie wiem jak to okreslic.... odwrotna inspiracja, gdyz My wracamy do Warszawy z 9 letniej Emigracji na granicy Szwaicari/Niemiec/Francji z samego EKO?NATUR pempka Europy i chcieli bysmy sie wybudowac w granicach do 50- km od Warszawy... Tak abye nie musieć wracac do mieszkania ktore posiadamy w Warszawie.
    Tutaj zaznalismy Natury pelna geba... oj...duzo by gadac
    ale chcemy polaczyc Mieszczuchowo ze Wsia, Naturą, moze Woda jezeli sie to uda, wiec Wasze filmy sa poczesci dla nas inspiracja....
    Dzialajcie dalej, jestesmy z wami.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +1

      Dziękujemy za miłe słowa. Życzymy Wam powodzenia!

  • @mateuszwpz4874
    @mateuszwpz4874 2 года назад +1

    widziałem ostatnio fajne i chyba mądre rozwiązanie u PROGRAMISTA NA BUDOWIE, w miejscu TV w salonie, nad linią gniazdek zrobili mu zamiast pustaków - beton. Mając na uwadze, że teraz TV 70" trochę waży to pewnie bezpieczniejszy montaż niż wszystkie inne metody

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Pomysł bardzo dobry jeśli chodzi o solidność, szczególnie w przypadku gdy ściany są zrobione z betonu komórkowego. My jednak nie chcemy, żeby telewizor był tak wielki i dominował w naszym salonie.
      Pozdrawiamy!

    • @klikusss
      @klikusss 2 года назад +1

      Jak już to zrobił sam, bo tam ekipy budowlanej poza posadzkami na razie nie bylo ;D

  • @magorzatabednarska8864
    @magorzatabednarska8864 2 года назад +1

    Witam jestem pod wielkim wrażeniem jak wszystko jest przemyślane .Mnie bardzo . interesuje jakie wybraliście tynki .

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +1

      Nie wybraliśmy ;) Będą gipsowe, bo gipsowe robi ekipa z w miarę dobrymi opiniami, która miała terminy w interesującym nas czasie.

  • @rafacegielski202
    @rafacegielski202 2 года назад +1

    Wspominaliście o stacji pogodowej, macie już coś wybranego? Ciekawi mnie jakie przewody są do niej potrzebne :)
    Wizualizacja wnętrza pokazana na filmie była realizowana w HomeStyler?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Stacja pogodowa jak i system sterowania będzie loxone.
      Projekt wnętrz przygotowaliśmy w HomeStyler.

  • @misku_
    @misku_ 2 года назад +2

    Bardzo pomocny film. Dziękujemy! Jakiego programu użyliście do wykonania projektu instalacji 14:56?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Projekt wykonaliśmy w AutoCAD LT.

    • @misku_
      @misku_ 2 года назад

      @@UcieczkazWarszawy Dziękuję 👍

  • @kdot2925
    @kdot2925 2 года назад +1

    Ja w moim mieszkaniu robię właśnie instalację pod KNX, na podłogach były już wylewki, więc na części powierzchni konieczne było zrobienie sufitu podwieszanego, bo jest tyle kabli :) Też mam "hybrydowy" model tj. gniazdka w typologii drzewa (z kilkama wyjątkami np. tam gdzie będą lampy stojące), a światła i inne elementy w gwiazdę. Fajnie było zobaczyć, jak to wygląda w nowym domu, a nie mieszkaniu deweloperskim. Zdecydowałam się na KNX, bo to jednak otwarty standard, w którym działa wielu renomowanych producentów, a nie system uzależniający mnie od jednej firmy, chociaż koszt całości jest znaczny. Jaki system będzie u Was?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      U nas będzie Loxone sprzężony z DMX w przypadku sterowania oświetleniem. Nie przepadam za KNX, próbowałem już kilka razy ale jakoś mnie nie przekonał ;).

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Mam na myśli programowanie ;)

    • @kdot2925
      @kdot2925 2 года назад

      @@UcieczkazWarszawy Słyszałam dobre rzeczy o DMX jako alternatwie dla np. DALI, ja ostatecznie mam światła na aktorach KNX, ale też rozważałam DMX. Co do programowania - no obsługa ETS nie jest intuicyjna, ale jest kilka fajnych systemów logiki/wizualizacji do KNX; dla mnie kluczowe było rozproszenie systemu i obsługa podstawowych funkcji logicznych nawet bez serwera. A jak toporna okaże się konfiguracja w praktyce, to dopiero się przekonam za parę miesięcy :)

    • @wb-cardealersamochodowklas9532
      @wb-cardealersamochodowklas9532 2 года назад +1

      @@UcieczkazWarszawy mam Grentona , żeby wszystkie elementy zgrać z systemem , reku , grzanie oświetlenie drzwi , bramy rolety czujniki (multi sensory ) to jedno , a drugie to stworzyć sensowne scenariusze , zabawa z rozdzielnicą to też nie łatwa sprawa najlepiej by robiła to osoba która , będzie programowała końcowy system , życzę Wam oby wszystko zadziałało , bo to super sprawa , nie wyobrażam sobie mieszkać w nowym domu bez automatyki domowej , pomyślcie na tabletem na głównej ścianie w salonie wystarczy puszka z kieszenią w niej kabel 220 w której będzie ładowarka potem ramka i gotowe , cały system z aplikacji można wtedy zobaczyć na większym tablecie plus kamerki domofon sterowanie reku C.O itp , czujki skrętki nie tylko wewnątrz ale i na zewnątrz system alarmowy musi wcześniej reagować jak złodziej w środku to juz za późno i kilka skrętek na zewnątrz pod stacje pogody czujniki wilgoci temperatury i nasłonecznienia np do rolet nie nudzę już fajny kanał prowadzicie pozdrawiam :)

  • @endurowojczyk7220
    @endurowojczyk7220 2 года назад +1

    Bardzo pomocny odcinek, super robota. Mam pytanie odnośnie papy na podłodze co to za papa i w jakiej technologi kładziona, czy jest na całej powierzchni klejona.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +1

      To klasyczna papa podkładowa termozgrzewalna. Nie była zgrzewana w pełni na całej powierzchni, ponieważ nie powinno się tego robić. Zgrzane są poszczególne elementy do marginesów kawałków umieszczonych pod murowanymi ścianami, tak aby tworzyły spójną całość.

    • @marriot91
      @marriot91 11 месяцев назад

      a jakiej marki? Czy to ten slynny icopal przstosowany do wnętrz? Ile cm zakładow macie na poszczegolnych kawalkach? @@UcieczkazWarszawy

  • @wileu
    @wileu 2 года назад

    No to jeszcze znaleźć kancelarię prawną i pozwać rolników dookoła za zakłócanie spokoju przez koguta, krowy, woń obornika, głośne maszyny, etc.

  • @strzaas7303
    @strzaas7303 2 года назад

    Smart Dom - no to czekamy na filmiki w internecie z waszym udziałem oczywiście bez waszej wiedzy. Ten problem już jest znany w którymś kraju azjatyckim. Można obejrzeć dokument na ten temat. Powodzenia

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Na szczęście w domu podglądu nie będzie, a na zewnątrz tylko w miejscach niezbędnych. Mogą nas podglądać, No problem 😁

  • @magdalezag
    @magdalezag 2 года назад +1

    Projekt naszej instalacji powstawał jednocześnie w projektem domu - indywidualnie. Mam nadzieję, że jesteśmy gotowi. Zastanawiam się natomiast co w sytuacji, kiedy po jakimś czasie zmieni się koncepcja ustawienia np. w salonie. Zdarzyło Wam się przenosić w ten sposób instalację - w trakcie mieszkania w danym wnętrzu?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      W trakcie mieszkania zdarzyło nam się zmieniać instalację w naszym pierwszym mieszkaniu, ale to niestety wiązało się z dużym remontem. Z tego właśnie względu stosujemy w naszych rozwiązaniach szynoprzewody, wtedy przynajmniej oświetlenie można dostosować do nowego układu. Jeśli przesuniemy/zmienimy stół, stolik kawowy, kanapę, dowiesimy obrazek, postawimy półkę, to możemy przekonfigurować/dodać oświetlenie. A jeśli chodzi o gniazdka to dbamy aby po prostu było ich więcej.

  • @elo_a-oi1pp
    @elo_a-oi1pp 11 месяцев назад

    Jaki w przybliżeniu koszt wykonania takiej instalacji bez użytych materiałów?

  • @pomojemu.
    @pomojemu. Год назад +1

    W jednym filmie pokazano iż kable sa przewodami (i nazewnictwo nie ma znaczenia) a układ w gwiazdę jest zarazem układem w trójkąt gratuluję fantazji

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Год назад

      Naprawdę? Rozumiem, że jesteś językoznawcą? Uwielbiam takie komentarze 🤪.

  • @ukaszostrowski1869
    @ukaszostrowski1869 11 месяцев назад

    Na czym finalnie zrobiliście smart home?

  • @fishapek8836
    @fishapek8836 2 года назад

    Mogę prosić o informację jakie koryta kablowe zastosowaliście?

  • @Hepward
    @Hepward 2 года назад +1

    czy jest jakiś istotny plus zastosowania koryt kablowych? mam na myśli, że jeżeli używamy peszli 750N to chyba jest to opcjonalne?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Oczywiście ze opcjonalne. Koryta dawaliśmy tam gdzie jest dużo kabli zamiast peszli. Duży plus to łatwość układania.

  • @AK-zx5ns
    @AK-zx5ns 2 года назад +1

    Ciekaw jestem, czy będziecie instalować rekuperację i jak rozprowadzicie tę instalację.
    Pozdrawiam 😊

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +1

      Mamy rekuperację. Rury rozprowadzone są pod wylewką pierwszego piętra i na strychu.

    • @AK-zx5ns
      @AK-zx5ns 2 года назад +1

      @@UcieczkazWarszawy Czy rozprowadzenie rur rekuperacji pod sklepieniem i zrobienie podwieszanego sufitu uważacie za dobry pomysł?
      Ps. Życzę powodzenia w dalszej części inwestycji. Lubię słuchać, jak o niej opowiadacie i bardzo mi się podoba, to jak macie wszystko przemyślane 😊

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      @@AK-zx5ns naszym zdaniem zrobienie sufitu podwieszanego ma sens, jeżeli macie na to wystarczającą ilość miejsca - wysokość pomieszczeń. Dla nas absolutne minimum to 2,7m.

  • @wgm458
    @wgm458 2 года назад +4

    Papa (produkt ropopochodny) w środku domu? Papa w kontakcie ze styropianem? Otwory na puszki w słupach? Rury od wody na zimnym betonie zamiast na pierwszej warstwie styropianu ? Gniazdko przy kranie? kable a nie przewody? Robota godna kręcenia filmów szkoleniowych na YT.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +2

      Papa, którą zastosowaliśmy jest dedykowana do wykonywania izolacji na chudziaku, co oznacza, że jest dopuszczona do takiego zastosowania. Informacja zweryfikowana u producenta.
      Współczesne papy są papami asfaltowymi i nie wchodzą w reakcję ze styropianem, owszem kiedyś papa smołowa reagowała ze styropianem ale teraz to już zwykły mit budowlany. Wyprzedzając ewentualne pytania, zastosowany grunt pod papą też nie reaguje ze styropianem.
      Tak, rura od wody jest w otulinie na zimnym betonie.
      Gniazdo nie jest przy kranie. Co ci dokładnie w nim nie pasuje?
      Odwieczna dyskusja, co to jest kabel, a co to jest przewód....

  • @andromeda172
    @andromeda172 2 года назад +1

    Na jakim systemie planujecie oprzeć instalację? Grenton/ampio/loxone czy coś innego?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +1

      U nas mózgiem będzie Loxone + kilka dodatków do sterowania oświetleniem.

    • @knovacky
      @knovacky 2 года назад

      @@UcieczkazWarszawy Świetny wybór. Tylko po co gwiazda do Loxone? Wiadomo, że są pewne elementy które muszą być w gwiazdę, ale z tego co słyszę to gwiazda jest nawet do włączników...
      Wydaliście sporo kasy w błoto. Loxone ma jedną z lepszych magistrali i sporo tematów można zrealizować za pomocą tree.

  • @tomaszrybak5797
    @tomaszrybak5797 Год назад

    @Ucieczka z Warszawy ile poszło przewodów na całą inwestycję?

  • @mariuszkrzyszczuk7363
    @mariuszkrzyszczuk7363 Год назад

    Cześć czy do kabliprondowych biegną

  • @dawidlelito
    @dawidlelito Год назад

    wybraliście już może automatykę do domu?

  • @agnieszkacieslinska8619
    @agnieszkacieslinska8619 Год назад

    Skoro podajecie namiary, to pewnie polecacie tę firmę wykonawczą? Też wkrótce czeka mnie instalacja smart home i szukam wykonawcy.

  • @jerzyk1922
    @jerzyk1922 2 года назад +4

    Gratuluję pierwszej ekipie która uciekła przy fundamentach, a tak na temat bruzdy w słupach i jeszcze w peszel nie wiem kto na to wpadł. Peszle w korytach białych przerost formy nad treścią. szkoda ,że elektrykowi nie kazaliście jeszcze gładzi q3 robić na bruzdach. Rozumiem wszystko ,ale co tu jest nie wiem w jaki celu.

  • @cintrzyk
    @cintrzyk 2 года назад

    Możecie się podzielić informacją o kosztach robocizny i materiałów?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +1

      Zamawialiśmy komplet z materiałami, wnętrze i zewnętrze do tego etapu to ok. 28 000.

  • @marcingil184
    @marcingil184 Год назад

    ruclips.net/video/q0ed9Ysk0Ig/видео.html - powiedziałeś - "Kabel z takiego włącznika zbiega się do rozdzielnicy elektrycznej. W naszym przypadku jest to klasyczna skrętka." - Czy mógłbyś rozwinąć temat? Mówisz, że do rozdzielnicy od włącznika prowadziłeś skrętkę? Nie słyszałem o takim rozwiązaniu. Jak była podłączona?? Obecnie jestem na etapie planowania elektryki i jakby dało się to rozwiązać skrętką to chętnie zaoszczędzę parę złotych. Proszę powiedz napisz jak to rozwiązaliście?
    P.S. Piękny dom. Gratuluję!!

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Год назад

      Hej. U nas wszystkie przyciski są podłączone do rozdzielnicy poprzez skrętkę. Takie rozwiązanie stosuje się zazwyczaj w instalacjach smart home i tak właśnie jest u nas. Zwarcie przewodów powoduje wyzwolenie zdarzenia uruchom przekaźnik i np. zapal światło.

  • @marialeja840
    @marialeja840 2 года назад +1

    nie kable tylko przewody :) pozdrouu

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      W takim razie polecam przeczytać: helukabel.pl/blog/przewod-czy-kabel-oto-jest-pytanie/

    • @MA-oq1zg
      @MA-oq1zg Год назад

      🤣🤣🤣🤣🤣

  • @szybki9465
    @szybki9465 2 года назад

    Witam czy kable sygnałowe idą razem z kablami 230v

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Jeśli chodzi o sieć, to tylko tam gdzie to było konieczne.

  • @arturwojcik2361
    @arturwojcik2361 2 года назад

    Super, że zostawiacie betonowe sufity! Prośba o info. jak je przygotujecie i zabezpieczycie?

    • @a.czarna6669
      @a.czarna6669 2 года назад

      Podpinam się pod pytanie.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад

      Na pewno będzie o tym odcinek. W najbliższym czasie odcinek o betonowej podłodze i o tym... dlaczego z niej zrezygnowaliśmy ;)

    • @a.czarna6669
      @a.czarna6669 2 года назад

      @@UcieczkazWarszawy No to czekam, może coś podpatrzę. Jeśli zdążycie, bo ja już po odbiorze mieszkania😁😁 Właśnie jestem na etapie kupowania różnych rzeczy i dochodzę do wniosku, że to fatalny czas na wykańczanie. Nic nie ma, na wszystko trzeba czekać, wyceny są ważne czasem zaledwie jeden dzień.

    • @arturwojcik2361
      @arturwojcik2361 2 года назад

      Czekam z niecierpliwością, zresztą jak na każdy Wasz odcinek. Wraz z żoną jesteśmy na podobnym etapie (kończymy SSZ) budowy... i dużo podpatrujemy. Decyzję o pozostawieniu sufitów podjęliśmy w momencie ich rozszalowania, gdy się okazało że wyszły nadzwyczaj dobrze. Wcześniej nie braliśmy ich pozostawienia pod uwagę. Dlatego wszystko co wychodzi w trakcie, a jest nieplanowane budzi naszą niecierpliwość.

  • @user-vu2rx5fp1u
    @user-vu2rx5fp1u 11 месяцев назад

    +

  • @piotrekwalter3434
    @piotrekwalter3434 Год назад +1

    Zwykła papa dachowa na izolację w domu ?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Год назад

      Papa rekomendowana przez producenta do użycia na izolację poziomą. Wg. Dokumentacji i jeszcze dopytane ze wsparciem technicznym.

    • @piotrekwalter3434
      @piotrekwalter3434 Год назад

      @@UcieczkazWarszawy Proszę o informację jaka to papa. Nie znalazłem na rynku innej niż icopal z atestem do stosowania w srodku

    • @marriot91
      @marriot91 11 месяцев назад

      moze to icopal?@@piotrekwalter3434

  • @fipsikever3065
    @fipsikever3065 2 года назад +1

    lol przez ta skrętkę do IP kamery to ci się ludzie wpier... do sieci wew MEN.

    • @MA-oq1zg
      @MA-oq1zg Год назад

      😂😂😂🤣🤣🤣

  • @fipsikever3065
    @fipsikever3065 2 года назад +1

    nie lubię takich sztucznych ludzi.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  2 года назад +4

      a jakich sztucznych ludzi lubisz?

    • @aleksandragod4376
      @aleksandragod4376 2 года назад +1

      Najczęściej przedzkadzają nam u kogoś cechy, których sami w sobie nie lubimy. Pozdrawiam :)

  • @pomojemu.
    @pomojemu. Год назад

    Włacznik, kable, układ w gwiazdę którego nie ma.Brawo dla was brawo dla doradców więcej nauki z YT róbcie później powielajcie kolejne bzdury

    • @MA-oq1zg
      @MA-oq1zg Год назад

      🤣🤣🤣🤣

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Год назад

      Wow! To może coś nakręcisz albo napiszesz i nas (i innych) nauczysz? 🤪