Tradycyjnie - pod względem merytorycznym czapki z głów. Chylę czoła przed ogromem wiedzy technicznej jaki obaj Panowie posiadacie. Gdyby tylko jeszcze publikacje nowych materiałów wpadały częściej, to już byłaby pełnia szczęścia. Pozdrawiam i czekam na nowe filmy.
Dzień dobry, cieszę się na nowy pana film, ponieważ bardzo je lubię że względu na ciekawe i przydatne informacje, szczególnie kiedy jesteście w duecie z Alkiem Zawadą. Szkoda tylko że te materiały są tak krótkie. Życzę powodzenia i samych sukcesów. Marcin
Super, jestem pod wrażeniem. Kocham te wasze filmiki. Ale zaszczyt mnie trafił. Został wykorzystany mój filmik o Dominiku. Kurcze, super, nie spodziewałem się, że mój filmik się przyda do waszego filmiku. Bardzo dziękuję. Filmik od Arturex3. Jestem zaszczycony i szczęśliwy.😊. Czekam z niecierpliwością na następne ciekawe mega filmiki. Serdecznie pozdrawiam. Łapka poszła w górę.
Doskonały materiał. Panowie świetnie się Was ogląda. Sama treść jest również wyjątkowo ciekawa. Z racji moich zainteresowań oglądam z wypiekami na twarzy. Subik i łapka obowiązkowa.
Kolejny ciekawy materiał. Proponuję temat dla któregoś z kolejnych - jak kończył się PRL w technice RTV, czym kończyliśmy lata 80te i wchodziliśmy w kolejną dekadę. Temat podsunęło mi pewne wspomnienie z tamtego okresu - mianowicie w którymś z numerów MT była relacja z - bodajże - Targów Poznańskich na których pokazywano (min) jakieś prototypowe odbiorniki SAT-TV, anteny paraboliczne, wielkie komputery klasy mainframe, itp Pozdrawiam !
W konstrukcjach widać walkę z ograniczeniami materiałowymi i technologicznymi tak aby przygotować akceptowalny produkt, ciekawie przedstawione, dzięki!
Brawooo! Za fajny materiał. Na strychu, gdy miałem 6 lat było kilka takich radyjek. Wszystkie rozebrałem na części i odłożyłem pedantycznie w swoje przegródki. Boli mnie to teraz. Z drugiej strony - zrobiłem parę rzeczy na nich, spaliłem parę tg5/50. Nauczyłem się. Teraz to zabytki, wtedy prażyły się na strychu w 50 st.C. Może się usprawiedliwiam, ale żal pozostał... i pokrowce skórzane.
Fajnie się ogląda .Moje czasy to Radmor, Julia, decki z ZRK , gramofony od wieży Foniki itp. TTL z CEMI i krzemowe półprzewodniki BC 107, BF , BD itp . Tamte czasy są dla mnie "nowością ".
Super, bardzo fajny i ciekawy filmik z przeglądu radioodbiorników . Mam ciekawostkę tylko nie mogę nigdzie znaleźć większego info o tym. Wspominali Panowie o Eltrze MOT-59 . Ale chyba prace i pierwsze prototypy powstawały już wcześniej. Mam odbiornik Eltra MOT-57 Jest wykonany naprawdę ładnie i solidnie . Więc musiało być już coś produkowane wcześniej. Macie może Panowie o tym jakieś informacje?, Wspomniany odbiornik pokazałem na moim kanale . Pozdrawiam serdecznie,Bartosz 😊
Na Koliber 2 którego mam do dzisiaj to słuchałem na średnich Głos Ameryki z Waszyngtonu i Radio Wolna Europa. Jak pojawiły się tranzystory AF 428 to po dobraniu punktu pracy wymieniłem go w mieszaczu za TG40, ale jakichś znaczących zmian nie było.
Krokusa miała moja ciotka, bardzo dobry odbiornik. Nie posiadał anteny teleskopowej zapewne z oszczędności (chyba nie produkowane w Polsce). A z odbiornika odbierającego tylko Jedynkę na długich to pamiętam Asię (UKF i 227 kHz). Po zmianie częstotliwości Jedynki na 225 kHz zupełnie tego nie odczuła. Nasze wczesne radioodbiorniki były niedoskonałe bo nie posiadały UKF-u. W krajach zachodnich radyjka już posiadały FM. Z tym że to pasmo z wydzieleniem na OIRT (pomysł wielkiego brata) wprowadzono u nas dość późno. Pozdrawiam.
@@DariuszKania-jl8ic Antena teleskopowa, czyli dosłownie kilka rurek blaszanych jest znacznie tańsza niż rdzeń ferrytowy i miedziana cewka. Za to odbiór kierunkowy zapewniany przez antenę ferrytową jest na mocno zaśmieconych pasmach AM lepszy. Zwłaszcza, że zakres fal krótkich służył użytkownikom głównie do zaznajomienia się z głosem CIA, w sytuacji gdy to zaznajamianie było utrudniane innymi emisjami...
Słuchałem Sylwii i to nowiutkiej. Brat wygrał ją za rozwiązanie hasła krzyżówki w Sztandarze Młodych. Nie pamiętam, czy to był 1967, czy 1966 rok. Dziękuję za obronę tego, co wówczas robiono, bo bez pasjonatów mogło być znacznie gorzej.
Mam Jowitę po tacie . Gra. Wspaniale są te skórzane etui na radyjka Koliber. Eleganckie. Radyjko było obowiązkowym wyposażeniem na plażę. Bo Lato z Radiem. Słuchali wszyscy.
Muzyka muzyką, ale warto byłoby zaznaczyć że na tyłówce jest użyty urywek: "Magic Fly". Pozdrawiam miłośnika elektromuzy, Waszego "oprawcę" muzycznego!
Film jak zawsze - super. Wg tytułu jest to część druga historii polskich odbiorników przenośnych. Gdzie można znaleźć część pierwszą? Niecierpliwie czekamy na dalszy ciąg.
Właśnie, te odbiorniki nie mogły był skomplikowane i dobrej jakości, bo miały zapewniać odbiór LOKALNEJ stacji, nie jakiejś odległej. A że można to było osiągnąć mniejszą liczbą deficytowych elementów - tym lepiej.
powrót do korzeni, żałuję tylko że nie mieliśmy wtedy takich radii jak Braun T 1000 czy Grundig Satellite 3400, które mam dopiero teraz. Dzięki i kłaniam się nisko .
Pionierskie przenośne stereo z nagrywaniem. Oprócz tego że Eltra to chyba też czeska Tesla (?) Tak czy siak w sklepie to jednak łatwiej było o ZRK RMS 451. Ani Klaudia ani Daria ani Kondor nie były osiągalne w sklepie.
Zastanowimy się, ale w pierwszej kolejności chcę pokazać radioodbiorniki z kluczowego dla rozwoju okresu - budowy pierwszych w ogóle, pierwszych przenośnych, pierwszych z zakresem KF oraz o "zdobywaniu" ultrakrótkich (o tym będzie następny odcinek z serii).
@@arturrudolf9389 "Klaudia" to wyłącznie polska konstrukcja, zmodernizowany(klawisze zamiast suwaka przewijania) mechanizm Grundig ze stereofoniczną głowicą z Lubartowa plus elektronika Eltry. Daria ten sam mechanizm plus elektronika czeska, montaż polskich egzemplarzy w Lubartowie, Czesi swoje montowali u siebie z naszymi mechanizmami. Obydwa początek lat 80tych, RMS451 i inne radiomagnetofony stereo z ZRK to końcówka dekady. Condor podobnie, też końcówka.
Polska posanacyjna była tak zapóźniona technologicznie że nie mieliśmy nawet swoich nazw narzędzi. Dopiero PRL nadał im polskie nazwy np. kątownik, poziomica czy imadło. Nasi możni nie dbali o kraj ani naród, był bród, smród i ubóstwo
Polska była tak "zapóźniona" że jako nieliczni w świecie prowadziliśmy prace nad własną telewizją a w Warszawie działała już doświadczalna stacja. Uruchomienie stałej emisji planowano na lata 1940 - 41. Tylko osiem (lub dziewięć) państw na świecie zajmowało się telewizją, oczywiście były to kraje bogatsze od nas (W. Brytania, Niemcy, Francja, Holandia, Japonia, USA, ZSRR).
@@DariuszKania-jl8ic Jak wyglądała Polska powojenna można zobaczyć na filmie "Konopelka". Ciemnota, zacofanie, zabobony i analfabetyzm. Z takimi wyzwaniami musiał się zmierzyć PRL, zamknął epokę gruźlicy, wszawicy, krzywicy, lampy naftowej, analfabetyzmu, przednówka i wielu innych
@@Lechoslowianin Nie ma się co sugerować filmami zwłaszcza nakręconymi za komuny a Konopielkę kręcono w latach 70 - tych lub 80 - tych. Owszem w Polsce nie wszędzie była tzw. cywilizacja a zapóźnienie widoczne po wojnie brało się z okresu okupacji kiedy okupant Polaków nie tylko olewał ale także mordował. Po wojnie prawie nie było u nas lekarzy i inżynierów. Moja rodzina przed wojną (znam z opowiadań, sam jeszcze nie żyłem) mieszkała na przedmieściach miasteczka i mieli elektryczność i lampowy radioodbiornik. Nie było bogato ale zacofania tam nie było. Przed wojną w mojej rodzinie nikt nie był analfabetą, każdy miał co najmniej kilka klas szkoły powszechnej a dalsze kształcenie przerwała okupacja niemiecka. Nakręcone za komuny filmy fabularne zupełnie nie nadają się jako dokumenty przedstawiające rzeczywistość.
Po co ta muzyka w tle gdy lektor mówi? Uważam to za przejaw fanaberie obecnie panującej, ze W TVP pala hajs na takie głupot, aby wydać się nowoczesnym, nie musicie Panowie tego robić w swych audycjach. Muzyka rozprasza, gdy lektor mówi, albo albo.
Nie zgadzam się, zwłaszcza że to Marek Biliński. W programie SONDA puszczali np. muzykę Tangerine Dream i wszyscy do tej pory chwalą ten program i muzyka ludziom nie przeszkadzała. Czepiasz się.Pozdrawiam.
Jako serwisant z 50-letnim stażem dzięki za przypomnienie naszego sprzętu radiowego. Pozdrawiam serdecznie
Od 1968 naprawiałem większość tych sprzętów.
Tradycyjnie - pod względem merytorycznym czapki z głów. Chylę czoła przed ogromem wiedzy technicznej jaki obaj Panowie posiadacie. Gdyby tylko jeszcze publikacje nowych materiałów wpadały częściej, to już byłaby pełnia szczęścia. Pozdrawiam i czekam na nowe filmy.
Dzień dobry, cieszę się na nowy pana film, ponieważ bardzo je lubię że względu na ciekawe i przydatne informacje, szczególnie kiedy jesteście w duecie z Alkiem Zawadą. Szkoda tylko że te materiały są tak krótkie. Życzę powodzenia i samych sukcesów. Marcin
Od czasów Sondy niczego tak dobrego nie oglądałem. Jesteście wspaniali!
Aż mi się łezka w oku zakręciła 😥
Panowie... kocham Was 😉
Nie ma za czym
Jak zawsze profesjonalnie i przystępnie w miłym klimacie. Dzięki za kolejną produkcję
Super, jestem pod wrażeniem. Kocham te wasze filmiki. Ale zaszczyt mnie trafił. Został wykorzystany mój filmik o Dominiku. Kurcze, super, nie spodziewałem się, że mój filmik się przyda do waszego filmiku. Bardzo dziękuję. Filmik od Arturex3. Jestem zaszczycony i szczęśliwy.😊. Czekam z niecierpliwością na następne ciekawe mega filmiki. Serdecznie pozdrawiam. Łapka poszła w górę.
Doskonały materiał. Panowie świetnie się Was ogląda.
Sama treść jest również wyjątkowo ciekawa. Z racji moich zainteresowań oglądam z wypiekami na twarzy.
Subik i łapka obowiązkowa.
Witam serdecznie no w końcu długi filmik , i tak ma być . Dziękuję . Łapka w górę. A zapomialbym rewelacja.
Kolejny ciekawy materiał. Proponuję temat dla któregoś z kolejnych - jak kończył się PRL w technice RTV, czym kończyliśmy lata 80te i wchodziliśmy w kolejną dekadę. Temat podsunęło mi pewne wspomnienie z tamtego okresu - mianowicie w którymś z numerów MT była relacja z - bodajże - Targów Poznańskich na których pokazywano (min) jakieś prototypowe odbiorniki SAT-TV, anteny paraboliczne, wielkie komputery klasy mainframe, itp Pozdrawiam !
Grube technicznie chłopy jesteście !!!! brawo!
W konstrukcjach widać walkę z ograniczeniami materiałowymi i technologicznymi tak aby przygotować akceptowalny produkt, ciekawie przedstawione, dzięki!
Jak zwykle ciekawa opowieść. Pozdrawiam 💪🏻👌👍
Brawooo! Za fajny materiał. Na strychu, gdy miałem 6 lat było kilka takich radyjek. Wszystkie rozebrałem na części i odłożyłem pedantycznie w swoje przegródki. Boli mnie to teraz. Z drugiej strony - zrobiłem parę rzeczy na nich, spaliłem parę tg5/50. Nauczyłem się. Teraz to zabytki, wtedy prażyły się na strychu w 50 st.C. Może się usprawiedliwiam, ale żal pozostał... i pokrowce skórzane.
Fajnie się ogląda .Moje czasy to Radmor, Julia, decki z ZRK , gramofony od wieży Foniki itp. TTL z CEMI i krzemowe półprzewodniki BC 107, BF , BD itp . Tamte czasy są dla mnie "nowością ".
Te radia na końcu to były RYTM i RYTMUS - rytmus czerwono kremowy. Miałem taki. Piękny przykład polskiego wzornictwa przemysłowego.
Bardzo przyjemnie się Panów słucha
Liga mistrzów brawo dla Was ...
Radio kolibrr pamięyam z młodości, ale rodzice mieli inne przenośne radio o nazwie Szarotka, tyle, że było zbudowane na miniaturowych lampach.
❤ dzięki za kolejny film
Super, bardzo fajny i ciekawy filmik z przeglądu radioodbiorników . Mam ciekawostkę tylko nie mogę nigdzie znaleźć większego info o tym. Wspominali Panowie o Eltrze MOT-59 . Ale chyba prace i pierwsze prototypy powstawały już wcześniej. Mam odbiornik Eltra MOT-57 Jest wykonany naprawdę ładnie i solidnie . Więc musiało być już coś produkowane wcześniej. Macie może Panowie o tym jakieś informacje?, Wspomniany odbiornik pokazałem na moim kanale .
Pozdrawiam serdecznie,Bartosz 😊
Na Koliber 2 którego mam do dzisiaj to słuchałem na średnich Głos Ameryki z Waszyngtonu i Radio Wolna Europa. Jak pojawiły się tranzystory AF 428 to po dobraniu punktu pracy wymieniłem go w mieszaczu za TG40, ale jakichś znaczących zmian nie było.
50 osób ogląda a tylko 37 łapek, dalej mi łapkować :)
Już dałem łapkę😄😄😄😄 klikamy klikamy...
U mnie w domu dawno temu było radio Wanda z przystawką stereofoniczną.Pozdrawiam serdecznie!!!🤝🤝😁😁📻📻🔈🔉🔊
Krokusa miała moja ciotka, bardzo dobry odbiornik. Nie posiadał anteny teleskopowej zapewne z oszczędności (chyba nie produkowane w Polsce). A z odbiornika odbierającego tylko Jedynkę na długich to pamiętam Asię (UKF i 227 kHz). Po zmianie częstotliwości Jedynki na 225 kHz zupełnie tego nie odczuła.
Nasze wczesne radioodbiorniki były niedoskonałe bo nie posiadały UKF-u. W krajach zachodnich radyjka już posiadały FM. Z tym że to pasmo z wydzieleniem na OIRT (pomysł wielkiego brata) wprowadzono u nas dość późno. Pozdrawiam.
I jeszcze Krokus zagrał w filmie "Janek Wiśniewski padł" - stał na parapecie w mieszkaniu głównego bohatera.
@@DariuszKania-jl8ic Antena teleskopowa, czyli dosłownie kilka rurek blaszanych jest znacznie tańsza niż rdzeń ferrytowy i miedziana cewka. Za to odbiór kierunkowy zapewniany przez antenę ferrytową jest na mocno zaśmieconych pasmach AM lepszy. Zwłaszcza, że zakres fal krótkich służył użytkownikom głównie do zaznajomienia się z głosem CIA, w sytuacji gdy to zaznajamianie było utrudniane innymi emisjami...
Fajny filmik.
Fajna koszulka!
Bardzo ciekawe.
Słuchałem Sylwii i to nowiutkiej. Brat wygrał ją za rozwiązanie hasła krzyżówki w Sztandarze Młodych.
Nie pamiętam, czy to był 1967, czy 1966 rok.
Dziękuję za obronę tego, co wówczas robiono, bo bez pasjonatów mogło być znacznie gorzej.
Mam Jowitę po tacie . Gra. Wspaniale są te skórzane etui na radyjka Koliber. Eleganckie. Radyjko było obowiązkowym wyposażeniem na plażę. Bo Lato z Radiem. Słuchali wszyscy.
Jakie są tytuły utworów zastosowanych w ścieżce dźwiękowej do filmu? Pozdrawiam!
Na początku słyszę Marka Bilińskiego (polski Jarre) i to chyba "Ogród króla świtu" ?
Muzyka muzyką, ale warto byłoby zaznaczyć że na tyłówce jest użyty urywek: "Magic Fly".
Pozdrawiam miłośnika elektromuzy, Waszego "oprawcę" muzycznego!
Obie koszulki bardzo fajne 👍
Ciekawe pozdrawiam
Film jak zawsze - super.
Wg tytułu jest to część druga historii polskich odbiorników przenośnych. Gdzie można znaleźć część pierwszą? Niecierpliwie czekamy na dalszy ciąg.
Wszystko zaczęło się od tego odcinka ruclips.net/video/59_b-b9Y_zQ/видео.html
@@Marcin_Marciniak Bardzo dziękuję za informację. Proponujeę dodać link do części pierwszej wyświetlany w czasie filmu.
Teraz pytanie. Dlaczego pozwolono na zniszczenie tego całego dorobku kilku pokoleń, Polaków zamiast po 1989 go rozwijać ?
Teraz ursusa sprzedali ukraincowi za grosze, zamknięte fabryki, poupadały stocznie, zamykają szkoły czyjś interes widocznie.
Łukasiewicz, jaka geneza jest nazwy instytutów ?
Właśnie, te odbiorniki nie mogły był skomplikowane i dobrej jakości, bo miały zapewniać odbiór LOKALNEJ stacji, nie jakiejś odległej. A że można to było osiągnąć mniejszą liczbą deficytowych elementów - tym lepiej.
powrót do korzeni, żałuję tylko że nie mieliśmy wtedy takich radii jak Braun T 1000 czy Grundig Satellite 3400, które mam dopiero teraz. Dzięki i kłaniam się nisko .
Może kedys film o lampach produkowanych w Polsce?
Ciekawostkach
Odcinek jak zawsze super. 12:14 Można prosić o linki do schematów takich odbiorników?
oldradio.pl polecam. Chyba najlepsza strona poświęcona historii polskich radioodbiorników.
Radmor posiadał Pełny zakres fal długich, a nie tylko Warszawę I
Pamiętam jak brat kupił Dominike na raty w końcach lat 60
Wow, podklad Marka Bilinskiego, mam nadzieje, ze Wam tego filmu nie usuna z tego powodu. Pozdrawiam.
6:26 coś widzę że Alek nie brał chyba calgonu bo mu dość mocno bęben wywaliło :)
będzie kiedyś coś o np. Klaudi rms 801? mam taką która to jeszcze ojeciec dostał w 86 do dziś jest i działa
Pionierskie przenośne stereo z nagrywaniem.
Oprócz tego że Eltra to chyba też czeska Tesla (?)
Tak czy siak w sklepie to jednak łatwiej było o ZRK RMS 451.
Ani Klaudia ani Daria ani Kondor nie były osiągalne w sklepie.
Zastanowimy się, ale w pierwszej kolejności chcę pokazać radioodbiorniki z kluczowego dla rozwoju okresu - budowy pierwszych w ogóle, pierwszych przenośnych, pierwszych z zakresem KF oraz o "zdobywaniu" ultrakrótkich (o tym będzie następny odcinek z serii).
super bardzo się cieszę @@Marcin_Marciniak
@@arturrudolf9389 "Klaudia" to wyłącznie polska konstrukcja, zmodernizowany(klawisze zamiast suwaka przewijania) mechanizm Grundig ze stereofoniczną głowicą z Lubartowa plus elektronika Eltry. Daria ten sam mechanizm plus elektronika czeska, montaż polskich egzemplarzy w Lubartowie, Czesi swoje montowali u siebie z naszymi mechanizmami. Obydwa początek lat 80tych, RMS451 i inne radiomagnetofony stereo z ZRK to końcówka dekady. Condor podobnie, też końcówka.
Dobry
Czy można prosić o dokłądny tytuł utworu z napisów końcowych?
To kiedy część 3cia? Czekam na odbiornik Wanda z przystawką stereo do UKF-u!
Jeszcze mam obudowę z futerałem od Dominiki....
Ciekawe imiona tych tranzystorów
Tzw poska elektronika tos´ sa maoudane kopje elektroniki z zachodu i tu nie ma co sie wielce podniecac.
Paluchowski , Piliszczuk dużej litery Ryszard
Polska posanacyjna była tak zapóźniona technologicznie że nie mieliśmy nawet swoich nazw narzędzi. Dopiero PRL nadał im polskie nazwy np. kątownik, poziomica czy imadło. Nasi możni nie dbali o kraj ani naród, był bród, smród i ubóstwo
Winkiel waserwaga klemy
To są tak swojskie nazwy że nie trzeba przy nich kombinować.
@@arturrudolf9389 - a szwajc aparat też swojskie? Imadło to był śrubsztak
Polska była tak "zapóźniona" że jako nieliczni w świecie prowadziliśmy prace nad własną telewizją a w Warszawie działała już doświadczalna stacja. Uruchomienie stałej emisji planowano na lata 1940 - 41. Tylko osiem (lub dziewięć) państw na świecie zajmowało się telewizją, oczywiście były to kraje bogatsze od nas (W. Brytania, Niemcy, Francja, Holandia, Japonia, USA, ZSRR).
@@DariuszKania-jl8ic Jak wyglądała Polska powojenna można zobaczyć na filmie "Konopelka". Ciemnota, zacofanie, zabobony i analfabetyzm. Z takimi wyzwaniami musiał się zmierzyć PRL, zamknął epokę gruźlicy, wszawicy, krzywicy, lampy naftowej, analfabetyzmu, przednówka i wielu innych
@@Lechoslowianin Nie ma się co sugerować filmami zwłaszcza nakręconymi za komuny a Konopielkę kręcono w latach 70 - tych lub 80 - tych. Owszem w Polsce nie wszędzie była tzw. cywilizacja a zapóźnienie widoczne po wojnie brało się z okresu okupacji kiedy okupant Polaków nie tylko olewał ale także mordował. Po wojnie prawie nie było u nas lekarzy i inżynierów. Moja rodzina przed wojną (znam z opowiadań, sam jeszcze nie żyłem) mieszkała na przedmieściach miasteczka i mieli elektryczność i lampowy radioodbiornik. Nie było bogato ale zacofania tam nie było. Przed wojną w mojej rodzinie nikt nie był analfabetą, każdy miał co najmniej kilka klas szkoły powszechnej a dalsze kształcenie przerwała okupacja niemiecka. Nakręcone za komuny filmy fabularne zupełnie nie nadają się jako dokumenty przedstawiające rzeczywistość.
Gdzie jest magiczny sweterek!?
Eee Pan Alek nie był w białym kitlu 😥
Sorry ale oglądam wasze filmy, od kiedy kolega przy nadziei ?
To chwilowe, Jacka danielsa sie opił 😉
9 miesiąc, wkróce urodzę...
Ok.
Jeżeli można to proszę o szczegółowe omówienie współczesnego przenośnego radyjka aiwa RD-40DAB
RUclips może wam zdjąć ten materiał za podkład muzyczny, Bileński świetny wybór , ale chyba nie macie wykupionych praw autorskich ?
Po co ta muzyka w tle gdy lektor mówi? Uważam to za przejaw fanaberie obecnie panującej, ze W TVP pala hajs na takie głupot, aby wydać się nowoczesnym, nie musicie Panowie tego robić w swych audycjach. Muzyka rozprasza, gdy lektor mówi, albo albo.
Nie zgadzam się, zwłaszcza że to Marek Biliński. W programie SONDA puszczali np. muzykę Tangerine Dream i wszyscy do tej pory chwalą ten program i muzyka ludziom nie przeszkadzała. Czepiasz się.Pozdrawiam.
@@madat2411 Odpowiednia muza o właściwym poziomie jest OK :) A i temat dotyczy urządzeń do jej odbioru..
KDS
Bardzo Panom dziękuje za kolejną nostalgiczną audycję. Koicie moje nerwy w obecnym parszywym świecie. Wprowadzacie trochę normalności.
mam taki tuner radmor
A CO MAMY TERAZ JESTEŚMY TEZ PO WOJNIE NIE MAMY NIC