Не купуйте LiFePO4 для комп'ютерного безперебійника, доки не подивитеся це відео.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 окт 2024
  • Не купуйте акумулятор 12В LiFePO4 для комп'ютерного безперебійника, доки не подивитеся це відео.

Комментарии • 80

  • @Ohm94
    @Ohm94 3 месяца назад +3

    3:53 бажано в такому ж корпусі, зарання дякую за відео !

  • @Van35g
    @Van35g 3 месяца назад +9

    LiFePO4 вмене працює тримає добре в УПС AGM то свинець сипляться до 2 років . LiFePO4 15А заряджає до 13.6 вольт

  • @jbnrusnya_should_be_punished
    @jbnrusnya_should_be_punished 3 месяца назад +2

    Все правильно здається. Можливо вони й розраховані на суто таке слабке споживання або ж просто як завжди зроблені з найдешевших компоненів заради ціни, тому й БМС така. А може взагалі вони ставляться у батарею. Там і струм можна ж назбирати більший. В мене був 10 років тому топовий ДБЖ з 3 АКБ, дорогий потужний, продав тільки тому що свинцеві за 2 роки виходили з ладу а про ліфери ще тоді ніхто й не знав.

  • @Anatonik_D
    @Anatonik_D 3 месяца назад +2

    Якщо таке споживання, то що заважає з'єднати 3-4 таких акумулятори паралельно? Правда в такому випадку потрібно буде підключити окремий зарядний пристрій щоб швидко заряджав їх бо струм від зарядки безперебійника замалий (близько 1 А).
    І ще одне: зменшити споживання струму можна підключивши ноутбук через автомобільний блок живлення 12/19в. Я так роблю при блекаутах. На моєму ютубканалі
    ( Anatonik D) є кілька відео про переробку безперебійників.

  • @BoneSpirit1
    @BoneSpirit1 3 месяца назад +2

    7 ампер - то вони мають на увахі, що 2000 циклів пройде за цієї умови. Але то не саме цікаве. Деякі ДБЖ при тестуванні можуть давати на батарею напругу вище за 15 Вольт, і БМС при такому відключає батарею. ДБЖ тоді вважає, що батарея несправна, і не запусскається.

  • @Vist__
    @Vist__ 3 месяца назад +4

    Клеммы аккумулятора сами "говорят" что это Акум для сигнализаций с малыми токами потребления. У нормальных акумов для ups клеммы плоские без уступов, рассчитаны на большие токи.

    • @Marlevich
      @Marlevich Месяц назад

      чо за уступы, не понял. отверстия ?
      ножевая клемма 6,3 мм рассчитана на токи 25-30А, точнее нужно смотреть документацию производителя.

    • @Vist__
      @Vist__ Месяц назад

      @@Marlevich Внимательно смотрите на клемы в видео - акум для сигналок - клемы после изгиба имеют уже профиль чем при выходе из корпуса.

  • @lazutchyk
    @lazutchyk 3 месяца назад

    Збрив я акб з літокати 7000, реальна ємність їх склала 5800, тестував на електронному навантаженні. Тестував на пк який споживає 120Вт, новий агм csb 7ah протримався майже 15 хв., а літокала 28хв.

  • @TheBloodprof
    @TheBloodprof 2 месяца назад

    Чекаємо на збірку!

    • @Tikhonov_A
      @Tikhonov_A  2 месяца назад

      вже є на каналі

  • @ewavr
    @ewavr 3 дня назад

    Цікаво, що всередині. Мабуть, роздуті б/в пакети без BMS взагалі.

  • @makxart
    @makxart 2 месяца назад

    Але ж можна купити великий акумулятор на 50А/годин у якого буде струм розряду 50А (Volt Polska 12 V 50 Ah - наприклад) і тоді все працюватиме як треба? Як ви думаєте?
    Звичайно зарядка від ДБЖ заряджатиме такий акумулятор більше 2 діб, тому без зовнішньої зарядки не обійтися. Ну і додаткове охолодження для ДБЖ теж потрібно зробити - для тривалої роботи в умовах Блекауту.

    • @avotaramoja2937
      @avotaramoja2937 Месяц назад

      Звісно можна, в мене працює ДБЖ від залізофосфату але там стоїть БМС на 100 А а сам акум зроблено з високострумових подушок з навантажувача. Але це гра з вогнем, я знаю що мій старенький комп живити від нього не можна. Точніше можна тільки у режимі ДБЖ - вимкнулося світло - швиденько вимкнули комп'ютер. Бо у схемі слабкою ланкою є сам ДБЖ, до 120 Вт він може живити необмежено довго. А от якщо більше - то як написано у інструкції: максимальна потужність 3 хвилини, за нормальних умов у ньому просто сяде батарея за цей час, а от з великою батареєю - або скидаєте потужність, або він перегрівається та пшик.

  • @M.Makarenko
    @M.Makarenko 3 месяца назад +1

    APC BackUPS RS500 має вихідну потужність 350Вт, струм батареї 35А

    • @avotaramoja2937
      @avotaramoja2937 Месяц назад

      Не сподівайтеся на 35 А, буде більше, не даремно там стоять 2 запобіжники по 40 А паралельно. На максимальній потужності та мінімальній напрузі батареї струм може досягнути 60 А.

  • @vandit2745
    @vandit2745 Месяц назад

    Чомусь в мене все працює тут проблема не в акумах а більше в авторі

  • @Shidriy
    @Shidriy Месяц назад

    Це у вас комп в іграх 200 Вт жере чи в офісі?

  • @1nfernik
    @1nfernik 3 месяца назад +2

    Купив саморобних 3 штуки, та в жодному зі старих ДБЖ воно нормально не працює, навіть виносив акумулятор з корпусу та ставив потужно охолодження. Через деякий час ДБЖ просто вимикався і вмикатся відмовлявся поки не роз'єднаєш мінус чи плюс на дбж. Ще ці старі дбж дуже-дуже повільно заряджают такі батареї, то ж з щоденними вимиканнями світла старі дбж не будуть встигати заряджати такі батареї. Довелось придбати інвертор і зарядку для акумів аби вони не лежали мертим грузом, так батарей на 13.5 Ah вистачає на годинку попрацювати за компом, чи на півтори години подивитися телевізор.

    • @Tikhonov_A
      @Tikhonov_A  3 месяца назад +4

      ДБЖ не розрахований на тривалу роботу, його функція це дати можливість завершитти роботу компа при зникненні електрики.

    • @АнтонОпря-й1й
      @АнтонОпря-й1й 3 месяца назад

      ​@@Tikhonov_Aто ви про комп. Але в сигналізаціях або в системах відеонагляду зовсім інша роль. Також є nas системи з споживанням до 15 ватт. А зараз ще з'явились міні PC для систем розумного будинку (наприклад home assist). Вони також мало споживають. Ось для таких систем літій дуже норм працює. Умовно кажучи якщо середня споживання 10 ватт, то 12 ампергодиний АКБ зможе без проблем 12 годин тримати. А так як навантаження невелике то і перегріву не буде. Одне але. Повільна зарядка. Вирішується додатковою зарядкою. Але треба розуміти, що зарядка має бути хитра. Або хитра бмс. Бо в дбж батарея не тримається 100 відсотків зарядженою. А в буфер режимі. Тому зовнішня зарядка також або має мати такий режим, або одразу мати напругу заряду не 14.6 а там десь на 13.5 плюс мінус

  • @AirCors
    @AirCors 3 месяца назад +3

    А іще, зазвичай, номінальний струм розряду залізофосфату складає 1С, тобто якщо у вас, наприклад, як у мене 15Аг 12В збірка , то 15А це його номінальний струм і 192Вт він може віддати нормально. 3С це в коротких пікових інтервалах, тобто ганяти в енергоємкі ігри не варто бо зменшиться та сама кількість у 2000 циклів. Максимум це легкі програми типу офіс, або браузер. Ну або ставити потужніший ДБЖ і відповідно батарею.
    Мій, до речі працює на збірці 4S1P приблизно 1годину 15 хвилин.

    • @Scorry
      @Scorry 3 месяца назад +1

      > зазвичай, номінальний струм розряду залізофосфату складає 1С
      Це залежить не від «зазвичай», а від елементів, з яких зібрана батарея.

    • @Alona-p3y
      @Alona-p3y 3 месяца назад +1

      Автору ролика начхать что он несёт ерунду. А вот срач в коментах получился 😂

    • @Scorry
      @Scorry 3 месяца назад

      @@Alona-p3y , не те щоб срач, а відгуки. Ті, що мають мізки, відреагують.

  • @frequentguest3051
    @frequentguest3051 3 месяца назад +2

    Коли у одного з моїх ДБЖ акум перестає тримати навантаження, то я беру дистильовану воду і за допомогою шприца заливаю у кожну з його 6-ти банок по 10 мл дистильованої води.
    Після цього він ще як мінімум 1 рік працює штатно.

    • @Marlevich
      @Marlevich Месяц назад

      +1, але як повезе, мені віддали, 2 шт. з 24 В ДБЖ. Один вмер через місяць, другий працює, ємність 3Аг замість 7Аг, але щоб зберегти роботу на простому ПК, його вистачає.
      *звийчайна вода не підходить, оживе і вмре.
      Хто почитає в майбутньому, то ДБЖ з Pb акум. розрахований на короткочасне зникнення електроенергії в мережі, і на короткочасну роботу від акум.

  • @paradigmx5163
    @paradigmx5163 2 месяца назад

    Сделал свою сборку с БМСкой на 60A и проблем ноль! Сами акумы способны отдавать до 100A.

    • @dmytrodance
      @dmytrodance 21 день назад

      Друже, поділись що робив, хочу теж зібрати на основі UPS

  • @volodmir4376
    @volodmir4376 3 месяца назад

    Не зрозумів, то який АКБ для ДБЖ треба купувати?

    • @Tikhonov_A
      @Tikhonov_A  3 месяца назад

      або звичайний або Lifepo4 з робочим током від 20А

    • @hyligan89
      @hyligan89 3 месяца назад +1

      @@Tikhonov_A так робочий ток ,це те що БМС плата може видати ? У мене акб 7Ач и стоїть БМС на 40 апер.

    • @rebus73
      @rebus73 3 месяца назад

      Візьміть до уваги - на кожні 100 ват (220в) при 12 вольтовому живленні, струм споживання вашого ББЖ приблизно 10А, ось і порахуйте, який Вам потрібен акумулятор, щоб він міг прослужити багато років. 300 ват приблизно 30А при 12 в, без урахування ККД перетворювача! Зарядний пристрій в таких ббж не розрахований на заряджання таких акумуляторів. Висновок простий - або Ви перероблюєте ББЖ під LiFePo4, або просто вбиваєте акумулятор.

    • @Marlevich
      @Marlevich Месяц назад

      @@hyligan89 Ні, це не максимальний струм БМС. БМС це захист елементів, від неправильної напруги і великого струму.
      Треба читати маркування на елементах, виробник і модель, шукати даташит і читати.
      Наприклад в EVE LF105 (105Ah), пишуть струм 0.5С. Для більшості Li-Po (пакетики прямокутні), Li-ion (18650, 21700), LiFePo4 (циліндричні, прямокутні) струм заряду і розряду підходить 0,5С, простими словами заряд і розряд 2 годин, не швидше.
      ДБЖ 500 ВА або пишуть 525 ВА (APC ES 525), може тягнути 500 Вт/10в=50А, щоб акумулятор працював 0,5С, треба ємність 100 Аг. Але просте ДБЖ з Pb акум. розраховане працювати не довго, до 10-15 хв, тому охолодження слабеньке і на довготривалу роботу не розраховане при повній потужності, тому з даташиту (документації) можна використати максимальний струм, це наприклад 1C, тоді треба LiFePo4 50 Ah, і ДБЖ на повній потужності довго не використовувати, або модернізувати.
      Для приладів, наприклад до 60W, ДБЖ 500 ВА може працювати довго і перегріватися не буде. А для такої потужності вже вистачить акум. меншої ємності, якщо треба так.
      Заміною Pb акумуляторів, можуть бути елементи =>10C, а це високострумові елементи 18650 (min три паралельно), 21700 (min два паралельно), LTO літій-титанат. Останній найкраще підходить для заміни Pb.
      А якщо в ДБЖ хороше охолодження, тоді вже LiFePo4 =>105 Ah і зарядне окреме, бо дуже довго буде ДБЖ його заряджати струмом 0.5-1А, бо Pb треба заряджати струмом 0,1C
      * У використанні APC ES 525, PowerCom BNT-600.

    • @avotaramoja2937
      @avotaramoja2937 Месяц назад

      Високострумовий, з білою БМСкою на 100 А. ККД ДБЖ хитається між 55-75% в залежності від навантаження та напруги на батареї. 75% на 1/3 від номінальної потужності.

  • @mironwitek7138
    @mironwitek7138 3 месяца назад +9

    В таких безперебійниках ніякий акумулятор працювати не буде довго. Акумулятор знаходиться в середині коло самого трансформатора. Це перегрів. Це безперебійник резервний типу офлайн. Любий скачок напруги переключається на батарею, варить сусід єлектрозваркою, для акумулятора - смерть в цьому безперебійнику гарантована. Любе переключення на акумулятор і назад, це вже рахується як цикл заряду розряду. Потрібен безперебійних типу лінейно інтерактивний і батарея зовнішня, тоді акумулятори нормальні роками жити будуть. Акумулятор що у вас в руках для збірки Litokala - шлак повний, куплений б/в і перепроданий ще після користування вже раніше використаних. Літокала дно повне, яка продає акумулятори бувші в використанні.

    • @vmirenet
      @vmirenet 3 месяца назад +1

      Є два типи шлак під виглядом і норм. Для цього треба зробити замір ємності. Розряд і заряд це коли акумулятор повністю розрядився а не на пару секунд попрацював. Ви не вірно рахуєте.

    • @Volodymyr_Revunets
      @Volodymyr_Revunets 3 месяца назад

      Електрохімія не згодна.
      то ви рахуєте повний цикл заряда-розряда. Але поверхні пластин реагують на кожний заряд. І грець із тим, якби він покляцював би кілька разів за день, яккби після кожного перемикання режиму не вмикався дозаряд да 100%.
      Невеликі манці трохиразряд-повнийзаряд теж досить негативно впливають на внутрішній стан акумів, особдиво, якщо заряд проходить дійсно до повної напруги на банку.
      Я знаю, що існують системи, які пвдзаряжають акум лише тоді, коли напруга на ньому впаде нижче певного рівня, але у дешевих дбж це зазвичай не так.
      тому і здихають там швидко акуми, що вони постійно дозаряджаються не у буферному режині а якщо висаджуються - то по повній, до відсічки, яка теж гуляє.

    • @vmirenet
      @vmirenet 3 месяца назад +3

      @@Volodymyr_Revunetsконкретно цей вмикає акумулятор тільки якщо пропаде світло.

    • @mironwitek7138
      @mironwitek7138 3 месяца назад +2

      @@Volodymyr_Revunets Нормальні дбж, так і поклацюють купа раз в день, коли напруга скаче, не задіюють батарею. При сварці коли сусід варить може іноді переключатись на акб коли поріг критичний. Це лінейноінтерактивні дбж з вбудованим стабілізатором напруги. Вибрати нормальне дбж дуже складно. Або холостий хід кінський, або параметри заряд розряд плавають. Кпд дбж нижче чим в інверторів і на порядок нижче чим в дц-дц конвекторів.
      Багато дбж дешевих не будуть нормально працювати з батареями lifepo-4. Бмс плата вимикає заряд, а дбж знову тупо починає заряджати. І так циклічно. Як і в принципі багато китайських зарядних пристрої без функціїї lifepo4 типу foxur і їм подібних.

    • @max0relax
      @max0relax 3 месяца назад

      Как вы считаете цикл - пропало питание появилось и минус цикл ?)д вы точно электрик?. В таким бесперебойниках кстати напряжение заряда 13.5-13.6 в . И lifepo4 аккум себя нормально чувствует при макс заряде до 3.4в на ячейку. Вынести аккум конечно нужно из корпуса и если нагрузка это не регистратор и роутер а комп, то нужно активное охлаждение устанавливать. Второй год работает в дбж без потери емкости с активным балансиром. Балансировка начинается с 3.3 вольт. Обвязку в виде камеры роутера и свича держит 10 часов (без охлаждения). Комп около часа, но не ставил активное охлаждение - просто тушу комп минут через 5 сам. Из минусов родная прога апс не понимает это напряжение и пытается потушить комп сразу при отключении света- думает что маленькое напряжение при просадке. Второй минус слабый ток заряда и при регулярных отключениях нужно до заряжать его. Вышел из положения таким способом- после 4 часового отключения если через 4 сразу следующее то просто к зарядной станции подключаю линию где упс. Если жесткие отключения то отдельной зарядкой заряжаю аккум. В обычном режиме использования этого не нужно. На свинец больше не перейду. Но упс надо выбирать что бы не было отключений через 40 мин и режим заряда аккума был не больше 14.4в

  • @buggatiauston873
    @buggatiauston873 2 месяца назад

    Хммм... На моём лифе4 написано максимально 100А, импульсно 200А...
    У меня on-line ИБП на 24В... 700W.. 1000Va(?)
    Выходит мне этого бояться не стоит, отлично)))

    • @dmytrodance
      @dmytrodance 21 день назад

      Друже поділись, що робив, хочу теж зібрати на UPS

    • @buggatiauston873
      @buggatiauston873 21 день назад

      @@dmytrodance моя система только для серверной: ПК, Видеонаблюдение, сервер, nas, и прочее...
      Для дома я купил отдельно инвертор, какой-то с Алика на 5кВт. И на данный момент хочу к нему лиферы купить большой ёмкости, но вот на этом этапе возникла проблема - Алик почему то не принимает оплату аккумов, а ведь они и по отзывам и по хар-кам очень даже ничего. (Сейчас приходится использовать в качестве расходника обычный GEL на 250Ач (уже около половины ёмкости чудом испарилось))
      Ещё панели имеются и МРРТ, но до них руки не доходят.
      Да и это уже другая история..
      По поводу ИБП сборки, тут не знаю что добавить или что бы поведать. Просто так сложилось, что у меня уже как несколько лет (5 или более) стоял ИБП fsp knight 1000 что-то там. Раза 3 менялись аккумы. И вот в очередной раз настал час, когда нагрузку не держат, емкости нет.
      Решил раз уж перебои, заказать с алика 2 аккума по 50Ач 12в и лет на 10 забить на них.
      ИБПшка заряжает акки напряжением 27.35, если я правильно понял конечно...
      Ещё думал может балансир купить, но в его надобности не определился..
      Для больших мощностей около 2кВт и выше рекомендую всё таки задуматься о системах на 48в или хотя бы 24, аккумуляторы скажут спасибо...
      Чем ещё поделиться даже не знаю. Поэтому просто вывалил всё как имею, а дальше уже решайте сами)

  • @ymassymass3656
    @ymassymass3656 2 месяца назад

    Нужно поставить 3 параллельно.

  • @The2Twister
    @The2Twister 3 месяца назад

    vmireNet чтого не рекламували канал? ))) я тільки нупив дбж полімер 20ач і тут таке)

    • @Tikhonov_A
      @Tikhonov_A  3 месяца назад

      ще не встиг

  • @Alona-p3y
    @Alona-p3y 3 месяца назад +2

    Автор,вводит в заблуждение

    • @vmirenet
      @vmirenet 3 месяца назад

      Чем?

    • @Alona-p3y
      @Alona-p3y 3 месяца назад

      Узнайте что такое lifepo4 и свинцовые аккумуляторы, и для чего делали бесперебойник.

    • @vmirenet
      @vmirenet 3 месяца назад

      @@Alona-p3y😂😂

  • @antonusik5624
    @antonusik5624 3 месяца назад

    Просто маразм, а в мене комп з монітором споживає 56 ватт. Звичайно, що треба вибирати на заміну акум з тотожними параметрами.

    • @Marlevich
      @Marlevich Месяц назад

      це у Вас не комп, а ноутбук. Якщо ПК, то це має бути самий дешевий процессор з вбудованою відеокартою.

  • @pavlosiryk3771
    @pavlosiryk3771 3 месяца назад

    Ви кажете: "Дуже уважно читайте, що на ньому написано".
    Прочитали, і що з того? Лише подивитись на параметри нового акумулятора нічого не дасть.
    Треба ще якось поміряти струм споживання у тому місці, де стоїть старий акумулятор і порівняти його з максимальним струмом акумулятора, який ви хочете придбати на заміну старому.

    • @vmirenet
      @vmirenet 3 месяца назад +1

      Так дивитися відео треба до кінця там так і зроблено

    • @pavlosiryk3771
      @pavlosiryk3771 3 месяца назад +2

      ​@@vmirenet Ви мене не зрозуміли. Я звертав увагу на те, що автор відео закликає уважно вивчати параметри акумулятора, що написані на корпусі і цього буде досить. А я стверджую, що цього не досить, треба ще міряти струм, але не кожний користувач захоче або зможе це робити.

    • @Scorry
      @Scorry 3 месяца назад

      @@pavlosiryk3771 , насправді треба не лише вимірювати струм споживання, а ще й вимірювати температуру елементів під час того споживання.

  • @Константин-ц5з
    @Константин-ц5з 3 месяца назад

    зарядное нужно отдельное ДБЖ можно использовать только как инвертор

  • @АнатолійСеменов-п9з
    @АнатолійСеменов-п9з 3 месяца назад

    Для таких ДЖБ тільки LTO з потужною BMS

  • @MrNorthDream
    @MrNorthDream 3 месяца назад +2

    Нема в нашій мові такого поняття як "ампераж"! Є "сила струму "!

    • @Tikhonov_A
      @Tikhonov_A  3 месяца назад +3

      Є таке слово, краще вчіть мову. slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B6

    • @FeNix83
      @FeNix83 3 месяца назад +4

      Пані Фаріон,вийдіть і зайдіть нормально,з свого акаунту!😉

    • @Tikhonov_A
      @Tikhonov_A  3 месяца назад +1

      @@FeNix83 ))

    • @MrNorthDream
      @MrNorthDream 3 месяца назад +1

      @@FeNix83 я не пани фарион и в отличии от неё, мне без разницы, кто на каком языке говорит, это дело лично каждого. Но "ампераж" и "вольтаж" кумарят. Есть "сила тока" и "напряжение ".

    • @FeNix83
      @FeNix83 3 месяца назад

      @@MrNorthDream ,😂😂😂👍хоч,хтось настрій підіймає!!!Дякую! А сила струму і напруга в чому вимірюються??? Нагадайте, будь ласка.