Kolego testujący. Jedna uwaga. Jak wkręcasz wkręty obok siebie to drewno pęka po słojach i drugi idzie łatwiej. Kręć jeden wyżej drugi niżej a nie lewa prawa
Wkretarki Parkside i Scheppach (obie niemieckie robione w Szanghaju) maja najlepsze wyniki testow z niezaleznych, renomowanych instytucji w Niemczech "Stiftung Warentest". Faktycznie Parkside ma "tylko" 80 Nm z deklarowanych 150 Nm i bierze podczas pracy az 20 A pradu, czyli mozna sobie wyliczyc na ile starczy nam pradu z akumulatora. Byly teraz w Lidlu do 18.05. do kupienia za 49 Euro, ale tylko w Lidl Online. Akumulatory do niej 2 do 4 Ah i najmniejsze ladowarki 2 A do max. 4 A sa najlepsze do niej do domowego uzytkowania.
A mnie wydaje się że odcinanie następuje w akumulatorze, tam siedzi BMS ( przynajmniej w Parside ) ten BMS wykrywa przeciążenie akumulatora ( wkrętarka chce pociągnąć więcej amper niż BMS może dostarczyć ) i dochodzi do rozłączenia-odcięcia. Więc wąskim gardłem jest akumulator w którym siedzą słabej jakości ogniwa, Parside w ten sposób zbiera klientów gdyż jego akumulatory są stosunkowo tanie właśnie dzięki temu że używają tanich ogniw . Kowalski dokonując wyboru patrzy na całokształt i gdy widzi że wkrętarka wraz z akumulatorem może kosztować tyle co sam akumulator od " firmowych wkrętarek " to wybór dla niego jest prosty. Mam kilka wkrętarek Parkside i jak uśmiercę kiedyś akumulator to wstawię tam dobrej jakości ogniwa wysoko prądowe i wtedy zweryfikuję w czym jest problem. Na tą chwilę według mnie cena -jakość to największy atut wkrętarek Parkside ( oczywiście bez szczotkowych) Gdy by mieć źródło prądowe 20V i ze 100A to można by sprawdzić jak faktycznie pracuje wkrętarka.Być może test bardziej pokazuje jakość akumulatorów a nie samych wkrętarek. Pozdrawiam serdecznie.
@@ghostanddiy Zgoda ale być może sama wkrętarka ma potencjał i są ludzie którzy mogli by chcieć z niej skorzystać, trochę sobie mogą pogrzebać przy niej i finalnie może okazać się że wkrętarka całkiem dobrze na tle innych wkrętarek sobie radzi ( choć uważam że radzi sobie całkiem dobrze ) . Niestety ale jest jeszcze sprawa jakości i tak sam na sobie to sprawdziłem, kupiłem już 3 zakrętarki udarowe te najnowsze z serii B3 i tylko jedna chodzi płynnie i gładko. To jest największy mankament, jakość elementów w środku. Pozdrawiam.
Wg mnie jeśli nawet jest różnica w aku to i tak różnica w Nm jest tak ogromna że parkside to jakiś żart. Gdyby wahanie w Nm było rzędu 15-20 to można by się pokusić o twierdzenie że różnica bardziej zależy od akumulatora. Ten test dowiódł że parkside ma Nm napisane chyba z dwóch wkrętarek jednocześnie.
fajny test, jednak drewno ma niejednorodną strukturę, w mojej osobistej opinii, zmieniłbym 2 rzeczy. Ilość prób, oraz większe odległości między próbami. taka śruba rozszczepia włókna drewna, i druga śruba kręcona obok ma już troszkę łatwiej. Mimo wszystko widać że park ma potencjał, gdyby elektronika była lepiej dopracowana... niestety w parku elektronika jest strasznie słaba.
A właśnie że to jest bardzo sensowne porównanie 😁😁😁😁. Papier i naklejki wszystko przyjmą ale papierowe Nm nie zawsze pokazują pazur w realu. Wbrew pozorom to są w sporym stopniu konkurencyjne systemy, jest wielu nabywców myślących Parkside czy jednak dopłacić do czegoś lepszego. Nie cierpię Ryobi ale na 10000 szt odsetek padniętych Parków vs Ryobi po 5 latach będzie oczywisty na korzyść "seledynowego". To że myśląc o Ryobi zaczynasz myśleć o czym jeszcze lepszym to inna oczywistość 😁
W parkside jak zwykle wina leży w gównianych akumulatorach. Mam wyrzynarkę Parkside Performance PSSPA 20-Li A1 i na jednym z akumulatorów 2ah tnie bez problemu a na drugim o tej samej pojemności co chwilę są odcięcia.
Krzysiu pytanie z innej beczki, wiesz coś więcej o klucz udarowym riw18 600nm? To jakiś nowy klucz, bo nigdzie nie mogę znaleźć testów tego klucza, a jest w fajnym zestawie na ryobi z promka do końca stycznia
Imo parkside w tych testach wygrywa (i to praktycznie we wszystkich). Wiem, że ludzie lubią takie testy, jednak to wkręcanie wkrętów nie ma sensu, takich wkrętów nie wkręca się bez nawiercania. Do tego przy tych największych wkrętach ułatwiłeś bardzo mocno rybobi zadanie. Przy tych największych wkrętach drewno zaczęło się już rozwarstwiać (widać jak pękło). Wkręcając ryobi wkręt w miejscu gdzie to drewno pękło uławiasz mu zadanie. W przypadku mniejszych wkrętów drewno się nie rozwarstwiało i parkside wygrywał. Dużo bardziej praktycznym testem jest wiercenie, ale do tych świdrów obie wkrętarki mają za duże obroty. To wiertło się zapycha tym szybciej im większe obroty ma wkrętarka. Parkside ma jeszcze jedną przewagę - duże przełączniki. Nawet olbrzymie. Przystosowane do pracy w rękawiczkach/ciężkich warunkach. To jest moim zdaniem większa zaleta niż fakt, że dany wkręt wkręci o 1 cm lepiej/gorzej. Do tego jest różnica w pojemności baterii, a jej wydajności prądowej. Generlanie im większa pojemność tym większa wydajność prądowa powinna być. Tylko zauważyłem, że założyłeś, że ryobi jak ma 9ah będzie dawać więcej prądu niż parkside który ma 8ah, a tak wcale być nie musi. Widzowie mogą tego nie wiedzieć, nawet jak rozmawiam z ludźmi, którzy regularnie pracują lepszymi sprzętami nie mają pojęcia czym różnią się poszczególne baterie. Mam bosch procore 4ah (21700), a wiele osób woli kupić standardowe aku bosch 4ah (18650), bo po co płacić więcej piniędzy za takie samo aku? Jeszcze większa różnica pojawia się przy procore 5,5ah (21700x10), a zwykłym 5ah (18650) - i jak wyjaśnić osobie, że ma płacić prawie 2x tyle za aku które ma taką samą 'wydajność'?
Wybacz ale gdzie tu masz przewagę Parkside w przełącznikach? Każdą wkrętarkę bez względu na firmę oprócz Milwaukee z idiotycznym przełacznikiem trybów na górze narzędzi obsłużę nawet w spawalniczych rękawicach. takie testy z zasady nie mają sensu praktycznego chyba że dla upośledzonych roboli. To test dla pokazania maxa danego narzędzia, nie prawidłowego sposobu użycia. Krzysiek lepiej lub gorzej pokazuje że chińskie 150Nm wcale nie musi deklasować bardziej wiarygodnych 95Nm. Tak, masz rację, zwiększenie liczby powtórzeń danego testu ma sens, daje to lepszą wiarygodną średnią 👍👍👍
Parkside jest wzorowany (skopiowany?) na Bosch model ze 150 Nm. Nawet futro maja to samo. Na niemieckim kanale Bauforum24 - albo coś takiego - porównywali te sprzęty. Maja również jakieś urządzenie pomiarowe (jak tłumaczyli w cenie nowego samochodu) i nie posiada on tych 150 Nm. Wg tego urządzenia bosch generował moment ok 71-75Nm a Parkside 50-55 Nm i to było widać na teście. Jak wynika z ich tesów Parkowi bliże do sprzetów 100-120Nm niz do 150 Nm. Co do różnicy w mocy 1-2 bieg to może być kwestia różnicy w zestrojeniu przełożeń do prędkości obrotowej silnika. Na gotools testowali kiedyś małego 12V dewalta i na 2 biegu prześcigał 18V słabsze metabo, bosch itd.
To jest dobry test, ktory pokazuje dlaczego markowy sprzet jest drozszy marketowego. Papier przyjmie wszystko, ale dopiero testy pokazuja jak sie sprzet zachowuje. Cena z czegos wynika, zeby cos bylo tansze trzeba na czyms oszczedzic i oszczedza sie na mocy lub trwalosci.
Ja jestem ciekaw czy w parku naładowana bateria na 100% prawidłową ładowarką (smart) czy też naładowana zwykłą ładowarką do 85-87% W innych filmikach gdzie były pokazywane funkcje smart można zauważyć że park niby w pełni naładowany a w aplikacji pokazywał chyba 87% Więc co z tego że bateria 8Ah jak nie naładowana do pełna.....
No i to jest dobry test, porównywanie na 2 biegu bez jego specyfikacji to trochę było porównywanie jabłek do gruszek. Nawet próbując naciągać, że ryboi jest na ogniwach 18650 a park na 2170, przez co rybi ma po prostu więcej ogniw i większą wydajność, to wciąż nie powinno to dawać aż takiej różnicy przy o ponad połowie większym momencie na papierze.
Z ciekawości chciałbym tylko zobaczyć powtórzony test na zmodyfikowanej baterii na porządnych ogniwach w parku. Na OLX czy allegro są osoby, które oferują takie usługi wymiany aku. Wtedy by wyszło na ile przekłamany sprzęt, a na ile chińskie baterie.
Dokładnie. Jest tutaj dużo zmiennych - akumulatory różne, różna struktura drewna, różne obroty na II biegu, ale te wszystkie zmienne bie powinny mieć aż takiego znaczenie przy porównaniu 95NM vs 150NM.
@@KrzysiekRaus A na ile Amper był ustawiony BMS w baterii Parkside? Druga sprawa żeby wykluczyć różnice w drewnie zawsze można spróbować dokręcić słabiej wkręcony wkręt drugą wkrętarką. Pomijając wszystko w tym teście ruclips.net/video/J5rHSLWewG8/видео.html Parkside z Boschem 150Nm niewiele mu ustępuje i widać też, że z jednej strony ograniczenie prądowe odcina baterię z drugiej dym idzie ze stojana więc potwierdza to przypuszczenie o niedociągnięciach w poziomie zabezpieczeń obydwu urządzeń i jakości chociażby uzwojenia stojanów w obydwu silnikach w każdym razie porównując obydwa testy Parkside wypada diametralnie różnie, możliwe że Twoja bateria ma niesprawne ogniwa i za duże spadki napięć...
Kurde jakby ten parkside miał jeszcze udar to bym wszedł w ten system narzędzi a tak postawiłem na nieryobi, narazie kupiłem combo hp (tą dużą i kompaktową wkrętarkę ), reszta narzędzi z czasem też będzie kupiona
Wszystko wina dupnych ogniw w parku 10 ogniw chinskich 21700 Vs 15x18650 markowych w ryobi. Zastostuj ten sam akumulator nawet przez adapter i można testować.... kupić 9 Ah do parka na markowych i zobaczymy ;)
W Ryobi też. Wiertarki nie osiągają takich momentów obrotowych. W teorii 150 NM to jest moment w którym dokręcisz śruby kół w aucie, co jest nie realne przy tego typu narzędziach.
@@bleyz3557 150NM to aż za dużo do większości aut, ale Nm zależy od przełożenia przy odpowiednim przełożeniu to obie wkrętarki były by wstanie przekroczyć 1000Nm. Wystarczy wspomnieć klucz planetarny, przekładniowy gdzie jedną ręką jesteśmy w stanie ruszyć śrubę, której żaden klucz udarowy nie będzie wstanie odkręcić.
@@darko11221 Dzisiaj na rynku są takie klucze udarowe że te klucze planetarne to śmieszna zabawka przy nich. Polecam torque test channel. Zwykłe półcalówki firm typu milwaukee, dewalt na akumulatory osiągają ponad 1000nm z palcem w nosie. Calowe robią ponad 2000nm. Oczywiście że przy odpowiednich przełożeniach, oraz punkcie podparcia bo inaczej człowiekowi by rękę ukręciło możemy sobie mówić o 1000nm ale ja mówię co faktycznie takie wiertarki osiągają. 50nm to jest max w przypadku akumulatorowych wiertarkach.
@@bleyz3557 Silnik formuły 1 ma 570Nm a rozpędza bolid do 300km/h w kilka sekund co pokazuje, że bardziej rzetelnym parametrem jest moc w KW ewentualnie moment obrotowy podawany bezpośrednio na wyjściu z silnika.
Wkrętarka co widać po teście ma raczej moc taką jak deklaruje co widać choćby po 2 biegu. Na 1 biegu ewidentnie ogniwa w baterii dały już dupy i przy dużym prądzie następuje zbyt duży spadek napięcia co skutkuje odcięciem. W przeciwnym wypadku byłoby zauważalne choćby spowolnienie wiercenia, a nie strzał i stoi. Albo jakiś baguś i ustawienie w baterii na performance nie działa i zawsze jest eko.
Bzdury. Na 2 biegu i silnik i bateria ma ciezej. Kiepska elektronika, chinskie ogniwa i tyle. Tanie to i kiepskie. Myslicie ze lidl doplaca do tych parksrajtow?
@@KrzysiekRaus no właśnie nie jest słabszy... mniejsza pojemnosc pojemność nie oznacza że akumulator jest słabszy tylko krócej można na nim pracować...ale w seri HP przesył Energi między bateria a urządzeniem jest zupełnie inny...
@@gosper25 oj trochę namieszaleś. Polecam mój film "wszystko o akumulatorach Ryobi" Piszesz o aku HP po czym mowiszy o 3AH HP, a takowej nie ma w EU. Jest 3AH HE (de facto tylko inna nazwa), a 9AH uzyta w tescie tak sie sklada, ze tez jest HE. Dodatkowo piszesz, ze mniejsze aku moze byc mocniejsze od większego. No cóż...tak sie sklada, ze mowie o tym od kilku lat i nawet nagralem bardzo dawno film 3AH HE vs zwykle 5AH gdzie 3AH wygrało za każdym razem. Ale tutaj mowimy o 9AH na 3 pakietach czyli najmocniejszym aku dostepnym w Ryobi. Baa nawet 6AH ale wersja z USA na 3 pakietach juz jest mocniejsza niż 3AH HE (mój folm z kluczem 900nm). Podsumowując - jak to mówi klasyk - coś tam dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele 😉 Doczytaj o typie ogniw, ilosci pakietów, marketingowych nazwach HP-HE i będzie dobrze 😉
@@KrzysiekRaus Krzychu oglądam Twoj kanal od dawna... w sumie to dzięki Tobie przesiadłem się na narzedzia ryobi... ale to było w czasach kiedy ryobi nie szalało tak z cenami...tak masz racje używam zwrotów HP i HE zamiennie... zwracam też honor bo nie wiedziałem że 9ah też jest HE
@@KrzysiekRaus raczej wydajności bateri ,po pierwsze to trzeba było zacząć od najcięższych zadań i omijać seki ,jeśli testujesz na takim materiale to nigdy nie będzie porownalnie ,otwornica do płytek i ta sama płytka i zobaczymy prawdę
Kolego testujący. Jedna uwaga. Jak wkręcasz wkręty obok siebie to drewno pęka po słojach i drugi idzie łatwiej. Kręć jeden wyżej drugi niżej a nie lewa prawa
Wkretarki Parkside i Scheppach (obie niemieckie robione w Szanghaju) maja najlepsze wyniki testow z niezaleznych, renomowanych instytucji w Niemczech "Stiftung Warentest". Faktycznie Parkside ma "tylko" 80 Nm z deklarowanych 150 Nm i bierze podczas pracy az 20 A pradu, czyli mozna sobie wyliczyc na ile starczy nam pradu z akumulatora. Byly teraz w Lidlu do 18.05. do kupienia za 49 Euro, ale tylko w Lidl Online. Akumulatory do niej 2 do 4 Ah i najmniejsze ladowarki 2 A do max. 4 A sa najlepsze do niej do domowego uzytkowania.
I do tego 13:16 Parkside obok sęku.
A mnie wydaje się że odcinanie następuje w akumulatorze, tam siedzi BMS ( przynajmniej w Parside ) ten BMS wykrywa przeciążenie akumulatora ( wkrętarka chce pociągnąć więcej amper niż BMS może dostarczyć ) i dochodzi do rozłączenia-odcięcia. Więc wąskim gardłem jest akumulator w którym siedzą słabej jakości ogniwa, Parside w ten sposób zbiera klientów gdyż jego akumulatory są stosunkowo tanie właśnie dzięki temu że używają tanich ogniw . Kowalski dokonując wyboru patrzy na całokształt i gdy widzi że wkrętarka wraz z akumulatorem może kosztować tyle co sam akumulator od " firmowych wkrętarek " to wybór dla niego jest prosty. Mam kilka wkrętarek Parkside i jak uśmiercę kiedyś akumulator to wstawię tam dobrej jakości ogniwa wysoko prądowe i wtedy zweryfikuję w czym jest problem. Na tą chwilę według mnie cena -jakość to największy atut wkrętarek Parkside ( oczywiście bez szczotkowych) Gdy by mieć źródło prądowe 20V i ze 100A to można by sprawdzić jak faktycznie pracuje wkrętarka.Być może test bardziej pokazuje jakość akumulatorów a nie samych wkrętarek. Pozdrawiam serdecznie.
Jakie znaczenie ma co odcina? Albo masz do dyspozycji to co na ulotce reklamowej albo nie. Teoretyczną moc to niech sobie Lidl w d.... wsadzi 😁😁😁
@@ghostanddiy Zgoda ale być może sama wkrętarka ma potencjał i są ludzie którzy mogli by chcieć z niej skorzystać, trochę sobie mogą pogrzebać przy niej i finalnie może okazać się że wkrętarka całkiem dobrze na tle innych wkrętarek sobie radzi ( choć uważam że radzi sobie całkiem dobrze ) . Niestety ale jest jeszcze sprawa jakości i tak sam na sobie to sprawdziłem, kupiłem już 3 zakrętarki udarowe te najnowsze z serii B3 i tylko jedna chodzi płynnie i gładko. To jest największy mankament, jakość elementów w środku.
Pozdrawiam.
Wg mnie jeśli nawet jest różnica w aku to i tak różnica w Nm jest tak ogromna że parkside to jakiś żart. Gdyby wahanie w Nm było rzędu 15-20 to można by się pokusić o twierdzenie że różnica bardziej zależy od akumulatora. Ten test dowiódł że parkside ma Nm napisane chyba z dwóch wkrętarek jednocześnie.
Co tam "The last of us"... Twoje filmiki przyjemniej się ogląda. Fajny materiał. Jak zwykle 👌
Witam serdecznie fajny test. Czy ma Pan taką możliwość aby przetestować ryobi vs dewalt dcd 996?
fajny test, jednak drewno ma niejednorodną strukturę, w mojej osobistej opinii, zmieniłbym 2 rzeczy. Ilość prób, oraz większe odległości między próbami. taka śruba rozszczepia włókna drewna, i druga śruba kręcona obok ma już troszkę łatwiej. Mimo wszystko widać że park ma potencjał, gdyby elektronika była lepiej dopracowana... niestety w parku elektronika jest strasznie słaba.
Zgoda co do drewna. Często to powtarzam na filmach. Jednak 150Nm powinno definitywnie "zjeść" 95nm, a tak nie wyszło ;)
ogolnie rzecz biorac poleca pan parkside ? w niemczech w klepie 50 euro nówka i mnie skusiła
A właśnie że to jest bardzo sensowne porównanie 😁😁😁😁. Papier i naklejki wszystko przyjmą ale papierowe Nm nie zawsze pokazują pazur w realu. Wbrew pozorom to są w sporym stopniu konkurencyjne systemy, jest wielu nabywców myślących Parkside czy jednak dopłacić do czegoś lepszego. Nie cierpię Ryobi ale na 10000 szt odsetek padniętych Parków vs Ryobi po 5 latach będzie oczywisty na korzyść "seledynowego". To że myśląc o Ryobi zaczynasz myśleć o czym jeszcze lepszym to inna oczywistość 😁
W parkside jak zwykle wina leży w gównianych akumulatorach. Mam wyrzynarkę Parkside Performance PSSPA 20-Li A1 i na jednym z akumulatorów 2ah tnie bez problemu a na drugim o tej samej pojemności co chwilę są odcięcia.
Krzysiu pytanie z innej beczki, wiesz coś więcej o klucz udarowym riw18 600nm? To jakiś nowy klucz, bo nigdzie nie mogę znaleźć testów tego klucza, a jest w fajnym zestawie na ryobi z promka do końca stycznia
Niestety nic o nim nie wiem...
@@KrzysiekRaus szkoda- za 900 stówek można wziąć ten klucz z baterią 2ah, ładowarka, torba i fajną zakrętarka 240nm.
Imo parkside w tych testach wygrywa (i to praktycznie we wszystkich). Wiem, że ludzie lubią takie testy, jednak to wkręcanie wkrętów nie ma sensu, takich wkrętów nie wkręca się bez nawiercania. Do tego przy tych największych wkrętach ułatwiłeś bardzo mocno rybobi zadanie. Przy tych największych wkrętach drewno zaczęło się już rozwarstwiać (widać jak pękło). Wkręcając ryobi wkręt w miejscu gdzie to drewno pękło uławiasz mu zadanie. W przypadku mniejszych wkrętów drewno się nie rozwarstwiało i parkside wygrywał.
Dużo bardziej praktycznym testem jest wiercenie, ale do tych świdrów obie wkrętarki mają za duże obroty. To wiertło się zapycha tym szybciej im większe obroty ma wkrętarka.
Parkside ma jeszcze jedną przewagę - duże przełączniki. Nawet olbrzymie. Przystosowane do pracy w rękawiczkach/ciężkich warunkach. To jest moim zdaniem większa zaleta niż fakt, że dany wkręt wkręci o 1 cm lepiej/gorzej.
Do tego jest różnica w pojemności baterii, a jej wydajności prądowej. Generlanie im większa pojemność tym większa wydajność prądowa powinna być. Tylko zauważyłem, że założyłeś, że ryobi jak ma 9ah będzie dawać więcej prądu niż parkside który ma 8ah, a tak wcale być nie musi. Widzowie mogą tego nie wiedzieć, nawet jak rozmawiam z ludźmi, którzy regularnie pracują lepszymi sprzętami nie mają pojęcia czym różnią się poszczególne baterie. Mam bosch procore 4ah (21700), a wiele osób woli kupić standardowe aku bosch 4ah (18650), bo po co płacić więcej piniędzy za takie samo aku? Jeszcze większa różnica pojawia się przy procore 5,5ah (21700x10), a zwykłym 5ah (18650) - i jak wyjaśnić osobie, że ma płacić prawie 2x tyle za aku które ma taką samą 'wydajność'?
Wybacz ale gdzie tu masz przewagę Parkside w przełącznikach? Każdą wkrętarkę bez względu na firmę oprócz Milwaukee z idiotycznym przełacznikiem trybów na górze narzędzi obsłużę nawet w spawalniczych rękawicach. takie testy z zasady nie mają sensu praktycznego chyba że dla upośledzonych roboli. To test dla pokazania maxa danego narzędzia, nie prawidłowego sposobu użycia. Krzysiek lepiej lub gorzej pokazuje że chińskie 150Nm wcale nie musi deklasować bardziej wiarygodnych 95Nm. Tak, masz rację, zwiększenie liczby powtórzeń danego testu ma sens, daje to lepszą wiarygodną średnią 👍👍👍
Parkside jest wzorowany (skopiowany?) na Bosch model ze 150 Nm. Nawet futro maja to samo. Na niemieckim kanale Bauforum24 - albo coś takiego - porównywali te sprzęty. Maja również jakieś urządzenie pomiarowe (jak tłumaczyli w cenie nowego samochodu) i nie posiada on tych 150 Nm. Wg tego urządzenia bosch generował moment ok 71-75Nm a Parkside 50-55 Nm i to było widać na teście. Jak wynika z ich tesów Parkowi bliże do sprzetów 100-120Nm niz do 150 Nm. Co do różnicy w mocy 1-2 bieg to może być kwestia różnicy w zestrojeniu przełożeń do prędkości obrotowej silnika. Na gotools testowali kiedyś małego 12V dewalta i na 2 biegu prześcigał 18V słabsze metabo, bosch itd.
To jest dobry test, ktory pokazuje dlaczego markowy sprzet jest drozszy marketowego.
Papier przyjmie wszystko, ale dopiero testy pokazuja jak sie sprzet zachowuje. Cena z czegos wynika, zeby cos bylo tansze trzeba na czyms oszczedzic i oszczedza sie na mocy lub trwalosci.
Jak wkręcasz te wkręty na nasadkę to załóż podkładkę. Kiedy podkładka zacznie wbijać się w materiał będzie wiadomo że wkręt doszedł do końca 😉
Ja jestem ciekaw czy w parku naładowana bateria na 100% prawidłową ładowarką (smart) czy też naładowana zwykłą ładowarką do 85-87%
W innych filmikach gdzie były pokazywane funkcje smart można zauważyć że park niby w pełni naładowany a w aplikacji pokazywał chyba 87%
Więc co z tego że bateria 8Ah jak nie naładowana do pełna.....
Naładowana do pełna
nawet jakby nie była do pełna to powyżej 50% powinna działać full mocą
Krzysiek jeśli to możliwe, prosimy o test nowego bezszczotkowego klucza udarowo RIW18C - zapowiada się świetnie.
No i to jest dobry test, porównywanie na 2 biegu bez jego specyfikacji to trochę było porównywanie jabłek do gruszek. Nawet próbując naciągać, że ryboi jest na ogniwach 18650 a park na 2170, przez co rybi ma po prostu więcej ogniw i większą wydajność, to wciąż nie powinno to dawać aż takiej różnicy przy o ponad połowie większym momencie na papierze.
Z ciekawości chciałbym tylko zobaczyć powtórzony test na zmodyfikowanej baterii na porządnych ogniwach w parku. Na OLX czy allegro są osoby, które oferują takie usługi wymiany aku. Wtedy by wyszło na ile przekłamany sprzęt, a na ile chińskie baterie.
Dokładnie. Jest tutaj dużo zmiennych - akumulatory różne, różna struktura drewna, różne obroty na II biegu, ale te wszystkie zmienne bie powinny mieć aż takiego znaczenie przy porównaniu 95NM vs 150NM.
@@KrzysiekRaus A na ile Amper był ustawiony BMS w baterii Parkside? Druga sprawa żeby wykluczyć różnice w drewnie zawsze można spróbować dokręcić słabiej wkręcony wkręt drugą wkrętarką. Pomijając wszystko w tym teście ruclips.net/video/J5rHSLWewG8/видео.html Parkside z Boschem 150Nm niewiele mu ustępuje i widać też, że z jednej strony ograniczenie prądowe odcina baterię z drugiej dym idzie ze stojana więc potwierdza to przypuszczenie o niedociągnięciach w poziomie zabezpieczeń obydwu urządzeń i jakości chociażby uzwojenia stojanów w obydwu silnikach w każdym razie porównując obydwa testy Parkside wypada diametralnie różnie, możliwe że Twoja bateria ma niesprawne ogniwa i za duże spadki napięć...
I tu mnie zaciekawiles mam taka wkretarke dokładnie PPSBSA 20-li A1 ktora jest juz z udarem tez 150nm
Podłącz aku parka adapterem do ryobi i zobacz jak będzie ryobi wkręcać
siema może byś przetestował grzechotki akumulatorowe?
Odpowie mi ktoś która marka elektronarzędzi będzie lepsza? Dedra czy Einhell
Dedra w większości plastikowe tryby i przelacznik 1/2 się zacina
Kurde jakby ten parkside miał jeszcze udar to bym wszedł w ten system narzędzi a tak postawiłem na nieryobi, narazie kupiłem combo hp (tą dużą i kompaktową wkrętarkę ), reszta narzędzi z czasem też będzie kupiona
Jest już wersja parkside 150 Nm z udarem ...30 zł droższa od wersji bez 😅
Parkside kupiłem za 315zl bo jakas promka jest plus rabat 50zl za wydanie 350zl. Mysle ze tyle to warto jeszcze 5lat gwarancji :)
Super 👍
Wszystko wina dupnych ogniw w parku 10 ogniw chinskich 21700 Vs 15x18650 markowych w ryobi. Zastostuj ten sam akumulator nawet przez adapter i można testować.... kupić 9 Ah do parka na markowych i zobaczymy ;)
zrobił to właśnie
Za 350 zł jest teraz parkinson.
Questi test non dimostrano niente
👍👍👍✊✊✊🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Super test , zawyżyli wartości w parku
W Ryobi też. Wiertarki nie osiągają takich momentów obrotowych. W teorii 150 NM to jest moment w którym dokręcisz śruby kół w aucie, co jest nie realne przy tego typu narzędziach.
@@bleyz3557 150NM to aż za dużo do większości aut, ale Nm zależy od przełożenia przy odpowiednim przełożeniu to obie wkrętarki były by wstanie przekroczyć 1000Nm. Wystarczy wspomnieć klucz planetarny, przekładniowy gdzie jedną ręką jesteśmy w stanie ruszyć śrubę, której żaden klucz udarowy nie będzie wstanie odkręcić.
@@darko11221 Dzisiaj na rynku są takie klucze udarowe że te klucze planetarne to śmieszna zabawka przy nich. Polecam torque test channel. Zwykłe półcalówki firm typu milwaukee, dewalt na akumulatory osiągają ponad 1000nm z palcem w nosie. Calowe robią ponad 2000nm. Oczywiście że przy odpowiednich przełożeniach, oraz punkcie podparcia bo inaczej człowiekowi by rękę ukręciło możemy sobie mówić o 1000nm ale ja mówię co faktycznie takie wiertarki osiągają. 50nm to jest max w przypadku akumulatorowych wiertarkach.
@@bleyz3557 Silnik formuły 1 ma 570Nm a rozpędza bolid do 300km/h w kilka sekund co pokazuje, że bardziej rzetelnym parametrem jest moc w KW ewentualnie moment obrotowy podawany bezpośrednio na wyjściu z silnika.
I tak wybieram parkside
Wkrętarka co widać po teście ma raczej moc taką jak deklaruje co widać choćby po 2 biegu. Na 1 biegu ewidentnie ogniwa w baterii dały już dupy i przy dużym prądzie następuje zbyt duży spadek napięcia co skutkuje odcięciem. W przeciwnym wypadku byłoby zauważalne choćby spowolnienie wiercenia, a nie strzał i stoi.
Albo jakiś baguś i ustawienie w baterii na performance nie działa i zawsze jest eko.
Bzdury. Na 2 biegu i silnik i bateria ma ciezej. Kiepska elektronika, chinskie ogniwa i tyle. Tanie to i kiepskie. Myslicie ze lidl doplaca do tych parksrajtow?
Maksymalny moment obrotowy jest podawany dla 1 biegu. Także ten z L ma maksymalnie 90nm
Maksymalny moment obrotowy jest podawany dla 1 biegu
Jestem ciekaw jak mój DeWalt dcd996 by wypadł w porównaniu z tymi wkrętarkami
Pewnie najlepiej.
Ale ale ale przecież ta czarna ma 50 niuta więcej ;) heheh
No fajnie ale skoro bierzesz ryobi z seri HP to raczej powinienes wziac baterie tez z seri HP...
Ale po co brać słabszy akumulator?
@@KrzysiekRaus no właśnie nie jest słabszy... mniejsza pojemnosc pojemność nie oznacza że akumulator jest słabszy tylko krócej można na nim pracować...ale w seri HP przesył Energi między bateria a urządzeniem jest zupełnie inny...
@@KrzysiekRaus sam osobiście odkąd jest już seria HP używam tylko bateri 3ah HP a odstawiłem standardowe 5ah... to jest zupełnie inna praca...
@@gosper25 oj trochę namieszaleś. Polecam mój film "wszystko o akumulatorach Ryobi" Piszesz o aku HP po czym mowiszy o 3AH HP, a takowej nie ma w EU. Jest 3AH HE (de facto tylko inna nazwa), a 9AH uzyta w tescie tak sie sklada, ze tez jest HE. Dodatkowo piszesz, ze mniejsze aku moze byc mocniejsze od większego. No cóż...tak sie sklada, ze mowie o tym od kilku lat i nawet nagralem bardzo dawno film 3AH HE vs zwykle 5AH gdzie 3AH wygrało za każdym razem. Ale tutaj mowimy o 9AH na 3 pakietach czyli najmocniejszym aku dostepnym w Ryobi. Baa nawet 6AH ale wersja z USA na 3 pakietach juz jest mocniejsza niż 3AH HE (mój folm z kluczem 900nm). Podsumowując - jak to mówi klasyk - coś tam dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele 😉 Doczytaj o typie ogniw, ilosci pakietów, marketingowych nazwach HP-HE i będzie dobrze 😉
@@KrzysiekRaus Krzychu oglądam Twoj kanal od dawna... w sumie to dzięki Tobie przesiadłem się na narzedzia ryobi... ale to było w czasach kiedy ryobi nie szalało tak z cenami...tak masz racje używam zwrotów HP i HE zamiennie... zwracam też honor bo nie wiedziałem że 9ah też jest HE
Hilti sf6h pomimo swoich 80nm zjada te dwie wkretarki na deser.
o 9 ah posiadam polecam
ruclips.net/video/XgFXHZ1W1Q4/видео.html tu jest fajny test Parka
Dziwny test nie mający wiele wspólnego z przeznaczeniem tych narzędzi, otwornice do drewna i płytek trzeba było testowac a nie wkręty do zakretarek
To nie "test" tych narzędzi. Tylko porównanie ich momentu obrotowego.
@@KrzysiekRaus raczej wydajności bateri ,po pierwsze to trzeba było zacząć od najcięższych zadań i omijać seki ,jeśli testujesz na takim materiale to nigdy nie będzie porownalnie ,otwornica do płytek i ta sama płytka i zobaczymy prawdę
Przecież bateria z ryobi ma większą wydajność prądowa niz Parkside. Stąd ta różnica.
55nm przewagi na papierze, na 4Ah ten parkside powinien wygrać jeśli tyle ma.