Töretőjárat ZIU-9 trolibuszokkal | (T927, T929, T938)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 окт 2024

Комментарии • 36

  • @spontanvideok246
    @spontanvideok246 6 месяцев назад

    A felvételen a bejárt TROLI vonalak a 77, 70, 78, 74 talán még a 72-es ha jól láttam. Valamont a Troli garázs környéke. Csodálatos.❤❤❤

  • @zsoltorosz27
    @zsoltorosz27 Год назад +4

    Jaj, de cukor! :) A 929 esen van egyedül eredeti ajtó... Valamiért 3.50 körül mindig a 77, 82-esen kóboroltak ezek.... S érdekes, nekem is mindig ekkor kellett kimennem a WC-re. Tudták, hogy szeretem őket még mindig... ❤❤

  • @spontanvideok246
    @spontanvideok246 Год назад +2

    Imádom a ZIU 9-ese motorhangját és a RÁBA hid hangját. ❤❤❤Már hiányzott nekem ez az igazi TROLIS hang. Remélem kinn lesznek iden tavasszal és nyáron is, hogy lehessen velük Utazni.👌👍👍

  • @atszu
    @atszu Год назад +7

    Istenem, de imádom ezt a hangot

  • @azikarusfan
    @azikarusfan Год назад +5

    10:25, egy szép együttállás.

    • @besevideos
      @besevideos  Год назад +2

      Meg lett örökítve a túloldalról is😉

  • @Adani12345
    @Adani12345 Год назад +6

    Király videó lett, nem semmi lehetett egész este kergetni a trolikat. Belső infók voltak ,hogy melyik merre megy?

    • @besevideos
      @besevideos  Год назад +7

      A dolog szépségéhez az is hozzátartozott, hogy csak részben lehetett tudni mi merre megy (az alapján, hogy hol van vezeték). A garázsból a Puskáshoz mennek és ott válnak szét a különböző vonalakra.

  • @spontanvideok246
    @spontanvideok246 Год назад +1

    Istenem a 938-as megmaradt?? De jó nagy kedvencem a 78-as vonal beosztott TÖRZS KOCSIJA volt. Nem semmi ÉLMÉNYBE lehetett részed egész éjszaka ZIU-kat videozmi. Fenséges lehetett, hogy ZIU-któl volt csodás az éjszaka. Imádom❤❤Egy csodálatos szelete a gyerekkoromnak. ❤❤

    • @graxxon
      @graxxon Год назад +1

      Egyszer volt szerencsém ZIU-val utazni. Azokban nem ülés volt, hanem fotel, mint a BZ-kben.

    • @besevideos
      @besevideos  Год назад +2

      Hát az tény, hogy nem semmi élmény volt. Leginkább jó hideg élmény😅

    • @spontanvideok246
      @spontanvideok246 6 месяцев назад

      ​@@besevideos Szia. Idén 2024-ben hol lesz ilyen Töretés? Mondjuk Márciusban már nem hiszem, hogy lenne ilyen járat. De még lehet KEMÉNY hideg.😅 Esetleg Nosztalgia járat R70 R74 R78? Erről Tudsz valamit? Remélem a 929-es kinn lesz. A 833-as Tanuló ZIU-t elvileg eladták külföldre. Neki volt meg az eredeti gyári Kotyogós Legsűrítője. Imádtam a hangját.❤❤ De annak nagyon örülök, hogy a GVM Ikarus 280 412T-éken is látható Spirál rugós, áramszedő lehúzó berendezést kapott mind 3 ZIU9-es.❤

    • @besevideos
      @besevideos  6 месяцев назад

      @@spontanvideok246 nosztalgia szerintem lesz idén is. Töretés akkor van ha van esély a csapadék vezetékre fagyására. Szerintem november végéig nem lesz. Ziu meg 99% hogy nem lesz már rajta.

  • @janoskurutz1851
    @janoskurutz1851 Год назад +9

    Látom sikerült überelni a "ZIU-ba Tatra ajtót, fogd meg a söröm" játékot. A 938-as alsó ablaktábláira már szürke festék sem jutott. Szerintem a 929-be tegyetek Solaris ajtókat és fújjátok le telipirosra, az a biztos.

    • @aurelszasz274
      @aurelszasz274 Год назад +3

      Tegyenek rá digitális kijelzőt is..

    • @bpi-7923
      @bpi-7923 Год назад

      Pedig a 938 5-6 éve még az eredeti ajtajaival rendelkezett olyan 3-4 éve cserélték neki is sajnos..

    • @janoskurutz1851
      @janoskurutz1851 Год назад +1

      @@bpi-7923 Így van, teljesen érthetetlen. 2014-ben bontottak 9 kocsit, de még utána is maradt jópár, amiből ki lehetett volna menteni (840,909,934,972) eredetit.
      A 945 is Tatra ajtókkal áll Szentendrén.
      929, 933 maradt eredeti.

    • @bpi-7923
      @bpi-7923 Год назад

      @@janoskurutz1851 csak, hogy a 933 meg a MMKM-é már úgy ,hogy azt se nagyon fogjuk látni nosztalgia alkalmakkor..

    • @atszu
      @atszu Год назад

      Görögöknél is ugyanúgy van a nosztalgia járatos 5088-as ZiU
      ruclips.net/video/p0efVOd6o8U/видео.html
      Csak az alatt nem MVG018-as Ősrába van.

  • @spontanvideok246
    @spontanvideok246 6 месяцев назад

    Nem tudom honnan tudtad mikor melyik ZIU 9es merre jár. De rohadtul tetszik, hogy CSEND van, és csak a ZIU-k csodalatos Motor és RÁBA hid hangját hallanj. Végre VALAKI nem pofázza VIHOGJA végig a felvételt rajtam kivül. Így az értékes ZIU hang érvényesül.❤❤❤ remek felvétel. Nem tudja valaki most 2024ben mikor hol lehet ZIUZNI?

    • @besevideos
      @besevideos  6 месяцев назад

      Este a csendes városban nagyon jó volt hallgatni a trolik hangját. Ha vonalakat ismered, akkor nem nehéz kikövetkeztetni, hogy honnan fog jönni a troli. Persze a töretőbuszoknál már ez sem ilyen egyszerű, hiszen azok nincsenek vezetékhez kötve.

  • @graxxon
    @graxxon 9 месяцев назад

    Hány ZIU van a BKV-nál, ill. ebből hány üzemképes és hány szokott töretni?

    • @besevideos
      @besevideos  9 месяцев назад +1

      Ziu 9-ből ez a három van. A 927, 929 és a 938. Töretni szerintem már egyik sem fog. Elkészült a második töretőbusz is az NWZ, plusz egy sajnálatos eseménynek köszönhetően jelenleg az összes Ziu le van állítva.

  • @gergelyszilagyi1580
    @gergelyszilagyi1580 Год назад

    Mit jelent h törető?

    • @besevideos
      @besevideos  Год назад +1

      "A Töretőjáraton közlekedő ZIU-9 trolikat akik este fel-alá járnak a Budapesti trolihálózaton, így előzve meg a teljes eljegesedést." - leírás

  • @ВасяИванов-з7ж2ш
    @ВасяИванов-з7ж2ш Год назад

    И что действительно эти красавчики ещё выходят на линию???!!!

    • @besevideos
      @besevideos  Год назад

      They take the ice off the wires.

    • @ВасяИванов-з7ж2ш
      @ВасяИванов-з7ж2ш Год назад

      @@besevideos значит они теперь что-то вроде специального назначения!!!???

    • @besevideos
      @besevideos  Год назад

      @@ВасяИванов-з7ж2ш They have been used for this only for now. Plus, when there is a nostalgia day, you can travel with them.

    • @ВасяИванов-з7ж2ш
      @ВасяИванов-з7ж2ш Год назад

      ​@@besevideos понятно!!! Я из Краснодона ЛНР и у нас такие ЗИУ выходят на маршрут, только у них состояние не такое, они требуют капитального ремонта!!!!

  • @H_Zalan
    @H_Zalan Год назад

    Mit jelent a töretőjárat?

    • @besevideos
      @besevideos  Год назад +3

      Leírásban benne van 👆

    • @atszu
      @atszu Год назад +4

      Jégmentesítik a felsővezetéket, mivel a vezetékre fagyott csapadék, vagy pára miatt a reggel induló trolibuszok nem kapnak elég áramot, így az első menetrend szerinti járat indulása előtt ezek a trolik lényegébe "letörik" a jeget.

    • @graxxon
      @graxxon 9 месяцев назад +1

      Nem lenne egyszerűbb egy kis fűtőszállal melegen tartani a vezetéket teljes hosszában üzemkezdéd előtt?
      Pl.: 20 W / méter fűtőteljesítmény elég lehet -2 C körül szél- és csapadékmentes időben.