Hogyan válassz japán pergető botot? Graphiteleader - S01 E04
HTML-код
- Опубликовано: 3 янв 2025
- Ne felejts el feliratkozni! :)
Ebben a podcastben részletesen átbeszéljük, hogy: Mi az, amit általánosságban tudni érdemes a pergető botokról? Milyen elterjedt sztereotípiák léteznek róluk? Hogyan készítik a japánok a pergető botokat? Mi rejlik a Graphiteleader különböző modellcsaládjaiban, és hogyan különböztethetők meg a minőségi szintek? És végül, de nem utolsósorban, hogyan válasszunk megfelelő pergető botot.
Segítünk eligazodni ebben a labirintusban, hogy tisztábban láss és ha egyszer oda kerül a sor, akkor jobb döntést tudj hozni arra nézve, hogy milyen bottal bővítsd pergető arzenálod.
A pergető botjainkat itt eléred:
johnnysfishing...
Ha csak a Graphiteleader érdekel, akkor azt itt találod: johnnysfishing...
A podcast adásban partnerünk: mepod.eu/
Ha segítségre lenne szükséged, akkor keress minket bizalommal itt: johnnysfishing...
Köszönjük szépen!! Veloce UX tulajdonosként mondom hogy tényleg más szint !!! Mint az itthon kapható márkák közül nagyon sok . Egyetlen probléma ezekkel a botokkal hogy nagyon kevés helyen kapni az ilyen minőségű botokat nincs lehetőség kézbe vételre csupán az interneten lehet rendelni legtöbb esetben .
Hát igen, ez ellen tenni kell, hogy ki is lehessen próbálni. :)
Én azert szívesen megnéznék/meghallgatnék egy Schaffer - Gégény beszélgetést ezekről az anyagokról, technológiákról, különböző blankekről stb. Tényszerűen és alátámasztott dolgokkal természetesen.
Ez az adás is nagyon jól sikerült, köszi.
Jó tartalom ! Egyet tudok érteni a japán botok nagyon jók ! Köszi a videót !
Köszi ! Ismét egy nagyon jó tartalom!! !!! 🎣
Iszonyat hasznos ez a videó, teljes átláthatóvá teszi a termékpalettát!
Ez is jó videó lett! gratulálok
Gratulálok a videóhoz jó lett nagyon . Èrdekesnek tartom hogy a Japán cèg közül kimaradtak a Zenaq, Evergreen vagy a Megabass a neves prèmium cègek közül. 2022 májusában vettem egy E.G. orion botot aminek szintèn T 1100 az alapanyaga .
Nyugi a te EG orionod is Olympic gyárban készült egy külön részlegen amit EGnek tartanak fent mert a legnagyobb tapasztalattal az EG horgászai rendelkeznek......Ez által ők mondják meg a jövőt.....
Köszönjük szépen! Az igazság az, hogy egy ilyen podcast-epizódra való felkészülés rendkívül időigényes, ráadásul ennyi gyártót mélységében bemutatni egyetlen adásban gyakorlatilag lehetetlen. De nem zárkózunk el attól, hogy a jövőben bemutassuk ezeket a gyártókat. :)
Nagyon jó pálcák! Nekem is van egy Super Steed GT-R (T1100G), meg egy Black Raven Extreme RS (M40X) Úgy tudom, hogy 2016-ban először az EG-nek gyártottak blankot a T1100G alapanyagból.
@@MrGodkiller76így van....az eg-nek volt először ilyen botja. Meg hát ott a zenaq....az nálam feljebb van a graphiteleader-nél....
Szívesen fogatam volna egy kis említést az Evergreenről.
Meg a Zenaq-ról.....spirado blackart vagy az ever green kaleido serpenti botcsaládja egyrészes de nem hinném, hogy azért mert nem tudnak botot gyártani...
tehát ez azt jelenti, hogy például gégény sensokraftja vagy rodbuilder máté illetve megyeri szabiék nem kapják meg a legjobb minőségű karbon blanket? akkor mégiscsak jobb egy bolti graphitleader, mint egy magyar kézzel összerakott?
Ez egy jó kérdés, szívesen látnak egy össze hasonlító videót erről.
@@janoshusz1989ezek szerintem már olyan szintű nüansznyi különbségek, hogy kár róla beszélni. Kb mintha a szomszéd Józsi bácsi arról beszélne, hogy Ferrari vagy Redbull F1 autó lenne-e jobb beugrani a közeli városba a tesco-ba.
Valoszinu!!Egy kicsit tularazottak is szerintem!
@@gaborszabo8299 hát az oké csak ha az ár egyforma és tényleg valakinek a legjobb kell,akkor mégiscsak a gyári bolti jobb, mint egy készített, na jó ebbe beleírják a neved 😃
@@akostarkanyi5488egyedi botnál azért egyénre szabják neked. Nyélhosszt tudsz választani, orsótartót tudsz választani, stb. Ami neked kényelmes. Gyárinál meg van ami van.
Üdv mindenkinek. Kiválóak a videók,csak így tovább. Schäffer Károlytól azért megkérdezném hogy a Yamaga-blanks botok közt nézelődök,ott is a prémium szegmens érdekelne. Wobbleres horgászatra,a jól bevált 7-9cm csalikhoz. Ritkán felkerülne 11,5cm csali is.Melyiket lenne érdemes megvásárolni?! Nagy Dunára kellene,partról dobálok. Ja és a célhal a süllő lenne!
Kedves István! A wobbleres botra a javaslatom YAMAGA CALISTA 82M TZ NANO 2.485m 28gr ha felerülnek a 10 cm feletti wobblerek. Ha 10cm alatt maradsz akkor a YAMAGA BLUE CURRENT 78TZ NANO GLOBAL 2.345m 5-25gr Fuji Titanium Torzite.
Es mi a velemenyed Sanyi. Favorit black swan 722 MH
Ez most részben egy jó nagy csalódás. Abba hogy japán horgászbot beletartozik a Zenaq, Megabass, a Shimano, a Daiwa meg egy csomó más márka is. Csúcskategóriás botot és blank-et meg gyártanak Japánon kívül is. Ez olyan porszivóügynökös lett.
@@vilmostar7315 Említ egy mondatban olyat Karesz amit , nem szabad figyelmen kívül hagyni:- hogy vannak term más márkáknál is gyöngyszemek!
Pl a franciák pergető világbajnoka nem stella orsót használ, hanem Penn Sargust. Ami ugye komoly súly.Magam is használok egyet. Van olyan jó mint bármelyik Shimano orsó:)))
Ezzel a videóval csak azt probálja Karesz megerősíteni, hogy a japán precizitás és a Toray, új innovatív forradalmi változást hozott a blankok terén! Nincs miért elmarasztalni, hiszen említi:- a más botgyártóknál is vannsk gyöngyszemek:)
Nekem alapvetően tetszett a videó, de azon én is nagyon csodálkoztam, hogy a Shimanót nem említették
@@lorantberki7288A shimano átadta a gyártást kína , malayzia korea felé!
@ köszönöm szépen!
Ez a milyen karbon mit ad át hány tonnás stb..téma egy bizonyos szint alatt túl van cifrázva szerintem. Speciális esetekben van szükség ezekre, gyakorlatilag a versenyhorgászatban mikor esetleg finnyásan eszik a hal és pár grammal 2" alatti gumikkal kell megfogni. Mezei hobbyhorgásznak bőven megfelelnek az átlag botok. Persze mindenki ezen rugózik ugye hogy mit érezni a boton stb..ismerős és állandó téma a haveri körben is de alapjában véve egy közepes árkategória kimaxolja az átlagpecás igényeit. De tényleg minőségi érzetet ad, viszont átlagon felül is kell velük bánni az anyaghasználatból kifolyólag. Természetesen a "közepes" árkategória is relatív és személyfüggő, hány botot használ stb..
Ha jól tudom,az 1100-as toray nincs a high modulus grafitok közé sorolva,a rugalmasságaill.teherbírása kiemelkedő viszont.