NOCO genius 5 - test, cz. 1/2

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 авг 2024
  • 48h to mało, czy dużo dla małego NOCO, na pełne naładowanie akumulatora o pojemności 74A?
    NOCO genius 5, to ładowarka automatyczna do akumulatorów 6V i 12V. Ma trzy podstawowe tryby ładowania (12V, 12V AGM, 12V LITHIUM), tryb REPAIR oraz tryb 6V. Maksymalne natężenie 5A.

Комментарии • 21

  • @radoslaw8444
    @radoslaw8444 2 года назад +2

    Ten opad już jest znaczący tak myślę. Mam zap-a który jeszcze działa ale na plusowej celi jest już kawa elektrolit. Boję się go na zimę w aucie zostawić.

    • @boleklolek578
      @boleklolek578 2 года назад

      Może to trzeba przepłukać i wlać nowy elektrolit ?
      Bardzo mało na ten temat w tych różnych pogadankach i testach .

    • @radoslaw8444
      @radoslaw8444 2 года назад

      @@boleklolek578 jak masz opad masy to już koniec aku. Szkoda roboty nic z niego nie będzie,

  • @arektube1976
    @arektube1976 Год назад +3

    Co kupić ? Standardowy prostownik na transformatorze czy np taki Noco 5 ? Jako tradycjonalista w głowie siedzą mi standardowe konstrukcje ale może to nie ta droga

  • @Rogefleb
    @Rogefleb 2 года назад +2

    W instrukcji Noco Genius 10 jest mowa o tym, żeby nie stosować trybu REPAIR wobec akumulatorów AGM. Jak to jest w rzeczywistości?

    • @adamk2126
      @adamk2126 Год назад

      Widzialem odpowiedz serwisu noco ze agm to rodzaj kwasowego i mozna robic repair

  • @pawewozniak7604
    @pawewozniak7604 2 года назад

    Podlaczylem i po ok pol godziny zaczely migać na zmiane (dioda czerwona - ta mała okrągła i akumulatorek 12v. Migają na zmianę. O co chodzi?

  • @Tab7.6.Tab7.6
    @Tab7.6.Tab7.6 2 года назад +2

    Oglądałem materiał pokazujący NOCO GENIUS również w środku, tak jak podejrzewasz tam nie ma lipy, wszystkie filtry przeciwzakłóceniowe na miejscu, zarówno na wejściu jak i wyjściu. No ale za tą cenę należałoby tego oczekiwać. EBD-A20H możesz opcjonalnie doposażyć w moduł bluetooth, obejrzyj film AkuMariusza o mierniku BY-62 i HC-06, na pewno da się ten pomysł przeszczepić do elektronicznego obciążenia. Swoją drogą mieć koty i nie brać na to poprawki? 😉 Ja przy swoich 3 futrzakach stosuję zawsze minimalnie krótkie przewody lub przynajmniej tak pospinane, żeby stanowiły monolit 😁

    • @prawyplus865
      @prawyplus865  2 года назад +2

      Koty i tak znajdą sposób! 😆

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 2 года назад +2

      @@prawyplus865 No to moje są albo mało dociekliwe, albo dobrze kojarzą bliższe kontakty z kapciem 😉 Mogą łazić gdzie chcą (no prawie), ale stoły i blaty to strefa zakazana 😁 I nie toleruję pyskówek 😂

    • @tomekkulczynski4221
      @tomekkulczynski4221 Год назад

      @@prawyplus865 cześć, mam pytanie odnośnie noco 5. Mam akumulator półroczny Varty EFB 60Ah. Chcąc go podładować podłączyłem pod noco. Pomijam fakt że przy podłączeniu na przemian świeciły kontrolki trybu gotowości i ladowania 12V. Dopiero gdy odłączyłem aku od auta to zaczęła lądować. W ciągu ok 20-30 sekund świecila się już zielona dioda i mruga. Czy to znaczy że aku jest już naładowany? Jsk rozpozna że ładowarka skończyła ładowanie nie mając miernika?

  • @wyzelaro4892
    @wyzelaro4892 Год назад

    Dlaczego uzywasz tryb agm a noe zwykle 12v?

  • @Antonio55766
    @Antonio55766 6 месяцев назад

    Czy da rade naladowac 80 ah akumulator

  • @inspektorelektron
    @inspektorelektron 2 года назад +1

    Noco 5 widzę, że ładuje praktycznie tak samo jak Noco 10. Ten sam algorytm. Z kolei Noco 1 też ładuje niby tak samo ale ładowanie kończy się przy jeszcze stosunkowo dużym prądzie - 0.2A. Co innego jest zakończenie ładowania przy prądzie 0.2A ładując akumulator 100Ah czy też nawet 50Ah a co innego ładując akumulator 10Ah lub też 5Ah. Moim zdaniem te słabsze ładowarki powinny proporcjonalnie kończyć z mniejszym prądem. A widzę, że czy 1, 5 czy 10 kończą z 0.2A.
    Odnośnie rejestracji procesu ładowania. Dlatego ja chcę unikać takich sytuacji. Komputer, kable itp to dodatkowe ograniczenia i potencjalne źródła problemów. Do tego takie w sumie proste próbkowanie. W takich ładowarkach spokojnie można rzadziej bo tam te zmiany następują powoli. Ale w takich co ładują impulsowo to już wypadało by gęściej zapisywać aby nie utracić szczegółów. A przy posiedzeniu kilkudniowym ... powstaje duży plik ale też znacząco rośnie ryzyko, że coś się nie uda zarejestrować.
    Swoją drogą EBD-A20H chyba jest dość odporna na zakłócenia ładowarek. Chociaż ja jej nie wykorzystuję w funkcji rejestratora więc mogę się mylić. Ale wiem, że są ładowarki bardzo zakłócające.
    Odnośnie spadków pojemności akumulatora ... obawiam się, że to postępująca degradacja płyt i już sytuacja się nie odwróci. Parę głębszych rozładowań w CaCa i pojemność nieodwracalnie ucieka. Tak wynika z moich obserwacji i tak wynika z zaczytanych różnych innych źródeł. Akumulator może być nawet nowy i markowy ... jedynie nieco dłużej wytrzyma.
    Ale będę obserwował poczynania w tej sprawie, może z jakichś rad skorzystam bo sam mam takie akusy.

    • @prawyplus865
      @prawyplus865  2 года назад +2

      Odnośnie aku, wygląda mi to na jego przyspieszony zgon za sprawą telepania. Pewnie już kratki na dole były luźne i wypłukałem z nich w ten sposób masy. Wyszło trochę na zasadzie "nie róbcie tego w domu, wszelkie głupoty zrobię za was!" 😆😉

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 2 года назад +1

      @@prawyplus865 Telepania to znaczy ręcznego wstrząsania akumulatorem czy też ładowania wyższym napięciem co jeszcze co innego to znaczy ? Akumulator w samochodzie to dopiero przeżywa tortury. Duzy prąd z alternatora, wibracje, zmienna temperatura itp.

    • @prawyplus865
      @prawyplus865  2 года назад

      Tak, telepania/wytrząsania akumulatorem w celu zamieszania elektrolitu. Z każdym takim epizodem był coraz mętniejszy i przeszedł ze zmętnienia jasnoszarego w grafitowy. Ewidentnie wypłukiwalem w ten sposób pastę z już zapewne podziurawionych wcześniej z lekka kratek.

    • @mirek1275
      @mirek1275 2 года назад +1

      @@prawyplus865 zwyczajnie akumulator był podłej jakości. Normalny produkt powinien wytrzymać i wytrząsanie i rozładowanie do 2V. Skróci to jego życie ale wytrzym a te dwa lata. W mojej terenówce warta niebieska wytrzymała 5 lat a był i telepany jak to w terenówce i kilka razy do zera rozladowany na światłach postojowych.

  • @andrzejs4296
    @andrzejs4296 2 года назад +1

    sory a nie powinno być1,28, gestosć

    • @prawyplus865
      @prawyplus865  2 года назад

      ruclips.net/video/tQmZkrmGHCE/видео.html

  • @ANU-nl1tc
    @ANU-nl1tc Год назад +1

    Mam dosyć takiego PIERDOLENIA na wiejską do wawy z takimi testami.....mega porażka!!! Wystarczy powiedzieć ładuje nie ładuje a nie takie pierdy.....