JEDNOLITE OGRZEWANIE - kiedy nie warto?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Kiedy nie warto zastosować jednolitego ogrzewania w całym domu?
    Chcesz skorzystać z naszych usług? Kontakt znajdziesz tutaj 👉 okiemserwisant...
    JEDNOLITE OGRZEWANIE - oszczędność Twojego portfela 👉 • JEDNOLITE OGRZEWANIE -...
    Źródła:
    antbm.co.uk/og...
    www.obi.pl/grz...

Комментарии • 8

  • @KrystianTimmler
    @KrystianTimmler Год назад +2

    Nieprawda podstawowy błąd, najprostsze rozwiązania są najlepsze, a ty chcesz utrudnić sobie. Wystarczy zastosować sterowanie nadrzędne każdej strefy grzewczej, ja jeszcze dokładam czujniki temp podłogi i masz precyzyjne sterowanie z jednym obiegiem grzewczym. Ba nawet nie jest mieszacz potrzeby przy np V200-W choć nie zaszkodzi. Zaznaczam iż mam takowe instalacje wiec wiem co nie co na ten temat problemu. Pozdr😊

    • @danield9908
      @danield9908 6 месяцев назад

      dokładnie. mam stary dom z podłogówką na dole a grzejniki na górze, sterowane oddzielnymi sterownikami, dodatkowo w łazience kolejny sterownik. Trzeba tylko zrobić okablowanie albo bezprzewodowo.

  • @tomaszszkop3632
    @tomaszszkop3632 28 дней назад

    Czy mogę podłączyć ogrzewanie podłogowe do obwodu grzejnika

  • @cewuxuscewuxus7906
    @cewuxuscewuxus7906 Год назад +3

    1,5 szybkość 😂

  • @bartomiejka9680
    @bartomiejka9680 Год назад

    Co w sytuacji, jesli na parterze jest podlogowka, na pietrze tradycyjne grzejniki? Czy rowniez dwa osobne obiegi grzewcze, czy tez przewymiarowanie grzejnikow na pietrze i regulacja przeplywami?

    • @danield9908
      @danield9908 11 месяцев назад

      dwa oddzielne sterowniki, jeśli masz przez rozdzielacz to termostaty elektryczne na każdy obieg, Ja mam termostaty na grzejnikach, tylko konieczne było dociągnięcie kabli ale są tez wersje zdalne na baterie.

  • @micyg851509
    @micyg851509 10 месяцев назад

    Większych bzdur dawno nie słyszałem. Podstawową różnicą jest zdolność do akumulacji ciepła, co za tym idzie bezwładność takiej wylewki. Problem z wysterowaniem występuje wtedy gdy używamy do tego termostatu. Przy pracy w oparciu o krzywą grzewczą oba ogrzewania płaszczyznowe zachowują się podobnie

    • @Simibion
      @Simibion 6 месяцев назад +1

      Każdy system ogrzewania zachowuje się inaczej i 2 różne systemy mogą dać różny wydatek na 1m2 przy tej samej temperaturze zasilania. Na wydatek mają wpływ temp zasilania, gęstość położenia rury, przewodność i grubość warstw nad rurą , temperatura pod i nad posadzką. W treści było, że jakbyśmy mieli projekt to może to dobrze działać bo wtedy można wyliczyć przy jakich warunkach najprostsza regulacja dwupołożeniowa uchroni nas przed przeregulowaniem lub niedogrzaniem. Bezwładność wpływa na czas nagrzewania i wychładzania i właśnie potem na przeregulowanie. Siłowniki się zamkną np. przy 20 stopniach a podłoga w jednym systemie może oddać ciepło do 20,5 stopnia a w drugim aż np. do 24. I pyk przegrzanie o 4 stopnie bo zasilanie było za wysokie przy danym systemie.