[KNyP] Ami a Hángül tanulásakor mindig kimarad 1. rész

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 ноя 2024

Комментарии • 15

  • @Johanna-sz7ch
    @Johanna-sz7ch Год назад +1

    Nagyon jól magyarázol és nagyon örülök hogy rá találtam erre az oldalra. Remélem lesz még videó! :)
    ❤❤❤

  • @cluelessangel5292
    @cluelessangel5292 2 года назад

    Tök jó, Reni, nagyon köszi! Várjuk a többit és, én már alig várom! :)

  • @Adrienn_1228
    @Adrienn_1228 2 года назад

    Köszönjük Reni! Nagyon szuper volt a magyarázat :)

    • @kimchikisasszony
      @kimchikisasszony  2 года назад

      Örülök, hogy hasznos volt! Ha gyakorlás közben felmerülne kérdés, nyugodtan keress minket! Nemsokára érkezik a második rész is!

  • @Wicky0808
    @Wicky0808 2 года назад

    Nagyon szuper vagy Reni!! Remélem hogy nagyon sokan rátalálnak erre a szuper oldalra és sokan tanulhatnak tőled!!! 👏🏻👏🏻👏🏻❤️❤️❤️

    • @kimchikisasszony
      @kimchikisasszony  2 года назад +1

      Köszönöm szépen Viki! Most kezdődik az igazi munka!

  • @ritallb
    @ritallb 2 года назад

    Szuper,Reni! igazi hianypotlo tartalom itthon :) 💓

    • @kimchikisasszony
      @kimchikisasszony  2 года назад +1

      Nagyon köszönöm Lina! Remélem hasznosak lesznek a videók!

  • @andreaszabo5773
    @andreaszabo5773 2 года назад

    Több szó kellene a magyarázathoz, mert jobban érthető lenne. A kevés szóismerettel rendelkező kezdők így a szavak tanulása mellett a kiejtés szabályait is könnyebben megtanulnák. Míg a haladók már biztosan tudják ezeket a szabályokat.

  • @pengy7186
    @pengy7186 2 года назад +3

    15:44 jól értem, hogy azt mondod, hogy az 읽다 /helyes/ kiejtése 읽다? nem pedig 익따? azért kérdezem, mert ez így nem igaz. 겹받침 esetén soha nem ejtünk 2 betűt (természetesen kivétel, ha mh követi), ㄹㄱ esetén pedig a másodikat (ㄱ-t) ejtjük, tehát 익따 a helyes kiejtés ✌
    (‘표준발음법 제11항’에서는 ‘겹받침 ㄹㄱ, ㄹㅁ, ㄹㅍ’은 ‘닭[닥], 흙과[흑꽈]’와 같이 어말 또는 자음 앞에서 각각 [ㄱ, ㅁ, ㅂ]으로 발음한다고 제시하고 있으므로 ‘읽다’는 [익따]로 발음합니다.")

    • @pengy7186
      @pengy7186 2 года назад

      óh, a táblára felírt 겹받침-okat csak most láttam;;;
      "a második, vagyis a negyedik helyiértéken lévőket fogjuk fogjuk használni kiejtés szabályoknál." hm, ez sem igaz így, hiszen pl. a 핥는 (ㄹㅌ!)-nél a ㄹ-t veszem alapul a kiejtésnél, emiatt ejtjük 할른-nek, nem pedig 한는-nek.

    • @kimchikisasszony
      @kimchikisasszony  2 года назад +2

      Ezzel én szakmailag nem értek egyet. Nagyon sok tanköny valóban így deffiniálja ezt a részt, de hallottál már élő koreait kiejteni az 읽다-t úgy, hogy 익따?
      A 핥다 할른 szó pedig tudtommal kivételnek számít. Azt a verziót magyarázom előbb, ami az általános szabály és csak specifikusan térek ki az esetleges kivételekre, hogy ne zavarjuk össze a tanulót! Műhelyünk az egyszerűség és érthetőség elvét vallja, ehhez hűek maradunk!
      Ennek ellenére köszönjük a részletes megfigyelést, ezek szerint szakmabelivel van dolgunk? A műhelyben lesz lehetőség tanár képzésre is, ha esetleg érdeklődsz majd!

    • @pengy7186
      @pengy7186 2 года назад

      "de hallottál már élő koreait kiejteni az 읽다-t úgy, hogy 익따?" uhm... igen? (bár egyébként sem értem milyen indok lenne ez arra, hogy pontatlanságokat állítsunk. sarkos példa, de renget ember ejti a voltot vótnak, mégsem fogják így tanítani)
      "A 핥다 할른 szó pedig tudtommal kivételnek számít." uh, nem kivétel, az összes ㄹㅌ-s szó így működik (pl. 훑다 훌른). több, a táblán szereplő 겹받침-nál is ugyan ez a helyzet, csak nem akartam végigmenni az összesen (뚫는 (ㄹㅎ!) 뚤른, 외곬발 (ㄹㅅ!) 외골빨, nem pedig a te magyarázatod szerinti... 외골ㄷ빨? 😬)
      szvsz egyszerűen rossz (nem pedig egyszerű) az általad elmondott 겹받침-os szabály, ami inkább fogja összezavarni a diákot :) (a szabály egyébként -ha igazán egyszerűen akarunk fogalmazni, ritka kivételekre nem kitérve (밟다 pl.) - összefoglalható az általam idézet koreai magyarázattal: ㄹㅁ, ㄹㅍ, ㄹㄱ-nél a második helyen állót ejtjük, és ezekre vonatkozólag használjuk a többi kiejtésre vonatkozó szabályt)
      (az, hogy te szakmailag mivel értesz egyet, az a te dolgod, de azért 국립국어원 által helyesnek ítélt dolgokat azért csak nem kérdőjelezed meg 🥲)

    • @kimchikisasszony
      @kimchikisasszony  2 года назад +2

      @@pengy7186 Köszönöm, hogy megosztottad a meglátásodat, itt az ideje, hogy mosolyogva megállapítsuk, hogy e tekintetben nem értünk egyet, s mindketten haladjunk tovább a magunk útján!

    • @pengy7186
      @pengy7186 2 года назад +1

      haha, az általam leírt dolgok jelentős része nem egyetértés kérdése, ezek tények 🥲
      tévedni pedig emberi dolog, remélem a megosztott infók a te és a 받침-okat tényleg ismerni akarók hasznára válnak!