Авжеж, варто продовжувати цей формат - він крутий і корисний. PS Окрема подяка за Сімака - все життя до сьогодні звав його Саймак. Сходив у Вікіпедію завдяки вам і прояснилось.
Я теж більше читав російською, до війни в нас було більше російських видань, ніж українських, але зараз це змінюється на краще, на мій погляд - це гарно. Українські переклади мені подобаються більше (хоч і не всі), вони точніші, як на мій погляд.
@@midnightquantum До повномасштабної війни було (може і зараз є) видавництво "клуб сімейного дозвілля". Мало того що в багатьох книжках була купа орфографічних помилок, та ще й були запідозрені в перекладали не з мови оригіналу, а з російського тексту. В свій час зробили нажаль добру антирекламу українським перекладам
@@ПетрСтолетов-э6э Якщо не помиляюсь, то це вони випустили "Браму", Фредерика Пола, перший роман, а потім сказали "мало купують,, далі серію не будемо видавати"
Гарний ролик, хочеться виділити Воттса, AD Astra так тримати! Щодо Желязни хочеться все ж щоб випускали збіркою, а не книжки по 160 сторінок (Обкладинки в нових виданнях правда круті). Як Хроніки Амбера наприклад в новому форматі. Бачу Воннеґут на полиці. Окремий лайк.
На карантині прочитала 8 романів Сімака підряд - що було в домашній бібліотеці, те і читала) і виокремила для себе декілька патернів, які Сімак раз у раз використовує: майже завжди однаковий герой, паралельні Землі, початок історії - повернення героя або прибуття на нове місце і всього 2 фінали - або ми перестаємо сваритись і живемо дружно, або ідемо на паралельну Землю. Трошки вибивається "Місто", але і там деякі з перерахованих речей є. І все-таки розтягнутий таймінг та нетипові персонажі роблять саме цей роман улюбленим)
Підбірки топ! Чудово що є україномовний канал з оглядами дорослого SFF) З перекладів мені ще подобається трилогія "Видозміненого вуглецю" від КМ-букс та серія Фантастика і фентезі від Апріорі (бо вони там Кея видали, котики 🤩 ).
@@midnightquantum Так, гарна екранізація,незважаючи на складний для адаптації жанр! Актор, що зіграв оригінального Такеші Ковача, імхо, просто неймовірний))
А мені "вуглець" не дуже сподобався, занадто маскулінний та егоїстичний герой - цікавий світ, класна задумка але герой бісить. Я так розумію мало вийти щось на кшталт героя Мікі Спілейна але до Майкла Хаммера йому далеко! Комікс "вуглецю" сподобався значно більше!
Дякую за чудове відео) Трилогія Бартимеуса чудова, ось справді настільки якісне підліткове фентезі, що й дорослим зайде. І гумор там шикарний, час від часу в голос сміялася)
Так, цікаве відео, потрібний огляд, оскільки охопити всі ті твори, про які Ви розповіли в цьому відео не є можливим. Слухаючи Вашу розповідь якусь з цих книг таки прочитаю. Зичу успіхів у величезному морі авторів та їхніх творах!
Гарне відео, дещо собі придивилась. Наприклад Пола Андесона. Я дуже спокійно відношусь к класичній фантастиці. Але йому мабудь дам шанс. І мехенський цикл ( якщо я правильно його назвала)😅з тих кого тут не назвали, я маьудь виділила Брендона Сандерсона! Він найкращий автор фентезі. І його нарешті стали видавати Українською. Поки двійого серії робить Небо, і щось повино вийти у Віват)
Дякую за огляд! Я читала багато Роджера Желязни, "його Бог світла" -один з моїх улюблених фантастичних творів, я його періодично перечитую (правда в мене російська версія). "Дороговкази" якось я пропустила, треба прочитати. Особливо коли зараз є українське видання.
А, ще, звісно "Джек тіньовий" - це була перша книга, де я познайомився з головним героем трікстером і з того часу дуже люблю фентезі та фантастику з такими героями (Сталевий Щур, Квантовий Злодій і т.д.)
Дякую, класний огляд. Ви вибрали нетривіальні твори, нічого з цього не читав. Робіть ще, книжок є дуже багато. Азімов, Гаррісон, Аберкромбі, Мартін, Герберт, Гайнлайн і т.д.
Чудовий формат! Як раз вирішив надолужити все пропущене в фантастиці і фентезі. За минулі 15 років не прочитав жодної художньої книги - тільки технічна і розвиваюча.
Подібні відео робити потрібно! Я б рекомендував робити коротші відео, про три-п'ять книг. І розділити на піджанри. Щось типу космоопери, книги про час, темне фентезі, дитяче фентезі. Також 100% зайде відео про книги фантасти/фентезі для дітей
Дуже хочу зробити відео про фентезі/фантастику для дітей та підлітків, але поки що не дуже в темі, прям можу радити Беляєва "Зірка на ім'я Кец", "Людина амфібія", Джонатана Страуда, а більше поки не знаю. Буду шукати та дивитись, що в нас гарного є.
Чудовий канал! Давно хотів послухати блогера про книжкову фантастику. Завдяки вашому відео загорівся бажанням познайомитись з двома книгами "Фіаско" Станіслава Лема та "Час - найпростіша річ" Сімака Кліффорда)) З цієї добірки вже читав Воттса, Стівенсона, Гібсона та Андерсона. "Патруль часу" то взагалі любов! Дуже чекаю на "Щит часу". В подальшому було б круто, якби ви розповідали про стовпів фантастики, книги з яких можна почати знайомство і т.д. Українською такого контенту майже нема
Якщо читатимете "Фіаско", то прочитайте спочатку дві інші книги "трилогії контакту" - "Непереможний" і "Едем". Остання взагалі - моя найулюбленіша у Лема.
От дяки! Дуже цікаве відео!!! Я у дитинстві багато фантастики читала, зараз якось менше стала. Подивилася ваші відео - і прям дитинство знов заграло у п'ятій точці ))) авжеж робіть ще такі огляди!!!
Дякую за пораду про книгу Стругацьких. Стругацькі глибоко дивились на проблему бездарності влади і до чого це приводить. А з іншої строни задали запитання які будуть актуальні через 20 і більше років. Надіюсь почути ще розбір їх книг на каналі
Поки що думаю над цим. Бо з одного боку на часі - на їх книги посилаються навіть представники нашого військово-політичного керівництва, з другого боку не на часі, когось вони ображають.
Дякую за рекомендації, дещо вже прочитане, дещо занотував на майбутнє. Цитуючи одного з персонажів книги, яку недавно прочитав - «Занадто багато книг, занадто мало століть»
Ооо, дякую! Це просто ковток свіжого повітря для моєї душі. Останнім часом складно знайти книги і музику до смаку (хоч їх море взагалі), а тут такий список! Желязни, Сімака, Лема, Стругацьких свого часу читала, кого більше, кого менше, але всіх російською і давно. Спробую українською. І з решти списку напевне щось цікаве для себе знайду, зокрема пройдусь по фентезі)
@@midnightquantum знаю що ютуб, просуває відео що мають багато коментарів. Тому завжи намагаюсь написати, навіть щось банальне, блогерам в яких класні відео. Щоб отримати більше відео)))
Роджер Желязни, Філіп Дік, Альфред Ван Вогт, Джек Венс, Джеймс Баллард, Жерар Клейн, Семюел Ділені... Ооо, звісно Кіт Лаумер і Роберт Сілверберг! Метри фантастики!
О, Саймак - це любов)) теж свого часу перечила все-все) ну і читала я тоді ще російською і оце вперше почула що він Сімак😁 насправді не так і багато фантастики я прочитала, але Саймака - всього!
Чудова підбірка! ПРактично все з цього читав або планував почитати )) "Рифтери" Уоттса хороша штука. Багато цікавих концепцій, дослідження автором характерів його персонажів (а вони там усі трошки... з прибабахом) і безрадісна картина майбутнього. В цілому трилогія, як на мене, трохи слабша за "Сліпобачення", але теж варта уваги. Чудово, що виходить українською!
На мій погляд, вони повинні психологічно більше занурювати в атмосферу, бо фактично, наскільки я зрозумів з анотації, мова йде про найближче майбутнє так проблеми, які вже в нас є.
@@midnightquantum так. Деякі проблеми досить непогано передбачені. Ще, досить добре, тенденції розвитку суспільства вловив Річард Морган у "Чорній людині". Книга написана досить давно, але досить добре відповідає тому, що відбувається в світі.
Прочитала Дороговкази, дяк) непогано, але схоже що Желязни - не моє😅 чогось мені у ньому не вистачає, до цього (давно вже) читала хроніки Амбера і теж після закінчення було враження, що мені чогось не вистачило.
Дякую за чудову підбірку! Ідея чудова. Щоправда, не очікував, що Вам подобається фентезі. Як на мене цей жанр - чистий ескапізм, який нічого корисного окрім приємного проведення часу дати не може. Та менше з тим. Чи не думали Ви про топ творів з позитивним майбутнім людства чи топ утопій?
Дуже гарний огляд! Не знав про Сіммака. Дякую за наводку. Веґнера перекладає Сергій Легеза (який перекладав і "Відьмака"), тому там якість перфектна має бути.
От халепа! Читала все крім "Гидкі лебеді", "Спалити хром" і "Снігопад". При цьому знайома з авторами, просто "здужала" інші їх твори 🤪 Саймак і Желязни- любов ще з 90-х. ❤ Дякую за відео, хоча хотіла більше "невідомих" імен 🤷 ( екологічна фантастика - це Паоло Бачігалупі, хоча українською, здається, його не перекладали...) ( А Меєхан - справді "темне фентезі"? Осилила лише першу книгу "Північ". Там не вистачає головної ( як на мене ) складової жанру - харизматичного, неоднозначного негативного героя. Такого в книзі не знайшлося. Там взагалі з героями бідося 🤷)
Підтримую на рахунок збірки "умовного" кроссоверного андерграунду!) Гжендович з "Володарем льодяного саду", "Левіафан" Вестерфальда і т. д. До речі є і не дуже відомі українські фантасти з не поганими творами, наприклад "Пекло" Олексія Кацая" (Маккамон і Кінг у всі сторони з украінським колоритом)), його ж "Капітан космічного плавання" взагалі веселий космічний треш). З Стівенсоном І Бачігалупі в мене на жаль не зложилось, можливо почав не з тих книжок, але, що "Лавина", що "Руйнівник кораблів" ледь домучав до кінця)
@@DarkElf228 ну, я в свою чергу читала "вірус readme" Стівенсона - зовсім не фантастичний бойовик з надмірною кількістю вибухів 🤷, не в захваті. Але це не та книга, за яку Стівенсона хвалять... А от Бачігалупі - я читала "Затонулі міста", і роман справив на мене сильне враження. "Руйнівник кораблів" - роман який передує "Затонулим містам", але вони абсолютно різні - і за жанром, і за настроєм... І пов'язані вони лише камео двох персонажів. Так, перший роман - янг-едалт, нічого особливого ( хоча тема екології присутня) ( "Володар льодового саду" - я, наприклад, не в захваті. Матюки, бродилки, "конятина" ( від Конана))) повтори сюжету... Досить посередньо, і це після 2 прочитаних книг... Але звернула увагу, що сприйняття багатьох книг залежить від статі 😜)
В "Меекхансьому" циклі справді не зовсім типові герої для темного фентезі, а в цілому так, цикл належить до темного фентезі, але він десь посередні між Гленом Куком та Аберкромбі
Нещодавно можна було пограти у демо Invincible, за однойменним твором Лема, від польських девелоперів. Дуже чекаю на повний реліз. Я вже й забув, яка ж фантастика старої школи була хороша!
Продовження того варте, на мій погляд, без нього історія не має фіналу. Про Гіперіон відео буде, але коли поки що складно сказати, перечитую потихеньку в українському перекладі.
Для мене цикл Гіперіон - одне з найбільших розчарувань. Перша книга - найкраща серед всієї тетралогії. Решта книг суттєво відрізняється за манерою оповіді, але продовжує загальну сюжетну лінію. Перша книга Гіперіон мені дуже сподобалась, автор заклав оригінальні морально-етичні та релігійні дилеми, концепція подорожей у часі, штучний інтелект, міжпланетні подорожі, детективні елементи. Далі всього цього не буде. Даруйте, що так категорично пишу, але я покладала на цикл великі сподівання. Але ці безкінечні описи лісів, річок, пустель, знову гір, багато гір, роздумів про почуття, скоріше ниття про почуття... Загалом багато описів, які ніяк не впливають на розвиток сюжету... Від цього місцями нудно, просто хотіла перегорнути сторінки, але гадала, що це важливо, якщо вже автор стільки присвятив, хоч насправді, не важливо...
Формат дуже сподобався, особливо ілюстрації. Маю одну пропозицію, мені здалося що відео вийшло довгим, можливо треба скоротити формат до 10 хвилин і робити огляд на 5 книг, замість 10?
Дякую за цікавий український контент. Дуже круте відео. Не сприйміть , як образу, не маю цього на меті, але словосполучення "перекласти на українську " сильно ріже вухо москальським "перевести на язьік". Перекладено українською звучить милозвучніше і правильно. Ще раз перепрошую, образити в жодному разі не хочу.
25 переглядів та 20 лайків за перші 15 хвилин після публікації - я вас обожнюю! :)
Вмієте створити гарну атмосферу. Лайк
Круууть! Чудовий канал!
Дякую за крутий україномовний контент)))
Дякую за цікавий огляд.
Авжеж, варто продовжувати цей формат - він крутий і корисний.
PS Окрема подяка за Сімака - все життя до сьогодні звав його Саймак. Сходив у Вікіпедію завдяки вам і прояснилось.
Дуже вдячна за Вашу працю. Досі майже всю фантастику читала російською. Тепер завдяки Вам шукатиму наші переклади. Продовжуйте, дуже вдячна.
Я теж більше читав російською, до війни в нас було більше російських видань, ніж українських, але зараз це змінюється на краще, на мій погляд - це гарно. Українські переклади мені подобаються більше (хоч і не всі), вони точніші, як на мій погляд.
@@midnightquantum До повномасштабної війни було (може і зараз є) видавництво "клуб сімейного дозвілля". Мало того що в багатьох книжках була купа орфографічних помилок, та ще й були запідозрені в перекладали не з мови оригіналу, а з російського тексту. В свій час зробили нажаль добру антирекламу українським перекладам
@@ПетрСтолетов-э6э Якщо не помиляюсь, то це вони випустили "Браму", Фредерика Пола, перший роман, а потім сказали "мало купують,, далі серію не будемо видавати"
Звісно робіть такі відео! Дуже цікаво і полегшує вибір книги для читання
За Роберта М.Вегнера окремий лайк, дійсно неочікував побачити його в цьому топі, сам теж полюбляю темне фентезі))
Дуже зайшов контент, цікаве відео, продовжуйте!
Яке ж крутезне відео! Дуже дякую ❤️
Обожнюю серію Ad Astra. Сліпобачення читав двічі цього року, настільки зайшла)
Гарний ролик, хочеться виділити Воттса, AD Astra так тримати! Щодо Желязни хочеться все ж щоб випускали збіркою, а не книжки по 160 сторінок (Обкладинки в нових виданнях правда круті). Як Хроніки Амбера наприклад в новому форматі. Бачу Воннеґут на полиці. Окремий лайк.
Дякуюємо!
Це просто прекрасний формат відео
Класна підбірка, скільки всього тепер хочеться прочитати, залишилось тільки знайти час 😅
Було б цікаво щось подібне про фентезі послухати.
На карантині прочитала 8 романів Сімака підряд - що було в домашній бібліотеці, те і читала) і виокремила для себе декілька патернів, які Сімак раз у раз використовує: майже завжди однаковий герой, паралельні Землі, початок історії - повернення героя або прибуття на нове місце і всього 2 фінали - або ми перестаємо сваритись і живемо дружно, або ідемо на паралельну Землю. Трошки вибивається "Місто", але і там деякі з перерахованих речей є. І все-таки розтягнутий таймінг та нетипові персонажі роблять саме цей роман улюбленим)
Підбірки топ! Чудово що є україномовний канал з оглядами дорослого SFF)
З перекладів мені ще подобається трилогія "Видозміненого вуглецю" від КМ-букс та серія Фантастика і фентезі від Апріорі (бо вони там Кея видали, котики 🤩 ).
В мене це один з найулюбленіших серіалів та книжкових серій, прям на дуже високому рівні+улюблений жанр
@@midnightquantum Так, гарна екранізація,незважаючи на складний для адаптації жанр! Актор, що зіграв оригінального Такеші Ковача, імхо, просто неймовірний))
А мені "вуглець" не дуже сподобався, занадто маскулінний та егоїстичний герой - цікавий світ, класна задумка але герой бісить. Я так розумію мало вийти щось на кшталт героя Мікі Спілейна але до Майкла Хаммера йому далеко! Комікс "вуглецю" сподобався значно більше!
Дякую за чудове відео)
Трилогія Бартимеуса чудова, ось справді настільки якісне підліткове фентезі, що й дорослим зайде. І гумор там шикарний, час від часу в голос сміялася)
Чекаю такий топ про українських авторів)
24:20 ну звісно, дякую за круте відео 🙏
Дякую за відео! Дороговкази топ😊
Дякую за вашу підбірку. Відзначив для себе кілька цікавинок.
Так, цікаве відео, потрібний огляд, оскільки охопити всі ті твори, про які Ви розповіли в цьому відео не є можливим. Слухаючи Вашу розповідь якусь з цих книг таки прочитаю. Зичу успіхів у величезному морі авторів та їхніх творах!
Гарне відео, дещо собі придивилась. Наприклад Пола Андесона. Я дуже спокійно відношусь к класичній фантастиці. Але йому мабудь дам шанс. І мехенський цикл ( якщо я правильно його назвала)😅з тих кого тут не назвали, я маьудь виділила Брендона Сандерсона! Він найкращий автор фентезі. І його нарешті стали видавати Українською. Поки двійого серії робить Небо, і щось повино вийти у Віват)
Дякую величезне за підбірку! Так хочеться, щоб наші друкарні мирно працювали і видання завжди були в наявності.
Дякую, класна добірка, робіть далі, удачі та зростання каналу!
Дякую за чудову підбірку!) Хотілося б більше рекомендацій книг у жанрі фентезі!)
дякую, ти поки що найкращий з тих хто говорить про українську літературу.
Дякую за огляд! Я читала багато Роджера Желязни, "його Бог світла" -один з моїх улюблених фантастичних творів, я його періодично перечитую (правда в мене російська версія). "Дороговкази" якось я пропустила, треба прочитати. Особливо коли зараз є українське видання.
В мене найулюбленіша (крім хронік Амбера) - Цей безсмертний, прям топ на всі часи)
А, ще, звісно "Джек тіньовий" - це була перша книга, де я познайомився з головним героем трікстером і з того часу дуже люблю фентезі та фантастику з такими героями (Сталевий Щур, Квантовий Злодій і т.д.)
Долина Проклятій, Ключи к декабрю
Оооо. .. тільки дослухав в аудіо форматі. Вдесяте😊. В виконанні digig.
Цікаво було б почути українську версію
Дякую, класний огляд. Ви вибрали нетривіальні твори, нічого з цього не читав. Робіть ще, книжок є дуже багато. Азімов, Гаррісон, Аберкромбі, Мартін, Герберт, Гайнлайн і т.д.
Чудовий формат! Як раз вирішив надолужити все пропущене в фантастиці і фентезі. За минулі 15 років не прочитав жодної художньої книги - тільки технічна і розвиваюча.
Подібні відео робити потрібно! Я б рекомендував робити коротші відео, про три-п'ять книг. І розділити на піджанри. Щось типу космоопери, книги про час, темне фентезі, дитяче фентезі.
Також 100% зайде відео про книги фантасти/фентезі для дітей
Дуже хочу зробити відео про фентезі/фантастику для дітей та підлітків, але поки що не дуже в темі, прям можу радити Беляєва "Зірка на ім'я Кец", "Людина амфібія", Джонатана Страуда, а більше поки не знаю. Буду шукати та дивитись, що в нас гарного є.
Випадково зайшов на Ваш канал і не можу відірватись від перегляду:)
Дякую, дуже цікаво, а також, сподіваюсь, буде цікаво дивитись інші Ваші відео!
Чудовий канал! Давно хотів послухати блогера про книжкову фантастику. Завдяки вашому відео загорівся бажанням познайомитись з двома книгами "Фіаско" Станіслава Лема та "Час - найпростіша річ" Сімака Кліффорда)) З цієї добірки вже читав Воттса, Стівенсона, Гібсона та Андерсона. "Патруль часу" то взагалі любов! Дуже чекаю на "Щит часу". В подальшому було б круто, якби ви розповідали про стовпів фантастики, книги з яких можна почати знайомство і т.д. Українською такого контенту майже нема
Я вам навіть заздрю, хотів би я собі стерти пам'ять та знову прочитати ці книги
Якщо читатимете "Фіаско", то прочитайте спочатку дві інші книги "трилогії контакту" - "Непереможний" і "Едем". Остання взагалі - моя найулюбленіша у Лема.
@@AndriiRossol о, не знав що це трилогія*0*
Хроніка Меєкханського прикордоння дуже круто написані! Багато цікавих персонажів та сюжетних ліній.
Thank you for you work, Dmitro! Keep going!
От дяки! Дуже цікаве відео!!! Я у дитинстві багато фантастики читала, зараз якось менше стала. Подивилася ваші відео - і прям дитинство знов заграло у п'ятій точці ))) авжеж робіть ще такі огляди!!!
Мені недавно виповнилось 43, а дитинство як грало так і грає, це робить нас людьми)
Жирний луцьк, тобі чуваче, за просування українського перекладу! 👍🏻👍🏻🔵🟡
Дякую!
Дякую за відео, лайк і коментар в підтримку каналу!
Дуже цікаве відео! Додала всі книги в корзину!
Дякую за україномовний контент!
Дякую за пораду про книгу Стругацьких. Стругацькі глибоко дивились на проблему бездарності влади і до чого це приводить. А з іншої строни задали запитання які будуть актуальні через 20 і більше років. Надіюсь почути ще розбір їх книг на каналі
Поки що думаю над цим. Бо з одного боку на часі - на їх книги посилаються навіть представники нашого військово-політичного керівництва, з другого боку не на часі, когось вони ображають.
Безумовно, знімайте! Ви дуже вдумливо і талановито підходите до справи, рідкісний випадок, коли подобається більшість з того, що оглядаєте))
Добірки дуже корисні. Най буде. Дуже допомогло. Вже стало якось важко вибрати книгу для читання.
Дякую за відео, воно дуже атмосферне та приємне
Хотілось би частіше бачити такі рубрики, мені цікавий такий формат та підхід
Дякую за відео!!
Чудовий формат! Продовжуйте.
прекрасне відео, цікава і пізнавальна добріка. дякую за вашу працю
Дякую за відео! Цікаво і більшу частину книг читав, але тим цікавіше спробувати познайомитись з покі що невідомими
Формат крутий, було дуже цікаво, дуже мало читав з вашої підбірки
Чудова добірка, дякую автору! Тільки а-кання трошки ріже вушка, сподіваюсь з часом відпустить і автор перейде на українську "о" 🙂
Дуже класний канал. Дякую. Буде що цікавого почитати.
Мені сподобався. Продовжуйте, будь ласка. У Вас гарний смак.
Мені дуууже сподобалась твоя добірка🔥 запам'ятала для себе "Патруль часу"
А візуал просто 🎉
Дякую!
Щиро Вам дякую. Дуже приємно слухати ❤
Дякую!
Гарний контент. Було б ще добре в описі додавати перелік книг)
Там перелік книг у главах, і авторів)
Не побачив одразу, вибачаюсь😊
Дякую за рекомендації, дещо вже прочитане, дещо занотував на майбутнє. Цитуючи одного з персонажів книги, яку недавно прочитав - «Занадто багато книг, занадто мало століть»
А що за книгу прочитали? Цікава фраза, а головне що я звідкись її знаю
@@midnightquantum «Безніч» - Джей Крістофф
Ооо, дякую! Це просто ковток свіжого повітря для моєї душі. Останнім часом складно знайти книги і музику до смаку (хоч їх море взагалі), а тут такий список! Желязни, Сімака, Лема, Стругацьких свого часу читала, кого більше, кого менше, але всіх російською і давно. Спробую українською. І з решти списку напевне щось цікаве для себе знайду, зокрема пройдусь по фентезі)
Обожнюю Трилогію Бартімеуса🥰
А Гидкі Лебеді - перша фантастична книга мого життя, після якої я закохалась в цей жанр літератури❤
Відмінне відео, дякую! В "Оповістках Меекханського прикордоння", перша книга, як на мене, друга частина "Схід - Захід" просто захоплююча.
Дякую
Дуже сподобалось
Чекаємо на відео ще
WOW! Дуже круто - продовжуй!!!
Підпірка чудова! Не знала про багато з цих перекладів!
Завдяки вам та іншим людям, хто залишає коментарі, я розумію, що не даремно вирішив робити такі добірки, дякую!
@@midnightquantum знаю що ютуб, просуває відео що мають багато коментарів. Тому завжи намагаюсь написати, навіть щось банальне, блогерам в яких класні відео. Щоб отримати більше відео)))
@@ТаняМаковій-е8ж Дуже дякую! Так, ютуб просуває по коментарям (вважає це активністю) +лайкам
Дякую вам за якісний контент.❤
дякую за вашу працю та позицію
Дуже цікаво
Дякую за цікаву підбірку. Не все з цього читав. Додам собі у лист на прочитання на 2024-й рік.
Український переклад "Кіберіади" та "Казок роботів" Лема - це просто пісня!!!
Фіаско Лема дуже сподобалось)
Сліпобачення супер)
Желязни - топчик. Й досі його Княз Світла і Пороження світла і пітьми у мене в 10 найкращих з фантастики.
"Гидкі лебеді" моя найулюбленіша книга. У неї особлива атмосфера... перечитував її мільйон разів!
Роджер Желязни, Філіп Дік, Альфред Ван Вогт, Джек Венс, Джеймс Баллард, Жерар Клейн, Семюел Ділені... Ооо, звісно Кіт Лаумер і Роберт Сілверберг! Метри фантастики!
Так, я багато з цих авторів читав, але не всі вони є в українському перекладі, а це відео саме про перекладених авторів та книги.
О, Саймак - це любов)) теж свого часу перечила все-все) ну і читала я тоді ще російською і оце вперше почула що він Сімак😁 насправді не так і багато фантастики я прочитала, але Саймака - всього!
Класний формат!
І мені більше за 9, і онуку ще не 80... Саме для нас (на літо). Дякую!😉
Дякую
Завжди мріяв щоб Дороговкази були екранізовані, бо вони того варті
Я вже почав читати, так, екранізацію теж подивився б)
Я нічого з цього списку не читав, але Вегнер зацікавив...)
Прошу, продовжуйте такі огляди!
Можливо ви ще можете порадити де шукати/придбати легальні НФ аудіокниги?
На жаль, не можу, бо сам шукаю і нічого такого не знаходжу
Чудова підбірка! ПРактично все з цього читав або планував почитати ))
"Рифтери" Уоттса хороша штука. Багато цікавих концепцій, дослідження автором характерів його персонажів (а вони там усі трошки... з прибабахом) і безрадісна картина майбутнього. В цілому трилогія, як на мене, трохи слабша за "Сліпобачення", але теж варта уваги. Чудово, що виходить українською!
Мені теж Сліпобачення подобається більше, але у Ріфтерів є особливий підводний шарм))
@@joleine1950 саме так. Дуже атмосферна штука. Тягуча і гнітюча)) Але, блін, затягує )
На мій погляд, вони повинні психологічно більше занурювати в атмосферу, бо фактично, наскільки я зрозумів з анотації, мова йде про найближче майбутнє так проблеми, які вже в нас є.
@@midnightquantum так. Деякі проблеми досить непогано передбачені. Ще, досить добре, тенденції розвитку суспільства вловив Річард Морган у "Чорній людині". Книга написана досить давно, але досить добре відповідає тому, що відбувається в світі.
Чомусь по-дитячому мрію про фільм за "Заповідником гоблінів" Саймака. Дякую Вам❤
Прочитала Дороговкази, дяк) непогано, але схоже що Желязни - не моє😅 чогось мені у ньому не вистачає, до цього (давно вже) читала хроніки Амбера і теж після закінчення було враження, що мені чогось не вистачило.
Чудовий формат! А можна ще ваші огляди на Джордана, Сандерсона та Аберкромбі? :)
На Джордана та Сандерсона точно будуть
Дякую за відео, лайк . Здивований що не має згадки про Дєна сіммонса або ж про вархаммер 40к
Як раз зараз готую відео, де така згадка буде)
Дякую за чудову підбірку! Ідея чудова. Щоправда, не очікував, що Вам подобається фентезі. Як на мене цей жанр - чистий ескапізм, який нічого корисного окрім приємного проведення часу дати не може. Та менше з тим. Чи не думали Ви про топ творів з позитивним майбутнім людства чи топ утопій?
Топ антитопій так) а шодоп позитивного, фантасти ще ті песимісти))
@@midnightquantum однак, є «полудні» Стругацьких! (Sorry for my google translate, I’m just avoiding russian here as possible)
Підбірка супер! Роби ще😄
P. S. "Бартімеус " є, а чому немає "Агенція Локвуд і компанія"?🤔
Я ж додавав по 1 книзі/серії одного автору, інакше добірка вийде на пару годин) У наступну додам
@@midnightquantum 👍👍👍
Тут усі автори - ❤
Зараз читаю Брендона Сандерсона, Шлях Буресвітла, мені подобається)
так, так і так
Лема я починав з Кіберіади, в середній школі😁
А першою серйозною річчю був Едем
Дуже гарний огляд! Не знав про Сіммака. Дякую за наводку.
Веґнера перекладає Сергій Легеза (який перекладав і "Відьмака"), тому там якість перфектна має бути.
Майка із "Дивними дивами"😍
Обожнюю цей серіал)
От халепа! Читала все крім "Гидкі лебеді", "Спалити хром" і "Снігопад". При цьому знайома з авторами, просто "здужала" інші їх твори 🤪 Саймак і Желязни- любов ще з 90-х. ❤ Дякую за відео, хоча хотіла більше "невідомих" імен 🤷 ( екологічна фантастика - це Паоло Бачігалупі, хоча українською, здається, його не перекладали...) ( А Меєхан - справді "темне фентезі"? Осилила лише першу книгу "Північ". Там не вистачає головної ( як на мене ) складової жанру - харизматичного, неоднозначного негативного героя. Такого в книзі не знайшлося. Там взагалі з героями бідося 🤷)
Підтримую на рахунок збірки "умовного" кроссоверного андерграунду!) Гжендович з "Володарем льодяного саду", "Левіафан" Вестерфальда і т. д.
До речі є і не дуже відомі українські фантасти з не поганими творами, наприклад "Пекло" Олексія Кацая" (Маккамон і Кінг у всі сторони з украінським колоритом)), його ж "Капітан космічного плавання" взагалі веселий космічний треш).
З Стівенсоном І Бачігалупі в мене на жаль не зложилось, можливо почав не з тих книжок, але, що "Лавина", що "Руйнівник кораблів" ледь домучав до кінця)
@@DarkElf228 ну, я в свою чергу читала "вірус readme" Стівенсона - зовсім не фантастичний бойовик з надмірною кількістю вибухів 🤷, не в захваті. Але це не та книга, за яку Стівенсона хвалять... А от Бачігалупі - я читала "Затонулі міста", і роман справив на мене сильне враження. "Руйнівник кораблів" - роман який передує "Затонулим містам", але вони абсолютно різні - і за жанром, і за настроєм... І пов'язані вони лише камео двох персонажів. Так, перший роман - янг-едалт, нічого особливого ( хоча тема екології присутня) ( "Володар льодового саду" - я, наприклад, не в захваті. Матюки, бродилки, "конятина" ( від Конана))) повтори сюжету... Досить посередньо, і це після 2 прочитаних книг... Але звернула увагу, що сприйняття багатьох книг залежить від статі 😜)
В "Меекхансьому" циклі справді не зовсім типові герої для темного фентезі, а в цілому так, цикл належить до темного фентезі, але він десь посередні між Гленом Куком та Аберкромбі
Дякую, треба щось почитати з переліченого.
Побачив, що планується видання книги Кормака Маккарті Кривавий меридіан. Хочу від себе порекомендувати тим хто полюбляє Western з елементами мистики.
Нещодавно можна було пограти у демо Invincible, за однойменним твором Лема, від польських девелоперів. Дуже чекаю на повний реліз. Я вже й забув, яка ж фантастика старої школи була хороша!
Я трохи пограв, дуже атмосферна, чекаю гру. Згоден, стара фантастика була дуже крута
Корисно.
👍😉🇺🇦
Дякую за інформіцію), а є аудіо книги цього ж жанру українською?
З аудіо та електронними книгами в нас досить туго, сам часто шукаю та не знаходжу(
Цікава ваша думка про "Гіперіон" Дена Сіммонса. Свого часу мене дуже вразила книга. Але продовження так і не наважився прочитати.
Продовження того варте, на мій погляд, без нього історія не має фіналу. Про Гіперіон відео буде, але коли поки що складно сказати, перечитую потихеньку в українському перекладі.
Для мене цикл Гіперіон - одне з найбільших розчарувань. Перша книга - найкраща серед всієї тетралогії. Решта книг суттєво відрізняється за манерою оповіді, але продовжує загальну сюжетну лінію. Перша книга Гіперіон мені дуже сподобалась, автор заклав оригінальні морально-етичні та релігійні дилеми, концепція подорожей у часі, штучний інтелект, міжпланетні подорожі, детективні елементи. Далі всього цього не буде. Даруйте, що так категорично пишу, але я покладала на цикл великі сподівання. Але ці безкінечні описи лісів, річок, пустель, знову гір, багато гір, роздумів про почуття, скоріше ниття про почуття... Загалом багато описів, які ніяк не впливають на розвиток сюжету... Від цього місцями нудно, просто хотіла перегорнути сторінки, але гадала, що це важливо, якщо вже автор стільки присвятив, хоч насправді, не важливо...
Формат дуже сподобався, особливо ілюстрації. Маю одну пропозицію, мені здалося що відео вийшло довгим, можливо треба скоротити формат до 10 хвилин і робити огляд на 5 книг, замість 10?
Дякую за цікавий український контент. Дуже круте відео.
Не сприйміть , як образу, не маю цього на меті, але словосполучення "перекласти на українську " сильно ріже вухо москальським "перевести на язьік". Перекладено українською звучить милозвучніше і правильно.
Ще раз перепрошую, образити в жодному разі не хочу.
О! Дякую, записав собі, так дійсно краще звучить