PVC csővel dolgoznál de nem tudod hogyan? Megmutajuk! | Green Cottage DIY

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 июл 2019
  • Ebben a videóban megmutatjuk hogyan dolgozhattok PVC csővel otthon egyszerűen!
    Facebook: / greencottagediy
    Facebook csoport (Fórum): / 1174463859354427
    Instagram: / greencottagediy
    Blog oldalunk: greencottagediy.reblog.hu/
    Videa oldalunk: videa.hu/csatornak/green-cott...
    Weboldalunk: sites.google.com/view/greenco...
    Google+: plus.google.com/1071081100760...
  • ХоббиХобби

Комментарии • 61

  • @kovacsgaborl
    @kovacsgaborl 5 лет назад +78

    Két alapvető problémám lenne a videóval mint szakmabéli (ne vezessük félre a nem szakembert). A gumigyűrüs kötéseknél sosem a gumit kenjük be mert kifordíthatja a gumit a cső vége összetolásnál. A másik a tragasztásos technika alkalmazásánál szintén nem a tokrészt kenjük hanem a cső végét, itt fontos hogy ha a cső visszakeményedik akkor nem lehet így utánmelegíteni mert erőssen lobbanékony a PVC ragasztó másrészt pedig a ragasztót a cső végével betoljuk és a szennyvíz folyásában akadály képződhet.
    Nagyon jók a videók de ha nem értünk hozzá akkor legalább rossz tippeket ne adjunk másoknak.

    • @sandorzsoltfejer7464
      @sandorzsoltfejer7464 4 года назад +6

      Édesapám lassan 50 éve van szakmában, mi a Pvc ragasztó helyett fürdőszoba szilikont használunk, a cső végét kenjük be vele és úgy nyomjuk bele az általunk készített tokba

    • @CoolKoon
      @CoolKoon 2 года назад +3

      @@sandorzsoltfejer7464 A fürdőszoba szilikon szerintem azért nem jó, mert nem igazán tart.

    • @Rapsertvedeltem81
      @Rapsertvedeltem81 Год назад +1

      A gàzlàmpa égeti, hólyagos lesz a felület, javasolnàm a hőlégfújó hasznàlatàt. A vinil fix, mint a videóban is látható hàrtyàt tud képezni amely dugulàst okozhat.
      Ezt a videót újra vettem volna. De laikusoknak kiváló útmutató lehet.

    • @aladarbelacecil
      @aladarbelacecil 4 месяца назад

      @@sandorzsoltfejer7464 A PVC ragasztó anyagában oldja a PVC-t, így a két felület összehegged - roncsolásmentesen nem is bontható többé, mechanikailag mintha egyben lenne a két cső. A szilikon egyáltalán nem tartja össze a két csövet mechanikailag, kisebb erővel szét lehet szedni, mint amekkora erő kell egy tokozott csatlakozás széthúzásához. Ergó csak mechanikailag rögzített csöveknél van létjogosultsága.

  • @karolypapp6940
    @karolypapp6940 5 лет назад +28

    A csövek lejtése méterenként 2-3mm. (max.15mm) Ha az értéknél lényegesen nagyobb akkor dugulás fog fellépni mert a víz kiszalad a szilárd szenny alól.

  • @furfarag13
    @furfarag13 4 года назад +61

    Jaj ez nagyon szakmaiatlan! rossz volt nézni na most felsorolom mire is kell ügyelni PVC szerelésnél: alapvetően egy nagyon jól kitalált,kiforrott rendszer,viszonylag egyszerűen gyorsan lehet vele dolgozni,DE van egy két alapvetően fontos művelet: első a cső mindig pvc de az idomok nem mindig! meg kell nézni hogy pvc vagy PP az utóbbi akkor érdekes,ha ragasztani akarod azt nem lehet,más anyag, nem ragasztja biztonsággal! tehát csak pvc-t pvc-vel! a PP idomok melegítésre sem úgy reagálnak mint a PVC! ha gumigyűrűs tok,idom az nem probléma. Aztán a szál csövek vége nem véletlenül van leszűkítve (Lekapva a külső éle)mert a gumigyűrűs tokba dugáskor az elengedhetetlenül fontos! a bekent csővéget (szilikonzsír,kenőszappan,faggyú) úgy dugjuk a tokba elkerülve a gumigyűrű begyűrődését (nagy átmérőjű csöveknél enélkül össze sem bírod dugni)begyűrődés-dugulás és tömítetlenség!
    ha vágva van a cső( fémfűrészlap,fűrészkeret,flex,vékony vágókorong) akkor sorjás lesz kívűl,belül azt le kell szedni (kés ,snitzer) és leszükítés amit lehet késsel is de lehet úgy is,hogy megmelegíted a cső 1,5 cm végét és bedugod finoman egy üres tokba (gumi nélkülibe) és a tok alján levő szűkület leszűkíti(nem kell túl tolni) miután lehűl megtartja a formáját, ezt már bekenve a csövet(!) viszatenni a gumigyűgűt (az él befelé áll mint a cápafog)kisebb átmérőknél pl.32mm még találkozhatunk kör keresztmetszetű gumigyűrűvel is ott értelem szerűen mindegy hogy rakjuk be. Könnyen be kell csusszanjon a tokba ha nehezen megy gyanakodni kell a begyűrődésre! tokozásnál a csövet úgy kell tartani hogy a csővég fölfelé álljon ne menjen föl a csőbe a meleg,gyors mozdulatokkal egy tok hosszban melegítjük nem megégetve! főleg a csővéget. én nem tokozok kétszer ,a ragasztóval bekent csövet bedugom a melegített csővégbe és kész! gyorsan köt kevés idő van a pontos beállításra vigyázat a Vinyl fix éghető a ragasztott tokot nem melegíthetjük lánggal!
    Pvc-t elvileg nem hajlítunk ha még is csak kis ívet lehet azt is hosszan melegítve,de gyakorlatot igényel nem ajánlom. 45,és 90 fokos idomokkal szinte minden megoldható.a csőrendszer úgy van megalkotva,hogy a folyás irányba bővűl nem lehet szűkíteni,a lejtés 1-2 ezrelék nem kell nagy lejtés! pp idomoknál,és aki nem akar ragasztani használható még az áttoló karmantyú ami egy hosszú tok két végén gumigyűrűvel,ez akkor is használatos ha megbontunk egy vezetéket vagy ha beiktatunk egy ágat és két fix csővégünk van. a pvc cső 5 fok alatt rideggé válik könnyebben reped ,törik
    remélem tudtam segíteni!

    • @molnarg511
      @molnarg511 3 года назад +2

      T. Uram ez a beszéd!Nagyon köszönöm a hasznosítható, tanácsait!

    • @furfarag13
      @furfarag13 3 года назад +5

      @@molnarg511 Köszönöm! saját gyakorlati tapasztalataimat írtam le,de ami a videóban elhangzik annak sok köze nincs a csövezéshez! Én sem készítek videót az üvegfújásról-mert nem értek hozzá,szerintem ezt az Urak is megfogadhatnák.

  • @laszloegri6980
    @laszloegri6980 Год назад +1

    Sokat tanulok Tőletek!!! Köszönöm…Egri László

  • @repaircorner3322
    @repaircorner3322 4 года назад +4

    Jobban szeretem az elektromos hőlégfúvót, mert nem pörkölődik meg annyira a PVC cső. Egy kötés 20-30 másodperc alatt megpuhul.
    Ez a PVC ragasztó valóban nagyon bitang. Ha egyszer megköt, az életben szét nem jön többet. (habarcs pumpált csináltam belőle) :).

  • @mategravalla8859
    @mategravalla8859 5 лет назад +1

    jó lett.

  • @pulsarxp
    @pulsarxp 5 лет назад +3

    Éppen teljes szennyvíz hálózat csere előtt állok a háznál. Köszi a videót, hasznos volt számomra.

    • @zsoltk6145
      @zsoltk6145 4 года назад +2

      Arra vigyázz, hogy földbe nem teszünk szürke PVC-t, kizárólag narancs KG-PVC-t, és azt nem is ragasztjuk.

    • @pulsarxp
      @pulsarxp 4 года назад

      @@zsoltk6145 köszi. Házon kivül narancsárga van, házon belül pedig szürke van. Hazon belül a szerelőbeton alatt földbe van. Remélem az nem gáz :)

    • @zsoltk6145
      @zsoltk6145 4 года назад

      @@pulsarxp Nem tudom, csak hobbi építész vagyok, mert a mesterek nem érnek rá kis munkákra, így nekem kell csinálnom.
      Szerintem a szerelőbeton alatt ugyanolyan mechanikai hatások érik, mint a szabad föld alatt, sőt a ház súlya is hozzáadódik.
      De ne aggódj, az a kis szakasz csak ki fogja bírni.

    • @szucsnorbert77
      @szucsnorbert77 2 года назад

      @@zsoltk6145 miért nem?

  • @krisztiankatona3404
    @krisztiankatona3404 5 лет назад +8

    110-es csővel kezdtem ezt mert szennyvíz tartályba kellett bele vezetnem a házból kijövő vizet,úgy hogy előtte sose csináltam még ilyet,hát egy élmény volt...én a síkosítást étolajjal oldottam meg az se volt rossz,annyi hogy utólag azt hallottam hogy jobb ha kivesszük a tömítéseket össze illesszük levágjuk a rendszert,aztán vissza tesszük a tömítéseket és úgy rakjuk össze végleg. Bár én is utólag hallottam ezt így én sem így csináltam.

  • @amonraa71
    @amonraa71 4 года назад +8

    Jó videó.Lenne pár lábjegyzet.Hőlégfúvó szerintem jobb.Már azt is pár ezer forintért kap az ember.A gázon főleg a tűzhelyen melegítést csak elszívó mellett ajánlanám,mert mérges gázok szabadulnak fel ilyenkor és zárt térben nem ideális.Inkább a szabadban.

  • @istvanfinta9090
    @istvanfinta9090 5 лет назад +9

    egy apró jó tanács igaz én nem vagyok szakember de a gázlámpa lángjába igyekezz NEM beletartani a csövet hogy ne legyen ilyen égett a műanyag akkor is meg fog lágyulni a műanyag ha csak a hő éri

    • @gyorgytorok7777
      @gyorgytorok7777 5 лет назад +2

      Én is jobban szeretem hőlégfúvóval melegíteni. :)

    • @furfarag13
      @furfarag13 4 года назад +2

      ilyen feketére még tanuló koromban sem égettem meg a pvc-t... :-)a cső végét fölfelé tartjuk és pp idomokat nem ragasztunk

  • @tothzoltan3236
    @tothzoltan3236 Год назад +1

    Üdv mindenkinek! Szerelő betonba is siman osszerakhato gumigyuruvel? Korábban lattam hogy ilyenkor meg egy kis szilot is raknak a csőre

  • @duffrose22
    @duffrose22 5 лет назад +1

    Üdv mindenkinek!
    Azt szeretném kérdezni, hogy a második zeneszámot hol lehetne megszerezni, nagyon tetszik és szívesen hallgatnám barkácsolás közben.
    Előre is köszönöm.
    Szép estét.

    • @patrikschwarcz3188
      @patrikschwarcz3188 2 года назад

      Hooky with Sloane · Bird Creek
      ruclips.net/video/A5erxjmV1Io/видео.html

  • @laszlogaal5141
    @laszlogaal5141 4 года назад +1

    A gunigyűrüs tok szerelésénél nekem bevált a közönséges vízzel való benedvesítés és a cső simán becsúsztatható a tokba,

  • @peterkadar3478
    @peterkadar3478 5 лет назад +1

    ió lett

  • @sagtuzolto2482
    @sagtuzolto2482 4 года назад +8

    Áttoló karmantyú a csoda neve és nem kell melegítgetni.

  • @nfrici77
    @nfrici77 5 лет назад +4

    Most már filléres dolog szinte egy ilyen kisgáz. De én emlékszem kb 25 éve keresztapám az egész házunk szennyvíz repndszerét összetekert újságpapírból készült fáklyával szerelte. Lassabban melegszik tőle, de tökéletes lett. És kb korlátlan mennyiségben állt rendelkezésre a nyomtatott sajtó akkor még mindenhol.

    • @BB-vq2zv
      @BB-vq2zv 4 года назад +1

      Azért akkor is volt már benzinlámpa.

  • @ViktorRacz
    @ViktorRacz 5 лет назад +3

    Érdekelne milyen ragasztót használtatok, mi a neve, hol lehet beszerezni stb.

  • @borosjozsef1454
    @borosjozsef1454 5 лет назад +3

    2.53 nál minek a sikosito ha a tömitő gumi benne sincs?

  • @MazLitE
    @MazLitE 5 лет назад +3

    Tavaly csináltam szennyvízhálózat cserét a házunkban. Csak összetolós idomú csöveket használtam, ahol rövidebb idomra volt szükség, ott fűrészeltem, a csővéget sniccerrel "kúpoltam" meg, majd ilyen csövekhez való zsírral kentem be, úgy összecsusszant. A 110-es csövek izmozósak voltak, a kisebbek különösebb erőlködés nélkül összementek. Ez a lágyítós módszer új volt :)

    • @istvandaniel7340
      @istvandaniel7340 4 года назад +1

      A kúpolást régebben én is snicerrel csináltam, de egy ideje sáberral csinálom. Azzal még sosem vágtam az ujjamba!

  • @Alapozo
    @Alapozo 8 месяцев назад

    Pvc ragasztót hogy lehet leszedni , eltávolítani?

  • @thombaz
    @thombaz 2 года назад

    Ezt a gumigyurus rogzitest hogy tudom szetszedni? ha szetszedem gondolom utana már használhatatlan tehat amugy es el kell vágnom mogotte?

    • @GreenCottageDIY
      @GreenCottageDIY  2 года назад

      Többször is használható, csak szét kell húzni. Néha nem könnyű.

  • @endrebakos4969
    @endrebakos4969 4 года назад +3

    A vinilfix pvc ragasztot mindig az idomra kenjükrá és nem a csőbelsejére !!! Könnyeb és gyorsab is !!

  • @laszlogaal5141
    @laszlogaal5141 4 года назад +3

    A cső melegítésére az elektromos hőlégfúvó is alkalmas és az általában nem égeti meg a csövet,

  • @jenny-masterchef
    @jenny-masterchef 3 года назад

    áh most értem miért látok rozsdás égés foltot a szennyvízcsőnél.nem lehet ezt a sok pvc-t ppr-re lecserélni?

  • @ze7785
    @ze7785 4 года назад +4

    Magán háznál szennyviz kivezetésnél 90-110 nél nagyobb csövet nem teszünk,pont azért fog eldugulni mert a nagyobbnál a víz elfolyik a dolgok mellett és nem tudja lemosni a csöböl. Csö lejtése úgymond negyedviz legyen. Vizimérték buborékja negyedet legyen a jelzésnél annyi böven elég neki..

    • @ze7785
      @ze7785 4 года назад +2

      Legfontosabb. vágásnál a sorját gyári tisztára kell csiszolni ha kell smirglivel is. Elfelejted áshatod ki ujra az egésszet.

  • @zsolt.7754
    @zsolt.7754 4 года назад +1

    gyerekkoromban szeretem alkotni a csövekböl sőt udvaron komplett modogató lefolyó szifon körbe az udvarban a csvek ami vödöben végzödek és öntözgettem a vizet rajta :D

    • @robertgaramvolgyi9665
      @robertgaramvolgyi9665 10 месяцев назад

      Aztán végül csőszerelő lettél... 🙂

    • @zsolt.7754
      @zsolt.7754 10 месяцев назад

      @@robertgaramvolgyi9665 Nem.

  • @apflrrplfert5419
    @apflrrplfert5419 3 года назад

    én a xqc miatt kerestem rá,és ez szerintem nem az lmao

  • @regasz
    @regasz Год назад

    A Vodkát nem dupla W-vel írják.

  • @attilatihanyi9696
    @attilatihanyi9696 5 лет назад +3

    Egy szakmai kérdés fölmerül:
    Ha kész csővezetékbe teszünk valamit, amely tehát, balról - jobbról be van építve, szóval a lényeg, szilárdan rögzítve, - akkor hogyan lehet bármilyen elemet, ami tehát a tágított, csatlakozó részek miatt HOSSZABB, mint a berakni kívánt szakasz hossza, beügyeskedni?
    B. alkérdés,
    ha oldal irányú elmozgatás a válasz, akkor, ha az nem lehetséges, akkor...?

    • @GreenCottageDIY
      @GreenCottageDIY  5 лет назад +1

      Nem biztos,hogy értem a kérdést pontosan de szedd szét és vágd méretre a csöveket. Vagy a felxibilis bekötés pontosan emiatt jó.

    • @peterantal7184
      @peterantal7184 5 лет назад +2

      Csőtoldónak hívják amit még be kell építeni. Ez egy rövid 10-20 cm darab, aminek mind a két vége tágított. A két részt éppen összeérőre levágod, majd ráhúzod a toldó elemet, hogy a csövek találkozása a közepén legyen.

    • @rablobanda
      @rablobanda 4 года назад +4

      úgy látom, a válaszadók nem értették a kérdést.
      a srác ezt akarta írni: egy fal mellett futó egyenes szennyvízcsőbe szeretnék tenni egy y idomot. hogyan?

    • @ze7785
      @ze7785 4 года назад +3

      @@rablobanda áttolo karmantyút kell be épiteni .

    • @molnarg511
      @molnarg511 3 года назад

      @@GreenCottageDIY Ez nem meglepő.

  • @szabolcsszabo8172
    @szabolcsszabo8172 4 года назад +2

    Én is csináltam ilyen kötéseket otthon, de főleg a gyári csatlakozásokkal (nem melegítve). Valaki itt írta hogy nem a gumit kenjük be szappannal/szilikonzsírral, stb. Én úgy csináltam (és egyik sem fordította ki a helyéről a gumit) hogy bizony a gumi peremét kentem meg és nem csövet. A guminak csak azt a részét ahol kell tömíteni, nem a többit! Mivel a többi száraz maradt miért fordulna ki, nem is értem?! Ahol nem szabad átfurdulnia ott száraz maradt a gumi, tehát inkább becsúszuik a cső minthogy kiforduljon. Sorjázásra figyelni, tömítés nélkül rakjuk először össze és utána nyomjuk készre a tömítésekkel, így nem nagyon érhet méretbeli meglepetés. Karmanítyút csak legritkébb esetben ha sehogy máshogy nem megoldható. Lakásba mehet a szürke, kinti földbe a sárga KG csak (erősebb). 90 fokos forulásnál két 45 fok legyen a nagyobb ív miatt. Filcel meg lehet jelölni hogy meddig megy be a cső, utána sokkal könnyebb ellenőrizni hogy nem mozdult.e ki. Én a gyári kenőszappant melegben, tűző napsütésben nem szerettem, mert hamar kiszáradt a szappan ha szét kellett szedni akkor meg lehetett letörölni belül a csövet úgy rászáradt. Szilikonzsír szerintem jobb.

    • @Kiccccsavo
      @Kiccccsavo 4 года назад

      Pontosan így csinálunk szinte mindent,ahogy leírta.Pár km. már mögöttünk van.

    • @furfarag13
      @furfarag13 4 года назад

      Én ezt már részletesebben régebben leírtam a hozzászólások közt,de mindegy

  • @Rodriguez_76
    @Rodriguez_76 3 года назад

    Ez eléggé kucig munka volt gyerekek🤣