Jako nieprofesjonalny muzyk jadę wbrew sztuce - na słuchawkach. Wiem, że tak nie wolno ;) Kiedyś zainwestuję w monitorki, a teraz testuję na różnorakich urządzeniach domowych i samochodach.
Adam T7V, jako osoba, która bardziej zajmuje się dźwiękiem w wolnym czasie uważam, że to bardzo dobry kompromis między szczegółowością monitora, a efektownością zestawu hifi.
Adam T5V + T10S + mixcubes passive - samoroby + zewnetrzny wzmak, koncowa na TDA7294 (Ktora jest zreszta stosowana w wiekszosci monitorow). Maksymilian, T7V maja gorsza srednice ze wzgleda na wieksza membrane, lepiej kupic T5. Nawet bez suba maja calkiem duzo dolu a bardziej zywa srednice. Pomimo ze Adam jest calkiem spoko (na odsluchu najwierniej odtwarzal sciezke w stosunku do Yamahy, M-audio, KRK, Presonus-a, Alesisa, JBL-a, itp) czasem zastanawiam sie czy nie zastapic Adamow Yamaha HS8 ze wzgledu na jeszcze zywsza/brutalniejsza srednice. Ew. czy ma sens zmieniac na Adama A7X?
W domowym studiu ciężko pomieścić kilka par monitorów. Ale zdecydowanie polecam odsłuchy na czym tylko się da. Auto, sprzęt hi-fi, słuchawki, telefony. To pomaga w miksie. Oczywiście jest to czasochłonne bo często trzeba eksportować, kopiować, chodzić po mieszkaniu i powtarzać te czynności do skutku, ale nie mając studia trzeba sobie radzić. To pasja tylko dla wytrwałych i na całe życie.
Ja to na budżecie lecę. Ale też używam kilku sposobów odsłuchu: m-audio bx4 Creativy komputerowe z subem 3 pary słuchawek (superlux, jakieś 'gamingowe' corsairy i małe panasonici) I najważniejsze właśnie na końcu auto. Słuchając na tym wszystkim, dodatkowo porównując mój mix do czegoś profesjonalnego, mam naprawdę spoko pogląd. I ucho się trenuje :D
6:18 nie wiem w sumie czy to dobry zabieg, ale zawsze na początku ustalam sobie jak chcę widzieć stereo utworu, a potem i tak miksuję w mono całość. W końcu kiedyś i tak nie było stereo a nagrania monofoniczne.
Na temat, który poruszasz w odcinku jest kilka teorii, co realizator to ma jakąś swoją. Są wyznawcy nurtu, że jedna para wysokiej klasy odsłuchów załatwia sprawę i nie ma sensu konfrontować. Jeżeli ucho się przyzwyczaiło i nie słyszy rezonansów, to czas na przerwę albo zmianę projektu. Podstawowy błąd jaki popełnia wieeellu realizatorów to katowanie miksów do upadku na ryj ze zmęczenia. Higiena pracy raczej sugeruje robienie przerw co godzinę i robienie kilku miksów równocześnie, na przykład co godzinę zmieniać piosenkę. Spotkałem się też z twierdzeniem doświadczonego znanego realizatora, że w ogóle odsłuch nie ma większego znaczenia, zarówno na super wypaśnym jak i na budżetowym głośniku można zrobić referencyjny miks. Są realizatorzy miksujący światowe hity na słuchawkach za 500 zł i są nawet topowi masteringowcy robiący mastery hitów na słuchawkach. Także podsumowując...myślę, że z tematu odsłuchów zrobiło się trochę voodoo. Po prostu każdy musi wybrać swoją własną opcję, która pasuje do jego trybu pracy, czy wręcz charakteru człowieka. Ja mam 2 pary monitorów i 3 pary słuchawek, ale miks robię tylko na jednych monitorach, a tylko sprawdzam rezultat i wypisuję korekty do zrobienia na drugiej parze i na słuchawkach. Dzięki za odcinek, pozdro.
Osiwieć można przez to cholerne miksowanie! Dzięki wielkie za ciekawy odcinek! Pozdrawiam i cieszę się bardzo, że Ci się chce to robić, nawet jeśli związane jest to z zarabianiem (mam nadzieję) to i tak bardzo dziękuję za zaangażowanie! Pozdrawiam!😀
Ja jako główne monitory mam Adamy A7X, a jako drugie planowałem właśnie Mixcub"y, ale aktualnie zabrakło funduszy, więc kupiłem za 50 zł Logitechy Z150. Też grają tylko środkiem, więc robią to co trzeba. Wiem, że paru producentów ich też używa :)
Są jeszcze popularne Auratone C5 często porównywane z tymi Avantonami. Ciekaw jestem jakie miałbyś wrażenia i spostrzeżenia po dłuższej pracy z tymi dwoma modelami. Avantony mają mniej góry, więcej dołu, i podbicia na dolnej średnicy, w stereo zaś znacznie węższą scenę, ale tu mówiliśmy głównie o mono. Porównanie tyczyło się nowszej rewizji C5. Przyda się do nich też przyzwoity wzmacniacz. Ogólnie ciekawy temat. Polecam zapoznanie się też np. z opinią PresentDayProduction pt. "Auratone Super Sound Cubes | Mix Cubes | Do you need them in 2021" Zawiera się ona w poniższym. Co się tyczy samego konceptu używania ktoregokolwiek z tych Cube'ów. Pomysł jest dobry, ale dla osób, które już mają swoje studio. W każdym innym wypadku, znacznie lepiej cały dostępny budżet lepiej zainwestować w adaptację akustyczną pomieszczenia i właściwe monitory, niż nadwyrężać budżet Cube'ami, co może zaowocować w gorszych decyzjach zakupowych. Niemniej, sam koncept używania różnych monitorów w czasie pracy jest całkowicie uzasadniony. O ile mamy już te różne monitory i odpowiednie pomieszczenie. Używanie Cube'ów jako główne lub jedyne raczej jest jednak ryzykowne, chyba że zdecydowanie wiesz co robisz, jak Pan na filmie z Nebula Studio, i masz odpowiedni punkt odniesienia. W każdym innym przypadku można pozostać przy sprawdzaniu jak Twój miks brzmi na różnych bardziej badziewnych urządzeniach z dzisiejszych czasów, a nie z 1982 roku jak ~odpowiednik Avantonów w postaci Auratone C5. a Acz sama zasadność używania wyżej wymienionych jest jak najbardziej zrozumiała, jeśli mix dobrze zrobiony na nich, brzmi dobrze na reszcie. Po prostu trochę dyskusyjne jest, czy są to dobre monitory dla kogoś na początek.
może warto coś powiedzieć w przyszłych odcinkach, na temat poziomu odbioru poszczególnych częstotliwość w odniesieniu do natężenia dźwięku, jak głośno ustawić monitory itp...
W domowym kąciku mam Kali Audio LP-6 jako główne, jako kontrolne słuchawki Sennheiser hd600, zwykły zestaw Logitech Z906, JBL Charge 4, jakieś słuchawki AKG dołączane do Samsunga S9, no i w garażu samochód. Do robienia amatorskiego dema kapeli się sprawdza :)
A ja stoję przed wyborem - Presonus Eris E5 XT lub E8 XT. W obecnym miejscu 5" by stykało, ale w niedługim czasie będę siedział w pomieszczeniu ~20m^2, dlatego chyba jednak lepiej w 8" uderzyć. Obecnie używam tylko słuchawek, ale niestety, nie wszystko da się w nich usłyszeć.
Cześć! Oglądam od jakiegoś czasu wasze poradniki - wszystko świetnie, bardzo dużo przydatnej wiedzy dla początkujących takich jak ja. Martwi mnie jedna rzecz (pewnie nie tylko mnie): nie potrafię jeszcze dostrzec rezonansów o których często mówisz miksując gitary czy opowiadając o mikrofonach. Podejrzewam, że jest to spowodowane kombinacją kilku czynników: nie wiem gdzie ich szukać i na czym skupić uwagę, bariera sprzętowa, jakość dźwięku RUclips i być może... mój słuch? Macio, czy był już odcinek o rezonansach? Wiem, że dostajesz miliony propozycji tematów odcinków. Może jednak kiedyś ukaże się odcinek na ten - jakże ważny - temat? Pozdrawiam!
Fajnie potłumaczone, przejrzystym językiem. A według ciebie lepiej starać się ukręcić coś z myślą o gorszym odsłuchu nawet jeśli jest to kosztem treści przy lepszym nagłośnieniu?
Trochę popapraną rzeczą jest to, że np. u mnie na kanale z muzyką, 60% wyświetleń to telefony. Nawet o to się dba, by muzyka brzmiała dziś dobrze na telefonach. Także w ogóle kosmos w drugą stronę. 30% wyświetleń to dopiero komputery, gdzie można zakładać, że ktoś ma lepsze nagłośnienie, a i to nie zawsze. Co prawda ktoś może wygodnie po BT się sparować w domku z czymś lepszym. Teraz przy AptX to już żaden problem brzmieniowy. Niemniej to tłumaczy czemu zabieg z czymś pokroju tych Avantonów czy Auratonów C5 jest zasadny, zwłaszcza dzisiaj.
Panie i Panowie, temat wałkowany miliony razy, ale zawężę delikatnie obszar. Szukam jak najlepszej pary monitorów bliskiego pola do muzyki od rocka bo mocniejsze brzmienia. Jakie macie doświadczenia i co polecacie za parę w przedziale 1500-2000 miałem bardzo fajne Kali ale szukam nieco mniejszego gabarytu. Pomieszczenie będzie zaadaptowane akustycznie, ale póki co monitory będą stały bliżej ściany. Pomieszczenie 12 m Złotym środkiem będą pewnie 6-7 cali Do produkcji i miksu, słuchawki mam więc interesują mnie tylko monitory
Kolumny głośnikowe posiadają kilka takich samych przetworników to o czym mówisz to zestawy głośnikowe/ urządzenia głośnikowe lub tak jak wspomniałeś po prostu monitory studyjne ;)
Z mojej strony pełna zgodność z materiałem w tym filmiku. Sam posiadam Avantone MIXCubes Active i nie wyobrażam sobie pracy przy mixie a nawet masteringu bez kontroli na nich - na tych "kwadracikach" o wiele łatwiej i krótszą drogą dojdziesz do prawidłowych proporcji poszczególnych elementów w mixie oraz "porażą" Cię (jeśli w materiale odsłuchiwanym występuje...) zbyt jazgotliwy, natarczywy czy zmulony środek pasma .Zaś główny mój monitoring to zestaw średniego pola Neumann KH310A plus SUBWOOFER KH750 DSP. Gratuluję bardzo fachowo wytłumaczonego materiału na temat monitorów w studiu. Pozdrawiam
Jest, nikt normalny nie zrobiłby kolumny jednodrożnej z głośnikiem średniotonowym, zawsze w takich jednodrożnych kolumnach używa się głośniki szerokopasmowe, Maćkowi chyba bardziej chodziło o to, że głośnik ten przenosi głównie średnie tony, jak z resztą każdy szerokopasmowy głośnik.
xD albo gadam totalne głupoty hehehe. Spoko, generalnie muszę sprawdzić na żywym i swoim uchu jak to wygląda, niedługo przyjadą mixcube to posłuchamy i ocenimy :)
Używam KRK RP6. Uważam że (na potrzeby domowego amatorskiego studia) są przyzwoite. W przypadku tego Avantone odstrasza mnie cena. Za głośniki, które z założenia nie są hi-fi i mają brzmieć gorzej od moich głównych chciałbym zapłacić mniej niż za te główne... tymczasem jeśli dobrze widzę to jeden taki Avantone kosztuje tyle co para moich KRK... Jestem przekonany że można znaleźć znacznie tańsze monitory o podobnych parametrach...
Odcinek jak najbardziej super, ale kurdebele te tytuły ostatnio wjeżdżają już w taki chamski clickbait, że ludzie nie oglądający NS regularnie po prostu odklikną po minucie-dwóch...
Posiadam w swoim studio jeden MixCubes właśnie do miksu w mono. Wiem, że jeśli na nich coś brzmi dobrze to wszedzie zabrzmi dobrze ✌️😉 Swoją drogą, w kontekście MixCube’a, kiedyś zostałem zjechany przez jednego „specjaliste” na forum, gdzie wrzuciłem ofertę mojego studia, że „subwoofer bijący prosto w twarz to zaprzeczenie jakiejkolwiek wiedzy studyjnej” 🤣🤣
No a w czym problem, żeby założyć filtry na górę i dół oraz zrobić mono i słuchać na swoich monitorach pelnopasmowych? Dla mnie to zbędny wydatek a nie jest mały.
Jakich monitorów używacie? 🔊🔊
Jako nieprofesjonalny muzyk jadę wbrew sztuce - na słuchawkach. Wiem, że tak nie wolno ;) Kiedyś zainwestuję w monitorki, a teraz testuję na różnorakich urządzeniach domowych i samochodach.
Yamaha hs80 plus sub M- Audio w-750 i i DT 770 250 ohm . Planuje dorzucić mono, ale nie za bardzo wiedziałem jak się za to zabrać.
Adam T7V, jako osoba, która bardziej zajmuje się dźwiękiem w wolnym czasie uważam, że to bardzo dobry kompromis między szczegółowością monitora, a efektownością zestawu hifi.
Adam T5V + T10S + mixcubes passive - samoroby + zewnetrzny wzmak, koncowa na TDA7294 (Ktora jest zreszta stosowana w wiekszosci monitorow). Maksymilian, T7V maja gorsza srednice ze wzgleda na wieksza membrane, lepiej kupic T5. Nawet bez suba maja calkiem duzo dolu a bardziej zywa srednice. Pomimo ze Adam jest calkiem spoko (na odsluchu najwierniej odtwarzal sciezke w stosunku do Yamahy, M-audio, KRK, Presonus-a, Alesisa, JBL-a, itp) czasem zastanawiam sie czy nie zastapic Adamow Yamaha HS8 ze wzgledu na jeszcze zywsza/brutalniejsza srednice. Ew. czy ma sens zmieniac na Adama A7X?
obecnie tannoy gold 7 i bardzo przyzwoite jak dla mnie
W domowym studiu ciężko pomieścić kilka par monitorów. Ale zdecydowanie polecam odsłuchy na czym tylko się da. Auto, sprzęt hi-fi, słuchawki, telefony. To pomaga w miksie. Oczywiście jest to czasochłonne bo często trzeba eksportować, kopiować, chodzić po mieszkaniu i powtarzać te czynności do skutku, ale nie mając studia trzeba sobie radzić. To pasja tylko dla wytrwałych i na całe życie.
Również tak robię oprócz pracy na studyjnych monitorach i to zawsze się opłaca...
Robię dokładnie tak samo. Zawsze warto posłuchać miksu na innym sprzęcie.
Ja to na budżecie lecę. Ale też używam kilku sposobów odsłuchu:
m-audio bx4
Creativy komputerowe z subem
3 pary słuchawek (superlux, jakieś 'gamingowe' corsairy i małe panasonici)
I najważniejsze właśnie na końcu auto.
Słuchając na tym wszystkim, dodatkowo porównując mój mix do czegoś profesjonalnego, mam naprawdę spoko pogląd. I ucho się trenuje :D
6:18 nie wiem w sumie czy to dobry zabieg, ale zawsze na początku ustalam sobie jak chcę widzieć stereo utworu, a potem i tak miksuję w mono całość. W końcu kiedyś i tak nie było stereo a nagrania monofoniczne.
Auratone jako alternatywa dla moich trójdrożnych Fostex. Swoją szosą bardzo fajnie się Ciebie słuchało.
Na temat, który poruszasz w odcinku jest kilka teorii, co realizator to ma jakąś swoją. Są wyznawcy nurtu, że jedna para wysokiej klasy odsłuchów załatwia sprawę i nie ma sensu konfrontować. Jeżeli ucho się przyzwyczaiło i nie słyszy rezonansów, to czas na przerwę albo zmianę projektu. Podstawowy błąd jaki popełnia wieeellu realizatorów to katowanie miksów do upadku na ryj ze zmęczenia. Higiena pracy raczej sugeruje robienie przerw co godzinę i robienie kilku miksów równocześnie, na przykład co godzinę zmieniać piosenkę.
Spotkałem się też z twierdzeniem doświadczonego znanego realizatora, że w ogóle odsłuch nie ma większego znaczenia, zarówno na super wypaśnym jak i na budżetowym głośniku można zrobić referencyjny miks.
Są realizatorzy miksujący światowe hity na słuchawkach za 500 zł i są nawet topowi masteringowcy robiący mastery hitów na słuchawkach.
Także podsumowując...myślę, że z tematu odsłuchów zrobiło się trochę voodoo. Po prostu każdy musi wybrać swoją własną opcję, która pasuje do jego trybu pracy, czy wręcz charakteru człowieka. Ja mam 2 pary monitorów i 3 pary słuchawek, ale miks robię tylko na jednych monitorach, a tylko sprawdzam rezultat i wypisuję korekty do zrobienia na drugiej parze i na słuchawkach. Dzięki za odcinek, pozdro.
Zgadzam się
W dodatku przy dzisiejszych narzędziach pomiarowych jak np z TONAL BALANCE 2, albo od Plugin Alliance itp, to aż trudno zepsuć mix. :)
Osiwieć można przez to cholerne miksowanie! Dzięki wielkie za ciekawy odcinek! Pozdrawiam i cieszę się bardzo, że Ci się chce to robić, nawet jeśli związane jest to z zarabianiem (mam nadzieję) to i tak bardzo dziękuję za zaangażowanie! Pozdrawiam!😀
Ja jako główne monitory mam Adamy A7X, a jako drugie planowałem właśnie Mixcub"y, ale aktualnie zabrakło funduszy, więc kupiłem za 50 zł Logitechy Z150. Też grają tylko środkiem, więc robią to co trzeba. Wiem, że paru producentów ich też używa :)
Niedziela, kac morderca i wjeżdża Macio z zajebistym tematem. Aż miło się słucha. Pozdro!
Są jeszcze popularne Auratone C5 często porównywane z tymi Avantonami.
Ciekaw jestem jakie miałbyś wrażenia i spostrzeżenia po dłuższej pracy z tymi dwoma modelami.
Avantony mają mniej góry, więcej dołu, i podbicia na dolnej średnicy, w stereo zaś znacznie węższą scenę, ale tu mówiliśmy głównie o mono.
Porównanie tyczyło się nowszej rewizji C5.
Przyda się do nich też przyzwoity wzmacniacz.
Ogólnie ciekawy temat.
Polecam zapoznanie się też np. z opinią PresentDayProduction pt.
"Auratone Super Sound Cubes | Mix Cubes | Do you need them in 2021"
Zawiera się ona w poniższym.
Co się tyczy samego konceptu używania ktoregokolwiek z tych Cube'ów.
Pomysł jest dobry, ale dla osób, które już mają swoje studio.
W każdym innym wypadku, znacznie lepiej cały dostępny budżet lepiej zainwestować w adaptację akustyczną pomieszczenia i właściwe monitory, niż nadwyrężać budżet Cube'ami, co może zaowocować w gorszych decyzjach zakupowych. Niemniej, sam koncept używania różnych monitorów w czasie pracy jest całkowicie uzasadniony. O ile mamy już te różne monitory i odpowiednie pomieszczenie.
Używanie Cube'ów jako główne lub jedyne raczej jest jednak ryzykowne, chyba że zdecydowanie wiesz co robisz, jak Pan na filmie z Nebula Studio, i masz odpowiedni punkt odniesienia. W każdym innym przypadku można pozostać przy sprawdzaniu jak Twój miks brzmi na różnych bardziej badziewnych urządzeniach z dzisiejszych czasów, a nie z 1982 roku jak ~odpowiednik Avantonów w postaci Auratone C5. a
Acz sama zasadność używania wyżej wymienionych jest jak najbardziej zrozumiała, jeśli mix dobrze zrobiony na nich, brzmi dobrze na reszcie. Po prostu trochę dyskusyjne jest, czy są to dobre monitory dla kogoś na początek.
Jak zawsze super. Duża dawka wiedzy. Ręka w górę 👍
Zasiałes ziarno. Fajny materiał. Dzięki
może warto coś powiedzieć w przyszłych odcinkach, na temat poziomu odbioru poszczególnych częstotliwość w odniesieniu do natężenia dźwięku, jak głośno ustawić monitory itp...
Sam przetwornik przypomina mi te Tonsilowskie.
Witam czy polecasz focal Alpha evo 65 do amatorskiej produkcji czy lepiej hs8 pozdrawiam
W domowym kąciku mam Kali Audio LP-6 jako główne, jako kontrolne słuchawki Sennheiser hd600, zwykły zestaw Logitech Z906, JBL Charge 4, jakieś słuchawki AKG dołączane do Samsunga S9, no i w garażu samochód.
Do robienia amatorskiego dema kapeli się sprawdza :)
3:33 Jakiś brak precyzji w nazewnictwie. Yamahy nie mają głośnika średniotonowego. Mają nisko-średniotonowy. Avanton ma głośnik szerokopasmowy.
A ja stoję przed wyborem - Presonus Eris E5 XT lub E8 XT. W obecnym miejscu 5" by stykało, ale w niedługim czasie będę siedział w pomieszczeniu ~20m^2, dlatego chyba jednak lepiej w 8" uderzyć. Obecnie używam tylko słuchawek, ale niestety, nie wszystko da się w nich usłyszeć.
Cześć! Oglądam od jakiegoś czasu wasze poradniki - wszystko świetnie, bardzo dużo przydatnej wiedzy dla początkujących takich jak ja. Martwi mnie jedna rzecz (pewnie nie tylko mnie): nie potrafię jeszcze dostrzec rezonansów o których często mówisz miksując gitary czy opowiadając o mikrofonach. Podejrzewam, że jest to spowodowane kombinacją kilku czynników: nie wiem gdzie ich szukać i na czym skupić uwagę, bariera sprzętowa, jakość dźwięku RUclips i być może... mój słuch? Macio, czy był już odcinek o rezonansach? Wiem, że dostajesz miliony propozycji tematów odcinków. Może jednak kiedyś ukaże się odcinek na ten - jakże ważny - temat? Pozdrawiam!
Fajnie potłumaczone, przejrzystym językiem.
A według ciebie lepiej starać się ukręcić coś z myślą o gorszym odsłuchu nawet jeśli jest to kosztem treści przy lepszym nagłośnieniu?
Trochę popapraną rzeczą jest to, że np. u mnie na kanale z muzyką, 60% wyświetleń to telefony. Nawet o to się dba, by muzyka brzmiała dziś dobrze na telefonach. Także w ogóle kosmos w drugą stronę.
30% wyświetleń to dopiero komputery, gdzie można zakładać, że ktoś ma lepsze nagłośnienie, a i to nie zawsze. Co prawda ktoś może wygodnie po BT się sparować w domku z czymś lepszym. Teraz przy AptX to już żaden problem brzmieniowy.
Niemniej to tłumaczy czemu zabieg z czymś pokroju tych Avantonów czy Auratonów C5 jest zasadny, zwłaszcza dzisiaj.
Panie i Panowie, temat wałkowany miliony razy, ale zawężę delikatnie obszar. Szukam jak najlepszej pary monitorów bliskiego pola do muzyki od rocka bo mocniejsze brzmienia. Jakie macie doświadczenia i co polecacie za parę w przedziale 1500-2000 miałem bardzo fajne Kali ale szukam nieco mniejszego gabarytu. Pomieszczenie będzie zaadaptowane akustycznie, ale póki co monitory będą stały bliżej ściany.
Pomieszczenie 12 m
Złotym środkiem będą pewnie 6-7 cali
Do produkcji i miksu, słuchawki mam więc interesują mnie tylko monitory
O ile dobrze zrozumiałem całą koncepcję to równie dobrze mogę wrzucić na master equalizer z LP: 90Hz i HP: 17KHz
to samo pomyslalem :)
to tak nie działa, ponieważ istotą Auratone jest jeden driver, brak crossovera i bassreflexu
Używasz Focal trio6 czy trio11?
Kolumny głośnikowe posiadają kilka takich samych przetworników to o czym mówisz to zestawy głośnikowe/ urządzenia głośnikowe lub tak jak wspomniałeś po prostu monitory studyjne ;)
OK, a czy nie można po prostu obciąć górę i dół na sumie z pełnopasmowego odsłuchu zamiast kupować kolejne paczki?
Może tego nie wychwyciłem ale ciekawi mnie czego używacie do przełączania się między monitorami?
Podbijam pytanie
Bardzo wartościowy materiał 🔥
Fajna bluza, moja ulubiona płyta tej kapeli :-)
O której płycie dokładnie mówisz?
Z mojej strony pełna zgodność z materiałem w tym filmiku. Sam posiadam Avantone MIXCubes Active i nie wyobrażam sobie pracy przy mixie a nawet masteringu bez kontroli na nich - na tych "kwadracikach" o wiele łatwiej i krótszą drogą dojdziesz do prawidłowych proporcji poszczególnych elementów w mixie oraz "porażą" Cię (jeśli w materiale odsłuchiwanym występuje...) zbyt jazgotliwy, natarczywy czy zmulony środek pasma .Zaś główny mój monitoring to zestaw średniego pola Neumann KH310A plus SUBWOOFER KH750 DSP. Gratuluję bardzo fachowo wytłumaczonego materiału na temat monitorów w studiu. Pozdrawiam
Posiadam od jakiegos czasu jeden Avantone lecisobie w mono i polecam
3:32 a to nie jest głośnik "szerokopasmowy"?
Jest, nikt normalny nie zrobiłby kolumny jednodrożnej z głośnikiem średniotonowym, zawsze w takich jednodrożnych kolumnach używa się głośniki szerokopasmowe, Maćkowi chyba bardziej chodziło o to, że głośnik ten przenosi głównie średnie tony, jak z resztą każdy szerokopasmowy głośnik.
Jest jest
Dzięki za materiał. To co mnie na maksa frustruje w monitorach studyjnych (testowałem takie do 3-4K za pare) to ciagle obecny szum :/
xD albo gadam totalne głupoty hehehe. Spoko, generalnie muszę sprawdzić na żywym i swoim uchu jak to wygląda, niedługo przyjadą mixcube to posłuchamy i ocenimy :)
Siema. Co sądzisz o monitorach koaksjalnych? :3
Szybkie pytanie typu tak/nie: Czy warto kupić monitory Yamaha HS 7?
Cześć, mam HS7 od 2 lat. Szczerze polecam. Same plusy. Jakość super. Ale największa zaleta dla mnie to cena. Pozdrawiam serdecznie.
@@siemekkisiel8963 i po reklamie.
Używam KRK RP6. Uważam że (na potrzeby domowego amatorskiego studia) są przyzwoite. W przypadku tego Avantone odstrasza mnie cena. Za głośniki, które z założenia nie są hi-fi i mają brzmieć gorzej od moich głównych chciałbym zapłacić mniej niż za te główne... tymczasem jeśli dobrze widzę to jeden taki Avantone kosztuje tyle co para moich KRK...
Jestem przekonany że można znaleźć znacznie tańsze monitory o podobnych parametrach...
Załóż w daw filtr na górę i dół, zrób mono i masz to samo.
To w końcu kolumny czy monitory studyjne? Tytuł wprowadza w błąd, bo nikt nie stosuje w reżysernii studia kolumn głośnikowych
Proszę bardzo, poprawione ✌
Odcinek jak najbardziej super, ale kurdebele te tytuły ostatnio wjeżdżają już w taki chamski clickbait, że ludzie nie oglądający NS regularnie po prostu odklikną po minucie-dwóch...
Fonia GK-122
Posiadam w swoim studio jeden MixCubes właśnie do miksu w mono. Wiem, że jeśli na nich coś brzmi dobrze to wszedzie zabrzmi dobrze ✌️😉
Swoją drogą, w kontekście MixCube’a, kiedyś zostałem zjechany przez jednego „specjaliste” na forum, gdzie wrzuciłem ofertę mojego studia, że „subwoofer bijący prosto w twarz to zaprzeczenie jakiejkolwiek wiedzy studyjnej” 🤣🤣
No a w czym problem, żeby założyć filtry na górę i dół oraz zrobić mono i słuchać na swoich monitorach pelnopasmowych? Dla mnie to zbędny wydatek a nie jest mały.