Вступ в літературу і метод розбору. Володимир Рафєєнко (Ч. 1/3)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 май 2024
  • Тайм-коди відео:
    00:00:00 Вступ в літературу. Чому Володимир Рафєєнко так дивиться на літературу і людину
    00:13:50 Феномен літературного персонажа
    00:18:35 Схема структури естетичного об'єкту
    00:27:25 Методологія розбору. Схема розвитку сюжету
    ---------------------
    Друзі, це повторення зустрічі з іншою групою
    Пропонуємо долучитись до перегляду першого сенсового блоку вступної зустрічі курсу "Світло розуміння" з Володимиром Рафєєнком!
    У цій частині мова йде про вступ в літературу та метод розбору
    Уся проблема розуміння художніх текстів полягає в тому, що їх зазвичай вживають, як їжу чи напої. Акт розуміння при цьому, як правило, не відбувається. Навіщо людині, яка вживає каву, розуміння? Каву не розуміють, каву п’ють.
    У кращому випадку, якщо справа доходить до свідомих зусиль, художнє висловлення інтерпретують, механічно пристосовуючи до вже існуючої реальності, не враховуючи принципів її автономного і самодостатнього існування. Інтерпретація живого тексту в сучасному освітньому просторі часто виконує функцію, яку виконує таксидерміст відносно тварини. Потрібно зробити так, щоби вона виглядала, як жива, але при тому не заважала існуванню інтерпретатора і вже наявних й існуючих-до-розбору сенсів. Тому саме ці перед-сенси стають єдиними, які інтерпретатор знаходить у художному творі. Ми завжди розуміємо до-розуміння. Кліше емпіричного перед-знання - ось одна з ключових проблем людського існування. Ми не бачимо істини, тому що завжди вже бачимо щось інше.
    Але та дійсність, яка сама по собі оприявнюється художньою структурою, живе всупереч нашим первісним примітивним розумінням. Вона є світло, що освітлює само себе. І наше завдання стати причетним динамічному розгортанню цього світла.
    У курсі, який ми вам пропонуємо, ми спробуємо прочитати і проаналізувати п’ять новел класичних американських авторів. Кожному розбору передуватиме невеличка філософська медитація. Рух по художній структурі ми станемо виконувати разом, тримаючи перед очима композицію тексту, персонажну сітку і той невмолимий факт, що диявол грає нами, коли ми не мислимо точно.
    ---------------------
    Плейлист "Світла розуміння": • Світло розуміння. Воло...
    ---------------------
    ☶ Експерт: Володимир Рафєєнко - український письменник, прозаїк і поет, представник сучасного українського постмодернізму. Член українського відділення «Пен-центру» (UKRAINIAN CENTRE OF THE INTERNATIONAL PEN).
    Жанр: роман.
    ---------------------
    Наші соціальні мережі:
    Telegram: t.me/cowoguru
    Facebook: / cowo.guru
    Для отримання повідомлень про нові відео натискайте дзвіночок (🔔).
    #література #вступвлітературу #володимиррафєєнко #методрозбору #людина #люди #персонаж #літературнийперсонаж #феноменлітературногоперсонажу #естетичнийобєкт #структураестетичногообєкту #схемаструктуриестетичногообєкту #методологіярозбору #сюжет #розвитоксюжету

Комментарии • 2

  • @user-ec8wn6ig7e
    @user-ec8wn6ig7e 14 дней назад

    Це одночасно просто й неперевершено. 👏👏👏

  • @user-gr2fu8qf9o
    @user-gr2fu8qf9o 15 дней назад

    Куди ж вона пропала совість?