2-ий рівень розуміння тексту "Уста чарівні й очі зелені" Селінджера. Володимир Рафєєнко (Ч. 3/3)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 апр 2024
  • Тайм-коди відео:
    00:00:00 Нащо нам усе це? Про що історія?
    ---------------------
    Друзі, це повторення зустрічі з іншою групою
    Пропонуємо долучитись до перегляду третього і останнього сенсового блоку вступної зустрічі курсу "Світло розуміння" з Володимиром Рафєєнком!
    У цій частині 2-ий рівень розуміння твору "Уста чарівні й очі зелені" Джерома Девіда Селінджера
    Уся проблема розуміння художніх текстів полягає в тому, що їх зазвичай вживають, як їжу чи напої. Акт розуміння при цьому, як правило, не відбувається. Навіщо людині, яка вживає каву, розуміння? Каву не розуміють, каву п’ють.
    У кращому випадку, якщо справа доходить до свідомих зусиль, художнє висловлення інтерпретують, механічно пристосовуючи до вже існуючої реальності, не враховуючи принципів її автономного і самодостатнього існування. Інтерпретація живого тексту в сучасному освітньому просторі часто виконує функцію, яку виконує таксидерміст відносно тварини. Потрібно зробити так, щоби вона виглядала, як жива, але при тому не заважала існуванню інтерпретатора і вже наявних й існуючих-до-розбору сенсів. Тому саме ці перед-сенси стають єдиними, які інтерпретатор знаходить у художному творі. Ми завжди розуміємо до-розуміння. Кліше емпіричного перед-знання - ось одна з ключових проблем людського існування. Ми не бачимо істини, тому що завжди вже бачимо щось інше.
    Але та дійсність, яка сама по собі оприявнюється художньою структурою, живе всупереч нашим первісним примітивним розумінням. Вона є світло, що освітлює само себе. І наше завдання стати причетним динамічному розгортанню цього світла.
    У курсі, який ми вам пропонуємо, ми спробуємо прочитати і проаналізувати п’ять новел класичних американських авторів. Кожному розбору передуватиме невеличка філософська медитація. Рух по художній структурі ми станемо виконувати разом, тримаючи перед очима композицію тексту, персонажну сітку і той невмолимий факт, що диявол грає нами, коли ми не мислимо точно.
    ---------------------
    Плейлист "Світла розуміння": • Світло розуміння. Воло...
    ---------------------
    ☶ Експерт: Володимир Рафєєнко - український письменник, прозаїк і поет, представник сучасного українського постмодернізму. Член українського відділення «Пен-центру» (UKRAINIAN CENTRE OF THE INTERNATIONAL PEN).
    Жанр: роман.
    ---------------------
    Наші соціальні мережі:
    Telegram: t.me/cowoguru
    Facebook: / cowo.guru
    Для отримання повідомлень про нові відео натискайте дзвіночок (🔔).
    #література #вступвлітературу #володимиррафєєнко #текст #розуміннятексту #2рівеньрозуміннятексту #устачарівнійочізелені #селінджер #джеромдевідселінджер #історія #історії #світлорозуміння #фоновізнання #розуміння #тексти #художнітексти #актрозуміння #людина #люди #свідомізусилля #висловлення #художнєвисловлення

Комментарии • 1

  • @TANYA-vlasova-UA
    @TANYA-vlasova-UA 13 дней назад

    Це цикл оповідань. Як я зрозуміла, їх треба читати всі. Для того, щоб зрозуміти що саме письменник хотів сказати. Щодо конкретно цього оповідання. Все залежить "чиїми очима" ми дивимось на ситуацію. Якщо дивитися через якогось персонажа, то буде вам зрада ліпшого друга, алкоголік ревнивець. Я поставила себе на місце Кожного . Немає там нічких зрад. А є чоловік, який закохався в молоду жінку, яку він абсолютно не розуміє. Його товариш це бачить і що може, те й робить. Бо отой п'яний нещасний щось почав вякать про самогубство. А неприємність ситуації в тому, що у нього побачення. І йому зовсім не до розборок і істерик. Абсолютно зіпсована ніч. І для дівчини. І для головного персонажа. І для сімейної пари. Що головне? Всі четверо були спустошені. Вичерпані. Однаково. Хоча у кожного були свої обставини.