Regular / Mid front-end developer - rozmowa o pracę!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 9 фев 2025
  • ⭐ zrozumiecreact... - Sprawdź nasz kurs React! ⭐
    👉 Zapisz się na newsletter: zaczynamyprogr... 👈
    🎤 Discord: / discord 🎤
    🔥 Zapisz się do grupy na FB: / zaczynamy.programowac 🔥
    Wielu i wiele z Was po raz pierwszy w życiu czekają rozmowy rekrutacyjne!
    Kiedy sam parę lat temu zaczynałem przygodę w IT to ciągle zastanawiałem się:
    Jak wygląda taka rekrutacja?
    Na co powinienem się przygotować?
    O co mogą mnie zapytać?
    Domyślam się, że wśród wiele osób na tej grupie męczą obecnie podobne pytania, dlatego nagrałem film, w którym staram się odwzorować potencjalną rozmowę techniczną. Mam nadzieje, że film odpowie na niektóre z Waszych pytań i uświadomi, że rekrutacja to nic strasznego i z każdej można wynieść ogromną dawkę wiedzy :)
    Przy okazji, jeśli macie jakieś pytania do samej rekrutacji to piszcie w komentarzach - chętnie podpowiem/opowiem/pomogę :)
    Miłego dnia!

Комментарии • 160

  • @JZP
    @JZP  2 года назад +1

    Poprzednie odcinki z rozmową na juniora:
    ruclips.net/video/g3VKD_voy0g/видео.html
    ruclips.net/video/da7wCXgcZK8/видео.html

    • @kedrus4987
      @kedrus4987 2 года назад

      Budzę się a tu najlepszy kanał wstawia film, żyć nie umierać

    • @JZP
      @JZP  2 года назад

      @@kedrus4987 🙇‍♂

    • @krytyk5107
      @krytyk5107 2 года назад +4

      Dla mnie taka rozmowa kwalifikacyjna jest niepraktyczna, sprawdziliście że osoba jest chodzącą encyklopedią i potrafi odpowiedzieć na nasze pytania coś ala matura. Zadania typu ciąg fibonacciego również jest po prostu nie praktyczne, jeżeli na szybko nie potrafił bym tego zrobić choć jestem programistą od 8lat to znaczy że się nie nadaję?. Taka osoba przechodzi rekrutacje a jest nieefektywna bo nie sprawdziliśmy jej wydolności pracy, czy poradzi sobie z żywym projektem, w jakim czasie wykona projekt dla tego średnio poszukiwanie programisty w polsce zamuje ROK! I odrzucani są naprawdę fajni ludzie tylko dla tego że na szybko nie potrafili odpowiedzieć na pytanie co jest dla mnie istnym szaleństwem!! Dla porównania w usa dostałem zadanie aby wykonać rest api z wyświetlaniem kilkudziesięciu danych z bazy json i miałem na to 8h jak normalna dniówka, zajęło mi to około 6h z dokumentacją i testami następnego dnia dowiedziałem się że mam pracę, w polsce otrzymywałem telefony że rekrutacja 'cyrk' będzie trwała miesiąć!! rozumiecie miesiąc czekania, oczywiście podziękowałem

  • @panstanisaw2799
    @panstanisaw2799 2 года назад +85

    Fajny odcinek, takie pytania rzeczywiście bardzo często pojawiają się na rozmowach.
    Byłoby super gdybyś na koniec pochylił się nad odpowiedziami kandydata i omówił gdzie popełnił błąd oraz rozwinął jego wypowiedzi w taki sposób jaki chciałbyś usłyszeć jako rekruter.

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +19

      Dzięki za feedback!

  • @rkendtoend
    @rkendtoend 2 года назад +21

    Łukasz, szacunek za odwagę 💪. Oglądając, poczułem się jak na rozmowie - te wszystkie emocje mają tam miejsce.

  • @joannaapa7047
    @joannaapa7047 2 года назад +7

    Brawo za odwagę Łukasz!

  • @craashu
    @craashu 2 года назад +11

    Rozmowa bardzo fajna, przyjemnie się Was obu słuchało. Jedyne co to mam wrażenie, że była trochę zbyt prosta jak na poziom mida. Mówię to z perspektywy juniora, który dopiero szuka swojej pierwszej pracy. Firmy teraz ze względu na taki natłok osób szukają ludzi, którzy mają już taką wiedzę. Trzeba się jakoś wyróżnić z tłumu i według mnie ta rozmowa była bardziej na poziomie juniora.

    • @SindonPLGamePlay
      @SindonPLGamePlay Год назад

      Rozmowy na mida są prostsze niż na juniora - takie moje spostrzeżenie

  • @Micha-gv8gv
    @Micha-gv8gv 2 года назад +3

    32:51 Sztos narzędzie. Więcej rekrutacji poproszę. Bardzo fajna seria. A może seria z zadaniami, które możemy spotkać na rozmowach rekrutacyjnych. Teoria teorią, ale zawsze umiejętność rozwiązywania mikro zadań jest ważniejsza. Wiedząc jak rozwiązać zadanie - uczymy się też teorii.

  • @Vizzini98
    @Vizzini98 2 года назад +11

    Więcej materiałów tego typu jak i komercyjnego pisania, podejścia do kodu.

  • @qw3qw378
    @qw3qw378 2 года назад +8

    Sztos jest ta seria. Chcemy więcej! :)

  • @Sumcio1000
    @Sumcio1000 2 года назад +4

    Super, gratuluje odwagi

  • @PoSzklanieINaTestowanie
    @PoSzklanieINaTestowanie 2 года назад +1

    Po uruchomieniu odcinka nastąpił missclick i wylądowałem na 45:29, gdzie macie błąd w tekście! "Jak sobie radzisz, GDZY czegoś nie wiesz?" Dotyk testera normalnie :-)
    Fajny materiał Panowie!

  • @linuxeducation4058
    @linuxeducation4058 2 года назад +1

    Świetne. Ja, pomimo, że Bash był kiedyś moim ulubionym narzędziem, poległbym na gicie ;) Czekam na kolejny materiał tego typu...

  • @PURPLEBLACK
    @PURPLEBLACK 2 года назад +6

    Propsy za odwagę dla Łukasza!
    Sam też miałem pytanie na prawdziwej rozmowie: co zrobić jak strona "wolno chodzi"?

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +5

      "Zamknąć drzwi żeby nie uciekła" he he xD

    • @szymonkrolikowski8713
      @szymonkrolikowski8713 2 года назад +1

      Myślałem, że z tym pytaniem sobie lepiej poradzi ale być może stres + chyba rzeczywiście jest rozłam między Front-end, a Web Developerem. Temat jest bardzo obszerny i odpowiedź na to pytanie mogła być bardziej złożona :D
      Niemniej jednak brawa za odwagę + chyba muszę zacząć aplikować na mida 🤣

    • @jakobo5521
      @jakobo5521 Год назад

      🤣@@JZP

  • @jip8793
    @jip8793 2 года назад +5

    Ciekawe to jest. Mieszkam w Niemczech i byłam może na 10 rozmowach o pracę (tam właśnie). Jestem junior FE z półtorarocznym stażem. Nigdy nikt mnie na żywo nie przepytywał z teoretycznej wiedzy. Moje rozmowy o pracę podzieliłabym na 2 kategorie: takie z zadaniem rekrutacyjnym i takie bez (dwa razy zdarzyło mi się otrzymac ofertę po samej rozmowie). Rozmowy z developerami były raczej moim opowiadaniem o tym, co robiłam w firmie, jakich technologii używałam, czego się uczę, jakie mam plany zawodowe itp. Oni natomiast opowiadali o firmie i odpowiadali na moje pytania dot. stanowiska. Jeśli dostawałam jakieś zadania to były to mini-apki. Miałam też raz proces rekrutacyjny z czterema etapami - najpierw zadanie na HackerRank(mój osobisty koszmar), potem sesja pair-programming (o wiele łatwiejsza), 30-minutowa prezentacja mojego wybranego projektu i na koniec rozmowa o zmianach społecznych(w ogóle nie związane z zawodem, ale firma stawia na różnorodność i etykę). Ale na żadnej z tych rozmów nikt mnie nie przepytywał z teorii, nie kazał mi tłumaczyć zagadnień jak w szkole przy tablicy. Nie, że coś krytykuję, po prostu ciekawi mnie skąd ta różnica.

    • @JZP
      @JZP  2 года назад

      No wiesz, są różne metody prowadzenia rekrutacji. Ten, który opisałaś jest bardzo dobry. Sprawdza twarde umiejętności w mniej stresujący sposób a potem ocenia umiejętności miękkie w luźny sposób. Byłby jednak trudny do pokazania w odcinku.

    • @jip8793
      @jip8793 2 года назад

      @@JZP tak, racja, byłoby to trudne to pokazania na filmie. Po prostu luźno się zastanawiam nad sensem ustnego przepytywania z teorii na rozmowach rekrutacyjnych ogólnie.

    • @JZP
      @JZP  2 года назад

      @@jip8793 Myślę, że kilka takich pytań jest ok, żeby szybko sprawdzić czy kandydat wie o czym mówi. Oczywiście rozmowa oparta tylko na takich pytaniach nie ma sensu.

    • @krytyk5107
      @krytyk5107 2 года назад +4

      @@JZP dlatego w polsce ogłoszenie o prace programisty leży na portalach ogłoszeniowych wiele miesięcy a nawet lat, przepytywanie ludzie w ten sposób to jakaś prechistoria zza czasów szkoły podstawowej. Wszędzie w europie i usa dostaje się zadanie rekrutacyjne lub jak się ma bardzo dobre portfolio to i bez tego. Bo jaki jest sens pytania pracownika np co to jest api czy asynchroniczność jak tworzył front end dla największych linii lotniczych, dla mnie po prostu coś takiego to obraza i marnowanie czasu, tak samo jak to że wszędzie są widełki wynagrodzeń oprócz polski, dowiadujemy się że mamy znać 20 freameworków mieć 5lat doświadczenia, spoko bo sam mam 9 i... o zarobkach dowiesz się w 3 poziomie rekrutacji za jakiś miesiąc jeżeli wgl się dostaniesz. W usa z miejsca piszą 20-50$ na godzinę gdzie w polsce można tylko pomarzyć o takich zarobkach, a rekrutacja jak jesteś ok i masz portfolio trwa 1-3dni gdzie po jednej rozmowie już cię biorą na próbę na miesiąc, sprawdzisz się i zostajesz.

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +1

      @@krytyk5107 Wiesz, to też nie chodzi o przepytywanie tylko o dyskusję. Zadajesz pytania i słuchasz jak kandydat odpowiada. Jak myśli, jak głęboko wchodzi w szczegóły, czy zadaje pytania wyjaśniające, jak sobie radzi, gdy czegoś nie wie itd. Przepytywanie dla samego przepytywania jest bez sensu ale nie wrzucałbym wszystkich pytań teoretycznych do jednego wora.

  • @QuickerThePlayer
    @QuickerThePlayer 2 года назад +2

    Coś wspaniałego brawo! Dzięki za waszą robotę! Pozdrawiam :)

  • @piegzini1269
    @piegzini1269 2 года назад +2

    Super odcinek, niektóre zagadnienia mnie zaskoczyły, sam musze je zgłębić :)

  • @MrEloska
    @MrEloska 2 года назад +17

    ***Żeby się zaraz na mnie hejterzy nie rzucili***
    Albo "marne" projekty jak na 2 lata doświadczenia albo bardzo mocny stres. Obstawiałbym jednak to 1wsze niestety, bo wywrotka na podstawach typu GET vs POST nie wypada na mida (nawet średnio wypada na juniora imo).

    • @gavlosq846
      @gavlosq846 2 года назад +1

      Taka prawda, taka rozmowa na mida nie istnieje, chyba że do bardzo słabej firmy, która szuka osiołka do mega legacy 😀

  • @Polskie_Pozytywne_Swiry
    @Polskie_Pozytywne_Swiry 2 года назад

    Fajne.Fajne..Przy okazji można się czegoś fajnego dowiedzieć :-) . Wstawiajcie więcej :-)

  • @micdepa8777
    @micdepa8777 2 года назад +5

    Jeszcze trochę brakuje, ale chłopak ma fajną bazę by w przyszłości rzeczywiście zostać midem. :)

    • @devman5813
      @devman5813 2 года назад +1

      Brakuje mu praktyki ;)

  • @arczy7807
    @arczy7807 2 года назад +3

    Na rozmowie jakby mnie zapytali "jak tam z gitem" chyba bym nie dał rady się powstrzymać i odpowiedziałbym "grypsowałem"

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +2

      xD

  • @grzesiekx441
    @grzesiekx441 2 года назад +3

    dobre code review to takie, które nie powoduje robienia całego taska od nowa

  • @Adam-em7lb
    @Adam-em7lb 2 года назад +4

    Fajny odcinek, daje lape w gore aczkolwiek czy tylko ja mam wrazenie ze pytania ktore tu padaja wedlug tytulu na mida/regulara obecnie to must have na stanowisko juniorskie ?

  • @k0bek
    @k0bek 2 года назад +3

    Ja bym popracowal troszkę nad przekazywaniem myśli, bo często kolega mówi za szybko, niewyraźne, przez co ciężko go czasem zrozumieć, rozumiem stres, ale ja bym popracował. Nie mam na celu nikogo urażenia.

    • @szokoTV
      @szokoTV 2 года назад

      Dzięki wiem że mam z tym duży problem i występ tutaj miałby kolejnym krokiem, bez stresu też za szybko mówię

    • @k0bek
      @k0bek 2 года назад

      @@szokoTV no i super, ważna jest świadomość i chęć pracowania nad sobą. Pozdro i powodzenia dalej!

    • @kontozamkniete9575
      @kontozamkniete9575 2 года назад

      @@szokoTV Współczuję :(

  • @pawelbochniak
    @pawelbochniak Год назад

    Obejrzałem całość w ramach takiego mojego 'sprawdzenia' umiejętności. Na wszystkie pytania odpowiedziałem dobrze, rozwiązałem zadania praktyczne. Gdybym był nieco starszy i wstrzelił się w rok 2019 to z pewnością dostałbym z tą wiedzą pracę.. dziś niestety dla firm ważny jest papierek, doświadczenie komercyjne, czego mi obecnie brakuje. W każdym razie przynajmniej wiem, że wcale nie jestem tak daleko w tyle, jak sobie to wyobrażam i z czystą głową mogę kontynuować naukę. Dzięki za film :)

    • @JZP
      @JZP  Год назад

      Powodzonka 💪

    • @Gunder06
      @Gunder06 Год назад

      Ja nie znam większości z tych rzeczy, a pracuję we pracuje we froncie z dwa lata. Ale nie znam js tylko ts

    • @macieja92
      @macieja92 Год назад +1

      @@Gunder06 przecież TS to rozszerzenie JS które koniec końców zrzucane jest do runtime i wykonuje Ci się zwykły JS w przeglądarce/konsoli, wszystko to co było w tym materiale siłą rzeczy jest w TSie

    • @djET0
      @djET0 Год назад

      To naściemniaj w cv co to za problem. Rynek pracy to wyścig gra. Im bardziej potrafisz się sprzedać tym lepiej - wygrają najsprytniejsi

  • @kamilek2530
    @kamilek2530 2 года назад +3

    funkcje na 4 sposoby:
    const arrowFunction = () => {}
    const functionExpression = function(){}
    function functionDeclaration(){}
    const functionConstructor = new Function()
    Chyba że niektóre to to samo, ale ja tak miałem na kursie który przerabiałem.

  • @vortexgaming8961
    @vortexgaming8961 2 года назад +1

    Świetna seria, prosiłbym tylko o lepszy dźwięk :)

  • @Gulgozaur
    @Gulgozaur Год назад

    Programowalem ostatnio z 10 lat temu na studiach. Większość o czym mówią wiele mi nie mówi ale tego fibanaciego jak bym sobie te formułki przypomniał to mam pomysł jak to zrobić ale niestety nie optymalnie ja bym robił żeby mi na piechotę liczyło i przy prostych programach na mocnych komputerach nie ma najmniejszego problemu natomiast to nie optymalne ponieważ tak bym ustalił to by od 1 liczył więc na małych liczbach spoko. Kwestia tego że u nas podjęcie było właśnie dużo na papierze rozrysowania na blokach. Natomiast jeśli chodzi o formuły to nic z tych studiów nie zostało.

  • @mateuszbialowas
    @mateuszbialowas 2 года назад +4

    ja bym chciał na taką rozmowę, ale niestety robię Fullstack w RubyOnRails. Niektóre pytania się pokrywają, no ale niektórych rzeczy w mojej pracy nie wykorzystam.
    Ostatnio przydała mi się wiedza różnicy POST vs GET więc:
    GET wysyła dane w części HEAD,
    a POST wysyła dane z części body.
    I np jeżeli mamy bardzo duży formularz, który wysyła 100 różnych paramsów do serwera to przeglądarka nie wyśle nam tego zapytania metodą GET, bo będzie za duży header. Na localhost będzie działać, ale jak wypchnąłem na stg to już nie działało. Jak zamieniłem wysyłanie formularza na metodę POST, to paramsy się wysyłały w części body i już wszystko działało.
    Polcam chodzić na różne rozmowy rekrutacyjne nawet dla zabawy. Może akurat się czegoś nowego dowiesz :)
    Trochę skipnąłem część jak był rozwiązywany algortym, no ale pytania oglądałem do końca. Pozdro fajny odcinek

    • @gavlosq846
      @gavlosq846 2 года назад

      Przesyłanie headerem? Lepiej doczytaj o HTTP

    • @nieczerwony
      @nieczerwony Год назад

      Przede wszystkim POST najczęściej zmienia stan albo efekt uboczny serwera i powinno być używane wyłącznie do umieszczania podmiotów w zasobach. Na przykład rejestracja nowego użytkownika.
      GET wysyła zapytanie i zwraca konkretny podmiot (dane) z zasobów. Powiedzmy, że jako parametr podajesz ID użytkownika i chcesz z serwera konkretne dane o jego profilu. Jak by mi Dev w moim zespole napisał POST do uzyskania danych z serwera to już by u mnie w zespole nie był.
      Ogólnie metody HTTP mają z grubsza swój odpowiednik w CRUD z bazy danych.

    • @gavlosq846
      @gavlosq846 Год назад

      @@nieczerwony i należy zaznaczyć, że to tylko umowne jest, zdefiniowane przez standard:P

    • @nieczerwony
      @nieczerwony Год назад

      @@gavlosq846 Oczywiście, że umownie ale z czysto praktycznego punktu widzenia jakby mi dev w zespole napisał POST do zwracania danych z serwera, to znaczy się że nie ma pojęcia choćby o protokole HTTP. Więc po co taki człowiek w zespole 😂

  • @KamilDrozdz
    @KamilDrozdz Год назад +1

    pozytywny wariat hah :D oby więcej takich filmów super!

  • @maciej3789
    @maciej3789 2 года назад +7

    Jeśli już pracuje w firmie i tworzył apki, o których wspomina to ma bardzo duże braki. Chyba kolega nie zagłębiał się za bardzo w teorię i nie analizował, jak działa JavaScript pod maską. Przy dzisiejszej konkurencji to chyba cud, że dostał te pracę. Wspomina o tym, że u nich nie testuje się wszystkiego, a on by bardzo chciał. Dostał pytanie jakie są testy, nie wie jakie są testy. O jakim midzie my rozmawiamy xD

    • @jip8793
      @jip8793 2 года назад +2

      ale zabolało xD

    • @devman5813
      @devman5813 2 года назад +2

      Praktyka ponad teorie kolego ;) Mógł mieć ogromną wiedzę stricte z Reacta ale nie o to były pytania, chociaż czas na zadanie zdecydowanie za długi, ale kolega to nadal Junior.

    • @maciej3789
      @maciej3789 2 года назад +4

      @@devman5813 Jak można mieć ogromna wiedzę z Reacta nie potrafiąc zrobić takiego zadania, które rozwiązują ludzie w technikum w jakimkolwiek języku XD Chyba ze zaczął naukę programowania od Reacta

    • @devman5813
      @devman5813 2 года назад

      @@maciej3789 Z doświadczenia wiem, ze moglo tak byc

    • @apraksajom2137
      @apraksajom2137 2 года назад

      Panie kolego, chyba nie zagłębiałeś się za bardzo w początek filmu.

  • @pertizm3849
    @pertizm3849 2 года назад +1

    Kilka dni temu zacząłem się interesować programowaniem i tak sobie dłubię i szukam w necie... ale po frazeologii usłyszanej tutaj lekko się przeraziłem, bo ani trochę nic nie rozumiem :o

  • @imieinazwisko2993
    @imieinazwisko2993 2 года назад +1

    Przy okazji tematu - Ciągu Fibonacciego, niechcący dowiedziałem się co to jest trójkąt Sierpińskiego!
    :-P

  • @warchlak8809
    @warchlak8809 2 года назад

    52:30 te pytania akurat były banalne, ale fakt, trudne jest wystąpić przed kamerą

  • @filipknias5701
    @filipknias5701 2 года назад +4

    Te zadanie nie za łatwe jak na mida ? Słyszałem o dużo trudniejszych zadaniach na rekrutacjach, ja np. dostałem myślę trudniejsze zadanie na rozmowie o staż

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +1

      Na czym takie zadania polegają?
      Jakie dostałeś zadanie?

    • @kontozamkniete9575
      @kontozamkniete9575 2 года назад +1

      Podpinam się do komu właściciela kanału. JESTEM CIEKAWY!

    • @Shiner7
      @Shiner7 Год назад

      Ciąg Fibonacciego to chyba coś od czego zaczęliśmy programowanie w C++ w liceum, nie sądzę żeby to była wiedza z którą można cokolwiek zdziałać, może co najwyżej dawać podstawę na jakiś staż wakacyjny.

    • @jinpai4444
      @jinpai4444 Год назад

      Pierwsza rozmowa ever xD
      Rozwiązanie słownie w powietrzu słowami.
      Zadania.
      1. Liczba Cantora.
      Dowód George’a Cantora o policzalności ułamków jest jednym z dość znanych dowodów współczesnej
      matematyki. Idea polega na ponumerowaniu ułamków z poniższego diagramu:
      1/1 1/2 1/3 1/4 1/5 ...
      2/1 2/2 2/3 2/4
      3/1 3/2 3/3
      4/1 4/2
      5/1
      W powyższym diagramie pierwszy wyraz to 1/1, drugi to 1/2, trzeci to 2/1, czwarty 3/1, piąty 2/2 itd.
      Utwórz funkcję, która dla zadanego parametru liczbowego, poda dany wyraz ciągu Cantora (ułamek).
      Dla przykładu:
      3 => 2/1
      14 => 2/4
      7 => 1/4
      2. Szeregowanie.
      Dany jest ciąg liczb rzeczywistych długości N. Podaj algorytm szukający najmniejszego spójnego fragmentu
      wektora o sumie najbliższej danej liczbie R.
      Przykładowy wektor:
      -1,2,5,-6,4,5,-9,5,1,-2
      Dla R = -3 wynikiem powinien być podciąg:
      -9,5,1
      3. Wyszukiwarka.
      Na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się jak to się dzieje, że taki np. Google potrafi w ciągu ułamków
      sekund przeszukać miliony stron w poszukiwaniu podanego przez Ciebie wyrażenia (czy jest to fragment słowa,
      czy też kilka ułożonych w regułę). Pomyśl moment i przedstaw strukturę danych i algorytm działania jaki
      mógłby skutecznie funkcjonować w takich warunkach. UWAGA: nie wymagam tutaj odkrycia Ameryki,
      chociaż byłoby to dodatkowym atutem 🙂.

    • @jurasjurkowski6884
      @jurasjurkowski6884 Год назад

      @@jinpai4444 Czy ja dobrze zrozumiałem. Miałeś to rozwiązać opisem słownym? :)

  • @fr33en3rgy2
    @fr33en3rgy2 2 года назад +2

    Zaraz będą setki tysięcy nowych programistów :-)

    • @devman5813
      @devman5813 2 года назад

      Skąd?

    • @bartekganko
      @bartekganko 2 года назад +1

      @@devman5813 ta rozmowa to kompletnie z dupy jest choc teraz kazdy idzie na programiste a nic nie umie xd

  • @VVoit
    @VVoit 2 года назад +5

    Ale JS jest chyba synchroniczny🤔 12:22

  • @rafaguzowski8104
    @rafaguzowski8104 2 года назад +1

    super, dawać tego więcej :D

  • @Monumatik
    @Monumatik Год назад +1

    let fib = (position) => position

  • @asztonselecta965
    @asztonselecta965 2 года назад

    Pracuje jako junior od roku w angielskiej firmie marketingowej - nie ukrywam, praca nie jest super rozwijajaca, robie dosc proste rzeczy w reactcie, uwazam ze ciagle jestem noobem, ale... chce zostac midem, czesto sie zastanawiam za jaki czas nim zostane lub jakiej wiedzy / umiejetnosci mi brakuje. Ogladajac ten material widze ze jestem na podobnym poziomie co Lukasz co szczerze podnioslo mnie troche na duchu... z ta roznica ze Lukasz pracuje juz w trzeciej firmie a ja od roku siedze w jednej i pracuje w 4 osobowym zespole. Czy moglbym prosic o jakies rady, wskazowki lub dobre slowo? :D

    • @JZP
      @JZP  2 года назад

      No pewnie mordeczko. Przede wszystkim, skoro już masz prace to najtrudniejsze etap za Tobą. Próbowałeś już wysłać CV do jakichś innych interesujących firm?

  • @keeezu_
    @keeezu_ Год назад +1

    z chęcią bym zobaczył rozmowę o prace w języku C++, Regular lub juniora

  • @tommuc8538
    @tommuc8538 2 года назад

    a w JS nie mamy przypadkiem 3 opcji na napisanie funkcji? Expression, Declaration i Arrow?

  • @Kuba_or_JJ
    @Kuba_or_JJ Год назад

    Dla fibi(5) powinno zwracać 5 nie 8 :) Najłatwiej to poprawić zwracając z funkcji y zamiast x

  • @kontozamkniete9575
    @kontozamkniete9575 2 года назад

    Możliwe aby cała rozmowa o pracę tak wyglądała czy na 100% byłyby jeszcze zadania praktyczne? Bo lekko mówiąc z takimi pytankami może bez wahania lecieć składać CV XD
    (Takie pytanko do was, załóżmy że jest się na pierwszej rozmowie o pracę i pójdzie fest marnie np odpowie się na 1 z 5 pytań. Nie będzie tak że ci rekruterzy będą na nas jakoś krzywo patrzeć w trakcie rozmowy?)

    • @szokoTV
      @szokoTV 2 года назад

      Nie, to właśnie jest profesjonalizm nawet jak na ani jedno pytanie nie odpowiesz dobrze to rekruter nie da po sobie znać,

    • @szokoTV
      @szokoTV 2 года назад

      Leć i składaj, rozmowa to tylko część z teamu zwykle jest jakies zadanko do zrobienia ect, ale pytanie są jaka najbardziej realne do dostania na rozmowę i

    • @kontozamkniete9575
      @kontozamkniete9575 2 года назад

      @@szokoTV DZIĘKUJĘ za odpowiedź!
      Dopiero teraz mi się wyświetliło bo żadnego powiadomienia nie dostałem xd

  • @koso4754
    @koso4754 2 года назад +1

    Super materiał. Czy po takiej rozmowie osoba rekrutująca jest bardziej na tak, czy na nie jeśli chodzi o zatrudnienie go w przedsiębiorstwie?

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +5

      Zależy od wielu aspektów. Między innymi:
      - jakich ludzi potrzebujemy,
      - ilu ludzi potrzebujemy i na kiedy,
      - jak kandydat wypadł na tle innych,
      - jak wyglądają oczekiwania finansowe kandydata.
      - itp

  • @amen5202
    @amen5202 2 года назад +2

    duze rzeczy mozna sie dowiedziec, dzieki!

  • @thebestchillsounds4780
    @thebestchillsounds4780 2 года назад

    Hmm zacząłem swoją pierwszą pracę w IT jakoś full stack developer. Było to ok. 5 miesięcy temu. W pracy byłem zostawiony sam sobie, nikt mi nic nie pomagał bo nikt nie miał czasu, tylko doraźne wskazówki. Na początku byłem na to dosyć zły, jednak teraz widzę, że WSZYSTKO co było w tym materiale to taka bułka z masłem, że mógłbym o 3 w nocy wyrecytować xD
    Także dzięki temu materiałowi widzę, że całe moje staranie i setki godzin spędzonych na praktyce nie poszło w las :D

    • @iJohnnyKnoxville
      @iJohnnyKnoxville 2 года назад +2

      Sam mam 5 miesięcy doświadczenia jako fullstack i mam wrażenie, że taka rozmowa jest odpowiednia na juniora, a nie na mida

    • @thebestchillsounds4780
      @thebestchillsounds4780 2 года назад

      @@iJohnnyKnoxville Na pewno zależy od firmy. Akurat jestem w trakcie zmiany pracy. Zobaczymy o co będą pytać. Ewentualnie podzielę się swoimi rozmowami :)

    • @kontozamkniete9575
      @kontozamkniete9575 2 года назад

      @@thebestchillsounds4780 Będę czekał:D

    • @thebestchillsounds4780
      @thebestchillsounds4780 2 года назад

      ​@@kontozamkniete9575 ​Dobra właśnie jestem po rozmowie i napiszę jakie miałem pytania na "Junior front end developer".
      1. Napisać algorytm TwoSum.
      2. Jakie complexity tego algorytmu jest.
      3. Jak dokładnie działa for loop (miałem pokazać bardzo dokładną analize, typu wyciągnać i przed loopa, i++ dać na koniec loopa itp).
      4. Obliczyć i podać "formula" ile razy ten algorytm się wykona.
      5. Przepisać algorytm, żeby był szybszy.
      6. Weszliśmy na jakąś strone, gdzie są rozkłady zajęć dla studentów i taki rozkład zajęc miałem zapisać w json format. Potem na drugi rozkład zajęc i miałem zoptymalizować pierwszy json format, żeby z drugiej strony też pasował.
      7. Co to jest "inheritance" w JS.
      8. Jak wysłać forma bez JS.
      9. Co to GET i POST, jak się od siebie różnia i co najważniejsze "Where do they store data?".
      10. Jak się robi query w adresie URL, i tutaj nam już zabrakło czasu.
      Jak widać, całkiem inne rzeczy niż tutaj :) Interview miałem po angielsku.

  • @Niceguy54444
    @Niceguy54444 9 месяцев назад +1

    to jest na mida? raczej juniora albo staż

    • @JZP
      @JZP  9 месяцев назад

      Dzięki z feedback. Tak z czystej ciekawości, jakich pytań się spodziewałeś? Byłeś też może na jakichś rozmowach ostatnio?

  • @paweupawel8890
    @paweupawel8890 9 месяцев назад

    na każdej rozmowie na jakiej byłem były pytania o Dockera a tutaj nic?

    • @JZP
      @JZP  9 месяцев назад

      Dogłębna znajomość Dockera (poza podstawowymi komend do uruchomienia czy zbudowania obrazu) nie jest moim zdaniem kluczowa dla front-end developera. Fajnie umieć, fajnie umieć sobie poradzić (używając dokumentacji) na wypadek problemów ale nie ma co pytać o Dockera dopóki nie rekrutujemy adminów czy site reliability engineerow

  • @Sebeklis
    @Sebeklis 2 года назад +6

    "Nie będzie algorytmów"
    30 minut pozniej: napisz mi algorytm obliczajacy ciag fibbonaciego :D

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +3

      Nie będzie "tricky" algorytmów :D

  • @Piotrula1999
    @Piotrula1999 2 года назад

    Ktoś podpowie co to za rozszerzenie do VSC gdzie '=>' lub '!=' zamieniało się w strzałkę i znak nierówności?

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +1

      Poszukaj sobie - "Ligatures Visual Studio Code"

  • @Sacheess
    @Sacheess 2 года назад +1

    Mam nadzieję że ten fibonacci to tylko stres, bo jednak bardzo słabo to wyglądało.

  • @mateuszw1524
    @mateuszw1524 Год назад +1

    Moim zdaniem rozmowa na takiego średniego juniora. Brawo za odwagę, bo gość się pokazał, ale jeżeli ktoś nie potrafi swojej wiedzy przełożyć na słowo zwłaszcza w tak technicznej branży ( np przy pytaniu o this lub event loop) to raczej słabo.

  • @hemanichius3941
    @hemanichius3941 Год назад

    Uwielbiam Kwach

  • @wiktor_333
    @wiktor_333 2 года назад +2

    Dzięki za film, chciałbym kiedyś tyle umieć :/

    • @macieja92
      @macieja92 Год назад

      Przecież to są pytania na juniora

  • @pariramacc
    @pariramacc 2 года назад +1

    Literówka w cv ;) i te lamersmie kropeczki xD. A cała reszta spoko :) Trochę za mało pytań stricte rekrutacyjnych, na które się zwykle trafia.

    • @luk123-g7h
      @luk123-g7h Год назад

      ta sam ich nie lubie, ale ładnie wygladaja XD

  • @kamill34
    @kamill34 2 года назад

    Spoko fajnie wyszło, niestety takie rozmowy teraz są na internship

  • @maszter0
    @maszter0 2 года назад +2

    Chyba pora wysłać cv na tego juniora ... ;)

  • @tryhuma
    @tryhuma 2 года назад

    bez omówienia co było ok a co nie to trochę średnio

  • @patrykkowalski1305
    @patrykkowalski1305 2 года назад

    Miało nie być pytań algorytmicznych, a potem z Fibo wyskoczyłeś.

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +4

      Come on, to nie jest super skomplikowany algorytm. Ma jasne wymagania i nie ma pułapek po drodze. Podstawy programowania

    • @patrykkowalski1305
      @patrykkowalski1305 2 года назад

      @@JZP Ok, cofnąłem, posłuchałem początek raz jeszcze i powiedziałeś "nie będzie TRICKY algorytmicznych zadanek", więc zwracam honor.

  • @pawelnwg546
    @pawelnwg546 2 года назад +1

    Hej, jest opcja na odcinek z C#/backend rozmową na mida?

    • @JZP
      @JZP  2 года назад

      Na backend jest szansa!

  • @magdalenasadowska7065
    @magdalenasadowska7065 7 месяцев назад

    kandydat dobrze nadrabia braki w wiedzy umiejętnościami miękkimi

  • @fannoth1
    @fannoth1 2 года назад

    12:41, były dwa pytania, jedno do okoła a i tak bez poprawnej odpowiedzi, a drugie to odpowiedz wyssana z palca, bo nigdy nie słyszał o tym.. nie wiem czy dalej oglądać :(

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +12

      Hej!
      Może chcialbys/chcialbys wystąpić w kolejnym odcinku z serii i pokazać wszystkim jak powinno się odpowiadać?

    • @fannoth1
      @fannoth1 2 года назад +4

      @@JZP pochlastałbym się jakbym po roku doświadczenia nie wiedział czym jest POST, to powinien być filmik z junior (troszkę wyżej niż entry level), a nie mid.

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +2

      Nie odpowiedziałeś na pytanie 🤔

    • @fannoth1
      @fannoth1 2 года назад +1

      @@JZP nie, nie chcę wziąć udziału gdy prowadzący nie jest osobą obiektywną, klepiesz go po plecach za każdą złą odpowiedź. Jak ma się czegoś nauczyć jak będzie miał całą karierę usłaną różami?

    • @JZP
      @JZP  2 года назад +3

      To może chcesz poprowadzić następna rozmowę i pokazać nam jak to się robi?

  • @LukMatx
    @LukMatx 2 года назад

    Ogarnąłem Fibonacciego, nie będąc nawet juniorem xD

  • @bartek3xe164
    @bartek3xe164 2 года назад +1

    Czy to są bracia? XD

    • @JZP
      @JZP  2 года назад

      Bracia? :D

    • @bartek3xe164
      @bartek3xe164 2 года назад

      @@JZP bardzo podobni :DD

  • @dojnishi
    @dojnishi Год назад +1

    nawet na juniora jest za slaby

    • @szokoTV
      @szokoTV Год назад +2

      dzieki a juz midem jestem dziwna sytuacja

  • @berliner5005
    @berliner5005 2 года назад

    ile zarobi junior na b2b ?

    • @JZP
      @JZP  2 года назад

      Zależy od wielu czynników, trudno generalizować