Я от іноді думаю, що ніби слідкую за багатьма толковими людьми, але після того як Юра випускає черговий випуск то розумію, що цих цікавих людей ще непочатий край. Дякую УТ2.
По перше - лайк, по друге - серденько за тему, на яку я навіть розраховувати не могла❤як економіст я просто у захваті за подкаст ''популярна економіка'' здорової людини ❤❤❤
Дуже дякую за такий цікавий та широкий випуск! Шкода, що не змогли/не захотіли розкрити тему ухиляння від сплати податків працівниками ІТ індустрії через схему ФОП, де фактичний регулярний щомісячний дохід за певні обсяги роботи видається за «підприємницьку діяльність» з певним оборотом коштів.
ПДВ на продукти харчування в Німеччині - 7%, в дуже заподаткованій Франції (46% податків від ВВП) - 5,5%. Тобто, базові щоденні товари мають дуже знижену ставку.
Супер! Як за звичай, дуже цікаво, інформативно, навчально і - давайте ще! І так, відволікайтесь, занурюйтесь і не контролюйте ні-в-якому разі час! Дякую.
57:57 видатки на чиновників то не лише їх зарплати а і утримання. Якщо частина працює не ефективно то нащо вони? Скорочення таких працівників і спрощення системи дозволить збільшити ЗП для ефективних і піднявши рівень їхньої задоволеності і зменшивши корупцію. І якщо підняття ЗП не є таким великим відсотком ( раніше про чиновників) то чому ж ця базова потреба для освіти не може бути покрита.ю? Освітяни вивчають наступне покоління а як показує звіт PISA to це мега важливо зараз щось вирішувати.
Та тут не тільки дозвільна система. Є взагалі непотрібні органи, такі як управління сільського господарства, яке існує в кодногому районі та області. Як рудимент партійного управління сільским господарством в радянські часи. А наприклад Держпродспожив служба вимагає знищення урожаю, який вирощений з дослідного насіння. Під час війни знищувати урожай!
Про податок з доходів з патреону: завжди можна заплатити як фізособа. Річна декларація, 19.5% і совість чиста. Тобто проблема не в складності адміністрування, а в тому, що не хочеться платити 19.5%
По-моєму ж в Україні не можна здійснювати систематичну господарську діяльність просто як фізособа без оформлення ФОП, або постановки на облік в податковій, як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність. Фізособа може займатись інвестиціями, і якимось несистематичним дріб'язком і, мабуть, все.
Висновок склався тільки один: Росте наступний "Гетьманцев" і щипач гусей 😔. Обличчя інше, слова інші - суть та сама. Рано чи пізно дозбираєтеся тих податків до такої степені що не буде з кого збирати, бо залишаться одні пенсіонери як заручники обставин і так звані збирачі (чиновники і податківці). В підтвердження моїх слів розгляньте вікову структуру населення України..
дуже дякую за випуск! є таке питання, пробачте якщо дурне 😃 Зараз в новинах регулярно зʼявляються повідомлення про використання ПДФО на місцях не за призначенням. В чому складність на час воєнного стану змінити законодавство таким чином, щоб ПДФО не утримувалось?
Стосовно громадського розподілу бюджету Є дуже кумедна, та в одночас гнітюча, історія яку я бачу в своєму міському ТГ каналі (зробимо тут припущення, що то не проплачені пости) де один за одним ідуть пости: 1. Скільки вже можна класти той асфальт і бруківку!? Дайте гроші армії 2. "Фотка ями на дорозі, тротуарі тощо" Міська влада, агов! Вже "якась кількість місяців" не лагодять, на що ідуть наші податки? кінець.
1:43:00 соки, навіть українські, мають бісити всіх завжди. Супер шкідливий продукт - цукроза та фруктоза, без волокон. Цукор скаче, калорії, печінка покривається жиром. Юрко, даєш спец випуск з дієтологом!
Гарний випуск, гарний спікер. По податках було б круто окремо випуск, можна з прикладами якраз з відпритого бюджету, це була би бомба думаю (і заодно пояснення що не вірто 20% ПДВ додавати до 5% свого ФОП для розрахунку ефективного податку, як дехто любив раніше на форумах ДОУ).
А я чесно кажучи подивився на цю людину яка вчилась на держ службовця і не знає що люди платять на митниці, я інколи купую і знаю що платять на те що вище 150 евро 10 відсотків мито, і 20 % ПДВ і 1.5 военний збір, причому ПДВ нараховується на мито і маємо 32.5%. Далі, каже моя спеціалізація податки та збори але не вивчав які податки та збори в найуспішнішій економіці світу. Що вони там вивчали, як будувати соціальну державу зразка ссср ?
Дякую. Юрко, якщо ви пишете в два трека звук, будьласка, коли ви одночасно говорите - розводьте треки по правому і лівому каналу, щоб не втрачалась інформація
Цим всім псевдоекономістам що сидять на зарплаті у держави як гість я скажу що Кухар підтримуючи 10-10-10 ще м'яко виразився тому що зниження податку це тільки проміжна ціль, а насправді кінчева ціль для найкращої моделі економіки це відсутність податків і держави взагалі. Поки держава не зникне війну буде виграти майже неможливо. Виграти війну може тільки вільне суспільство.
Я б платив податки зі своїх "лівих" доходів, як би не треба світити якісь договори, яких немає, не треба реєструватись, як піжприємець. Просто, податок з доходу. Це ж гроші, хіба вони непотрібні в бюджет?
1:28:00 Ринкові методи стимулювання виробництва - це правильно, але як це вʼяжеться із позицією Держаудит служби про те, що будь-який прибуток на держконтрактах - це втрати держави? Яке тут ринкове стимулювання, якщо прямо заборонено отримувати прибуток?
Політика ЦЕС втілюється в життя вже 10 років. Памʼятаю виступи Івана Міклоша у 2014р і ось вже 10 років цього податкового божевілля. Кожного року ми втрачаємо 500 тис українців. І що далі? До якого рівня повинна впасти економіка чи населення щоб Юрій сказав - так, щось ми не те робимо?
Дякую за увагу, Павле. Ви ще забули згадати Фіалу, Сороса та рептилоїдів, які свідомо депопулюють нашими руками території України, щоб створити новий Сіон в полях Херсонщини!
@@yuriigaidai5195 ви забули згадати про те, що ПДВ сплачується в Україні авансом, що є блокування, що є фіктивний ПДВ з фіктивним експортом, а так все ОК, все як в ЄС. Рептилоїдів поки не бачив, бачу вас з Гетманцевим, людей, які стоять на захисті Мінздоху
@@sebastianovych ПДВ адмініструється справді криво, в чому новина? Детально описувати схеми торгівлі поадктовим кредитом та фіктивних відшкодувань на непрофільному каналі? Щодо блокування накладних... подивіться, як зробила Італія з е-інвойсами. Там контрагент взагалі отримує інвойс лише після валідації податковою. Хоча так, акцент треба зміщувати на пост-контроль.
воно канєшно цікавіше про ка'ярні та штучний інетелєкт ніж про військову економіку, але народ правильні питання задає - військова економіка - це також економіка і вона може давати зростання, тільки не питайте про неї у гинвєстбанкірів :)
Додам ще, через маленькі зарплати і премії звичайні робітники дуже залежать від керівництва, типу я працюю в органах місцевого самоврядування, і з/п мінімальна і премія, і якщо я зроблю не так як хоче керівник мені можуть не дати премію
це біда не стільки маленьких зарплат, як маленького ринку праці в певній місцевості. Якби було б куди вам піти хай на таку ж зарплату, то ви б вільніше дихали. І навпаки, якщо у вас альтернатив немає, то незалежно від розміру зп ви будете заглядати в рот начальству.
31:32 нюанс з податком на нерухомість в тому, що інвестори як раз податки і не платять. оформлюючи різного типу договори позики. в решті решт реальний покупець буде першим, який заплатить податки, а в реальних покупців купівельна спроможність і так впала. саме тому ринок оренди і росте швидше інфляції. Тож, не думаю, що податок на нерухомість вирішить якусь проблему. Хіба що створить нову, коли інвесторам буде не цікаво інвестувати на ранній стадії будівництва, а у забудовників не вистачить власних коштів для будівництва до введення в експлуатацію самотужки. Скоріш за все на пропозицію вплине, що призведе до ще більшого здорожчання житла
Питання про російську економіку не розкрито. Кажуть, що у них держава дає вигідні кредити підприємствам, які виготовляються продукцію по воєнному замовленню (тобто збільшують ВВП). Потім держава купує у них продукцію по замовленню, таким чином підприємства віддають кредит і заробляють. Увесь цей час на цих підприємствах працюють люди (тобто знижуються безробіття). І додаткова умова - не можна виводити гроші за кордон (тобто гроші залишаються в економіці). Таким чином через їхню воєнку запускають собі економіку. Так само як робило США у другій світовій. Чи це вже не воєнна економіка? Поясніть, будь ласка
Подивіться Владіміра Мілова, він пряснює детально. Якщо коротко - вони повторють економічні підходи срср кінця 80-х, з відповідним прогнозованим результатом.
Мабуть перманентне перекладання бруківки, ремонт стадіонів та купа іншого зашквару більш ефективніші ніж воєнна економіка в країні під час війни. Зроз, так переможемо.
Я б Сергія Фурсу рекомендував як економіста. Досить професійно і доступно розповідає про події в економіці (звичайно не враховуючи ефіри в НВ, де він більше про політику з Сичем)
Про податки з патреону - я вважаю що це потрібно на фоп, а якщо на фіз, тоді 19,5%. Якщо я отрмаю з умовного adsense на фоп, то там договора теж особо немає. Просто грощі зайшли і заплатив податок
я колись дитиною, на першій роботі, отримав фуру товару порахував пдв і наївно поніс директору на підпис а той обматюкав мене бо я чомусь думав що моя робота все красиво порахувати а не зробити так щоб ми нічого не платили, врешті це і сравді була робота фін директора це він перекидував податкові зобов'язування між юридичними особами а я просто рахував і возив звіти але тоді в мене світ переворнувся догори дригом, так от як воно працює!))) ну і питається нахіба той пдв? щоб вертати цого наближеним до бюджетного корита? для справедливості зниження пдв стимулювало аграрку але ну стали ми аграрною країною ото вже щастя
Там наче мова йшла про те, що податківці вимагають платити не за ставками податків, а за орієнтовним коефіцієнтом від оберту. Мак через розміри і іноземний капітал менш вразливий до пугалок українського фіскала
читав Ханну Арендт у неї є така теза що раніше державою управляли аристократи, вони за це мали привілеї права і таке інше але згодом владу здобула буржуазія а її загалом було пофіг, буржуазія заробляла гроші з бізнесу а не тому що мала владу і перші парламенти були або дискусійними клубами, а все вирішував монарх або з партіями що мали вузький фінансовий інтерес, звідси скандали типу панамського каналу або мілітарна політика в колоніях, перші партії умовно там землевласників соромились заявляти що вони партія землевласників, тобто представляють частину суспільства і лобіюють свої власні інтереси, щоб виправдатись вони розказували про священну землю, про важливість аграрки, пролетарії взагалі озброїлись класовою боротьбою! але насправді більшості виборців умовно не землевласникам і не пролетаріям було пофіг шо там з бюджетом і вже після першої світової, коли обвалилася влада буржуазії і з'явилися національні держави, появилися партії що апелюють до наддержавних інтересів типу соціал-християн, партії відкрили для себе мовчазну більшість яка не має політичного інтереса але все таки має голос, з'явились фашисти націоналісти, массовий виборець, до якого звертались на рівні пропаганди а не на рівні програми і інтересу. У нас якось ця еволюція парламентаризму пройшла повз і нам здається що умовно існують демократи і консерватори, що вони по різному розуміють національний інтерес США, насправді не можна по різному його розуміти, просто одні пропонують воювати з росією а інші кажуть що можна змусити до перемовин. Інтерес один бо при владі завжди коаліція і частина опозиційного уряду відповідальна за політику, якщо становише потім погіршиться то вони не зможуть сказати а це все демократи а ми були проти. Звісно механіка буває різна але загальна ідея така а зовсім не в тому що 5 років ми будували одне а наступні 5 будем його ламати бо змінилась влада
У мене враження, що ведучий говорить із лайт версією Гетьманцева😢. Податки нормальні, середні, але всі оптимізуються або не платять, ЗП у бюджетників маленькі, і не важливо що це мільйони неефективних людей, тільки податківців 15 бригад (40тис) ще БЕБ 30тис на 100тис ТОВок. Ведучий раніше розказував про криву Лафера, а тут платіть більше податків, ліберали - мудаки нічого не шарять. А суть в тому що ті надходження підуть на барабани. 😢
А захмарні пенсії чиновників, яких начебто небагато зі слів Гайдая, по якій статті видатків йде, це часом не соціалка? А потім він дивується, а чому у нас такі видатки на соціалку... Ну так порахуйте не тільки зарплати, а ще і пенсії чиновників, силовиків, судей тощо...
Збір на гвинтівку в рамках великого збору «Гнів пречистий» від «Повернись живим»
🔗Посилання на банку
send.monobank.ua/jar/7L3Y6hLsmi
+
@@maxsytnik7123 дякую вам!
+
Я от іноді думаю, що ніби слідкую за багатьма толковими людьми, але після того як Юра випускає черговий випуск то розумію, що цих цікавих людей ще непочатий край. Дякую УТ2.
По перше - лайк, по друге - серденько за тему, на яку я навіть розраховувати не могла❤як економіст я просто у захваті за подкаст ''популярна економіка'' здорової людини ❤❤❤
Дуже дякую за цей неймовірно цікавий і корисний випуск! Обовязково треба регулярно повторювати такий формат з паном Юрієм!
Треба з Юрієм окреме шоу, хоч раз на місяць 😊
Дякую, крутий випуск
Шкода, що лише 2 години, такий гість заслуговує на всі 10 годин
Супер цікава бесіда, майже як лекція в універі) дякую за кваліфікованого співрозмовника.
я послухай по спотіфай, але прийшов зробити актив і тут
дякую за цікавий випуск
купуйте облігації
супер розмова, не часто дивлюсь подібне на 2 години. Ведучий крутий та гість крутий + і класно зіграна партія.
Один з найбільших випусків. Лайк, комент, донат 💙💛
Радий, що в мене дійшли руки до цього відео. ❤
Читаю Юрія в ФБ. Радію, що в нього є час писати)
Дуже класний гість, треба регулярні виспуски
Чекаємо на наступний випуск!
Дякую за цей ❤
Дуже дякую за такий цікавий та широкий випуск! Шкода, що не змогли/не захотіли розкрити тему ухиляння від сплати податків працівниками ІТ індустрії через схему ФОП, де фактичний регулярний щомісячний дохід за певні обсяги роботи видається за «підприємницьку діяльність» з певним оборотом коштів.
Перестаньте заздрити, ідіть працюйте в ІТ.
ПДВ на продукти харчування в Німеччині - 7%, в дуже заподаткованій Франції (46% податків від ВВП) - 5,5%. Тобто, базові щоденні товари мають дуже знижену ставку.
Дякую за цікавий та дуже корисний випуск!
П.С. Обовʼязкове декларування доходів для всіх громадян вирішило б багато проблем, які тут обговорювались.
класс, буде круто послухати відповіді на питання які не встигли
а ще подумав що послухав би експетрну думку про міжнародну політику
Супер! Як за звичай, дуже цікаво, інформативно, навчально і - давайте ще! І так, відволікайтесь, занурюйтесь і не контролюйте ні-в-якому разі час!
Дякую.
57:57 видатки на чиновників то не лише їх зарплати а і утримання. Якщо частина працює не ефективно то нащо вони? Скорочення таких працівників і спрощення системи дозволить збільшити ЗП для ефективних і піднявши рівень їхньої задоволеності і зменшивши корупцію.
І якщо підняття ЗП не є таким великим відсотком ( раніше про чиновників) то чому ж ця базова потреба для освіти не може бути покрита.ю? Освітяни вивчають наступне покоління а як показує звіт PISA to це мега важливо зараз щось вирішувати.
Та тут не тільки дозвільна система. Є взагалі непотрібні органи, такі як управління сільського господарства, яке існує в кодногому районі та області. Як рудимент партійного управління сільским господарством в радянські часи.
А наприклад Держпродспожив служба вимагає знищення урожаю, який вирощений з дослідного насіння. Під час війни знищувати урожай!
Дуже цікаво про економіку, дякую за випуск!
дякую за інтервю з паном Юрієм, я на фб в основному щоб читати його пости (та ще декількох людей)
Дякую за випуск. Дуже цікаво
Юрій, дякую.
Повторюйте такий формат.
Дуже цікавий випуск з фаховим співрозмовником. Дякую.
Дякую за чудову розмову!
Випуск більше про податки, ніж про економіку, як на мене. Чекаю на продовження дискусії
Про податок з доходів з патреону: завжди можна заплатити як фізособа. Річна декларація, 19.5% і совість чиста. Тобто проблема не в складності адміністрування, а в тому, що не хочеться платити 19.5%
По-моєму ж в Україні не можна здійснювати систематичну господарську діяльність просто як фізособа без оформлення ФОП, або постановки на облік в податковій, як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність. Фізособа може займатись інвестиціями, і якимось несистематичним дріб'язком і, мабуть, все.
Такий молодий економіст - а вже соціаліст.
Дякую за випуск
Дякую! Дуже крутий і цікавий випуск.
Гайдай крутий чувак. Нещодавно відкрив його для себе
Юра, я глянув всі випуски зі Стадним, давай ще більше відосів з Єгором
З Гайдаєм тільки починаю дивитись
дуже крутий і корисний випуск, клас
прослухав на одному подиху, офігів коли сказали, що вже 2 часа прошло.
Цікавий гість.
Висновок склався тільки один: Росте наступний "Гетьманцев" і щипач гусей 😔. Обличчя інше, слова інші - суть та сама. Рано чи пізно дозбираєтеся тих податків до такої степені що не буде з кого збирати, бо залишаться одні пенсіонери як заручники обставин
і так звані збирачі (чиновники і податківці). В підтвердження моїх слів розгляньте вікову структуру населення України..
Дякую за дуже цікавий випуск
Треба підвищити пенсійний вік і підвищити народжуваність, тоді кількість платників податків з часом перестане скорочуватися.
Класні чашки!!! І цікаво послухати, звичайно
дуже дякую за випуск!
є таке питання, пробачте якщо дурне 😃
Зараз в новинах регулярно зʼявляються повідомлення про використання ПДФО на місцях не за призначенням. В чому складність на час воєнного стану змінити законодавство таким чином, щоб ПДФО не утримувалось?
Стосовно громадського розподілу бюджету
Є дуже кумедна, та в одночас гнітюча, історія яку я бачу в своєму міському ТГ каналі (зробимо тут припущення, що то не проплачені пости) де один за одним ідуть пости:
1. Скільки вже можна класти той асфальт і бруківку!? Дайте гроші армії
2. "Фотка ями на дорозі, тротуарі тощо" Міська влада, агов! Вже "якась кількість місяців" не лагодять, на що ідуть наші податки?
кінець.
Давайте регулярний випуск про економіку?
1:43:00 соки, навіть українські, мають бісити всіх завжди. Супер шкідливий продукт - цукроза та фруктоза, без волокон. Цукор скаче, калорії, печінка покривається жиром. Юрко, даєш спец випуск з дієтологом!
Якраз новорічні цілі, всіх хочуть похудати, записуються в спортзал
Про Кухара мем)
особливо від порівняння гостя та Михайла)
класний випуск, дякую 🖤
Треба запросити на наступне інтерв'ю податкового консультанта, стало цікаво що в нас можна податкові відшкодування отриманти на навчання дітей
Дякую за гостя! До речі, чув що у Словаччині 2% своїх податків можеш спрямувати на громадську чи благодійну організацію.
При всій повазі до Чмута, він якраз і доклався по молодості, до того, щоб ми втратили певні можливості, а тепер бідкається.
Кухар та Іванов - стрьомні персони, про яких я почув від Скрипіна.
Дякую. Дивлюсь
Так, треба новий тір. На випуски про економіку від двох Юр
ага, і зробити його найдорожчим, бо економіка має бути профіцитною))
Гарний випуск
Дякую за інтерв'ю
Гарний випуск, гарний спікер. По податках було б круто окремо випуск, можна з прикладами якраз з відпритого бюджету, це була би бомба думаю (і заодно пояснення що не вірто 20% ПДВ додавати до 5% свого ФОП для розрахунку ефективного податку, як дехто любив раніше на форумах ДОУ).
Жаль УТ-2,не дослухав, враження що слухаю нового комсомольця-популярні лозунги без розкриття проблеми
дуже мило ви клішуєте думки які вам не симпатичні, втім, в мене ніколи і не стояло задачі щоб цей контент подобався)
@@yt-2 я ваш прихильник, але буду писати коли штанга ,а коли ні
Дякую!
За тематику лайк не дивлячись. А тепер послухаємо)
Теза про "володієш - якщо можеш знищити" реалізувалась на прикладі київстару.
Здається його хтось знищив...
Зниження податків не працює - тому залишайтеся бідними й надалі
А я чесно кажучи подивився на цю людину яка вчилась на держ службовця і не знає що люди платять на митниці, я інколи купую і знаю що платять на те що вище 150 евро 10 відсотків мито, і 20 % ПДВ і 1.5 военний збір, причому ПДВ нараховується на мито і маємо 32.5%. Далі, каже моя спеціалізація податки та збори але не вивчав які податки та збори в найуспішнішій економіці світу. Що вони там вивчали, як будувати соціальну державу зразка ссср ?
Дякую.
Юрко, якщо ви пишете в два трека звук, будьласка, коли ви одночасно говорите - розводьте треки по правому і лівому каналу, щоб не втрачалась інформація
дуже цікаво, запрошуйте гостя ще і бажано не раз
Дуже цікавий гість. Дякую за відео. Чи є у нього ютуб канал?
Цікаво, але розбір податкових ставок це реально гон і пуста трата часу
класний випуск
Цим всім псевдоекономістам що сидять на зарплаті у держави як гість я скажу що Кухар підтримуючи 10-10-10 ще м'яко виразився тому що зниження податку це тільки проміжна ціль, а насправді кінчева ціль для найкращої моделі економіки це відсутність податків і держави взагалі. Поки держава не зникне війну буде виграти майже неможливо. Виграти війну може тільки вільне суспільство.
Я б платив податки зі своїх "лівих" доходів, як би не треба світити якісь договори, яких немає, не треба реєструватись, як піжприємець. Просто, податок з доходу. Це ж гроші, хіба вони непотрібні в бюджет?
1:28:00 Ринкові методи стимулювання виробництва - це правильно, але як це вʼяжеться із позицією Держаудит служби про те, що будь-який прибуток на держконтрактах - це втрати держави? Яке тут ринкове стимулювання, якщо прямо заборонено отримувати прибуток?
Політика ЦЕС втілюється в життя вже 10 років. Памʼятаю виступи Івана Міклоша у 2014р і ось вже 10 років цього податкового божевілля. Кожного року ми втрачаємо 500 тис українців. І що далі? До якого рівня повинна впасти економіка чи населення щоб Юрій сказав - так, щось ми не те робимо?
Дякую за увагу, Павле. Ви ще забули згадати Фіалу, Сороса та рептилоїдів, які свідомо депопулюють нашими руками території України, щоб створити новий Сіон в полях Херсонщини!
@@yuriigaidai5195 ви забули згадати про те, що ПДВ сплачується в Україні авансом, що є блокування, що є фіктивний ПДВ з фіктивним експортом, а так все ОК, все як в ЄС.
Рептилоїдів поки не бачив, бачу вас з Гетманцевим, людей, які стоять на захисті Мінздоху
@@sebastianovych ПДВ адмініструється справді криво, в чому новина? Детально описувати схеми торгівлі поадктовим кредитом та фіктивних відшкодувань на непрофільному каналі? Щодо блокування накладних... подивіться, як зробила Італія з е-інвойсами. Там контрагент взагалі отримує інвойс лише після валідації податковою. Хоча так, акцент треба зміщувати на пост-контроль.
воно канєшно цікавіше про ка'ярні та штучний інетелєкт ніж про військову економіку, але народ правильні питання задає - військова економіка - це також економіка і вона може давати зростання, тільки не питайте про неї у гинвєстбанкірів :)
Додам ще, через маленькі зарплати і премії звичайні робітники дуже залежать від керівництва, типу я працюю в органах місцевого самоврядування, і з/п мінімальна і премія, і якщо я зроблю не так як хоче керівник мені можуть не дати премію
це біда не стільки маленьких зарплат, як маленького ринку праці в певній місцевості. Якби було б куди вам піти хай на таку ж зарплату, то ви б вільніше дихали. І навпаки, якщо у вас альтернатив немає, то незалежно від розміру зп ви будете заглядати в рот начальству.
Після розчарування від відео з Федоровом, тут - чисте задоволення..дякую ❤
31:32 нюанс з податком на нерухомість в тому, що інвестори як раз податки і не платять. оформлюючи різного типу договори позики. в решті решт реальний покупець буде першим, який заплатить податки, а в реальних покупців купівельна спроможність і так впала. саме тому ринок оренди і росте швидше інфляції. Тож, не думаю, що податок на нерухомість вирішить якусь проблему. Хіба що створить нову, коли інвесторам буде не цікаво інвестувати на ранній стадії будівництва, а у забудовників не вистачить власних коштів для будівництва до введення в експлуатацію самотужки. Скоріш за все на пропозицію вплине, що призведе до ще більшого здорожчання житла
Питання про російську економіку не розкрито. Кажуть, що у них держава дає вигідні кредити підприємствам, які виготовляються продукцію по воєнному замовленню (тобто збільшують ВВП). Потім держава купує у них продукцію по замовленню, таким чином підприємства віддають кредит і заробляють. Увесь цей час на цих підприємствах працюють люди (тобто знижуються безробіття). І додаткова умова - не можна виводити гроші за кордон (тобто гроші залишаються в економіці). Таким чином через їхню воєнку запускають собі економіку. Так само як робило США у другій світовій. Чи це вже не воєнна економіка? Поясніть, будь ласка
Подивіться Владіміра Мілова, він пряснює детально. Якщо коротко - вони повторють економічні підходи срср кінця 80-х, з відповідним прогнозованим результатом.
кацапи запускають військову економіку, а переймаємось оподаткуванням кав'ярень та проблемами штучного інтелекту на ут-2
1:08:40 спрощення дало б можливість малому бізнесу стати хоча б середнім.
Мабуть перманентне перекладання бруківки, ремонт стадіонів та купа іншого зашквару більш ефективніші ніж воєнна економіка в країні під час війни. Зроз, так переможемо.
Я б Сергія Фурсу рекомендував як економіста. Досить професійно і доступно розповідає про події в економіці (звичайно не враховуючи ефіри в НВ, де він більше про політику з Сичем)
Про податки з патреону - я вважаю що це потрібно на фоп, а якщо на фіз, тоді 19,5%. Якщо я отрмаю з умовного adsense на фоп, то там договора теж особо немає. Просто грощі зайшли і заплатив податок
/божеякекончене/ Але дякую побачив як може виглядати мусорило від економічної науки
я колись дитиною, на першій роботі, отримав фуру товару порахував пдв і наївно поніс директору на підпис а той обматюкав мене бо я чомусь думав що моя робота все красиво порахувати а не зробити так щоб ми нічого не платили, врешті це і сравді була робота фін директора це він перекидував податкові зобов'язування між юридичними особами а я просто рахував і возив звіти але тоді в мене світ переворнувся догори дригом, так от як воно працює!))) ну і питається нахіба той пдв? щоб вертати цого наближеним до бюджетного корита? для справедливості зниження пдв стимулювало аграрку але ну стали ми аграрною країною ото вже щастя
"Податки у нас невисокі, вони середні," "МакДональдс чи не єдиний ресторанний бізнес який має змогу заплатити всі податки."
)))
Там наче мова йшла про те, що податківці вимагають платити не за ставками податків, а за орієнтовним коефіцієнтом від оберту. Мак через розміри і іноземний капітал менш вразливий до пугалок українського фіскала
читав Ханну Арендт у неї є така теза що раніше державою управляли аристократи, вони за це мали привілеї права і таке інше але згодом владу здобула буржуазія а її загалом було пофіг, буржуазія заробляла гроші з бізнесу а не тому що мала владу і перші парламенти були або дискусійними клубами, а все вирішував монарх або з партіями що мали вузький фінансовий інтерес, звідси скандали типу панамського каналу або мілітарна політика в колоніях, перші партії умовно там землевласників соромились заявляти що вони партія землевласників, тобто представляють частину суспільства і лобіюють свої власні інтереси, щоб виправдатись вони розказували про священну землю, про важливість аграрки, пролетарії взагалі озброїлись класовою боротьбою! але насправді більшості виборців умовно не землевласникам і не пролетаріям було пофіг шо там з бюджетом і вже після першої світової, коли обвалилася влада буржуазії і з'явилися національні держави, появилися партії що апелюють до наддержавних інтересів типу соціал-християн, партії відкрили для себе мовчазну більшість яка не має політичного інтереса але все таки має голос, з'явились фашисти націоналісти, массовий виборець, до якого звертались на рівні пропаганди а не на рівні програми і інтересу.
У нас якось ця еволюція парламентаризму пройшла повз і нам здається що умовно існують демократи і консерватори, що вони по різному розуміють національний інтерес США, насправді не можна по різному його розуміти, просто одні пропонують воювати з росією а інші кажуть що можна змусити до перемовин. Інтерес один бо при владі завжди коаліція і частина опозиційного уряду відповідальна за політику, якщо становише потім погіршиться то вони не зможуть сказати а це все демократи а ми були проти. Звісно механіка буває різна але загальна ідея така а зовсім не в тому що 5 років ми будували одне а наступні 5 будем його ламати бо змінилась влада
Не знав про звязок Дарта Вейдера, канал Ісландія та Ківалова.
Неочікуваний поворот 😮
додайте посилання на гостя в опис
додали
Плекаю надію що хтось з влади подивіться це притомне відео і щось відкладе у себе в голові
Клас, пан Юрій дуже крутий
А які є варіанти для інвестицій у виробництво?
Цікавий випуск, дякую за відео
У мене враження, що ведучий говорить із лайт версією Гетьманцева😢. Податки нормальні, середні, але всі оптимізуються або не платять, ЗП у бюджетників маленькі, і не важливо що це мільйони неефективних людей, тільки податківців 15 бригад (40тис) ще БЕБ 30тис на 100тис ТОВок. Ведучий раніше розказував про криву Лафера, а тут платіть більше податків, ліберали - мудаки нічого не шарять. А суть в тому що ті надходження підуть на барабани. 😢
держава завжди витрачає 50% на зайві речі. Добре що держава є тягарем кожної людини на землі, тож це не заважає будувати капітали😂
Цікавий випуск і пізнавальний. Дякую!
Добре що хоча б податку на деруни немає)
Останній Капіталіст засмутився його згадкою в такому контексті. Прокомунікуйте один з одним.
може я неуважно слухав, але здалося, що Юрій хотів сказати більше і коперсив інфо, щоб стисло за все сказати і трохи складно було за всім слідкувати(
Гість працював аудитором, далі інспектором в Раді бізнес-омбудсмена. Тепер його питають експертну думку по економіці. Де логіка?
Оцей шматок про податки треба оформити и продавати як вебінар. Школам дати безкоштовно
А в чем проблема купить sp500?)
А захмарні пенсії чиновників, яких начебто небагато зі слів Гайдая, по якій статті видатків йде, це часом не соціалка? А потім він дивується, а чому у нас такі видатки на соціалку... Ну так порахуйте не тільки зарплати, а ще і пенсії чиновників, силовиків, судей тощо...
4:54 -- біг ділдо
хух, я вже перелякалася, шо це Сергій Гайдай
А нашо ви обмежуєте час того випуска? Ну то ж скарб, йобен бобен, най буде ж !