Az öntözőrendszer gyakori hibái és megoldásai

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 фев 2023
  • Ebben a videóban azokat a hibákat mutatjuk be amivel a leggyakrabban keresnek meg minket az üzletben. A hiba okát is feltárjuk és megoldásait is!
    0:21 - "Folyik a szórófej"
    04:24 - "Nem locsol,elromlott a szórófej"
    07:28 - "Spriccel a víz a csepegtetőcsőből"
    10:38 - "Nem működik az egyik zóna"
    Ha tetszett a videó iratkozzatok fel a youtube csatornánkra és támogassatok minket egy lájkkal! :)
  • НаукаНаука

Комментарии • 17

  • @bencetolnai7073
    @bencetolnai7073 Год назад

    Szuper! Köszönjük!

    • @boroszlan
      @boroszlan  Год назад

      Köszönjük szépen! :)

  • @tibortodor183
    @tibortodor183 3 месяца назад

    Jó napot! Nekem egy másik nagyon idegesítő problémám van az általam beüzemelt öntözőrendszerrel! 4 kör van, Rainbird, a csőszivattyú után pedig egy pedrollo easypress 2 nyomáskapcsoló! Miután lejár az öntözési ciklus a szórófejek mindig kibújnak a földből és “kiköpnek” egy kis vizet mintha újból indulna az öntözés. Ez mind a 4 körnél tapasztalható és az öntözés után kb 3-4 óráig csinálja ezt úgy 15-20 percenként!!! Gondolom mivel ezzel elmegy a nyomás a rendszerből ezért a nyomáskapcsoló leáll és a következő öntözést csak úgy indítható ha lemászok az aknába és visszakapcsolom az easypress 2-t! Borzasztó idegesítő!

    • @boroszlan
      @boroszlan  3 месяца назад +1

      A jelenségből arra lehet következtetni, hogy a szelepek nem zárnak tökéletesen (lehet, h homokol a kút), a nyomás leesik, ezért bekapcsol a szivattyú, ekkor a nyomás nélkül egyáltalán nem záró szelepeken keresztül átszalad a víz (felugranak a fejek), majd a szelepek zárásával a folyamat ismétlődik. Az átszivárgó víz miatt leesik a nyomás, s így tovább. A gyakori kapcsolást az Easypress hibaként érzékeli és letilt.
      A víz tisztaságát kéne vizsgálni, a szelepeket takarítani. Vagy a tiszta víz biztosítása (homokleválasztás, szűrés), vagy a szennyeződéseket jobban tűrő szelepek használata lehet a megoldás. Milyen szelepek vannak beépítve?

    • @tibortodor183
      @tibortodor183 3 месяца назад

      @@boroszlan Valóban nagyon homokol a kút! A szűrőt (ami a mágnesszelepek előtt van) 2 hetente lehetne tisztítani de van, hogy ez elmarad :( Rain bird HV 1 mágnesszelep van beépítve.

    • @boroszlan
      @boroszlan  3 месяца назад +1

      A RainBird HV szelepekkel csak akkor találkoztam, amikor szerviz során lecseréltem őket. Az egyel stabilabb, DV 100-as sorozat is nagyon érzékeny a szennyeződésekre. Talán a Krain Pro 100-as szelep és a TORO TPV szelepek biztos tolerálják, de a szórófejekben is problémákat okozhat a homok, ha másban nem, az élettartamukat nagyban csökkenti.

  • @gfsjgdfhkvxs9790
    @gfsjgdfhkvxs9790 Год назад

    Üdv Dezső vagyok.
    Most szeretnék öntözőrendszert telepíteni és
    szeretném kérdezni ,hogy egy 600 nm-es területen (30*20) ,amin 5 db tölgy 2 db dió egy cseresznye ,szilva és alma van ,mit tanácsolnátok ,több kissebb rotátoros es spray szórófej ,vagy inkább kevesebb nagyobb rotoros szórófej lenne hatékonyabb. Hunter vagy Rainbird.
    A vízhozamom 2,8 bar-on 39 l/ perc ,vagy 3,5 bar-on 27 l/ perc.
    Válaszotokat előre is köszönöm.

    • @boroszlan
      @boroszlan  Год назад

      Kedves Dezső!
      Minél nagyobb (rotoros) szórófejeket használsz, annál alacsonyabb a bekerülési költség. Viszont a fák miatt lehet, hogy csak alacsonyabb szögkilépésű fúvókákat tudsz használni. Ennél pontosabban csak a területet látva lehet meghatározni.
      Ha bármilyen kérdésed felmerül keress minket bátran: a bolt@boroszlan.hu email címen vagy 0630/331-5355-ös telefonszámon.

    • @gergelyszabo9225
      @gergelyszabo9225 Год назад +1

      Szia! Esetleg a kábelek (vezérlő, esőérzékelő) védőcsőbe húzásáról kaphatnánk videót? Valami porszívós módszerről hallottam. Valamint a kültéri vezérlő felrakásáról? Azt kell valami aljzatba csatlakoztatni mint a beltérit? Nagyon jók amúgy a videók! 😊

    • @boroszlan
      @boroszlan  Год назад +2

      @@gergelyszabo9225
      Szia!
      Felírjuk a listánkra! A videónk nagy részét az üzletben tudjuk csak felvenni, a külső helyszínen forgatott videókat nehezen tudjuk megoldani, de rajta vagyunk,hogy megoldjuk! :)

    • @gergelyszabo9225
      @gergelyszabo9225 Год назад

      @@boroszlan szuper köszönjük!

    • @gfsjgdfhkvxs9790
      @gfsjgdfhkvxs9790 Год назад

      OK köszönöm a címet és a tel. számot.

  • @gergelyszabo9225
    @gergelyszabo9225 8 месяцев назад

    Az átfolyásszabályzós mágnesszelep (hunter pgv101) nél hiába szabályoztam le, mindig előjött a kalapácsütés valamilyen formája. Egy rá csatlakoztatható nyomáscsökkentővel 2bar ra állítva elhárult ez a probléma.

    • @boroszlan
      @boroszlan  8 месяцев назад +1

      A vízkalapács efektus egy romboló hatású, hosszirányú hullámmozgás, ami abban az esetbe tud fellépni, ha a víz áramlási sebessége meghaladja a 2,4 m/s-ot. A mágnesszelepknél ez mindíg a szelep előtti szakaszon lép fel. A zárás akkor is ütésszerű, ha nem lép fel ez a jelenség. Az átfolyás szabályzós szeleppel (ha nem hibás) mindenképpen le kell tudni szabályozni a víz áramlási sebességét, hiszen a határolót egészen üthözésig be lehet hajtani, ahol a membrán már nem képes megemelkedni, a szelep nem tud nyitni.

  • @gergelyszabo9225
    @gergelyszabo9225 Год назад

    Ha a mágnesszelep miatt szivárog bármilyen módon a víz, a vízóra aknában lassan de pörög a mutató nem? Hisz szivárgás van..

    • @boroszlan
      @boroszlan  Год назад +1

      Szia! Ez nem minden esetben igaz. A beépített vízórák érzékenysége nagymértékben eltér, különösen a csepegő, szivárgó víz tekintetében. Ha egy zóna alacsony pontján folyamatos tócsásodás van, akkor is biztos lehetsz benne, hogy átereszt a szelep, ha az óra nem mozdul. Többször találkoztam olyan öntözési célú almérővel, vagy a hozzá tartozó főmérővel, ahol csak az egyik mérőt hozta mozgásba az enyhe szivárgás.

    • @gergelyszabo9225
      @gergelyszabo9225 Год назад

      @@boroszlan köszönöm!