2:12 szemközti él oriantáció 2:30 oldalt lévő él orientáció 2:47 összes él orientációja 4:20 szimmetrikus kereszt 4:47 asszimetrik kereszt 5:10 8 5:25 space invader oldal 5:44 space invader ekőre 6:22 3 sarok permutáció, 6:36 inverze 7:11 E perm. 7:55 U perm. bal, jobb: 8:14 8:40 H perm. 9:03 Z perm.
A PLL-eket kb 2-3 hónap alatt tanultam meg, az OLL-eket vagy 1 évig tanultam, de elég lusta voltam az új algók tanulásában. Meg lehet tanulni az egész Fridrichet 2-3 hónap alatt :)
+Zoli Safran Szia, igen. Bár hivatalosan nem létezik kisbetűs jelölés, de régebben azt jelölték vele, hogy dupla rétegen kell fordítani, nem csak a külsőn. Most a hivatalos jelölése ennek egy w-vel történik, tehát pl. Rw, de régen ezt r-ként jelölték sok helyen.
Köszi a feltöltést, rengeteget segített. Az összes kétlépcsős OLL képletet megtanultam, plusz tudok kb. 7-8 PLL-t, így levittem 33 mp-re a rekordom és most ostromlom az 50 mp-es átlagot. 2-3 hónapja kezdtem amúgy kockázgatni. A Valk 3 power M-et és a YLM-et is te ajánlottad, mindkettő zseniális. Még 1x köszi. :-)
+szilárd szász Szia, Roux-al sem leszel kevesebb idő alatt gyorsabb. A Firdrich szerintem egy picit még gyorsabb is. Ha váltanál rouxra, megint hónapokig kéne gyakorolnod, hogy egyáltalán a mostani időidet megközelítsd. Tehát a válaszom, hogy nem túl valószínű. Nem leszel a rouxtól mágikusan gyorsabb mint amit Fridrich-el el tudtál érni :)
Hector Gonzalez, nincs engedélyem válaszolni a commentedre (hajrá youtube!), tehát válaszolok így: Egy kockánál a "cornercutting" is fontos szempont, nem csak az, hogy hogyan forog:) Az x és az y átfogásokat jelölnek, a w pedig azt, hogy dupla réteget fordítunk, pl. Rw' a 3x3x3on ugyanaz mint egy L' és egy átfogás.
Igen, 3x3x3on úgy is szoktuk jelölni, nagyobb kockákon már nem. De azért megjegyzem, hogy hivatalosan (tehát a Fewest Moves versenyszámban) egyik sem számít érvényes forgatásnak :)
Nem az volt a gáz, hogy gyors lett volna, csak amin linkeltél nem ez van, és az valahogy nem fekszik, és nem akarom mindig videón visszanézni ezt. Köszönöm :D
Helló! Nagyon jó a videó és érthető is. Olyan kérésem lehetne, hogy amit linkeltél nem működik..... sajnos, és engem nagyon érdekelne azon algoritmusok sora amit mutattál csak azért így videóból nagyon nehéz lenne lekörmölni. Megköszönném a segítséged.
Válaszolok a sok commentre egyben: Talán a Dayan Guhong a legjobb kocka, de sok az alternatíva, ez főleg forgatási stíluson múlik. A rekordom 7.67 mp. A legnagyobb kockám 7x7x7. Magyar leírást így hirtelen nem tudok a Fridrich algókról. Valószínűleg van valahol (legalábbis annak idején biztosan volt), de nekem is keresgélnem kéne most, hogy megtaláljam. :
Először megijedtem, hogy mennyi algoritmust kell megtanulni de szerencsére voltak olyanok amelyeket már tudtam. Pl a sárga kereszt felfordítása. Nem villogni akarok de nekem arra sokkal kézreállóbbak az algoritmusaim, meg rövidebbek de kinek mi áll kézre ugyebár. Meg ezt azoknak mondom akik tanulják még, hogy a sarkok orientálásánál azt az esetet leszámítva, amikor kettőt kell megcserélni egymás mellett, mindegyik állást egylépésben kilehet cserélni azzal az algoval amivel a megaminx csillagát orientáljuk az utolsó sorban. Csak egy random rossz sarokban kell kezdeni. Valamint van olyan eset amikor ugyan azzal egy lépésben permutálod az egyész felső sort. Ezeket kitapasztalgattam remélem segítek ezzel valakinek. 😀
Az elve az, hogy két 1x2x3 blokkot rak ki, Utána permutálja és orientálja az utolsó oldal sarkait és éleit, és utána csak az M és az U rétegeken fordítva rendezi a maradék éleket, de én nem tudom a metódust, tehát nem fogom tudni részletesen elmagyarázni. :)
én úgy szoktam hogy a két sor után a sarkokat probálom kirakni csak akkor nem tudom kirakni a négy sarkot ha kettő sarok megvan a másik két sarok felvan cserélve pl narancs kék fehér és a narancs kék citrom felvan cserélődve ekkor mit tudok tenni a kirakás érdekében?
Köszönöm szépen ezt a videót, már minden algoritmust megtanultam ebből, +tudok kb. 8-10 PLL-t. Ezzel sikerült lemennem 1 perces átlag alá és 42 mp a PB-m. Mit javasolnál, mire érdemes ráfeküdni ez után, hogy 30 mp alá tudjak menni? (A keresztet már megoldom fejjel lefelé 6-8 lépésből, de az F2L-nél csak az alap állásokkal operálok)
Értem ! Köszönöm ! Még lenne egy olyan kérdésem hogy sokszor van olyan hogy az jön ki nekem hogy a már orientáltam és úgy van a sárga alatti sor hogy egymással szemben két sarkot kéne megcserélni és a mellette lévő két élt is , mert a többi mind jó . Köszönöm Előre is !!
Nem tudom jól láttam -e a videódban ,hogy az orientációk után a felső oldal élei nem feltétlen lettek jó helyen, de te viszont a permutációt már úgy kezdted, hogy azok a helyükön vannak már. Lehet,hogy nekem nem esett le és ki kell jönnie, de ez a rész nekem nem annyira jött át.( Bocs a problémázgatásért :D )
Az elején ahol bemutattam a lényeget pont egy olyan permutáció volt (A) ahol az élek rendezve voltak. De a videóban mutattam algoritmust az élek rendezésére (U, Z és H permutációk) tehát nem kéne hogy gond legyen vele ha megtanulod ezeket :)
Szia Ágoston! Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted az lehetséges-e az, hogy ha eddig Fridrichhel raktam(tudom az összes PLL-t plusz az f2l-t) és 25mp-s átlagom van, és ha elkezdem gyakorolni a rouxot akkor jobb időket rakjak?(mármint ha rouxxal rakom) Csak mert a 25mp nem olyan jó idő és itt még lehet,hogy lehagyja a fridrichet. Előre is köszi! (Jó kockázást :D)
Azon az oldalon, ahol a permutációk, és orientációk vannak, ott egy-két algoritmusnál elakadtam.A gondom az, hogy van (x) (w) (y) lépések, amelyekről nekem fogalmam sincs. Ha tudnál segíteni előre is megköszönném. :) (Amúgy nekem nemtudom milyen fajta kockám van, cimke nincs rajta, nevét nem ismerem, de baromi jól forog, és azért nem esik könnyen szét.)
Változó, hogy kinek mi jön be legjobban. Egészen mostanáig Dayan Guhongot ajánlottam mindenkinek. Sokak szerint a Fangshi és a Moyu Weilong a jövő kockái. A napokban fogom megrendelni őket. :)
Nincsen. Ha valaki csak a suneokat tudja, ha megfelelő irányban csinálja őket, és tudja mikor hogy fogja, akkor a sarkokat fel lehet fordítani vele, de a fridrichnek épp az az értelme, hogy algókat tanulunk, hogy hatékonyabbak legyünk. 🙂
A következő kérdésem lenne : Sokszor néztem rubikos videókat Feliks Zemdegs-ről és Mats Valks-ról . És azt láttam , hogy ők más metódussal rakják ki ... Lehetséges lehetne ezt valahonnan megtudni hogy melyik az mert nagyon megszeretném tanulni . Válaszodat előre is Köszönöm !!
Ágoston Török Azt szeretném kérdezni, hogy a Sony Vegas miután megvágod meg elkészíted a kész videódat, létrehoz egy új VEG típusú fájlt azaz amit megvágtunk . Azt fel lehet tölteni RUclips-ra ? És még azt szeretném megkérdezni, hogy tudsz egy olyan programot, ami javít a videó minőségén , hogy ne legyen olyan pixeles ? :) Köszi előre is ;)
Kedves ágoston ha lehetne leírnád a sárga jereszt kirakásánál a harmadik esetben használt algo ritmust (nem birtam lekövetni, és ha lehetne magyarul jobb=j,bal=b stb.) Előre is köszönöm
Ha az ember nagyon lusta,vagy nehezebben tanulja az algoritmusokat, akkor a kétlépéses PLL-nél elég megtanulni 6 algoritmust - a a hármas sarokcserét ki lehet hagyni.
Koszonom a válaszodat. Én pont most tanulom a 2 look PLL-t. Úgy néz ki, hogy azt is tobféleképpen lehet megoldani. A sarkok csrére van egy Headlight-es algó, amivel a másik két sarkot rendezzuk, és még egy agó, amit akkor használsz, amikor nem látsz sehol headlight-tot és az egyszerre rendezi mind a 4 sarkot. Aztán maximum egy korrekcoós mozdulat ahogy a lenti keresztnél, és a sarkok meg vannak oldva. Ěs mehetunk az élekre
Szia! (megint :D) Nem tudom, hogy én voltam béna fridrichhel de miért van,hogy máris jobb átlagot teszek rouxxal?Fridrich vagy Roux?(bocsi a kérdésekért) :D
És van 4x4x4 kockád ? Mert esetleg arról is csinálhatnál egy videoót mert én nemrég vettem egyet de minden videó amit néztem számomra érthetetlenné vált miután kiraktam a közepeket :/ Viszont jó lett a vidi máris elkezdem tanulni az algokat :D
Nem egészen értem miről beszélsz. A videóban minden tisztán élorientáció és tisztán sarokorientáció benne van. 47 OLL nincs benne a videóban (ugyanis kétlépéses OLL-t tanítottam itt).
Ágoston! Remek a videóid! Sokat tanultam belőlük. Nemrég kaptam egy összekevert kockát és akárhogy is próbálom, a végén a sárga oldalnál mindig az jön ki, h páratlan élű sárgát látok. Vagy egyet, vagy hármat. Pedig eddig ilyennel még sosem találkoztam a saját kockámon több száz kirakás után sem, mindig párosan jöttek ki az élek a sárga utolsó oldalon. Van ötleted? Köszi!
Hát ez az, én is erre gondoltam, meg is kérdeztem, de azt mondták, h nem lett sohasem szétszedve, és összerakva vették természetesen. De hát lehetetlen, h páratlan él jöjjön ki... Fura. :) Még tipp? :D
A betűk az oldalakat jelentik: F - front - szemközti B - back - hátsó U - up - felső D - down - alsó R - right - jobb L - left - bal Mindig úgy kell forgatni a megadott oldalakat, hogy a szembe néznél vele, akkor az óramutató járásával megegyezően forduljon! Ha vessző van a betű felett, akkor óramutató járásával ellentétesen egyszer-egyszer. Ha ott van mellette egy kettes, akkor értelemszerűen kétszer.
A betűk az oldalakat jelentik: F - front - szemközti B - back - hátsó U - up - felső D - down - alsó R - right - jobb L - left - bal Mindig úgy kell forgatni a megadott oldalakat, hogy a szembe néznél vele, akkor az óramutató járásával megegyezően forduljon! Ha vessző van a betű felett, akkor óramutató járásával ellentétesen egyszer-egyszer. Ha ott van mellette egy kettes, akkor értelemszerűen kétszer.
Szia Ágoston! Megint én volnék . :-) A videóban különböző és persze jó kockákat lehet látni.Te honnan rendeled a kockáidat? Tudom a véleményedet a rubik stúdiós kockáról.Ezért is szeretnék váltani. Előre is köszönöm a választ!
+Klaudia Pillér Szia. Pl. www.lightake.com , de ha nem szeretnél várni amíg megjön (drágábban) biztosan találsz eladó versenykockát Facebookon a Rubik kocka adok-veszek csoportban.
Tudnál segíteni?a dayan zhanchi kockákba vannak azok a torpedók,amikor megakadályozzák a kocka szétesését,és ez miatt nem is tudom kivenni az élkockát bármennyire is próbálkozok,milyen technikát tudnál ajánlani?(néztem egy két videót de azok a kockák sokkal lazább szerkezetűek és sokkal könnyebben kijönnek a helyükről)
de nem fog eltörni?vagy az nem törik csak így el?mert attól félek hogy ha olyan erősen próbálom kipattintani és lehet hogy nem a jó technikával akkor eltörik
Nincs olyan algó ami csak két sarkot cserél ki, és az éleket békén hagyja. 3-as és 4-es sarok csere lehetséges, kettes nem (illetve csak úgy, ha 2 él is cserélődik).
Én felmentem arra az oldalra ami a leirásban van, és ott az OLL-eket próbálgattam és ahogy csináltam az algokat nem jött ki a sárga oldal.Pedig megnéztem jól tartottam a kockát jól csináltam az algot de utána még éleket kellett cserélnem.Ez most hogy lehet?
Azt rontjátok el szerintem, hogy azt gondoljátok hogy ha kész állapotban megcsináljátok egyszer akkor kijön az az állás amire gondoltok. Pedig kész állapotból többször meg kell csinálni az algoritmust hogy kijöjjön az az állás amit megold az algo. Másra nem tudok gondolni, mert ezek az algok működnek. :)
Ágoston Török Köszönöm! Lehet hogy félreértettem valamit, de arra a videóban nem találok megoldást ha úgy áll a kocka hogy 2 sarok teljesen jó és két él (ezek egymás mellett és természetesen Pll-ben).
2:12 szemközti él oriantáció
2:30 oldalt lévő él orientáció
2:47 összes él orientációja
4:20 szimmetrikus kereszt
4:47 asszimetrik kereszt
5:10 8 5:25 space invader oldal
5:44 space invader ekőre
6:22 3 sarok permutáció, 6:36 inverze
7:11 E perm.
7:55 U perm. bal, jobb: 8:14
8:40 H perm.
9:03 Z perm.
Ez nekem lesz segítség:
csík 2:10
félkereszt: 2:30
pötty: 2:48
hal: 3:34
hal2: 3:48
kereszt: 4:20
kereszt2: 4:41
lepke: 5:08
tank: 5:25
tank2: 5:40
u perm jobbra: 7:53
u perm balra: 8:15
h perm: 8:38
z perm: 9:02
András Fodor 9
kössssszzz :)
András Fodor i
Főleg a loop-olod ezeket a részeket listenonrepeat.com-on
András Fodor h
Szerintem te vagy a Rubik kocka mestere
Leginkább magamtól (F2Leket én találtam ki, OLL-eknek egy részét szintén), a többit főleg netről, és párat más kockások mutattak.
A PLL-eket kb 2-3 hónap alatt tanultam meg, az OLL-eket vagy 1 évig tanultam, de elég lusta voltam az új algók tanulásában. Meg lehet tanulni az egész Fridrichet 2-3 hónap alatt :)
+Zoli Safran Szia, igen. Bár hivatalosan nem létezik kisbetűs jelölés, de régebben azt jelölték vele, hogy dupla rétegen kell fordítani, nem csak a külsőn. Most a hivatalos jelölése ennek egy w-vel történik, tehát pl. Rw, de régen ezt r-ként jelölték sok helyen.
Éppen ezért kb senkit nem érdekel amit az ember otthon ér el. :) Hivatalosan (versenyen) 12.23 a legjobb időm.
Engem érdekel és gratulálok hozzá amúgy én csak ebből a videóból értettem meg🎉
SZia köszönöm hogy megcsinéltad ezt a videót 2 hét alatt megtanultam köszönöm
Köszi a feltöltést, rengeteget segített. Az összes kétlépcsős OLL képletet megtanultam, plusz tudok kb. 7-8 PLL-t, így levittem 33 mp-re a rekordom és most ostromlom az 50 mp-es átlagot.
2-3 hónapja kezdtem amúgy kockázgatni. A Valk 3 power M-et és a YLM-et is te ajánlottad, mindkettő zseniális. Még 1x köszi. :-)
Csak így tovább ;)
+szilárd szász
Szia, Roux-al sem leszel kevesebb idő alatt gyorsabb. A Firdrich szerintem egy picit még gyorsabb is. Ha váltanál rouxra, megint hónapokig kéne gyakorolnod, hogy egyáltalán a mostani időidet megközelítsd. Tehát a válaszom, hogy nem túl valószínű. Nem leszel a rouxtól mágikusan gyorsabb mint amit Fridrich-el el tudtál érni :)
Hector Gonzalez, nincs engedélyem válaszolni a commentedre (hajrá youtube!), tehát válaszolok így: Egy kockánál a "cornercutting" is fontos szempont, nem csak az, hogy hogyan forog:) Az x és az y átfogásokat jelölnek, a w pedig azt, hogy dupla réteget fordítunk, pl. Rw' a 3x3x3on ugyanaz mint egy L' és egy átfogás.
Igen, 3x3x3on úgy is szoktuk jelölni, nagyobb kockákon már nem. De azért megjegyzem, hogy hivatalosan (tehát a Fewest Moves versenyszámban) egyik sem számít érvényes forgatásnak :)
Nagyon köszönöm ezt a nagyon jó oktatóvideót!😊
@@HunorAtillaBartha örülök, hogy hasznodra volt. 🤗
Nem az volt a gáz, hogy gyors lett volna, csak amin linkeltél nem ez van, és az valahogy nem fekszik, és nem akarom mindig videón visszanézni ezt. Köszönöm :D
+Máté Somody Ez az F perm, ha jól értelmezem (vagy a T). A teljes PLL videómban láthatsz algoritmust mindkettőre.
Nagyon köszönöm! Nem sürgős, és jó hogy raksz föl, mert a te videóidat ÉRTEM!
+boti boti Örülök, hogy hasznodra vált. :)
sziasztok hogy vagytok
Szia, a kezdő metódust is veled tanultam meg, a Fridrich is mindjárt meglesz. NAGYON KÖSZI A VIDEÓID!!! :) :)
Szia köszi a videót segítség volt a számomra
köszi a videót így értem és könnyebb is
Helló! Nagyon jó a videó és érthető is. Olyan kérésem lehetne, hogy amit linkeltél nem működik..... sajnos, és engem nagyon érdekelne azon algoritmusok sora amit mutattál csak azért így videóból nagyon nehéz lenne lekörmölni. Megköszönném a segítséged.
Szeretném megköszönni a videókban lévő tudást amiket megosztasz velünk.
Rengeteget segít ! :)
köszi már nagyon vártam az utolsó sort, sokat segítesz ! :DDD
ruru-nak szoktuk hívni az R U R' U'- forgatásokat. Elég sok algoritmusban megtalálhatóak ezek a fordítások.
Találtam videót az összes oll-ről 57 OLL Algorithms & Finger Tricks
köszi Ágoston most egy perce a videód alapján sikerült kirakni a kockát
Köszi a videót.
Válaszolok a sok commentre egyben: Talán a Dayan Guhong a legjobb kocka, de sok az alternatíva, ez főleg forgatási stíluson múlik. A rekordom 7.67 mp. A legnagyobb kockám 7x7x7. Magyar leírást így hirtelen nem tudok a Fridrich algókról. Valószínűleg van valahol (legalábbis annak idején biztosan volt), de nekem is keresgélnem kéne most, hogy megtaláljam. :
Először megijedtem, hogy mennyi algoritmust kell megtanulni de szerencsére voltak olyanok amelyeket már tudtam. Pl a sárga kereszt felfordítása. Nem villogni akarok de nekem arra sokkal kézreállóbbak az algoritmusaim, meg rövidebbek de kinek mi áll kézre ugyebár. Meg ezt azoknak mondom akik tanulják még, hogy a sarkok orientálásánál azt az esetet leszámítva, amikor kettőt kell megcserélni egymás mellett, mindegyik állást egylépésben kilehet cserélni azzal az algoval amivel a megaminx csillagát orientáljuk az utolsó sorban. Csak egy random rossz sarokban kell kezdeni. Valamint van olyan eset amikor ugyan azzal egy lépésben permutálod az egyész felső sort. Ezeket kitapasztalgattam remélem segítek ezzel valakinek. 😀
Sokat segített!!!
Igen, többnyire a lightake.com-ról rendelek kockát. Ingyenes a kiszállításuk.
Köszi szépen:)
Köszi sikerült
+Máté Somody Egy kis Sony kamerával fölveszem, és Sony Vegas Pro-val megvágom.
Köszi a linket:)
4:25, ha U2-zöl, s bal oldalon csinálod ugyanezt az algót, ki jön a kocka, azt hiszem, vagy legalábbis a sarkok biztos ( COLL, vagy easy ZBLL)
+Péter Tóth A videóban minden lehetséges sarok OLL-re találsz algoritmust.
Köszi sokat segített
+Máté Somody Akkor bizony rosszul láttad. Fridrich metódust használnak (természetesen 1 lépéses OLL és 1 lépéses PLL).
Jó hogy csinálod ezeket a videókat! Köszönöm/jük! A 2x2 Guimond-ról is csinálnál egy videót?
Hát ez egy jó kérdés:D Olyan 35-40 lehet. Ebből kb 8-9 3x3x3.
köszi sokat segítettél
Nem, én az LBL metódus után egyből a Fridrich metódust tanultam meg. A Rouxnak csak az alapelvét ismerem, de nem tudom a metódust.
köszi!! végre sikerült kirakni! :) asszem össze ragasztom a kockákat nehogy még egyszer össze keverje valaki :D
Isten vagy!
Az elve az, hogy két 1x2x3 blokkot rak ki, Utána permutálja és orientálja az utolsó oldal sarkait és éleit, és utána csak az M és az U rétegeken fordítva rendezi a maradék éleket, de én nem tudom a metódust, tehát nem fogom tudni részletesen elmagyarázni. :)
én úgy szoktam hogy a két sor után a sarkokat probálom kirakni csak akkor nem tudom kirakni a négy sarkot ha kettő sarok megvan a másik két sarok felvan cserélve pl narancs kék fehér és a narancs kék citrom felvan cserélődve ekkor mit tudok tenni a kirakás érdekében?
Szia, nekem elsősorban egykezes kirakáshoz áll kézre a Zahnchi. Két kézre többnyire inkább Guhonggal rakok.
Kicsit tényleg túl gyorsan mutattam: R2 U R' U' (itt átfogsz jobbra) R U R' U' R U R' U' R U R' F U' F2.
Köszönöm szépen ezt a videót, már minden algoritmust megtanultam ebből, +tudok kb. 8-10 PLL-t.
Ezzel sikerült lemennem 1 perces átlag alá és 42 mp a PB-m.
Mit javasolnál, mire érdemes ráfeküdni ez után, hogy 30 mp alá tudjak menni?
(A keresztet már megoldom fejjel lefelé 6-8 lépésből, de az F2L-nél csak az alap állásokkal operálok)
Hát akkor az F2L-t gyakorold. De ott nem kell tanulnod, csak érteni az alapjait és kitalálni magadnak az algóidat. Seperc alatt 30 alatt leszel. :)
Ágoston Török Úgy értem, hogy hogy szoktál felvenni videókat, majd megcsinálni... :)
Értem ! Köszönöm ! Még lenne egy olyan kérdésem hogy sokszor van olyan hogy az jön ki nekem hogy a már orientáltam és úgy van a sárga alatti sor hogy egymással szemben két sarkot kéne megcserélni és a mellette lévő két élt is , mert a többi mind jó . Köszönöm Előre is !!
Az egyik videódban bemutatod mindegyik rubik kockádat?
Nem tudom jól láttam -e a videódban ,hogy az orientációk után a felső oldal élei nem feltétlen lettek jó helyen, de te viszont a permutációt már úgy kezdted, hogy azok a helyükön vannak már. Lehet,hogy nekem nem esett le és ki kell jönnie, de ez a rész nekem nem annyira jött át.( Bocs a problémázgatásért :D )
Az elején ahol bemutattam a lényeget pont egy olyan permutáció volt (A) ahol az élek rendezve voltak. De a videóban mutattam algoritmust az élek rendezésére (U, Z és H permutációk) tehát nem kéne hogy gond legyen vele ha megtanulod ezeket :)
Szia Ágoston!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted az lehetséges-e az, hogy ha eddig Fridrichhel raktam(tudom az összes PLL-t plusz az f2l-t) és 25mp-s átlagom van, és ha elkezdem gyakorolni a rouxot akkor jobb időket rakjak?(mármint ha rouxxal rakom) Csak mert a 25mp nem olyan jó idő és itt még lehet,hogy lehagyja a fridrichet.
Előre is köszi! (Jó kockázást :D)
Azon az oldalon, ahol a permutációk, és orientációk vannak, ott egy-két algoritmusnál elakadtam.A gondom az, hogy van (x) (w) (y) lépések, amelyekről nekem fogalmam sincs. Ha tudnál segíteni előre is megköszönném. :)
(Amúgy nekem nemtudom milyen fajta kockám van, cimke nincs rajta, nevét nem ismerem, de baromi jól forog, és azért nem esik könnyen szét.)
Változó, hogy kinek mi jön be legjobban. Egészen mostanáig Dayan Guhongot ajánlottam mindenkinek. Sokak szerint a Fangshi és a Moyu Weilong a jövő kockái. A napokban fogom megrendelni őket. :)
Itt esetleg van egy olyan univerzalis algoritmus,hogy barmelyik allasbol felforditja a sarga oldalt?(bizonyos ismetles utan)?
Nincsen. Ha valaki csak a suneokat tudja, ha megfelelő irányban csinálja őket, és tudja mikor hogy fogja, akkor a sarkokat fel lehet fordítani vele, de a fridrichnek épp az az értelme, hogy algókat tanulunk, hogy hatékonyabbak legyünk. 🙂
A Dayan Guhoung miben különbözik a Dian Lingyun-től?
Azt akarom kérdezni hogy hol találom meg a neten ezeket az M R U' M2 R U stb, hogy megtanuljam.
Hát az azért elég hosszú videó volna. :)
A következő kérdésem lenne : Sokszor néztem rubikos videókat Feliks Zemdegs-ről és Mats Valks-ról . És azt láttam , hogy ők más metódussal rakják ki ... Lehetséges lehetne ezt valahonnan megtudni hogy melyik az mert nagyon megszeretném tanulni . Válaszodat előre is Köszönöm !!
Ágoston Török Azt szeretném kérdezni, hogy a Sony Vegas miután megvágod meg elkészíted a kész videódat, létrehoz egy új VEG típusú fájlt azaz amit megvágtunk . Azt fel lehet tölteni RUclips-ra ? És még azt szeretném megkérdezni, hogy tudsz egy olyan programot, ami javít a videó minőségén , hogy ne legyen olyan pixeles ? :) Köszi előre is ;)
Kedves ágoston ha lehetne leírnád a sárga jereszt kirakásánál a harmadik esetben használt algo ritmust (nem birtam lekövetni, és ha lehetne magyarul jobb=j,bal=b stb.) Előre is köszönöm
+Máté Somody Mármint ezt hogy érted? :)
Mert két lépésből ki lehetne rakni és tudom is a lépéseket de egy lépésből nem lehet ??
Ha az ember nagyon lusta,vagy nehezebben tanulja az algoritmusokat, akkor a kétlépéses PLL-nél elég megtanulni 6 algoritmust - a a hármas sarokcserét ki lehet hagyni.
Senkinek sem ajánlanám hogy pont az A permet hagyja ki.
Koszonom a válaszodat. Én pont most tanulom a 2 look PLL-t. Úgy néz ki, hogy azt is tobféleképpen lehet megoldani. A sarkok csrére van egy Headlight-es algó, amivel a másik két sarkot rendezzuk, és még egy agó, amit akkor használsz, amikor nem látsz sehol headlight-tot és az egyszerre rendezi mind a 4 sarkot. Aztán maximum egy korrekcoós mozdulat ahogy a lenti keresztnél, és a sarkok meg vannak oldva. Ěs mehetunk az élekre
Ezt most nem teljesen értem, de mindegy. :) Igazából összesen csak 21 PLL van, tehát pár nap alatt meg lehet tanulni minden lehetséges permutációt.
A lightake.com-on a 3x3x3 DaYan GuHong Color Magic Cube a legjobb?
Arra figyelj, hogy ne matrica nélküli anyagában színes kockát vegyél.
Szia! (megint :D)
Nem tudom, hogy én voltam béna fridrichhel de miért van,hogy máris jobb átlagot teszek rouxxal?Fridrich vagy Roux?(bocsi a kérdésekért) :D
Szia az alsó kerreszt kirakásából az amikor mind a négy élkockát fel kell fordítani,ott leírnád mit kell csinálni?(leírnád betűvel)
your opinion on the "brand+cube TYPE" that would be apt for a beginner (that would be me) in the SPEED-SOLVING?
**Please reply in English
Igazság szerint nekem még csak kezdő rubik kockám van de a te ajánlásod alapján én a Dayan Guhoungot veszem meg.Kösz.
És utólag is bocsánat a sok-sok értelmetlnnek hangzó kérdéssel
És van 4x4x4 kockád ? Mert esetleg arról is csinálhatnál egy videoót mert én nemrég vettem egyet de minden videó amit néztem számomra érthetetlenné vált miután kiraktam a közepeket :/
Viszont jó lett a vidi máris elkezdem tanulni az algokat :D
és minden nap kell szilikonozni vagy csak hetente-hónaponta?
Dehogy, elég 2-3 hónaponta (vagy még ritkábban).
Milyet?
Nem egészen értem miről beszélsz. A videóban minden tisztán élorientáció és tisztán sarokorientáció benne van. 47 OLL nincs benne a videóban (ugyanis kétlépéses OLL-t tanítottam itt).
szia, van valami különbség ha az algoritmusban , kicsi vagy nagy betuvel van irva egy betu? elore is koszi
Ágoston Török Te a Sony Vegas Pro-t megvetted ?? és ha igen , akkor megéri ??
Nem vettem meg, letöltöttem egy ingyenes verzióját.
Ágoston! Remek a videóid! Sokat tanultam belőlük. Nemrég kaptam egy összekevert kockát és akárhogy is próbálom, a végén a sárga oldalnál mindig az jön ki, h páratlan élű sárgát látok. Vagy egyet, vagy hármat. Pedig eddig ilyennel még sosem találkoztam a saját kockámon több száz kirakás után sem, mindig párosan jöttek ki az élek a sárga utolsó oldalon. Van ötleted? Köszi!
Szerintem az lehet a baj,hogy szétesett a kocka és rosszul lett összerakva. :D
Hát ez az, én is erre gondoltam, meg is kérdeztem, de azt mondták, h nem lett sohasem szétszedve, és összerakva vették természetesen. De hát lehetetlen, h páratlan él jöjjön ki... Fura. :) Még tipp? :D
Szedd szét az egész kockát(ha lehet)és rakd össze jól.Ha nem lehet vegyél ki egy élt és rakd vissza fordítva. :P
Köszi a helpet, megfordítottam azt az élt csak. :)
Szívesen :D
Valahol le van írva hogy mit jelentenek a betűk a fridrich metódusban?(R,U stb.)
A betűk az oldalakat jelentik:
F - front - szemközti
B - back - hátsó
U - up - felső
D - down - alsó
R - right - jobb
L - left - bal
Mindig úgy kell forgatni a megadott oldalakat, hogy a szembe néznél vele, akkor az óramutató járásával megegyezően forduljon! Ha vessző van a betű felett, akkor óramutató járásával ellentétesen egyszer-egyszer. Ha ott van mellette egy kettes, akkor értelemszerűen kétszer.
Török Ágoston, kérlek megmondanád vagy linkelnél egy oldalt, hogy mik a oldal nevek?(Szóval M,R,L,M,F ... stb)
A betűk az oldalakat jelentik:
F - front - szemközti
B - back - hátsó
U - up - felső
D - down - alsó
R - right - jobb
L - left - bal
Mindig úgy kell forgatni a megadott oldalakat, hogy a szembe néznél vele, akkor az óramutató járásával megegyezően forduljon! Ha vessző van a betű felett, akkor óramutató járásával ellentétesen egyszer-egyszer. Ha ott van mellette egy kettes, akkor értelemszerűen kétszer.
Szia Ágoston!
Megint én volnék . :-)
A videóban különböző és persze jó kockákat lehet látni.Te honnan rendeled a kockáidat? Tudom a véleményedet a rubik stúdiós kockáról.Ezért is szeretnék váltani. Előre is köszönöm a választ!
+Klaudia Pillér Szia. Pl. www.lightake.com , de ha nem szeretnél várni amíg megjön (drágábban) biztosan találsz eladó versenykockát Facebookon a Rubik kocka adok-veszek csoportban.
+Ágoston Török köszönöm a választ.Nekem nincs facebookom.Én inkább a gmailt szeretem.lightake.com oldalt megnézem.
Szia! Szeretnék pár kérdést feltenni neked a kockával kapcsolatban,leköteleznél ha tudnál segíten!
Nem lehetne a forgatások jelölését leírni mert, ha a forgatást lelassitom se látom. Eddig értem RU'R'U'RW és utána R talán?
Sárga sarkoknál a 2 egymassal szemkozti tehat a bal also es jobb felso atforditasa hogy van?
+G Thunderbolt Minden sarok OLL benne van a videóban.
+Ágoston Török Közbe meglett köszönöm
én nem találtam a videóban
Miklós Csizmadia melyiket nem?
ezzel a pár algóval el lehet érni 15 mp-t?az a célom
+Krisztián Fazakas 15-öt nehezen. Ahhoz nem árt tudni a teljes Fridrichet. De 20-at simán.
Tudnál segíteni?a dayan zhanchi kockákba vannak azok a torpedók,amikor megakadályozzák a kocka szétesését,és ez miatt nem is tudom kivenni az élkockát bármennyire is próbálkozok,milyen technikát tudnál ajánlani?(néztem egy két videót de azok a kockák sokkal lazább szerkezetűek és sokkal könnyebben kijönnek a helyükről)
Minden kockát szét lehet szedni, maximum egy picit nehezebb. Fordítsd el 45 fokban az egyik oldalt, nyúlj be az élkocka alá és pattintsd ki.
de nem fog eltörni?vagy az nem törik csak így el?mert attól félek hogy ha olyan erősen próbálom kipattintani és lehet hogy nem a jó technikával akkor eltörik
hát a jó technikával csináld is nem fog.
+Ágoston Török mit jelent az y és az x?
y: átfogás jobbra, x: átfogás "magad felé"
Ágoston Török Köszönöm szépen!
Köszi, majd szólsz ha bármilyen verseny lesz?
Hungarian nationals május legelején. Szóltam. :P
Ja bocs! :D
Ezt nem értem. Kijon az L betű utána megcsinalom az algot teljes a sárga oldal de az el elemek szín szerint össze vissza vannak
Akkor rosszul fogod, vagy rossz algót használsz.
@@Torok.Agoston ha például a 2.sor kirakása után kijon az L(felkereszt) betű és meg csinalom az algot ami 2:30 nal van akkor miert nem jön ki?
Fel tidnád nekem sorolni milyen rubik játékokból van WCA verseny?
Te is meg tudod nézni a hivatalos oldalon, ahol a hivatalos eredmények is fent vannak. worldcubeassociation.org
Hogy szoktál videókat felvenni ?
Nem nagyon terveztem eddig olyan videót csinálni. :)
Hali csak annyit szeretnék kérdezni hogy a kicsi f vagy y mit jelent?
Ha kicsi a betű, az azt jelenti, hogy a középső réteget is vele fordítjuk. Az y pedig egy "U"-nak megfelelő átfogás.
amikor a sarkokat cseréljük akkor a 2 egymás melletti hogyan kell megcserélni?
Nincs olyan algó ami csak két sarkot cserél ki, és az éleket békén hagyja. 3-as és 4-es sarok csere lehetséges, kettes nem (illetve csak úgy, ha 2 él is cserélődik).
A Dayan Guhoungot hol szerezted be?
lightake.com (bár ezt a Guhongot azt hiszem épp Nagy Olivértől vettem, de neki nincsen több eladó szerintem)
Én felmentem arra az oldalra ami a leirásban van, és ott az OLL-eket próbálgattam és ahogy csináltam az algokat nem jött ki a sárga oldal.Pedig megnéztem jól tartottam a kockát jól csináltam az algot de utána még éleket kellett cserélnem.Ez most hogy lehet?
Valamit elnéztél és rossz algot csináltál. Azok az algoritmusok működnek.
Azt rontjátok el szerintem, hogy azt gondoljátok hogy ha kész állapotban megcsináljátok egyszer akkor kijön az az állás amire gondoltok. Pedig kész állapotból többször meg kell csinálni az algoritmust hogy kijöjjön az az állás amit megold az algo. Másra nem tudok gondolni, mert ezek az algok működnek. :)
Két szemben lévő élkockát hogyan lehet kicserélni?
Illetve a permutációban a sarkokkal vagy az élekkel kezdünk?
Ágoston Török Köszönöm!
Lehet hogy félreértettem valamit, de arra a videóban nem találok megoldást ha úgy áll a kocka hogy 2 sarok teljesen jó és két él (ezek egymás mellett és természetesen Pll-ben).
Ágoston Török Valamit elbénázhattam, most már minden jó!
Köszi a videót!
szia,az a kérdésem lenne,hogy szerinted az alap kockából,hogyan lehet,könnyen forgatható kockát csinálni?
járatás, szilikonozás.. de sosem lesz belőle rendes versenykocka.