Az első motorom, egy igazi MAGYAR LEGENDA

Поделиться
HTML-код

Комментарии • 55

  • @drbmt-ld1ym
    @drbmt-ld1ym 2 года назад +4

    Nagyon szép gratulálok. Nekem a Simson S50N-em néhány hónapja lett felújítva, patika állapotú, csak 100-as benzin, ugyanilyen 2T olaj, napi használatban van. 1979-es és közel 100 000 kilométer van benne ( 97245 ).

  • @laszlosevi2013
    @laszlosevi2013 3 года назад +17

    zene helyett inkább a hangját hallgattam volna még

  •  2 года назад +5

    Gyönyörű gép. Örülök, hogy motoros videók is lesznek. :) Üdv

  • @tillingerbence2841
    @tillingerbence2841 3 года назад +4

    Nagyon szép Pannonia!
    Gratulálok hozzá!

  • @europaibenzinfalok4516
    @europaibenzinfalok4516 3 года назад +4

    Remélem lesz még hasonló videó! Mert ez hatalmas jó volt ! Nagyon tetszik!

  • @tamasszakal136
    @tamasszakal136 Год назад +2

    Hát én nem tudom, hogy csináltad, de én úgy érzékeltem a beindításnál, hogy a képnek a hanghoz nem sok köze van...
    A motor szép, kellemes utakat vele !!

  • @andrasbiro5433
    @andrasbiro5433 2 года назад +3

    Nagyon szép!

  • @laszlosevi2013
    @laszlosevi2013 3 года назад +12

    alapszabály,amit soha ne felejts el!!!!! az öreg vasakat-nyilván nem napiszinten-de használni,járatni kell! az öreg vas halála a sok állás! nagyon szép,vigyázz rá :)

    • @patrikszebeni9989
      @patrikszebeni9989 3 года назад +4

      Mondjuk aki ilyen helyen tárolja és ilyen gondosan indítja nem tesz vele nagy kárt. Hogy szép is maradjon jobb ha ilyen gazdája van aki ritkán használja, nem húzza neki mint a videóban sem. Jó helyre került. Jó volt nézni. Meg milyen könnyen indult, pedig sokallottam azt a sok olajat bele.

    • @adamsindler532
      @adamsindler532 7 месяцев назад

      Ne mond már ezt a hülyeséget! Pannònia legtöbb esetben tankròl beindul akár 25-30 év állás után!
      Jò kűlső gumit meg belsőt cserélni kell meg kimosni karbit tankot és utánna simán használhatòak!
      Ha szikra van a pannònián az indul bármikor

  • @danielsindel3287
    @danielsindel3287 3 года назад +5

    Blues Company + Pannónia. Legjobb párosítás. Igazi motoros érzetet ad. A Pannónia nagyon egyben van.
    Viszont ha van egy jobb akciókamerád, akkor jöhet Pannónia faluközti ASMR. 😁

  • @belasimon4246
    @belasimon4246 3 года назад +3

    Szép Pannónia !

  • @towaris53
    @towaris53 2 года назад +3

    Szép hangja van.

  • @balazsbagoczki4383
    @balazsbagoczki4383 8 месяцев назад

    ÁÁÁÁ!!! Nagykanizsa, Űrhajós garázssor! Gyertya: akárhányszor kiveszed és visszateszed az tömít normál esetben....

  • @hexenkucherallibiker5392
    @hexenkucherallibiker5392 2 года назад

    Cool😃👌🤘

  • @Vaszilij80Szopjlejev
    @Vaszilij80Szopjlejev 3 года назад +1

    3:34 Egészségedre! 😁

  • @zsoltkatonka431
    @zsoltkatonka431 2 года назад +2

    Papámnak 250 es jawa-ja volt
    13 éves vagyok most akarok venni egy pannónia T5-öt mert hasonló a jawahoz

    • @pixelgarazs7443
      @pixelgarazs7443  2 года назад

      Akkor miért nem olyat veszel, amilyen a papádé volt? A Pannonia sem olcsóbb, sőt!

  • @user-km1rj4jx1u
    @user-km1rj4jx1u 2 года назад +2

    Проїхав я на ПАННОНІЇ 75000 км. з коляскую і без проблем. Шкода, що таких мотоциклів не випускають. Жодної поломки!!! Дякую конструкторам і виробникам за чудесну машину. Низенький уклін Вам.

  • @jenodoczy47
    @jenodoczy47 Год назад

    Szia .A kürthöz ill,féklámpához kell aksi.A gyujtás mágneses idulció alapján müködik.Akku nem kell inditáshoz.

  • @belaradics6088
    @belaradics6088 2 года назад +2

    Ha jól tudom, a faternek volt egy PTL-T5 ös Pancsija, azért írom így, hogy ha jól tudom, mert abban a PTL-ben nem vagyok biztos, mert erről a neten nem találtam semmit.
    Van ilyen egyáltalán ? Vagy épp rosszul emlékszek rá (?).
    De hogy Pancsi volt az tuti :D
    Imádtam!
    Tud ebben valaki segíteni ?

    • @Abszurdista-fatalista
      @Abszurdista-fatalista Год назад

      Szerintem nincs ilyen. "TL" szerepelt ugyan néhány típusjelzésben (pl. LTL, TLF), de a T ill. P(szám)-féle típusjelzésre való váltás után szerintem nem használták többet a TL-t . Persze lehet, hogy valamilyen szuperritka exportmodellről van szó.

    • @belaradics6088
      @belaradics6088 Год назад

      @@Abszurdista-fatalista Az biztos, hogy nagyon ritka, több Pancsi tulajdonos is csak nézett akkor amikor meglátták, meg amikor szóba került, hogy mégis milyen típus.
      Viszont a széria legelejéről származott, illetve ahogy mostanában utána próbáltam olvasni, létezett PTLT típus is, csak ahogy te is írtad váltás után nem használták többet.
      A P jelentése meg valami olyasmi volt, mint prototípus, próbaüzem, tehát nem egy rendes széria, mert csak pár darabot gyártottak belőle.
      Másik helyen adtak is neki egy ilyen egyszerű értelmet, hogy P mint pót, vagy próba.
      Kollár József (bácsié) volt eredetileg, aki a Csepel Művekben dolgozott.
      Ő többek között foglalkozott motor szereléssel is.
      Tehát amit tudok róla, az az, hogy tényleg PTLT5 volt a forgalmijába, tényleg egy ritka széria és annak is a legelejéről származik.
      Első ránézésre, meg színben is egy sima T5ösnek nézne ki.
      Nyilván aki jártasabb a témában kiszúrja azokat a dolgokat, amik másképp néznek ki rajta.
      Illetve egy Duna oldalkocsival adtuk el :D
      Valahol van róla képem is, csak egy ideje nem találom...
      De nagyon frankón nézett ki!
      (Köszi, hogy írtál Fingóló :D)

  • @HUNGARY_hun
    @HUNGARY_hun 3 года назад +1

    Jó gél könnyen megtalálod az ürest

    • @pixelgarazs7443
      @pixelgarazs7443  2 года назад

      Néha bénázok, de ez inkább a tapasztalatlanságom.

  • @rolandvamos6080
    @rolandvamos6080 3 года назад +3

    Minek bele az akkumulátor nélküle is teljesen tökéletesen indul kivéve a féklámpát.

    • @pixelgarazs7443
      @pixelgarazs7443  2 года назад

      Gyárilag is volt benne. Sőt, akksi nélkül a dinamó töltéses kivezetései szakadásba lennének. Szerintem az hazavágná a töltő tekercset is.

  • @tiborbodrogi1104
    @tiborbodrogi1104 2 года назад

    Motorja

  • @Abszurdista-fatalista
    @Abszurdista-fatalista Год назад

    Az enyém is 72-es volt.

  • @woodmanpierre9742
    @woodmanpierre9742 2 года назад +2

    Felkínálok érte 370-et ,mert áll alatta az olaj . Na jó legyen 380 ,mert jó a zene !

  • @hunglisch1679
    @hunglisch1679 2 года назад +1

    Ááá nekem danuviá van az regebbi nagyapam nakncsepele is volt utana lett danuviáva csak a papát n3m ismerhettem.

  • @rolandvamos6080
    @rolandvamos6080 3 года назад +2

    Az a baj,hogy nem tudják elképzelni,hogy menyit kérjenek ezekért a motorokért nagyapámnak is volt anno élete során töb darab is.

  • @HUNGARY_hun
    @HUNGARY_hun 3 года назад +1

    Ismerősöm is t5 öttel kezdte.

    • @tiborjanos1931
      @tiborjanos1931 10 месяцев назад

      Én is"!!! De jó is" volt".

    • @HUNGARY_hun
      @HUNGARY_hun 10 месяцев назад

      @@tiborjanos1931 én Danuviával kezdtem , (2000 utáni vagyok)

  • @HUNGARY_hun
    @HUNGARY_hun Год назад +1

    Aksi felesleges bele

  • @nemethpeter4884
    @nemethpeter4884 2 года назад +1

    Sebességbe rakva a hátso kerék forgatásával ugyanúgy átt tudod forgatni🤫

    • @pixelgarazs7443
      @pixelgarazs7443  2 года назад +1

      Van benne valami! :-D

    • @nemethpeter4884
      @nemethpeter4884 2 года назад

      @@pixelgarazs7443 az egyszerűség kedvéért de néha nem árt megnézni a fogaskerék állapotát sem 🐝

  • @istvanjordan3858
    @istvanjordan3858 2 года назад

    ez német legenda puchból van ok

    • @patrikmedvegy8028
      @patrikmedvegy8028 2 года назад

      Elhitted

    • @istvanjordan3858
      @istvanjordan3858 2 года назад

      @@patrikmedvegy8028 van olyan h hit de ez tény

    • @pixelgarazs7443
      @pixelgarazs7443  2 года назад

      Ezt honnét veszed?

    • @istvanjordan3858
      @istvanjordan3858 2 года назад

      @@pixelgarazs7443 a komcsik kezdték el gyártatni háború után szétrabolták a német gyárakat az azelötti magyar maszek motorgyártókat tönkretették mérai puch angol blokkos magyar maszek motorgyártók is voltak a 100 as csepelt is maszektól vették el ráakasztották h csepel a csepelnek semilyen komcsi előélete nem volt hirtelen háború után minden tervezés nélkül elkezdték gyártani az ikerdugattyúsl puchot oldalt jött ki a két kipufogó a hengerből aztán spórolva visszabutították ut pannónia lett a p 20 stb mind lopott másolt ennyit tudtak a komcsik

  • @zoltanbeyer4272
    @zoltanbeyer4272 2 года назад

    Lehet hogy egy Magyar legenda,hisz itt gyártották.De...Rendkivül, megbizhatatlan a váltója, gyujtása, a világitása, mint egy kerékpáré,anyagában, nagyon gyenge anyagból készült Én nem vagyok rá büszke, talán az árára.

    • @pixelgarazs7443
      @pixelgarazs7443  2 года назад +4

      Anno a kor igényeihez képest tökéletes volt. A 60 -as évekbe még sok helyen gőzősök jártak, ahhoz képest ez hatalmas előrelépés volt, ne mai szemmel nézd ... a veteránozás nem erről szól.

    • @istvanjordan3858
      @istvanjordan3858 2 года назад

      nem magyarok tervezték igazán csepel korába a puchot lopták el sem a magyar sem a ruszki anyagában tartósságában nem tudta teljesíteni a német anyag minőséget hiába lopták el a gyártmányokat ez a bünti az opel gyárat is német hadifogoly munkásokkal rakatták vagonokba moszkva után eldugott helyen építtették fel a moszkvics gyárat a foglyok gyártották le az első sorozat moszkvicsot opelből ami jó is lett utánna a ruszki gyártotta orosz anyagból ami egyre pocsékabb lett mint minden orosz lopott gyártmány

  • @zoltanbeyer4272
    @zoltanbeyer4272 2 года назад +1

    én semmire nem becsülöm, hiába Magyar.A Magyarok is tudtak xart csinálni.Kértem kölcsön, 70 el biztonságtalan, a váltója nagy xar, a gyujtása bizonytalan.

    • @misi2007
      @misi2007 2 года назад

      Nem is kellettek ezek a kutyának se, csak mostanában nagy ezeknek a keletje, mert Magyar 😀 Szórta az olajat, ette is, egyáltalán nem volt jó. Aki szeret könyékig olajos lenni utazás közben azoknak ajánlanám 😀 De egyébként a forma az jó.👍

    • @pixelgarazs7443
      @pixelgarazs7443  2 года назад +4

      Ez a technika majd 60 éves, persze hogy a mai igényeknek nem felel meg. Ha a mai gépekhez hasonlítod még igazat is adnék, de ennek nem ez a lényege.

    • @pixelgarazs7443
      @pixelgarazs7443  2 года назад +6

      Ezzel meg kifejezetten vitatkoznék. Anno autó helyett sokan ilyen gépekkel oldották meg a mobilizációt, és a szar utakhoz, azokkal az üzemanyagokkal tökéletes volt. Ha nem is volt csúcsminőség, legalább könnyen és olcsón lehetett szerelgetni otthon a csirkeól mellet. Ez egy veterán motor, kár a mai gépekhez hasonlítani hiszen nem is ez a lényege.