Süper Arabanın Yeni Tanımı | Gordon Murray T50

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 авг 2020
  • Anlatan Adamlar'ın bu bölümünde saf sürüş zevki için tasarlanmış olan McLaren F1'i ve bir çok Formula 1 otomobilini tasarlamış olan Gordon Murray tarafından tasarlanmış T50 modeline yakından bakıyoruz. 3.9 litre hacminde V12 motoru Cosworth firması tarafından geliştirildi ve 12000rpm çevirebiliyor. Cosworth GMA V12 isimli atmosferik olan bu motor 650 hp güce ulaşabiliyor.
    ABONE OL ▶ goo.gl/NSYLUP
    NASIL ÇALIŞIR ▶ goo.gl/Yf9Xfg
    HIZLI OTOMOBİLLER ▶ goo.gl/6M4LUB
    TURBO ▶ goo.gl/T9PJqR
    MODİFİYE ▶ goo.gl/DoSNXh
    OTOMOBİL BAKIMI ▶ goo.gl/NizCH6
    MOTOR NASIL ÇALIŞIR ▶ goo.gl/DjM6yJ
    Doğacan Kara ve Tuğberk Keçecioğlu olarak Anlatan Adamlar kanalımızda otomobil bilgi videoları hazırlıyoruz. Araçların sistemleri nedir, nasıl çalışır detaylarıyla sizlere aktarıyoruz.
    Videoyu izledikten sonra beğenmeyi paylaşmayı ve kanala abone olmayı unutmayın. Sizlerin destekleri ile her geçen gün daha da büyüyeceğiz!
    SOSYAL MEDYA HESAPLARI
    Instagram: / anlatanadamlar
    Kişisel Instagram: / dcnkr
    Kişisel Instagram: / tugberkkececioglu
    Kişisel Facebook: / dogacan.kara.9
    Kişisel Facebook: / tugberk.kececioglu
    #anlatanadamlar #T50 #gordonmurray
  • Авто/МотоАвто/Мото

Комментарии • 478

• @oliberkan
    @oliberkan 3 года назад +327

2020'de turbosuz delikanlı motor vay be.

• @canbqy
      @canbqy 3 года назад

hacıı bide 3.9 litrede 6550 hp almak zor iş be

• @fatihoguz5771
      @fatihoguz5771 3 года назад +7

@@canbqy 6550 hp mi yat mi bu 650 bg bu arac

• @abdullahsahin3500
      @abdullahsahin3500 3 года назад +10

@@fatihoguz5771 adamın eli titremiş yazarken bile. Ne var bunda :)

• @omermamas
      @omermamas 3 года назад +3

Yani 2020 olmasa da 800hp lik ferrari superfast de var unutmayalim

• @1yusufdogru1
      @1yusufdogru1 3 года назад

Tork 0 100 hızlanma ve yakıt tüketimden bahsetti mi yoksa ben mi duymadım

• @furkanneness
    @furkanneness 3 года назад +145

Araba mühendislik harikası böyle ince detaylar çok hoş oluyor

• @Bosnack2
    @Bosnack2 3 года назад +125

Her şey bir yana, dünya klasmanında videolar yapıyorsunuz. Kullandığınız tüm görseller, video metni, tam olması gereken şekilde. Çok başarılı işler yapıyorsunuz. Canı gönülden tebrik ederim.

• @emre5228
    @emre5228 3 года назад +109

13:12 :D güzel şakaydı

• @rasidakdemir6317
      @rasidakdemir6317 3 года назад +8

tam ben yazıcaktım millet daha corolla bulamıyo ki kendileri en çok satışı yapılan araba modeli

• @sprayzmadafaka4079
      @sprayzmadafaka4079 3 года назад

Daha önce hiç bu kadar güzel bir şaka görmemiştim.

• @hasanhuseyintamam5225
      @hasanhuseyintamam5225 3 года назад +1

kaç paraki bu

• @emre5228
      @emre5228 3 года назад +1

@@hasanhuseyintamam5225 tüm organlarını satsan yine alamazsın anlatabildim mi

• @daughkilla4206
      @daughkilla4206 3 года назад +2

@@hasanhuseyintamam5225 neyse şimdi kalbin kırılmasın

• @muhammetugur8057
    @muhammetugur8057 3 года назад +81

Şu araç tanıtıldığından beri bu kanalda videosunu bekliyordum , sonunda geldi. :)

• @alipekel6772
    @alipekel6772 3 года назад +2

McLaren hayatımda sürmeyi hedeflediğim tek otomobildi hatta bilgisayar şifremdi yıllarca şimdi bu tasarımı görünce birkez daha bir arabaya hasta oldum. Anlatımınız açıklamalarınız gerçekten çok başarılı. Teşekkür ederim

• @OnurEGN
    @OnurEGN 3 года назад +38

Yabancılar: Yeni bir süper otomobil tasarladık.
    Bizim sanayideki dayılar: Kare pisdom :( Mıklantıslı mutur :(

• @zoka7108
      @zoka7108 3 года назад +2

Motor yaptım çok farklı diye çıkanların alayı dolandırıcı. Hele şu mıknatıslı motor ve döner pistonlu motor tam sazan oltası.

• @resulgnr
      @resulgnr 3 года назад +2

Köyde kullanmak için yakında tezekle çalışan motor da çıkar herhalde.

• @zoka7108
      @zoka7108 3 года назад

@@resulgnr Şaka maka dıştan yanmalı olarak mümkün. Stirling tipi bir motorda iş görebilir 😂

• @zoka7108
      @zoka7108 3 года назад

@@resulgnr Baktım yapılmış bile. Tezeği geçtim atık yemek bile yakıyor. Verimliliğide %35 civarı yani dizele eşit. Ama güç yoğunluğu baya baya düşük.

• @huseyindemirkran9362
      @huseyindemirkran9362 3 года назад +1

Yabancılar ile sanayideki dayılar 😂
      Mühendisler ve sanayide yetişmiş insanlar. Kiyaslaman çok yanlış
      En saçma fikirle dahi gelse sanayiden biri saygı duymak gerek.

• @umityldrm6355
    @umityldrm6355 3 года назад +14

650 beygir kağıt üstünde az gibi gözüküyor fakat, 960 beygirlik LaFerrari'den daha iyi güç/ağırlık dengesine sahip. Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar :)
    Abi bu nasıl bir makine ya accayip bişey olmuş araba yapacağız derken sanat eseri ortaya çıkmış 12100 devir nedir Allah aşkına motosiklet motoru mu yaptınız be birader, düz vites nedir ya bı de ortadasin yola yakınsın tam olarak hakimsin yola of of of ağa bu manyak bişey ya hayal bile edemiyorum kullanmak nasıl zevklidir acaba bı de emiş sesini akustik olarak artırmislar Allah'ım sana geliyorum 😂😂😂

• @burakbula
    @burakbula 3 года назад +15

Gordon amca da Chernobyl'deki baş mühendis cosplayi yapmış.

• @xherp9703
      @xherp9703 3 года назад

KV deki kirveye daha çok benziyo

• @enginkalenderoglu6224
    @enginkalenderoglu6224 3 года назад +11

Çok güzel bir araba aynı F1 gibi olmuş. Bizlerle bunun gibi yeni teknoloji bilgilendirdiniz için teşekkürler..

• @hayrullahgokce
    @hayrullahgokce 3 года назад +1

Her videonuzu keyifle izlediğim dolu dolu bilgiler sunan nadir kanallardan birisiniz. Başarılarınızın devamını dilerim.

• @celilcantekin1263
    @celilcantekin1263 3 года назад +3

Gordon Murray motor için Cosworth ile görüşürken çok net konuşmuş. 4.0 litrenin altında bir hacme sahip atmosferik bir V12 motor istediğini dile getirmiş. 3.9L olmasının sebebi birazcık da Murray'in istediği üst sınırdan dolayı yani. Ayrıca devir sayacının ve pedalların tamamen mekanik olmasından ve şanzımanın 6 ileri olduğundan bahsetmemişsiniz bunları da eklemek isterim. Son olarak ise, araçta ABS, ESP gibi zorunlu sistemler dışında hiçbir elektronik sistem bulunmuyor. Bu zorunlu sistemler ise açılıp kapatılabiliyor. McLaren F1'in 2020 teknolojisi ve imkanlarıyla, hiçbir makama bağlı kalmadan ve üst mevkiler tarafından kısıtlanmadan tamamen Murray'in istediği gibi yapılmış versiyonu olarak tanımlanabilir bu araç. Az önce bahsettiğim kısıtlama, bağlı kalma olaylarını açıklamam gerekirse; Murray McLaren F1 yapılırken oldukça serbest çalışmasına rağmen yine de McLaren'e bağlı olduğu için markanın kararları sonucu araçta istediği her şeyi yapamamış. Bunu da konuşmalarında üzüntüyle dile getiriyor eskiden beri. Hatta bu fan olayını McLaren F1'de de kullanmak istemesine rağmen McLaren yetkilileri birtakım gerekçeler göstererek bu fikri reddetmiş. Bu kadar uzun uzun neden yazdım hiçbir fikrim yok ama ekstra bilgiden zarar gelmez :)

• @tayfungulmez249
    @tayfungulmez249 3 года назад +2

En önemlisi bu araç efsane McLaren F1 in devamı yani 2020 modeli. 2 aracın o kadar çok benzer özelliği var ki? Murray adeta McLaren F1 i 2020 yılında yapsaydık böyle olurdu demiş....

• @serdarcaglar377
    @serdarcaglar377 3 года назад +1

Aracı tasarlayan ve üreten adamlar bile sizin kadar güzel anlatamazdı.Belgesel tadında muhteşem bir video olmuş,dilinize sağlık,yine Dortmund'dan sevgiler😎

• @aliihsan6970
    @aliihsan6970 3 года назад +3

Süper otomobil düz vites bu kelimeler yan yana gelince duyması çok güzel oluyor

• @bugraates3016
    @bugraates3016 3 года назад +2

Böyle koca yürekli adamlar da olmasa umudumuzu kesmiştik bu otomotiv dünyası nereye gidiyor diye. Gün geçtikçe saf sürüş zevkinden uzaklaşıyoruz

• @p28ro413ter
    @p28ro413ter 3 года назад +2

10:06 hız ve arabaya fetiş oluşacak derecede aşkın tanımı geliyor. Rüyalarımda bile böyle ince bir detay aklıma gelmezdi sanırım

• @aliosman1225
    @aliosman1225 3 года назад

Gerçek bir süperspor... Videosunu, anlatımını yaptığınız için teşekkür ederiz. :)

• @Ozibar
    @Ozibar 3 года назад

Harika bir anlatım ve video olmuş teşekkürler.

• @CeErCeEr
    @CeErCeEr 3 года назад

Ağzınıza sağlık, çok güzel bir video, iyi çalışmalar dilerim..

• @emirhanyldrm4260
    @emirhanyldrm4260 3 года назад

Video emek kokuyo her zamanki gibi

• @sirackaymakci
    @sirackaymakci 3 года назад

günlerdir sizden bu arabanın videosunu bekliyordum çok güzel anlatmışsınız ağzınıza sağlık

• @depmode8403
    @depmode8403 3 года назад +23

Kusursuzluğa yakın bir araç, neyse ben 1.6 dizelime binmeye gidiyorum...

• @cutecandy3111
      @cutecandy3111 3 года назад +2

Neyse senin 1.6 dizelin var...

• @depmode8403
      @depmode8403 3 года назад

@@cutecandy3111 Evet, bir de bu taraftan bakmak lazım.

• @birbilirkisi5745
      @birbilirkisi5745 3 года назад

@@depmode8403 mercedes e200d olabilir o da 1.6 lt dizel.

• @akinaspeedstarso
      @akinaspeedstarso 3 года назад +2

Bende lambomu sürecem ama halıda biraz yavaş gidiyo

• @cihatnagman
    @cihatnagman 3 года назад

Beklediğim video gelmiş.Teşekkürler.

•  3 года назад +5

Son temenninize katılamıyorum çünkü bugün McLaren F1'e bakacak olursak bu ve benzeri araçları biraz da herkesin kullanamayacağı araçlar olarak tasarlandığı için efsaneler...

• @burhanozece
    @burhanozece 3 года назад +2

Gerçekten muhteşem, hemen wallpaper ını indireyim de arkaplan yapayım :))

• @umitunlu768
    @umitunlu768 3 года назад

Bu güzel bilgiler için teşekkürler.

• @issizplays2187
    @issizplays2187 3 года назад

Bu arabanın ön kısmı ve arka farları F1 e çok benziyor. Aynı hava giriş şeklini, göstergeyi, kapıları ve koltukları yine F1 de de kullanmıştı. Mclaren F1 in oğlu aslında P1 değil budur bence. Dünyadaki pek çok otomobil sevdalısının rüya arabasının günümüz teknolojisiyle yeniden yorumlanmış hali. İnanılmaz bir şey.

• @snrylmz
    @snrylmz 3 года назад

Açılış konuşmasını çok güzel yaptınız, bu tekdüzelik bu ruhsuzluktan tiksindim artık, hayal edeceğim araba neredeyse kalmadı..

• @makifates
    @makifates 3 года назад +1

3.9L V12 650hp Atmosferik ... bu denklemden çıkarılacak çok ders var !! Kaldı ki manuel vites gerçek şöför ister
    Tam bir sanat eseri

• @sametguven6490
    @sametguven6490 3 года назад

Çok teşekürler instagram üzerinden yazmıştım videosu gelmiş.

• @murataktemur4610
    @murataktemur4610 3 года назад

8:13 den sonra söylediğin Formula 1 de kullanılan Drag Reduction System (DRS) aklıma geldi .emeğinize sağlık dostlar 😊

• @ulasdehmen4369
    @ulasdehmen4369 3 года назад

Siz harbiden adamsiniz yaa. Bende bunu bekliyodum ne zamn gelir diyordum 😂👍

• @kubilayakgol6180
    @kubilayakgol6180 2 года назад

TEŞEKKÜR EDERİM

• @FarhadMusaev
    @FarhadMusaev 3 года назад +2

Sonunda sizin de sayfanızda gördük bu arabayı. :)

• @s.y4200
    @s.y4200 3 года назад

Anlatan adamlar harikasınız👏👏

• @panda8trueno6
    @panda8trueno6 3 года назад

ABİ VİDEONUN KONUSU HARİKA! GELİŞLEMERİ BEKLİYOR OLACAĞIZ

• @mihesabmihesab8112
    @mihesabmihesab8112 3 года назад

Adam resmen devrim yapmış. Özgüvenine hayran kaldım çok mükemmel bir iş delice ....

• @affrella7942
    @affrella7942 3 года назад +1

Vaaay bee sonunda eskilerden kanını kaybetmemiş biri çıktı.

• @serhatayasli
    @serhatayasli 3 года назад

Ohhh be sonunda. Ozel istek videom oldu resmen =) bir kac kanal anlatmayi calisti ama beceremediler... neyse ki siz varsiniz.

• @umityldrm6355
      @umityldrm6355 3 года назад

Benzin TV gayet güzel anlattı fakat pek teknik değildi ki bu çok doğal çünkü adam mühendis değil sadece bizim gibi araba aşığı :) Ama bu adamlar mühendis bu kadar detaylı ve teknik olması gayet beklenen ve doğal birşey :)

• @adonissoyadonis
    @adonissoyadonis 3 года назад

Ağzınıza sağlık bilgiye doyuran bir video olmuş. Gordon Murray'nin de T50'ye ait detayları anlattığı videolar mevcut onların da izlenmesini öneririm.

• @mustafalevent1239
    @mustafalevent1239 3 года назад +1

*Abimiz standartlarda klişelerde boğulmayan gerçek bi mühendismiş takdir ettim*

• @abdullahsoyuoz
    @abdullahsoyuoz 3 года назад +3

Sanırım gordon murray'ın t50 ile ilgili bir röportajında rastlamıştım. ön cam sileceğini spoiler benzeri görünümde tasarlamışlar azcık oradan da downforce üretiyormuş 😂

• @rustemkurtcu8920
    @rustemkurtcu8920 3 года назад

Instagram'dan istemiştim, teşekkürler 😉

• @pilotkoray
    @pilotkoray 3 года назад

Teşekkürler

• @fatihbektas1096
    @fatihbektas1096 3 года назад

Geçen hafta yazmıştım adamsınız🤛

• @ertugrul9127
    @ertugrul9127 3 года назад

Mükemmel bir video

• @mehmeta.9409
    @mehmeta.9409 3 года назад

Güzel video olmuş. Kış geliyor, antifriz çeşitleri hakkında marka belirtirseniz güzel olur. Su konulacaksa nasıl su konulmalı.

• @diclefirat12
    @diclefirat12 3 года назад

Elinize saglik öptüm

• @hgrmc9416
    @hgrmc9416 3 года назад

oyyyyy reizz engineering explained de görmüştüm bunun bi tane versiyonu duvarda gidiyomuşş

• @huay_rar
    @huay_rar 3 года назад +23

Yeni Supra Çıkınca : Nerede o eski beygirler ? Neymiş efendim sürüş zevkiymiş!
    Gordon Murray T50 Çıkınca : Turbosuz yüksek beygir yok , ve saf sürüş zevki? İşte bu gerçek otomobil!

• @arpixel348
    @arpixel348 3 года назад

Video Çok güzel olmuş

• @muhammedbadur1309
    @muhammedbadur1309 3 года назад +5

Hyperion XP-1 anlatın lütfen merak içindeyiz :)

• @AliBaba-rh1yp
    @AliBaba-rh1yp 3 года назад +34

41 beğenmeyen: kare piston, mıknatıs motoru hayranları

• @KamuStoku
    @KamuStoku 3 года назад

9:02 bu benim yıllardır düşündüğüm fikirdi. Araçların arkası ne kadar küt olursa oluşan vortex vakum etkisi yapıp aracı yavaşlatmaya çalışacaktır. Mercedes yeni serilerinde bunu çözmüş bu abimiz de hakeza olayı çözmüş. Yarış arabalarında kısmen yapılıyor baş taraftan alınan hava vortex in oluşacağı yerlere verilerek basınç düşmesinin önüne geçiliyor.

• @resulgnr
    @resulgnr 3 года назад +2

Abi her videonuzu izliyorum.Benim merak ettiğim eski mercedes 2521 lerle alakalı (yeni tırlarda ya da kamyonlarda öylemi bilmiyorum) kamyon çalışıyorken havaları dolmadan istop etmiyor 1. bu 2.si ise anahtarla istop edilmiyor sürücünün kolduğunun biraz ilersinde bi buton var ona ayağınla basınca istop ediyor peki neden böyle ve o buton ne işe yarıyor (motora napıyor).

• @ErayAnkay
      @ErayAnkay 3 года назад

hava ile sıkıştırıyor frenleri o sebeple tankları tam doldurmadan stop etmiyor

• @resulgnr
      @resulgnr 3 года назад

@@ErayAnkay Yanıtınız için teşekkür ederim el freni de öylemi yoksa arabalardaki gibi mi?

• @ErayAnkay
      @ErayAnkay 3 года назад

@@resulgnr Rica ederim. Emin değilim ancak öyle diye hatırlıyorum daha tecrübeli birileri yanıtlar umarım

• @ErayAnkay
      @ErayAnkay 3 года назад

@@resulgnr Ya da tekerlekleri havaya kaldıran hidrolikle alakalı bir detaydır. Şimdi aklıma geldi

• @resulgnr
      @resulgnr 3 года назад

@@ErayAnkay Anladım teşekkür ederim

• @oguzcan815
    @oguzcan815 3 года назад

Bu kanal olmasa böyle güzelliklerden haberdan olacağımız yok. Haberlerde sürekli ekonomi ve siyaset konuşulduğu için dünyadaki gelişmeleri takip edemez olduk. İyice at gözlüğüyle bakar olduk. Teşekkür ederiz Anlatan Adamlar

• @muratcanozbek
    @muratcanozbek 3 года назад +3

Mükemmel bir araç olmuş. Aklıma bir dondurmacı sözü geldi : Param olsa da ben alsam :(

• @telefonunuckra
    @telefonunuckra 3 года назад +1

OOO sevdim bu teknolojiyi TOFAŞ A VANTİLATÖR TAKMAYA GİDİYORUM ^^

• @udigagu
    @udigagu 3 года назад

Adam bu arabayı yapmasa o zeka o yetenek heba olcaktı (ki bence adamın diğer teknolojileri (özellikle f 1 ) çok ii ama pekde değeri bilinmiyo tabi bilen biliyo ayrı konu ) ellerien sağlık adamcağızın sizede teşekkürler bu adami tanıttığınız ve bu vidyoyu hazırladığınız için

• @gargamel952
    @gargamel952 3 года назад +1

Guzel birde Ford gt 90 videosu gelse tadından yenmez

• @issizplays2187

O araba seri üretime geçmemişti ama sanırım 1995 yapımı 7.2 lt 4 mü 2 mi bilmiyorum ama turbosu var. 720 beygir gücünde ve +220 mil yani 350+ kilometre yapıyordu herhalde. Bu arada sen nereden biliyorsun o arabayı? Ben nfs 2 den biliyorum.

• @issizplays2187

Gordon Murray otomobil tanrısı resmen. Mclaren F1 zaten bir baş yapıttı. Şimdi de bunu yaptı helal olsun.

• @Batuu01
    @Batuu01 3 года назад +5

t50 diye tank olur uçak olur telefon olur da araba nedir böyle model adı mı olur :D

• @kavazgaming6910
    @kavazgaming6910 3 года назад

Bu araba bildiğin Mclaren f1in yeni modeli ya
    Camlar aynı tavandaki hava girisi aynı o da 3 kişilik ortada sofor
    Motor atmosferik ışıklar cok benziyor adam yıllar once cıkardıgı arabanın yenisini yapmış emeğine sağlık

• @ensure2621
    @ensure2621 3 года назад

Çok güzel emeginize sağlık ben minimum yakıtla maximum hıza giden araçları incelerseniz efficiency ile en iddialı güçlü aracı görmek çok isterdim bir mühendis ve otomobil sevwr olarak merak ediyorum. Bir de bazı teknolojilerin modifiye araçlarda nasıl yapılabilir how to do modunda incelerseniz süper olur

• @oguzturkmen462
    @oguzturkmen462 3 года назад +1

Hayırlı olsun Istanbul formula 1 takvimine eklendi

• @baran.taskiran
    @baran.taskiran 3 года назад +14

Yeni dodge Ram 1500 Rtx anlatın lütfen.

• @waserdert6259
      @waserdert6259 3 года назад +1

Hellcat motorlu off-road pick-up, pek anlatılacak birşey yok. Raptoru tahtından etmek için yapılmış ki bence raptordan çok daha iyi

• @ercanozturk6358
    @ercanozturk6358 3 года назад

Şu videolarınıza en azından İngilizce alt yazı ekleseniz harika olur. Şu profesyonel bakış açısını Türkiye dışında insanlarda görse keşke. Teksiniz şu alemde.

• @coskunorsizmir
    @coskunorsizmir 3 года назад

Direk pagani dedim bu. Ama pagani kadar detaycı, mclaren f1 kadarda yenilikçi bi otomobil olmuş. Efsane güzellik! 👌🏼

• @mehmetalisen5376
    @mehmetalisen5376 3 года назад

Abi çok iyi anlatıyorsunuz daima sizi takip ediyorum.
    Sizden bi konu ile ilgili bilgi almak istiyorum.
    Kamyon kamyonet gibi dizel araçlara çok az bir miktar bezin ilavesi yapılıyor bunun ne gibi bir zararı olur yada faydası olur mu. Bu konu hakkında çok çelişkide kaldım.
    Örneğin bi kamyonet in deposuna 55 lt mazot koyup sadece 2 lt benzin karıştırsak performansının çok yükseldiğini söyleniyor???
    Sizce doğru mu ???

• @boykochelikov4731
    @boykochelikov4731 2 года назад

Adam yapmiş maşallah

• @erdihoca7923
    @erdihoca7923 3 года назад

Abi senin her videonu 1.75 hızla izliyorum. Çabuk bitiyor o yüzden. Biraz daha uzun videolar çekebilir misin:)

• @batuhanuyank1953
    @batuhanuyank1953 3 года назад

süpersiniz

• @araz_car_enthusiast
    @araz_car_enthusiast 3 года назад +2

Arabanın ön kısmıni mclaren f1 den ilham alarak yapmişlar

• @dgnsylu1519
    @dgnsylu1519 3 года назад

İçerikler cok acıklayıcı ve güzel bide motorlara yapılan (halk dilinde sanıyorum) honlama nedir onu anlatırsanız süper olur

• @herseyicinde
    @herseyicinde 3 года назад

Bu tarz yarisda vardi 1985 lerde markasini hatirlamiyorum ama bu adamin tasarimi

• @enespolatdemir765
    @enespolatdemir765 3 года назад +3

6:01 Peugeot 205 Gti kadar ağırlığı var yaklaşık olarak Gti'ın en yüksek hpli versiyonu 120 civarındaydı bu araç 600 hp bu aracı sürmek pek rakipleri gibi kolay olmayacaktır buna binecek zengin adamın biraz billuru olması lazım.

• @salih11233
      @salih11233 3 года назад

katılıyorum zengin ve bileğine güvenmesi gerek

• @sprayzmadafaka4079

Vallahi v12 zaten başlı başına bir mühendislik üstüne üstlük turbosuz bu araba gerçekten çok kaliteli bir mühendislik üzerine kurulmuş.

• @enespolatdemir765
      @enespolatdemir765 3 года назад

@@sprayzmadafaka4079 ben başka bişey yazdım fark ettiysen ama

• @sprayzmadafaka4079

@@enespolatdemir765 Haklısın.

• @birolkaraca
    @birolkaraca 3 года назад

O tavandan emiş benim aklıma gelmişti. Hatta çizimlerim var. Ama Gordon beyi takdir ettim. En azından hayata geçiriyor.

• @emrecakir95
      @emrecakir95 3 года назад +2

Tavandan giriş mercedes one da da mevcut

• @emrefurkan494
      @emrefurkan494 3 года назад

@@emrecakir95 + SW20 MR2'ye de sonradan takanlar da var.

• @emrecakir95
      @emrecakir95 3 года назад +1

@@emrefurkan494 pagani zonda da da var

• @EscC777
      @EscC777 3 года назад

Merak etme sen daha dünyada yok iken birileri çoktan düşünüp yapmıştı.Aklıma gelen en ikonik model Mercedes CLK GTR dır.

• @ercanayhan1744
    @ercanayhan1744 3 года назад

vay beee..adamlar çalışmış,yapmış..

• @Aziz-rz6so
    @Aziz-rz6so 3 года назад +1

Ön tasarımı hariç mükemmel bir otomobil. Daha vahşi durmasını beklerdim önden.

• @bekirkursatunlu4272
    @bekirkursatunlu4272 3 года назад

tam delikanlı arabası olmuş acayip düştüm

• @sessiztepe3350
    @sessiztepe3350 3 года назад +4

Ben bastım mı giden bastım mı duran araba isterdim bir zamanlar

• @reyngelo121
    @reyngelo121 3 года назад

hybride neden yapmazlar turbo yok tmm anliyorum sebebini one 2 tork vektoru koysalar cok cok daha hizli olmaz mi t50 ?
    agriliginin articagini biliyorum ama 50/50 denge saglamaya yaramaz mi ve verdigi + beygir ile agirlik dez avantaji olmayabilir ?

• @murat_mirik
    @murat_mirik 3 года назад

Plastik kullanmamış demişsiniz ama karbon fiber dediğiniz bir çeşit kumaştır ve termoset plastik reçine ile birlikte kullanılır. Birlikte kullanıldığı için ismi kompozit malzeme olur. Dolayısıyla karbon fiber dediğiniz malzeme aslında kompozit malzemedir ve karbon fiber ile birlikte plastik doğal olarak birlikte var :)

• @huseyingaziakbas9243
    @huseyingaziakbas9243 3 года назад +1

Çok Teşekkürler.............

• @korkutata5477
    @korkutata5477 3 года назад

Zamanında Lexus LFA'i anlatıp zehiri saldın artık onun üstüne tanımam. Sesi bile özel bir mühendislikti😍😍😍 Adeta sevilerek yapılmış 501 muhteşem alet... Bu, biraz daha hız ve mekanikle ilgili diyelim. Siz olmasanız bunlardan haberimiz olmaz elbette 🤘🤘🙏👋

• @ForzaV12
    @ForzaV12 3 года назад

V12 Motorun tavanın üstünden hava çekişinin vereceği o mükemmel sesi duymayı çok isterdim

• @mustafabayramural5574
    @mustafabayramural5574 3 года назад

Çok güzel araba

• @s.y4200
    @s.y4200 3 года назад +1

Teşekkür ederim sözlerimizi dikkate alıp video çekiyorsunuz 👍👏👏

• @soganciimehdi4015
    @soganciimehdi4015 3 года назад

Bir pazar klasiği : Anlatan Adamlar

• @zachrytaskn1330
    @zachrytaskn1330 3 года назад

erkenden uykuya yatarsak görürüz rüyamızda 😁

• @Arif_33
    @Arif_33 3 года назад +1

Arge maliyetleri milyarlarca dolar tutmuştur muhtemelen. 100 adet satış ile bundan kar elde edebileceklerini sanmıyorum, ayrıca itibar için üretilmiş bir araçda diyemem sonuçta, daha yeni bir araba. Belki Koenigsegg gibi bir üretim anlayışı içerisindedirler. Ancak bu tarz firmalar nasıl kar elde edebiliyor anlayamıyorum.

• @yusufozdemir2023
    @yusufozdemir2023 3 года назад +1

Quess bass 770 çekseniz birde 👍

• @umityldrm6355
      @umityldrm6355 3 года назад +1

Equus Bass 770 demek istedin sanırım. Ben de hastasıyım o arabanın. Mustang, Camaro, Challenger karışımı muhteşem ötesi bişey :)

• @alikara538
    @alikara538 3 года назад

CNG arabalar hakkında çok arama yaptım pek birşey bulamadım. Verimlilik , bakım masrafı , araç kullanım ömrü , yakıt durumu Benzin , Dizel ve LPG kıyaslaması , artıları eksileri şeklinde bir video çekebilir misiniz ?

• @ozancetin7449
    @ozancetin7449 3 года назад

1970 model dodge charger rt incelemesin yapabilirmisiniz

• @emrecakir95
    @emrecakir95 3 года назад

Sonununda birileri cesur davranıp yeni bir konsept oluşturdu

• @ugurpiri5989
    @ugurpiri5989 3 года назад

Tasarımda mühendislik, işlevselik, fikirler mükemmel sadece ön far tasarımı ve ızgara kısmı görsellik açısından cezbedici değil geri kalanına söz yok

• @gaydn1101
    @gaydn1101 3 года назад

2020 Formula1'in Turkiyeye gelmesi hakkinda detayli bir video cekermisiniz?

• @huseyingaziakbas9243
    @huseyingaziakbas9243 3 года назад +1

Çok Teşekkürler............. Çok Çok Teşekkürler.............

• @alperylmazer5780
    @alperylmazer5780 3 года назад

Bir sorum olacak dizel motorlu yeni nesil araçlarda yağ bakımında yağın konulduğu yere motorin konulup temizlik yapılıp karter contasından boşaltıldıktan sonra yağ konulurmu teşekkürler

• @zane6045
      @zane6045 3 года назад +1

Sadakallahül aziiim