Dlaczego wciąż nie umiesz mówić po angielsku

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 сен 2024
  • Lekcje online ze mną:
    www.olx.pl/d/o...
    www.olx.pl/d/o...
    CHCESZ UCZYĆ SIĘ ZE MNA? przyswajamjezy...
    CHCESZ UCZYĆ SIĘ JAK POLIGLOCI? przyswajamjezy...
    patronite.pl/m...
    Przydatne strony:
    context.revers...
    pons.pl/
    www.deepl.com/...
    Dla lubiących gramatykę:
    niemiecki.ang....
    www.ang.pl/gra...
    hiszpanski.ang....
    francuski.ang.....
    wloski.ang.pl/....
    rosyjski.ang.p...
    Polecam codzienne wykonywanie kilku ćwiczeń.

Комментарии • 19

  • @MsWojteg
    @MsWojteg Месяц назад +1

    Hej! Takie pytanie, wprowadziłem metodę nauki języka, poprzez przepisywanie książki i robię to w ten sposób, że przepisuje jedna stronę książki do tego momentu, aż będę znał ją na pamięć. Chciałem się zapytać, czy to jest poprawne wykorzystanie tej metody?

    • @margotheteacher
      @margotheteacher  Месяц назад +2

      Nie musisz skupiać się na zapamiętaniu całej strony na pamięć. Lepiej przepisuj dwie strony tygodniowo i próbuj utrwalić je przez ten czas, a w kolejnym tygodniu zacznij następne. Tyle ile zapamiętałeś, to dobrze.

    • @MsWojteg
      @MsWojteg Месяц назад +1

      @@margotheteacher Dziękuję za odpowiedź!
      Ogólnie uczę się bardzo powoli. - obecnie, ponad rok. a przepisanie takiej książki w moim tempie, będzie trwało kilka lat. Próbuje też tworzyć jakieś swoje zdania na podstawie tego, co już wiem, plus oglądam vlogi z napisami w języku obcym. Dziennie poświęcam około półtora godziny, gdzie godzinę przepisuje zdania, próbując je zapamiętać. Chciałem opanować język w 5 lat, żeby móc rozumieć te 90% rozmowy/tekstu, ale teraz nie wiem, czy 15 wystarczy. Podziwiam takich ludzi, jak Ty, którzy władają kilkoma językami,
      Pozdrawiam!

    • @margotheteacher
      @margotheteacher  Месяц назад +1

      Nie musisz przepisać całej książki :) ja zazwyczaj kończyłam po 20 stronach i zaczynałam nowa i z inna tematyka

  • @Kicia-kv9nm
    @Kicia-kv9nm 23 дня назад +1

    Mówisz żeby się nie uczyć słów na pamięć, ale jakieś podstawy trzeba mieć, pewne zasady trzeba wykuć.

  • @martynas.2672
    @martynas.2672 Месяц назад +2

    A ja mam taki pomysl, a moze zrobisz taki filmik instruktazowy dla jez angielskiego, np wrzucisz jakis filmik i pokazesz jak sie uczyc wg tej metody, o ktorej mowisz. Tal jakby taki kurs. Ps. Dzieki za motywacje. Dajesz nadzieje ze mozna sie nauczyc jezyka, niezaleznie od tego czy ma sie predyspozycje do tego czy nie. Pozdrawiam 😊

    • @laponiec
      @laponiec 20 дней назад

      Podbijam :)

  • @SuzukiHarpmaster
    @SuzukiHarpmaster Месяц назад +3

    Angielski nie jest jakiś zbyt skomplikowany i pewnie 99% tych którzy tego chcą i dążą nauczą się angielskiego na poziomie B1. Podziwiam obcokrajowców którzy nie są słowianami a potrafią mówić w języku polskim ponieważ nie dość że polski jest bardzo trudny to na dodatek jaką można mieć motywację by nauczyć się mówić po polsku skoro polska nie ma nic do zaoferowania bo zarobki są bardzo niskie w porównaniu do innych krajów. Zadałem kilka pytań dla chatGPT4 żeby mi podał przykładowe zdania na poziomie A1, A2, B1, B2, C1, C2 i tak mi się wydaje że komunikuję się po polsku na co dzień w języku ojczystym polskim na poziomie B1 (poziom B1 w zupełności wystarczy by dać radę się komunikować w codziennym życiu chyba że kogoś praca wymaga jakiegoś bardziej wyrafinowanego poziomu słownictwa by zrobić jakieś większe wrażenie na rozmówcy by pomyślał sobie że rozmawia z osobą jakąś wykształconą po studiach)

    • @Raul-pp1uh
      @Raul-pp1uh Месяц назад +1

      Jak angielski nie jest skomplikowany? Pisownia jest trudna. Inaczej się wymawia, a inaczej pisze. Dlatego wielu ludzi w anglii i hameryce są półanalfabetami. Coś tam przeczytają, ale już do napisania kilku zdań po angielsku czują niesamowity wstręt. I to nawet tacy, co pokończyli tamtejsze uniwerki.
      Wymowa menażerii anglojęzycznej pozostawia wiele do życzenia, tak że dużo słów, zaimków/przyimków się zlewa, i nie można odróżnić gdzie kończy się jedno, a zaczyna drugie. No i jeszcze gno jarze wiele słów wymawiają nieco inaczej, w zależności gdzie który się urodził. Kaleczą strasznie ten piękny język Szekspira, i są jeszcze z tego dumni, że ktoś kto pochodzi z innego miasta oddalonego o 300 km gada innym "akcentem".

    • @SuzukiHarpmaster
      @SuzukiHarpmaster Месяц назад +1

      @@Raul-pp1uh jak dla mnie piękna to jest amerykańska wersja angielskiego bo brzmi tak jakoś łatwiej normalniej (może kwestia przyzwyczajenia bo w mediach głównego ścieku najwięcej wersji amerykańskiej i dlatego wydaje się dla wielu wersją łatwiejszą i brzmiącą najbardziej normalnie)

    • @Raul-pp1uh
      @Raul-pp1uh Месяц назад

      @@SuzukiHarpmaster Jeżeli chodzi o brzmienie języka, to najbardziej mi się podoba brytyjska wersja angielskiego. Natomiast uczę się amerykańskiego angielskiego, bo pisownia jest łatwiejsza, i jest zdecydowanie bardziej rozpowszechniony w mediach i pop kulturze. Brytyjski angielski ogranicza się głównie do Anglii i małych wysp. Już w Szkocji, czy w Irlandii wymawiają inaczej różne słowa.
      Gno jarze z tych wszystkich krajów anglosaskich powinni zunifikować i uprościć pisownię słów, żeby tak jak się wymawia, tak i pisać się powinno. A także ustandaryzować wymowę w mediach. Gdyby to zrobiono, to ich gospodarki by na tym skorzystały, bo by było w tych krajach mniej analfabetów i pół analfabetów. A język angielski jeszcze bardziej by się upowszechnił w świecie. Ale do tego trzeba chęci i woli politycznej. A na to się nie zanosi.

  • @mariuszsaassa414
    @mariuszsaassa414 Месяц назад

    Co oznacza z francuskiego chyba to jest ,nie wiem jak to sie pisze ale wymowa cos :Bonde Beter cos takiego ?co to moze oznaczac ?

  • @michalteszner8306
    @michalteszner8306 21 день назад +1

    Ja akurat potrafie mówić po angielsku. Mam certyfikat C1 z angielskiego zrobiony w Hull College w Anglii.

    • @laponiec
      @laponiec 20 дней назад +1

      Co to wnosi do tematu?

  • @Michael_Oberschlesien
    @Michael_Oberschlesien Месяц назад

    Przepisujesz te książki na kartkę czy np. do worda? Z worda lepiej potem przenieść do jakiejś apki jak Anki, ale nie wiem czy mózg nie zapamiętuje lepiej pisząc odręcznie?

    • @margotheteacher
      @margotheteacher  Месяц назад

      Do zeszytu. Pisanie odręczne działa najlepiej. Nie polecam żadnych aplikacji

    • @Michael_Oberschlesien
      @Michael_Oberschlesien Месяц назад

      @@margotheteacher Ja jednak polubiłem Anki, Chat GPT + Anki to błyskawiczne tworzenie fiszek, oczywiście fiszki tworzę z całymi zdaniami, a nie słówkami. Albo krótkie dialogi z filmów typu pytanie i odpowiedź. Anki ma tę zaletę, że ma system powtórek. Gdybym pisał wszystko do zeszytu to potem nie wiedziałbym w jakiej częstotliwości coś mam powtarzać żeby przeszło do pamięci długotrwałej.

    • @margotheteacher
      @margotheteacher  Месяц назад

      Dobrze tylko ze poprzez przepisywanie nauczę się więcej słów wraz zdaniami i nie tracę czasu na wpisywaniu ich do aplikacji

    • @Michael_Oberschlesien
      @Michael_Oberschlesien Месяц назад

      @@margotheteacher Spróbuję z zeszytem. Ale jeśli idzie o czas to to trwa zaledwie minutę. Tekst nawet w formie zdjęcia wrzucam do ChatGPT, Chat GPT wyrzuca mi formatowalny tekst, każę mu go zrobić w formie tabeli, w lewej kolumnie zdanie po angielsku, z prawej tłumaczenie, potem zapisz jako csv i import w Anki. Całość zajmuje nie dłużej niż 1 minutę.