Sziasztok, az animáció, tökéletes! Viszont engedjetek meg, pár észrevételt: -Turbó feladata, hasznosítsa a kipufogógázt Nem teljesen! A turbó működési elve, hogy a kipufogógázt hasznosítja! A Turbó feladata, hogy többlet levegőt juttasson a motornak,megnövekedett terhelésen... -A turbó hőenergiája, mechanikai energiává alakul...Ugyan Hogyan?Nem egy hőszivattyú vagy más ami ezt tudja hasznosítani.. a kipufogógáz kinetikus, mozgási energiáját hasznosítja fel, arra hogy megforgassa a turbinakereket!!Ennyi!!! Mint ahogy a motor gyújtási ütemében, sem a hőt hanem az ott felszabadult energiát, a robbanástól fogja, forgatónyomatékként átalakítani... Már bocsánat!(Mint autószerelő, picit vakartam a fejem)
Azta, köszönöm szépen! Rengetegen magyarázták, de nem sikerült megértenem, a videó alapján viszont nagyon egyszerű volt, köszönöm szépen, +1 sub és lájk!
A hőenergiát alakítja igazából mozgási energiává! Mivel a kipufogó szelep még az alsó holtpont elött kinyílik,ezért némi expanziós munka veszik el (szívó motor esetén)! Ezt az expanziós munkát hasznosítja a turbófeltöltő!
ez nem gőzgép, hogy a hőenergiát alakítsa mozgási energiává. A kipufogógáz kiáramlása hajtja meg a turbina lapátokat, ha hideg levegővel fújnád akkor is ugyanúgy felpörögne és a tengely másik oldalán lévő kompresszor lapátok ugyanúgy összesűrítenék a levegőt. Az intercooler sincs elmagyarázva, hogy azáltal, hogy lehűti a levegőt miért kerül több levegő a motorba. Több sebből vérzik a magyarázat. Ja meg expanziónak hívja a munkaütemet ami nagyon jó, hogy utána nézett, hogy hogy hívják azt amikor valamilyen gáz munkát végez, de ezt egyik iskolában sem tanítják így. Lentebb írták, hogy miért van ilyen kevés feliratkozója? Én értem, mert engem is irritál az, hogy nem ért hozzá csak összeszedett valamit netről és csinált róla egy videót, úgy előadva mintha értene hozzá. Ja és a végére. Annál a kifejezésnél, hogy "menekülőszelep" a fejemet fogtam. Helyesen bypass szelep ami a többlet kipufogógázt engedi el megkerülve a turbót. A másik dolog, hogy nem csak ez az egy szelep van már ha szót ejtett róla, hanem van egy szabályzó szelep is ami a töltőlevegő nyomását szabályozza le, ez lehet lefújószelep vagy lehet olyan megoldás mint a változtatható geometriás turbóknál a geometria állító szelep. És ezt csak építő jelleggel írtam, hogy neked is válaszoljak Zoltán Kis meg a feltöltőnek is tegyek vele egy szívességet, hogy legközelebb nézzen szét jobban és csak utána kezdje el magyarázni a dolgok működését.
Köszönöm szépen a nagylelkű fejtágítást,de csak jelzem hogy éppenséggel én ezt tanulom! Ugyan valóban képes lenne a hideg levegő is megpörgetni a turbinát,ám igen kis hatásfoka lenne,ha csak a tömegáram hajtaná! Nem nyerne sokat vele az autó! Alfred Buchi (remélem jól írom,mobilról nincs kedvem rákeresni) eleve azt az energiát kívánta újrahasznosítani,ami a kipufogószelep korai nyitása miatt elvész! Mondhatni mindkettőnknek igaza van,hisz önmagában sem a tömegáram,sem az a maradék kis expanziós munka nem lenne képes meghajtani a turbinát,de mivel alapvetően az utóbbi hasznosítása a fő cél (kipufogógáztól igazából minél hamarabb megakarunk szabadulni,a turbó ilyen szempontból negatív tényező)így maga a turbó hőerőgépnek tekintendő! A lefújószelep pedig nem a töltőlevegő nyomását szabályozza,hanem gázelvételkor kiengedi a turbóból a levegőt,így a lapátok lendületből tovább pörögnek,nem fékezi őket a beszorult levegő,következő gázadásnál gyorsabban épül fel a turbónyomás! Amire te gondolsz az a bypass szelep,az egész elkerülő rendszert pedig wastegate-nek nevezik,vszinüleg ezt fordította hunglishra a videós kolléga! Mindenképp hülyén hangzik,szóval nem rónám fel neki...
Lehet igazad van, de én meg ezt tanultam, bár mi iskolában ennyire nem mentünk bele, hogy ki találta fel, meg mit akart hasznosítani, de csak hogy beleszóljak, a hideg levegő sűrűbb a meleg levegőnél. A kipufogó gáznak még mindig nem a hője a lényeg, hanem az, hogy nyomással távozik a hengerből és a nyomás miatt tudja meghajtani a turbina lapátokat. A lefújószelepnek, meg nem csak annyi a lényege, hogy gáz elvételkor ne legyen túlnyomás a rendszerben hanem az is, hogy töltés közben ne legyen túl magas a nyomás. Ha láttál már lefújószelepet működni akkor láthattad, hogy töltés közben is kinyit egy kicsit ha túl nagy a nyomás. Gáz elvételekor meg teljesen nyit. Magas töltésnél ezért kezd el sípolni. De nem okoskodok mivel te még most tanulod, de majd rájössz, hogy gyakorlatban nem teljesen ugyanúgy működnek a dolgok mint ahogy a suliban elmagyarázták, mert sok dologról nem ejtenek szót. A lényeg az, hogy ez a videó nálam kicsapta a biztosítékot. Neked meg további szép estét és könnyű vizsgákat, már ha létezik olyan 😀
"A kipufogó gáznak még mindig nem a hője a lényeg, hanem az, hogy nyomással távozik a hengerből és a nyomás miatt tudja meghajtani a turbina lapátokat" - ez a lényeg. Nem a hö, hanem a kiterjedö gáz mechanikai energiáját transzofmálják ugyancsak mechanikai energiává más hatásvonalra.
Hát a kipufogógáz nem alakul át semmivé sem... xP Vagyis míg a turbón áthalad és utána nem lesz belőle boldogság... :( Max a kipufogógáz mozgás és nyomás energiáját boldogságra használja fel! ;)
Tetszik...érthető,sajnos egy idő óta sípol a turbó amikor a gázra lépek és folyamatosan hangot hallat menetközben...de a sebesség az erő még nagyjából megvan a motornak....fogalmam sincs mi lehet a gond,a hiba, mert csak spontán jelentkezett,egyik pillanatról a másikra???Szervízbe vigyem,ne,magam is javíthatom a sípoló hangot adó hibát?
De a turbó levegőjének át kell menni a légszűrőn is. U.I.:és nam csak dízel motorokban használják ha belegondolsz a legtöbb szupersport autóban turbó/turbók vannak
Nem a hő energiát alakítjuk át , bocsi, a többi apró hibát már meg se említem.
7 лет назад+11
A menekülőszelep szó még a passzív szókincsemnek sem a része. Ettől még persze lehetne jó is, de a Google sem ismeri. Használd inkább a megkerülő- vagy nyomásszabályzó szelep megnevezést!
Azt is meg lehett volna említeni hogy amikor leálunk az autópálya szélén lévő benzinkútnálés egyből leállítjuk a motort ( szóval nagy igénybevétel után szinte azonnal leáll) az eléggé megrövídíti a turbó élettartamát. Érdemes üresen járatni egy kicsit
Igen, ezért szükséges "leültetni" a turbót. 200.000-300.000 fordulatszámon forgó alkatrész nem kap olajozást (ha rendszeresen így bánunk vele) és idővel berágódik, tönkre megy !
A centrifugál kompresszor lévén hogy mechanikai kapcsolatban van a motorral, azonnali nyomást ad gázadásnál. Viszont ezt a a motor "szíjtárcsás" felénél kell elhelyezni. Erre nem mindig van mód, így marad a klasszikus turbó, ami a kipufogócsövön helyezkedik el. Egyrészt így a nagy nyomású gázokat is munkára fogjuk, másrészt több hely marad a motor elején.
Régen a Mercedes használt főtengely meghajtású (mesterséges lélegzésű) turbo feltöltős rendszert. Talán legnagyobb hátránya az, hogy a saját működéséhez kb. 20-30 % energiát igényelt magától a motortól.
@@hogymukodik nem. ha főtengely hajtja a kompresszort az terhelés a motornak, a főtengelyől vesz le kakaót. ha a kipuffogógáz HŐJE mert a HŐ hajtsja, azzal hulladékhőt hasznosít , javítja a motor hatásfokát. a főtengelyről hajtott megoldás meg RONTJA. cserében a főtengely hajtásúnál nincsen laggolás. ha nem centrifugál típus akkor lehetséges hogy roots feltöltő, akkor meg minden fordulaton fix nyomás van.
Tehát ha 70-80 -al megyek autóúton-országúton akkor nem kapcsol be, vagy nincs igénybe véve? S ilyenkor se állíthatom le az autót ha megérkeztem a célállomásra 30 perc múlva?
,,Csak ugy, mint az autok dizelmotorjait" Ezt igy hogy tudjatok mondani? 😂😂 Benzinesbol.is van nem.tudjatok? Sot van olyan amibe 2 esetleg 3 turbo is van
De általában elterjedtebbek a TDI, DTI, CDTI ,vagy TDCI vagy az akármilyen turbódízel motorok, mint a turbóbenzines motorok, mert a turbó nehezebben haszosítja a nagyobb mennyiségű benzingőzt, így az kevésbé hatékony. Egyébként bárki hibázhat. FUCK LOGIC
Ezen a csatornán Thomas Schwenke videói tekinthetők meg magyar nyelven. Mivel szerződésben állunk, ezért jogom van a megjelenő videóiról magyar nyelvű fordítást készíteni! Az utómunkálatokat és a feltöltést is közös konzultáció után hajtjuk végre. ruclips.net/user/ehochzweivideos
Én így tanultam a szerelőmtől: // A turbó feladata, hogy plusz levegőt juttasson az üzemanyaghoz a hengerekbe // A turbós motorokról mindenkinek a sportkocsik jutnak az eszébe, pedig lassan minden második autóban van turbófeltöltő. Igaz, ezek többségében dízelmotorok, a turbó azonban itt is ugyanúgy működik, mint a benzineseknél. A szerkezet feladata, hogy plusz levegőt juttasson az üzemanyaghoz a hengerekbe, hogy ezzel nagyobb teljesítményt tudjon leadni a motor. A turbófeltöltő lényegében két, közös tengelyre rögzített turbinalapát. A kipufogógáz megpörgeti az egyik lapátot, ettől elkezd pörögni a másik is, ami plusz levegőt juttat a hengerekbe. A turbólyuknak nevezett jelenség azért alakul ki, mert a turbinának időre van szüksége, amíg a megfelelő sebességre fel tud gyorsulni. Amíg lassan forog, addig nem tud kellő levegőt juttatni a motorba, ettől lomha a turbós autó alacsony fordulaton.
részben. a turbós motorok sűrítési aránya alacsonyabb. a turbó a kipuffogógáz HŐJÉBŐL csinál mechanikai munkát, azzal pedig levegőt sűrít, de nem csak azért hogy több levegő jusson a motorba, hanem azért hogy javítsa a motor hatásfokát.
@@krisii053 Nem árt, de nem is "alapfelszereltség". Ott vannak a kamrás Mercik, rengetegen nincs IC, mégis gond nélkül mennek. Tény, hogy a hatásfokon sokat segít :)
naggyon jó lett!! annyira jó hogy már van magyar nyelven is jó minőségű animáció!
Bence Bíró Jó érzés ezt hallani! Köszönöm szépen!
Ezt nem ők csinálták, ezt láttam egy hamarabb kitett külföldi videóban is.
Sziasztok, az animáció, tökéletes! Viszont engedjetek meg, pár észrevételt:
-Turbó feladata, hasznosítsa a kipufogógázt
Nem teljesen! A turbó működési elve, hogy a kipufogógázt hasznosítja! A Turbó feladata, hogy többlet levegőt juttasson a motornak,megnövekedett terhelésen...
-A turbó hőenergiája, mechanikai energiává alakul...Ugyan Hogyan?Nem egy hőszivattyú vagy más ami ezt tudja hasznosítani..
a kipufogógáz kinetikus, mozgási energiáját hasznosítja fel, arra hogy megforgassa a turbinakereket!!Ennyi!!! Mint ahogy a motor gyújtási ütemében, sem a hőt hanem az ott felszabadult energiát, a robbanástól fogja, forgatónyomatékként átalakítani...
Már bocsánat!(Mint autószerelő, picit vakartam a fejem)
Nagyon frankó animáció, egyértelműen és (úgy gondolom) mindenki számára érthető módon mutatja be a turbó működését. Csak így tovább !
Igazán hasznos volt ez a videó. Ismét tanultam. Köszönöm szépen .
Zseniálisak vagytok! Az összes videótok egy remekmű! Remélem még sokat tanulhatok rajtatok keresztül! Csak így tovább! :)
a szelepnyitás és zárás animációján kívül teljesen jó gratula hozzá:)
Azt elnagyolták, mert nem az a lényeg!
Azta, köszönöm szépen! Rengetegen magyarázták, de nem sikerült megértenem, a videó alapján viszont nagyon egyszerű volt, köszönöm szépen, +1 sub és lájk!
Segghülye vagyok az autószereléshez, mégis megértettem. Ment is a like + a subscribe. :)
Igényes, szép animáció, érthető magyarázattal.
A kipufogógáz mozgási energiája alakul mechanikai energiává.
A hőenergiát alakítja igazából mozgási energiává! Mivel a kipufogó szelep még az alsó holtpont elött kinyílik,ezért némi expanziós munka veszik el (szívó motor esetén)! Ezt az expanziós munkát hasznosítja a turbófeltöltő!
ez nem gőzgép, hogy a hőenergiát alakítsa mozgási energiává. A kipufogógáz kiáramlása hajtja meg a turbina lapátokat, ha hideg levegővel fújnád akkor is ugyanúgy felpörögne és a tengely másik oldalán lévő kompresszor lapátok ugyanúgy összesűrítenék a levegőt. Az intercooler sincs elmagyarázva, hogy azáltal, hogy lehűti a levegőt miért kerül több levegő a motorba. Több sebből vérzik a magyarázat. Ja meg expanziónak hívja a munkaütemet ami nagyon jó, hogy utána nézett, hogy hogy hívják azt amikor valamilyen gáz munkát végez, de ezt egyik iskolában sem tanítják így. Lentebb írták, hogy miért van ilyen kevés feliratkozója? Én értem, mert engem is irritál az, hogy nem ért hozzá csak összeszedett valamit netről és csinált róla egy videót, úgy előadva mintha értene hozzá. Ja és a végére. Annál a kifejezésnél, hogy "menekülőszelep" a fejemet fogtam. Helyesen bypass szelep ami a többlet kipufogógázt engedi el megkerülve a turbót. A másik dolog, hogy nem csak ez az egy szelep van már ha szót ejtett róla, hanem van egy szabályzó szelep is ami a töltőlevegő nyomását szabályozza le, ez lehet lefújószelep vagy lehet olyan megoldás mint a változtatható geometriás turbóknál a geometria állító szelep. És ezt csak építő jelleggel írtam, hogy neked is válaszoljak Zoltán Kis meg a feltöltőnek is tegyek vele egy szívességet, hogy legközelebb nézzen szét jobban és csak utána kezdje el magyarázni a dolgok működését.
Köszönöm szépen a nagylelkű fejtágítást,de csak jelzem hogy éppenséggel én ezt tanulom! Ugyan valóban képes lenne a hideg levegő is megpörgetni a turbinát,ám igen kis hatásfoka lenne,ha csak a tömegáram hajtaná! Nem nyerne sokat vele az autó! Alfred Buchi (remélem jól írom,mobilról nincs kedvem rákeresni) eleve azt az energiát kívánta újrahasznosítani,ami a kipufogószelep korai nyitása miatt elvész! Mondhatni mindkettőnknek igaza van,hisz önmagában sem a tömegáram,sem az a maradék kis expanziós munka nem lenne képes meghajtani a turbinát,de mivel alapvetően az utóbbi hasznosítása a fő cél (kipufogógáztól igazából minél hamarabb megakarunk szabadulni,a turbó ilyen szempontból negatív tényező)így maga a turbó hőerőgépnek tekintendő!
A lefújószelep pedig nem a töltőlevegő nyomását szabályozza,hanem gázelvételkor kiengedi a turbóból a levegőt,így a lapátok lendületből tovább pörögnek,nem fékezi őket a beszorult levegő,következő gázadásnál gyorsabban épül fel a turbónyomás! Amire te gondolsz az a bypass szelep,az egész elkerülő rendszert pedig wastegate-nek nevezik,vszinüleg ezt fordította hunglishra a videós kolléga! Mindenképp hülyén hangzik,szóval nem rónám fel neki...
Lehet igazad van, de én meg ezt tanultam, bár mi iskolában ennyire nem mentünk bele, hogy ki találta fel, meg mit akart hasznosítani, de csak hogy beleszóljak, a hideg levegő sűrűbb a meleg levegőnél. A kipufogó gáznak még mindig nem a hője a lényeg, hanem az, hogy nyomással távozik a hengerből és a nyomás miatt tudja meghajtani a turbina lapátokat. A lefújószelepnek, meg nem csak annyi a lényege, hogy gáz elvételkor ne legyen túlnyomás a rendszerben hanem az is, hogy töltés közben ne legyen túl magas a nyomás. Ha láttál már lefújószelepet működni akkor láthattad, hogy töltés közben is kinyit egy kicsit ha túl nagy a nyomás. Gáz elvételekor meg teljesen nyit. Magas töltésnél ezért kezd el sípolni. De nem okoskodok mivel te még most tanulod, de majd rájössz, hogy gyakorlatban nem teljesen ugyanúgy működnek a dolgok mint ahogy a suliban elmagyarázták, mert sok dologról nem ejtenek szót. A lényeg az, hogy ez a videó nálam kicsapta a biztosítékot. Neked meg további szép estét és könnyű vizsgákat, már ha létezik olyan 😀
"A kipufogó gáznak még mindig nem a hője a lényeg, hanem az, hogy nyomással távozik a hengerből és a nyomás miatt tudja meghajtani a turbina lapátokat" - ez a lényeg. Nem a hö, hanem a kiterjedö gáz mechanikai energiáját transzofmálják ugyancsak mechanikai energiává más hatásvonalra.
*Nagyon jó lett!*
én úgy hallottam hogy a turbó azon alkatrésze az autónak ami a kipufogógázt boldogsággá alakítja :)
Hát a kipufogógáz nem alakul át semmivé sem... xP Vagyis míg a turbón áthalad és utána nem lesz belőle boldogság... :( Max a kipufogógáz mozgás és nyomás energiáját boldogságra használja fel! ;)
@@MadGangstaHUN nem erted…
@@gezavamos8753 Anyád se érti, hogy miért szart a világra...
Remek videó!
Így tovább ;)
Tetszik...érthető,sajnos egy idő óta sípol a turbó amikor a gázra lépek és folyamatosan hangot hallat menetközben...de a sebesség az erő még nagyjából megvan a motornak....fogalmam sincs mi lehet a gond,a hiba, mert csak spontán jelentkezett,egyik pillanatról a másikra???Szervízbe vigyem,ne,magam is javíthatom a sípoló hangot adó hibát?
egyszelepes motor, dedurva...
Én is csak ezt tudom mondani :D Meg is lepődtem hogy magyar nyelvű videó mutatja be a turbó feltöltő működését :) Lesznek még videók ?
Cook Mester Igyekszünk!
Nagyon jó narráció! Még! :)
Ezt én is így tudtam. Thx
Lesz még hasonló videó?Mert nagyon hasznos volt !
Èrdekesnek találom,hogy az úgynevezett menekülő szelep!!a kipúfogóba kötött!!😉 manapság valamièrt a szívóra,vagy fújóra!!😀jútott!
Nagyon jóó sokat segített
Ha tudnál akkor csinálnál még?
pl.:Villanymotor vagy bármi ehhez kapcsolódó téma
Mikor várható a többi videó? Engem érdekel a centrifugál sűrítő működése is.
Leszmajd különféle motorok bemutatása mind pl a tfsi meg hasonlók?
Sok helyen pontatlan szinonimákat használ a narrátor. Minden szakmában illik pontosnak lenni, főleg tanító jelleggel.
Ember legyen a talpan aki ezen video altal megerti a turbo mukodeset!🤪
2x sebességen tetszik
De a turbó levegőjének át kell menni a légszűrőn is.
U.I.:és nam csak dízel motorokban használják ha belegondolsz a legtöbb szupersport autóban turbó/turbók vannak
Meg altalaban minden szeria benzines autoban
sot biturbo is letezik
Miért nincsenek további videók ? :(
Nem a hő energiát alakítjuk át , bocsi, a többi apró hibát már meg se említem.
A menekülőszelep szó még a passzív szókincsemnek sem a része. Ettől még persze lehetne jó is, de a Google sem ismeri. Használd inkább a megkerülő- vagy nyomásszabályzó szelep megnevezést!
Azt is meg lehett volna említeni hogy amikor leálunk az autópálya szélén lévő benzinkútnálés egyből leállítjuk a motort ( szóval nagy igénybevétel után szinte azonnal leáll) az eléggé megrövídíti a turbó élettartamát. Érdemes üresen járatni egy kicsit
Igen, ezért szükséges
"leültetni" a turbót. 200.000-300.000 fordulatszámon forgó alkatrész nem kap olajozást (ha rendszeresen így bánunk vele) és idővel berágódik, tönkre megy !
Uj autoknal nem kell, ha leallitod huti magatol
Koszonom a feltoltest :)
mi a zene a videó közben?
Egy másik videóban a főtengely hajtja a kompresszort, ez miért jobb megoldás?
A centrifugál kompresszor lévén hogy mechanikai kapcsolatban van a motorral, azonnali nyomást ad gázadásnál. Viszont ezt a a motor "szíjtárcsás" felénél kell elhelyezni. Erre nem mindig van mód, így marad a klasszikus turbó, ami a kipufogócsövön helyezkedik el. Egyrészt így a nagy nyomású gázokat is munkára fogjuk, másrészt több hely marad a motor elején.
Régen a Mercedes használt főtengely meghajtású (mesterséges lélegzésű) turbo feltöltős rendszert. Talán legnagyobb hátránya az, hogy a saját működéséhez
kb. 20-30 % energiát igényelt magától a motortól.
@@hogymukodik nem. ha főtengely hajtja a kompresszort az terhelés a motornak, a főtengelyől vesz le kakaót. ha a kipuffogógáz HŐJE mert a HŐ hajtsja, azzal hulladékhőt hasznosít , javítja a motor hatásfokát. a főtengelyről hajtott megoldás meg RONTJA. cserében a főtengely hajtásúnál nincsen laggolás. ha nem centrifugál típus akkor lehetséges hogy roots feltöltő, akkor meg minden fordulaton fix nyomás van.
Bár már jelezték előttem, nem a motor hőenergiáját, hanem a kipufogógáz mozgási energiáját hasznosítja.
tévedés, hulladékhőt hasznosít.
Tehát ha 70-80 -al megyek autóúton-országúton akkor nem kapcsol be, vagy nincs igénybe véve?
S ilyenkor se állíthatom le az autót ha megérkeztem a célállomásra 30 perc múlva?
a harmadik tehát jómagyarossan: gyújtás ütem,munka ütem,vagy terjeszkedést is irhattatok vóna!:)
Bár az expanzió inkább hivatalos megnevezés, emellett igyekszünk közérthetőek lenni, köszi az észrevételt!
több levegő nem, de a hidegebb levegő oxigéndúsabb :)
,,Csak ugy, mint az autok dizelmotorjait"
Ezt igy hogy tudjatok mondani? 😂😂 Benzinesbol.is van nem.tudjatok? Sot van olyan amibe 2 esetleg 3 turbo is van
De általában elterjedtebbek a TDI, DTI, CDTI ,vagy TDCI vagy az akármilyen turbódízel motorok,
mint a turbóbenzines motorok, mert a turbó nehezebben haszosítja a nagyobb mennyiségű benzingőzt, így az kevésbé hatékony. Egyébként bárki hibázhat.
FUCK LOGIC
3 turbós autó gyári összeálításban kétlem hogy létezne.
@@GergelyLaris AMG mercik mind benzines turbok, illetve a BMW M550Dizel az triturbos.
@@GergelyLaris Nezz utana
@@GergelyLaris Sot meg 4-es is van
"Ez a videó bemutatja a turbófeltöltős Diesel-motorok, és általánosságban a turbó működését."
A benzin turbója nem igy működik? :)
Szerintuk nincs benzinben turbo :)
Ez nem az eredeti videó, csak lefordítva lett. Legalább mondtad volna be, hogy más tulajdona a videó...
Ezen a csatornán Thomas Schwenke videói tekinthetők meg magyar nyelven. Mivel szerződésben állunk, ezért jogom van a megjelenő videóiról magyar nyelvű fordítást készíteni! Az utómunkálatokat és a feltöltést is közös konzultáció után hajtjuk végre.
ruclips.net/user/ehochzweivideos
Forditani se sikerult nekik
Nem a hőenergia alakul mechanikai energiává. Nem beszéljünk szamárságot. A kipufogógáz áramlása hajtja a lapátokat.
Én így tanultam a szerelőmtől:
// A turbó feladata, hogy plusz levegőt juttasson az üzemanyaghoz a hengerekbe //
A turbós motorokról mindenkinek a sportkocsik jutnak az eszébe, pedig lassan minden második autóban van turbófeltöltő. Igaz, ezek többségében dízelmotorok, a turbó azonban itt is ugyanúgy működik, mint a benzineseknél.
A szerkezet feladata, hogy plusz levegőt juttasson az üzemanyaghoz a hengerekbe, hogy ezzel nagyobb teljesítményt tudjon leadni a motor. A turbófeltöltő lényegében két, közös tengelyre rögzített turbinalapát. A kipufogógáz megpörgeti az egyik lapátot, ettől elkezd pörögni a másik is, ami plusz levegőt juttat a hengerekbe. A turbólyuknak nevezett jelenség azért alakul ki, mert a turbinának időre van szüksége, amíg a megfelelő sebességre fel tud gyorsulni. Amíg lassan forog, addig nem tud kellő levegőt juttatni a motorba, ettől lomha a turbós autó alacsony fordulaton.
igen, a szerelők mindig a tudásukról és bölcsességükről voltak híresek... :D
Most gúnyolódsz vagy?
részben. a turbós motorok sűrítési aránya alacsonyabb. a turbó a kipuffogógáz HŐJÉBŐL csinál mechanikai munkát, azzal pedig levegőt sűrít, de nem csak azért hogy több levegő jusson a motorba, hanem azért hogy javítsa a motor hatásfokát.
Sajnos sok apró pontatlanság, félrefordítás és magyartalan fogalmazás ront a videón....
Iszonyatosan sok alapvető tévedés van a videóban. A butaságokról nem is beszélve.
Köszönjük az észrevételt. Ki tudná esetleg fejteni a problémás részeket?
@@hogymukodik Nem csak dizelmotorban van turbo
Legyen a sebességváltóról is
"A turbó feltöltő csak akkor tud hatékonyan működni, ha több alkatrészt is tagja a rendszernek". Ez meg milyen hülye kijelntés volt?
Intercooler azért nem árt ha van ;)
@@krisii053 Nem árt, de nem is "alapfelszereltség". Ott vannak a kamrás Mercik, rengetegen nincs IC, mégis gond nélkül mennek. Tény, hogy a hatásfokon sokat segít :)
@@gaborsomogyi3968 most nem arról beszélek hogy feltétlenül szükséges bele de ha van az biztos nem rontja
az a szelep... :D
Fél percenként jön be ez a szar hogy support this channel! Ez nagyon undorító hogy ennyire sem telik
Tudomásom szerint a turbó 100.000 Km-nél meghal, bonyolultabb.
Céges Volkswagen T4 kisbusz 480 ezernél kellett turbó forgórészt cserélni, mert eltört a tengelye. Elfáradt, kicsit forgott, mielőtt megadta magát!
Peugeot 206. Van benne 460 ezer km. A turbó köszöni, jól van :) ellentêtben az adagolóval... :P
@@japanatojoato Melyik 206-ban láttál adagolót? Tudtommal HDi motor van bennük.
Hát ez elég gyenge.
Csinálj jobbat!