Fajki z pianki morskiej. Część 1 - historia, teoria, praktyka oraz KONKURS

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 сен 2024
  • Pianka morska, meerschaum czy sepiolit - oto dzisiejszy gość honorowy odcinka. Wykorzystana muzyka jest mojego autorstwa.
    Patronite: patronite.pl/p...

Комментарии • 76

  • @jahudka4051
    @jahudka4051 Год назад +4

    Děláte to dobře a poutavě. Výborné povídáni o dýmce. Zdraví Lojza z Beskyd.

  • @piotrwawrzyn4863
    @piotrwawrzyn4863 Год назад +2

    Krzysiu, lubimy Rwoją "mordę",;) Czekałem na tem materiał o piankach. Jak zwykle, rzeczowo. Pozdrawiam.

  • @Maniekx7x6
    @Maniekx7x6 Год назад +1

    Nagroda mnie zaszokowała, bo oglądając twoje materiały ciągle przewija się pianka, kukurydza, grusza, dziś właśnie porównanie do wrzośca... A ja pykam do dzisiejszego filmu moja niedzielną wielka ulubioną fajkę właśnie z morty. Pytanie które chciałbym zadać to właśnie porównanie pianki do czarnego dębu, który też ponoć jest neutralny smakowo.

  • @MBFeniks
    @MBFeniks Год назад +6

    Dzięki za materiał :) Dziś słowem przewodnim jest "po prostu" : ) Pytanie bardziej techniczne, jak konserwować fajkę z pianki morskiej w momencie kiedy po XX czasy zbierze się sporo ilość osadu na ściankach komina tak żeby jej nie uszkodzić ??

  • @dariuszszaran7843
    @dariuszszaran7843 Год назад +1

    Witam Krzysztofie, znowu miło było oglądać materiał zrealizowany przez Ciebie. Duża wiedza przytoczenie historyczne, fakty i mity. Super się ogląda, przyjemna barwa głosu i aparycja, no ale dość cukrowania,konkurs czeka.
    Moje pytanie jest w sumie proste ale jakby dwuczęściowe.
    Czy sprzedawca poinformuję że fajka wykonana jest z klejonki sepolitu oraz druga część czy da się odróżnić oba wykonania kupując pierwszy raz fajkę z pianki morskiej na co zwracać uwagę kupując. Jeszcze jedno pytanie w sumie trzecie czy kupować tylko od markowych wykonawców czy będąc z wycieczką w Turcji kupić od miejscowego rzemiosła.
    Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne odcinki

  • @pawelmazurek108
    @pawelmazurek108 Год назад +1

    Film bardzo fajny, nie znałem tej historii o olbrocie! Przychodzą mi do głowy takie dwa pytania: 1) Co sądzisz o fajkach łączących sepiolit z innym tworzywem (np. z wrzoścem, jak w Kiko, albo z tykwą, mam na myśli niektóre kalabasze)? 2) Robiłeś rozpoznanie mniej znanych fajkarzy z Eskişehir, nie tach sławnych jak rodzina Altinay'ów czy Tekin Uzkesici, ale też nie tak drogich. Wybrałeś Astasa, ale ciekaw jestem czy jacyś inni fajkarze zwrócili Twoją uwagę? Pozdrawiam! PS. Sarajewo, Mostar łezka się w oku kręci. W Mostarze piłem jedną z najlepszych kaw w życiu...

  • @sebadetox3260
    @sebadetox3260 Год назад +1

    Serwus Krzychu , super przedstawiłeś nam temat fajki z pianki morskiej. Co do pytania to : Jak dbać i czyścić fajkę? Czy tak samo jak fajki z wrzośca od czasu do czasu metoda profesorska, czy można taki komin wymyć spirytusem, a może tylko przecierac komin szmatką z jeansu ;) pozdrawiam

    • @adam_adam_
      @adam_adam_ Год назад

      Krzysztof kiedys zrobil fajny material na temat czyszczenia fajki i dbania o nią: ruclips.net/video/JYF3z0Smonw/видео.html ale nieco inną opinię na temat dbania o fajkę ma Bremen Pipe Smoker, ktory twierdzi, że "the best way to destroy the enjoyment of smoke is taking care of the pipes
      " ruclips.net/video/uFrzVXXQtAI/видео.html

    • @pykpuff1840
      @pykpuff1840  Год назад

      @Adam adam, no tamtemu gościowi raczej chodziło o to, żeby nie chodzić na palcach w okół pianki, tylko ją palić. To nie to samo, co nie czyścić pianki, zresztą gość w tym samym filmie pokazuje jak to robić.

    • @adam_adam_
      @adam_adam_ Год назад

      @@pykpuff1840 no fakt, w sumie masz racje Krzysztof, choc mam wrazenie, ze te swoje fajki traktuje dosc osobliwie - ładuje tyton po brzegi, rimy czarne jak smola itp. troche boli jak sie na to patrzy.

    • @pykpuff1840
      @pykpuff1840  Год назад

      @@adam_adam_ No trochę boli, ale są osoby, które regularnie przypalają rant, nawet w drogich fajkach, no ale cóż.

  • @twoj.czlowiek.od.nieruchomosci
    @twoj.czlowiek.od.nieruchomosci Год назад +1

    Świetny materiał, jak zawsze! :-) Dwa pytania: (1) Jaki jest Twój bezpieczny sposób na oczyszczenie komina piankowej fajki z nagaru? Wiem, nie powinno się go hodować, ale przy zakupie z drugiej ręki, różnie może się zdarzyć. (2) Czy, biorąc pod uwagę wysoki poziom chłonności sepiolitu, palenie fajek z pianki z filtrem 9mm ma jakikolwiek sens?

  • @nrfchannel8580
    @nrfchannel8580 Год назад +4

    Witaj Również jestem miłośnikiem fajek z pianki, posiadam 3 w kolekcji. Pali się w nich znakomicie. Podzielam Twoje zdanie co do obchodzenia się z nimi. Z uwagi na rozwój kolekcji moje pytanie związane jest z typami fajek a dokładnie : Czy główka z pianki morskiej do fajki typu Falcon ma ses pod kątem trwałości rozwiązania i czy gwint z czasem się nie ulega uszkodzeniu?

  • @tomaszkluz4702
    @tomaszkluz4702 Год назад +1

    Czołem! Pytanie, które zadałbym gdybym był zupełnym "lejkiem", znaczy laikiem: czym fajki z pianki przewyższają bądź są gorsze od fajek wykonanych z innych materiałów?

  • @jozefkozon4520
    @jozefkozon4520 Год назад +1

    Taniej można próbować Falkona z główką sepiolitu. Tyle że, to ułatwienie pod korek.

  • @jamrug3472
    @jamrug3472 Год назад +1

    Konkurs sobię odpuszczę ale się wypowiem. Ja jednak zostanę przy moich francuskich i włoskich wrzościach, są wystarczająco dobre smakowo bez wad pianki morskiej. Nic mnie też bardziej nie zaspokaja estetycznie niż np filigranowy Chacom z wrzośca plateau z usłojeniem flame/straight grain. Do tego "neutralność smakowa", nie lubię jej, lubię jak fajka "dołoży" swoje 5 groszy do smaku. Nie wiem co tam się odwaliło u Ciebie z tym materiałem z BiH ale jak coś nieprzewidzianego to współczuję, tak czy siak obejrzałem to co jest z przyjemnością smakując sobie latakię 😉

    • @pykpuff1840
      @pykpuff1840  Год назад

      Z piankami tak jest, można lubić te estetykę lub nie. Pozdrawiam!

  • @marcinmultan4640
    @marcinmultan4640 Год назад +1

    Bardzo rzeczowy materiał :)

  • @666Balor
    @666Balor Год назад +1

    Serwus Krzyśku...pozdrawiam serdecznie z Grodu Kraka:) tak się zastanawiam w kwestii palenia w sepiolicie czy "szarpać" sie na taki wydatek. Moje dwa woły robocze do palenia codziennego to "kaczany" Missouri Merschaum, zaleta kukurydzianek to możliwość wielokrotnego palenia tego samego dnia, czy taka zależność występuje przy "piankach", czy też należy dać im odpocząć między dymkami? Niestety jestem laikiem w temacie "pianek", jak na razie portfel roni gorzkie łzy w zderzeniu z wydatkiem potrzebnym na zakup dobrej fajki z tego materiału. Stwierdzasz że sepiolit jest bardzo neutralny w smaku, dla mnie byłaby to zaleta, taka "tabula rasa" tytoniu...mam porównanie, szczególnie jeśli na "warsztat" biorę czystą Virginię, Missouri zdecydowanie bardziej ją wysładza aniżeli palona we wrzoścu. Następna kwestia... kondensat. Tytonie, które pala się wilgotno wziąłem na sposób... Falcon z filtrem pozwala na palenie " bez bulgotania", czy warto zainwestować w główki z pianki dla tego systemu i jaka masz opinie na ich temat o ile miałeś styczność?
    Serdecznie pozdrawiam Ciebie oraz całą fajczarską brać.

  • @nadkropek
    @nadkropek Год назад +2

    pytanie abstrakcyjne: czy sepiolit da się dogłębnie oczyścić na wskroś do "białego", wypłukać z zanieczyszczeń po paleniu by znów był jak nowy?

  • @jaroslawgibas
    @jaroslawgibas Год назад +1

    Cześć, dużo maks przydatnej i ciekawej wiedzy. Gratuluję! Pytanie dotyczy zakupu. Otóż szykuje się zakup (zażyczyłem sobie na urodziny) SMS premium (Master carver Yunus). Namierzyłem ją w internetowym sklepie SMS, co oznacza, że ew. wysyłka będzie z Vancouver. Z tego co piszą na stronie wybrana przeze mnie faja jest autorstwa mistrza Ege Yunusa z Turcji. Pytanie brzmi - czy istnieje możliwość zakupu fajki SMS (podobnej) gdzieś bliżej? Europa, a może Polska? I to nie kwestia ceny samej fajki, ale przede wszystkim wysyłki - bo SMSowcy nie podają żadnej informacji o możliwości wysyłki do Polski, a na zadane mailem pytanie jakoś póki co nie odpowiadają:-)

  • @adamschmidt7159
    @adamschmidt7159 Год назад +1

    Cześć Krzychu. Twoje nagrania wniosły bardzo dużo do stosunkowo nowej pasji którą stało się palenie fajki. Recenzje tytoni oraz filmy z klimatami balkonów robią największe wrażenie. Zdarza mi się że rodzaj fajki którą mam zapalić dobieram ze względu na otoczenie jakie będzie temu towarzyszyć, jeśli nie chcę uchodzić za burżuja zapale Missouri, na stypie zapalił bym pewnie czarny dąb, w gronie innych fajkarzy chętnie pale z eleganckiego wrzosca czy pianki a z gruszki jaram nawet w pracy. Czy myślisz że palenie wypasionej fajki w gronie prostych ludzi może być odebrane jako przejaw pychy lub wywyższanie się?

  • @major6176
    @major6176 Год назад +1

    Bardzo fajny materiał!
    No i oczywiście pytanie:
    Czy fajki rzeźbione w kształty ludzkich głów, przedstawiają, albo przedstawiały jakieś historyczne bądź legendarne postacie, czy to raczej kwestia przypadku? Pozdrawiam! :)

  • @MarcoPolo-xq8ul
    @MarcoPolo-xq8ul Год назад +1

    Witam Krzysztof, odcinek meeega ciekawy i edukacyjny👍dla fajczarza, odnośnie konkursu czy fajka z pianki morskiej nadaje się do codziennego palenia kilkukrotnie jak np.kukurydzianka? pozdrawiam serdecznie 💪😉ps.twoja morda bardzo sympatyczna 🤣😂

  • @Jureczek1960
    @Jureczek1960 Год назад +1

    Witaj dorzucę Krzysztof jeszcze jedno pytanie. Czy pamiętasz tytoń który paliłeś taki najgorszy ale nie jakościowo ale pod względem kondensatu i czy pianka dała radę czy też ,,chlupała,,? Tak mnie to zaciekawiło bo wrzosiec nie raz potrafi się utopić przy takim produkcie. Pozdrawiam

  • @adam_adam_
    @adam_adam_ Год назад +1

    Dzieki Krzysztof za fantastyczny material. Pytanie z mojej strony - jak odroznic fajke z dobrej jakosci sepiolitu od fajki ze sprasowanego sepiolitu? Przy nowej fajce to pewnie mokry palec w kominie, ale czy jest jakis tajemny sposob na sprawdzenie tego w przypadku używanej fajki? W jaki sposob pozbyc sie przypaleń na rimie w używanej fajce z pianki?

  • @JK-qo9oo
    @JK-qo9oo Год назад +1

    Widzę na filmie Mostar, Blagaj i Wiszegrad (może i Sarajewo). Byłem w tych miejscach 12 lat temu i wspominam bardzo mile ten rejon południowej Bośni. Tak się złożyło, że dwa dni temu, gdy rozpocząłem oglądać ten film byłem w Banja Luce. To też Bośnia, ale klimat kulturowy już inny. Serbski. Nawet szukałem jakiegoś tytoniu, ale bez powodzenia. Tylko papierosy. Nawet nie widziałem nikogo z fajką. Żadną, nie tylko z pianki. Pozdrawiam i życzę jak najwiecej bałkańskich wyjazdów.
    Pytanie konkursowe: Nasuwa się oczywiste, czy pielęgnacja takiej fajki mocno się różni od wrzośćcowej? Czy trzeba więcej uważać przy jej czyszczeniu, ze względu na kruchość? Czy mocniej nakłada się nagar w kominie i trzeba go pieczołowicie usuwać?

    • @pykpuff1840
      @pykpuff1840  Год назад +1

      Na filmie jest Sarajewo, Mostar, Blagaj i Trebinje. Przed wyjazdem odwiedziłem chorwackie forum dla fajczarzy, no i dowiedziałem się, że w Bośni żadnego tytoniu fajkowego się nie kupi. Choć uprawiano tam tradycyjnie tytoń Ravnjak, specyficzny dla wschodniej Hercegowiny i Dalmacji, jednak olbrzymi przemyt tańszych tytoni zza granicy spowodował, że jego uprawy praktycznie już nie istnieją, gdzieś tam pewnie są ich male wysepki.

  • @Jureczek1960
    @Jureczek1960 Год назад +1

    Witaj Krzysztof super materiał dużo wszystkiego pod różnym kontem czy to mitów legend czy też o nazwijmy naukowym podejściu do pianki. Palimy żeby smakowało a inaczej jak chłodno się nie da bo robi się syf. I pytanie: Przyjmij że ktoś ma cug jak odkurzacz i wrzosiec czy inna ulęgałka potrafi się przepalić zniszczyć a i się nieodwracalnie zasyfić to czy na upartego pianka w podobny sposób podda się takim pieszczotom, myśle o totalnym zasyfieniu bo przepalić raczej się nie da?? I 2 , no powiedzmy że palę długo i fajeczka się wybarwiła ale przestało mnie to już kręcić i czy jest jakiś proces odwrotny. To na tyle. Mam 2 fajeczki piankowe z moich 38 posiadanych ogólnie i jest coś na rzeczy ich ,,dobrość,, choć do wrzośca jestem bardziej przywiązany. Materiał super. Pozdrawiam.

  • @dariuszkutera5057
    @dariuszkutera5057 Год назад +2

    Cześć. Połączenie szyjki z ustnikiem w fajce z pianki jest dość delikatne. Aby niczego nie uszkodzić do czyszczenia należy wyjmować ustnik, czy wystarczy przewyciorować ją w całości ?

  • @jacekpajewski9976
    @jacekpajewski9976 Год назад +1

    Osobiscie wole smaokwo fajki z wrzosca, ale pale je przewaznie gdy jestem w domu. Na zewnatrz a zwlaszcza na wietrze czy jadac samochodem przy otwartym oknie pale pianki. Wrzosiec na silnym wietrze niestety moze sie przepalic a pianka
    nigdy. Mam takie durne pytanie. Czy mozna pomuc w przebarwieniu pianki zanorzajac ja na jakis czs w bardzo mocnej kawie lub bardzo mocnej herbacie?

  • @mateuszzapert8313
    @mateuszzapert8313 Год назад +2

    Mam pytanie dotyczące odkształceń. Wspominałem o tym, że surowiec na piankę jest bardzo plastyczny ze względu na dużą wilgotność. Czy jeśli zostawimy taką fajkę w miejscu bardzo wilgotny to jest ona w stanie stać się plastyczna i zmienić swoją formę lub się odkształcić?

  • @bartomiejmich6881
    @bartomiejmich6881 Год назад +1

    Czy jest jakiś specjalny proces przechowywania fajek? Czy np piankową przechowuje się jak wrzośca? Jak z pielęgnacją czy wymagane jest jakieś specjalne smarowanie zabezpieczające etc?

  • @jerzyb3456
    @jerzyb3456 Год назад +1

    Kupiłem fajkę z pianki morskiej, czyszcząc naruszyłem otwór w kominie i zauważyłem pękniecie wewnątrz komina. A że nie stosuje wypalania, pale 1 raz na 3 dni (mam 3 fajki) zauważyłem , ze rysa pęknięcia znika :) Zostało mi jeszcze dno do wypalenia. Pytanko : Czy jak nowa fajka pęknie w kominie , a komin wewnątrz będzie cały czarny , to czy potem mogę czyścic narzędziem do rozwiertacza "metalowe" czy już tylko chusteczkami i wyciorem ?

  • @h4rpman
    @h4rpman Год назад +1

    mnie ciekawi na ile materiał wykonania fajki wpływa na smak palenia i czy jest to w ogóle wyczuwalne dla osoby początkującej. No i gdzie tego smaku szukać, na czym się skupić, żeby móc wyczuć różnicę oraz czym się charakteryzuje fajka z pianki morskiej na tle innych materiałów...?
    Pozdrawiam!

  • @waldemarsokalski6793
    @waldemarsokalski6793 Год назад +1

    Świetny jak zwykle materiał. Moje pytanie: Jak trwałe jest gwintowane połączenie ustnika z fajka ? Czy miałeś juz jakąś fajkowa kraksę ? Czyli jak dużą niezdarność fajka wytrzyma ?

  • @mariuszhehehe5767
    @mariuszhehehe5767 Год назад +2

    Czy faijka z pianki morskiej jest lżejsza od faijki z drewna palę kilka lat w fajce z wrzosica i chcę przejść na faijkę z pianki morskiej ale boję się że będzie niewygodna

  • @FilipR79
    @FilipR79 Год назад +1

    Nie mam na myśli oczywiście przechowywania, ale skoro taka fajka ma ograniczoną wchłanialność to polecasz palenie raczej w suchych miejscach ? WIesz obok np gotowanie czegos czy niedaleko pranie się suszy- ograniczyc wtedy palenie w takich miejscach czy nie ma to az tak wielkiego znaczenia?

  • @vayu7613
    @vayu7613 Год назад +1

    Pytania konkretnie mam dwa
    Jako że przypadkiem zainteresowałeś mnie nie tylko fajką ale bałkański to pytanie brzmi czy w tamtych rejonach jest w stanie się człowiek dogadać znając jedynie język angielski i jeśli tak to gdzie?
    A drugie pytanie konkursowe
    Dlaczego właściwie przestano robić pianki z ustnikami bursztynowymi? Były drożdże, mniej trwałe czy jest jakiś inny powód o którym nie mam pojęcia?

    • @pykpuff1840
      @pykpuff1840  Год назад +1

      Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie: różnie bywa, w tym samym kraju jedni ani słowa po angielsku nie powiedzą, a inni śmigają elegancko. Jest trochę jak w nas, starsze pokolenie w większości nic powie po angielsku, zwłaszcza w mniejszych miastach i miejscowościach, młode sobie radzi. Ogólnie idzie się dogadać, nawet jak nie po angielsku, to na migi ;).

  • @hejhej8408
    @hejhej8408 Год назад +1

    Dzień dobry, pytanie jest następujące czy znasz jakiegoś filozofa/naukowca bądź jakąkolwiek szerzej znaną personę (pisarz, polityk itd.) która paliła chętniej fajkę z pianki, niż z wrzośca czy innego drewna. Nie trudno znaleźć zdjęcia słynnych filozofów XX w. z fajką w ręce, ale wydaje mi się, że zawsze jest to drewno. Jeżeli podzielasz moje spostrzeżenie, podziel się proszę pomysłem przyczyny występowania takiej zależności.

  • @michalmaj
    @michalmaj Год назад +1

    Krzyśku , a czy opłaca się brać fajkę z pianki oraz wierconej na filtry 9mm ? czy jest sens używania vauen'owych filtrów ?

  • @bartoszkaszubowski4801
    @bartoszkaszubowski4801 Год назад +1

    Na rynku można spotkać kilka modeli fajek z sepiolitu o tym samym kształcie, ale o różnym zdobieniu (gładka, nacięcia, otwory). Czy rodzaj zdobienia ma wpływ na oddawanie ciepła do otoczenia oraz na wytrzymałość samej fajki, czy jest to tylko element ozdobny?

  • @beckett_1370
    @beckett_1370 Год назад +1

    Warto wspomnieć ze pianka nie powinna posiadać nagaru. Trzeba go usuwać gdyż pogarsza się absorpcja wilgoci.

  • @adam_adam_
    @adam_adam_ Год назад +1

    Czesc Krzysztof, mialbym jeszcze jedno pytanie jesli moge, na fajkanecie natknalem sie na informacje, ze w przypadku zbyt czestego palenia w fajce z pianki morskiej owa fajka sie "zasmierdnie". To prawda czy mit?

  • @piotrp9898
    @piotrp9898 Год назад +1

    kiedys kupiłem fajke z pianki na ebay, srednio zadowolony jestem, czym sie sugerowac na co zwrócic uwagę kupujac uzywana fajke z pianki morskiej, kolor - czyli wybarwienie -jaki kolor mówi że fajka jest jeszcze chłonna? cena--czy cena uzywanej fajki może byc wyzsza od nowej podobnie wykonanej? wykonanie-lepiej kupowac prosta fajke czy lepiej z kształtami , czy te kształty maja wpływ na palenie fajki? wiem że sam kupowałeś takie fajki, co możesz doradzić?

  • @tommmaaasz
    @tommmaaasz Год назад +1

    W jaki sposób przeprowadza się czyszczenie fajki np. kupionej z drugiej ręki?

  • @kamilkamilowsky6782
    @kamilkamilowsky6782 Год назад +1

    Świetny film.
    Pytanie:
    Czy mieliśmy kiedykolwiek w historii polskiego fajkarstwa kogoś, kto tworzył fajki z sepiolitu?

    • @Scandalli88
      @Scandalli88 Год назад +1

      Kilka pięknych fajek z bloku piankowego zrobił Wojtek Pastuch. Tadeusz Poliński robił swego czasu fajki z wkładem z pianki, nie wiem tylko czy te wkłady były "genuine"

  • @BorutaAx
    @BorutaAx Год назад +1

    Opowiedziałeś w jaki sposób fajki z pianki dotarły do Europy. Jesteś w stanie opowiedzieć w jaki sposób dotarły na wschód od Turcji, do Azji?

  • @janmikoajdeneka4529
    @janmikoajdeneka4529 Год назад +1

    Eskişehir czyta się tak, jak się pisze: Eskiszehir.
    A film bardzo dobry, zwłaszcza bałkańskie klimaty.

  • @kenzojungle5747
    @kenzojungle5747 Год назад +1

    Witaj Krzyśku super materiał, odnośnie pianek byłem bardzo sceptyczny jeżeli chodzi o ten rodzaj jak wspomniałeś paliwa ale spróbowałem i się zakochałem. Moje pytanie wspominałeś o fajkach z afrykaskiej pianki , ja posiadam taka fajke firmy kiko co powiesz o tej marce i sepilicie do niej użytej, chciałbym zaznaczy że fajka afrykański sama cześć z sepolitu jest dużo cięższa niż np. Ich tureckie odpowiedniki i czym się to różni i czy m to wpływ na palenie ?.

  • @petrpetr8042
    @petrpetr8042 Год назад +1

    Zdravím všechny přátelé chladného dýmu. Má otázka zní, jestli někde existuje (třeba i v PL) nějaká obrovská sbírka, těchto krásných dýmek z mořské pěny?Všechny zdraví Petr z Ostravy 🖐️😉

  • @grzegorzk9253
    @grzegorzk9253 Год назад +1

    Czy można naprawić połamaną fajkę z pianki? Jeżeli tak, jak to się robi?

  • @arrborsuk
    @arrborsuk 4 месяца назад

    Kurcze 😂 to pozdrawiam z Kamiennej Góry

  • @achimbar1974
    @achimbar1974 Год назад +1

    Cześć, ciekawy materiał. Moje pytanie:
    Jak wiemy, w piance nie hodujemy nagaru. Jeśli pojawi się taki, jak się go pozbyć w najbezpieczniejszy sposób? Jak Ty to robisz?.

  • @arkadiuszbernacki5426
    @arkadiuszbernacki5426 Год назад +1

    Cześć. Czy wiesz gdzie się znajduje i ile lat ma najstarszy zachowany egzemplarz fajki z sepiolitu?

  • @ReZa-db9xh
    @ReZa-db9xh Год назад +1

    Obejrzałem początek... i musiałem przerwać, aby zgodnie z zaleceniem nabić sobie faję, z pianki oczywiście. Potem mogłem się delektować nie tylko tytoniem, ale również pokaźną porcją wiedzy wzbogaconą fajną muzyką i bałkańskimi klimatami. Normalnie orgazm psychiczny dla prawie każdego zmysłu. Gratuluję podbudowy teoretyczej do tego filmiku. Moje pytanie bazuje wyłącznie na Twoim doświadczeniu i jest jest następujące: czy dostrzegasz różnice w pochłanianiu przez sepiolit kondensatu w fajkach, które posiadałeś wcześniej - z krótką szyjką, w porównaniu do ostatnio zakupionego lovata firmy Astas?
    Pozdrawiam

  • @ARTURECZSZEK
    @ARTURECZSZEK Год назад +1

    Dojebany materiał, Krzysiu pozdrawiam serdecznie i podejżewam ile pracy trzeba było włożyć by zdobyć wszystkie te informacje. Bardzo dobry poziom, pozdrawiam Cię i dymu życzę ;)

  • @westbsa7424
    @westbsa7424 Год назад +1

    👍👍👍

  • @pawelkowalski139
    @pawelkowalski139 Год назад +2

    Dla zasięgu

  • @jakqup
    @jakqup Год назад +1

    A mi się podoba taka biała. Jest sposób, żeby się nie wybarwiały?

  • @MsCoroner78
    @MsCoroner78 Год назад +1

    Jak odróżnić piankę z bloku od pianki z pyłu?

  • @Witoutas
    @Witoutas 9 месяцев назад

    Cześć. Niedawno zakupiłem fajkę z gruszy. Niestety w skutek intensywnego użytkowania lub wilgotności napaliłem palenisko. Skoryguję to kryształkami czy może zostać jako element dekoracyjny bo trudno teraz wypalić cały tytoń.

    • @pykpuff1840
      @pykpuff1840  9 месяцев назад +1

      Cześć. Wywalić do kosza i kupić normalną fajkę z wrzośca. Taka moja rada.

  • @rafaelhh2640
    @rafaelhh2640 Год назад

    Cześć Krzychu, mam takie pytanie do specjalisty od pianek, mam taka fajkę która ma po obu stronach wyrzeźbione dwa jakby kwiatki i bursztynowy ustnik. Wiesz moze jaka to firma takie robiła ? Dzięki za pomoc i pozdrawiam. Rafael z HH.

    • @pykpuff1840
      @pykpuff1840  Год назад

      Część, wyrzeźbione kwiatki to częsty motyw estetyczny, a nie znak danej firmy. Niestety nie sposób rozpoznać po tym autora fajki.

  • @snappertiger
    @snappertiger Год назад

    Krzysiek , skąd można kupić duże i dobre fajki z meerschaum (Pianka morska) ?

  • @mareczek4856
    @mareczek4856 Год назад +1

    ptańsko: kiedy pianki morskie zadebiutowały w Polsce? jeżeli miało to miejsce w czasie komuny to gdzie przecięty Polak mógł się w takową fajkę zaopatrzyć?

  • @jerzyb3456
    @jerzyb3456 Год назад

    Nr 1 : Sailors Pride Latakia ! paliłem wszystkie tytonie Sailors w Polsce.

  • @mareczek4856
    @mareczek4856 Год назад +1

    "Szlachcic czy inny darmozjad" - uwielbiam XD

  • @ma3ek
    @ma3ek Год назад +1

    Uszanowanie. Przepraszam za poniższe ale co za erotycznie nasączony odcinek: górnik spuszcza się do kanału a później pociera główkę spermacetem 😂 na tym pozostanę i brnął dalej nie będę 😅 Czy pianka, z racji że jest minerałem, pali się cieplej od wrzośca? Jakie są wrażenia organoleptyczne? To dość ważna, żeby nie powiedzieć erotyczna, kwestia palenia. Ehhh czas spać. Małżonko…!

  • @nervous3594
    @nervous3594 8 месяцев назад

    Po prostu...