@@charlesdarwin7647 в Артема дуже впізнаваний голос. Особливо, якщо почути вживу, то потім важко сплутати. А ще є лайфгак, наприкінці відео вказано хто озвучував ;)
Бачу будь-яке відео від каналу Цікава наука - тисну перегляд та ставлю вподобайку. Велике спасибі вам за вашу працю у популяризуванні наукових знань та різноманітної інформації.
Живі істоти - це звичайні хімічні системи. Різниця між "хімічною" та "біологічною" еволюцією лише в рівні організації. І там, і там усі зміни спонтанні - лише напрям добору робить їх адаптивними. Є три основних стратегії добору: "стійкість", "кількість" і "гнучкість". Простіші хімічні системи діють за стратегією "стійкість"; в більшості сучасних живих організмів є усі три стратегії. Можливо, було і є проміжне положення між ними, де присутні лише дві стратегії "стійкість" і "кількість"
@@romanlashch Рівень організації описує явище ієрархічності Світу як системи. Маю на увазі що кожна біосистема є одночасно підсистемою якоїсь ієрархічно вищої системи. Наприклад, шляхом зменшення ми покищо можемо дійти до кварків, шляхом збільшення до Ланіакеї.
В такому разі порівняння "рівню організації" біологічних та хімічних систем залишає між ними таку прірву в котру можна без проблем "запхати" як Бога так і прибульців :-)
@@romanlashch Це залежить від того що ми вкладаємо в поняття "Бог" чи "прибульці". Теоретично десь там у космосі є ксенобіосфери. Тому, ідучи лінією "організації життя" ми не здійснюємо переходу від "біосфера" до рівня "планета Земля", а переходимо до "сукупність біосфер Галактики" і далі "Молочний шлях". Якщо хтось із "жителів" однієї біосфери якимось чином потрапить до іншої, то він буде прибульцем.
@@Диваннийфілософ я мав на увазі власне припущення, що хімічна еволюція могла напряму передувати біологічній а також про можливу природу зовнішнішнього впливу, що цей перехід спричинив. Але, не можу виключити того, що ці еволюції є тільки схожими в контексті термінології.
Залежить, що називати магією. Мабуть з дитинства ви памятаєте мультфільми де за допомогою заклинань чарівник відкривав прохід в сховище чи щось подібне зараз завдяки голосовому пошуку гугл шукає те що скажеш
Клас! Просто і водночас докладно та доступно. Обожнюю відео про еволюцію. Потрібно більше роликів на дану тематику. Це допоможе людям розкрити очі у відповідях на деякі важливі питання та зрозуміти наукові принципи. Необхідно підвищувати освітній рівень всіх громадян. Особливо у нашій країні сьогодення.
Оце правильно! Щоб усі однаковими були, щоб усі йшли за наукою свого часу! Хіба ж, науковці колись в історії помилялись? Хіба колись повністю відкидали те, у чому до того сотні років були впевненими? Та НІКОЛИ!
@@_IpOKe3_ Однаковими? Ні, до чого тут це. Головне, щоб усі не були тупими і мали здатність до аналітичного мислення. В цьому й полягає суть наукового доведення. Коли хтось заявляє про наукове відкриття, всі інші науковці намагаються перевіряти його на достовірність та правильність. Тільки після багатьох підтверджень це стає науковим фактом. Науковцям, як і всім людям, властиво помилятися. Але наука тим і чудова, що вона не стоїть на місці і постійно розвивається, а правильні знання накопичуються. І замість тих скупих знань, на початку розвитку науки, які здобувались методами проб і помилок, зараз ми маємо безліч доведених наукових фактів та набагато більшу базу знань, завдяки якій можна уникати цих помилок. І чим більша база, тим менше шансів на помилку. Хоча, звичайно, наразі людство знає поки-що не так багато, щоб дати стверджувальні відповіді на безліч запитань, але тим не менш науковці продовжують розбиратися у цих проблемах, створюючи все нові й нові відкриття. І людям варто ознайомлюватись з цими відкриттями, розбиратись в них, аналізувати і робити неупереджені, зважені висновки.
@@charlesdarwin7647 Не лише наукові! Це якась наукова диктатура! Релігійні, соціальні, культурні, традиційні, ідейні тощо факти - теж мають право на життя!
@@_IpOKe3_, ні, не на зло. Бачу вигоду, так. Я хочу жити у світі, де абсолютно кожна людина без жодного винятку, є атеїстом. Кожен великий науковий прорив у цілому перетягує дедалі більше людей на бік атеїзму. І цей перетягне якусь кількість також. Отже, моє здійснення мого бажання ще трішечки наблизиться до реальності. Все просто.
@@StanislavMusicMaker Зрозумів. Дякую. Особиста вигода! Це нормально, зараз так у світі модно... От лише шкода людей, хто захоче вірити, бо їм, я так розумію, у Вашому світі місця немає...😯
@@_IpOKe3_, особиста вигода за всіх часів та в усіх видів живих істот на планеті Земля стояла на першому місці. І стоятиме завжди. Тож мода тут ні до чого. Вірунам у моєму світі місця немає, звичайно. Релігія зокрема й віра у те, чому немає ні найкрихітніших доказів - хвороба людства, якої обов'язково і якнайшвидше слід позбутися раз і назавжди.
@@StanislavMusicMaker Дуже багато людей жертвували собою заради блага общин (міста, країни, імперії тощо), бо не вважали себе тваринами, вважали себе Людьми - вінцем творіння. Згадаєте мої слова: Люди без ''віри'' не зможуть! Буде вигадано її сурогат - партія, ідея, та ж наука чи атеїзм або щось інше)... Не знаю чому... думаю так! До речі, сам - не релігійний. Але так само, як відсутні аргументи за, так само відсутні аргументи проти... І фанатичний атеїзм, парадокс, теж нагадує релігію! А мій улюблений філософ, за сумісництвом найрозумніший із людей, говорив: ''Я знаю, що нічого не знаю''. Як на мене, нічого і не додаш!
Charles Darwin тут ссилка не вставляються, але можете погуглити наприклад статю в нью йорк таймс : Scientists Created Bacteria With a Synthetic Genome. Is This Artificial Life? Там є ссилки на оригінальні статті.
Цікава тема, якраз сьогодні дивився ще одне відео про перехід від хімічного до біологічного. Напевно, якщо знання (теоретичні та експериментальні) про навколишній світ будуть продовжувати накопичуватися й далі, то з часом людство зможе розкрити всі таємниці, до яких лиш зможе дотягтися :) До речі, на Венері знайшли сліди потенційного мікробного життя. Цікава наука буде випускати про це відео?
Ага. Відсікаєш купу народу, які не вірять ні в еволюцію, ні в те, що ми живемо на еліпсоїді. І в багато інших речей, встановлених наукою. Популяризація науки потроху виконує свою справу, але біда в тому, що потроху. І даний канал я надзвичайно цінним не лише через те, що публікує переклади популярних зарубіжних відео, а й через те, що назви мені, будь ласка, українські канали, які створюють самостійно подібний контент. А це показник. Була б наука популярною, а знання - необхідними, ситуація була б іншою. Попит породив би пропозицію. А в нас (і не тільки в нас) ніша пуста. Де українські науковці-популятизатори? І найважливіше. Де їхня аудиторія? Зайди в тренди ютуба. Вони огидливі. Людям не цікаво накопичувати подібні знання. А коли цих знань стане ще більше в об'ємах, народ просто почне ще сильніше від них ізолюватися...
@@durov6 я не втішаю себе думкою, що колись все людство враз кинеться в науку і перестане вірити у всілякі дурниці. Але я сподіваюся на те, що одна частина людства продовжить займатися наукою і розширювати межі нашого пізнання, а ще одна частина буде цим активно цікавитися. Тренди ютьюба мене не дивують, бо в тренді всього людства завжди були розваги і відпочинок, ще й на додачу алгоритми самого ютьюба проштовхують наверх якраз саме те, що не вимагає зусиль при перегляді. На рахунок українських популяризаторів науки. Їх вистачає, просто вони не такі розкручені (як і взагалі весь український сегмент ютьюбу). Зайдіть на канал Клятого раціоналіста, там є відео про український науковий ютьюб і посилання на різноманітні за тематикою канали. Також не варто забувати той факт, що свою цікавість багато українців задовольняють за рахунок російського сегменту ютьюбу, де є реально потужні і якісні проекти, до яких нашим поки що дуже далеко. А ще врахуйте те, що українська наука зараз перебуває явно не в найкращих умовах, що не може не позначатися на кількості українського наукового контенту.
Чи не плутаю. Є такий експеримент, у якому правильно підібрані хімічні сполуки та електричний розряд створюють амінокислоти. Абіотичний процес. Тож термін "хімічна еволюція" - це теж саме?
Коли не можу заснути - намагаюсь уявити які критерії відбору могли спричинити появу тіх чи інших біологічних ознаки. Хотілось би так з хімічною еволюцією. Але тут потрібне розуміння таких хімічних систем, і інтуїтивного мислення недостатньо
Люблю подумати на тему еволюції, а чи могли б бути життя людей з металів різних каменів тобто склад інший. На інших планетах де в теорії металевий гідроген екстремальні температури
згідно з цією теорією на зміну людині прийде нова біологічна істота.. або кібербіологічна... або кібернематична... так чи інакше - людству - гаплик! ))
@@charlesdarwin7647 Власний сленг, це те чого так не вистачає, всюди одні кальки з російської. До цього можна ставитись по різному, але без цього ніяк. Можна говорити нормативним вар'янтом і думати, шо ти розумніщий від усих, а мона відкиснути і не запарюватись шо хтось невіглас шомарський.
Це було в якійсь книжці Дена Брауна. Там чувак на супер-комп'ютері в симуляції показав, що для зародження життя в хімічному бульйоні просто треба почекати достатню кількість часу
кулька з жирних кислот це була описана теорія "первинного майонезу" - як джерела життя , як альтернатива теорії "первинного бульйону"як джерела життя. доречі існує також справжня теорія "первинної піци", ну а кулінарні назви це трибьют "бульйону"
Так працює наука, всі гіпотези максимально тестуються, а результати повинні відтворюватися. Пошук, дослідження, аналіз даних - лише так можна рухатися в правильному напрямку. Якщо ця гіпотеза буде спростована або буде знайдена краща, то все гаразд, тоді в наукових колах тестуватимуть іншу гіпотезу. Аж поки не дістанемося до повністю відтворюваного процесу "від і до", і тоді актуальна гіпотеза, підтверджена доказами, зможе стати теорією
@@artemvp6426 Наприклад виявиться, що насправді у минулому в природі ніколи не існувало саме тих умов, в яких у лабораторіях самостійно виникали і зліплювались у кулі жирні кислоти - тоді гіпотеза буде спростованою і вченим доведеться придумувати і перевіряти інші ідеї.
@@Vyacheslav_ в природі за 5 000 000 000 років виникало стільки умов, що не можливо уявити. Тому чисто статистично, скорш за все так і було. Мембрана того ж вірусу ковідВ2 - це жирова оболонка, до прикладу
Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент
Єєєєєєє!!!! Одразу видно - своя людина.
Глядачам Капранових привіт. Двоколісні хроніки всі дивляться? А Андрія Кіля?
@@АллаМельник-г6я дякую, про двоколісні хроніки нічого не чув а вони дуже варті уваги на перший погляд! :)
яка радісна новина!!! на Цікавій науці розповідають про мої улюблені мембрани голосом Клятого раціоналіста!!!! Прям свято якесь =)
Хм, не одразу впізнав раціоналіста, хоча й дивлюсь його постійно.
@@charlesdarwin7647 в Артема дуже впізнаваний голос. Особливо, якщо почути вживу, то потім важко сплутати. А ще є лайфгак, наприкінці відео вказано хто озвучував ;)
блін, точно))))
*пишу коментар для того, щоб просувати це відео і його побачило більше людей, бо контент дійсно вартий цього*
Албул, виходь. Ми тебе чуємо.
Цікавенне видиво) Десь чув думку, що життя це тимчасовий стан неживої природи.
Якщо подивитись на склад та будову живої клітини, то можна виявити, що вона цілком складається з процесів неживої природи.
@@charlesdarwin7647
Одже, необхідно переглянути таке поняття, як: ''неживе''!
@@_IpOKe3_ Для чого?
@@charlesdarwin7647 щоб продовжити розвиток об'єктивного пізнання видимого...
Бачу будь-яке відео від каналу Цікава наука - тисну перегляд та ставлю вподобайку. Велике спасибі вам за вашу працю у популяризуванні наукових знань та різноманітної інформації.
Надзвичайно цікаво
Дякую за переклад і озвучення цікавої інформації!!
Це просто неймовірно 👍
Наука часто буває неймовірною.
Я не запускав, ютуб зробив це сам, І ЦЕ ВІДЕО ОФІГЕЗНЕ!
тут тільки теорія про виникнення мембрани за допомогою хім. еволюції, ще цікаво було б почути про виникнення репродукції та метаболізму
Про це докладно можна прочитати у цікавій книзі Річарда Докінза "Розповідь предка", де все розписано просто, доступно і з прикладами.
Клас, дякую, пізнавально та цікаво, за Клятого - окрема подяка
Мої діти неймовірно вдячні за усі ці відео!!!
Ух-ти! У вас уже 100 000! Вітаю!!!
Розповсюджуймо !
Повинно бути
40 мільйонів.
@@ОлександрЧорний-д5ц 73 відсотків точно не доберуть.
132 000!!!)
Дуже цікаво, дякую за переклад і озвучення.
Дякую за працю !
Цікаво та пізнавально.
Як завжди.
Це дійсно схоже на теорію, як із неживого може утворитись щось живе
Дякую. Здоров'я та процвітання Вам!
Вподобайка!
Всим раціоналістам - привіт!)))
Живі істоти - це звичайні хімічні системи. Різниця між "хімічною" та "біологічною" еволюцією лише в рівні організації. І там, і там усі зміни спонтанні - лише напрям добору робить їх адаптивними. Є три основних стратегії добору: "стійкість", "кількість" і "гнучкість". Простіші хімічні системи діють за стратегією "стійкість"; в більшості сучасних живих організмів є усі три стратегії. Можливо, було і є проміжне положення між ними, де присутні лише дві стратегії "стійкість" і "кількість"
Цікаво б було довідатись яке явище описує термін "рівень організації"?
@@romanlashch Рівень організації описує явище ієрархічності Світу як системи. Маю на увазі що кожна біосистема є одночасно підсистемою якоїсь ієрархічно вищої системи. Наприклад, шляхом зменшення ми покищо можемо дійти до кварків, шляхом збільшення до Ланіакеї.
В такому разі порівняння "рівню організації" біологічних та хімічних систем залишає між ними таку прірву в котру можна без проблем "запхати" як Бога так і прибульців :-)
@@romanlashch Це залежить від того що ми вкладаємо в поняття "Бог" чи "прибульці". Теоретично десь там у космосі є ксенобіосфери. Тому, ідучи лінією "організації життя" ми не здійснюємо переходу від "біосфера" до рівня "планета Земля", а переходимо до "сукупність біосфер Галактики" і далі "Молочний шлях". Якщо хтось із "жителів" однієї біосфери якимось чином потрапить до іншої, то він буде прибульцем.
@@Диваннийфілософ я мав на увазі власне припущення, що хімічна еволюція могла напряму передувати біологічній а також про можливу природу зовнішнішнього впливу, що цей перехід спричинив. Але, не можу виключити того, що ці еволюції є тільки схожими в контексті термінології.
Вподобайка! Подяка за працю!
Дякую всім, хто причетний до виходу цього відео в світ! Робите важливу справу, так тримати!❣️
Дуже цікаво! А головне зрозуміло))
пізнавално. Дякую за працю!))
Ех, сподіваюсь в них вийде синтезувати щось "живе" поки я ще жива. Бо ж цікаво! Дякую!!!
Ви робите надзвичайно корисну справу! Україномовного контенту в ютубі катастрофічно не вистачає. Цікавий матеріал, гарна подача. Удачі і наснаги.
Спасибі за якісний переклад =)
Спасибо! Очень интересно. И как гипотеза, имеет право быть! Молекулярный уровень есть везде.
розжували дуже добре, але ж є ті, хто не хоче таких простих пояснень і відсутності магії
Залежить, що називати магією. Мабуть з дитинства ви памятаєте мультфільми де за допомогою заклинань чарівник відкривав прохід в сховище чи щось подібне зараз завдяки голосовому пошуку гугл шукає те що скажеш
Послухала із задоволенням.
Інформативно і цікаво
Вже 100 тисяч... молодці, вітаю.
надзвичайно цікаво. Вподобайка
дякую.
Круте відео,Ви як завжди найкращі!!! Дякую!
Коментар заради популяризації науки!
ай мін уаааат?? Це просто мозковибухова інформація!!Дуууже цікаво!!))
Дякую за випуску
Клас! Просто і водночас докладно та доступно. Обожнюю відео про еволюцію. Потрібно більше роликів на дану тематику. Це допоможе людям розкрити очі у відповідях на деякі важливі питання та зрозуміти наукові принципи. Необхідно підвищувати освітній рівень всіх громадян. Особливо у нашій країні сьогодення.
Оце правильно!
Щоб усі однаковими були, щоб усі йшли за наукою свого часу!
Хіба ж, науковці колись в історії помилялись? Хіба колись повністю відкидали те, у чому до того сотні років були впевненими?
Та НІКОЛИ!
@@_IpOKe3_ Однаковими? Ні, до чого тут це. Головне, щоб усі не були тупими і мали здатність до аналітичного мислення.
В цьому й полягає суть наукового доведення. Коли хтось заявляє про наукове відкриття, всі інші науковці намагаються перевіряти його на достовірність та правильність. Тільки після багатьох підтверджень це стає науковим фактом.
Науковцям, як і всім людям, властиво помилятися. Але наука тим і чудова, що вона не стоїть на місці і постійно розвивається, а правильні знання накопичуються. І замість тих скупих знань, на початку розвитку науки, які здобувались методами проб і помилок, зараз ми маємо безліч доведених наукових фактів та набагато більшу базу знань, завдяки якій можна уникати цих помилок. І чим більша база, тим менше шансів на помилку. Хоча, звичайно, наразі людство знає поки-що не так багато, щоб дати стверджувальні відповіді на безліч запитань, але тим не менш науковці продовжують розбиратися у цих проблемах, створюючи все нові й нові відкриття. І людям варто ознайомлюватись з цими відкриттями, розбиратись в них, аналізувати і робити неупереджені, зважені висновки.
@@charlesdarwin7647
Робити висновки...
Згідний!
Свої висновки, своєю головою!
А не тупо, бездумно слідувати ідеям науковців!
@@_IpOKe3_ Не потрібно бездумно слідувати нічому. Потрібно вчитися аналізувати факти. Наукові факти.
@@charlesdarwin7647
Не лише наукові! Це якась наукова диктатура!
Релігійні, соціальні, культурні, традиційні, ідейні тощо факти - теж мають право на життя!
Дякую за випуск
Воу, дуже цікаве відео, дякую за роботу
Дуже цікаво)
Надіюсь хтось таки додумається як подолати прірву між еволюціямм)
Завжди цікаво!
ШИКАРНОЕ видео ❤❤❤
Крутяк! Чекаю з нетерпінням, коли вчені нарешті відкриють механізми виникнення життя, щоб обламати всіх тих вірунів, ахахах!
Для чого обламувати?
На зло? Чи бачите у цьому вигоду? І чи справді ''віруни'' будуть обломані цим фактом?
Цікаво...
@@_IpOKe3_, ні, не на зло. Бачу вигоду, так. Я хочу жити у світі, де абсолютно кожна людина без жодного винятку, є атеїстом. Кожен великий науковий прорив у цілому перетягує дедалі більше людей на бік атеїзму. І цей перетягне якусь кількість також. Отже, моє здійснення мого бажання ще трішечки наблизиться до реальності. Все просто.
@@StanislavMusicMaker
Зрозумів. Дякую. Особиста вигода! Це нормально, зараз так у світі модно...
От лише шкода людей, хто захоче вірити, бо їм, я так розумію, у Вашому світі місця немає...😯
@@_IpOKe3_, особиста вигода за всіх часів та в усіх видів живих істот на планеті Земля стояла на першому місці. І стоятиме завжди. Тож мода тут ні до чого. Вірунам у моєму світі місця немає, звичайно. Релігія зокрема й віра у те, чому немає ні найкрихітніших доказів - хвороба людства, якої обов'язково і якнайшвидше слід позбутися раз і назавжди.
@@StanislavMusicMaker Дуже багато людей жертвували собою заради блага общин (міста, країни, імперії тощо), бо не вважали себе тваринами, вважали себе Людьми - вінцем творіння.
Згадаєте мої слова:
Люди без ''віри'' не зможуть!
Буде вигадано її сурогат - партія, ідея, та ж наука чи атеїзм або щось інше)...
Не знаю чому... думаю так!
До речі, сам - не релігійний.
Але так само, як відсутні аргументи за, так само відсутні аргументи проти...
І фанатичний атеїзм, парадокс, теж нагадує релігію!
А мій улюблений філософ, за сумісництвом найрозумніший із людей, говорив: ''Я знаю, що нічого не знаю''. Як на мене, нічого і не додаш!
Дякую за відео! Цікаво і доступно!
"Атомів карбону, гідрогену та оксігену" :)) Це ж вуглець (C), водень (H) та кисень (O). Дякую, класне відео
Це цікаво! Дякую!
вау! дякую!
А це дуже цікаво. Адже якщо ота прогалина між хім. та біо. еволюцією таки буде подолана, то люди зможуть створювати життя з нуля.
У природі цей процес займає мільярди років. Скільки на це знадобилося б штучним шляхом - час покаже.
@@charlesdarwin7647
І чи вийде взагалі, теж не факт...
Ми вже зараз можемо створювати життя з нуля, в певному сенсі. Бактерії з повністю штучною ДНК вже створенні.
@@JustRandomPerson Цікаво. Чи є посилання на дослідження та результати експериментів?
Charles Darwin тут ссилка не вставляються, але можете погуглити наприклад статю в нью йорк таймс : Scientists Created Bacteria With a Synthetic Genome. Is This Artificial Life? Там є ссилки на оригінальні статті.
Цікава тема, якраз сьогодні дивився ще одне відео про перехід від хімічного до біологічного. Напевно, якщо знання (теоретичні та експериментальні) про навколишній світ будуть продовжувати накопичуватися й далі, то з часом людство зможе розкрити всі таємниці, до яких лиш зможе дотягтися :)
До речі, на Венері знайшли сліди потенційного мікробного життя. Цікава наука буде випускати про це відео?
Головне не самознищитись до цього часу.
@@charlesdarwin7647 ну, це вже як вийде :)
Ага. Відсікаєш купу народу, які не вірять ні в еволюцію, ні в те, що ми живемо на еліпсоїді. І в багато інших речей, встановлених наукою. Популяризація науки потроху виконує свою справу, але біда в тому, що потроху. І даний канал я надзвичайно цінним не лише через те, що публікує переклади популярних зарубіжних відео, а й через те, що назви мені, будь ласка, українські канали, які створюють самостійно подібний контент. А це показник. Була б наука популярною, а знання - необхідними, ситуація була б іншою. Попит породив би пропозицію. А в нас (і не тільки в нас) ніша пуста. Де українські науковці-популятизатори? І найважливіше. Де їхня аудиторія? Зайди в тренди ютуба. Вони огидливі. Людям не цікаво накопичувати подібні знання. А коли цих знань стане ще більше в об'ємах, народ просто почне ще сильніше від них ізолюватися...
@@durov6 я не втішаю себе думкою, що колись все людство враз кинеться в науку і перестане вірити у всілякі дурниці. Але я сподіваюся на те, що одна частина людства продовжить займатися наукою і розширювати межі нашого пізнання, а ще одна частина буде цим активно цікавитися.
Тренди ютьюба мене не дивують, бо в тренді всього людства завжди були розваги і відпочинок, ще й на додачу алгоритми самого ютьюба проштовхують наверх якраз саме те, що не вимагає зусиль при перегляді.
На рахунок українських популяризаторів науки. Їх вистачає, просто вони не такі розкручені (як і взагалі весь український сегмент ютьюбу). Зайдіть на канал Клятого раціоналіста, там є відео про український науковий ютьюб і посилання на різноманітні за тематикою канали. Також не варто забувати той факт, що свою цікавість багато українців задовольняють за рахунок російського сегменту ютьюбу, де є реально потужні і якісні проекти, до яких нашим поки що дуже далеко. А ще врахуйте те, що українська наука зараз перебуває явно не в найкращих умовах, що не може не позначатися на кількості українського наукового контенту.
Чи не плутаю. Є такий експеримент, у якому правильно підібрані хімічні сполуки та електричний розряд створюють амінокислоти. Абіотичний процес. Тож термін "хімічна еволюція" - це теж саме?
На сьогодні відомі всі градації між "живим" та "неживим"...
очень любопытно. Пойду почитаю про химичную эволюцию и проверю правда ли это.
Дякую.
Люди, не жлобтеся ,
ставте вподобайки,
та пишіть коментарі
українською мовою.
Канал класний.
Давайте разом розвивати україномовний контент.
Давай:)
Класне відео, дякую
Клас! Дякую:)
Як офігенно!
Водень почав думати! ... (Ілон Маск)
Наука вперед!
Коментар в підтримку контенту)
Коли не можу заснути - намагаюсь уявити які критерії відбору могли спричинити появу тіх чи інших біологічних ознаки. Хотілось би так з хімічною еволюцією. Але тут потрібне розуміння таких хімічних систем, і інтуїтивного мислення недостатньо
Дякую!
Насправді це все взаємопов'язано. Хімічний рівень він був перший, на якому організувались мікроструктури, які перейшли на макро рівень(біологічний)
То зірочка над Києвом? 6:43 та невже? ))
WOW!
зависоко як для києва нажаль(
О нарешті. Ця тема дуже цікава, бо розуміння процесів ще трохи відсуває креаціоністів у дупу
То точно. Люди не дуже приємні коли заходить тема про релігію
Ідеї приймаю з повагою і допитливістю, без драматизму й жаху
Люблю подумати на тему еволюції, а чи могли б бути життя людей з металів різних каменів тобто склад інший. На інших планетах де в теорії металевий гідроген екстремальні температури
Знайшли вже якусь розжарену екзопланету, де йдуть залізні дощі. Залізні кулі сиплють з неба... круто!
Альтернативна біохімія. Окрема наука яка шукає та дає відповідь на ваше питання
одна з найбільш інтригуючих тем науки у межах планети, так би мовити
Мало коментуючих - горе в родині
о відсилочка на "Достукатись до небес" підїхала
згідно з цією теорією на зміну людині прийде нова біологічна істота.. або кібербіологічна... або кібернематична...
так чи інакше - людству - гаплик! ))
Людству гаплик в любому випадку. Принаймні, враховуючи всі знання набуті людством за весь час свого існування. Це також "пояснює" парадокс Фермі.
Carbon це вуглець
Прикольний логотип
6:44: Цікаво, зірочка досліджень трохи вище Чорного моря це в Якій країні?
А ше добре шо написи не перекладені, допомагає в практиці англійської, для тих хто ше не може
"ще","що". Можеш не дякувати.
@@charlesdarwin7647 мо мені ше "нема" не писати, чи "топіру" з "міщити"? Чи мо не сленгувати, чи не діалекти тепер теж не мона?
@@rosopat Мона, друже. Тобі все мона.
@@charlesdarwin7647 Власний сленг, це те чого так не вистачає, всюди одні кальки з російської. До цього можна ставитись по різному, але без цього ніяк. Можна говорити нормативним вар'янтом і думати, шо ти розумніщий від усих, а мона відкиснути і не запарюватись шо хтось невіглас шомарський.
@@rosopat добре сказав
1:00 чорт, я і так тарганів не люблю...
Це було в якійсь книжці Дена Брауна. Там чувак на супер-комп'ютері в симуляції показав, що для зародження життя в хімічному бульйоні просто треба почекати достатню кількість часу
Нормас плюс
100%+3%ДНК👽додаємо до ДНК 🐵=прискорення людини розумної👩❤️👨
кулька з жирних кислот це була описана теорія "первинного майонезу" - як джерела життя , як альтернатива теорії "первинного бульйону"як джерела життя.
доречі існує також справжня теорія "первинної піци", ну а кулінарні назви це трибьют "бульйону"
Науковий підхід передбачає спостереження фактів, розробку гіпотези і її експериментальне підтвердження. А поки - вірте, що все саме так.
Отак... спочатку відкидають креаціонізм, а потім будуть заперечувати слова папи Франциска, що задоволення від сексу і їжі - божественне (:
Jack of the Lantern папа Франциск дуже добре знайомий з сексом шоб стверджувати шо він божественний 😂
Пій 12 визнав закони еволюції, як закони природи
Ну нарешті: можна відкривати ксенобіологію.
Ще!
теорія хімічного бульйону. обов'язкове для впертих креаціоналістів...
Це дуже скорочено і примітивно. Отут те саме, але набагато детальніше: ruclips.net/video/KSaXgcSbdQY/видео.html
Найспівучиша теорія це рнк світ
Читав, що науковці знайшли амінокислоти в метеоритах
Ї👍
Четверту умову біологічної еволюції загубили - спадковість.
Якщо ці припущення правильні ..., а якщо ні, тоді що?
Так працює наука, всі гіпотези максимально тестуються, а результати повинні відтворюватися. Пошук, дослідження, аналіз даних - лише так можна рухатися в правильному напрямку. Якщо ця гіпотеза буде спростована або буде знайдена краща, то все гаразд, тоді в наукових колах тестуватимуть іншу гіпотезу. Аж поки не дістанемося до повністю відтворюваного процесу "від і до", і тоді актуальна гіпотеза, підтверджена доказами, зможе стати теорією
@@cikavanauka А як цю гіпотезу можна спростувати?
@@artemvp6426 Наприклад виявиться, що насправді у минулому в природі ніколи не існувало саме тих умов, в яких у лабораторіях самостійно виникали і зліплювались у кулі жирні кислоти - тоді гіпотеза буде спростованою і вченим доведеться придумувати і перевіряти інші ідеї.
@@Vyacheslav_ в природі за 5 000 000 000 років виникало стільки умов, що не можливо уявити. Тому чисто статистично, скорш за все так і було.
Мембрана того ж вірусу ковідВ2 - це жирова оболонка, до прикладу
Покажіть срібну кнопку!)
Ти не Джон Пері. Ти клятий раціоналіст
Десь я вже чув цей клятий голос)))
Таке відчутя ,що хімічна еволюція 100%-в і є першим ,та єдиним процесом який дав появі життя,але складно довести !?
Був би я янгол, то чув би що там на небі
Тобто прогалина між хімією і живим залишається, а вчені б'ються...
Пішов вірити у Бога
А де 2-й закон термодинаміки і 1-й
???
@@ГалинкаКорінаа це тут до чого? Якщо ви не знали, життя - це не закрита система.
Так, так, а потім абсолютно випадково ще й запрограмувалась днк й весь механізм відтворення копій...))))) Ага, казки Гебельс тв!
Життя існувало, та буде існувати завжди.
Чуєш цей звук? Це відлуння вибуху моїх мізків!