Wielki szacunku dla Pana dziadka 💪za wigor siłę do tej pracy. Widać wielkie doświadczenie w tym co robi. Sam nie raz zmieniałem koło w naczepie i wiem mniej więcej o czym piszę. Pozdrów dla was chłopaki.
Super. W końcu, ktoś ruszył głową i zrozumiał że trzeba z Wami rozmawiać. Mam nadzieję że dostaniecie całego busa sprzętu na testy. Pozdrawiam. Filmik Świetny.
Witam :) Czuję się CO NAJMNIEJ ZASZCZYCONY :) Kolejny filmik w krótkim odstępie czasu. Dla mnie REWELACJA. Oglądam obowiązkowo, z wielką przyjemnością! :)
Ale się uśmiałem fajny test. Dla mnie wygrało doświadczenie nie ujmując nikomu bo było mega. Wiadomo że eletronażedzia są potrzebne i na pewno jest to najlepszy sprzęt na rynku i nie ma o czym gadać.
Otac sprzęt, nie oszczędzać. Zarabia na siebie, co do sprzętu to tak jak zaznaczyłeś jako serwis mobilny "musisz" mieć na stanie obie opcje. Ułatwia to pracę w ciężkich warunkach ( sam pracuje jako mechanik urządzeń chłodniczych jak o serwis mobilny, i co mogę dodać również na Iveco). Fajnie ze potrafisz pokazać co jak działa i nie na sposób stronniczy. Miło ogląda mi się kolejne odcinki bo jest to moja pasja, a gdy można się jeszcze przy tym czegoś nauczyć to zasysam jak Kaczyński kolejne premie. Z fartem panowie 💪
Kolejny ciekawy film. Chylę czoła, że znaleźliście czas na taką ciekawą prezentację. Z początku stawiałem na "pneumat", z racji tego, że klucz mniejszy, poręczniejszy, nie trzeba martwić się o stan akumulatorów a i awaryjnie można podłączyć pod różne "dystrybutory powietrza". Po filmie zdecydowałbym się na akumulator... Pozdrawiam ekipę, pomimo ciężkiej pracy uśmiech gości na Waszych twarzach a i "docinanie" w ramach koleżeńskiej współpracy podnosi kąciki ust. Czekam na więcej filmów. Aaaa, byłbym zapomniał, z mechaniką mam tyle do czynienia co ryba z parasolem, ale Wasze filmy zawsze goszczą na moim ekranie :-)
z tym kluczem elektrycznym super robota sam nie uzywam powietrza od trzech czy czterech lat ,jest tylko jedno ale po okolo roku wypalaja sie styki na baterri {naprawa na gwarancji} a po kolejnych dwoch te baterie lataja jak posrane i trzeba je mocowac na jakas tasme zeby wogole klucz dzialal wszystko przez wibracje przy odkrecaniu na waszym tez to widac jak bateria juz zaczyna wibrowac. Dzieki pozdrawiam
Ja porównam to do cięższych warunków jakim jest kopalnia , i o ile my używamy kluczy pneumatycznych to musicie mi wybaczyć stwierdzenie są huja warte przy nakrętce 41 czy 36 , ale hydrauliczne mają to coś, połowa mniejsze poręczniejsze i ta moc :) - ten na baterię wybaczcie ale rozsypał by się w pył no i nie wszędzie by szło go użyć ograniczenia WUG . Ale u was jak bym miał wybierać to w lecie pneumatyk potrafi ochłodzić a w 12v tylko ścieka pot :) hehehe - No co porównujemy to wszystko :) . i plastikowa obudowa , bateria starcza na pewien czas i cza mieć drugą , a paliwo w pompie chyba to samo co w aucie . Plusy i minusy . Jest ich jeszcze kilka na niekorzyść 12v , gdyż w cięższych warunkach wymięka :) . Wyskocz z nim gdy leje deszcz ,zostaw go w pełnym słońcu . pośrednie niedogodności to przechowywanie , i na końcu trwałość . Pneumatyk wygrywa za każdym razem . Zimą może zamarznąć gdy kompresor ciągnie z zewnątrz zimne powietrze , przy 25stopni na kopalni też potrafił się za szronić ale nie pracował 30 minut tylko 6h ale my nie używamy oleju do pneumatyków tylko smaru (tak jest w instrukcji ) i nie zamarza , więc ??? może się zastanowicie nad smarowaniem ? często używamy też Venolu -olej hydrauliczny do pneumatyków by go rozruszać .
Ellooo. Fajny test i rzeczowe podejście to co lubię, na początku byłem zaskoczony, że używasz klucza elektrycznego o, którym nie chciałeś mówić wcześniej, ale na końcu fajnie, że wyjaśniłeś co i jak. Co do odkręcania kół nigdy tego nie lubiłem, a przeważnie robiło się to ręcznie i po przejechaniu kilku nastu kilometrów trzeba było sprawdzić kluczem czy jest ok i jeszcze bym dodał jak na warsztacie się robiło kilka kół to siły też z każdym kołem słabły. Pozdrawiam Was i życzę zdrówka !!!!!!!!!
Wielki szacun dla ekipy. Również jeżdżę mobilnym serwisem i jestem użytkownikiem narzędzi Milwaukee oraz pneumatów. Mogliście pokazać jak wygląda sprawa z kołami na osi np. napędowej (na bliźniakach). Z drugiej strony ten aku. dobrze daje radę np. przy wymianie resorów w czteroosiówce. Pozdrawiam
Gdyby kompresor był włączony na początku to dziadek by zaorał tego elektryka. Sam mam wulkanizację, ale tylko stacjonarną i widzę że elektryk byłby dla mnie bez sensu, a się zastanawiałem. Dzięki za ten test, szacun dla dziadka!!!
Jesteś zajebisty. Rzetelny i obiektywny test. Ja tylko dodam od siebie, że do elektrycznego klucza pasuje mieć dwie baterie jeśli ktoś nie ma pneumatyka. Wtedy nie ma przerw na ładowanie. Oczywiście elektryk wygrywa jeśli chodzi o mobilność. Pneumatyk dobry albo na warsztacie, albo w ciężarówce. Najlepiej kiedy klucze się uzupełniają.
Pan Dziadek jest przekozakiem. Wiedza, siła i doświadczenie. Szacunek. PS: Potwierdzam: średnio wymiana koła bez zajeżdżania się to 1-1,5h. I oczywiście macie rację - samodzielna wymiana koła z lewej strony na autostradzie czy ekspresówce delikatnie mówiąc nie jest najrozsądniejszym zachowaniem. Pozdrawiam, subik leci ;)
Nigdzie na intrenecie nie mogłem znałeś porównania miaro dajnego. Bo jak to mówią każdy żyt swój towar chwali, a tutaj praktyczne a nie teoretyczne porównanie. Super
Myślę, że podejście do tematu było akurat bardzo uczciwe i bliskie realnej pracy, każdy dzialał w swoim tempie😉 Pan Dziadek sprawnością przeskoczyłby w robocie nie jednego młodzieniaszka mojego pokroju😆 Fajnie się was oglada, mimo, że nie naprawiam ciężarówek, a osobówki to lubie obserwować wasze poczynania. Profesjonalna ekipa zasługuje na profesjonalne narzedzia tym bardziej z taką reklamą jaką robocie. Pozdrowienia od użytkownika narzędzi Milwaukee, niech wam się dobrze wiedzie 😁
Bardzo fajny film i dobrze Darku że wspominałeś o tych kosztach bo większość powie że za drogi jest klucz elektryczny ale nie liczy się z tym że pneumat bez kompresora nie ruszy... Pozdrawiam Was i czekam na kolejny film... ;-)
Taki protip na temat baterii z Milwaukee... Pod wpływem drgań klucza potrafią się rozwarstwić, a dokładniej miejsce mocowania do klucza od reszty baterii. Sam miałem 3x taką sytuację, później jest problem z oddaniem tego na gwarancję bo mówią że to uszkodzenie mechaniczne, ogólnie dużo zachodu. Więc polecam zrobić sobie takie gumki zaciskowe, które będą podtrzymywać baterię do korpusu klucza :) Świetny materiał. Pozdrawiam.
Ładnie pokazane , jedne narzędzia mają przewagę nad drugimi , w cenę klucza pnematycznego w liczyłeś kompresor , ale podejrzewam że ten kompresor nie raz ci pomógł nie tylko do kluczy czy narzędzi pnematycznych , tak to jest racja że narzędzia na baterię ulstwiwja życie i pracę , so bardziej podręczne nie trzeba ciągnąć że sobą kabla albo węży, ale so mniej odporne na warunki atmosferyczne , a przynajmniej ja na takie narzędzia trafiam
Coś genialnego!! Nie jestem kierowcą ciężarówki ale kiedyś o tym marzyłem. Teraz nie ten pesel!! Oglądam regularnie, w sierpniu odczuwałem niedostatek!!
Akurat ogniwa nie lubią być przechowywane w cieple. Wielu ludzi w lato przechowuje je w lodówce i cieszą się z długiej żywotności. Natomiast na warunki pracy na zewnątrz nie ma się wpływu.
Panie Darku, Szanowna Ekipo, test pierwsza klasa! Świetny pomysł z porównaniem. Myślałem, że te klucze elektryczne, takiej bądź podobnej firmy, są trochę tańsze. Wg mnie 5 czy 6 kafli za taki sprzęt to nie mało. Ale przy Waszej pracy on powinien się szybko zwrócić, zarobić na siebie ułatwianiem i przyspieszaniem pracy. Inwestycja w PORZĄDNE narzędzia(a Wy, profesjonaliści musicie takie mieć) i umiejętności ludzkie zawsze procentuje i zwraca się z naddatkiem. Szybciej wykonana naprawa, mniejsze zmęczenie. Przy 1 zleceniu to już może być odczuwalne. A co dopiero przy setkach zleceń. Owocnej współpracy z firmą M....kee. :))) Również mam nadzieję, że to zapowiedź znacznych bądź radykalnych zmian na lepsze. Jest szansa, że osoba, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za taką przykrą historię zebrała konkretny opierdziel, a przez to ZMIENIŁA SWOJĄ POSTAWĘ, POSTĘPOWANIE(co jest najistotniejsze, kluczowe). Niezależnie od tego co o tym myśli. Przy każdej robocie bezpieczeństwo to priorytet. NIC nie jest warte czyjegoś zdrowia bądź życia. Wymiana koła na drodze szybkiego ruchu, zwłaszcza przy złej widoczności to proszenie się o kłopoty. Nie da się ukryć, są firmy, w których kierowcy do tej pory tak muszą robić. Oby jak najszybciej to się skończyło. Pozdrawiam serdecznie cały Zespół! :)
I do tego jest problem z podłożeniem lewarka po wystrzale gdy felga dotyka podłoża lub trzeba na dwa razy podnosić bo zakres podnośnika jest za mały. Chociaż najgorzej jak gwinty są przeciągnięte lub skorodowane.
Widziałem taki pneumat w akcji i zmiana kola 15min z wyjeciem z kosza i włożeniem. Chyba zakupie na starego żeby mi VAT oddał i będzie mi służył nawet raz na rok.Krecic planetarnym w upale to koszmar.Pozdrawiam całą ekipe💪
Super materiał.Konkret a nie marketingowa papka. Na marginesie: pamiętam jak chlopaki odrabiający wojsko odkręcali w MPK kapcie w autobusach ręcznie. Pot ściekał do rowka od samego patrzenia.
Świetny odcinek, jako doświadczeni fachowcy potwierdziliście mi z jakim momentem dokręcić koło kluczem ręcznym ;) Tak czułem że Milwaukee się skontaktuje, z moich doświadczeń to dogadana firma. Kiedyś z tatą za małego zaliczyłem 2 wymiany kół, jeden przód sprawnie zrobiliśmy w godzinę, a innym razem kilka godzin zeszło nam na zapieczonym wewnętrznym bliźniaku (jako dzieciak wymyśliłem żeby zapiąć pasem o koło utkniete, przewlec przez drugie i stoczyć do rowu. Udar zadziałał ^^) Pozdro!
Jakby Dziadek miał włączony agregat i kompresor czyli pewne powietrze cały czas to by Milwaukee nie miało podejścia. Ale fakt wygoda Aku jest nie do przebicia
Tylko nie zapominaj że van stoi tuż obok odkrecanego koła . Inaczej byś mówił jak trzeba by było rozciągać przewód z 50 m na szczerym polu . Różnica czasu była by ogromna liczona w minutach .
a daj pan spokój! obejrzałem twój film i tego samego dnia miałem wystrzał opony na autostradzie. Na szczęście nie jestem wyposażony w sprzęt do wymiany i zostałem wyręczony przez mobilny ;)
Świetny test i porównanie. Brawo. Ja osobiście jako kierowca wybrałem klucz pneumatyczny AirCat jakieś 320£ zapłaciłem. Powietrze jest z auta cały czas a z racji tego ze przewozimy gabaryty koła strzelają dość często wiec sprawdza się idealnie plus do tego dwa podnośniki 20 ton każdy tez pneumatyczne. Pozdro i czekam na nowe odcinki.
Bardzo fajny i ciekawy odcinek :) w Skodzie przy użyciu fabrycznego zestawu wymiana koła zajęła ponad godzinę 😂śruby fabrycznie były tak odciągnięte że poddały się dwa klucze :) naprawdę fajnie się oglądało do końca :) więcej takich odcinków :))
Skoda Superb z tego roku, koło 19" - wymiana w ciągu 10 minut z oryginalnymi narzędziami. Jakoś nie miałem problemu z odkręceniem śrub. No i za specjalnie się nie spieszyłem - ładna pogoda, bezpieczny parking. W ciężarówce - wszystko zależy od tego, kto i w jaki sposób wcześniej przykręcił koło.
@@marcinelsanescobar9656 śruby były w skodzie tak dokręcone fabrycznie, że poddał się klucz fabryczny z zestawu i klucz z innego auta :) może ktoś miał w fabryce zły dzień :) i zgadzam się z Twoja wypowiedzią ze wszystko zależy od tego jak ktoś koło dokręcił :))
ogladam z ciekawoscia pana video , napisze tak , nie wiem jak dobra jest firma Milwaukee w Polsce , w USA profesjonalne narzedzia robi Snap Un , sa drogie ale z gwarancja na zycie , Milwaukee jest srednia klasa ale jak napisalem nie znam az tak Milwaukee , cena jest porownywalna z DeWalt a to nie jest szczyt marzen , fajne filmy pan robi , ja w latach 1980tych mialem praktyki w PKS bo uczylem sie w technikum mechanicznym :) , wtedy zestaw kluczy ograniczal sie do kluczy plaskich , zestaw kluczy jakie pan ma to nawet nikt nie wiedzial ze istnieja , kola sie odkrecalo recznie , klucz trzepieniowy i brecha a czesto na nie sie stawalo , fajnie macie teraz w Polsce , pozdrawiam i zycze wielu klientow , duzo lekiej roboty i bezpiecznej pracy
Ja chcę się tylko przyczepić do tego, że nawet gdyby kierowca miał klucz elektryczny to i tak musi zrobić wszystkie czynności jak przy kluczu ręcznym. Też musi użyć kamizelki, lewarka, zdjąć koło zapasowe, zabezpieczyć teren itp. Wtedy tylko traci czas na kręcenie kluczem ręcznym, bo z wiadomych przyczyn idzie to wolniej. A jak ma wagę lekko półśmieszną to musi dać z siebie 200%. Pozdrawiam Was chłopaki. Dobra robota.
Hej. Bardzo fajny film. Możesz pokazać jak poradzić sobie jak pęknie przewód od poduszki, jak wymienić klocki, jak pęknie przewód od siłownika hamulca gdy nie mamy przewodów. Co robić jak nic nie mamy a musimy jechać. Takie przyziemne sprawy z życia codziennego. Z góry pozdrawiam.
Witam. Dzięki twoim filmom jestem posiadaczem największego 1/2 M18, grzechotki M12 i smarownicy M18. Narzędzia robią tak samą dobrą robotę jak Ty dla Milwaukee
Naprawdę wielki szacunek dla pana Wojtka że mu się chce jeszcze tak ciężko zaiwaniać, a do tego ile on ma pary, ja p... le Coś mi się wydaje że pan Wojtek się poprostu fajnie bawi tą robotą
Zdecydowanie wiarygodny test ! Bardzo dobrze, że poruszyłeś kwestię kompresora i agregatu , one też potrzebują obsługi. 🙃 Robicie w TRIO dobrą robotę, a filmy ogląda się rewelacyjnie!!! Pozdrawiam serdecznie!
A bateria jest wieczna? Gdzie cena baterii ? Bateria to koszt 1k-1.5k i jeszcze jedno te parametry to dla nowej w pełni naładowanej baterii z czasem jej parametry spadają szczególnie zimą i tuż po próbie odkręcenia jednej nakrętki spada jedna kreska ,klucz w takim przypadku będzie dużo słabszy a nawet może prądu braknąć więc trzeba dokupić baterie na zapas i często je wymieniać aby miały pełną moc.
@@TheArasss Tzn? co że istnieją ? Jeśli je odkryłeś, nie musisz po roku nikomu o tym opowiadać, a jak już chcesz swoje mądrości tu umieścić ,to konkrety a nie poczytaj ,pooglądaj ,idź się wysraj ,bo to nikogo nie obchodzi;.
@@polpol3826 Typowy Polak. Montuję takie rodzaje akumulatorów rowerach elektrycznych i nie tracą na jakości nawet przy -15%. A inna sprawa że taki serwis pewnie ma kilka na stanie bo nie pozwoli sobie na przestoje.
Nie obejrzalem jeszcze do konca ale juz napisze komentarz. Mimo malego starzu jazdy/pracy bo dopiero 7 lat mialem caly czas wrazenie ze to amerykanie cuduja i przerzywaja cyrk wymiany kola gdzie warunki sa idealne pogoda piekna a nakretki odkrecane recznie same sie odkrecaja. Wszystko zostalo rzetelnie wytlumaczone Kazdy aspetk wymiany dosadnie podkreslony ze to dobre waruniki kierowca dbal o jakosc gwintow nie poprzeciagane kapturki idy. Nawet kwestia wyciagniecia lewarka kluczy znalezienie dobrego miejsca na wymiane.... wytarganie zapasu ktory zazwyczaj stawia opor. Nawet wpomniana mrozna temperatura. Tego nie zrozumie nikt kto nie wymienial sam kola w zime na drodze. Profesionalna ekipa widac ze to kierowcy mechanicy znaja sie na robocie jak i na jezdzie. Oby wszystkie sruby zawsze tak szly, pozdrawiam serdecznie .
przejeżdżałem przy wypadku z dwoma ofiarami, wymieniali koło po stronie drogi w aucie osobowym, oboje zostali wprasowani w asfalt przez zestaw, myślmy i pomagajmy sobie na drodze. Zwłaszcza gdy widzisz auto na swoim terenie, zatrzymaj się zapytaj może dasz radę pomóc, lub będziesz wiedział kto da radę dowieźć 5L paliwa, lub przywieźć brakujący klucz.
Szacun kolego pięknie wyjaśnione, również używam klucza udarowego na baterie który się sprawdza znakomicie (Dewalt) jak i większość sprzętów. Nigdy bym się już nie zamienił na kablowe sprzęty. Pozdro
Z elektronarzędziami Li-Ion jest ten problem że akumulatory na mrozach tracą swoje właściwości . Co prawda to są wyniki obserwacji wkrętarek aku ale taka zmrożona po nocy to często nic nie potrafi zrobić .
Jedno koło - akumulotorowiec. Kilka kół - pneumatyk. Jakby test badał tylko klucze, a nie cały system, to elektryk byłby mocno z tyłu. A jak zapas energii się wyczerpie - ile trwa doładowanie akumulatora, a ile dolanie paliwa do kompresora?
Tak jak zazwyczaj mądrze gadasz, to teraz bzdury. Ogólnie to mega szanuję Twoją pracę, sam też pracuję przy ciężarówkach z tym że na warsztacie a nie w terenie. Podsyłałem Ci kiedyś zdjęcia suwnicy na ramę ciężarkówki którą polecam każdemu mobilnemu. Wracając do tematu, teraz dużo straciłeś. Idąc Twoim tokiem myślenia to bateria powinna być rozładowana. Niby obiektywne, ale ustawka pod Milka. Mimo wszystkich kłód rzuconych pod nogi Dziadka z pneumatem to i tak wygrał. Miał parę kroków dalej, do tego wąż można mieć na zwijadle. Kolejna sprawa przy porównaniu kosztów. Jeżeli chcesz polegać tylko i wyłącznie na zabawkach elektrycznych to kup kilka baterii, do tego przydałaby się przetwornica, te baterie nie ładują się same. I cyk parę tysięcy możesz dopisać. Mówisz że to jest obiektywny test. A moim zdaniem liczysz na jakieś zabawki od Milka do testów, jak wiadomo to się kończy tak że mówisz że jest trochę lepsze od konkurencji, Ty udajesz że zapomniałeś odesłać po testach, oni udają że zapomnieli że nie wysłałeś. Niestety później tak wygląda rynek wszelakich testerów. Przemyśl to. Pozdrawiam
Przykro mi że tak Pan to ocenia i tyle . Nie rozwijam się z odpowiedzią bo szkoda mi prądu. Tak jak mówiłem na koniec jeżeli się komuś nie podoba to nie musi oglądać bo nie mam żadnego ciśnienia . Za zdjęcia suwnicy bardzo dziękuję i pozdrawiam
Twarde chłopy a nie dziewczyny w rurkach💪. Gdyby Dziadek na początku odpalił kompresor myślę że by wygrał. Szacun. W latach 90 jako dzieciak latałem z ojcem Jelczem po Polsce, rura, klucz, dętka, fartuch, talk, lewarek, rozbijanie pierścieni to był chleb powszedni. Czasami na trasie po 3 razy dziennie jak Jelcz miał ponad 20 ton na plecach. Dodam że ojciec jest dzik, nigdy nie zakładał gotowego zapasu dopóki nie skończyły się dętki, a dętki nie kończyły się nigdy🤣
Moja skala to 24V 1/2cala Greenworks klucz udarowy. Garaż z Kangoo, Jeepem także waga lekka. I to był świetny zakup👍, szczególnie gdy aku 24V 4Ah już był do innych urządzeń tej firmy
Trochę się poprzyczepiam ;) Rzetelnie to się nie wlicza całości kosztu kompresora i generatora, bo mogą posłużyć do jeszcze innych czynności. Co do elektronarzędzia trzeba liczyć również się z tym, że trzeba poświęcić czas na naładowanie akumulatorów i najlepiej mieć zapasowy na zmianę. Dodatkowo z czasem spada ich skuteczność w wyniku utraty pojemności. Wymierny test to po roku eksploatacji moim zdaniem.
Robiliśmy podobny test, tyle że nie ten chińczyk, który wygląda jak BJC 788 a mieliśmy Hazeta 9014PS-1 w porównaniu z tym samym milkiwayem :D Hazet bez porównania, poszedł jak wściekły, kompresor 500l 12 bar, tylko, że hazet też więcej kosztuje od milkiwaya, jednak na miejscu hazet wygrywa, w teren na naprawe jednak zabieramy tylko elektryczne, odpowiednio mamy na 1", 3/4" i 1/2", do każdego bateria 12ah
Czołem Dariuszu. Za taką reklamę według mnie to Milwaukee Polska winna się zdeklarowania jakiegoś małego zestawu np: klucz udarowy kontowy i grzechotkę udarową kątową oczywiście na akumulator i jakaś lampa na statywie by się przydała.
Nie żebym się czepiał ale czekam na drugi filmik na odpalonym cały czas kompresorze bo widać duże spadki ciśnienia :) wtedy uważam że było by obiektywnie. Najważniejsze panowie żeby się rozwijać a nie się cofać :)
Rekord 45 minut, ale wszystko szło idealnie i na parkingu na Zgorzelcu. Średnio to tak jak mówisz Darku, od godziny do półtora :) Pozdrawiam, super robotę robicie 👍👍👍
Jeszcze do pełni obiektywizmu należy dodać to że kompresor i agregat tak czy owak musiałbyś mieć na aucie , nawet jak byś nie miał pneumata tylko samego elektryka . A tak naprawdę trzeba mieć i to i to ;)
posiadam fhiwf12. odrkęca wszystkie śruby w samochodzie osobowym i dostawczaku.Ale również zakrętarką fid12 też idzie odkręcic wszystko więc zakładam że jakiś miejszy model milwaukee klucza też poradzi ze wszystkimi nakrętkami a przedewszystkim jest mobilny i kabel się nie pląta pod nogami.
Można było po teście pokazać ile baterii zostało po jednym kole. Aby wiedzieć czy odkręci 3 koła z naczepy i je zakręci. Bo wiadomo energii w baterii nie jest nieskończona ilość. Co do pneumata można było od razu uruchomić agregat. Jak dobrze wspomniałeś każdy ma plusy i minusy. Jeżeli ktoś korzysta intensywnie i stacjonarnie a do tego ma kompresor to pneumat będzie lepszy, jeżeli okazjonalnie to bateria wygrywa.
Jedna uwaga - nikt raczej nie zabiera się do pracy pneumatem przy wyłączonym kompresorze ..., klucz "ręczny" może być równieź w formie grzechotki (rozsuwanej grzechotki) 3/4, co ułatwia pracę. Reszta rzetelnie omówiona.
Ja używam przewodu 16mm i 10bar. Potrafi zerwać gwint przy lemieszu. Kompresor ma uniwersalną funkcję. Napompuje powietrze, wydmucha syf, założysz inny osprzęt w postaci szlifierki, wiertarki, lisi ogon itd.
Darek Dobry test zrobiles. Ale w twoim przypadku jak masz mobilny to bym stawial na elektryki. Zobacz ile miejsca bys zyskal na aucie jak bys nie mial sprezarki i agregatu. No i przeklada sie to na amortyzacje i splanie Moze warto zebys to przemyslal
Fajny test. Pneumat w warsztacie stacjonarnym gdzie jest i tak kompresor a prąd mamy w gniazdku zapewne wygra w kosztach ale w mobilnym serwisie elektryk naprawdę daje radę... Zauważyłem już parę lat temu że nawet małe warsztatyosobówek zaczynają odkręcać i zakręcać koła elektrykami bo wygodniej i nikt się o przewody nie potyka.
Jeżeli szukasz klucza na zimę . To ani klucz pneumatyczny się nie sprawdzi ani klucz akumulatorowy , Pneumat ci zamarza a Aku . w zimę bardzo szybko wytraca prąd z akumulatorów . Jedyny klucz który sobie radzi w takich warunkach to klucz spalinowy . Cenowo podobnie do tych jakie pokazujesz a moc większa niż pneumat i aku razem wzięte . Możesz go Kupić w Firmie CENTER-2
Cieszę się, że znalazł się ktoś kto docenił waszą pracę i chce współpracować.
Test niemiarodajny, Dziadek nie miał papierosa w ustach ;D
Pozdrawiam :D
z papierosem by wygrał test 🤣
Po tym się poznaję się fachowca, gdy pali kiepa i dymek wpada mu do oka xd
@@rafasadecki4857 mówisz jak kivi
@Michal W o to przecież chodzi
Elektryka się nie składa tylko w rękę i do roboty
@@grpiskorz6450 Pod warunkiem, że akumulatorek pełny :) A nie na pierwszej śrubie, uuu.... :)
Wielki szacunku dla Pana dziadka 💪za wigor siłę do tej pracy. Widać wielkie doświadczenie w tym co robi. Sam nie raz zmieniałem koło w naczepie i wiem mniej więcej o czym piszę. Pozdrów dla was chłopaki.
I ponownie ;) Pan Dziadek to jego Tata. Tak tylko mówi do Niego. Co do reszty - wielka zgoda :D
@@lblb17 Darek mówi tak do Pana Dziadka bo to jest dziadek jego córki :)
@@lblb17 c
Ruchanie dziadkowi nie trzeba tłumaczyć. Jest Moc 💪🏻💪🏻💪🏻
Mi na drodze udało mi się w 45min
Proszę Cię nie dziadek tylko Sean Connery 👌👌👌
W "Twierdzy" mógłby dublować
007
Super. W końcu, ktoś ruszył głową i zrozumiał że trzeba z Wami rozmawiać. Mam nadzieję że dostaniecie całego busa sprzętu na testy. Pozdrawiam. Filmik Świetny.
Witam :)
Czuję się CO NAJMNIEJ ZASZCZYCONY :) Kolejny filmik w krótkim odstępie czasu. Dla mnie REWELACJA. Oglądam obowiązkowo, z wielką przyjemnością! :)
Wielkie ukłony dla Dziadka za siłę i doświadczenie zawodowe.Wielu rówieśników w jego wieku może mu jedynie ,,buty czyścić,, 👏💪👏
Ale się uśmiałem fajny test. Dla mnie wygrało doświadczenie nie ujmując nikomu bo było mega. Wiadomo że eletronażedzia są potrzebne i na pewno jest to najlepszy sprzęt na rynku i nie ma o czym gadać.
Otac sprzęt, nie oszczędzać. Zarabia na siebie, co do sprzętu to tak jak zaznaczyłeś jako serwis mobilny "musisz" mieć na stanie obie opcje. Ułatwia to pracę w ciężkich warunkach ( sam pracuje jako mechanik urządzeń chłodniczych jak o serwis mobilny, i co mogę dodać również na Iveco). Fajnie ze potrafisz pokazać co jak działa i nie na sposób stronniczy. Miło ogląda mi się kolejne odcinki bo jest to moja pasja, a gdy można się jeszcze przy tym czegoś nauczyć to zasysam jak Kaczyński kolejne premie. Z fartem panowie 💪
Kolejny ciekawy film. Chylę czoła, że znaleźliście czas na taką ciekawą prezentację. Z początku stawiałem na "pneumat", z racji tego, że klucz mniejszy, poręczniejszy, nie trzeba martwić się o stan akumulatorów a i awaryjnie można podłączyć pod różne "dystrybutory powietrza". Po filmie zdecydowałbym się na akumulator... Pozdrawiam ekipę, pomimo ciężkiej pracy uśmiech gości na Waszych twarzach a i "docinanie" w ramach koleżeńskiej współpracy podnosi kąciki ust. Czekam na więcej filmów. Aaaa, byłbym zapomniał, z mechaniką mam tyle do czynienia co ryba z parasolem, ale Wasze filmy zawsze goszczą na moim ekranie :-)
z tym kluczem elektrycznym super robota sam nie uzywam powietrza od trzech czy czterech lat ,jest tylko jedno ale po okolo roku wypalaja sie styki na baterri {naprawa na gwarancji} a po kolejnych dwoch te baterie lataja jak posrane i trzeba je mocowac na jakas tasme zeby wogole klucz dzialal wszystko przez wibracje przy odkrecaniu na waszym tez to widac jak bateria juz zaczyna wibrowac. Dzieki pozdrawiam
Ja porównam to do cięższych warunków jakim jest kopalnia , i o ile my używamy kluczy pneumatycznych to musicie mi wybaczyć stwierdzenie są huja warte przy nakrętce 41 czy 36 , ale hydrauliczne mają to coś, połowa mniejsze poręczniejsze i ta moc :) - ten na baterię wybaczcie ale rozsypał by się w pył no i nie wszędzie by szło go użyć ograniczenia WUG .
Ale u was jak bym miał wybierać to w lecie pneumatyk potrafi ochłodzić a w 12v tylko ścieka pot :) hehehe - No co porównujemy to wszystko :) . i plastikowa obudowa , bateria starcza na pewien czas i cza mieć drugą , a paliwo w pompie chyba to samo co w aucie . Plusy i minusy . Jest ich jeszcze kilka na niekorzyść 12v , gdyż w cięższych warunkach wymięka :) .
Wyskocz z nim gdy leje deszcz ,zostaw go w pełnym słońcu . pośrednie niedogodności to przechowywanie , i na końcu trwałość . Pneumatyk wygrywa za każdym razem . Zimą może zamarznąć gdy kompresor ciągnie z zewnątrz zimne powietrze , przy 25stopni na kopalni też potrafił się za szronić ale nie pracował 30 minut tylko 6h ale my nie używamy oleju do pneumatyków tylko smaru (tak jest w instrukcji ) i nie zamarza , więc ??? może się zastanowicie nad smarowaniem ? często używamy też Venolu -olej hydrauliczny do pneumatyków by go rozruszać .
Super ze dotarło do firmy i chcą testować w warunkach rzeczywistych! To oznacza ze się nie boja weryfikacji.
Bo bardzo dobrze wiedzą co produkują i jaką mają jakość. Ich sprzętem aż chce się robić
Szacun dla wszystkich, szczególnie dla Pana Dziadka!
druga sprawa jest taka, ze juz taki kompresor i agregat wykorzystasz przy innych pracach niz tylko klucz :) fajne porównanie, pozdrawiam załoge :)
Ellooo. Fajny test i rzeczowe podejście to co lubię, na początku byłem zaskoczony, że używasz klucza elektrycznego o, którym nie chciałeś mówić wcześniej, ale na końcu fajnie, że wyjaśniłeś co i jak. Co do odkręcania kół nigdy tego nie lubiłem, a przeważnie robiło się to ręcznie i po przejechaniu kilku nastu kilometrów trzeba było sprawdzić kluczem czy jest ok i jeszcze bym dodał jak na warsztacie się robiło kilka kół to siły też z każdym kołem słabły. Pozdrawiam Was i życzę zdrówka !!!!!!!!!
Widać doświadczenie dziadka w trafianie w dziury nie jedna panna była zadowolona wielki plus dla zgranej ekipy 👍
szacun dla dziadka. cięższym sprzętem a w tym samym czasie, jakby Misiek musiał wymienić baterię to czasy były by takie same
Jeszcze jakby miał rozładowana baterie i musiał naładować
Super profesjonalny test dzięki za taki materiał. Pozdrowienia dla całej ekipy :)
Wielki szacun dla ekipy. Również jeżdżę mobilnym serwisem i jestem użytkownikiem narzędzi Milwaukee oraz pneumatów. Mogliście pokazać jak wygląda sprawa z kołami na osi np. napędowej (na bliźniakach).
Z drugiej strony ten aku. dobrze daje radę np. przy wymianie resorów w czteroosiówce. Pozdrawiam
Gdyby kompresor był włączony na początku to dziadek by zaorał tego elektryka. Sam mam wulkanizację, ale tylko stacjonarną i widzę że elektryk byłby dla mnie bez sensu, a się zastanawiałem. Dzięki za ten test, szacun dla dziadka!!!
Jesteś zajebisty. Rzetelny i obiektywny test. Ja tylko dodam od siebie, że do elektrycznego klucza pasuje mieć dwie baterie jeśli ktoś nie ma pneumatyka. Wtedy nie ma przerw na ładowanie. Oczywiście elektryk wygrywa jeśli chodzi o mobilność. Pneumatyk dobry albo na warsztacie, albo w ciężarówce. Najlepiej kiedy klucze się uzupełniają.
Super film Szacunek dla ekipy a w szczególności dla Dziadka
Pan Dziadek jest przekozakiem. Wiedza, siła i doświadczenie. Szacunek. PS: Potwierdzam: średnio wymiana koła bez zajeżdżania się to 1-1,5h. I oczywiście macie rację - samodzielna wymiana koła z lewej strony na autostradzie czy ekspresówce delikatnie mówiąc nie jest najrozsądniejszym zachowaniem.
Pozdrawiam, subik leci ;)
Darek ! Szacunek za silę spokoju w wypowiedziach i tłumaczeniu jak chłop krowie na rowie. Jesteś MISTRZEM. Łapy w góre ! Pozdro z mazur.
Aż tak dobrze jest to tłumaczone 😝👍😉. Dziękuję
Nigdzie na intrenecie nie mogłem znałeś porównania miaro dajnego. Bo jak to mówią każdy żyt swój towar chwali, a tutaj praktyczne a nie teoretyczne porównanie. Super
27:23 myslalem, ze Dziadek ma tyle wigoru, ze caly zestaw przestawil 😳😁
Pomysł dobry, a ekipa jeszcze lepsza. Wszystkiego dobrego dla ekipy.
Myślę, że podejście do tematu było akurat bardzo uczciwe i bliskie realnej pracy, każdy dzialał w swoim tempie😉 Pan Dziadek sprawnością przeskoczyłby w robocie nie jednego młodzieniaszka mojego pokroju😆 Fajnie się was oglada, mimo, że nie naprawiam ciężarówek, a osobówki to lubie obserwować wasze poczynania. Profesjonalna ekipa zasługuje na profesjonalne narzedzia tym bardziej z taką reklamą jaką robocie.
Pozdrowienia od użytkownika narzędzi Milwaukee, niech wam się dobrze wiedzie 😁
Bardzo fajny film i dobrze Darku że wspominałeś o tych kosztach bo większość powie że za drogi jest klucz elektryczny ale nie liczy się z tym że pneumat bez kompresora nie ruszy... Pozdrawiam Was i czekam na kolejny film... ;-)
Taki protip na temat baterii z Milwaukee... Pod wpływem drgań klucza potrafią się rozwarstwić, a dokładniej miejsce mocowania do klucza od reszty baterii. Sam miałem 3x taką sytuację, później jest problem z oddaniem tego na gwarancję bo mówią że to uszkodzenie mechaniczne, ogólnie dużo zachodu. Więc polecam zrobić sobie takie gumki zaciskowe, które będą podtrzymywać baterię do korpusu klucza :) Świetny materiał. Pozdrawiam.
Ładnie pokazane , jedne narzędzia mają przewagę nad drugimi , w cenę klucza pnematycznego w liczyłeś kompresor , ale podejrzewam że ten kompresor nie raz ci pomógł nie tylko do kluczy czy narzędzi pnematycznych , tak to jest racja że narzędzia na baterię ulstwiwja życie i pracę , so bardziej podręczne nie trzeba ciągnąć że sobą kabla albo węży, ale so mniej odporne na warunki atmosferyczne , a przynajmniej ja na takie narzędzia trafiam
Coś genialnego!!
Nie jestem kierowcą ciężarówki ale kiedyś o tym marzyłem.
Teraz nie ten pesel!!
Oglądam regularnie, w sierpniu odczuwałem niedostatek!!
Super test,tak jak mówisz wszystko ma swoje plusy i minusy.
Świetne porównanie. Oby więcej takich testów👍
Spoko odcinek, jeżeli chodzi o zimę, polecam trzymać baterię w cieple ze względu na ogniwa, które nie lubią niskich temperatur. Pozdro
Akurat ogniwa nie lubią być przechowywane w cieple. Wielu ludzi w lato przechowuje je w lodówce i cieszą się z długiej żywotności. Natomiast na warunki pracy na zewnątrz nie ma się wpływu.
Bardzo fajny filmik. Dziadek jak na swój wiek ma krzepe👍👍👍👍👍👍pozdrawiam
Życze sobie takiej sprawnosci i zdrowia jak dziadek. Pozdrawiam ze Starego Pola
Panie Darku, Szanowna Ekipo, test pierwsza klasa!
Świetny pomysł z porównaniem.
Myślałem, że te klucze elektryczne, takiej bądź podobnej firmy, są trochę tańsze. Wg mnie 5 czy 6 kafli za taki sprzęt to nie mało. Ale przy Waszej pracy on powinien się szybko zwrócić, zarobić na siebie ułatwianiem i przyspieszaniem pracy. Inwestycja w PORZĄDNE narzędzia(a Wy, profesjonaliści musicie takie mieć) i umiejętności ludzkie zawsze procentuje i zwraca się z naddatkiem. Szybciej wykonana naprawa, mniejsze zmęczenie. Przy 1 zleceniu to już może być odczuwalne. A co dopiero przy setkach zleceń.
Owocnej współpracy z firmą M....kee. :)))
Również mam nadzieję, że to zapowiedź znacznych bądź radykalnych zmian na lepsze. Jest szansa, że osoba, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za taką przykrą historię zebrała konkretny opierdziel, a przez to ZMIENIŁA SWOJĄ POSTAWĘ, POSTĘPOWANIE(co jest najistotniejsze, kluczowe). Niezależnie od tego co o tym myśli.
Przy każdej robocie bezpieczeństwo to priorytet. NIC nie jest warte czyjegoś zdrowia bądź życia. Wymiana koła na drodze szybkiego ruchu, zwłaszcza przy złej widoczności to proszenie się o kłopoty. Nie da się ukryć, są firmy, w których kierowcy do tej pory tak muszą robić. Oby jak najszybciej to się skończyło.
Pozdrawiam serdecznie cały Zespół! :)
No jeszcze trzeba dodać że takie koło po wystrzale ciężko przetoczyć i ciężko włożyć w kosz na koło zapasowe... Kto zmienial ten wie :) 💪
I do tego jest problem z podłożeniem lewarka po wystrzale gdy felga dotyka podłoża lub trzeba na dwa razy podnosić bo zakres podnośnika jest za mały. Chociaż najgorzej jak gwinty są przeciągnięte lub skorodowane.
Widziałem taki pneumat w akcji i zmiana kola 15min z wyjeciem z kosza i włożeniem. Chyba zakupie na starego żeby mi VAT oddał i będzie mi służył nawet raz na rok.Krecic planetarnym w upale to koszmar.Pozdrawiam całą ekipe💪
I znowu team w komplecie z bardzo dobrze wyjasnionym filmikiem .Pozdrowienia
Super materiał.Konkret a nie marketingowa papka. Na marginesie: pamiętam jak chlopaki odrabiający wojsko odkręcali w MPK kapcie w autobusach ręcznie. Pot ściekał do rowka od samego patrzenia.
Świetny odcinek, jako doświadczeni fachowcy potwierdziliście mi z jakim momentem dokręcić koło kluczem ręcznym ;) Tak czułem że Milwaukee się skontaktuje, z moich doświadczeń to dogadana firma. Kiedyś z tatą za małego zaliczyłem 2 wymiany kół, jeden przód sprawnie zrobiliśmy w godzinę, a innym razem kilka godzin zeszło nam na zapieczonym wewnętrznym bliźniaku (jako dzieciak wymyśliłem żeby zapiąć pasem o koło utkniete, przewlec przez drugie i stoczyć do rowu. Udar zadziałał ^^) Pozdro!
Jakby Dziadek miał włączony agregat i kompresor czyli pewne powietrze cały czas to by Milwaukee nie miało podejścia. Ale fakt wygoda Aku jest nie do przebicia
Co ty gadasz
Dokładnie
Tylko nie zapominaj że van stoi tuż obok odkrecanego koła . Inaczej byś mówił jak trzeba by było rozciągać przewód z 50 m na szczerym polu . Różnica czasu była by ogromna liczona w minutach .
Fajny pomysł na film. Szacunek dla Szona Konery i dla Miśka :) Nagrywający robi świetną robotę :)
Trzymajcie się Panowie zdrowo
Miło was się ogląda i dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć pozdro z Szwajcarii
Fajnie jak byście zrobili kiedyś odcinek o wyposażeniu waszych aut w narzędzia 😉
a daj pan spokój! obejrzałem twój film i tego samego dnia miałem wystrzał opony na autostradzie. Na szczęście nie jestem wyposażony w sprzęt do wymiany i zostałem wyręczony przez mobilny ;)
Super chłopaki i wielkie dzięki ……pozdro z UK .
Taką częstotliwość odcinków to ja lubię :)
Świetny test i porównanie. Brawo. Ja osobiście jako kierowca wybrałem klucz pneumatyczny AirCat jakieś 320£ zapłaciłem. Powietrze jest z auta cały czas a z racji tego ze przewozimy gabaryty koła strzelają dość często wiec sprawdza się idealnie plus do tego dwa podnośniki 20 ton każdy tez pneumatyczne. Pozdro i czekam na nowe odcinki.
Bardzo fajny i ciekawy odcinek :) w Skodzie przy użyciu fabrycznego zestawu wymiana koła zajęła ponad godzinę 😂śruby fabrycznie były tak odciągnięte że poddały się dwa klucze :) naprawdę fajnie się oglądało do końca :) więcej takich odcinków :))
Oryginalnym kluczem komplet 14" zmieniam w 25-30 minut :D ale pot po dupie się leje ;) PS każe koło podnoszę osobno ;)(
Skoda Superb z tego roku, koło 19" - wymiana w ciągu 10 minut z oryginalnymi narzędziami. Jakoś nie miałem problemu z odkręceniem śrub. No i za specjalnie się nie spieszyłem - ładna pogoda, bezpieczny parking.
W ciężarówce - wszystko zależy od tego, kto i w jaki sposób wcześniej przykręcił koło.
@@maniek3517 Szacun.
@@marcinelsanescobar9656 śruby były w skodzie tak dokręcone fabrycznie, że poddał się klucz fabryczny z zestawu i klucz z innego auta :) może ktoś miał w fabryce zły dzień :) i zgadzam się z Twoja wypowiedzią ze wszystko zależy od tego jak ktoś koło dokręcił :))
Szkoda że u szwagra tak wolno Ci idzie 😭... 😝😂👍
ogladam z ciekawoscia pana video , napisze tak , nie wiem jak dobra jest firma Milwaukee w Polsce , w USA profesjonalne narzedzia robi Snap Un , sa drogie ale z gwarancja na zycie , Milwaukee jest srednia klasa ale jak napisalem nie znam az tak Milwaukee , cena jest porownywalna z DeWalt a to nie jest szczyt marzen , fajne filmy pan robi , ja w latach 1980tych mialem praktyki w PKS bo uczylem sie w technikum mechanicznym :) , wtedy zestaw kluczy ograniczal sie do kluczy plaskich , zestaw kluczy jakie pan ma to nawet nikt nie wiedzial ze istnieja , kola sie odkrecalo recznie , klucz trzepieniowy i brecha a czesto na nie sie stawalo , fajnie macie teraz w Polsce , pozdrawiam i zycze wielu klientow , duzo lekiej roboty i bezpiecznej pracy
Ja chcę się tylko przyczepić do tego, że nawet gdyby kierowca miał klucz elektryczny to i tak musi zrobić wszystkie czynności jak przy kluczu ręcznym. Też musi użyć kamizelki, lewarka, zdjąć koło zapasowe, zabezpieczyć teren itp. Wtedy tylko traci czas na kręcenie kluczem ręcznym, bo z wiadomych przyczyn idzie to wolniej. A jak ma wagę lekko półśmieszną to musi dać z siebie 200%. Pozdrawiam Was chłopaki. Dobra robota.
Hej. Bardzo fajny film. Możesz pokazać jak poradzić sobie jak pęknie przewód od poduszki, jak wymienić klocki, jak pęknie przewód od siłownika hamulca gdy nie mamy przewodów. Co robić jak nic nie mamy a musimy jechać. Takie przyziemne sprawy z życia codziennego. Z góry pozdrawiam.
Swietny merytoryczny materiał 💪💪 pozdro ekipa 👏👏👏
Test Dziadek miał przegrać ) Przecież jak by miał uruchomiony i podpięty klucz młody by przegrał)
No jakby młodemu "amperów" w bateri zabrakło 🤔 ciekawe ile by ładował "z zapalniczki" 😉 Pozdrawiam
Dziadek jest kot i zna robotę, aż się miło ogląda jego prace
Cześć. No fajnie się to ogląda. Widziałem na Twoich filmach jak pracujesz tą marką. I teraz mam trzy narzędzia. Klucz,, Full" 18 😁 robi robotę.
Witam. Dzięki twoim filmom jestem posiadaczem największego 1/2 M18, grzechotki M12 i smarownicy M18. Narzędzia robią tak samą dobrą robotę jak Ty dla Milwaukee
Naprawdę wielki szacunek dla pana Wojtka że mu się chce jeszcze tak ciężko zaiwaniać, a do tego ile on ma pary, ja p... le
Coś mi się wydaje że pan Wojtek się poprostu fajnie bawi tą robotą
Zdecydowanie wiarygodny test ! Bardzo dobrze, że poruszyłeś kwestię kompresora i agregatu , one też potrzebują obsługi. 🙃
Robicie w TRIO dobrą robotę, a filmy ogląda się rewelacyjnie!!!
Pozdrawiam serdecznie!
A bateria jest wieczna? Gdzie cena baterii ? Bateria to koszt 1k-1.5k i jeszcze jedno te parametry to dla nowej w pełni naładowanej baterii z czasem jej parametry spadają szczególnie zimą i tuż po próbie odkręcenia jednej nakrętki spada jedna kreska ,klucz w takim przypadku będzie dużo słabszy a nawet może prądu braknąć więc trzeba dokupić baterie na zapas i często je wymieniać aby miały pełną moc.
@@polpol3826 Poczytaj o bateriach Litowych a potem praw takie pierdoły. ;)
@@TheArasss Tzn? co że istnieją ? Jeśli je odkryłeś, nie musisz po roku nikomu o tym opowiadać, a jak już chcesz swoje mądrości tu umieścić ,to konkrety a nie poczytaj ,pooglądaj ,idź się wysraj ,bo to nikogo nie obchodzi;.
@@polpol3826 Typowy Polak. Montuję takie rodzaje akumulatorów rowerach elektrycznych i nie tracą na jakości nawet przy -15%. A inna sprawa że taki serwis pewnie ma kilka na stanie bo nie pozwoli sobie na przestoje.
Panowie bardzo fajnie prowadzicie RUclips podoba mi się też wasza praca pozdrawiam
Nie obejrzalem jeszcze do konca ale juz napisze komentarz. Mimo malego starzu jazdy/pracy bo dopiero 7 lat mialem caly czas wrazenie ze to amerykanie cuduja i przerzywaja cyrk wymiany kola gdzie warunki sa idealne pogoda piekna a nakretki odkrecane recznie same sie odkrecaja.
Wszystko zostalo rzetelnie wytlumaczone
Kazdy aspetk wymiany dosadnie podkreslony ze to dobre waruniki kierowca dbal o jakosc gwintow nie poprzeciagane kapturki idy. Nawet kwestia wyciagniecia lewarka kluczy znalezienie dobrego miejsca na wymiane.... wytarganie zapasu ktory zazwyczaj stawia opor. Nawet wpomniana mrozna temperatura. Tego nie zrozumie nikt kto nie wymienial sam kola w zime na drodze. Profesionalna ekipa widac ze to kierowcy mechanicy znaja sie na robocie jak i na jezdzie. Oby wszystkie sruby zawsze tak szly, pozdrawiam serdecznie .
Dziadek ma jeszcze parę. Szacunek dla Dziadka.
przejeżdżałem przy wypadku z dwoma ofiarami, wymieniali koło po stronie drogi w aucie osobowym, oboje zostali wprasowani w asfalt przez zestaw, myślmy i pomagajmy sobie na drodze. Zwłaszcza gdy widzisz auto na swoim terenie, zatrzymaj się zapytaj może dasz radę pomóc, lub będziesz wiedział kto da radę dowieźć 5L paliwa, lub przywieźć brakujący klucz.
Szacun kolego pięknie wyjaśnione, również używam klucza udarowego na baterie który się sprawdza znakomicie (Dewalt) jak i większość sprzętów. Nigdy bym się już nie zamienił na kablowe sprzęty. Pozdro
Z elektronarzędziami Li-Ion jest ten problem że akumulatory na mrozach tracą swoje właściwości . Co prawda to są wyniki obserwacji wkrętarek aku ale taka zmrożona po nocy to często nic nie potrafi zrobić .
Jedno koło - akumulotorowiec. Kilka kół - pneumatyk. Jakby test badał tylko klucze, a nie cały system, to elektryk byłby mocno z tyłu. A jak zapas energii się wyczerpie - ile trwa doładowanie akumulatora, a ile dolanie paliwa do kompresora?
Dobra robota. Nigdy nie będę tego robił ale fajnie sie oglada.
Poważnie i rzeczowo.elegancko.pozdrawiam
Jaki dziadek, oficjalnie go uświadomiłeś ,że to Sean Connery a teraz się zapominasz:)
Fajny odcinek pozdrawiam was Chłopy
Tak jak zazwyczaj mądrze gadasz, to teraz bzdury. Ogólnie to mega szanuję Twoją pracę, sam też pracuję przy ciężarówkach z tym że na warsztacie a nie w terenie. Podsyłałem Ci kiedyś zdjęcia suwnicy na ramę ciężarkówki którą polecam każdemu mobilnemu. Wracając do tematu, teraz dużo straciłeś. Idąc Twoim tokiem myślenia to bateria powinna być rozładowana. Niby obiektywne, ale ustawka pod Milka. Mimo wszystkich kłód rzuconych pod nogi Dziadka z pneumatem to i tak wygrał. Miał parę kroków dalej, do tego wąż można mieć na zwijadle. Kolejna sprawa przy porównaniu kosztów. Jeżeli chcesz polegać tylko i wyłącznie na zabawkach elektrycznych to kup kilka baterii, do tego przydałaby się przetwornica, te baterie nie ładują się same. I cyk parę tysięcy możesz dopisać.
Mówisz że to jest obiektywny test. A moim zdaniem liczysz na jakieś zabawki od Milka do testów, jak wiadomo to się kończy tak że mówisz że jest trochę lepsze od konkurencji, Ty udajesz że zapomniałeś odesłać po testach, oni udają że zapomnieli że nie wysłałeś. Niestety później tak wygląda rynek wszelakich testerów. Przemyśl to. Pozdrawiam
Przykro mi że tak Pan to ocenia i tyle . Nie rozwijam się z odpowiedzią bo szkoda mi prądu. Tak jak mówiłem na koniec jeżeli się komuś nie podoba to nie musi oglądać bo nie mam żadnego ciśnienia . Za zdjęcia suwnicy bardzo dziękuję i pozdrawiam
Witam....Widziałem ostatnio was na Kątach Wrocławskich, solis był naprawiany 💪💪Pozdrawiam
Twarde chłopy a nie dziewczyny w rurkach💪. Gdyby Dziadek na początku odpalił kompresor myślę że by wygrał. Szacun. W latach 90 jako dzieciak latałem z ojcem Jelczem po Polsce, rura, klucz, dętka, fartuch, talk, lewarek, rozbijanie pierścieni to był chleb powszedni. Czasami na trasie po 3 razy dziennie jak Jelcz miał ponad 20 ton na plecach. Dodam że ojciec jest dzik, nigdy nie zakładał gotowego zapasu dopóki nie skończyły się dętki, a dętki nie kończyły się nigdy🤣
Moja skala to 24V 1/2cala Greenworks klucz udarowy. Garaż z Kangoo, Jeepem także waga lekka. I to był świetny zakup👍, szczególnie gdy aku 24V 4Ah już był do innych urządzeń tej firmy
Normalne, prawdziwe porównanie. Gratulacje
Trochę się poprzyczepiam ;) Rzetelnie to się nie wlicza całości kosztu kompresora i generatora, bo mogą posłużyć do jeszcze innych czynności. Co do elektronarzędzia trzeba liczyć również się z tym, że trzeba poświęcić czas na naładowanie akumulatorów i najlepiej mieć zapasowy na zmianę. Dodatkowo z czasem spada ich skuteczność w wyniku utraty pojemności. Wymierny test to po roku eksploatacji moim zdaniem.
Mi się podoba . Powodzenia chłopaki
I elegancko test zrobiony
Robiliśmy podobny test, tyle że nie ten chińczyk, który wygląda jak BJC 788 a mieliśmy Hazeta 9014PS-1 w porównaniu z tym samym milkiwayem :D Hazet bez porównania, poszedł jak wściekły, kompresor 500l 12 bar, tylko, że hazet też więcej kosztuje od milkiwaya, jednak na miejscu hazet wygrywa, w teren na naprawe jednak zabieramy tylko elektryczne, odpowiednio mamy na 1", 3/4" i 1/2", do każdego bateria 12ah
Czołem Dariuszu.
Za taką reklamę według mnie to Milwaukee Polska winna się zdeklarowania jakiegoś małego zestawu np:
klucz udarowy kontowy i grzechotkę udarową kątową oczywiście na akumulator i jakaś lampa na statywie by się przydała.
Siemanko, kawał dobrej roboty, i zetelny test. Pozdrawiam
Prezentacja pierwsza klasa 🙂👍ehh klucz milwaukee bajka, przydałby się taki na warsztacie i serwisówce. Pozdrawiam was panowie z MAN ALBOR WAŁCZ 😁
Nie żebym się czepiał ale czekam na drugi filmik na odpalonym cały czas kompresorze bo widać duże spadki ciśnienia :) wtedy uważam że było by obiektywnie. Najważniejsze panowie żeby się rozwijać a nie się cofać :)
Rekord 45 minut, ale wszystko szło idealnie i na parkingu na Zgorzelcu. Średnio to tak jak mówisz Darku, od godziny do półtora :)
Pozdrawiam, super robotę robicie 👍👍👍
racja 45min ale plecy mokre. Raz zmieniałem 2 godziny, bo nie mogłem zdjąć koła tak się zapiekło.
Jeszcze do pełni obiektywizmu należy dodać to że kompresor i agregat tak czy owak musiałbyś mieć na aucie , nawet jak byś nie miał pneumata tylko samego elektryka . A tak naprawdę trzeba mieć i to i to ;)
Kompresor fakt do klucza niezbędny ale i tak go musi mieć do innych prac, aczkolwiek nie musiałby być tak duży jak ten na aucie
Ja na latającą baterie mam taki pasek 5cm odpowiedniej średnicy dętki od wulkanizatora i to super przytrzymuje baterie i łatwa wymiana baterii.
posiadam fhiwf12. odrkęca wszystkie śruby w samochodzie osobowym i dostawczaku.Ale również zakrętarką fid12 też idzie odkręcic wszystko więc zakładam że jakiś miejszy model milwaukee klucza też poradzi ze wszystkimi nakrętkami a przedewszystkim jest mobilny i kabel się nie pląta pod nogami.
Super dzięki za ten film właśnie podjąłem decyzję że lepiej kupić tego Milwaukee dużo bardziej praktyczny na każdą porę roku
Można było po teście pokazać ile baterii zostało po jednym kole. Aby wiedzieć czy odkręci 3 koła z naczepy i je zakręci. Bo wiadomo energii w baterii nie jest nieskończona ilość. Co do pneumata można było od razu uruchomić agregat. Jak dobrze wspomniałeś każdy ma plusy i minusy. Jeżeli ktoś korzysta intensywnie i stacjonarnie a do tego ma kompresor to pneumat będzie lepszy, jeżeli okazjonalnie to bateria wygrywa.
Jedna uwaga - nikt raczej nie zabiera się do pracy pneumatem przy wyłączonym kompresorze ..., klucz "ręczny" może być równieź w formie grzechotki (rozsuwanej grzechotki) 3/4, co ułatwia pracę. Reszta rzetelnie omówiona.
Świetny materiał, pozdrawiam całą ekipę!
Ja używam przewodu 16mm i 10bar. Potrafi zerwać gwint przy lemieszu. Kompresor ma uniwersalną funkcję. Napompuje powietrze, wydmucha syf, założysz inny osprzęt w postaci szlifierki, wiertarki, lisi ogon itd.
Czyli dokładnie tak samo jak elektryki xD
Brawo pan 007 , już wiem kto w więzieniu alkatras kraty porozkrecal
Klucz od scani i rurki od Volvo. Najlepsze połączenie do walki wręcz :-)
Darek
Dobry test zrobiles. Ale w twoim przypadku jak masz mobilny to bym stawial na elektryki. Zobacz ile miejsca bys zyskal na aucie jak bys nie mial sprezarki i agregatu. No i przeklada sie to na amortyzacje i splanie
Moze warto zebys to przemyslal
Fajny test.
Pneumat w warsztacie stacjonarnym gdzie jest i tak kompresor a prąd mamy w gniazdku zapewne wygra w kosztach ale w mobilnym serwisie elektryk naprawdę daje radę...
Zauważyłem już parę lat temu że nawet małe warsztatyosobówek zaczynają odkręcać i zakręcać koła elektrykami bo wygodniej i nikt się o przewody nie potyka.
Jak by nie patrzeć to i tak kompresor i agregat niezbędny ( oświetlenie nocą czy "przedmuchać powietrzem").. Pozdrawiam
Jeżeli szukasz klucza na zimę . To ani klucz pneumatyczny się nie sprawdzi ani klucz akumulatorowy , Pneumat ci zamarza a Aku . w zimę bardzo szybko wytraca prąd z akumulatorów . Jedyny klucz który sobie radzi w takich warunkach to klucz spalinowy . Cenowo podobnie do tych jakie pokazujesz a moc większa niż pneumat i aku razem wzięte . Możesz go Kupić w Firmie CENTER-2