Gęsta gęstość to podstawa! 😎 Do pełni szczęścia przydaloby się wypowadzić wyświetlacz i sterowanie modułu na zewnątrz aby mieć możliwość pełnej konfiguracji. Pomysł super!
Filmik dobry. Prawidłowo nazwałeś półaut., bo natężenie musisz ustawiać ręcznie i z wiedzą. Aczkolwiek nawet ładowarki elektroniczne automaty też wymagają pewnego rodzaju nastaw. Urządzenie b.dobre i podoba mnie się. Dobra robota zawsze cieszy oko. Może mała korekta tego prostownika z wyrzuconym sterowaniem czasu na obudowę. Kręć śmiało odcinek o tym module i nie tylko - nawet o woltomierzu i całości budowy, i przeróbki. Nigdy za wiele kolejnej wiedzy:) Pzdr
@@dejavujanus Precyzja wskazań mierników to już inny temat. Jeśli coś takiego ma miejsce, to wina producenta, że montuje buble, jeśli miernik nie został w jakiś inny sposób uszkodzony.
@@TomaszHudy Mirnik to z reguły coś zewnętrznego nie związanego z danym urządzeniem w domyśle coś bardziej uniwersalnego. Natomiast wskaźniki stanowią są integralnymi częściami jak w samochodzie wskaźnik paliwa itp. Z reguły się uważa, że mierniki są bardziej dokładne choć tak wcale być nie musi. W dużej części wyniki z miernika pokrywają się ze wskazaniami urządzeń, chociaż wiadomo, że nie zawsze :-)
@@TomaszHudy Nawet jesli nazwiemy to wskaznikiem blad pomiaru, zeby byl akceptowalny(czasami bezpieczny) nie powinien przekraczac 10%. Taki solid 20 mial przeklamanie na poziomie 100% :). Moze zrobic film jak dobrac bocznik(w jednym byl tylko pokazany na gotowo).
Witam w opisie filmy może Pan podać nazwy kodowe zastosowanych modułów np. DC 6-60v 30A moduł kontroli ładowania akumulatora płyta ochronna ładowarka wyłącznik czasowy wyświetlacz LCD XY-L30A wówczas po kodzie modułu można znaleźć na wiadomym portalu.
Tomku , jeśli robisz różne testy związane z ładowaniem akumulatora , to mam dla Ciebie pewien pomysł na film , , Który prostownik lepiej naładuje akumulator , prostownik z regulacją na PWM , czy prostownik jednopołówkowy, czy prostownik pełnookresowy ? To by mnie i innych też mocno zainteresowało . pozdro.
@@TomaszHudy chodzi mi o to żeby sprawdzić w jakim czasie dany akumulator jaką osiągał gęstość elektrolitu gdy jest ładowany prostownikiem który ma regulację na PWM , prostownikiem jednopołówkowym , następnie pełnookresowym , prąd ładowania dostosować do pojemności akumulatora . Głównie chodzi o to jak wpływa przebieg napięcia z pwm-a na czas w którym aku osiągnie żądaną gęstość i jak to się ma do pozostałych prostowników jednopołówkowiec i pełnookresowy .
Witam, co Pan sądzi o przechowywaniu akumulatora i doładowywaniu np. raz na miesiąc...dwa... Słyszałem taką teorię, że aby był on w dobrej kondycji warto raz na np. poł roku lub rzadziej go rozładować do 10,5V a potem naładować do pełna (czyli taki cykl mu zrobić). Ma to sens czy lepiej cały czas trzymać go w 90-100% naładowania i podkarmiać prądem raz na 1-2mce? Pozdrawiam
Witam. Co sądzi Pan o zastosowaniu modułu YYI-2 do prostownika, ładowarki (moduł jest dedykowany do silnika) ale myślę że to nie szkodzi. Na tym module można zaprogramować przy jakim prądzie ładowania (wysycania) prostownik by się wyłączył. Pozdrawiam
Na takiej zasadzie zbudowałem moją ładowarkę automatyczną, ale korzystałem z innych rozwiązań. Niestety takie rozwiązanie też nie jest idealne ponieważ akumulatory są różne, i spadek prądu przy pełnej gęstości mają przy różnych napięciach.
@@TomaszHudy Jako konstruktor chyba będziesz wiedział co i gdzie się włącza, czyli od czego jest ta wajcha, a od czego tamta :).Wiosna idzie więc w garażach też cieplej się robi więc i chęci do doświadczeń powracają jak te bociany do swoich gniazd :)
Witam Panie Tomaszu. Zrobiłem na działce baterie z 4 Aku szeregowo i używam je razem UPS firmy Volt. Podczas ładowania ładuje się tylko jeden akumulator mimo iż UPS pokazuje pelne naladowanie. Moje pytanie czy należy podłączyć inaczej Aku niż tylko szeregowo. Dodam że UPS działa tylko na 48v. Patryk
Co oznacza że ładuje się tylko jeden ? Trzeba zmierzyć napięcie na poszczególnych akumulatorach podczas ładowania lub/i rozladowania. Napięcia powinny być zbliżone. Jeżeli na którymś z akumulatorów napięcie z grubsza odbiega od pozostałych, to w nim należy szukać przyczyny.
Faktycznie jeden Akumulator był wywalony i nie do życia. Dołożyłem w zamian nowy i teraz są 4nowe Aku kazdy po 100ah. Połączone szeregowo przy 48 V powinny dawać 4800 Wh. Dobrze rozumiem? Utrzymuja pompę wody 550W która załącza się 2-3 razy na godz. Akumulatory po 1 godz są wyczerpane. Nie wiem dlaczego tak krótko dzialaja
Tomku... Mam pytanie laika. Posiadam zwykły prostownik Stefpola 15A czy mogę w bezpieczny sposób podłączyć go do aku w pojedzie (stara konstrukcja - Renault Thalia) i ładować bez wyciągania i odłączenia aku??? Aku zdrowe ma nie cały rok. Chcę tylko podładować po zimie....???
Witam czy mozna skontaktować się prywatnie z panem . Zbudowalem ladowarke ala automatyczna lecz dziwne jest jej dzialanie . Chciałbym to omówić z panem
Widzę że do regulacji prądu ładowania użyłeś regulatora fazowego , nie polecałeś tego rozwiązania poza tym przez niego buczy ten transformator , dlaczego nie założyłeś regulatora PWM ?
Nie, to trafo już tak ma. Ten prostownik ma wydajność prądową prawie 20A - niestety regulatory PWM dość mocno się grzeją już przy prądzie 10A, w związku z tym, w tym konkretnym przypadku zastosowanie regulatora fazowego była lepszym rozwiązaniem.
Bardzo dziękuję, ta prezentacja pomogła mi zdecydować się na zakup. Mam pytanie jak on działa? 20A przy 12V i przy 24V. Czy przy 12V pracuje na dwóch diodach, a przy 24V na całym mostku? Przy 12V jest jednopołówkowy?
@@TomaszHudy Dzięki. Chciałbym naładować akumulator 100Ah, ale na ustawieniu max. przy wysycaniu wyskakuje 16,7V i ponad 2A. Myślisz, że mogę go tak dalej zostawić? Boję się, że w miarę dalszego spadku przepływu prądu napięcie wzrośnie do 17V. Ten prostownik faktycznie ma wysoki potencjał.
@@faemalegend1155 faktycznie, ja ładowałem aku 73Ah gdy jeszcze prostownik nie był przerobiony i kończył u mnie przy 4A i ten prąd już nie spadł. Powodem tego jest wysokie napięcie spoczynkowe na 2 zakresie - dlatego ja zdecydowałem na zastosowanie regulatora.
@@TomaszHudy Przyjrzałem się jeszcze raz dokładnie temu i widzę, że przy 12V pracują dwie diody (wydaje mi się, że na przemian), ale odłączyłem jedną stronę mostka od transformatora tak, żeby pracowała tylko jedna dioda i powiem, że prąd spadł o połowę i napięcie obniżyło się do 16,4 więc wychodzi na to, że teraz jest idealnie :) Chyba zrobię to na stałe na jakimś przełączniku, Będzie mógł pracować na jednej albo na dwóch diodach. Prosi się zastosować taki automatyczny wyłącznik, który po osiągnięciu np. 16,2 V odłącza jedną diodę.
@@TomaszHudy Dzięki moduł już zamówiony. Mam pytanie dotyczące modyfikacji prostownika. Czy zabezpieczales układ przed niechciana zamiana polaryzacji. Te moduły są bardzo wrażliwe na taką pomyłkę.
Pewna Pani na lekcji fizyki zadała pytanie: Czemu ten transformator tak buczy? Po czym nauczyciel fizyki jej odpowiedział: Jakby Pani miała 50 okresów na sekundę, też by Pani tak buczała 😂 Tak poważnie to transformator jest słabo wykonany stąd to buczenie.
Test jak test ,ale tą automatykę mogłeś bardziej dopracować , nie żeby prostownik trochę pochodził i się wyłączył, na czas wyłączenia powinien przechodzić w tryb podtrzymania lub coś podobnego... ale głównie chodzi mi o to warczenie trafa , coś musi być nietak , myślę że coś jest źle podłączone w obwodzie wtórnym ( uzwojenie wtórne - mostek prostowniczy ) ja tak miałem , gdy robiłem prostownik na czterech identycznych trafach dobrej jakości , chodzi o zachowanie i sprawdzenie początku i końca uzwojenia , również rodzaj mostka ma dużo do powiedzenia . Narka.
@@TomaszHudy może i tak , ale jeśli tak warczy to i musi się grzać , to słychać jakby uzwojenia były luźne albo luźne blachy w rdzeniu , a jak zastosowałeś płynną regulację to na PWM , a nie na fazowcu co potęguje to warczenie.
@@TomaszHudy czyli nie dało się do niego dotknąć i takie coś długo nie pochodzi , za dużo zrobiłem prostowników i transformatorów też i wiem że jak coś się grzeje lub wydaje niewłaściwe dźwięki to jest nie tak.
@@alterego7440 ale przecież 90 stopni to jest normalna temperatura pracy transformatora przy obciążeniu nominalnym. Jeżeli temperatura się nie stabilizuje to znaczy że prostownik jest przeciążony. O temperaturze pracy świadczy klasa izolacji uzwojenia. Ja mam trafo które ma klasę H - czyli uzwojenie wytrzymuje temperaturę 180 stopni.
@@TomaszHudy Co jest zlego w tym ze ktos zechce nabyc tak zmodyfikowany prostownik zwlaszcza ze prazentacja zostala przeprowadzona w sposob transparentny , podobnie jak poprzednia i udzial w licytacji jest dobrowolny ?
Koniecznie zrób filmik z tego modułu. Jak sie nazywa , parametry , programy itp Pozdrawiam
Będzie 👍
Bardzo przyjemnie się oglada Twoje filmy. Dobra robota
Dzięki 👍
Gęsta gęstość to podstawa! 😎 Do pełni szczęścia przydaloby się wypowadzić wyświetlacz i sterowanie modułu na zewnątrz aby mieć możliwość pełnej konfiguracji. Pomysł super!
Myślę że ciekawsze rozwiązanie zaprezentuję w materiale w którym będę omawiał ten moduł 😉
@@TomaszHudy Zaostrzyłeś apetyt!
Filmik dobry. Prawidłowo nazwałeś półaut., bo natężenie musisz ustawiać ręcznie i z wiedzą. Aczkolwiek nawet ładowarki elektroniczne automaty też wymagają pewnego rodzaju nastaw. Urządzenie b.dobre i podoba mnie się. Dobra robota zawsze cieszy oko. Może mała korekta tego prostownika z wyrzuconym sterowaniem czasu na obudowę. Kręć śmiało odcinek o tym module i nie tylko - nawet o woltomierzu i całości budowy, i przeróbki. Nigdy za wiele kolejnej wiedzy:) Pzdr
Dobry odcinek !!!
Browarek otwarty i oglądamy😃 👍👍👍👍👍🔋
Brawo! Kolejny sprzęt udoskonalony i do tego automatyczny.
Dzięki 😉
Tomek to mistrz!
Nie przesadzaj 😉
@@TomaszHudy aleeee
Taki wbudowany woltomierz to powinien być już standard w XXI wieku w takich urządzeniach :-)
Tak po prawdzie tam nawet nie ma amperomierza bo jesli pokazuje wskazania z kosmosu to rownie dobrze mogli go nie montowac.
@@dejavujanus Precyzja wskazań mierników to już inny temat. Jeśli coś takiego ma miejsce, to wina producenta, że montuje buble, jeśli miernik nie został w jakiś inny sposób uszkodzony.
Ja myślę że dlatego producenci nie nazywają tego miernikami a wskaźnikami 😉
Swoją drogą ten wskaźnik został poprawiony 👍
@@TomaszHudy Mirnik to z reguły coś zewnętrznego nie związanego z danym urządzeniem w domyśle coś bardziej uniwersalnego. Natomiast wskaźniki stanowią są integralnymi częściami jak w samochodzie wskaźnik paliwa itp. Z reguły się uważa, że mierniki są bardziej dokładne choć tak wcale być nie musi. W dużej części wyniki z miernika pokrywają się ze wskazaniami urządzeń, chociaż wiadomo, że nie zawsze :-)
@@TomaszHudy Nawet jesli nazwiemy to wskaznikiem blad pomiaru, zeby byl akceptowalny(czasami bezpieczny) nie powinien przekraczac 10%. Taki solid 20 mial przeklamanie na poziomie 100% :). Moze zrobic film jak dobrac bocznik(w jednym byl tylko pokazany na gotowo).
Jak dla mnie bomba! Tylko gdzie jest pilot do tego pytam się 😂😋❓pozdrawiam Tomek kawał dobrej roboty 👌👍💪
Cyk, łapka w górę i oglądamy 👍👍👍🙂🙂🙂🔋🔋🔋💪💪💪
Dzięki 👍
Chcemy filmik z maleństwa
Chcemy!
22:42 Tak chcemy 👍
Będzie w przyszłym tygodniu 😉
Chcemy radio i duży akuś :)
Ogladamy
Ja już widziałem 😁
Masz głowę na karku. 😎😎🖒🖒🖒🖒
Witam w opisie filmy może Pan podać nazwy kodowe zastosowanych modułów np. DC 6-60v 30A moduł kontroli ładowania akumulatora płyta ochronna ładowarka wyłącznik czasowy wyświetlacz LCD XY-L30A wówczas po kodzie modułu można znaleźć na wiadomym portalu.
Będę pamiętał 😉
Proszę o film.
Pozdrawiam.
Proszę o link to filmiku z konfiguracja bocznika pod amperomierz. Super filmik.
No właśnie chyba zapomniałem podlinkować w filmie 😉
ruclips.net/video/KUiij3ql7G8/видео.html
Tomku , jeśli robisz różne testy związane z ładowaniem akumulatora , to mam dla Ciebie pewien pomysł na film , , Który prostownik lepiej naładuje akumulator , prostownik z regulacją na PWM , czy prostownik jednopołówkowy, czy prostownik pełnookresowy ? To by mnie i innych też mocno zainteresowało . pozdro.
Sprecyzuj "lepiej" 😉
Kwestia założeń i generalnie można by taki test przeprowadzić
@@TomaszHudy chodzi mi o to żeby sprawdzić w jakim czasie dany akumulator jaką osiągał gęstość elektrolitu gdy jest ładowany prostownikiem który ma regulację na PWM , prostownikiem jednopołówkowym , następnie pełnookresowym , prąd ładowania dostosować do pojemności akumulatora . Głównie chodzi o to jak wpływa przebieg napięcia z pwm-a na czas w którym aku osiągnie żądaną gęstość i jak to się ma do pozostałych prostowników jednopołówkowiec i pełnookresowy .
Witam, co Pan sądzi o przechowywaniu akumulatora i doładowywaniu np. raz na miesiąc...dwa... Słyszałem taką teorię, że aby był on w dobrej kondycji warto raz na np. poł roku lub rzadziej go rozładować do 10,5V a potem naładować do pełna (czyli taki cykl mu zrobić). Ma to sens czy lepiej cały czas trzymać go w 90-100% naładowania i podkarmiać prądem raz na 1-2mce? Pozdrawiam
👍
Dobry film :-)
Co i jak jest wpięte w układ razem z stabilizatorem L7812?
Witam. Co sądzi Pan o zastosowaniu modułu YYI-2 do prostownika, ładowarki (moduł jest dedykowany do silnika) ale myślę że to nie szkodzi. Na tym module można zaprogramować przy jakim prądzie ładowania (wysycania) prostownik by się wyłączył. Pozdrawiam
Na takiej zasadzie zbudowałem moją ładowarkę automatyczną, ale korzystałem z innych rozwiązań. Niestety takie rozwiązanie też nie jest idealne ponieważ akumulatory są różne, i spadek prądu przy pełnej gęstości mają przy różnych napięciach.
Fajny prostownik chociaż jego panel sterowania zaczyna przypominać kokpit samolotu z lat 70tych :)
Poczekaj na kokpit Bestii 😉
Przemo już jest przerażony 🤣
@@TomaszHudy Jako konstruktor chyba będziesz wiedział co i gdzie się włącza, czyli od czego jest ta wajcha, a od czego tamta :).Wiosna idzie więc w garażach też cieplej się robi więc i chęci do doświadczeń powracają jak te bociany do swoich gniazd :)
Proszę o informacje do którego przewodu połączyłeś przycisk resetu modułu.
Pozdrawiam.
Do zasilania modułu 😉
Witam Panie Tomaszu. Zrobiłem na działce baterie z 4 Aku szeregowo i używam je razem UPS firmy Volt. Podczas ładowania ładuje się tylko jeden akumulator mimo iż UPS pokazuje pelne naladowanie. Moje pytanie czy należy podłączyć inaczej Aku niż tylko szeregowo. Dodam że UPS działa tylko na 48v. Patryk
Co oznacza że ładuje się tylko jeden ?
Trzeba zmierzyć napięcie na poszczególnych akumulatorach podczas ładowania lub/i rozladowania.
Napięcia powinny być zbliżone. Jeżeli na którymś z akumulatorów napięcie z grubsza odbiega od pozostałych, to w nim należy szukać przyczyny.
Faktycznie jeden Akumulator był wywalony i nie do życia. Dołożyłem w zamian nowy i teraz są 4nowe Aku kazdy po 100ah. Połączone szeregowo przy 48 V powinny dawać 4800 Wh. Dobrze rozumiem? Utrzymuja pompę wody 550W która załącza się 2-3 razy na godz. Akumulatory po 1 godz są wyczerpane. Nie wiem dlaczego tak krótko dzialaja
Jaki jest model/typ tej "plytki"?
O ile dobrze pamiętam to ten SPIRIT dobrze wypadł w innym teście.
Tak, tylko strasznie zawyżał amperomierz 😉
Ale i z tym sobie poradziłem
ruclips.net/video/KUiij3ql7G8/видео.html
Teraz bedziesz miec urwanie glowy bo duzo ludzi bedzie chcialo taki prostownik lub schematy jak go zrobic i linki sterownika
Proponuje do Piotrka Schimke się zgłosić. Chłop robi zacne sprzęty
@@mateomateo-dh5ue Zgadza sie sledze rowniez i tamten kanal
Tomku... Mam pytanie laika. Posiadam zwykły prostownik Stefpola 15A czy mogę w bezpieczny sposób podłączyć go do aku w pojedzie (stara konstrukcja - Renault Thalia) i ładować bez wyciągania i odłączenia aku??? Aku zdrowe ma nie cały rok. Chcę tylko podładować po zimie....???
A nie masz zwykłej ładowarki automatycznej ?
Jeśli już prostownik, to na najniższym zakresie i obserwować napięcie - aby nie przekroczyło 15,5V
@@TomaszHudy No niestety nie mam 🤷♂️😐. Zrobię tak jak napisałeś.... Dzięki 👍🍻
Witam czy mozna skontaktować się prywatnie z panem . Zbudowalem ladowarke ala automatyczna lecz dziwne jest jej dzialanie . Chciałbym to omówić z panem
Mój adres e-mail podany jest w karcie informacje na stronie kanału YT.
Ten miernik volt podpięty jest prosto pod przewody ładowania?
Zasilany jest ze stabilizatora L7812
Widzę że do regulacji prądu ładowania użyłeś regulatora fazowego , nie polecałeś tego rozwiązania poza tym przez niego buczy ten transformator , dlaczego nie założyłeś regulatora PWM ?
Nie, to trafo już tak ma. Ten prostownik ma wydajność prądową prawie 20A - niestety regulatory PWM dość mocno się grzeją już przy prądzie 10A, w związku z tym, w tym konkretnym przypadku zastosowanie regulatora fazowego była lepszym rozwiązaniem.
Bardzo dziękuję, ta prezentacja pomogła mi zdecydować się na zakup. Mam pytanie jak on działa? 20A przy 12V i przy 24V. Czy przy 12V pracuje na dwóch diodach, a przy 24V na całym mostku? Przy 12V jest jednopołówkowy?
Tak, przy 12V pracuje na dwóch diodach (jedna połówka), przy 24V jest pełny mostek.
Realnie to mamy ok. 18A przy 12V i myślę że ok. 10A przy 24V
@@TomaszHudy Dzięki. Chciałbym naładować akumulator 100Ah, ale na ustawieniu max. przy wysycaniu wyskakuje 16,7V i ponad 2A. Myślisz, że mogę go tak dalej zostawić? Boję się, że w miarę dalszego spadku przepływu prądu napięcie wzrośnie do 17V. Ten prostownik faktycznie ma wysoki potencjał.
@@faemalegend1155 faktycznie, ja ładowałem aku 73Ah gdy jeszcze prostownik nie był przerobiony i kończył u mnie przy 4A i ten prąd już nie spadł.
Powodem tego jest wysokie napięcie spoczynkowe na 2 zakresie - dlatego ja zdecydowałem na zastosowanie regulatora.
@@TomaszHudy Przyjrzałem się jeszcze raz dokładnie temu i widzę, że przy 12V pracują dwie diody (wydaje mi się, że na przemian), ale odłączyłem jedną stronę mostka od transformatora tak, żeby pracowała tylko jedna dioda i powiem, że prąd spadł o połowę i napięcie obniżyło się do 16,4 więc wychodzi na to, że teraz jest idealnie :) Chyba zrobię to na stałe na jakimś przełączniku, Będzie mógł pracować na jednej albo na dwóch diodach. Prosi się zastosować taki automatyczny wyłącznik, który po osiągnięciu np. 16,2 V odłącza jedną diodę.
Super film. Tomek czy możesz podać link do tego modułu?
Proszę a.aliexpress.com/_vBM2EJ
@@TomaszHudy Dzięki moduł już zamówiony. Mam pytanie dotyczące modyfikacji prostownika. Czy zabezpieczales układ przed niechciana zamiana polaryzacji. Te moduły są bardzo wrażliwe na taką pomyłkę.
Wystarczy dioda na stabilizatorze
Witam czemu ten prostownik jest tak głośny ?(strasznie buczy )
Niestety to jego wada. Ten transformator po prostu tak pracuje. Dodatkowo rezonuje obudowa, wpływ regulatora jest tutaj znikoma
Pewna Pani na lekcji fizyki zadała pytanie: Czemu ten transformator tak buczy? Po czym nauczyciel fizyki jej odpowiedział: Jakby Pani miała 50 okresów na sekundę, też by Pani tak buczała 😂
Tak poważnie to transformator jest słabo wykonany stąd to buczenie.
Test jak test ,ale tą automatykę mogłeś bardziej dopracować , nie żeby prostownik trochę pochodził i się wyłączył, na czas wyłączenia powinien przechodzić w tryb podtrzymania lub coś podobnego... ale głównie chodzi mi o to warczenie trafa , coś musi być nietak , myślę że coś jest źle podłączone w obwodzie wtórnym ( uzwojenie wtórne - mostek prostowniczy ) ja tak miałem , gdy robiłem prostownik na czterech identycznych trafach dobrej jakości , chodzi o zachowanie i sprawdzenie początku i końca uzwojenia , również rodzaj mostka ma dużo do powiedzenia . Narka.
Ten transformator po prostu tak ma. Zarówno Agri jak i Ideal posiadał ten sam transformator i w oryginalne działał dokładnie tak samo.
@@TomaszHudy może i tak , ale jeśli tak warczy to i musi się grzać , to słychać jakby uzwojenia były luźne albo luźne blachy w rdzeniu , a jak zastosowałeś płynną regulację to na PWM , a nie na fazowcu co potęguje to warczenie.
Agri przy pełnym obciążeniu 18A po 4h godzinach miał 90 stopni.
@@TomaszHudy czyli nie dało się do niego dotknąć i takie coś długo nie pochodzi , za dużo zrobiłem prostowników i transformatorów też i wiem że jak coś się grzeje lub wydaje niewłaściwe dźwięki to jest nie tak.
@@alterego7440 ale przecież 90 stopni to jest normalna temperatura pracy transformatora przy obciążeniu nominalnym. Jeżeli temperatura się nie stabilizuje to znaczy że prostownik jest przeciążony.
O temperaturze pracy świadczy klasa izolacji uzwojenia. Ja mam trafo które ma klasę H - czyli uzwojenie wytrzymuje temperaturę 180 stopni.
Tomek. Te bosche s5 są upierdliwe w dobijaniu gęstości
No niestety opornie im to idzie 😁
Eee , na aukcje z nim a dochod na nastepne eksperymenty , takie perpetuum mobile
Niby tak, ale potem głupio mi jak ceny idą tak w górę 😉
@@TomaszHudy Co jest zlego w tym ze ktos zechce nabyc tak zmodyfikowany prostownik zwlaszcza ze prazentacja zostala przeprowadzona w sposob transparentny , podobnie jak poprzednia i udzial w licytacji jest dobrowolny ?