Rok temu kupilem taki z wystawy w cenie zlomu bo niesprawny. W domu okazalo sie ze plytka sterujaca byla niepodlaczona do zasilania. Naprawa 0zl. Wymienilem amperomierz i jest super.
Uwaga!. Powyższe wskaźniki (pomimo identycznego wyglądu) mają różne wartości tzw. "częstotliwość odświeżania" w ms (mili sekundy). Należy zakupić z jak najmniejszą wartością odświeżania. Mam 2 wskaźniki (300ms i 200 ms). Zamontowany w tym prostowniki Einhell CC-BC-10E wskaźnik z częstotliwością odświeżania 300ms zachowywał się identycznie jak na filmie, natomiast ten z odświeżaniem 200 ms wskazywał stabilnie wartość prądu ładowania. Są jeszcze w sprzedaży wskaźniki z częstotliwością odświeżania 100 ms, i te polecam do stosowania w prostownikach z tyrystorową regulacją prądu ładowania.
Za dużo człowieków obejrzało ten film, też zacząłem szukać prostownika do naprawy, mimo że się na tym nie znam, ale szczerze mówiąc odpuszczam. Poszukam czegoś sprawnego z gwarancyjom😀😀
Miałem podobny problem z elektronicznym amperomierzem, w moim przypadku, rozwiązaniem okazało się zasilenie go z oddzielnego modułu 230VAC->12VDC 0,5A. Wcześniej próbowałem zasilać go przez dodatkową przetwornicę step-down, zasilaną z prostownika, ale to nic nie dawało. Ten moduł chyba też da się zasilić z innego napięcia niż mierzone.
Tak, jest możliwość zasilenia go z zewnętrznego źródła, zazwyczaj stosowałem stablizator L7812CV, tutaj faktycznie podłączyłem go bezpośrednio. Muszę spróbować w tym drugim egzemplarzu 😉
@@TomaszHudy U mnie pomogło dopiero zasilenie z oddzielnej przetwornicy, zasilanej z sieci 230V. Dopóki była wspólna masa zasilania miernika i prostownika, amperomierz pokazywał bzdury.
@@TomaszHudy Dokładnie to było przyczyną ostatnich drogich a Awarii w Bełchatowie systemy nie są w stanie tego ogarnąć dochodzi do rozwachlowania częstotliwości oraz voltów. Dlatego wejdzie teraz bardzo nie kożystna ustawa odnośnie fotowoltaniki.
Tomek jak i parę innych '' gadów ''na RUclips nikomu nie ubliżając zaraża pozytywna energia oraz swoim hobby kiedyś miałem tylko stara unitre 12v 6A i która możliwe że Tomek weźmie na testy :) oraz zwykły multimetr przez te jego filmiki do kolekcji wpadł foxsur 8A radyjko 6A unit 210e-x i po obejrzeniu filmiku inspektora również einhell (czekam na przesyłkę) oraz konnwei kw650 😁
@@inspektorelektron aż strach pomyśleć do jakiej sumy zbliży się ten sprzedawany przez Tomka 😁 toż to prawie obiekt kultu akumulatorowego społeczeństwa 🤣
Gęstość jest przereklamowana :-) Zastanawiająca jest zależność pomiędzy napięciem akumulatora i gęstością jego elektrolitu. Zdarza się i to dość często na filmach poglądowych, że jest odpowiednie napięcie na biegunach, ale nie ma odpowiedniej gęstości elektrolitu, ale czy była by możliwa sytuacja przeciwna, że gęstość elektrolitu, była by odpowiednia, a napięcie na biegunach zbyt niskie?!
@@minimalistycznykonsument1690 ponieważ ta zależność dotyczy gęstości elektrolitu wewnętrznego. Zaraz po ładowaniu mamy bardzo wysokie napięcie akumulatora, a gęstość pobierana areometrem jest zazwyczaj niska. Pozostawiając tak akumulator, gęstość wzrasta samoczynnie, a napięcie spada. Następuje dyfuzja elektrolitu i gęstość wewnętrzna i zewnętrzna się wyrównują. A sytuacja o której piszesz - wysoka gęstość a niskie napięcie ma miejsce w przypadku dużej utraty wody z elektrolitu.
W sumie można by coś takiego zrobić i uzyskać prąd ładowania w okolicy 16A😉 Gdzieś tam w planach mam budowę prostownika 2 w 1 - ale na dwóch różnych trafach
Do autora kanału , jaki potencjometr tzn. o jakiej rezystancji jest ten potencjometr bo chciałbym wyciągnąć to na " wierch" @Tomasz Hudy. DZIĘKUJĘ ZA POMOC DOBRY CZŁOWIEKU.
Dzięki za film. Czy w trybie "ile fabryka dała" - można ominąć Tyrystor i elektonikę, i podać wyjcie z mostka Gretza bezpośrednio na klemy ? Czy "ominięcie" znamionowego spadku mocy na Tyrystorze było by szkodliwe dla charakterystyki ładowania ? Pozdro!
Witam. Kupiłem ten prostownic na alegro i od razu amperomierz nie działa ale pewnie ładuje bo przy podłączeniu klem, coś tam iskrzy, ile.taka wymiana amperomierza, bo wysyłać chyba się nie opłaca, czy można go używać bez sprawnego amperomierza, proszę o odpowiedź...?
Sprawdzić multimetrem czy napięcie wzrasta, jeżeli tak to ładuje. Amperomierz to wskaźnik naładowania, do procesu ładowania nie potrzebny, ale fajnie jak działa - wiemy jak zachowuje się aku u jak długo do końca.
Jaki przekrój poprzeczny ma ten trafo? Z tym amperomierzem to zamieniłeś siekierkę na siekierkę. Ten duży który pokazałeś jest dużo lepszy i z moich doświadczeń są dość dokładne.
Polemizowałbym, ten który zajmowałem w zakresie od 0 do 4A wskazuje poprawnie. Powyżej nieco zaniża. Oryginalny działał w sposób losowy, więc trudno w ogóle je porównać 😉 Chcesz, nagram film z porównania wskazań tych dwóch wskaźników 😋
@@TomaszHudy zmierz lepiej przekrój poprzeczny trafa.😆 Ja zawsze stosowałem te duże co mają klasę dokładności 2.5. Są też odporniejsze na transport. Odnośnie tych wskaźników cyfrowych to w sieci jest schemat i można go "naprawić" aby bardziej uśredniał odczyty. Tylko wtedy jego czas reakcji się pogarsza. W grę wchodzi wtedy lutowanie SMD i pewnie będzie to też zależeć od posiadanego egzemplarza.
@@mophus6461 zgadzam się, ale ten większy po prostu fizycznie się tutaj nie mieścił i musiałem iść na kompromis 😉 Sprawdzę jeszcze jak będzie zachowywał się na zewnętrznym zasilaniu, a przekrój zmierzę i podam Ci dzisiaj 👍
@@TomaszHudy Do modułów cyfrowych kupuję za 5zł stare ładowarki Nokia ACP-12E wersje rozkręcane ze śrubami i nie ma lepszego i tańszego i praktycznego zasilania tych modułów.Same moduły są niekiedy niedoskalibrowania.
@@Tadek-n3g Ja kupiłem moduły 4 cyfrowe. Wtedy dałem jakieś 11euro za 5szt na ebay. Teraz kosztują jakieś 16e za 5szt. Są dużo dokładniejsze, ale są tylko do 10A. Wyżej pokazuje kreski, Mam też te wyświetlacze co pokazują czas i Ah. Model,który kupiłem jest też do 10Ah i pokazują 2 miejsca po przecinku. Ale te kosztują jakieś 30zł za szt na ali. Co do kalibracji, to można je naprawić wymieniając oporniki SMD. @Tomasz Hudy co do bocznika z przewodu, to też nie jest idealne rozwiązanie, bo miedź ma opór zależny od temperatury i podczas nagrzewania odczyt będzie się zmieniał.
Uwaga!. Powyższe wskaźniki (pomimo identycznego wyglądu) mają różne wartości tzw. "odświeżania" w ms (mili sekundy). Należy zakupić z jak najmniejszą wartością odświeżania. Mam 2 wskaźniki (300ms i 200 ms). Zamontowany w tym prostowniki Einhell CC-BC-10E wskaźnik z odświeżaniem 300ms zachowywał się identycznie jak na filmie, natomiast ten z odświeżaniem 200 ms wskazywał stabilnie wartość prądu ładowania. Są jeszcze w sprzedaży wskaźniki z odświeżaniem 100 ms, i te polecam do stosowania w prostownikach z zamontowanym tyrystorem regulacji prądu ładowania.
@@wiktorklonek4441 może wina potencjometru - on jest dość kiepski i mierząc jego rezystancję co chwila otrzymywałem inne wartości. W domu sięgnę do notatek, bo zmierzyłem poszczególne wartości rezystancji dla napięcia końcowego - teraz nie pamiętam co tam było. Ten potencjometr jest w układzie rezystancyjnym - jedna noga jest zwarta, więc sprawa jest prosta 😉
@@wiktorklonek4441 No to napięcie sieciowe nie jest zaniżone, a wręcz jest takie jakie teraz być powinno:).W takim razie, a czy ten potencjometr wogóle działa zmniejsza płynnie napięcie myślę, że to kwestia dobrania odpowiedniego nowego potencjometru lub dobraniu 1 konkretnej wartości rezystora.Niech Tomasz napisze jaka jest w jego prostowniku rezystancja na potencjometrze przy napięciu wyjściowym 16V.
I tak nie wiem o co kaman . Dostałem prostownik i na 12 V wskazuje 6 V a na 24V wskazuje 12 V .Po naciśnieściu Boster ,wskauje 15,5 V . Bardzo buczy . I co ? Gdzie tkwi bład ? Mostek zepsuty czy co ? Pozdrawiam .
@@Adrian-te3fz Przy 14,5V zaczyna wydzielać się wodór. A prawidłowe napięcia i inne parametry znajdziesz tu: pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_kwasowo-o%C5%82owiowy Swoją drogą współczuję komuś, kto by ładował takim napięciem, jak podałeś.
@@Adrian-te3fz W odróżnieniu od Ciebie, nie mam zamiaru kłócić się z fizyką czy chemią. Z wikipedią również. A Ty oglądaj, co chcesz. Nie interesuje mnie to zbytnio. Przez ponad 45 lat praktyki zdołałem się nauczyć kilku rzeczy. I tego się trzymam. Ty zaś ładuj swoje akumulatory nawet z 230V. Nie mój interes. Eot.
O, widzę, że coś o mnie tu się pojawiło :). No to oglądam :).
No widzisz, tak jakoś wyszło 😉
Rok temu kupilem taki z wystawy w cenie zlomu bo niesprawny. W domu okazalo sie ze plytka sterujaca byla niepodlaczona do zasilania. Naprawa 0zl. Wymienilem amperomierz i jest super.
Większość uszkodzeń właśnie tak wygląda 😉
Uwaga!. Powyższe wskaźniki (pomimo identycznego wyglądu) mają różne wartości tzw. "częstotliwość odświeżania" w ms (mili sekundy). Należy zakupić z jak najmniejszą wartością odświeżania. Mam 2 wskaźniki (300ms i 200 ms). Zamontowany w tym prostowniki Einhell CC-BC-10E wskaźnik z częstotliwością odświeżania 300ms zachowywał się identycznie jak na filmie, natomiast ten z odświeżaniem 200 ms wskazywał stabilnie wartość prądu ładowania. Są jeszcze w sprzedaży wskaźniki z częstotliwością odświeżania 100 ms, i te polecam do stosowania w prostownikach z tyrystorową regulacją prądu ładowania.
No i nastepne konkrety ;) pozdro i sukcesów przy nastepnych projektach
Dzięki 👍
Konkrety ?
@@NoiseHunter-ux9vm sorry. Konkret ;)
Za dużo człowieków obejrzało ten film, też zacząłem szukać prostownika do naprawy, mimo że się na tym nie znam, ale szczerze mówiąc odpuszczam. Poszukam czegoś sprawnego z gwarancyjom😀😀
Dobry odcinek i przeróbka !!!!
Dzięki 😉
Amperomierze to największa wada tych Prostowników też miałem taki amperomierze w nich to złom.
Wskaźniki najtańsze chińskie to też złom.
Tego skalibrowałem tak że w zakresie 0-4A jest dobrze. Powyżej 4A zaczyna nieco zaniżać. Innej opcji niestety nie ma 😐
@@TomaszHudy pl.aliexpress.com/item/4000786326054.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.d8fa5c0f3bFNUn
Ostatnio takie kupuje.
Te amperomierze to takie raczej wskażniki płynie prąd, czy nie płynie.Inaczej działa prostownik, czy nie działa.
👍
Miałem podobny problem z elektronicznym amperomierzem, w moim przypadku, rozwiązaniem okazało się zasilenie go z oddzielnego modułu 230VAC->12VDC 0,5A. Wcześniej próbowałem zasilać go przez dodatkową przetwornicę step-down, zasilaną z prostownika, ale to nic nie dawało. Ten moduł chyba też da się zasilić z innego napięcia niż mierzone.
Tak, jest możliwość zasilenia go z zewnętrznego źródła, zazwyczaj stosowałem stablizator L7812CV, tutaj faktycznie podłączyłem go bezpośrednio. Muszę spróbować w tym drugim egzemplarzu 😉
@@TomaszHudy U mnie pomogło dopiero zasilenie z oddzielnej przetwornicy, zasilanej z sieci 230V. Dopóki była wspólna masa zasilania miernika i prostownika, amperomierz pokazywał bzdury.
Oryginalnego amperomierza nie wymieniaj tylko połącz te dwa przewody co do niego idą cieniutkim drutem takie zwarcie jak by będzie pokazywał dobrze
Tomasz Hudy A możesz powiedzieć jaki ten przełącznik zastosować?
Bo go rajcują panie Tadeuszu😂😂😂
Witam, napisałem do Pana meila, byłbym bardzo wdzięczny jak by Pan rzucił okiem i powiedział gdzie szukać aby poprawić napięcie ładowania li-iona ;)
można powiedzieć jakie są wartości rezystorów.
U mnie w gniazdku 239v mieszkam blisko transformatora
U mnie latem często sięga 245V - sąsiedzi skutecznie podbijają napięcie swoimi instalacjami fotowoltaicznymi 😄
@@TomaszHudy Dokładnie to było przyczyną ostatnich drogich a Awarii w Bełchatowie systemy nie są w stanie tego ogarnąć dochodzi do rozwachlowania częstotliwości oraz voltów. Dlatego wejdzie teraz bardzo nie kożystna ustawa odnośnie fotowoltaniki.
Niemcy pracują nad systemem sztucznej inteligencji energetycznej co ma ten problem rozwiązać w jakimś stopniu.
@@TomaszHudy prosumenci to tak zwani „użyteczni idioci” globalistycznych agend ekoterrorystów 🥰
Po co jednemu człowiekowi tyle prostowników.
No właśnie, dlatego sprzedaję innym, bardziej potrzebującym, lub też posiadającym więcej miejsca 😋
To jest choroba, leczenie jest czasochłonne i sporadycznie przynosi efekty. Coś o tym wiemy...
Tomek jak i parę innych '' gadów ''na RUclips nikomu nie ubliżając zaraża pozytywna energia oraz swoim hobby kiedyś miałem tylko stara unitre 12v 6A i która możliwe że Tomek weźmie na testy :) oraz zwykły multimetr przez te jego filmiki do kolekcji wpadł foxsur 8A radyjko 6A unit 210e-x i po obejrzeniu filmiku inspektora również einhell (czekam na przesyłkę) oraz konnwei kw650 😁
@@Dj_Francuz Heh, no i teraz taki prostownik w licytacji jest prawie dwa razy droższy niż kiedyś :). Próbuję coś o 40 i ludzie mocno przebijają.
@@inspektorelektron aż strach pomyśleć do jakiej sumy zbliży się ten sprzedawany przez Tomka 😁 toż to prawie obiekt kultu akumulatorowego społeczeństwa 🤣
Dają rady pomijając elektronikę i dużo zależy od napięcia w sieci zasilającej.
Zgadza się 👍
A dałoby się na tym prostowniku zbudować PACCBETa? :)
Cześć,
Miałeś na warsztacie cc-bc 15M? Są tam dwa potencjometry, nie wiesz może czy którymś ustawia się końcowe napięcie ładowania?
Nie, no bez wyzwania gęstości? 😉 W sumie Einhella jeszcze nie mam, ale jak pytał pan Tadeusz ile człowiek może mieć prostowników? 😜
Wyzwanie gęstości robił @Inspektor Elektron, a prostowników ... nigdy za wiele 😋
Gęstość jest przereklamowana :-) Zastanawiająca jest zależność pomiędzy napięciem akumulatora i gęstością jego elektrolitu. Zdarza się i to dość często na filmach poglądowych, że jest odpowiednie napięcie na biegunach, ale nie ma odpowiedniej gęstości elektrolitu, ale czy była by możliwa sytuacja przeciwna, że gęstość elektrolitu, była by odpowiednia, a napięcie na biegunach zbyt niskie?!
@@minimalistycznykonsument1690 ponieważ ta zależność dotyczy gęstości elektrolitu wewnętrznego.
Zaraz po ładowaniu mamy bardzo wysokie napięcie akumulatora, a gęstość pobierana areometrem jest zazwyczaj niska. Pozostawiając tak akumulator, gęstość wzrasta samoczynnie, a napięcie spada.
Następuje dyfuzja elektrolitu i gęstość wewnętrzna i zewnętrzna się wyrównują.
A sytuacja o której piszesz - wysoka gęstość a niskie napięcie ma miejsce w przypadku dużej utraty wody z elektrolitu.
Mam taki prostownik jak z filmu czemu po podpieciu pod multimetr krokodylkow pokazuje tylko 11v nie za malo to?
A myślałem, że już będzie z nich zrobiony jeden prostownik na trafoblizniakach 😁
W sumie można by coś takiego zrobić i uzyskać prąd ładowania w okolicy 16A😉
Gdzieś tam w planach mam budowę prostownika 2 w 1 - ale na dwóch różnych trafach
Dzień dobry kropka Mam pytanie ten przełącznik do regulacji napięcia jest na uzwojeniu pierwotnym czy wtórnym. Z góry bardzo dziękuję życzę powodzenia
Super, że naprawiasz uszkodzone sprzęty. A za ile groszy można takie połamańce (przed naprawą) kupić, jeśli to nie tajemnica? 👍
Ja kupiłem te prostowniki po 47 zł za sztukę 😉
@@TomaszHudy cena akceptowalna, też chyba o tym pomyślę
Do autora kanału , jaki potencjometr tzn. o jakiej rezystancji jest ten potencjometr bo chciałbym wyciągnąć to na " wierch" @Tomasz Hudy.
DZIĘKUJĘ ZA POMOC DOBRY CZŁOWIEKU.
Powinien być 3,3k, ale z uwagi na jego brak w sklepie elektronicznym, zastosowałem 4,7k. Regulacja napięcia do 16,7V
@@unitra1137 dziękuję bo od autora kanału to się nie dowiem....zachowuje się ten typ jak Naczelnik więzienia w killerze "Wiem ale nie powiem"
W cenie obudowy, a ja widzę około setki. Kupowałem na złomach ,po uzdatniałem ,imam tego multum.
Dzięki za film. Czy w trybie "ile fabryka dała" - można ominąć Tyrystor i elektonikę, i podać wyjcie z mostka Gretza bezpośrednio na klemy ? Czy "ominięcie" znamionowego spadku mocy na Tyrystorze było by szkodliwe dla charakterystyki ładowania ? Pozdro!
Nie, charakterystyka nieznacznie się podniesie w całym zakresie 😉
@@TomaszHudy dzięki.
"ajnell" h w środku wyrazu jest nieme Deutschland chyba że między dwoma e "ehe" wtedy czytamy "eje"
Czy amperomierz musi być z bocznikiem? Jak mam bez to można do niego dołożyć bocznik, czy nie?
Każdy amperomierz musi posiadać bocznik - na tym polega pomiar prądu.
Bocznik musi być dobrany do amperomierza.
Próbowałeś dodać spory kondensator za mostkiem? Wskaźnik szaleje bo napięcie jest niestabilne.
Masz rację, zazwyczaj stosowałem stabilizator liniowy lub zewnętrzny zasilacz, czy sam kondensator pomoże - nie sprawdzałem 😉
Witam. Kupiłem ten prostownic na alegro i od razu amperomierz nie działa ale pewnie ładuje bo przy podłączeniu klem, coś tam iskrzy, ile.taka wymiana amperomierza, bo wysyłać chyba się nie opłaca, czy można go używać bez sprawnego amperomierza, proszę o odpowiedź...?
Sprawdzić multimetrem czy napięcie wzrasta, jeżeli tak to ładuje. Amperomierz to wskaźnik naładowania, do procesu ładowania nie potrzebny, ale fajnie jak działa - wiemy jak zachowuje się aku u jak długo do końca.
Jaki przekrój poprzeczny ma ten trafo?
Z tym amperomierzem to zamieniłeś siekierkę na siekierkę. Ten duży który pokazałeś jest dużo lepszy i z moich doświadczeń są dość dokładne.
Polemizowałbym, ten który zajmowałem w zakresie od 0 do 4A wskazuje poprawnie. Powyżej nieco zaniża.
Oryginalny działał w sposób losowy, więc trudno w ogóle je porównać 😉
Chcesz, nagram film z porównania wskazań tych dwóch wskaźników 😋
@@TomaszHudy zmierz lepiej przekrój poprzeczny trafa.😆 Ja zawsze stosowałem te duże co mają klasę dokładności 2.5. Są też odporniejsze na transport. Odnośnie tych wskaźników cyfrowych to w sieci jest schemat i można go "naprawić" aby bardziej uśredniał odczyty. Tylko wtedy jego czas reakcji się pogarsza. W grę wchodzi wtedy lutowanie SMD i pewnie będzie to też zależeć od posiadanego egzemplarza.
@@mophus6461 zgadzam się, ale ten większy po prostu fizycznie się tutaj nie mieścił i musiałem iść na kompromis 😉
Sprawdzę jeszcze jak będzie zachowywał się na zewnętrznym zasilaniu, a przekrój zmierzę i podam Ci dzisiaj 👍
@@TomaszHudy Do modułów cyfrowych kupuję za 5zł stare ładowarki Nokia ACP-12E wersje rozkręcane ze śrubami i nie ma lepszego i tańszego i praktycznego zasilania tych modułów.Same moduły są niekiedy niedoskalibrowania.
@@Tadek-n3g Ja kupiłem moduły 4 cyfrowe. Wtedy dałem jakieś 11euro za 5szt na ebay. Teraz kosztują jakieś 16e za 5szt. Są dużo dokładniejsze, ale są tylko do 10A. Wyżej pokazuje kreski,
Mam też te wyświetlacze co pokazują czas i Ah. Model,który kupiłem jest też do 10Ah i pokazują 2 miejsca po przecinku. Ale te kosztują jakieś 30zł za szt na ali.
Co do kalibracji, to można je naprawić wymieniając oporniki SMD.
@Tomasz Hudy co do bocznika z przewodu, to też nie jest idealne rozwiązanie, bo miedź ma opór zależny od temperatury i podczas nagrzewania odczyt będzie się zmieniał.
Obiecałem sobie, że nie będę licytować. Ciekawe jak długo wytrzymam.
Nie ma się co zastanawiać. Jedyny taki model tuningowany. Niemiec na dopalaczach :-)
Próbowałeś zamontować jakiś kondensator do stabilizacji wskazania tego elektronicznego amperomierza?
W innych projektach zasilałem go z osobnego źródła lub też montowałem stabilizator liniowy i wskazania były w miarę stabilne.
Uwaga!. Powyższe wskaźniki (pomimo identycznego wyglądu) mają różne wartości tzw. "odświeżania" w ms (mili sekundy). Należy zakupić z jak najmniejszą wartością odświeżania. Mam 2 wskaźniki (300ms i 200 ms). Zamontowany w tym prostowniki Einhell CC-BC-10E wskaźnik z odświeżaniem 300ms zachowywał się identycznie jak na filmie, natomiast ten z odświeżaniem 200 ms wskazywał stabilnie wartość prądu ładowania. Są jeszcze w sprzedaży wskaźniki z odświeżaniem 100 ms, i te polecam do stosowania w prostownikach z zamontowanym tyrystorem regulacji prądu ładowania.
Ile volt mam ustawić do poprawnego ładowania akumulatora 80/90ah
Dla akumulatorów z płynnym elektrolitem ustawia napięcie 16,2-16,7V i wysycam akumulator max 8 godzin prądem 2A
Mam taki sam prostownik ale po podkręceniu tego potencjometra na maksa uzyskałem tylko 14,3 v. Nie wiem czemu
Sprawdź napięcie w gniazdku sieciowym i napisz jakie było przy pomiarze.
@@Tadek-n3g Napięcie w gniazdku mam 237,5 v
@@wiktorklonek4441 może wina potencjometru - on jest dość kiepski i mierząc jego rezystancję co chwila otrzymywałem inne wartości. W domu sięgnę do notatek, bo zmierzyłem poszczególne wartości rezystancji dla napięcia końcowego - teraz nie pamiętam co tam było.
Ten potencjometr jest w układzie rezystancyjnym - jedna noga jest zwarta, więc sprawa jest prosta 😉
@@wiktorklonek4441 No to napięcie sieciowe nie jest zaniżone, a wręcz jest takie jakie teraz być powinno:).W takim razie, a czy ten potencjometr wogóle działa zmniejsza płynnie napięcie myślę, że to kwestia dobrania odpowiedniego nowego potencjometru lub dobraniu 1 konkretnej wartości rezystora.Niech Tomasz napisze jaka jest w jego prostowniku rezystancja na potencjometrze przy napięciu wyjściowym 16V.
@@Tadek-n3g dziś pokombinuje trochę sprawdzę ten potencjometr
Podaj wartości rezystancji na przełączniku
I tak nie wiem o co kaman .
Dostałem prostownik i na 12 V wskazuje 6 V a na 24V wskazuje 12 V .Po naciśnieściu Boster ,wskauje 15,5 V .
Bardzo buczy .
I co ? Gdzie tkwi bład ? Mostek zepsuty czy co ?
Pozdrawiam .
Hmm.. A napięcie ładowania akumulatora kwasowego nie powinno mieścić się w zakresie 13,7 - 14,2V?
RACZEJ do 16,2v :)
@@Adrian-te3fz Przy 14,5V zaczyna wydzielać się wodór. A prawidłowe napięcia i inne parametry znajdziesz tu: pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_kwasowo-o%C5%82owiowy Swoją drogą współczuję komuś, kto by ładował takim napięciem, jak podałeś.
@@vryko621 @Robert Rutkowski w takim razie odwiedź kanał mrAkumukator i Tomasz Hudy wtedy pomysł czy rzeczywiście współczuć
@@Adrian-te3fz W odróżnieniu od Ciebie, nie mam zamiaru kłócić się z fizyką czy chemią. Z wikipedią również. A Ty oglądaj, co chcesz. Nie interesuje mnie to zbytnio. Przez ponad 45 lat praktyki zdołałem się nauczyć kilku rzeczy. I tego się trzymam. Ty zaś ładuj swoje akumulatory nawet z 230V. Nie mój interes. Eot.
Jakaś tendencja + 1 🤣 ?
Tadek startujesz na trzy ? Bo jak tak to ja na cztery .
Klasa dokładności jest na nim określona 5.0 to praktycznie żadna dokładność
Chińczyk tak dobrze polakierował amelinum, farbą amelininową, że Polak myśli że to miedź.
Płakać, czy się śmiać?😅
Pozdro!