Körbetáncoljuk a Kárpát-medencét!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 дек 2024
  • #összetartozás100folk #szabolcsnéptáncegyüttes
    Körbetáncoljuk a Kárpát-medencét, összetartozunk!
    1920/2020
    Szabolcs Néptáncegyüttes: Tirpák táncok (részlet)
    A mi kis filmünk Nyíregyháza azon helyszínein készültek, melyek nagyon kedvesek és jelképesek számunkra.
    Koreográfia: Kácsor-Ignácz Gabriella és Kácsor István (Kacsa)
    Zene: Bürkös Zenekar
    Vágó: Ágoston Szabolcs
    Videó: Köszönjük a csodálatos felvételeket a Nyírdrón-nak (Bezdán János), és a "Szabolcsos" stábnak!
    Helyszínek:
    Geri-domb: A Szabadságbokor közelében álló Geri-domb (más néven Őr-halom) 14 méteres magasságával uralja a környéket, s abszolút értelemben is Nyíregyháza legmagasabb pontja.
    A szerelmesek szigete: A tó medrét többször rendezték, s így jött létre a ma is látható sziget. Azt beszélik, hogy a szigeten egykor egy hangulatos vigadó állt, élő zenével, tánccal, ezért ott mulatott a fiatalság krémje.
    Bujtosi tavak: Mesterséges úton keletkezett a Barzó-féle téglagyár agyagnyerő gödreinek helyén.
    Benczúr tér: A tér névadójának Benczúr Gyula festőművésznek a szobra Nyíregyháza egyik régi, patinás alkotása, amely a Jósa András Múzeum előtt áll.
    Hősök tere: A tér déli részében áll az I. világháború emlékét őrző Hősök emlékműve (Kisfaludi Stróbl Zsigmond), melyet 1928-ban állítottak és ettől az időponttól nevezték a teret Hősök terének. Itt található a több mint 100 éves nyíregyházi villamos is.
    Kossuth tér: A város főtere. 1842-ben a Városháza felépülése után a neve Városház tér volt. Bethlen Gyula szobrász készítette a Kossuth szobrot, melyet 1912-ben avattak fel, a szobor felállítása óta viseli Kossuth nevét a tér. A szoborral szemben állva a háttérben a Magyarok Nagyasszonya római katolikus székesegyház tornyai magasodnak.

Комментарии •