14:14 nagyon tetszik a V marás 3 méteres és 10 méteres MPM cnc géppel dolgoztam 5 évet. És programoztam is... emlékszem a G23- as kódra amit a gép könyv hátuljában lehetett megtalálni, már akit érdekelt az megtalálta, oda volt írva hogy gosub rutin paraméteres hívása G23...ami például egy kontur mozgás részletet csak egyszer kell megírni, az ismétlődő mozdulatokat beleírni, szubrutinba beírod a formát, hogy hogyan mozogjon a forma szerint a gép és aztán paraméteres hívással lépteted fogásmélységet.. Írtam pár programot, tényleg nagyon egyszerű programot ezzel a módszerrel, és nagyon szépen működött. Az egyik kezdő technikus nem értette az én programomat, a gép viszont értette... Össze is szólalkoztunk párszor mert nem tetszett amilyen programokat írt. Volt egy másik technikus akit nagyon kedveltem: AutoCad-el dolgozott... az fordította a G kódra a programot amit aztán egy pendriveon bemásolt a gépbe És láss csodát mindig jó volt minden... Megjegyzésem ehhez a hobbi géphez az, hogy: - nagyon aranyos kis gép... - a fordulatszám túl magas ehhez a kis előtoláshoz ... -gondolom eltelt egy kis idő azóta már megtanultad használni a gépet - kíváncsi lennék milyen munkákat csináltál rajta azóta 😊.
Hello. Mindig érdekelt, hogy az ilyen őszintén kritizáló videók után is fizet a szponzor, vagy ilyenkor besértődnek és csak annyit írnak válaszul, hogy "ide se jövünk többet"? Mert ez így sokkal hitelesebb, mint ha azt mondanád amit előre leírnak. Respekt!
Mint hobby gép ez szerintem használható ha nem nagyon nyaklik-csuklik megmunkálás közben. Az alu marásról annyit hogy a videó alapján nem éppen egy jól forgácsolható lemezt választottál, gondolom ez volt otthon, és a szerszám nem árt ha keményfém ami alu vagy rozsdamentes anyaghoz való mert ezek nagyon élesek és úgymond nem nyomnak illetve alig hagynak sorját bár nem nagyon erőltetném mert te is tudod hogy azok a görgők amin a tengelyek futnak nem nagy erőhatásra lettek tervezve. 👍
Köszi a videót, nagyon jol feltárod a hibákat, előnyöket, hátrányokat.. a gyártónak is nagyon jó vagy mert kihagyhatja a jó pénzért teszteltetést megússza egy termékkel ráadásul szerintem most hallottak először a menetrögzítő lehetőségéről 😉 Köszönjük Walter 🤩
15:10 I solved the issue with disconnect. I've bought good USB cable with ferrite rings, and additional ferrite ring for Spindle cable. And I recommend to use gSender instead of Candle
Évekig dolgoztam ehhez hasonló géppel, csak az 2000mmx1000mm es tárgyasztallal dolgozott. Az alu marással kapcsolatban: Folyamatosan denszeszben kell ázni a marófejnek, és akkor nagyon szépen dolgozik. Azt a gépet az ArtCam direktben meghajtotta.
Kicsit olyan érzés, mintha tudná a gyártó hogy mit csinál, tudna cnc marót tervezni, meg összerakni, de minél olcsóbban meg akarná úszni. Mint ahogy mondtad is, minimális plusz ráfordítással is sokkal jobb lehetne a gép, de ha ezt magában foglalná az ár eleve, máris jobban járna egy átlag vásárló....
ezeknél a cnc gépeknél igazából az alapokkal kell kő keményen tisztában lenni azt tekintve hogy mi hogy működik,a pontos adatokat és paramétereket pedig egy mt-ből (műszaki táblázat) ki lehet keresni. A videód amúgy pont a legjobbkor érkezett mert pont gondolkoztam mostanában egy hasonló kaliberű gép beszerzésén.ʕ•ᴥ•ʔ
Szuper a gép, amire való azt tudja is, se többet! 😀 A "tokmányperselyt" a szakmában szorítópatronnak hívják. 😉 Ha a fában nem szálirányban haladsz a fogásokkal, nem "túrja" annyira a szerszám az anyagot hanem vágja, a végeredmény is szebb lehet, ha szálirányra merőlegesen halad a megmunkálás!!👍 Amúgy az artcam 2017es verziója ha érdekel megvan, szívesen odaadom!!😉✌️ Jók a tartalmak!! Csak így tovább! 👌👌
Az alulemez amit marni szerettél volna, szerintem azért nem sikerült, mivel az egy "nyers" tiszta alulemez, amit egy ipari marógépen is a kurv@anyázás közepette munkálsz meg!!! Ez egy puha, kenődő, élrátétet okozó alu! És a hűtés is nagyon sokat jelent!! Ha egy jól forgácsolható alut hűtés nélkül munkálsz meg, élrátét szinte mindig keletkezik, ha nem egyszerre akkor kicsit később! Még akkor is ha polírozott maróval dolgozol, ami kifejezetten aluhoz való! Ha egy jobb minőségű alut tennél a géped alá, biztosan jobb eredményt érnél el, leszámítva a gép rezgését!! Ha fújod levegővel az is nagyon sokat segít, de a legjobb lenne odacsöppenteni egy kis vizet, vagy olajat!! Ha van petróleumot! Alunál nagy fordulat kell, 250-300-as vágóval (Vc) számolhatsz! Rpm=(vc x 1000)/3.14/szerszámátmérő Az előtolást és a fogásvételt a géped határozza meg, mivel az a gyenge láncszem. Kis fogással(0.2-0.5mm) és szerszámélenként 2-3 százados előtolással (m/min) szerintem jó lehet!! Ha 10ezer a fordulat, 2 élü D2mm-es szerszámmal f=n szor 0.025 szor 2 Fordulat szor kívánt élenkénti előtolás szor az élek száma!! 😉 Ha szükséged lenne alulapra próbálkozni, akkor abban tudok segíteni!! Munkámból adódóan vannak hulladékok, szívesen adok próbálkozásnak! 😉
kottyanás mentesen, és lineáris sínekkel... nem ezekkel a kukába való görgőkkel, ami a 3D nyomtatóknál lézer gépeknél elmegy.. de maró/gravírozó gépbe építve semmiképen.
@@matetomonyicka4001 nekem is Bluer van (vagyis volt, neki adtam a tesomnak). Minőségen érződik, hogy nem egy drága cuccról van szó. Itt-ott lötyög, deformálódik, stb. Már az összeszerelésnél át kellett kicsit szabnom, mert a Z tengely végálláskapcsolójának a konzolja rossz volt. Cseréltem a bed alatt a rugókat, felülre kapott egy homokszórt üveglapot. Új léptetőmotor vezérlők (TMC2209), kínai V6 hotend. Szoftvernek pedig Marlint.
Nekem az az érzésem, hogy a gyártónál sem értenek hozzá, csak jött az utasítás fentről, hogy ilyet kell gyártani és fogtak pár ismert alkatrészt és összedobtak egy ilyen cnc gépnek kinéző valamit. Mi más lehetne, ha egy általad néhány órányi tesztelés után ennyi hiba derül ki, mert biztos, hogy a gyártó nem szánt rá még ennyit sem. Jobb szeretem az olyan kiforrott termékeket ami tud kellemes meglepetést okozni azzal, hogy nem kell minden apró-cseprő dologgal foglalkoznom és ezzel megkönnyíti a célom elérését.
Sziasztok! Köszi a videót nagyon hasznos nekem aki kb laikusként ismerkedhetek a lehetőségekkel. Ezzel kapcsolatos kérdés úgy hogy nem néztem utána semminek, hogy aki nulla ismerettel szeretne nekivágni a CNC világának az honnan tanulhatja meg az alapokat, fogalmakat stb? Létezik ilyen oldal vagy közösség ahol az abszolut kezdők is tanulhatnak? Köszi!
Ha menetrögzítőztök, akkor arra figyeljetek, hogy oldhatót haszáljatok, mert egy nem oldható egy aluprofil esetén valós nem oldhatóságot fog jelenteni, és ha bármi félremegy és később bontani kell, nagy baj lesz. Amit meg sanszos, hogy többször is bontani kell, oda meg mindenképpen valami nord-lock jellegű, kifejezetten rezgésnek is ellenálló alátétet tegyetek. Véletlenül se menetrögzítőt.
Szia nagyon jó videókat csinálsz mindig és felvetödött bennem hogy tudnál e videót csinálni a ROMOSS PEA60 60000 mAh- powerbank ról mert nem hiszem hogy 20k ért adnak tényleg egy 60000mAH-s power bankot vagy ha igen milyen teljesítményel remélem egyszer láthatunk tőled egy ilyen power bank tesztet is.
CNC programot utoljára talán 2005-ben írtam utoljára a BME-n. Amikor megtudtam, hogy vannak garafikus programok erre, még a tankönyvet is kidobtam!!!!! Én az EASEL-t használom online.
Nekem meg a f@szom kivan az épitkezős videókkal… Amikor rátaláltam erre a csatornára, akkor elektroműszerészettel foglalkozott, nem parkettázással. Nézzetek Ács Budapestet ha házat akartok épülni.
Az előtolási sebességnek nem a gép szab határt. Inkább az alkalmazott szerszám. Tehát a befogadó patron méretéből ítélve nem nagyon tudsz 6m/perc előtolás fölé menni.
Szia! Ha már nem lesz több lézer gravírozó teszt, akkor a lézer fejeket nem lehet másra is felhasználni? Kíváncsi lennék, hogy fű nyírására nem lennének-e alkalmasak? Csak ezért nem vennék egyet. Előre is köszi.
Szia! Én olyat csinálnék, hogy a marószárak helyett tollat vagy filctollat tennék bele és rajzolásra használnám. Esetleg próbáltad már, vagy tervben van ilyen projekt? Videót szívesen néznék róla. Ilyenre gondoltam: ruclips.net/video/1sVdGG8-RKk/видео.html
Alumarás: borotvaéles szerszám+ kenés, petróleummal illetve WD40-nel, kb folyamatosan. Nyilván szórni fogja a szerszám, valami plexi védőlemez nem lesz hátrány. Fogásmélységet ne erőltesd, inkább kis fogás, nagyobb tolás.
Had trollkodjak egy kicsit. A marginális szerintem nem azt jelenti amire te rá akartál mutatni, vagyis én úgy éreztem azt akartad mondani, hogy a 800-as és a 6000-es fordulat között számottevő eltérés van. A marginális inkább az ellenkezőjét jelenti. Elnézést ha tévednék, és ettől függetlenül ez is egy objektív videó lett, mint általában. Üdv!
azért nemmellékelnek semmi beállitási adatot mert minden anyaghoz más, ezt neked kell kimérni mint a wdnyomtatásnál a kalibrácios kocka vagy hőtorony, szerszám nemhiszem hogy törne mert a bldc motorok inkább kihagyják a lépést minthogy eltörne
A fával az a gond hogy bükkfa és bükkfa között is van különbség. És tölgyfa és tölgyfa között is. Sőt. Még a bútorlap sem mindegy melyik gyártótól érkezik.
Látszik nem ertesz hozza!Sima kepfajbol ingyen generalsz! 1 katintassal milio ingyenes program vanMiért kell elvenni a kezdők kedvet már az elejen?Neked nem a ferre tájékoztatás lenne gondolom a celod!Amúgy ez is csak egy sima grbl!Az összes grbl vezérlővel mukodik!
Ezek a gépek talán csak te számodra unalmasak , mert halvány dunsztod sincs hozzá , hogy valóban mire is való és mit is lehet velük alkotni , mert a bemutatott gép csak éppen a kezdők részére felel meg , hogy ha érdekli őt, akkor ezzel az alapokat meg tudja ismerni, de ha nem érdekel a bemutatása , akkor nem kell megnézni a videót!
14:14 nagyon tetszik a V marás
3 méteres és 10 méteres MPM cnc géppel dolgoztam 5 évet.
És programoztam is... emlékszem a G23- as kódra amit a gép könyv hátuljában lehetett megtalálni, már akit érdekelt az megtalálta, oda volt írva hogy gosub rutin paraméteres hívása G23...ami például egy kontur mozgás részletet csak egyszer kell megírni, az ismétlődő mozdulatokat beleírni, szubrutinba beírod a formát, hogy hogyan mozogjon a forma szerint a gép és aztán paraméteres hívással lépteted fogásmélységet..
Írtam pár programot, tényleg nagyon egyszerű programot ezzel a módszerrel, és nagyon szépen működött.
Az egyik kezdő technikus nem értette az én programomat, a gép viszont értette... Össze is szólalkoztunk párszor mert nem tetszett amilyen programokat írt.
Volt egy másik technikus akit nagyon kedveltem: AutoCad-el dolgozott... az fordította a G kódra a programot amit aztán egy pendriveon bemásolt a gépbe És láss csodát mindig jó volt minden...
Megjegyzésem ehhez a hobbi géphez az, hogy:
- nagyon aranyos kis gép...
- a fordulatszám túl magas ehhez a kis előtoláshoz ...
-gondolom eltelt egy kis idő azóta már megtanultad használni a gépet
- kíváncsi lennék milyen munkákat csináltál rajta azóta 😊.
Hello. Mindig érdekelt, hogy az ilyen őszintén kritizáló videók után is fizet a szponzor, vagy ilyenkor besértődnek és csak annyit írnak válaszul, hogy "ide se jövünk többet"? Mert ez így sokkal hitelesebb, mint ha azt mondanád amit előre leírnak. Respekt!
Ilyet se veszek... 😀
Köszi az őszinte tesztet!
Mint hobby gép ez szerintem használható ha nem nagyon nyaklik-csuklik megmunkálás közben.
Az alu marásról annyit hogy a videó alapján nem éppen egy jól forgácsolható lemezt választottál, gondolom ez volt otthon, és a szerszám nem árt ha keményfém ami alu vagy rozsdamentes anyaghoz való mert ezek nagyon élesek és úgymond nem nyomnak illetve alig hagynak sorját bár nem nagyon erőltetném mert te is tudod hogy azok a görgők amin a tengelyek futnak nem nagy erőhatásra lettek tervezve. 👍
Jók ezek a videók, de én már nagyon várom az újabb Tákol-lakos videókat.
Köszi a videót, nagyon jol feltárod a hibákat, előnyöket, hátrányokat.. a gyártónak is nagyon jó vagy mert kihagyhatja a jó pénzért teszteltetést megússza egy termékkel ráadásul szerintem most hallottak először a menetrögzítő lehetőségéről 😉
Köszönjük Walter 🤩
Mindenesetre talán eredményes volt a dolog, mivel azt írta a gyártó, hogy javítja a felmerült hibákat.
15:10 I solved the issue with disconnect. I've bought good USB cable with ferrite rings, and additional ferrite ring for Spindle cable. And I recommend to use gSender instead of Candle
Ez a cucc sem volt meggyőző, vegye az, aki szeret bétateszterkedni úgy, hogy még ő fizet érte.
Évekig dolgoztam ehhez hasonló géppel, csak az 2000mmx1000mm es tárgyasztallal dolgozott. Az alu marással kapcsolatban: Folyamatosan denszeszben kell ázni a marófejnek, és akkor nagyon szépen dolgozik. Azt a gépet az ArtCam direktben meghajtotta.
Kicsit olyan érzés, mintha tudná a gyártó hogy mit csinál, tudna cnc marót tervezni, meg összerakni, de minél olcsóbban meg akarná úszni. Mint ahogy mondtad is, minimális plusz ráfordítással is sokkal jobb lehetne a gép, de ha ezt magában foglalná az ár eleve, máris jobban járna egy átlag vásárló....
ezeknél a cnc gépeknél igazából az alapokkal kell kő keményen tisztában lenni azt tekintve hogy mi hogy működik,a pontos adatokat és paramétereket pedig egy mt-ből (műszaki táblázat) ki lehet keresni.
A videód amúgy pont a legjobbkor érkezett mert pont gondolkoztam mostanában egy hasonló kaliberű gép beszerzésén.ʕ•ᴥ•ʔ
Szuper a gép, amire való azt tudja is, se többet! 😀
A "tokmányperselyt" a szakmában szorítópatronnak hívják. 😉
Ha a fában nem szálirányban haladsz a fogásokkal, nem "túrja" annyira a szerszám az anyagot hanem vágja, a végeredmény is szebb lehet, ha szálirányra merőlegesen halad a megmunkálás!!👍
Amúgy az artcam 2017es verziója ha érdekel megvan, szívesen odaadom!!😉✌️
Jók a tartalmak!! Csak így tovább! 👌👌
Az alulemez amit marni szerettél volna, szerintem azért nem sikerült, mivel az egy "nyers" tiszta alulemez, amit egy ipari marógépen is a kurv@anyázás közepette munkálsz meg!!! Ez egy puha, kenődő, élrátétet okozó alu! És a hűtés is nagyon sokat jelent!! Ha egy jól forgácsolható alut hűtés nélkül munkálsz meg, élrátét szinte mindig keletkezik, ha nem egyszerre akkor kicsit később! Még akkor is ha polírozott maróval dolgozol, ami kifejezetten aluhoz való! Ha egy jobb minőségű alut tennél a géped alá, biztosan jobb eredményt érnél el, leszámítva a gép rezgését!! Ha fújod levegővel az is nagyon sokat segít, de a legjobb lenne odacsöppenteni egy kis vizet, vagy olajat!! Ha van petróleumot!
Alunál nagy fordulat kell, 250-300-as vágóval (Vc) számolhatsz! Rpm=(vc x 1000)/3.14/szerszámátmérő
Az előtolást és a fogásvételt a géped határozza meg, mivel az a gyenge láncszem. Kis fogással(0.2-0.5mm) és szerszámélenként 2-3 százados előtolással (m/min) szerintem jó lehet!!
Ha 10ezer a fordulat, 2 élü D2mm-es szerszámmal f=n szor 0.025 szor 2
Fordulat szor kívánt élenkénti előtolás szor az élek száma!! 😉
Ha szükséged lenne alulapra próbálkozni, akkor abban tudok segíteni!! Munkámból adódóan vannak hulladékok, szívesen adok próbálkozásnak! 😉
A FreeCAD ingyenes. Lehet benne 3D rajzolni és CNC kódot készíteni vele. CNC programozói tudást nem igényel.
Még egy megjegyzés: Az igazi meghajtás a golyósorsó!
kottyanás mentesen, és lineáris sínekkel... nem ezekkel a kukába való görgőkkel, ami a 3D nyomtatóknál lézer gépeknél elmegy.. de maró/gravírozó gépbe építve semmiképen.
3D printerem van a TwoTrees-től. Szeretem, bár sokat kellett vele foglalkozni, hogy stabil legyen.
El tudnád mondani a véleményed ? Nekem is az van de nekem egyszerűen ment minden bluer 3
@@matetomonyicka4001 nekem is Bluer van (vagyis volt, neki adtam a tesomnak).
Minőségen érződik, hogy nem egy drága cuccról van szó. Itt-ott lötyög, deformálódik, stb.
Már az összeszerelésnél át kellett kicsit szabnom, mert a Z tengely végálláskapcsolójának a konzolja rossz volt.
Cseréltem a bed alatt a rugókat, felülre kapott egy homokszórt üveglapot. Új léptetőmotor vezérlők (TMC2209), kínai V6 hotend. Szoftvernek pedig Marlint.
Nekem az az érzésem, hogy a gyártónál sem értenek hozzá, csak jött az utasítás fentről, hogy ilyet kell gyártani és fogtak pár ismert alkatrészt és összedobtak egy ilyen cnc gépnek kinéző valamit.
Mi más lehetne, ha egy általad néhány órányi tesztelés után ennyi hiba derül ki, mert biztos, hogy a gyártó nem szánt rá még ennyit sem.
Jobb szeretem az olyan kiforrott termékeket ami tud kellemes meglepetést okozni azzal, hogy nem kell minden apró-cseprő dologgal foglalkoznom és ezzel megkönnyíti a célom elérését.
Köszi a tesztet!
pedig lelehet vele fogatni csak kikell azt használni hogy a szélén meg középüt más távolságra vannak a lyukak
Igen, mi is olajjal dolgozunk alumínium marásnál. Lassabb sebességen, és magasabb fordulatszámon.
Sziasztok! Köszi a videót nagyon hasznos nekem aki kb laikusként ismerkedhetek a lehetőségekkel. Ezzel kapcsolatos kérdés úgy hogy nem néztem utána semminek, hogy aki nulla ismerettel szeretne nekivágni a CNC világának az honnan tanulhatja meg az alapokat, fogalmakat stb? Létezik ilyen oldal vagy közösség ahol az abszolut kezdők is tanulhatnak? Köszi!
Ha menetrögzítőztök, akkor arra figyeljetek, hogy oldhatót haszáljatok, mert egy nem oldható egy aluprofil esetén valós nem oldhatóságot fog jelenteni, és ha bármi félremegy és később bontani kell, nagy baj lesz. Amit meg sanszos, hogy többször is bontani kell, oda meg mindenképpen valami nord-lock jellegű, kifejezetten rezgésnek is ellenálló alátétet tegyetek. Véletlenül se menetrögzítőt.
Szia nagyon jó videókat csinálsz mindig és felvetödött bennem hogy tudnál e videót csinálni a ROMOSS PEA60 60000 mAh- powerbank ról mert nem hiszem hogy 20k ért adnak tényleg egy 60000mAH-s power bankot vagy ha igen milyen teljesítményel remélem egyszer láthatunk tőled egy ilyen power bank tesztet is.
CNC programot utoljára talán 2005-ben írtam utoljára a BME-n. Amikor megtudtam, hogy vannak garafikus programok erre, még a tankönyvet is kidobtam!!!!!
Én az EASEL-t használom online.
Csak a Ták-ól-lak ;-)
A Ták-ól-lak videókhoz kellenek ezek a videók is, "mert az építőanyag drága" :)
Nekem meg a f@szom kivan az épitkezős videókkal… Amikor rátaláltam erre a csatornára, akkor elektroműszerészettel foglalkozott, nem parkettázással. Nézzetek Ács Budapestet ha házat akartok épülni.
Az előtolási sebességnek nem a gép szab határt. Inkább az alkalmazott szerszám. Tehát a befogadó patron méretéből ítélve nem nagyon tudsz 6m/perc előtolás fölé menni.
Szia! Ha már nem lesz több lézer gravírozó teszt, akkor a lézer fejeket nem lehet másra is felhasználni?
Kíváncsi lennék, hogy fű nyírására nem lennének-e alkalmasak?
Csak ezért nem vennék egyet.
Előre is köszi.
Fusion 360 elérhető legálisan ingyen, otthoni használatra
Alkalmas lehet ez a gép 10mm vastag PVC lap marására? 8mm-es hornyokat kellene vágnom bele.
Elvileg az Easelnek is van ingyenes változata.
Mennyit kell szerelni, ha 70%-a össze van rakva... :D és akkor az SMD ellenállás alatt is menetrőgzítőzzünk? :)
Ennyi pénzért ez egy nagyon megérős kis CNC.
loctite threadlocker-t tegyél minden csavara
Loctite. Amúgy igen.
@@klimajzoltan9273 ja tényleg :D
esp32 akkor nemcsak wifi hnem bluetooth is van benne
Vagy ki kellene centirozni a motoron azt a kvanagy lendkereket. Ha jól láttam az van rajta
Szerintem azét ugyanaz a firmware verzió mert csak a kijelző mérete más
Szia! Én olyat csinálnék, hogy a marószárak helyett tollat vagy filctollat tennék bele és rajzolásra használnám. Esetleg próbáltad már, vagy tervben van ilyen projekt? Videót szívesen néznék róla. Ilyenre gondoltam: ruclips.net/video/1sVdGG8-RKk/видео.html
aluminium is lehet vele csak kikéne benne cserélni a hegyet
Mi az a "hegy"?
@@gyulaszilagyi1171azon én is felvihogtam. 😀
@@gyulaszilagyi1171 marofej
Alumarás: borotvaéles szerszám+ kenés, petróleummal illetve WD40-nel, kb folyamatosan. Nyilván szórni fogja a szerszám, valami plexi védőlemez nem lesz hátrány. Fogásmélységet ne erőltesd, inkább kis fogás, nagyobb tolás.
Szia! még mindig az r9-es videókártyával tolod? illetve még mindig a 20 éves gepházba van a géped? a válaszodat előre is köszönöm.
2:32 XD
Had trollkodjak egy kicsit. A marginális szerintem nem azt jelenti amire te rá akartál mutatni, vagyis én úgy éreztem azt akartad mondani, hogy a 800-as és a 6000-es fordulat között számottevő eltérés van. A marginális inkább az ellenkezőjét jelenti. Elnézést ha tévednék, és ettől függetlenül ez is egy objektív videó lett, mint általában. Üdv!
Valóban igazad van, a kardinális lett volna a megfelelő szó.
hmm ha nem vagyok feliratkozva miér tkapom meg a videóidat hetente?
Megnézed, profiloznak, ajánlják, megint megnézed, megint profiloznak... és kész az érdeklődési kör, és még be sem kell jelentkezned.
azért nemmellékelnek semmi beállitási adatot mert minden anyaghoz más, ezt neked kell kimérni mint a wdnyomtatásnál a kalibrácios kocka vagy hőtorony, szerszám nemhiszem hogy törne mert a bldc motorok inkább kihagyják a lépést minthogy eltörne
Nem értek hozzá, de ha megadnák a fa fajtáját, a mellékelt szerszám típusát, és a paramétereket, akkor az nem működne?
A fával az a gond hogy bükkfa és bükkfa között is van különbség. És tölgyfa és tölgyfa között is. Sőt. Még a bútorlap sem mindegy melyik gyártótól érkezik.
valójában az nem bútorlap hanem laminalt forgácslap, a bútorlap azt apro lécekből összeragasztott furnérozott fatábla
Egy Hauch Tomi rajongó? 🙃
@@garashan nem csak egy asztalos akinek szintén beleverték ezt a fejébe
@@gyorgybaka3304 mégis sokan a pozdorja hulladékot nevezik bútorlapnak, hogy a legolcsóbb és abból építik a bútort, de az olyan is...
@@CNCVelMart hát azért nemolyan rossz az abbol készült máramár 40éves szekrények azért elég jók
@@gyorgybaka3304 neked.
Tényleg nagyon unalmasak ezek a gépek ... 😒
Látszik nem ertesz hozza!Sima kepfajbol ingyen generalsz! 1 katintassal milio ingyenes program vanMiért kell elvenni a kezdők kedvet már az elejen?Neked nem a ferre tájékoztatás lenne gondolom a celod!Amúgy ez is csak egy sima grbl!Az összes grbl vezérlővel mukodik!
Nagyon unalmasak ezek a gépek,valami mást nem tudsz tesztelni??!😩😒
Neked lehet hogy unalmas, nekem pl pont nem, régóta gondolkodom lézer mellé ilyesmi gépben. Nem vagyunk egyformák ;)
Ezek a gépek talán csak te számodra unalmasak , mert halvány dunsztod sincs hozzá , hogy valóban mire is való és mit is lehet velük alkotni , mert a bemutatott gép csak éppen a kezdők részére felel meg , hogy ha érdekli őt, akkor ezzel az alapokat meg tudja ismerni, de ha nem érdekel a bemutatása , akkor nem kell megnézni a videót!