Ilyen edzéseket végezz, amikor NEM futóversenyre készülsz

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 дек 2024

Комментарии •

  • @macskajanos3766
    @macskajanos3766 6 месяцев назад

    Remek. Köszönöm.

  • @barangolo
    @barangolo 6 месяцев назад

    Hasznos!

  • @DD-pu4dp
    @DD-pu4dp Месяц назад

    szia
    a heti 3 futást akkor is minimumnak tartod ha közben egyéb edzésekre (judo+kondi) is járok és inkább kiegészítésnek / állóképesség fejlesztésnek szánom a futást?

  • @bernadettpegan5253
    @bernadettpegan5253 2 года назад

    Kedves Gábor! Sokat tanultam eddig is a videóidból,egy valamit viszont hiányolok. A tengerszint feletti magasságról, ponosabban annak hatásáról az edzésre versenyre. Hogyan lehet pl összehasonlítani egy mondjuk 1500m-en végzett edzést egy 500m-en végzettel? vagy, hogyan kell egy magashegyi (1300-1500-2000m) edzésprogramot? Örülnék, ha ezt a témát is körüljárnád. Köszönettel: Bernadett

    •  2 года назад +1

      István lesz az a Gábor! ;) Hobbi sportolók nagyon ritkán, inkább soha nem edzenek magaslaton, ezért nem készült tartalom erről. De talán a jövőben.

    • @bernadettpegan5253
      @bernadettpegan5253 2 года назад

      @ Bocsánat a névelírásért! :-) Hát, én azért bízom benne, hogy egyszer erről is lesz szó, lévén én 1300 m felett élek, és itt (vagy feljebb) edzek. Az viszont zavar, hogy elképzelésem sincs, hogyan lehetne az edzéseim összehasonlítani azzal, mintha Mo.-on edzenék.

    •  2 года назад

      @@bernadettpegan5253 Semmi gond! :) 1300 méteren ugyanúgy kell edzeni szabadido-sportolokent, mint alacsonyabb magasságon, mert a magaslati hatások kb. 1800 m felett jelentkeznek. Az elso par honapban kb. 20-30 mp/km-rel lassabb tempokkal erdemes szamolni, mint tengerszinten.

    • @bernadettpegan5253
      @bernadettpegan5253 2 года назад

      @ Ellent kell, hogy mondjak! Ez egy nagyon masszív téveszme! A megszokott életvitekünk magassához képest nagyjából 800-1000m körüli szintkülönbség esetén már megjelennek az eslő hatások! Hogy ezek mennyire intezívek, (egyáltalán eszrevehetők-e), az nagyban függ az egyéntől, de mindenki szervezete megérzi mág az ekkora különbséget! Az itt élők ezt tudják, és figyelmeztetik is az embert! Én is megéreztem a különbséget, mikor ideköltöztem, pedig én relatíve fokozatosan költöztem egyre magasabbra.
      Ha kétségeid vannak effelől, szívesen látlak, és már az első futásnál ráébredsz, hogy bizony valami nem úgy megy, mint szokott! Még az edzett emberek is megéreznek 1000m szintkülönbséget, csak lehet, hogy olyan gyenge a szervezet reakciója, hogy észre sem veszik, vagy (a téveszmének köszönhetően) nem tudják, hogy amit éreznek az a magasságtól van. Persze nem a klasszikus hegyibetegségrőlbeszélek, de olyan velejárói vannak a magasságnak, mint a magasabb pulzus, gyorsabban, és ami a veszélyesebb, hirtelen fárad el az ember, megszédül, apró villámszerű "cikák" jelennek meg a szemében, elólmosodnak a lábai stb. Ezek mind lehetnek a magasság miatt.
      Sajnos az emberek nagyon nehezen hiszik el, hogy már 1000m szintkülönbség is okozhet problémát, és ebből rengeteg baleset van itt a hegyekben!

    •  2 года назад +1

      @@bernadettpegan5253 En nem a teveszmeket irtam, hanem a sporttudomany jelenlegi allaspontjat. :) Edzesmodszertani szempontbol 1800 m fole kell menni, ha a magaslat nyujtotta elonyoket szeretnenk kihasznalni. Azt nem cafolom, hogy tapasztalhatsz 1300 m-en is barmi mas jelenseget, viszont a magaslati edzesek 1800 m felett kezdodnek es a vilag elit sportoloi es edzoi is e szerint vegzik ezeket az edzeseket, edzotaborokat :)

  • @francisckatai9994
    @francisckatai9994 2 года назад

    🙂