#125
HTML-код
- Опубликовано: 12 ноя 2024
- Lubimy kupować od marek, którym ufamy, bo podzielają nasze wartości, rozumieją potrzeby i mówią naszym językiem. Dlatego sektor analiz konsumentów ma się dobrze, a firmy wydają spore pieniądze, by poznać guziki, które trzeba nacisnąć, byśmy otworzyli serca i… portfele.
W czasach nadmiaru i rzeczo-zmęczenia to narracja marketingowa bywa najważniejszym wyróżnikiem decydującym o sukcesie lub porażce marki.
To odcinek o nas, konsumentach przyszłości, w którym większość z nas odnajdzie dzisiejsze lęki, potrzeby i pragnienia. Warto się sobie i światu przyglądać ze zrozumieniem. Samoświadomość to wciąż najlepsza recepta na satysfakcję z szafy i życia (zamiast zakupowego rodeo).
Dlatego w drugiej części odcinka dzielę się pozycjami z Audioteki - patrona tego odcinka - które genialnie objaśniają nam świat, także ten wewnętrzny:
1. Traumaland. Polacy w cieniu przeszłości. Michał Bilewicz
audioteka.com/...
2. Co ze mną nie tak? O życiu w dysfunkcyjnym domu, środowisku, w Polsce. I o tym, jak sobie z tym (nie) radzimy. Joanna Flis
audioteka.com/...
3. Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali. Natalia Hatalska
audioteka.com/...
PS. Polecam subskrypcję Audioteka Klub, gdzie znajdziecie ponad 20 000 audiobooków dla dzieci i dorosłych oraz audioseriali, superprodukcji i podcastów. Z subskrypcją pozostałe produkty znajdziecie w specjalnych, klubowych cenach.
#wpółpracapłatna #reklama #audioteka #odpowiedzialnamoda #katarzynazajaczkowska #podcast
Dobrze się Pani słucha! 😊
Dziękuję❤
Pieknie pouczający materiał... Pozdrawia redukcjonistka...trochę pionierska nomadka?🤔Moze kiedyś strażniczka czasu? 🤗🙈" Na pełnej świadomce, a nie na autopilocie "💪🔥Ps. Pozycja Traumaland - pierwsza do przeczytania!💪
Dziękuję! We mnie też walczą różne konsumenckie wilki, choć jak się bliżej przejrzeć, to chyba nie musi być konflikt 😉 Serdeczności ❤
Dziękuję za ciekawy materiał! ile to się człowiek może dowiedzieć od rana :) "Co ze mną nie tak?" - przeczytałam zaraz po "Chłopkach". Obie książki otwarły mi oczy, zainteresowałam się drzewem rodowym mojej rodziny. "Traumaland" i "Wiek paradoksów" wpisuję na listę lektur obowiązkowych!
🙌 Jesteśmy podobno sumą książek, które czytamy. Ja sobie regularnie powtarzam, że czas na przyjemną powieść do poduszki, a potem kończę z kolejnym ciężkim reportażem🙈. Pozdrawiam serdecznie😀
Bardzo ciekawy podcast. Jestem w połowie i na razie widzę w sobie cechy redukcjonisty. Jestem ciekawa co będzie dalej!
Też się buntuję przeciwko fragmentom!
Strażnikiem czasu też jestem w jakiejś części 😂
🙌 Dzięki, dobrze się sobie trochę poprzeglądać przez pryzmat tych prognoz, prawda? Pozdrawiam ❤
@@ODPOWIEDZIALNAmoda zdecydowanie
Bardzo to ciekawe. Ja najbardziej utożsamiam się z grupą redukcjonistów😊
Dziękuję! Bardzo lubię nurkować w raportach i zaglądać w przyszłość. Nawet jeśli nie wszystko się sprawdza, zabawa tu i teraz zapewniona :-)
Pięknie. Tylko, by nikogo słupkizm i wykresizm nie omamił i nie wciągnął za bardzo. Inaczej wyjdą ciekawe kwiatki w stylu cudacznych korelacji typu globalne ocieplenie wynika z wytępienia piratów (sic!), a nie żadnych samochodów, palenia plastikiem w piecu czy czegoś.
Na psychologii marketingu także się trzeba znać, wiedzieć, jak i po co marki robią to, co robią i czemu to ma służyć. Mają speców od tego, by opchnąć nieboszczykowi kadzidło, a kataryniarzowi suchy chleb (dla kunia). Nie dajmy się cwaniakom nie tylko na wiosnę!
Czy AKAP i neokorwinizm zalicza się do neonihilizmu? Może pewien pan z muszką zbierze więcej niż te magiczne 3%, o ile nie będzie ględził o austriackim akwareliście sprzed 90 lat? Oby on i jego poglądy odeszły w niebyt miast mieć kolejną młodość.
Redukcjonizm to niemal utopia, chociaż w założeniach logiczny i sensowny. W większości popieram ich działania, chociaż altruizm per se (nie wsparcie przeżycia populacji jak u nietoperzy wampirów) nie istnieje i są na to dowody naukowe. Świadomość konsumentów jednakże jest coraz większa, więc kto wie...
Oj, tak! Czas i drugi człowiek zrobiły się towarami deficytowymi, wręcz dobrami luksusowymi dzisiejszych czasów. Przemawiają do mnie założenia strażników czasu, może sam jestem jednym z nich? Wszak życie jest za krótkie, by żyć byle jak, jeść i nosić byle co.
Mam też pewne cechy cyfrowego nomady czy pioniera (głównie sieć i zieleń, której w betonozie warszawskiej jest stanowczo za mało). Być może, ale bliżej mi do strażników czasu.
Traumaland zapisuję sobie na potem jako coś do zapoznania się.
Pozdrawiam serdecznie.
🙌 Jak dobrze, że mamy jeszcze czas słuchać podcastów do końca i komentować całymi akapitami. Dzięki 😊
@@ODPOWIEDZIALNAmoda oj, tak, umiejetność poważnego komentowania zanika. Polecam się na przyszłość 😎.
@@ODPOWIEDZIALNAmoda polecam się na przyszłość.