Nekem 12 éve van 2 db beépített tartályom (Geberit). A hálózati vízünk kritikán aluli (roszdás, vízköves - most már van beépített szűrő, vízlágyító így kicsit jobb a helyzet) emiatt 10 év után szükségszerű volt egy nagytakarítás, mert az egyik folyamatosan eresztett. Egyúttal kicseréltem egy tömítést, amelyik elfáradt a vízkőtől. Az egész munka ca 3 óra volt a két tartályra (ebben benne volt az is, hogy elmentem megvenni a tömítést, 5-600 Ft volt). Szerintem esztétikusabb, de ez ízlés kérdése. Anno volt szerencsém külsö tartályhoz is, amit 3-4-szer raktam össze, mire sikerült úgy, hogy ne csepegjen, ne eresszen.
Beépitett tartalyosra szavazok. Ha a tartály nem reped vagy törik el, akkor minden részegység a szerelőnyiláson keresztül cserélhető. 25- 30 éves Geberit tartalyok még mindig jol müködnek. Néhányat azert cserélünk mert nincs hozzá design nyomolap.
@@sovaiadam Én az 1986-1998 ig gyártott tartályokra gondoltam. Azok sajnos nem kompatibilisek a ma hasznalt nyomolapokkal. Lehet régit is venni, de nagyjából egyfélét
Hagyományos, külső kerámia tartály (talán Hódmezővásárhelyi) 31 évig működött és akkor sem azért kellett lecserélni mert elromlott, hanem azért mert átépítettük a fürdőszobát.
Geberit,Viega,Grohe szerelhető, és jó minőség.én 25 éve rakom őket, itthon 2 db is van, soha nem volt szerviz elve.Egyszer kell berakni,és beállítani rendesen.Porcelánból is a minőséget kell megvenni, az bírja. A dömötört én betiltatnám mert egy műszaki selejt!
Te szereled én javítom. Valóban csak jó minőségű tartályt érdemes venni. Pl. a geberit leeresztő gumitömítése igaz, hogy kibír 8-10-12 évet ia akár, de az a tapasztalatom, nem szeretik a szerelők a beépített tartályokat javítani, mert nem fér be a kezük, vakon meg sokan nem tudnak dolgozni. Én örömmel javítom őket, akár már szintidőre is :). A dömötörnek az elmúlt években nagyon visszaesett a minősége. A dömötör lux, meg háborús bűn kategória. Geberit Ap113-ra szavazok.
@@attilajanosi3699 Ami számomra hátrány hogy Szolnokon nem kaptam vizes boltokban a gerberithez gumitömítést. Igaz nem voltam az összes vizes boltba de többe voltam. Nálunk higénia van 5-10 évente van esetleg vele valamai ami kb szutyok vagy rozsda jutott oda ahová nem kellett.
@@zoltankovacs2167 Nagyon kicsi volt a hely, 2 x 1 m2 Térfogatot nyertem. Kiszedtem egy tégla válaszfalat. Helyére csak egyik oldalról burkolt gipszkarton ment. A túloldalt nagyjából a régi fal vastagságában a tartály, alig lóg beljebb a kamrába. A tartály a és az erősített gipszkarton-tartók nincsenek elburkolva. Egyedi polcokkal a tartály felett alatt minden térfogatot kihasználtam. Minden szerelvény hozzáférhető. Még egy pici mosdó is került a WC-be. De a lényeg: Abszolut kezdőként nem fájt a fejem, ha valamit elrontok, akkor bontanom kell. A víz erősen törmelékes. Betettem egy szűrőt, már kellett pucolnom. No problem.
@@zoltankovacs2167nem értek hozzá, de pl. mi van ha a videóban 4:40-nél látható fém könyök elreped és cserélni kell? El tudom képzelni, hogy lehet szituáció, amikor jól jön hogy hátulról teljesen hozzáfér.
@@baksai-szabokristof5318 0 és -2000000 között az esély rá:) Ha jó minőségű, soha nem reped el, az első 20-30 évet simán kibírja. Normál üzemi nyomás mellett szinte örök életű.
Szia. Én nagyon szeretem, mert praktikus lehet szerelni szervizelni. Alkatrész a nagyobb márkának jobb az ellátása. Geberit, Viega,mig a többihez kicsit nehezebb az alkatrészt beszerezni. Csóka Sándor
A Dömötör víztartály még sohasem zavarta a szemem, annyi víz jön belőle ameddig húzom. Könnyű szerelni, olcsó. Szerintem inkább igény kérdése, mert a beépítettet is lehet szerelni.
izlés dolga. ahogy mondani szokták... a lavor sem romlik el, mégsem abban fürdünk. Ha a régi tartály tetszik, rajta. csak kérdezd meg azt is aki a fürdőt takaritja.
@@tiborborsi3856 ja és lehet a fal mögé épített poroltóval is oltani, vagy a falba épített arany lapostányérral. Lehet haladni a korral, de a praktkum az praktikum, és azért mert van pár eszement ötlet amit a kapitalizmus megtól nem kell telejes átvenni azt...
15 éve beépített Geberit tartályom van. Fogalmam sincs hogy csinálja, de nem csöpög, nem ereszt, nem vízköves, nem szorul, ugyanolyan mint első nap. Pedig fájt a fejem, hogy emiatt kell majd szétverni a fürdőszobát, de nem. Ha egyszer kiszerelem, kíváncsi leszek mit találok benne.
Èn szerelek ilyet. Ha az egyik kezem a s.ggembe dugom,akkor is kibelezem kb. 1 perc alatt a tartályt.Több idő levenni a nyomólapot,meg elzárni a töltőcsapot,mint kivenni a töltő ès öblítő,szelepet. Èrteni kell hozzá,ès akkor nincs semmi problèma. Akár csukott szemmel is szerelhető,ha van az embernek gyakorlata benne.Nyilván aki először próbálja ès azt sem tudja mit hogyan,annak kínszenvedès.
Nem rajongok érte, 100 db van a kezem alatt, hálaég le kopogom talán 4-5 db kellet javítani a 8 év alatt ennyi ideje dolgozom velük,szerencsére egy közepes kéz méretem van de szenvedek vele. Egykezes mutatvány a szerelés a másikkal támasztod magad vagy a falat vered és szidod aki kitalálta ezt a tartájt 😁
Na pont erre gondoltam hogy azért megnézném hogy hogy lehet azon a nyavajás lukon keresztül javítani. Egy rohadt nagy kínlódás lehet az egész szerintem. És ha valami esetleg nem úgy klappol ahogy kéne akkor lehet bontani. Én maradnék a hagyományosnál. Kínlódjon vele a fene.
@@viktormolnar Segítek. Az egész belső szerkezetet kiszereled 2-3 perc alatt, kicseréled kint a dohányzó helyen az asztalnál kávézás közben amit kell és vissza szereled az egészet 2-3 perc alatt 😉
Én személy szerint rühellem a tartályos wc-ket. És nem a szerelhetősége, hanem a használati értéke miatt. Ha vastag anyagot (😊) helyez el benne az ember, akkor általában nem elég 1 tartálynyi víz a csésze kitisztítsához. Lehet várni ameddig lesz annyi víz benne ami talán elég. Majd ha ez sem volt elég, akkor újra. Én jobban szeretem a hagyományos verziót, amikor közvetlenül a csőből érkezik a víz. Így annyit enged az ember, amennyi szükséges.
Ehhez viszont nagy nyomás kell és vastag csövek. A mostanában használt 16-18-as réz vagy 5 rétegű csövekből nem érkezik annyi víz hogy levigye a nehéz dolgokat. Régen jó volt amikor 3/4-es vascsövek voltak.
Sokáig Geberitet raktunk... aztán Grohe, aztán véletlenül belefutottunk egy Viega-ba.... S láss csodát, a Viega sokkal jobban bírja, mint bármelyik! Egy biztos, hogy ahol 15 éve Geberitet raktam,s visszahívnak, hogy folyik a wc állandóan.... egy 5 perces vízkőtelenítés, s aztán utána megint évekig jó! - Jobbak ezek, mint a "dömötör".. :-) :-)
Sajnos nekünk évekig eresztett! Szerelőre sokat vártunk, 3 évig járt ki javitani,akit éppen találtunk! Ezért nehéz találni szakit!! Majdnem az árát ráköltöttük, szép de megbántam!! Külső tartályost én is tudnám javitani!
Pont ennek a szemét alca-nak van egy slim változata, amibe kb 3-4 év alatt úgy gyógyul bele az öblítőszelep, hogy nem lehet kiszedni és mivel slim, nem lehet belenyúlni, mint a többi beépített tartályba
Kapitalizmusban pláne nem. A miénk azt csinálja, hogy a kisebbik gomb megnyomásakor néha nem jön víz. A nagyra meg jön. Aztán máskor jön mindkettőre. A keret jól van körbeburkolva, a nyomófedél mégis mozog kissé. Gyanítom, hogy ez lehet a furcsa viselkedés oka. Ezért még nem cserélem ki a belét horror pénzért, az biztos.
Mindig a könnyen karbantartható, javítható kiviteli megoldás a preferencia. Rozsdamentes Ferbok tartály Schell szeleppel. Kevesebb víz is fogy. A falsík mögé rakva, nyitható, burkolt fedlappal. A videóban látható is lehetne így megoldva, hogy bármi bármikor cserélhető legyen, de szinte senki nem úgy kivitelezi és gyártói megoldások sincsenek. Ennyit a mai építőipar zöld megoldásairól. Verd szét, vegyél újat, fizess az újért és az új kivitelezésért: fogyasztói társadalom.
Pontosan bármi bármikor cserélhető...kivéve úgye a tartály önmaga,gondolod ha nem igy lenne futna akkora pályát mint amekkorát? Itt németben csak a sigmát szerelem kivétel nélkűl napi szinten ára othon ki tudja kb biztos van 150 ezer szerinted el merne kérni anyit a gyártó ha évente szerelni kéne?!
@@tibornagy9261Bármi bármikor xD kivéve a tartály, meg a régebbi modellek műanyag mechanikus alkatrészei, mert van vagy pár száz változat. Fogyasztói társadalom: verd le a csempét, cseréld ki a tartályt újra, kartonozz, csempézz vissza, és ha nincs tartalék csempe csodás lesz. Ha legalább nyitható keret lenne, akkor a tartály is cserélhető lenne. Kitben így nem adják.
@@tibornagy9261 Légyszíves olvassuk el alapkommentemet: - zöld megoldás, legegyszerűbb technológiailag. Teljes javíthatóság építészeti bontás nélkül: ez a gondolat. A miért futott nagyot az az elmúlt 30-40 év üzletpolitikája, fogyasztói társadalom kiszolgálása. Kőművesnek, szaniteresnek, épgépésznek is jó, ha vissza kell járni ciklusonként, és újra kell építeni valamit, a rájuk épülő ipar és a vízszolgáltató meg örül, hogy többet adhat el. Ilyen egyszerű a 'nagy futás'. Ha a piacra nem kerül ki kit jellegű Ferbok alternatíva, (és nem került) akkor marad a jelen megoldás. Alternatív példaként lásd elektromos/hidrogénes autó versus olajszármazék alapú. Néha a felszín mögé kell tekinteni, hogy megértsük a miértet, bizonyos érdekcsoportok pedig mindent megtesznek, hogy ezt széles körben ne tegyük meg.
Nekem nem tetszik. Egyrészt az ára miatt. Sok normál wc tartrály kijönne az árából. Másik a szervizelhetőség. Miért kell egy wc tartályt szervizelni? Nos tapasztalatom szerint 2 oka van: egyik, hogy a frissvíz beömlésére szolgáló tűvékony lyuk a vízvezetékből jövő darabos kosz hatására eldugul, vagy a bejövő víz lezárását akadályozza, amikor a tartály már tele van. A másik ok, hogy ahol a víz kifolyik a tartályból, azon a vastag csövön, nos ott szivárodni kezd. Utóbbi helyet szerintem nem könnyű elérni kézzel vagy talán nem is lehet. Harmadik ok: olyan használati eszközünk nincs, ami örökké tartana. A wc tartályt is időnként cserélni kell. Ha ez a csempe megbontásával jár, akkor lehet keresgélni a pincében a félretett tartalék csempét (mindig a legbelső sarokban van, rengeteg poros cucc alatt, ha egyáltalán megvan még) Persze gazdagéknak ez nem számít, úgyis kétévente újracsempézTETIK az összes fürdőszobát.
Kedves Szaki! Nem értek egyet, négy évvel ezelőtt egy akkor kb 10 éves beépített wc tartály elemei a vízkő miatt tönkre mentek. A szerelőm hónapokig szenvedett, mivel már nem lehetett kapni hozzá alkatrészt, a végén bontani kellett. Értem, hogy könnyen szerelhető, csak legyen hozzá alkatrész...
@@SzakiEllenor Kedves Szaki! Valamelyik ismertebb, de őszintén szólva már elfelejtettem :( Albérlet volt a 9.-ik kerületben, és nem vagyok szakértő, sajnálom.
Nekem régóta csak beépített van, tökéletesen karbantartható és javítható. A beépítésnél arra kell figyelni, hogy ne csak egy egyszerű gipszkarton lap legyen előtte burkolattal, mert az nem stabil és idővel a csésze alsó részénél beszakad a karton és elreped a burkolat. A legjobb egy 5cm-es Ytong falazat. Javasolni szoktam, hogy a tartó csavarok szintjéig töltsék ki a falat betonnal, így atom biztos lesz és soha sem lesz vele gond.
A gipszkarton nem tud beszakadni a falba építhetőnél ! Ne keverjük a falba építhetőt a befalazóssal ! A befalazóst viszont teljesen körbe kell falazni még a keret belsejét is és nem elég csak elé rakni 5cm Ytongot.
Hidd el tudom melyik melyik, be tud és be is szokott szakadni. Az alsó plusz merevítés nem oldja meg a problémát. A gipszkartonnál ha csak 1mm hézag van, akkor az mozog a WC-re való ráülés miatt. Ez napi párszor megtörténik, ami évente pár ezer alkalom. Ez szép lassan elporlasztja a puha gipszkartont. Persze egyszerűbb így a kivitelezés, de azt hogy jó én nem mondanám rá. Persze később is kell munka, arra is kell(ene) gondolni…
@@imrekoreny9355 ez a beszakadós dolog olyan amiről halottam de, még nem tapasztaltam úgy hogy az elején csak egy réteg kartont raktunk rá. Amikor gk válaszfalba kerül beépítésre és nem jelentkezik ez a jellegű probléma ,akkor mit csináltunk rosszul? (pl. 2006-ban készült, csésze volt már cserélve és jövőre lesz a felújítás).
Beépítettre szavazok.Laikusként lenne egy kérdésem.Földszintre,új építésű vagy valószínűleg felújított házba hagyományos Dömötör tartályt teszünk.De nem alsó kifolyású wc -vel,hanem hátsóval.Ettől pl.egy szűk fürdőben ahogy belépünk oldalt van a faltól marhára elálló wc egy csőkígyóval,ami oldalról marhára látszik..Tudom ,alsó kifolyásúnál adott méretre kell tenni az elfolyó cső közepét,hogy az ülőkét normálisan fel lehessen hajtani.Ezen még picit lehet segíteni a jól megválasztott tipusú wc -vel. Ha a felújított fürdőben ilyen kígyós wc van,gondolom a csövel nem akartak variálni.És itt a kérdés: az újban ahol lehetne az elfolyó csövet máshová betenni ,miért ezt a hátsó kifolyást választják,miért nem az alsó kifolyású ültetettet? A réginél értem ,a beépített drágább lenne,inkább a kígyó. Ezért a beépített.Akkor az újnál is az anyagi szempont játszik?
A beépített tartály azért jó mert nem fog rajta kicsapódni a pára télen amikor 4 fokos víz jön be a lakásba. A külső tartáj viszont könnyebben szerelhető de párásodik. Miért nem lehet a külső szerelésű tartályt duplán szigetelni? Ne bent legyen a vízben a nikecell hanem kívül. Úgy mint a beépített tartály esetén. Ott sincs benne a vízben a nikecell!!! Ez piaci rés!
Nincs itt semmi féle piaci rés. Szinte az összesbe tesznek nikecellt, így nincs páralecsapódás. Nekünk Jika Tigo (kerámia) és beépíthető Geberit is van. Mindkettővel elégedettek vagyunk.
@@RaptorBandi A legjobban is van nikecell de mégis kicsapódik a pára. Tapasztalat. Ez azért van mert a vízben áll a nikecell. Ha kívül lenne és nem benne állna mint a beépített esetén akkor nincs pára. Ez a piaci rés.
Egy dolog zavar, amihez én viszont szinte mindenképp ragaszkodnék. Nem látok sarokszelepet, legalábbis bontás nélkül elérhetőt biztos nem. Pedig, ha valami hiba van, valamit javítani kell, akkor nagyon hasznos. Mégis csak, ne az egész házban kelljen elzárni a vizet.
@@kamarton sajnos pont a hagyományos sarokszeleppel vannak problémák ,mert egy idő után használhatatlanok(nem lehet elzárni). A másik gyenge pont a tartályon kívüli flexi cső ami eldurran vagy csak simán folyik. A beépítetteknél még nem találkoztunk ilyenekkel , pedig ott nem sok vízkár keletkezik (csak víz és csatorna díj plusz). Marika néni meg eldönti melyik a nagyobb kár ,hogy elfolyik a víz vagy grátiszként még el is áztat mindent?
@@bertalanilles8495 vannak a sarok szelepen kívül más megoldások is, pl. golyós szelep a falba építve egy szerelőnyílás mögé - ha már beépítési mánia van. Lehet hogy soha nem lesz baj, de ha van akkor igenis legyen elzárható bárki számára. Amúgy én még sarokszelepet se láttam tönkremenni...
Lakást, házat a jövőnek készitünk, nem a multnak. Befalazott wc tartaly. Minden része szerelhető. Én most raktam egy 5. Emeleti keco wc-jébe, 8 cm vastagsagu fért be.
15 év múlva is cserélhető? Ha valamiből nem kerül eladásra elegendő vagy csak az új termékcsaládot vegyed a mottó, akkor a kapitalizmusban lesheted a pótalkatrészeket...
@@kamarton Geberithez biztossan lessz ! Én csak egy Geberit bowdenes kádlefolyóhoz kértem dugót és forgatógombot! És 15 év múlva is volt! Sőt még aranyozott is lett volna 80 000-ért! :)
Negativ...mindig gond van vele ..latszat luxus...Maga a szerkezet is gaz...De aki akarja hat lelke ra...Nem minden ujitas jo sot. Miert kovetnenk mindig a nyugat divatjat? Mert ez a trend? TOBBEK LESZUNK VAGY JOBBAN HENCEGUNK ...BULSHIT ..Az egyszerut nem lhet elrontani..Jok a videok csak nem mindennel lehet egyeterteni ..
Normális minőségű berendezést kell venni, nekem hiba nélkül 22 illetve 14 éve működik. Nem azért vettem mert nyugati mintát követek, hanem azért, mert fel lehet alatta és körülötte mosni...
Kizárólag Dömötör! Faék egyszerűségű és mindene cserélhető és olcsó. Teljesen feleslegesek szerintem a Geberit szerű csodák. Ha kicsi az alapterület, még helyet is vesz el.
Én a külső tartályosra szavazok. HA azzal gond van könnyű javítani. A beépítettnél meg szét kell verni a fürdőszobát egy javításhoz. És találok-e olyan csempét színárnyalatot a javításhoz vagy lehet az egész fürdőszobát felújítani?
ALCA befalazott tartály 3 hónap után meghibásodott. Nem áll el a víz, folyik folyamatosan. Lehet hogy garanciálisan megjavítják, de egy "normális" tartályt én is megszerelek, ehhez meg nőgyógyászt kell hívni. Az ellenségemnek ajánlom csak, ipari hulladék.
Ritkán de lehet hiba a szerkezettel, de a valoszinübb hogy rosszúl lett beállítva a nyomó rúd és az akadt fel, sok ilyennel találkozam. Mi a megoldál? Nyomólap levesz nyomórúd kivesz, méretre vág (vagy töröd mert direkt törhetőre van gyártva) aztán vissza minden és 10 évig hozzá sem kell nyúlni. A szelep általában inkább elkoszolodik mert a rendszert nem mosták ki és türmelék van benne. 😉
Bevallalosaknak mazochistaknak tokeletes a beepitett. Van eleg dolog ami elromolhat igy is minek tetezni meg ezzel. Nekem tokeletes a kulon tartalyos azt hazilag en laikus is tudom tisztitani javitani ha kell es nem serul semmilyen csempe. Ez persze csak sajat velemeny de ertekelem a videot hogy ravilagit a beepitett elonyere.
Viega, Geberit, előírás szerű beépítés, és nem lesz vele gond. Kerülendő a mindenféle olcsó utánzat. Sajnos itt valóban érvényesül az olcsó húsnak híg a leve szólás.
A beépített könnyen szerelhető,szervízelhető.A Geberit nyilván drága,de jó.Dupla sor gipszkarton elég hozzá,nem kell eléfalazni.Mondjuk a külső tartályosnál is érdemes Geberitet rakni,a Dömötör,stb kat. inkább hagyjuk.Mint mindennél,itt is igaz hogy a gépész,gipszkarton,burkoló munkát is csak szaki csinálja,és nem lesz gond.
arról nem is beszélve H be betonozták a lábát és tőből ki fog rohadni 😊 nem H maga a gipszkarton profilba állítottak volna bele az állványt és betonozás előtt egy 20-30 cm gipszkarton csíkot felraktam volna akkor a lába nem érintkezik a betonnal
@@tiborborsi3856 Még ha párás is a környezet, akkor sem fog elrohadni, egyhamar biztos nem. Festett a vasalat. Víz nem éri, illetve ha igen, az már régen rossz. Egyébként meg szellőztetni kell a WC-t is, és no pára no para.
Beépítettet soha! A csésze és a fémállvány között van a gipszkarton, amely idővel engedni fog. Ha gyári hibás és cserélni kell, akkor bontás, nálunk két darab műanyag ajtó van pluszként, a jobb hozzáférés miatt. Amit a videó is mutat 4:46-nál, nincsen elzáró csap! Amennyiben folyik a víz, nem lehet elzárni! Nagyon sok vízszerelő így csinálja, nálam a fali korongnál csap van és utána flexi cső.
Ez nem igaz, a tartályban beépített elzáró van, amire a videóban a falikorong van rögzítve. Ott mindegyik tartály bejövő vizét el lehet zárni. Az, hogy a burkoló-kőműves trehányul végzi a munkáját, az nem a tartály gyártó hibája. Be kell tartani a szerelési előírásokat, és akkor nem lehet gond vele. Számtalan tartályt telepítettem már, és sosem volt velük gond. Nyilván vannak hitvány másolatok is, de ha az előttem szólókhoz hasonlóan a Geberit, Grohe vagy Viega állvány van beépítve, akkor az minden túlzás nélkül húszon évig hibátlanul működni fog.
@@tdizsolt Kedves Zsolt! Nem vitát akarok nyitni, de nálam Geberit van. Szereléskor az állítólagos 8.8-as csavart kézzel téptem el, csere valódi 8.8-ra. A tartályban lévő úszó általi vízelzárás az nem csap, ha ez hibásodik meg, akkor vanb a gond! Egyébként remélem, hogy valóban nem lesz gond vele 20 évig, mert mostanában nem szeretnék fürdőfelújítást...
@@kulcsarcsongor5892 én sem szeretnék vizatkozni. Kell benne lennie fizikai elzárónak. Amit Ön említ, az az öblítőszelep. Arra megy rá a gyári flexi cső, aminek a másik vége egy elzáróhoz kell(ene) caatlakoznia,ami lehet egy lapos csavarhúzós kivitelű elzáró, de lehet a sarokszelepekhez hasonló fejjel rendelkező elzáró is (kék színű szokott lenni, de tipusfüggő). Sajnos képet nem tudok ide beilleszteni, de ha rákeres úgy, mint "Geberit UP tartályhoz sarokszelep", akkor az általam említett elzárót kell, hogy lássa. A 8.8-as csavart illetően nem tudok nyilatkozni, én még egyet sem szakítottam el a gyári csomagban lévő csavarokból,de nem kétlem, hogy előfordulhat.
@@tdizsolt na igen és utàna is kompletten fel lehet ujjitani mert pl a Grberitre 30 év tartozékellàtàsi garanciàt vàllalnak, szerintem aki nem beépitöset vàlaszt az nem halad a korral, ez pont ugyanolyan, hogy a régi hàzaknàl a csöveket làthatò helyen vitték el ma meg màr senki nem akarja nézegetni az uj hàzàban
Nem jó a beépített tartájnál, hogy középen mögötted van a gombja. WC-zés közben fel kell állnod ha picit öblíteni akarsz? Baromság. A kinti tartálynak oldalt van a leengedője így ülve is eléred!
@@zoltankovacs2167 szerelhetőség, ha kell bármikor ujracsövezed, kicseréled, lecseréled, kitisztítod... Nem vélelen van az iparban is mindig külső szerelés, nem szép de mindig hozzáférhető és látható a probléma.
@@kamarton ezeket a tartályokat min. 30 évre gyártják, semmit nem lehet szerelni, semmit nem kell cserélni a hátoldalán. 30 évente pedig sanszos, hogy felújítod a lakásodat. Úgyhogy értelmetlen, több kárt okozol azzal, hogy nyitott a hátulja.
@@zoltankovacs2167 nem csak a tartályról van szó, hanem pl. a szintén beépített csőről is, mert az 5 rétegű cső garantáltan nem fog 30 évig poblémamemtes lenni... A Dömötör tartályom műanyag vacak, de problémamentes már 10 éve, a fejem felett nem foglal helyet, de lennt 10 cm-t már hiányolnék...
Elég érdekesen lett vége a vidónak. :)
Nekem 12 éve van 2 db beépített tartályom (Geberit). A hálózati vízünk kritikán aluli (roszdás, vízköves - most már van beépített szűrő, vízlágyító így kicsit jobb a helyzet) emiatt 10 év után szükségszerű volt egy nagytakarítás, mert az egyik folyamatosan eresztett. Egyúttal kicseréltem egy tömítést, amelyik elfáradt a vízkőtől. Az egész munka ca 3 óra volt a két tartályra (ebben benne volt az is, hogy elmentem megvenni a tömítést, 5-600 Ft volt). Szerintem esztétikusabb, de ez ízlés kérdése.
Anno volt szerencsém külsö tartályhoz is, amit 3-4-szer raktam össze, mire sikerült úgy, hogy ne csepegjen, ne eresszen.
Beépitett tartalyosra szavazok. Ha a tartály nem reped vagy törik el, akkor minden részegység a szerelőnyiláson keresztül cserélhető. 25- 30 éves Geberit tartalyok még mindig jol müködnek. Néhányat azert cserélünk mert nincs hozzá design nyomolap.
Sigma tartályhoz elég sok van, Delta is felmegy rá.
@@sovaiadam
Én az 1986-1998 ig gyártott tartályokra gondoltam. Azok sajnos nem kompatibilisek a ma hasznalt nyomolapokkal. Lehet régit is venni, de nagyjából egyfélét
Hagyományos, külső kerámia tartály (talán Hódmezővásárhelyi) 31 évig működött és akkor sem azért kellett lecserélni mert elromlott, hanem azért mert átépítettük a fürdőszobát.
Geberit,Viega,Grohe szerelhető, és jó minőség.én 25 éve rakom őket, itthon 2 db is van, soha nem volt szerviz elve.Egyszer kell berakni,és beállítani rendesen.Porcelánból is a minőséget kell megvenni, az bírja. A dömötört én betiltatnám mert egy műszaki selejt!
Te szereled én javítom. Valóban csak jó minőségű tartályt érdemes venni. Pl. a geberit leeresztő gumitömítése igaz, hogy kibír 8-10-12 évet ia akár, de az a tapasztalatom, nem szeretik a szerelők a beépített tartályokat javítani, mert nem fér be a kezük, vakon meg sokan nem tudnak dolgozni. Én örömmel javítom őket, akár már szintidőre is :). A dömötörnek az elmúlt években nagyon visszaesett a minősége. A dömötör lux, meg háborús bűn kategória. Geberit Ap113-ra szavazok.
@@attilajanosi3699 Ami számomra hátrány hogy Szolnokon nem kaptam vizes boltokban a gerberithez gumitömítést. Igaz nem voltam az összes vizes boltba de többe voltam. Nálunk higénia van 5-10 évente van esetleg vele valamai ami kb szutyok vagy rozsda jutott oda ahová nem kellett.
a legfontosabb, hogy olyan cég terméke legyen amihez van - és lesz - alkatrész. tipikusan ilyen a geberit, tipikusan nem ilyen a Kolo (lengyel).
Alca? Csak hogy egy tartàlyhoz ne csak két hanem mondjuk 300nyomólapból lehessen választani... Hatvanban gyártják.
Beépített WC tartály különös módját választottam. A WC mögött a kamra. Onnan a tartály elérhető, csak pár polcot ideiglenesen ki kell emelni.
Minek is?
@@zoltankovacs2167
Nagyon kicsi volt a hely, 2 x 1 m2
Térfogatot nyertem. Kiszedtem egy tégla válaszfalat. Helyére csak egyik oldalról burkolt gipszkarton ment. A túloldalt nagyjából a régi fal vastagságában a tartály, alig lóg beljebb a kamrába. A tartály a és az erősített gipszkarton-tartók nincsenek elburkolva. Egyedi polcokkal a tartály felett alatt minden térfogatot kihasználtam. Minden szerelvény hozzáférhető. Még egy pici mosdó is került a WC-be.
De a lényeg:
Abszolut kezdőként nem fájt a fejem, ha valamit elrontok, akkor bontanom kell. A víz erősen törmelékes. Betettem egy szűrőt, már kellett pucolnom. No problem.
@@arpadszeiff és mit akarsz rajta szerelni hátulról?
@@zoltankovacs2167nem értek hozzá, de pl. mi van ha a videóban 4:40-nél látható fém könyök elreped és cserélni kell? El tudom képzelni, hogy lehet szituáció, amikor jól jön hogy hátulról teljesen hozzáfér.
@@baksai-szabokristof5318 0 és -2000000 között az esély rá:)
Ha jó minőségű, soha nem reped el, az első 20-30 évet simán kibírja. Normál üzemi nyomás mellett szinte örök életű.
Szia. Én nagyon szeretem, mert praktikus lehet szerelni szervizelni. Alkatrész a nagyobb márkának jobb az ellátása. Geberit, Viega,mig a többihez kicsit nehezebb az alkatrészt beszerezni. Csóka Sándor
A Dömötör víztartály még sohasem zavarta a szemem, annyi víz jön belőle ameddig húzom. Könnyű szerelni, olcsó. Szerintem inkább igény kérdése, mert a beépítettet is lehet szerelni.
Sztem a Dömötör a bestof!
Plussz egy Dömötör.
izlés dolga. ahogy mondani szokták... a lavor sem romlik el, mégsem abban fürdünk. Ha a régi tartály tetszik, rajta. csak kérdezd meg azt is aki a fürdőt takaritja.
Az 1200-es Ladát is szerettük... És moslékos vödörrel is lehet tüzet oltani....
@@tiborborsi3856 ja és lehet a fal mögé épített poroltóval is oltani, vagy a falba épített arany lapostányérral. Lehet haladni a korral, de a praktkum az praktikum, és azért mert van pár eszement ötlet amit a kapitalizmus megtól nem kell telejes átvenni azt...
15 éve beépített Geberit tartályom van. Fogalmam sincs hogy csinálja, de nem csöpög, nem ereszt, nem vízköves, nem szorul, ugyanolyan mint első nap. Pedig fájt a fejem, hogy emiatt kell majd szétverni a fürdőszobát, de nem. Ha egyszer kiszerelem, kíváncsi leszek mit találok benne.
Azért kellet volna kérdezni olyan embert is aki szerelt már ilyet mert ő lehet a pokolba kívánja a 15*20-as szerelő nyílást.
Beépített, szóval a szaki elég magas óradíjakat fog mondani, ahhoz hogy megérje neki. Amúgy minden ilyen munka utálatos...
Èn szerelek ilyet. Ha az egyik kezem a s.ggembe dugom,akkor is kibelezem kb. 1 perc alatt a tartályt.Több idő levenni a nyomólapot,meg elzárni a töltőcsapot,mint kivenni a töltő ès öblítő,szelepet. Èrteni kell hozzá,ès akkor nincs semmi problèma. Akár csukott szemmel is szerelhető,ha van az embernek gyakorlata benne.Nyilván aki először próbálja ès azt sem tudja mit hogyan,annak kínszenvedès.
Nem rajongok érte, 100 db van a kezem alatt, hálaég le kopogom talán 4-5 db kellet javítani a 8 év alatt ennyi ideje dolgozom velük,szerencsére egy közepes kéz méretem van de szenvedek vele. Egykezes mutatvány a szerelés a másikkal támasztod magad vagy a falat vered és szidod aki kitalálta ezt a tartájt 😁
Na pont erre gondoltam hogy azért megnézném hogy hogy lehet azon a nyavajás lukon keresztül javítani. Egy rohadt nagy kínlódás lehet az egész szerintem. És ha valami esetleg nem úgy klappol ahogy kéne akkor lehet bontani. Én maradnék a hagyományosnál. Kínlódjon vele a fene.
@@viktormolnar Kb olyan mint a kád lefolyóját tákolni, csak itt jobb a pozíció.
@@viktormolnar Segítek. Az egész belső szerkezetet kiszereled 2-3 perc alatt, kicseréled kint a dohányzó helyen az asztalnál kávézás közben amit kell és vissza szereled az egészet 2-3 perc alatt 😉
Én személy szerint rühellem a tartályos wc-ket. És nem a szerelhetősége, hanem a használati értéke miatt.
Ha vastag anyagot (😊) helyez el benne az ember, akkor általában nem elég 1 tartálynyi víz a csésze kitisztítsához. Lehet várni ameddig lesz annyi víz benne ami talán elég. Majd ha ez sem volt elég, akkor újra.
Én jobban szeretem a hagyományos verziót, amikor közvetlenül a csőből érkezik a víz. Így annyit enged az ember, amennyi szükséges.
Ehhez viszont nagy nyomás kell és vastag csövek. A mostanában használt 16-18-as réz vagy 5 rétegű csövekből nem érkezik annyi víz hogy levigye a nehéz dolgokat. Régen jó volt amikor 3/4-es vascsövek voltak.
Érdekes felvetés, én lassan 50 éve teszek emberes adagokat a csészébe de talán ha egyszer fordult elő, hogy második körre szükség volt.
Plusz hátrány ha emeleten van@@zoltanszabo3455
Sokáig Geberitet raktunk... aztán Grohe, aztán véletlenül belefutottunk egy Viega-ba.... S láss csodát, a Viega sokkal jobban bírja, mint bármelyik!
Egy biztos, hogy ahol 15 éve Geberitet raktam,s visszahívnak, hogy folyik a wc állandóan.... egy 5 perces vízkőtelenítés, s aztán utána megint évekig jó! - Jobbak ezek, mint a "dömötör".. :-) :-)
A 25 éves geberit márkájúak a mai napig működnek, alkatrész is van hozzájuk. Ugyan annyi idő javítani, mint a külső tartályt....
Sajnos nekünk évekig eresztett! Szerelőre sokat vártunk, 3 évig járt ki javitani,akit éppen találtunk! Ezért nehéz találni szakit!! Majdnem az árát ráköltöttük, szép de megbántam!! Külső tartályost én is tudnám javitani!
csak at párásodik amikor a 4 fokos víz bejön a házba. Még alacsony páratartalom esetén is.
@@expamandro ez környezet függő, mert én még soha nem láttam párásodni, ettől persze elhiszem hogy lehet ilyen probléma.
@@expamandro Szia. Nekünk folyt, vagy rendszeresen feltötött!
@@misi9966 rendesen be kell állítani és kész pár alkatrésszel könnyen olcsón javítani.
@@expamandro Már egy alap Geberit AP110-esben is van szigetelés. Nem párásodik.
Pont ennek a szemét alca-nak van egy slim változata, amibe kb 3-4 év alatt úgy gyógyul bele az öblítőszelep, hogy nem lehet kiszedni és mivel slim, nem lehet belenyúlni, mint a többi beépített tartályba
Hát eléggé kurtán-fucsán lett vége. Jó, jó cserélhető a belseje, de 20 év múlva mire is? Értem én, hogy csillió év garancia csak nem hiszem.
Kapitalizmusban pláne nem. A miénk azt csinálja, hogy a kisebbik gomb megnyomásakor néha nem jön víz. A nagyra meg jön. Aztán máskor jön mindkettőre. A keret jól van körbeburkolva, a nyomófedél mégis mozog kissé. Gyanítom, hogy ez lehet a furcsa viselkedés oka. Ezért még nem cserélem ki a belét horror pénzért, az biztos.
Mindig a könnyen karbantartható, javítható kiviteli megoldás a preferencia. Rozsdamentes Ferbok tartály Schell szeleppel. Kevesebb víz is fogy. A falsík mögé rakva, nyitható, burkolt fedlappal. A videóban látható is lehetne így megoldva, hogy bármi bármikor cserélhető legyen, de szinte senki nem úgy kivitelezi és gyártói megoldások sincsenek. Ennyit a mai építőipar zöld megoldásairól. Verd szét, vegyél újat, fizess az újért és az új kivitelezésért: fogyasztói társadalom.
Pontosan bármi bármikor cserélhető...kivéve úgye a tartály önmaga,gondolod ha nem igy lenne futna akkora pályát mint amekkorát?
Itt németben csak a sigmát szerelem kivétel nélkűl napi szinten ára othon ki tudja kb biztos van 150 ezer szerinted el merne kérni anyit a gyártó ha évente szerelni kéne?!
@@tibornagy9261Bármi bármikor xD kivéve a tartály, meg a régebbi modellek műanyag mechanikus alkatrészei, mert van vagy pár száz változat. Fogyasztói társadalom: verd le a csempét, cseréld ki a tartályt újra, kartonozz, csempézz vissza, és ha nincs tartalék csempe csodás lesz. Ha legalább nyitható keret lenne, akkor a tartály is cserélhető lenne. Kitben így nem adják.
@@tibornagy9261 Légyszíves olvassuk el alapkommentemet: - zöld megoldás, legegyszerűbb technológiailag. Teljes javíthatóság építészeti bontás nélkül: ez a gondolat.
A miért futott nagyot az az elmúlt 30-40 év üzletpolitikája, fogyasztói társadalom kiszolgálása. Kőművesnek, szaniteresnek, épgépésznek is jó, ha vissza kell járni ciklusonként, és újra kell építeni valamit, a rájuk épülő ipar és a vízszolgáltató meg örül, hogy többet adhat el. Ilyen egyszerű a 'nagy futás'. Ha a piacra nem kerül ki kit jellegű Ferbok alternatíva, (és nem került) akkor marad a jelen megoldás. Alternatív példaként lásd elektromos/hidrogénes autó versus olajszármazék alapú. Néha a felszín mögé kell tekinteni, hogy megértsük a miértet, bizonyos érdekcsoportok pedig mindent megtesznek, hogy ezt széles körben ne tegyük meg.
Nekem nem tetszik. Egyrészt az ára miatt. Sok normál wc tartrály kijönne az árából. Másik a szervizelhetőség. Miért kell egy wc tartályt szervizelni? Nos tapasztalatom szerint 2 oka van: egyik, hogy a frissvíz beömlésére szolgáló tűvékony lyuk a vízvezetékből jövő darabos kosz hatására eldugul, vagy a bejövő víz lezárását akadályozza, amikor a tartály már tele van.
A másik ok, hogy ahol a víz kifolyik a tartályból, azon a vastag csövön, nos ott szivárodni kezd. Utóbbi helyet szerintem nem könnyű elérni kézzel vagy talán nem is lehet.
Harmadik ok: olyan használati eszközünk nincs, ami örökké tartana. A wc tartályt is időnként cserélni kell. Ha ez a csempe megbontásával jár, akkor lehet keresgélni a pincében a félretett tartalék csempét (mindig a legbelső sarokban van, rengeteg poros cucc alatt, ha egyáltalán megvan még)
Persze gazdagéknak ez nem számít, úgyis kétévente újracsempézTETIK az összes fürdőszobát.
Kedves Szaki! Nem értek egyet, négy évvel ezelőtt egy akkor kb 10 éves beépített wc tartály elemei a vízkő miatt tönkre mentek. A szerelőm hónapokig szenvedett, mivel már nem lehetett kapni hozzá alkatrészt, a végén bontani kellett. Értem, hogy könnyen szerelhető, csak legyen hozzá alkatrész...
melyik tipus volt?
@@SzakiEllenor Kedves Szaki!
Valamelyik ismertebb, de őszintén szólva már elfelejtettem :( Albérlet volt a 9.-ik kerületben, és nem vagyok szakértő, sajnálom.
@@SzakiEllenor Utána néztem, Geberit volt, de a típusát nem tudnám már megmondani.
10 év után el kéne gondolkodni egy kis felújításon is :)
Geberithez 20-25 évig van alkatrész...
Jó ez az Alca? Fele annyiba kerül mint a Geberit? (szagelszívós verzió)
Nekem régóta csak beépített van, tökéletesen karbantartható és javítható. A beépítésnél arra kell figyelni, hogy ne csak egy egyszerű gipszkarton lap legyen előtte burkolattal, mert az nem stabil és idővel a csésze alsó részénél beszakad a karton és elreped a burkolat. A legjobb egy 5cm-es Ytong falazat. Javasolni szoktam, hogy a tartó csavarok szintjéig töltsék ki a falat betonnal, így atom biztos lesz és soha sem lesz vele gond.
A gipszkarton nem tud beszakadni a falba építhetőnél ! Ne keverjük a falba építhetőt a befalazóssal ! A befalazóst viszont teljesen körbe kell falazni még a keret belsejét is és nem elég csak elé rakni 5cm Ytongot.
Hidd el tudom melyik melyik, be tud és be is szokott szakadni. Az alsó plusz merevítés nem oldja meg a problémát. A gipszkartonnál ha csak 1mm hézag van, akkor az mozog a WC-re való ráülés miatt. Ez napi párszor megtörténik, ami évente pár ezer alkalom. Ez szép lassan elporlasztja a puha gipszkartont. Persze egyszerűbb így a kivitelezés, de azt hogy jó én nem mondanám rá. Persze később is kell munka, arra is kell(ene) gondolni…
@@imrekoreny9355 ez a beszakadós dolog olyan amiről halottam de, még nem tapasztaltam úgy hogy az elején csak egy réteg kartont raktunk rá. Amikor gk válaszfalba kerül beépítésre és nem jelentkezik ez a jellegű probléma ,akkor mit csináltunk rosszul? (pl. 2006-ban készült, csésze volt már cserélve és jövőre lesz a felújítás).
Nálam válaszfalhoz lenne rakva, elé 2 réteg karton és a csempe. Akkor ez így nem jó?
Szerintem nem. Jó a karton, csak a wc csésze rögzítő csavar magasságig legyen kiöntve betonnal. Szerintem 😁
Beépítettre szavazok.Laikusként lenne egy kérdésem.Földszintre,új építésű vagy valószínűleg felújított házba hagyományos Dömötör tartályt teszünk.De nem alsó kifolyású wc -vel,hanem hátsóval.Ettől pl.egy szűk fürdőben ahogy belépünk oldalt van a faltól marhára elálló wc egy csőkígyóval,ami oldalról marhára látszik..Tudom ,alsó kifolyásúnál adott méretre kell tenni az elfolyó cső közepét,hogy az ülőkét normálisan fel lehessen hajtani.Ezen még picit lehet segíteni a jól megválasztott tipusú wc -vel.
Ha a felújított fürdőben ilyen kígyós wc van,gondolom a csövel nem akartak variálni.És itt a kérdés: az újban ahol lehetne az elfolyó csövet máshová betenni ,miért ezt a hátsó kifolyást választják,miért nem az alsó kifolyású ültetettet?
A réginél értem ,a beépített drágább lenne,inkább a kígyó.
Ezért a beépített.Akkor az újnál is az anyagi szempont játszik?
a hátsó kifolyású modernebb, alatta fel lehetmosni, esztétikusabb.
Alföldi WC lapos öblítésű hátsó kifolyásút rakatok most panelba Geberit beépített tartállyal...
Majd átképezzük a nőgyógyászokat😀szűk helyen is tudnak szerelni😀
postaládán keresztül előszobát tapétázni??
Kipufogón keresztül motort szerelni
A beépített tartály azért jó mert nem fog rajta kicsapódni a pára télen amikor 4 fokos víz jön be a lakásba.
A külső tartáj viszont könnyebben szerelhető de párásodik.
Miért nem lehet a külső szerelésű tartályt duplán szigetelni? Ne bent legyen a vízben a nikecell hanem kívül. Úgy mint a beépített tartály esetén. Ott sincs benne a vízben a nikecell!!! Ez piaci rés!
Nincs itt semmi féle piaci rés. Szinte az összesbe tesznek nikecellt, így nincs páralecsapódás. Nekünk Jika Tigo (kerámia) és beépíthető Geberit is van. Mindkettővel elégedettek vagyunk.
@@RaptorBandi A legjobban is van nikecell de mégis kicsapódik a pára. Tapasztalat.
Ez azért van mert a vízben áll a nikecell. Ha kívül lenne és nem benne állna mint a beépített esetén akkor nincs pára. Ez a piaci rés.
Sajnos a hang még mindig gyalázatos! Ha már a minőségről beszélünk... Na, de hagyjuk is...
Egy dolog zavar, amihez én viszont szinte mindenképp ragaszkodnék. Nem látok sarokszelepet, legalábbis bontás nélkül elérhetőt biztos nem. Pedig, ha valami hiba van, valamit javítani kell, akkor nagyon hasznos. Mégis csak, ne az egész házban kelljen elzárni a vizet.
Tartályon belül van, gyárilag benne van
@@rammsteinvalo kösz az infot.
@@rammsteinvalo ha ereszt a tartály égnek-világnak, akkor Marikanéni a húspúltból hogy zárja el? Majd folyik egész hétvégén még jön egy szaki?
@@kamarton sajnos pont a hagyományos sarokszeleppel vannak problémák ,mert egy idő után használhatatlanok(nem lehet elzárni). A másik gyenge pont a tartályon kívüli flexi cső ami eldurran vagy csak simán folyik. A beépítetteknél még nem találkoztunk ilyenekkel , pedig ott nem sok vízkár keletkezik (csak víz és csatorna díj plusz). Marika néni meg eldönti melyik a nagyobb kár ,hogy elfolyik a víz vagy grátiszként még el is áztat mindent?
@@bertalanilles8495 vannak a sarok szelepen kívül más megoldások is, pl. golyós szelep a falba építve egy szerelőnyílás mögé - ha már beépítési mánia van. Lehet hogy soha nem lesz baj, de ha van akkor igenis legyen elzárható bárki számára. Amúgy én még sarokszelepet se láttam tönkremenni...
Lakást, házat a jövőnek készitünk, nem a multnak. Befalazott wc tartaly. Minden része szerelhető. Én most raktam egy 5. Emeleti keco wc-jébe, 8 cm vastagsagu fért be.
15 év múlva is cserélhető? Ha valamiből nem kerül eladásra elegendő vagy csak az új termékcsaládot vegyed a mottó, akkor a kapitalizmusban lesheted a pótalkatrészeket...
@@kamarton Geberithez biztossan lessz !
Én csak egy Geberit bowdenes kádlefolyóhoz kértem dugót és forgatógombot! És 15 év múlva is volt!
Sőt még aranyozott is lett volna 80 000-ért! :)
@@kamarton a 30 èves Hansgrohe csaphoz,ès a 25 èves Grohe tartályhoz is a mai napig rendelhető alkatrèsz,csak szólok...😉
Negativ...mindig gond van vele ..latszat luxus...Maga a szerkezet is gaz...De aki akarja hat lelke ra...Nem minden ujitas jo sot. Miert kovetnenk mindig a nyugat divatjat? Mert ez a trend? TOBBEK LESZUNK VAGY JOBBAN HENCEGUNK ...BULSHIT ..Az egyszerut nem lhet elrontani..Jok a videok csak nem mindennel lehet egyeterteni ..
Ez a bullshit amit te írsz. Használj pottyantóst az a legegyszerűbb....
Normális minőségű berendezést kell venni, nekem hiba nélkül 22 illetve 14 éve működik. Nem azért vettem mert nyugati mintát követek, hanem azért, mert fel lehet alatta és körülötte mosni...
@@petervalyi9502 Akkor pont olyan mint a hagyományos tartályos megoldás ami alatt és körül fel lehet mosni :)
@@steve_video ès nyilván pont olyan esztètikus is...ja,nem...😉😉
A felső csavarok mekkora terhelést kapnak? Ytonggal felfalazott vak-ajtóba vajon ha berakok egy ilyen tartályt, akkor kiszakad falastól ha raülök?:)
Az attól függ, hogyan falazták be!
@@SzakiEllenor nincs bekötve természetesen
Kizárólag Dömötör! Faék egyszerűségű és mindene cserélhető és olcsó. Teljesen feleslegesek szerintem a Geberit szerű csodák. Ha kicsi az alapterület, még helyet is vesz el.
Én a külső tartályosra szavazok. HA azzal gond van könnyű javítani. A beépítettnél meg szét kell verni a fürdőszobát egy javításhoz. És találok-e olyan csempét színárnyalatot a javításhoz vagy lehet az egész fürdőszobát felújítani?
Minden alkatrésze cserélhető a nyomólapot leszerelve. Nem kell csempét bontani a javításához.
nem kell csempét bontani.
Alternatív variáció. A WC mögé kell tervezni a kamrát. Zavar valakit, hogy a polcok mögött látható a tartály?
4.35...lehet javítani....🤔
Nem....☝️
Hanem kötelező... 🤦♂️🤷♂️
Kérdés, hányszor kell javítani a tartályt? Mert ha 10 évente egyszer, abba pont belefér egy felújítás.
csak a geberit
Szép, kulturált néha javíthatatlan és bontani kell.
Eddig kb. 500at szereltem be, de még nem kellett bontani egyet sem, mégcsak nemis hallottam olyanról ,hogy valakinek kellett volna.
@@trstice17 így igaz!
óóó, lemaradt a videó vége :( pont ez a rlsz lett volna érdekes számomra, hogy hogy vannak rákötve a csövek :(
ALCA befalazott tartály 3 hónap után meghibásodott. Nem áll el a víz, folyik folyamatosan. Lehet hogy garanciálisan megjavítják, de egy "normális" tartályt én is megszerelek, ehhez meg nőgyógyászt kell hívni. Az ellenségemnek ajánlom csak, ipari hulladék.
Ritkán de lehet hiba a szerkezettel, de a valoszinübb hogy rosszúl lett beállítva a nyomó rúd és az akadt fel, sok ilyennel találkozam. Mi a megoldál? Nyomólap levesz nyomórúd kivesz, méretre vág (vagy töröd mert direkt törhetőre van gyártva) aztán vissza minden és 10 évig hozzá sem kell nyúlni. A szelep általában inkább elkoszolodik mert a rendszert nem mosták ki és türmelék van benne. 😉
Bocsánat de hol a vége?
Bevallalosaknak mazochistaknak tokeletes a beepitett. Van eleg dolog ami elromolhat igy is minek tetezni meg ezzel. Nekem tokeletes a kulon tartalyos azt hazilag en laikus is tudom tisztitani javitani ha kell es nem serul semmilyen csempe. Ez persze csak sajat velemeny de ertekelem a videot hogy ravilagit a beepitett elonyere.
Majdnem egyszerűbben javítható a beépített tartály, mint a külső, kicsi túlzással
laikusként kb. mindent cseréltem már beépitettben.
Nem kell létrázni, mert elérhető magasságban van a szerelőnyílás.
Éppen ezt akartam én is mondani.
@@tiborborsi3856 majdnem
Hát a vége? ...
Viega, Geberit, előírás szerű beépítés, és nem lesz vele gond. Kerülendő a mindenféle olcsó utánzat. Sajnos itt valóban érvényesül az olcsó húsnak híg a leve szólás.
A beepitettet napokig szerelte egy csaladtagom. Faraszto es nehez cserelni az alkatreszeket.
A kulsotartalyt meg en megszerelem. Csukott szemmel is.
A beépített könnyen szerelhető,szervízelhető.A Geberit nyilván drága,de jó.Dupla sor gipszkarton elég hozzá,nem kell eléfalazni.Mondjuk a külső tartályosnál is érdemes Geberitet rakni,a Dömötör,stb kat. inkább hagyjuk.Mint mindennél,itt is igaz hogy a gépész,gipszkarton,burkoló munkát is csak szaki csinálja,és nem lesz gond.
Egyik házunkban geberit van a másikban dömötör, mindkettő pont ugyanazt tudja ugyanúgy csak a geberitért kétszer annyit fizettem.
@@steve_video ha veszel a csèsze mellè egy 15 literes vödröt,az a legolcsóbb...
arról nem is beszélve H be betonozták a lábát és tőből ki fog rohadni 😊 nem H maga a gipszkarton profilba állítottak volna bele az állványt és betonozás előtt egy 20-30 cm gipszkarton csíkot felraktam volna akkor a lába nem érintkezik a betonnal
A vas a betonban nem rohad... A vasbeton szerkezetek sem mennek tönkre, pedig nem galvanizált a felületük
a beton felszíne felett fog rohadni tőbe
@@azgalorss3741 akkor az azért rohad, mert párás a környezet. Az pedig valamilyen hibát sejtet
@@tiborborsi3856 Még ha párás is a környezet, akkor sem fog elrohadni, egyhamar biztos nem. Festett a vasalat. Víz nem éri, illetve ha igen, az már régen rossz. Egyébként meg szellőztetni kell a WC-t is, és no pára no para.
@@tiborborsi3856 a vas a betonban nem rohad? A vasbeton nem megy tönkre? Keress ra: florida condo 2021
Beépítettet soha! A csésze és a fémállvány között van a gipszkarton, amely idővel engedni fog. Ha gyári hibás és cserélni kell, akkor bontás, nálunk két darab műanyag ajtó van pluszként, a jobb hozzáférés miatt. Amit a videó is mutat 4:46-nál, nincsen elzáró csap! Amennyiben folyik a víz, nem lehet elzárni! Nagyon sok vízszerelő így csinálja, nálam a fali korongnál csap van és utána flexi cső.
Ez nem igaz, a tartályban beépített elzáró van, amire a videóban a falikorong van rögzítve. Ott mindegyik tartály bejövő vizét el lehet zárni. Az, hogy a burkoló-kőműves trehányul végzi a munkáját, az nem a tartály gyártó hibája. Be kell tartani a szerelési előírásokat, és akkor nem lehet gond vele. Számtalan tartályt telepítettem már, és sosem volt velük gond. Nyilván vannak hitvány másolatok is, de ha az előttem szólókhoz hasonlóan a Geberit, Grohe vagy Viega állvány van beépítve, akkor az minden túlzás nélkül húszon évig hibátlanul működni fog.
@@tdizsolt Kedves Zsolt! Nem vitát akarok nyitni, de nálam Geberit van. Szereléskor az állítólagos 8.8-as csavart kézzel téptem el, csere valódi 8.8-ra. A tartályban lévő úszó általi vízelzárás az nem csap, ha ez hibásodik meg, akkor vanb a gond! Egyébként remélem, hogy valóban nem lesz gond vele 20 évig, mert mostanában nem szeretnék fürdőfelújítást...
@@kulcsarcsongor5892 én sem szeretnék vizatkozni. Kell benne lennie fizikai elzárónak. Amit Ön említ, az az öblítőszelep. Arra megy rá a gyári flexi cső, aminek a másik vége egy elzáróhoz kell(ene) caatlakoznia,ami lehet egy lapos csavarhúzós kivitelű elzáró, de lehet a sarokszelepekhez hasonló fejjel rendelkező elzáró is (kék színű szokott lenni, de tipusfüggő). Sajnos képet nem tudok ide beilleszteni, de ha rákeres úgy, mint "Geberit UP tartályhoz sarokszelep", akkor az általam említett elzárót kell, hogy lássa. A 8.8-as csavart illetően nem tudok nyilatkozni, én még egyet sem szakítottam el a gyári csomagban lévő csavarokból,de nem kétlem, hogy előfordulhat.
@@tdizsolt na igen és utàna is kompletten fel lehet ujjitani mert pl a Grberitre 30 év tartozékellàtàsi garanciàt vàllalnak, szerintem aki nem beépitöset vàlaszt az nem halad a korral, ez pont ugyanolyan, hogy a régi hàzaknàl a csöveket làthatò helyen vitték el ma meg màr senki nem akarja nézegetni az uj hàzàban
Nem jó a beépített tartájnál, hogy középen mögötted van a gombja. WC-zés közben fel kell állnod ha picit öblíteni akarsz? Baromság.
A kinti tartálynak oldalt van a leengedője így ülve is eléred!
Kicsit oldalra dőlsz és megnyomod könyékkel vagy kézzel. Bár valószínű a vállad fölött is hátra tudsz nyúlni.
Hát nekem a 40 évem alatt még sosem jutott eszembe magam alatt lehúzni a wct.....
@@antaltamasi9944 Megfűszerezted a napom, még a könnyeim is potyogtak a kommentedet olvasva...🤣🤣🤣😂😂😂👍👍👍
@@attilaballa541 enyém az öröm😁😎
@@antaltamasi9944 Ott ülsz felette. Grat!
Ezért van ilyen sok betegségben szenvedő ember.
2022-ben nem kérdés a falsík alatti szerelés. Felejtsétek már el a Dömötör tartályt! Ciki!
Lehet ciki, viszont praktikus a mai napig. Van akinél ez divat kérdése és van akinél nem.
@@kamarton mennyivel praktikusabb mint egy falsík alatti tartály?
@@zoltankovacs2167 szerelhetőség, ha kell bármikor ujracsövezed, kicseréled, lecseréled, kitisztítod... Nem vélelen van az iparban is mindig külső szerelés, nem szép de mindig hozzáférhető és látható a probléma.
@@kamarton ezeket a tartályokat min. 30 évre gyártják, semmit nem lehet szerelni, semmit nem kell cserélni a hátoldalán. 30 évente pedig sanszos, hogy felújítod a lakásodat. Úgyhogy értelmetlen, több kárt okozol azzal, hogy nyitott a hátulja.
@@zoltankovacs2167 nem csak a tartályról van szó, hanem pl. a szintén beépített csőről is, mert az 5 rétegű cső garantáltan nem fog 30 évig poblémamemtes lenni... A Dömötör tartályom műanyag vacak, de problémamentes már 10 éve, a fejem felett nem foglal helyet, de lennt 10 cm-t már hiányolnék...