Hydroizolacja płyty fundamentowej - rodzaje hydroizolacji. Zobacz jaką i kiedy zastosować.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 дек 2024

Комментарии • 47

  • @ukaszchlebicki1915
    @ukaszchlebicki1915 3 года назад +2

    Konkret wiedza. Extra

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад +1

      Dzięki. Cieszę się, że materiał się podoba:)

    • @ukaszchlebicki1915
      @ukaszchlebicki1915 3 года назад

      @@GrupaStruktura konkret. Na swoich inwestycjach tylko płyty fundamentowe robię. Pozdrawiam deweloper że Śląska.

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад

      A Lubliniec koło Częstochowy też jest w Twoim zasiegu?

    • @ukaszchlebicki1915
      @ukaszchlebicki1915 3 года назад +1

      @@GrupaStruktura ja bardziej na południe. Okolice Rybnika.

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад +1

      A to inne strony ;)

  • @glenmorangie684
    @glenmorangie684 2 года назад +2

    Beton Wodoszczelny jest szczelny od rysy do rysy. Inwestor rzadko ma możliwość sprawdzenia jak beton był pielęgnowany. Najskuteczniejsza metoda wydaje się izolacja mineralna. Bentonit lub papą jest szczelna dopóty nie pęknie lub nie zostanie uszkodzony mechanicznie. Wtedy od środka nic nie da się zrobić. U mnie robili Hydrostop.

  • @janwicher7837
    @janwicher7837 3 года назад +3

    polimocznik - i wszystko jasne :)

  • @longmanpopbartosz5661
    @longmanpopbartosz5661 Год назад

    A jeszcze pytanie jak wogole ułożyć taka hydroizolacje o której tym mówisz jak to zagrzewać jakim materiałem , warto by było to wyjaśnić bo papier przyjmie wszystko a rzeczywistość zweryfikuje .

  • @bartoszbuat3211
    @bartoszbuat3211 2 года назад +3

    Takie pytanko, w którymś numerze Inżyniera Budownictwa był artykuł Pana Macieja Rokiela o hydroizolacji fundamentów i zaciekawiło mnie tam kilka kwestii, może jako człowiek z branży byłby Pan w stanie mi rozjaśnić. Autor uważa, że warstwa folii budowlanej PE o grubości 0,5mm nie może być uważana za hydroizolację - szczerze to w internetach wszędzie wsadzają folie i nazywają to hydroizolacją.
    Drugie używanie chudego betonu jako warstwa podkładowa pod hydroizolację też błąd- cóż tego też jest wszędzie pełno.
    Ostatnie rzecz która mnie zainteresowała to widzę, że w Polsce raczej powszechnie używa się izolacje bitumiczną do izolacji ścian fundamentowych, a dlaczego nie użyć szlamów mineralnych? Masa KMB jest w czymś lepsza?
    Do tego nie widziałem nigdzie projektu gdzie jako hydroizolację od spodu płyty fundamentowej ktoś by użył bentonitu, a materiał wydaje się bardzo ciekawy.
    Dzięki wielkie za wszystkie Pana filmy!

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  2 года назад

      Folia PE oczywiście, że nie stanowi hydroizolacji... przecież ją można przebić w każdym monecie.. zakłady.. to nie zadziała.
      Chudy beton jako podkład pod hydroizolacje? Ale o jakich przypadkach piszesz? Pod ławami? Pod płytą? Są różnice.
      Co do innych materiałów , np. bentonit zobacz ceny.. Hydroizolacja jest bardzo drogą i każdy szuka najtańszego sposobu. Poza tym hydroizolacje należy dostosować do warunków gruntowych - one nie zawsze są złe:) Poza tym pamiętajmy, że materiały budowlane (oczywiście nie wszystkie) w wodzie czują się dobrze:) Źle jest jak są czasowo w stanie nasączonym a czasowo suche.. oraz oczywiście poddawane innym czynnikom. Ważne jest zatem dobrać hydroizolacje do panujących warunków.

    • @bartoszbuat3211
      @bartoszbuat3211 2 года назад

      Dzięki za odpowiedź:) z tym chudym betonem, autor artykułu, który przytoczyłem, wspominał w kontekście płyty fundamentowej. Z tego co widziałem na jego schematach to nie zakładał hydroizolacji pod ławami fundamentowymi, rozumiem że nie jest to konieczne.
      A tak z innej beczki też w temacie płyty, przy termoizolacji warstwą szkła piankowego ok. 40 cm po zawibrowaniu, na schematach dostawców tego materiału widać że na to nie stosują już hydroizolacji. Oczywiście, wiem że wszystko zależy od warunków gruntowych ale oni twierdzą, że taka warstwa szkła już robi za hydroizolację. Jak coś tak porowatego może być hydroizolacją, drenażem mogę się zgodzić. Wiem, że szkło nie podciąga wilgoci. Pomijając przypadek fatalnych warunków gruntowych, czy sama para z gruntu wędrująca między ziarnami stanowi jakieś zagrożenie dla budowli? Bo szczerze nigdzie nie mogę znaleźć wytłumaczenia do jakiego poziomu i w jakich warunkach woda\wilgoć jest niepożądana na zewnętrznej stronie fundamentu.

  • @Marcin-zn9ow
    @Marcin-zn9ow 3 года назад +1

    Dzięki za te informacje. Xps stanowi izolacje przeciw wilgociową na bokach?

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад +1

      Na pewno coś zabezpiecza e to nie jest izolacja przeciwwilgociowa tylko termiczną.

  • @maxdobry
    @maxdobry Год назад

    35 cm to minimum wysokosci dla plyty z betonu wodoszczelnego ? gdzie takie wytyczne mozna znalezc? bede bardzo wdzieczny za linka 🙂

  • @dawidlunski9384
    @dawidlunski9384 5 месяцев назад

    witam .Mam pytanie.Budowalem dom 2019..Budzet pozwal wiec poczatek mojej posadzki wyglądał nastepujaco,jesli chodzi o termoizolację.Bo dokladnym zasypanou fundamentow , polozylem folie na piasek, nastepnie ulozylem bardzo dokladnie 3cm xps, i nadyepnie dalem folie .Kolejny etap do zaanie chydym betonem.Kolejne to wiadomo , papa na chudziak i termoizolacja ..Moje pytanie dotyczy tej pietwszej slrawy czyli folia i xps ktore dalem przed zalaniem chudego..Co myslisz o takim rozwiazaniu krsli chodzi o termoizolację, i tzw wstepna hydroizolacje ??
    Dodam tylko , ze pionowa hydroizolacja yo polaczenie szlamu i masy 2k, mimo ,ze wszedzie piaski.. Pozdrawiam

  • @robski5913
    @robski5913 3 года назад +1

    Mam fundament monolityczny zawibrowany właśnie to rozszalowuje. Grunt piaski ale na 2 metrach jest glina więc woda po dużych opadach może stać w okolicach wysokości lawy. Opłaca mi się wogole stosować hydroizolacje pionową ? Pozioma 2x papa

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад

      Trzeba dac pionową.

    • @robski5913
      @robski5913 3 года назад +1

      @@GrupaStruktura A jeżeli nie dam ? Co może się stać

    • @robski5913
      @robski5913 3 года назад +1

      @@GrupaStruktura w projekcie miałem dysperbit x3 to nic nie da zejdzie wiele ludzi tak zrobiło i domy stoja

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад +1

      Dysperbit jest izolacja przeciwwilgociowa nie przeciwwodna. Każdy buduje dla siebie i decyduje co robi ;) ja bym dał;)

  • @Ravenwlkp
    @Ravenwlkp 2 года назад +1

    Mam wysoko wody gruntowe, dom na płycie fundamentowej w szalunku traconym z XPS. Hydroizolacji nie ma, bo przecież folia to nie hydroizolacja. Po styczniowych i lutowych nawałnicach narożniki płyty zrobiły się mokre. Wg projektu hydroizolacją ma być papa termozgrzewalna od środka domu. W jaki sposób mam to zabezpieczyć od zewnątrz? Wrzucenie papy do środka nadal nie rozwiązuje tematu penetracji płyty przez wodę. Opcje jakie znalazłem w sieci to masa KMB na ścianę do wysokości cokołu oraz na burty z XPS. Inna opcja, którą mi zaproponowano to masa Botament RD2. Ta opcja już jest droga i nie wiem czy rzeczywiście załatwi sprawę. Będzie robiony również drenaż opaskowy.

    • @Grzesiek010
      @Grzesiek010 2 года назад

      No to masz grubo spartolone. Z tego co jest napisane to nie masz hydroizolacji poziomej pod płytą, izolacja od wewnątrz to pudrowanie trupa

  • @pawe336
    @pawe336 3 года назад +1

    Hej. Miałbym pytanie do Ciebie. Mogę sie odezwać na PW?

  • @kacperss4737
    @kacperss4737 3 года назад +1

    pytanko chce zaizolować ścianę fundamentową od środka tylko ze mam problem bo dom jest obniżony I tą ścianą fundamentową widać i na niej ma być tynk cw jaki produkt by był najlepszy na tego typu problem?

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад

      Rysunek.. on wyjaśni o co Ci chodzi.

    • @kacperss4737
      @kacperss4737 3 года назад +1

      @@GrupaStruktura zapytam inaczej ścianę fundamentową mam pokryć tynkiem cementowo wapiennym ale wcześniej muszę nanieść izolacje wodną na tę ścianę w projekcie nie pisze nic o tym tylko ze ma byc izolacja a boję się że zaizoluje czymś nieodpowiednim i później tynk odpadnie albo coś w tym stylu

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад

      Tylko nie rozumiem jak to jest skonstruowane.. tam gdzie tynk to nie ma izolacji od wewnątrz.. coś mi nie pasuje..

    • @kacperss4737
      @kacperss4737 3 года назад

      @@GrupaStruktura zalane są ławy fundamentowe, ściany fundamentowe też są i ściana fundamentowa garażowa bo zasypce i chudziaku będzie nadal widoczna ,pisze w projekcie że ma tam być tynk cw i izolacja wodna a jaka to już nie pisze ani nazwy kompletnie nic.....

    • @rafasitnik2113
      @rafasitnik2113 3 года назад

      @@kacperss4737 Z tego co rozumiem chcesz polozyć na scianę hydroizolację a potem tynk, w takim wykonaniu hydroizolację odparzy i tynk odpadnie,
      sciana musi byc odizolowana od fundamentu i to jest izolacja wodna w twoim wypadku, z zewnatrz masz hydroizolację wodna na scianie, a w srodku masz juz sucha scian,
      no chyba ze niemasz odizolowanej sciany od fundamentu ktory jest w ziemi wtedy trzeba zastosowac nawierty i wpuscic iniekcję,
      hydroizolacja ma trwalosc w zaleznosci od systemu ok 10 lat... slaba lekka hydro 2 lata...

  • @pawetrzcinski6392
    @pawetrzcinski6392 3 года назад +1

    👍

  • @longmanpopbartosz5661
    @longmanpopbartosz5661 Год назад +1

    Szczerze mówiąc żadna firma nie robi hydroizolacji o której jest w filmie,bynajmniej w tej z która współpracuje jak również wysyłając zapytania do 5 innych firm. Żadnej hydroizolacji nie daje się tak naprawdę pod płyta, taka jest prawda. Podbudowa, styropian xps , folia 2x beton i tyle takie standardowe warstwy…. Chcąc zrobić hydroizolacje tak jak mówisz w filmie to koszt płyty sięgał był 700-1000zl za metr coś koło tego.

  • @marcinbaazy1692
    @marcinbaazy1692 10 месяцев назад

    Hej, dzięki za film, mam pytanie:
    Planuję wykonanie płyty fundamentowej, warstwy od dołu -
    - chudziak b8/10 5-10cm
    - hydroizolacja pozioma: najpewniej zwykły dysperbit bo grunt to piasek, ale jeśli po badaniu gruntu okaże się, że potrzebuję czegoś lepszego to pewnie pójdzie papa lub masa kmb
    - XPS 10cm
    - folia budowlana
    - 30cm betonu
    - pod ścianami folia lub papa
    Zastanawiam się jak rozwiązać problem z izolacją pionowa? Jeśli na chudziaku będę miał papę (lub dysperbit) to jak to 'rozciągnąć' na bok XPS'a? Wiem ze połączenia pion-poziom muszą być wzmocnione, ale czym?

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  10 месяцев назад +1

      Dysperbit to nie izolacja
      Jak już robisz tego chudziaka to zrób papę.

  • @Marcin-zn9ow
    @Marcin-zn9ow 3 года назад +1

    Wymieniłem grunt na 2 metry, dałem 10 cm xps na to 2x folia, płyta fundamentowa 30 cm z betonu W8 na to folia styro i jastrychu. Brak foli na bokach płyty. Woda na głębokości 2 m ppt. Będzie dobrze?

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад

      Pewnie będzie;)

    • @Marcin-zn9ow
      @Marcin-zn9ow 3 года назад +1

      @@GrupaStruktura co ma nie być😆

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад +1

      Zatem będzie;)

    • @dawidczapla1789
      @dawidczapla1789 3 года назад +1

      Hej, pospółka poszła na wymianę gruntu? Ile m3 musiałeś materiału użyć i jaka cena? Mnie czeka wymiana 1m😦

    • @Marcin-zn9ow
      @Marcin-zn9ow 3 года назад

      @@dawidczapla1789 wymieniałem około 2 m na piach zagęszczany. Miałem blisko kopalnie więc koszt nie był duży. Dlaczego musisz wymieniać? Masz opinie geotechniczna?

  • @rafasitnik2113
    @rafasitnik2113 3 года назад +1

    tyle osób stawia domy a film ma niecałe 2 tysiace wyświetleń hym... :)

    • @GrupaStruktura
      @GrupaStruktura  3 года назад

      Cóż poradzić ;)

    • @RafaSitnik
      @RafaSitnik 3 года назад

      @@GrupaStruktura wiedza nie jest potrzebna do stawiania domów, jak widać. Można stawiać na hura. Poza tym trzeba zaufać fachowcą oni wszystko wiedzą i na pewno wykonają wszystko prawidłowo i starannie ;)
      Pozdrawiam ;)