Kiedy (wtórna) izolacja pozioma z kremu nie jest potrzebna?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Analiza 1 zdjęcia #023
    Kiedy wykonane wtórnej izolacji z kremu iniekcyjnego nie jest potrzebne?
    Omawiam ciekawy przypadek, bo dzięki niemu każdy będzie się mógł się porównać i ustalić czego mu brakuje.
    A jeśli brakuje, to aplikacja kremu iniekcyjnego okaże się konieczna.
    inblock.com.pl...
    Polecam też kurs wideo, w którym omawiam przyczyny wilgotnych tynków ścian fundamentowych:
    inblock.com.pl...

Комментарии • 7

  • @gorniczy2591
    @gorniczy2591 2 года назад +2

    Witam. Rozumiem że papę należy uciąć równo z bloczkiem aby wykonana faseta nie była bezpośrednio na "papie" ? Jestem na etapie fundamentów i zastanawiam się nad izolacja i widziałem już mnóstwo różnych wersji izolacji i ile fachowców tyle szkół. Czym w takim razie zabezpieczyć odpowiednio łączenie między ława fundamentów ( beton w8 ) a bloczkiem betonowym ?

    • @Inblock_izolacje
      @Inblock_izolacje  2 года назад +1

      Wystający kawałek papy usunąć. fasetę wykonuje się w ten sposób, że podkuwa się taki wpust w ławie i bloczku aby to w nim zakotwiczyć fasetę. Każdy producent chemii budowlanej ma swoje materiały do wykonania fasety. Na fasecie należy w kolejnym kroku zaaplikować 2-3 warstwy materiału do izolacji pionowej. Każda warstwa materiału pionowego nakładana w innym kierunku aby uniknąć nakładania się "dziur" w tym samym miejscu.
      Proszę sobie obejrzeć mój krótki film o tym, jak woda przepływa pod bloczkiem betonowym właśnie wzdłuż takiej papy (albo folii) bo nie było tam fasety i nie została ta papa (folia) usunięta.

    • @gorniczy2591
      @gorniczy2591 2 года назад +1

      @@Inblock_izolacje Dziękuję za odpowiedź na pewno obejrzę. O tym "wpuscie" na fasete jeszcze nie słyszałem więc wiedza do uzupełnienia dla mnie :) fasete również powinno się wykonywać z "mas" a nie zapraw chyba ? Intryguje mnie jeszcze tylko jedno bo na tych wszystkich schematach u Pana izolacja pionowa sięga aż po dół ławy fundamentowej - mam wylane fundamenty (wkop bez szalunków) i zastanawiam się nad podkopaniem wewnątrz i zewnątrz i wykonanie na niej izolacji tylko kwestia czy jest taka potrzeba skoro to beton w8 ? Chodzi mi o to czy moja izolacja powinna się zakończyć na facecie czy powinna sięgnąć głębiej. Dziękuję za informację z góry

    • @Inblock_izolacje
      @Inblock_izolacje  2 года назад

      Film o którym mówię jest już polecany w karcie końcowej tego filmu, ustawiłem go właśnie. Izolację pionową nałożył bym co najmniej na poziomą powierzchnię ławy (poszerzenie względem ściany). Im jej więcej, tym dłuższa droga dla wody dla ewentualnego opłynięcia izolacji.
      Tak więc w podsumowaniu: aplikacja fasety z zakotwieniem we wpuście, aplikacja izolacji pionowej od co najmniej poziomej powierzchni ławy, po fasecie w górę na ścianę. Na ścianie przed aplikacją izolacji jakieś wyrównanie powierzchni, aby izolacja nakładana była na w miarę gładką powierzchnię. Sprzyja to ciągłości izolacji i jej szczelności.

    • @gorniczy2591
      @gorniczy2591 2 года назад

      Dziękuję na pewno obejrzę tylko muszę na komputerze bo jest głos bardzo cicho podłożony ;) poleci Pan jakieś sprawdzone produkty na wykonanie ciężkiej izolacji czy głównie chodzi o fakt żeby produkt był dwuskładnikowy?

  • @adder421
    @adder421 Год назад +1

    Witam a co dać w takim przypadku pomiędzy ścianę fundamentową a nośną? Pomiędzy ławę fundamentową a ścianę fundamentową z pustaków szalunkowych(zalane betonem c25/30 w8) dałem około 3-4 mm altas woder S. Na zewnątrz izolacja ściany typu średniego Ultrament Isolastik a od wewnątrz dysperbit. Buduję sam i papa jakoś do mnie nie przemawia chciałbym mieć ścianę fundamentową i nośną połączoną "na stałe" a nie poprzez papę.

    • @Inblock_izolacje
      @Inblock_izolacje  Год назад +1

      Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem pytanie. Chodzi o pionowy styk pomiędzy ścianami? Najlepiej by było, gdybym na maila dostał rysunek (nawet odręczny) i kilka zdjęć z różnych kadrów.
      Do tej izolacji poziomej z Atlas potrzeba koniecznie zrobić fasetę na styku bloczka i ławy. Bo jeśli nie, to woda popłynie pod bloczkiem wzdłuż tej izolacji poziomej. I zacznie się nasączenie pustaków.
      Nie jestem fanem pustaków szalunkowych. Taki mur nie jest jednorodny - pustak sobie, a betonowe wypełnienie sobie. Jakość wbudowanego betonu wypełnienia pozostawia zwykle wiele do życzenia. Na samym dole - a więc tam gdzie styk ławy i najniższego pustaka zwykle są po prostu dziury, bo beton tam nie dopływa i nie jest dostatecznie zagęszczony. Sam pustak jest dość porwany, więc gdy izolacja pionowa gdzieś zawiedzie, to zaczyna chłonąć wodę. I w tej sytuacji beton W8 we wnętrzu nie specjalnie ma znaczenie. I skąd pomysł, żeby izolacje pionową od wewnętrznej strony robić czymś tańszym niż ta od zewnątrz? Przecież jak się podniesie poziom wody gruntowej to woda wpłynie pomiędzy ściany fundamentowe również pod budynkiem. Proszę zerknąć na ten mój artykuł: inblock.com.pl/blog/zawilgocony-mur-z-bloczka-betonowego/
      I zapraszam na konsultacje, bo możliwe że na tych zdjęciach zobaczę coś jeszcze. Na etapie budowy najtaniej i najszybciej można coś wyłapać i poprawić. A po wprowadzeniu rozwalać posadzki żeby odkopać w środku domu? Nikt tego nie zrobi a wilgoć będzie włazić.
      inblock.com.pl/blog/konsultacje-online-telefoniczne-lub-na-obiekcie/