Краще кататься на умовній «Україні», чим мріять про умовний «вєлік як у Ляпоти» і сидіти вдома, на дивані. Стикнувся с тим, шо почав мріять про велопокатухи, і на цьому все. Лайк і підписка, це все, що я робив.😂 Потім сів на свій старенький вєлік, і поїхав не одразу 200 - 230 км за день, а почав з 10-15. І кайфую. Разом з дітьми катнули вже більше 70 км на «вєліках, які є», і отримали купу задоволення. Звісно ж у мене нема вєлосумок, але і стара дорожня сумка прив’язана скотчем, також виконує свої задачі. Так шо просто катайте на чому є, і мрійте про шось «крутіше».
Повністю згоден. Почав дивиться Саню у 2017. Потім почав їздити по селам Київської області на своїй першій мтбшній меріді. З другом наїздили тоді десь 300+ км за літо. Зараз живу закордоном уже 4 роки і катаю тут на мтб за $200 і кайфую. За весь час тільки змазую цепок, та міняв колеса та тормозні колодки, бо попав на капот одного разу😅 Зараз наїздив вже 3000+ км за 4 роки, враховуючи що катаю не щодня і тільки по місту для задоволення
И не говорите, живу в Чернигове, купил недавно велосипед для поездок по городу, хочется куда-то просто поехать на природу и тд, но сперва задумываешься, а безопасно ли это...
Катав на мтб п’ять років, на днях продав коня, влаштовував але давно хотів спробувати гревл, завтра їду забирати посилку був і буде cannon…) дякую хлопці за контент!
Мне кажется каждый год у Саши выходит подобное видео и каждый год мнение меняется максимально, помню подобное видео о туринге, помню о том, что 4 или 5 велосипедов оптимально и тд.. Это не упрёк, просто классно смотреть, как меняется мнение человека кардинально от года в год!
@@maxym777 за вашою логікою, турінг і шоссер також близнюки - бо в них два колеса схожої розмірності))) . Турінг зазвичай важать більше 14-ти кг, а гревели 8-9кг. Відповідно цілі абсолютно різні.
@@securesystems7882 8-9 тільки в тому випадку якщо із карбону, а коли з хромолюбдену також в районі 13 як і турінги, вага залежить від ціни, а шосер взагалі не подібний тому що інша геометрія і немає бонок.
@@maxym777 Беремо до прикладу середнього рівня хромолівий гревел: author ronin sl - ціна ~1800€, вага 9.8кг. Турінг в таку ж ціну буде важити не менше ніж 14кг і з кардинально іншим обвісом. Якщо ж взяти турінг і гревел за 5000€, то гравійник важитиме в районі 8кг і з ланцюговою передачею, а турінг тих самих 14-15кг але вже з ремінною широкодіапазонною планетаркою, яка має гірший кпд, але кращу надійність і простоту в щоденному обслуговуванні.
Шляхом проб/помилок через МТБ та гібриди (були колись такі байки) я дійшов до своєї оптимальної конфігурації: ендуранс-шосер на 105 із 25-ми колесами + гравійник на GRX із 40-ми колесами. Закривають всі мої потреби із всіх бажаних типів катання навколо Варшави та у відпустках до інших місцин/країн. Теоретично, можна було б з часом взагалі лишити гарний карбоновий гравійник та мати другий вілсет для чисто шосейних виправок, але... Все ж таки є різниця в геометрії та системах перемикання. Але, наразі, не бачу потреби взагалі щось змінювати. Легесенький, тихесенький, фітований шосік юзаю як фітнесзнаряддя та в міжсезонні на станку, а гравійничок - для покатеньок для душі: до міста, до лісу, просто розвіятся, не думаючи про те, що там під колесами. А от син, який суттєво легший за мене та більше оріентований на комютинг, сіті-байкінг та рідкі шосейні заїзди, через ті самі МТВ та гібрид прийшов до единого шосейного варіанту - гасає геть усюди на карбоновому єндюранс-шосіку із колами 28 мм TLR і щасливий, що той слон. Отже, все залежить від мети та можливостей. Але з тезою, що шосейний ровер - не має бути першим, згоден. Якщо ви не йдете із дитинства до секції велоспорту, то усвідомити, що шосер вам потрібен, треба пройшовши більш універсальні типи. Своїм друзям завжди ражду починати із МТБ, або й взагалі спершу запрокатити чи взяти в когось різні велосипеди та порівняти. Більшість одразу кажуть, що майже лежачи їхати на шосері не комфортно, і воно не дивно. А деякі, як я, за майже 10 років та зі зміною Києва на Варшаву таки реалізовують мрію про шосейний велосипед, але й лишають гравійничок чи МТБшечку для релаксу та рекреації. Доречі, іноді і на ашан-байках дядьки континенти пересікають. Головне - катосити якомога більше! ;)
Вітання від Краківського шоссера))) Хоча це не легко але покатушки "аля-гранд тур" на шоссері ....кілометри просто завітають десятками за день. Але ОБАЧНІСТЬ мусист бути на кожному велосипеді! Всім добра
Здається більшість починають з простого бв мтб. І це, мабуть, саме правильне рішення. Звідти вже можна відштовхуватися і щось вибирати. Шосе, гревел чи можливо підвіс.
На самому дешевому (але брендовому) гревелі Nicasio стоять дешеві і важкі (відносно класу велосипеда) обода та не те що б лайтова гума, але навіть на них можна розганятись чи лайтово кататись по асфальту. Надмірного навантаження на сердце новачка не буде. А от навіть на 1000$ МТБшці, дешеві важкі обода та штатний дубовий Ikon робили з асфальтової покатушки пекло - тяжко, не котиться, постійно крутити педалі не виходить. А нагадаю, що новачки у своїй більшості міняти гуму не поспішають. І тоді отримують схожий результат - купив МТБ, а воно не їде, тому закинув в гараж
Додам кілька "ukrainian moments" щодо шосіків 1. Решітки каналізацій. Реально страшно провалитись між решітками, а їх в нас чомусь в 80% ролять якраз отворами паралельно дорозі, а не перпендикулярно. 2. Понижені бордюри. Дуже часто в нас роблять понижені бордюри, закатуючи їх наполовину в асфаоьт. І от такі бордюри дуже оманливі, думаєш "так, бордюк маленький, проблем не буде, залечу". А потім бдищь - і зміїний укус на два колеса. А МТБ-шкою там залітав без проблем. Доречі це стосується і ям на дорогах. 3. Пісок. Якщо бачите пісок, не важливо в яких кількостях, - злізай з шосера і йди пішки. Без варіантів.
@@vadym8713 тому хотілось би замість шоссера городский або гібрид. На шоссері вага лише радует. Не вистачає кріплення багажника. Та мабуть ширшиі колеса.
скольо ездил ниразу никуда не провалился , смотреть же нужно куда едешь , а по песку и на гревеле не очень ехать если это нормальный песок , если так немного притрушено то едится без проблем
Можна купити б/у мтб на 27,5 навіть 26 але потім доведеться міняти і може зіпсувати перше враження, якщо є можливість у друзів спробувати, чи навіть домовитися з кимось на олх що хочеться подивитися вел, тест драйв зробити можливо за невеличку плату, а потім купувати вже
В мтб заморочка з обслуговуванням вилки. Не всі хочуть цим займатися. Дивився регламент рокшокс , кожні 40 годин роботи обслуговувати треба... А кожні 120 велике і дороге т.о.
Але і з Васею теж можна не погодитися. Дивився я те відео. Готовий посперечатися. Мтб - такий же спеціалізований велосипед, як і шосер. Просто що він знаходиться на іншій стороні балансу грунти-асфальт
@@volodymyrvoznyy я хз, я більшість свого життя прожив у Харкові і навіть в нас цей "поребрік" називали все життя бордюром. А "поребрік" чисто русняве слово. А так в любому випадку Ляпоті респект що перейшов на українську, я сам намагаюсь більше писати і розмовляти нею.
Купив собі недорогий гревел рік тому і постійно по місту на ньому їзжу) А мріяв про нього лише тому, що якось у відео Олександр сказав що Гревел ідеально підійде майже для всього) І з цим я згоден, бо це реально дуже зручний ровер) Також є старий Аіст, котрий за 30 років ще робить без питань, возити картоплю в самий раз) . З нього можно навіть зробити сіті байк, встановити той багажник, щоб перевозити якісь речі з пошти) Зараз їзжу на промах, поміняв втулки, недорого, бюджетно, дуже задоволений) Кому цікаво який це вел, Crosser Nord) Якщо грошей небагато, то реально тема) За шосер згоден, що не для всіх це, бо після Макса карбонового шосера що і залишився задоволений) Але ось ця вузька гума…..то реально для новачків буде небезпечно…..
Тут ти попав в точку. У мене перший велосипед був з високою рамою на 27 передач і я з ним намучився, вузьке сідло, тверді гріпси та дискові ненадійні гальма які працювали через раз. Але їздив щодня на роботу та з роботи. Потім через 10 років купив свою мрію - круізер, навіть їздив в Глово по 13 годин на день. Після круізера їздив знову на мтв але з жорсткою вилкою та зрозумів що втомлююсь швидше ніж на крузері. Потім був турист хвз от тут я кайфанув по повній. Шосейний велосипед не зручний як круізер, але легший і швидший від мтв. Висновок найкращий вибір для мене гревел.
Никогда не рассматривал шоссер как свой тип велосипеда, планировал брать гревел, но после переезда в Нидерланды понял, что толстая резина не будет мне другом, и лучше взять endurance-байк (при желании, можно собрать второй сет колёс на 35 мм, для местных потребностей этого должно хватить). А в целом видос клаассный, с аргументами согласен, рекомендовать шоссер как первый велосипед не стал бы даже с хорошей инфраструктурой, сити-байки, гибриды и гревелы для этого подходят гораздо лучше. Чтобы созреть до желания купить шоссер, мне потребовалось почти 5 лет.
Согласен полностью. На шоссер созрел через год активного катания. Выбор пал на эндюренс Specialized Roubaix Carbon - для тренировочных заездов по асфальту (не обязательно хорошему) саме то!
а я просто сел и поехал страдать.. через 2 месяца привык и теперь не вижу себя на другом типе велосипеда, только шоссер.. но иногда всё-таки хочется ради забавы катнуть на мтб
На всьому іншому ти просто будеш виглядати дивно в Нідерландах. Якщо я бачу когось на мтб, це означає тільки що десь неподалік є спеціалізована мтб траса.
Те відчуття коли твоїм єдиним і основним велосипедом є фікс на 23мм колесах з зірками 52х17, без тормозів та з карбоновим сідлом. Навіщо я взагалі дивлюсь це відео🤣? Всерівно лайк, у кожного свої цілі але деколи потрібно просто підказати людині, які мінуси та плюси є у цього чи іншого велосипеду і дати можливість вибрати а не нав’язувати свою думку. Всі ми вчимося на своїх ж помилках.
👍 Тоже думаю о гравийнике часто. На шоссере пол года всего, один уже разбил в дтп. Ямки, песок, гравий меня не останавливает, колеса довольно прочные. Грязевые зазоры исключают любой влажный грунт, это и главный минус. Как повседнев гревел был бы идеален
Перший був "шосік" і був дуже щасливий. Так, падав і дуже сильно, але все влаштовувало. Потім МТБ (на 26'). Більше комфорту, але важче і повільніше. В цілому ок, але хотілося того, що було в попередньому. Довго вибирав собі новий "найнер" і на мою радість придумали гревел🤘Теж довго вибирав, але тепер маю те, що мріяв Це дійсно те, що мені треба. 🚴👍
Лайкос за видос. Саня бажаю здоров'я. В мене мтб. 27,5 колеса. Покри 2.1. пневмо-гідравлічний аморт. Алюміній. Shimano slx. Дуже люблю мій байк та твої відоси.
Я не купував велосипед, мені подарували старенький вел з Європи за 100 евро, рама алюмінієва, на 28х колесах, руль мтб, топталки на промах. Дуже приємний вельчік. Після змазки та регулювання, дуже приємно їде. Перевага низька ціна, не шкода, якщо вкрадуть, хоча я за ним сумуватиму, їде набагато краще, ніж виглядає, порівнював з дорогим найнером на алюмінієвій рамі, дуже схожі по відчуттям, найнер краще на гравії, мій на асфальті.
Все залежить від цілей...Для турингу шоссейник дійсно не дуже ...Але я собі придбав відразу шоссейник Giant Defy на 25 шинах і для моїх цілей -це саме те!
@@Odintsov2009 Ну здесь действительно важно в каких окресностях живет человек...Если яма на яме и ямой покрывается ,то шоссер действительно боль ))) Но так как я лично живу под Киевом и под мои задачи нужен шоссер,то проблем с покупкой как первого я вообще не увидел.
Я впевнений, що самий простий вибір новачка - бюджетний мтб. Покатається і зрозуміє що він хоче. Першим я взяв мтб - конандейл каталіст, а через 2 роки гравійник-турінг - марін нікасіо, дуже щасливий, але катаюся на обох) Гревел я би як перший не рекомендував - доволі дорогий, вузька резина, низька посадка і зазвичай руль-баран, + нема амортизації, що для новачка не завжди добре.
Шосік це топ для міста та для спорту. Якщо є бажання саме легко та швидко пересуватися то шосік це найкращий варіант. А якщо хочеш згадувати про сіті байк з м'яким сідлом та рівною посадкою, то будеш їхати дуже повільно, а про апхіли взагалі мовчу. Сіті байк це для прогулянки парками з сім'єю.
Мрію і збираю на циклокрос, або шоссейник. Все що роблять на гревелі, я можу і на мтб проїхати в рамках 100км. Шосе взагалі ризикована тема, наважуюсь, бо всеодно живемо у час війни, і в любий час призовуть, треба звикати до ризику.
Першим велосипедом звісно повинен бути +/- бюджетний хардтейл (на 29-х колесах бажано) :) А потім вже, якщо багато їздиш по асфальту і рівній дорозі, можна купити гравійник. Для звичайного велосипедиста, котрий не захоплюється якоюсь велодисципліною але любить кататись всюди, ідеальним може бути набір з двох велосипедів: гравійник і підвіс (на 120 мм ходу)
Повністю згідний.Першим велосипедом потрібно брати кантрійний хартейл , а потім якщо подобається вкручувати по асфальту і далеко то вже треба брати гравел чи щось таке
Сравнение в плане машин несколько некорректное - спорткар скорее ближе к разделочному велосипеду/TT или к аэробайкам где посадка может быть некомфортно, резина не антипрокольная и все ради аэро. Эндуранс шоссер или новые обычные шоссеры с резиной до 32мм вполне проходимы, универсальны и удобны для среднего обычного ездока где 90% покрытий асфальт. И кстати ниже подчеркнули про страну - GCN все таки оценивают с точки зрения Великобритании - там достаточно хорошие дороги в среднем как и в Европе. Да и зимы такой нет чтобы зимой надо было ставить широкую шиповку например.
ВЕЛОРИКША!!!! Тут можна і на шоссе виїхати, і в ліс. Але найголовніше - можеш взяти друзів з собою))) Але якщо серйозно то для новачка буде в самий раз гревел. Тут можна зрозуміти чи підійде тобі геометрія рами, чи хочеться інший тип руля. Особисто я починав з дуже дешевого МТБ, проте найближчим часом планую купити гревел. До речі, пам'ятаю, Саня, як ти рекомендував туринг. Тобі зараз більше подобається гревел чи туринг. Цікава твоя особиста думка бо також планую їздити в заїзди на цілий день та у великі подорожі)
Головне, щоб приносило задоволення. Також залежить від місця проживання, моє рідне місто в Україні і шосейний велосипед речі несумісні, але років 10 тому катався там на мтб (29-er, один з перших, тому геометрія там була ще недоопрацьована) ловив від цього неймовірний кайф, але яке в мене було здивування коли я приїхав до Амстердаму, зайшов в велокрамничку і хотів прикупити щось для велосипеда, а там взагалі нічого не було для мтб, бо в них рівнина і сенсу в мтб мінімум, звісно я не можу говорити про всі крамниці в Амстердамі, статистику не збирав:) З 2019 знову повернувся до велосипедів, захопився можливістю велотуризму і почав шукати собі велосипед, відкинувши різні trek 520/720 зупинив вибір на Author Ronin. О, як в мене горіло при першій поїздці, ще ніколи до того я не їздив з таким кермом (та контактними педалями), зловив моментальне розчарування і смішні 5км додому перетворились у суцільний стрес, часом я взагалі вів велосипед тратуаром, бо було боязно їхати разом з автомобілями, була навіть думка повернути вел у магазин. Але через пару днів я цілком звик до велосипеду, а тижня за два зробив свою першу сотню. Станом на сьогодні квартира почала заповнюватись велосипедами, ronin вже стоїть на велостанку, купив подібний велосипед своїй дівчині, а сам пересів на Canyon Grail з di2, хоча фактично міг собі взяти умовний Grizl, що об'єктивно для мене краще би підійшов, але захотілось мати то дивне кермо-біплан.
Друг это видео прям во время для меня. Вообще я катаю на MTB и катаю достаточно давно, но вчера впервые в жизни взял у друга шоссер попробовать прокатиться и мне понравилось, полностью переходить на шоссер я конечно не буду но начинаю задумываться что бы по мимо своего основного MTB купить ище шоссер и на нем тоже иногда кататься.
Мої 5 копійок)) Починав з мтб, потім дойшов до шоссера, від шосейника перейшов на фетбайк. Останні два роки катаю на гібриді. Старий велосипед фірми CYCO, плюс старих міських велосипедвв що в них легко залітає покришка 29*2,1( колись не бавились з зазорами між перами ). Далекі поїздки на покришках 37с. Для міста ,бездоріжжя, Карпат 1,75 дуже гарно себе зарекомендували покришки continental double fighter III 29x2,0. Schwalbe land cruiser 28x1,75.
обожнюю шосейні велики, в мене їх було 3 (одночасно). По хмельницьким дорогам - це пізда, я не раджу вам таке, но сам я на мтб ніколи б в місті не сів)
Вчасно я натрапив на Ваше відео. Катаюсь вже пару років як , маю бюджетний мтб велосипед , за час який їжджу зрозумів - що це переважно асфальт і так звані "плоскачі" почав придивлятися до шосейних велосипедів , але там така ціна кусюча ,що навіть не знаю , шукаю будь які поради щодо вибору велосипеда , подивившись Ваш ролик, почав думати в сторону гревела , там все таки і швидкість буде більша і накат , можете порекомендувати щось з хорошого і не дуже дорогого? так сказати "народний" буду вдячний ща відповідь
Втім, порєбрік - то не тільки слово окупантів, але і термін, який позначає певний елемент міської інфраструктури. Означає "невисоку муровану огорожу хідника з боку проїзної частини дороги" (с) Вікіпедія, поребрик (значення). Відрізняється від бордюру меншою висотою. Я не впевнений, чи є у нас більш автентичний термін для позначення цього об'єкту. І не впевнений, чи правильно Саша його тут вживав з точки зору словникового визначення. Але таке слово існує і воно може бути вживаним. Якщо у вас є пропозиції, чим це слово замінити, розуміючи, що пов'язані з ним асоціації м'яко кажучи неприємні, то запрошую вас озвучити альтернативу цьому терміну. Можливо, вельмиповажний автор прислухається до вас і зможе надалі більш вдало користуватися українською
Погоджуся з Сашею в тому плані, шо гравел - то універсально-універсальний велосипед і якщо буде питання залишити один-єдиний, то це буде оптимальний варіант. Він уміє в усе потроху - і легкий офроад, і швидкість, і аеродинаміка краще, і часто має заділ під перетворення у напів-туристичний вєлік. Однак у гравела дропбар, а для нього не усі готові. Гравел добрий для тих, хто хоче максимальну універсальність, але при цьому вже має певний досвід та навики катання. Але для новачків гравел не дуже підходить. Тим, хто тільки збирається входити в велосипедний світ я завжди рекомендую починати з гібридів. Прямий руль, ригід, більш прості шифтери, можливість встановити широку гуму, вище контроль і нижча ціна. Ну і більш зручна посадка, ага. Для того, щоб зрозуміти, що ти хочеш від велосвіту - те, що треба. Часто на них ставлять гуму в 40-47мм, що дає достатньо контролю і безпеки, але не буде вижимати з тебе надмірну кількість сил в порівнянні з жирними мтб покрами. Багато хто вважає, що мтб - то гарна ідея у якості першого байку, але я б з цим не спішив погоджуватись. Так вже історично повелось, що у нас на ринку засилля дешевих мтб-подібних вєліків, але дешевість дуже часто означає сумнівну якість, що у свою чергу дорівнює більше витрат і менше задоволення. І навіть якщо мтб буде якісним, новачок його не потягне в ліс чи поле в його природне середовище, а буде катати по місту, по асфальту. І широкі м'які покри та занижений діапазон трансмісії виглядає там м'яко кажучи недоцільно. Вєл буде відбирати багато сил і дарувати зовсім інші емоції. Далеко не кожен потім схоче продовжувати катати. А ще ж дешеві амортизаційні вилки, які мало що відпрацьовують, але при тому мають нажлишкову вагу і потребують обслуговування... Тому саме гібрид з його більш рівномірним діапазоном трансмісії, золотою серединою гуми в 40мм та більш звичною посадкою за прямим рулем бачиться мені більш достойним велосипедом для початківців, ніж мтб чи гравел (хоча останній - достойна логічна заміна гібриду у майбутньому в плані універсальності). Усі інші велосипеди - то вже коли ти чітко уявляєш, що тобі подобається і в якому середовищі бажаєш проводити найбільше часу і чим готовий пожертвувати. Можливо, в Об'єднаному Королівстві шосер може бути універсальним, але точно не в нашій та ряді інших країн, де інфраструктура не настільки дружелюбна до двоколісних
Гревел не обов'язково дропбар. Є з прямим кермом (наприклад, Прайд 8.1 FLB версія) і вони дешевші. Взагалі як для першого буде норм б/у мтб з жорсткою вилкою, хоч і на 26 дюймів з покришками 1.9-2.1, головне щоб комплектуючі були норм якості і стан добрий, обслужений.
Лучше иметь несколько велосипедов для разных задач , но не вижу ничего плохого в езде на шоссере на постоянке , сам отьездил на шоссере 4 сезона и ездил довольно много по 8-10 к за сезон были и байкпакинг покатушки и просто тренировки , и бреветы , и езда по бездорожью по лесу по песку по щебенке , и я кайфовал , и это все чушь что шоссеры какие-то слабые хлипкие сломаются как только с асфальта сидишь и так далее ,ничего подобного. Вообщем если вы ездите только по бездорожью по лесу по асфальту вообще не передвигается или если только по выходным то однозначно шоссер не ваш вариант
Вам бы лучше просто сказать " что это только вам кайф на шоссере по лесу ездить". В чём я очень сильно сомневаюсь что там есть хоть что то кайфовое, если только шоссер весом 5 кг и его по лесу тупо на плече как сумку нести...это можно с натяжкой назвать кайфом, а вообще звучит бредово. Но чушью называть то что очевидно это перебор. Чуши как раз больше в ваших словах, а на шоссере кайфово и приятно ездить только на идеальном или близком к идеальному покрытию, можно конечно и по лесу и по горам, но кайфа там точно не будет, инфа 1000000%
Лайк за вуса, шолом і українську мову. Мінус за "парєбрік". Дякую за контент. Років 20 тому їдучи на шосері в повороті наїхавши на дрібні камінці вилетів з дороги. На щастя обійшлося подряпинами.
де ви були раніше? дякую за думку, наступним буде гравел 100% в мене перший мтб, в ньго користь в тому що кпд низький і багато витрачаю енергії тобто каллорій і за 2 місяці мінусовав 10+кг пс: парєбрік 😂
З моєю вагою у 140кг, я обрав E-motion Fatbike.Тепер щодня роблю виїзди по сільським та лісовим дорогам, з хворими суглобами педалі не дуже виходить крутити на підйомах.
Досить крута ніша для електричок. А ще підходить на випадок, коли хочеться із дружиною катати, а вона не витискує стільки, скільки ти. Тоді - е-байк для неї, а для тебе - звичайний, і в результаті маємо сімейну ідилію. :)
с твоей вагою пора бы перестать жрать сахар и батоны. я так считаю. изучай тему здорового питания и в зависимости от возраста может ещё спасёшь суставы.
@@andklv2 у 1989 я мав КМС по спортивному орієнтуванню, а потім потрапив у дтп, півроку прикований до ліжка, рік реабелітації та спорт довелося залишити назавжди. Не знаючи людину - не варто ображати, це може бути заразним
@@MsSergei73 я не ображал, а дал толковый и надеюсь ценный совет. ради вашей пользы же. без шуток, 140 кг это перебор по всем параметрам.(пардон за смесь языков, пишу на чём мне удобнее, на крайняк готов общаться на английском, украинской мовой не владею на должном уровне, слава украине)
На мою думку для початківця гарний вєл це - гібрид (МТБ з ригідною вилкою). Покри широкі, руль палка, посадка більш висока і якщо ще й гідравлічні гальма (на палку то не дорого, на відміну від руля-барана) - то керованість, комфорт і ЦІНА - оптимальні. А далі пару років покатати і стане новачку зрозуміло чого йому не вистачає - швидкості на трассі чи амортизації на грунтах. Як завжи гарний відео-ряд та контет! Дяка!
Імхо - найпростіший з нормальних мтб це оптимум для новачка (самий простий групсет від шимано, на вилка хай і зум буде, алюмінієва рама) і відкатати сезон, потім людина сама дійде до того, де, як часто вона катає і зрозуміє для себе. Після купівлі шоссеру я на мтб сідают тільки коли треба щось велике перевезти (на мтб 2 багажника), а так навіть для легкого офрода шоссе на 35-их сліках це ідеал для мене в Києві.
Те що на шоссері час від часу падаєш або справлятися з керуванням на великій щвидкості, я сприймаю як плюс, та особливий фан. Нещодавно в’їхав на коло, на швидкості більше 30 км за годину і задумався де мені зїзжать потрібно, та влупився в бордюр, було прикольно, все ціле та маса ємоцій в нагрузку к вєлу.
Уже більше 10 років катаю МТБ. Стартував із дешевого варіанта, та 30-40 км. Зараз, не то що став профі, але катнути 200-300 км за день, це як колись 20 км. Так, вел уже не дешман. Але справа не в грошах. А в бажанні, та коханні до їзди. Зараз, серйозно дивлюсь в напрямку придбання додаткового вела, це шоссера. Тому що люблю навалювати по трасі, залишаючи за собою км. А швидкості на МТБ , ну не ті які можуть бути на шосері. Від МТБ не відмовлюсь, так як гори це моє ТОП. Моя думка, перший вел, це МТБ. А далі, уже куда потягне. За відео 👍. За україномовний контент, велика вподобайка💪💪💪
Ендуранс шосе справді можна назвати універсальним велосипедом, бо можна поставити гуму до 36 мм (в деяких моделях) і їхати просте бездоріжжя (на Giant Defy 2019 нормально собі проїхав GRVL200 на 35 мм Panaracer SK+), і можна поставити слік 28-32 мм і комфортно і впевнено почуватись на асфальті. А с модою на гревел виходить що люди, які катають 90% часу асфальт, все одно роблять це на відносно зубастній і широкій гумі гревела, хоча це і не потрібно для них. Ну і так, GCN кажуть не про перший велосипед, а про єдиний\основний (в коментарях тут чомусь пишуть про перший). Новачку спочатку треба ще зрозуміти що йому треба, тут вже інша розмова.
Я думаю краще почати з мтбшки, але щоб зрозуміти що тобі потрібно можна просто спробувати по можливості різні типи велосипедів - взяти покатати у друга чи тест-драйв в магазині. Сам катаю від настрою на гревелі , фетбайку або шосіку :)
gcn робить однакові відоси, на ту саму тему по 5 разів і чисто заради того щоб в них показати вел спонсора. тому їхні рекомендації треба трохи фільтрувати
наскільки ефективно впиратися на підвищення передаточного числа для збільшення швидкості з впливу ймовірно інших чинників таких як опір повітря і будь які інші?
Сань, повністю згідний! Маю гревел та шосік. Гревел -максисально універсальний вел. Використовую кожен день та для подорожей. А шосік суто 3 рази на тиждень для тренувань, щоб тримати форму.
Зупинився на МТБ - 12.6 кг. Коли треба швидкість на шосе підвищую тиск колес, руки на рулі трохи ближче ставлю, блокую вилку і їду собі ок +-на рівні з шосіками. Коли треба даунхільнути десь, зпускаю тиск в колесах, опускаю дропер, руки по краям гріпсів на 720 рулі, гравели з шосіками йдуть пішки
Живу на Закарпатті, де катаю як по жорсткому бездоріжжю, так і по трасах. Для мене ідеальним рішенням також став гравійник. До цього катосив на хардтейлі, але затяжні поїздки задоволення приносили небагато. Втім, хто шукає максимум комфорту з максимумом проходимості і контролю, хардтейл все ж підійде більше.
А в чому прикол відчувати дупою і руками усі ухаби і камінці?)) Їздив на вилці з перемикачем і мінімальна ямка на дорозі відчувається) не говорячи про жорстку вилку) я питаю чисто для себе, цікаво
@@MassimoAni Для комфорту можна поставити більші покрихи, 2+ дюйма наприклад, і їздити по бездоріжжю на 30-35 PSI. До того ж, коли їдеш на дропах, призігнуті руки частково замінюють амотизацію. В цілому, за місяць-два звикаєш. Звісно, на гревелі треба уважніше обирати лінію їзди, коли катаєш по жесткачу, але це навпаки додає азарту. Загалом, це вибір кожного особисто - комфорт чи швидкість, чи щось посередині
@@v______y1009 дякую) якщо чесно, я б хотів спробувати катнути на гревелі. Сам люблю агресивну їзду, хоча не вправний в екстримі. Але як для міста і околиць норм. В мене хардтейл стрит, але той взагалі купував для іншого коли був ще один кк. І тоді гревелів ще не було) а зараз ще іноді їжджу на хорошому мтб з норм вилкою. Хоча для шосе однієї зірки на касеті бракує))
@@MassimoAni обов'язково раджу якось спробувати, якщо є знайомі чи друзі з гревелом. Посадка на гравійнику прям спонукає до швидкої їзди, тоді як на МТБ такий ефект відчуваєш лише під час спусків.
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чому на МТВ велосипедах ставляться більші колеса (29") ніж на шосерах чи гревелах (27,5 - 28")? На більших колесах краще навалювати й вибоїни не так сильно відчуваються. Чи я помиляюсь? Дякую.
Цифри: 26, 27.5, 28, 29 - це умовні розміри приблизного зовнішнього діаметру колеса. Головне це посадковий діаметр обода та гуми. У 28 і 29 він однаковий - 622 мм. А 29 дюймів це трохи маркетинг, то просто покришки з більш вищім профілем (ширина від 2" і більше ).
В зв‘язку з продажом авто, купив свій омріяний перший в житті байк. Порадившись з місцевими продавцями, оцінивши маршрут яким мені прийдеться катати до роботи та оцінивши ринок бв та нових вело, мій вибір зупинився на вітчизняному гібриді leon 21 року на 28 гумі. Загалом річ цікава, впринципі я задоволений але покатавши декілька місяців подивляюсь в бік класичного гревела, тому що все пізнається в порівнянні
Я новачок, мені 30 я навчилась кататись лиш рік тому до цього я ніколи не сідала на вело навіть у дитинстві. Моя порада спочатку вам все буде страшно тому їздити треба УВАЖНО а це дивитись вперед та по сторонам і не гнати. Коли серед людей то теж повільно бо кричати чи дзвеніти щоб зішли з вело доріжки може кинути людину в різні сторони простіше повільно оминути щоб не лякатиПотім по троху звикаєш до байку відчуваєш набираєшся впевненості але саме аналіз дій тебе рятує від аварій. В мене шосер прайд тому ніяких пісків навіть на узбіччі пилюка то табу ніяких щебенів. Також люки оминаю бо не хочу перевіряти на надійність. Краще спішитись коли невпевнена ніж потім валятися на дорозі. І головне табу- діти на самокатах вело чи просто це одразу спішились бо вони хаотичні і різкі. І ПЕСИКИ на поводках люди відпускають рулетку пес в сторону ви не бачите тонкий шнурок думаєте пес просто гуляє, і шнурок закручує під колесо. Було) жоден песик не постраждав. Діти, песи, пісок, щебень - спішились)
Була аналогічна ситуація, порекомендували придбати грейвел, але вийшло так що по нашим дорогам на ньому зовсім не комфортно іздить. Як наслідок - перестав їздить та продав.
Привіт. Коли я почав їздити до туристичних поїздок, я купив собі дешевий туринг. Сьогодні, після 5000 км, я братиму сталевий гревел. Я маю старенький німецький шосейник. Їздити на ньому у довгі тури ніякого комфорту. Так що і скажу, гревел з гарним обвіском, це те, що треба. Хочеш спорт - став 37 гуму, і прибл. У тури 45-47 гуму, і їдеш, як цар. :)) Миру та добра. ✊👋
7 років катав на шоссері, потім став боліти поперек - пересів на електро мтб з товстою гумою і норм амортизацією. але того шосейного накату невистачає)
Все правильно в мене основний велосипед МТВ дво підвіс.. Заблокував підвіску їду по асфальті... Розблокував їду де хочу.. В мене Specialized camber з підвіскою 120мм.. Для Чехії для мого регіону підходить супер!
Подарували за 300 баксюків Веллер гравійний . Перероблений . Кайфую ,капец ! По Києву літаю . Тепер хочу щось по бездоріжжю придбати . Дякую за 🇺🇦 контент !
Ммм я перейшов на контакти. Відчуття супер. Один раз ледь не нагрівся об цемент, але вчасно схопився за трубу. При їзді ви точно не впадете. Поставив на мінімум пружину. Всібуюсь без проблем. Вистібуватись дуже просто. Одну ногу вистібнув, зупинився і потім другу. Хто думає чи треба воно то перестаньте думати і бігом за новими педалями. Дропер і контакти це краще що є в велоіндустрії.
Ділюся власним досвідом. Перші два велосипеди -- мтб з різними діаметрами (26 і 27,5). Але часті маршрути (дорога із села під Запоріжжям у саме місто) у мінімум 40 км змусили дивитися в бік більш шосейної геометрії. Два місяці тому купила собі Marin Nicasio 2021 (десь його називають шосером, десь -- турингом), і тепер їзда трасою (це 90% иоїх велопереміщень) набагато швидша й комфортніша. Єдине, що сильно забиваються руки. Але думаю, що з часом звикну. До слова, змінила рідні його слікові покришки на напівсліки, поставила сідло під себе й почепила багажник. Тож і справді: до свого велосипеда треба прийти самотужки.
Краще кататься на умовній «Україні», чим мріять про умовний «вєлік як у Ляпоти» і сидіти вдома, на дивані.
Стикнувся с тим, шо почав мріять про велопокатухи, і на цьому все. Лайк і підписка, це все, що я робив.😂
Потім сів на свій старенький вєлік, і поїхав не одразу 200 - 230 км за день, а почав з 10-15. І кайфую. Разом з дітьми катнули вже більше 70 км на «вєліках, які є», і отримали купу задоволення.
Звісно ж у мене нема вєлосумок, але і стара дорожня сумка прив’язана скотчем, також виконує свої задачі.
Так шо просто катайте на чому є, і мрійте про шось «крутіше».
Полностью согласен
Повністю згоден. Почав дивиться Саню у 2017. Потім почав їздити по селам Київської області на своїй першій мтбшній меріді. З другом наїздили тоді десь 300+ км за літо. Зараз живу закордоном уже 4 роки і катаю тут на мтб за $200 і кайфую. За весь час тільки змазую цепок, та міняв колеса та тормозні колодки, бо попав на капот одного разу😅 Зараз наїздив вже 3000+ км за 4 роки, враховуючи що катаю не щодня і тільки по місту для задоволення
Є щось в цьому, Саші вдається одночасно мотивувати і демотивовувати пересідати на вєлікі)
@@_k_real_ купив б.у міський велосипед за 300 $,наїздив тисяч 20 вже мабуть,тільки ланцюг змащую.Кайф
@@MaksymLutsyk 👍👍👍👍
Идеально будет просто катать на веле когда не стреляют
И не говорите, живу в Чернигове, купил недавно велосипед для поездок по городу, хочется куда-то просто поехать на природу и тд, но сперва задумываешься, а безопасно ли это...
Таки да))
Сашко, дуже дякую за контент)
Хоч я зараз без велосипеда, але як завжди дуже цікаво вас дивитись)))))
а які переваги у гревела над МТБ? що заважає навалювати по асфальту на МТБ поставивши шоссейні колеса і заблокувавши вилку?
руль? може вага? а може співвідношення передач? Я сам не знаю :) Думаю що гревел просто у стоку більш універсальний
@@vadym8713 так руль можна будь-який поставити як і трансмісію. Може навпаки менш універсальний - по бездоріжжю МТБ зручніший
@@silhouette300 а що тоді залишиться від того МТБ? рама? на гревелі ж рама як у мтб. Так навіщо купляти мтб і платити за весь той обвіс?
Так гревел - це і є мтб, по суті, з ригідною вилкою (і то не завжди) і дроп баром )
@@igtrip і як ригідна вилка додає універсальності? навпаки обмежує, а от МТБ вилку можну зробити ригідною - банально заблокувавши її
Катав на мтб п’ять років, на днях продав коня, влаштовував але давно хотів спробувати гревл, завтра їду забирати посилку був і буде cannon…) дякую хлопці за контент!
Мне кажется каждый год у Саши выходит подобное видео и каждый год мнение меняется максимально, помню подобное видео о туринге, помню о том, что 4 или 5 велосипедов оптимально и тд.. Это не упрёк, просто классно смотреть, как меняется мнение человека кардинально от года в год!
Турінг і гревел це як близнюки
@@maxym777 так звісно, близнюки... Тільки різнояйцеві і від різних батьків )))
@@maxym777 за вашою логікою, турінг і шоссер також близнюки - бо в них два колеса схожої розмірності))) . Турінг зазвичай важать більше 14-ти кг, а гревели 8-9кг. Відповідно цілі абсолютно різні.
@@securesystems7882 8-9 тільки в тому випадку якщо із карбону, а коли з хромолюбдену також в районі 13 як і турінги, вага залежить від ціни, а шосер взагалі не подібний тому що інша геометрія і немає бонок.
@@maxym777 Беремо до прикладу середнього рівня хромолівий гревел: author ronin sl - ціна ~1800€, вага 9.8кг. Турінг в таку ж ціну буде важити не менше ніж 14кг і з кардинально іншим обвісом. Якщо ж взяти турінг і гревел за 5000€, то гравійник важитиме в районі 8кг і з ланцюговою передачею, а турінг тих самих 14-15кг але вже з ремінною широкодіапазонною планетаркою, яка має гірший кпд, але кращу надійність і простоту в щоденному обслуговуванні.
Шляхом проб/помилок через МТБ та гібриди (були колись такі байки) я дійшов до своєї оптимальної конфігурації: ендуранс-шосер на 105 із 25-ми колесами + гравійник на GRX із 40-ми колесами. Закривають всі мої потреби із всіх бажаних типів катання навколо Варшави та у відпустках до інших місцин/країн. Теоретично, можна було б з часом взагалі лишити гарний карбоновий гравійник та мати другий вілсет для чисто шосейних виправок, але... Все ж таки є різниця в геометрії та системах перемикання. Але, наразі, не бачу потреби взагалі щось змінювати. Легесенький, тихесенький, фітований шосік юзаю як фітнесзнаряддя та в міжсезонні на станку, а гравійничок - для покатеньок для душі: до міста, до лісу, просто розвіятся, не думаючи про те, що там під колесами.
А от син, який суттєво легший за мене та більше оріентований на комютинг, сіті-байкінг та рідкі шосейні заїзди, через ті самі МТВ та гібрид прийшов до единого шосейного варіанту - гасає геть усюди на карбоновому єндюранс-шосіку із колами 28 мм TLR і щасливий, що той слон.
Отже, все залежить від мети та можливостей. Але з тезою, що шосейний ровер - не має бути першим, згоден. Якщо ви не йдете із дитинства до секції велоспорту, то усвідомити, що шосер вам потрібен, треба пройшовши більш універсальні типи. Своїм друзям завжди ражду починати із МТБ, або й взагалі спершу запрокатити чи взяти в когось різні велосипеди та порівняти. Більшість одразу кажуть, що майже лежачи їхати на шосері не комфортно, і воно не дивно. А деякі, як я, за майже 10 років та зі зміною Києва на Варшаву таки реалізовують мрію про шосейний велосипед, але й лишають гравійничок чи МТБшечку для релаксу та рекреації.
Доречі, іноді і на ашан-байках дядьки континенти пересікають. Головне - катосити якомога більше! ;)
Вітання від Краківського шоссера))) Хоча це не легко але покатушки "аля-гранд тур" на шоссері ....кілометри просто завітають десятками за день. Але ОБАЧНІСТЬ мусист бути на кожному велосипеді!
Всім добра
@@kishakisza5613 ви туди цілими селами переїздили?
@@theDuplicitous про що йдеться?
@@kishakisza5613 ну в коментарях дуже багато пишуть, що переїхали, і таке враження склалося, шо в Україні скоро зовсім людей не лишиться.
@@theDuplicitous вже 7 років тому
Рад за вас, что вы живы, здоровья вам и вашей семье и всей Украине! давно уже смотрю вас!
а что в Литве война идет?
Здається більшість починають з простого бв мтб. І це, мабуть, саме правильне рішення.
Звідти вже можна відштовхуватися і щось вибирати. Шосе, гревел чи можливо підвіс.
На самому дешевому (але брендовому) гревелі Nicasio стоять дешеві і важкі (відносно класу велосипеда) обода та не те що б лайтова гума, але навіть на них можна розганятись чи лайтово кататись по асфальту. Надмірного навантаження на сердце новачка не буде. А от навіть на 1000$ МТБшці, дешеві важкі обода та штатний дубовий Ikon робили з асфальтової покатушки пекло - тяжко, не котиться, постійно крутити педалі не виходить. А нагадаю, що новачки у своїй більшості міняти гуму не поспішають. І тоді отримують схожий результат - купив МТБ, а воно не їде, тому закинув в гараж
Додам кілька "ukrainian moments" щодо шосіків
1. Решітки каналізацій. Реально страшно провалитись між решітками, а їх в нас чомусь в 80% ролять якраз отворами паралельно дорозі, а не перпендикулярно.
2. Понижені бордюри. Дуже часто в нас роблять понижені бордюри, закатуючи їх наполовину в асфаоьт. І от такі бордюри дуже оманливі, думаєш "так, бордюк маленький, проблем не буде, залечу". А потім бдищь - і зміїний укус на два колеса. А МТБ-шкою там залітав без проблем. Доречі це стосується і ям на дорогах.
3. Пісок. Якщо бачите пісок, не важливо в яких кількостях, - злізай з шосера і йди пішки. Без варіантів.
про пісок, виходить в Україні це зовсім не варіант (принаймі в Харкові), враховуючі як зимою посипають місто піском
@@vadym8713 тому хотілось би замість шоссера городский або гібрид. На шоссері вага лише радует. Не вистачає кріплення багажника. Та мабуть ширшиі колеса.
скольо ездил ниразу никуда не провалился , смотреть же нужно куда едешь , а по песку и на гревеле не очень ехать если это нормальный песок , если так немного притрушено то едится без проблем
Можна рекомендувати будь що, але першим буде бюджетний мтб🙃
Бо я у мріях на гревелі а у житті на мтб
жиза)) зараз бюджетний мтб і людський шоссейник)
Можна купити б/у мтб на 27,5 навіть 26 але потім доведеться міняти і може зіпсувати перше враження, якщо є можливість у друзів спробувати, чи навіть домовитися з кимось на олх що хочеться подивитися вел, тест драйв зробити можливо за невеличку плату, а потім купувати вже
Теж катаю на мтб (але на міських шинах), але теж заглядаюсь на гравел. Але як другий велосипед, від мтб не відмовляюсь))
мій мерший вел був гібрид. Ціна як і в МТБ але для реального життя краще підходить
В мтб заморочка з обслуговуванням вилки. Не всі хочуть цим займатися. Дивився регламент рокшокс , кожні 40 годин роботи обслуговувати треба... А кожні 120 велике і дороге т.о.
Парєбрік, серйозно?))
До речі, після цього відео треба подивитися відео Васі про те, щоб не купляти гревел як перший велосипед)
от потім всі й приходять в мтб))
Але і з Васею теж можна не погодитися. Дивився я те відео. Готовий посперечатися. Мтб - такий же спеціалізований велосипед, як і шосер. Просто що він знаходиться на іншій стороні балансу грунти-асфальт
також той "парєбрік" різав слух...(
@@sergioSSua ну та, давайте позайобуємо людину, яка недавно перейшла на Укр мову, за , що окремий великий респект!
@@volodymyrvoznyy я хз, я більшість свого життя прожив у Харкові і навіть в нас цей "поребрік" називали все життя бордюром. А "поребрік" чисто русняве слово. А так в любому випадку Ляпоті респект що перейшов на українську, я сам намагаюсь більше писати і розмовляти нею.
Нарешті хтось зняв таке відео, дуже дякую!!!
Купив собі недорогий гревел рік тому і постійно по місту на ньому їзжу)
А мріяв про нього лише тому, що якось у відео Олександр сказав що Гревел ідеально підійде майже для всього)
І з цим я згоден, бо це реально дуже зручний ровер)
Також є старий Аіст, котрий за 30 років ще робить без питань, возити картоплю в самий раз)
.
З нього можно навіть зробити сіті байк, встановити той багажник, щоб перевозити якісь речі з пошти)
Зараз їзжу на промах, поміняв втулки, недорого, бюджетно, дуже задоволений)
Кому цікаво який це вел, Crosser Nord) Якщо грошей небагато, то реально тема)
За шосер згоден, що не для всіх це, бо після Макса карбонового шосера що і залишився задоволений)
Але ось ця вузька гума…..то реально для новачків буде небезпечно…..
:))
Класний туторіал для початківців,мені подобається зрозуміло і доступно)
Тут ти попав в точку. У мене перший велосипед був з високою рамою на 27 передач і я з ним намучився, вузьке сідло, тверді гріпси та дискові ненадійні гальма які працювали через раз. Але їздив щодня на роботу та з роботи. Потім через 10 років купив свою мрію - круізер, навіть їздив в Глово по 13 годин на день. Після круізера їздив знову на мтв але з жорсткою вилкою та зрозумів що втомлююсь швидше ніж на крузері. Потім був турист хвз от тут я кайфанув по повній. Шосейний велосипед не зручний як круізер, але легший і швидший від мтв. Висновок найкращий вибір для мене гревел.
Вітаю!
Так тримати.
Не відпускай.
Вітаю, дякую за відео, повністю згідний з усім вказаним у відео. Я катаю на МТБ з покришками 26/2.35
Никогда не рассматривал шоссер как свой тип велосипеда, планировал брать гревел, но после переезда в Нидерланды понял, что толстая резина не будет мне другом, и лучше взять endurance-байк (при желании, можно собрать второй сет колёс на 35 мм, для местных потребностей этого должно хватить).
А в целом видос клаассный, с аргументами согласен, рекомендовать шоссер как первый велосипед не стал бы даже с хорошей инфраструктурой, сити-байки, гибриды и гревелы для этого подходят гораздо лучше. Чтобы созреть до желания купить шоссер, мне потребовалось почти 5 лет.
Согласен полностью. На шоссер созрел через год активного катания. Выбор пал на эндюренс Specialized Roubaix Carbon - для тренировочных заездов по асфальту (не обязательно хорошему) саме то!
а я просто сел и поехал страдать.. через 2 месяца привык и теперь не вижу себя на другом типе велосипеда, только шоссер.. но иногда всё-таки хочется ради забавы катнуть на мтб
На всьому іншому ти просто будеш виглядати дивно в Нідерландах. Якщо я бачу когось на мтб, це означає тільки що десь неподалік є спеціалізована мтб траса.
В Нидерландах ездят на всем. На шоссере банально быстрее.
@@AlexanderInTheWild там тільки і їздять що на міських жахливих велосипедах десь за 300$
Дякую за відео!
Дякую, інформативно, як завжди!
Саня, так давно не заходив на канал. Іти знаєш.... - це так круто і приємно слухати тебе українською! Однозначно лукас.
Гарний контент!
Канал огонь. Движуха супер
Те відчуття коли твоїм єдиним і основним велосипедом є фікс на 23мм колесах з зірками 52х17, без тормозів та з карбоновим сідлом. Навіщо я взагалі дивлюсь це відео🤣? Всерівно лайк, у кожного свої цілі але деколи потрібно просто підказати людині, які мінуси та плюси є у цього чи іншого велосипеду і дати можливість вибрати а не нав’язувати свою думку. Всі ми вчимося на своїх ж помилках.
Класне відео! Збс вуса! Теж відпущу
Дякую за відео! Дуже познавально. Було б супер, якби розказав про свій "дрім білд" з розвернутими коментарями. Як ти це вмієш)
Дякую )
Так, вуса вже е, оселедець коли буде?
👍 Тоже думаю о гравийнике часто. На шоссере пол года всего, один уже разбил в дтп. Ямки, песок, гравий меня не останавливает, колеса довольно прочные. Грязевые зазоры исключают любой влажный грунт, это и главный минус. Как повседнев гревел был бы идеален
Я дуже перепрошую, а на якому ровері виграли транс юкрейн? 😁
А виграв якийсь новачок? )
@@igtrip такі шоссер може бути відносно універсальним ровером. 😁
Саня найкращий велосипед це Україна 👍
Нє
Не згоден, це як запорожець
У мінського лелеки, незнаю як зараз, а раніше була краща геометрія рами, а ще планетарку поставити...
Круте відео Саня)) Дякую за українську)
Перший був "шосік" і був дуже щасливий. Так, падав і дуже сильно, але все влаштовувало. Потім МТБ (на 26'). Більше комфорту, але важче і повільніше. В цілому ок, але хотілося того, що було в попередньому. Довго вибирав собі новий "найнер" і на мою радість придумали гревел🤘Теж довго вибирав, але тепер маю те, що мріяв
Це дійсно те, що мені треба. 🚴👍
Лайкос за видос. Саня бажаю здоров'я. В мене мтб. 27,5 колеса. Покри 2.1. пневмо-гідравлічний аморт. Алюміній. Shimano slx. Дуже люблю мій байк та твої відоси.
Я не купував велосипед, мені подарували старенький вел з Європи за 100 евро, рама алюмінієва, на 28х колесах, руль мтб, топталки на промах. Дуже приємний вельчік. Після змазки та регулювання, дуже приємно їде. Перевага низька ціна, не шкода, якщо вкрадуть, хоча я за ним сумуватиму, їде набагато краще, ніж виглядає, порівнював з дорогим найнером на алюмінієвій рамі, дуже схожі по відчуттям, найнер краще на гравії, мій на асфальті.
Все залежить від цілей...Для турингу шоссейник дійсно не дуже ...Але я собі придбав відразу шоссейник Giant Defy на 25 шинах і для моїх цілей -це саме те!
Giant Defy , у меня такой же, ниче больше надо. Вопрос закрыт
@@Odintsov2009 Ну здесь действительно важно в каких окресностях живет человек...Если яма на яме и ямой покрывается ,то шоссер действительно боль ))) Но так как я лично живу под Киевом и под мои задачи нужен шоссер,то проблем с покупкой как первого я вообще не увидел.
для асфальту так але для інших типів покриття ні )
Я хочу на дальні дістанціі мтб.
Я впевнений, що самий простий вибір новачка - бюджетний мтб.
Покатається і зрозуміє що він хоче.
Першим я взяв мтб - конандейл каталіст, а через 2 роки гравійник-турінг - марін нікасіо, дуже щасливий, але катаюся на обох)
Гревел я би як перший не рекомендував - доволі дорогий, вузька резина, низька посадка і зазвичай руль-баран, + нема амортизації, що для новачка не завжди добре.
Ще й заб'є собі руки і сідницю, взагалі потім прокляне велосипеди )
Шосік це топ для міста та для спорту. Якщо є бажання саме легко та швидко пересуватися то шосік це найкращий варіант. А якщо хочеш згадувати про сіті байк з м'яким сідлом та рівною посадкою, то будеш їхати дуже повільно, а про апхіли взагалі мовчу. Сіті байк це для прогулянки парками з сім'єю.
Мрію і збираю на циклокрос, або шоссейник. Все що роблять на гревелі, я можу і на мтб проїхати в рамках 100км. Шосе взагалі ризикована тема, наважуюсь, бо всеодно живемо у час війни, і в любий час призовуть, треба звикати до ризику.
Класні відоси❤️
Першим велосипедом звісно повинен бути +/- бюджетний хардтейл (на 29-х колесах бажано) :) А потім вже, якщо багато їздиш по асфальту і рівній дорозі, можна купити гравійник. Для звичайного велосипедиста, котрий не захоплюється якоюсь велодисципліною але любить кататись всюди, ідеальним може бути набір з двох велосипедів: гравійник і підвіс (на 120 мм ходу)
Повністю згідний.Першим велосипедом потрібно брати кантрійний хартейл , а потім якщо подобається вкручувати по асфальту і далеко то вже треба брати гравел чи щось таке
Плюсую, у мене був сет з ендюренса і ендуро 29 160/160. Вони покривали весь спектр від шосейних гонок до байк парків в горах
@@thisisPaul88 в мене аналогічно, ендуранс/циклокрос + олмаунтін 150/140 на 29, для всього іншого
Раніше їздив велосипедом і не знав про гривень, знав Сура, Кама, Салют. Потім з'явився Гірський. Вдячний.
Сравнение в плане машин несколько некорректное - спорткар скорее ближе к разделочному велосипеду/TT или к аэробайкам где посадка может быть некомфортно, резина не антипрокольная и все ради аэро. Эндуранс шоссер или новые обычные шоссеры с резиной до 32мм вполне проходимы, универсальны и удобны для среднего обычного ездока где 90% покрытий асфальт.
И кстати ниже подчеркнули про страну - GCN все таки оценивают с точки зрения Великобритании - там достаточно хорошие дороги в среднем как и в Европе. Да и зимы такой нет чтобы зимой надо было ставить широкую шиповку например.
ВЕЛОРИКША!!!! Тут можна і на шоссе виїхати, і в ліс. Але найголовніше - можеш взяти друзів з собою))) Але якщо серйозно то для новачка буде в самий раз гревел. Тут можна зрозуміти чи підійде тобі геометрія рами, чи хочеться інший тип руля. Особисто я починав з дуже дешевого МТБ, проте найближчим часом планую купити гревел. До речі, пам'ятаю, Саня, як ти рекомендував туринг. Тобі зараз більше подобається гревел чи туринг. Цікава твоя особиста думка бо також планую їздити в заїзди на цілий день та у великі подорожі)
Головне, щоб приносило задоволення.
Також залежить від місця проживання, моє рідне місто в Україні і шосейний велосипед речі несумісні, але років 10 тому катався там на мтб (29-er, один з перших, тому геометрія там була ще недоопрацьована) ловив від цього неймовірний кайф, але яке в мене було здивування коли я приїхав до Амстердаму, зайшов в велокрамничку і хотів прикупити щось для велосипеда, а там взагалі нічого не було для мтб, бо в них рівнина і сенсу в мтб мінімум, звісно я не можу говорити про всі крамниці в Амстердамі, статистику не збирав:)
З 2019 знову повернувся до велосипедів, захопився можливістю велотуризму і почав шукати собі велосипед, відкинувши різні trek 520/720 зупинив вибір на Author Ronin.
О, як в мене горіло при першій поїздці, ще ніколи до того я не їздив з таким кермом (та контактними педалями), зловив моментальне розчарування і смішні 5км додому перетворились у суцільний стрес, часом я взагалі вів велосипед тратуаром, бо було боязно їхати разом з автомобілями, була навіть думка повернути вел у магазин. Але через пару днів я цілком звик до велосипеду, а тижня за два зробив свою першу сотню. Станом на сьогодні квартира почала заповнюватись велосипедами, ronin вже стоїть на велостанку, купив подібний велосипед своїй дівчині, а сам пересів на Canyon Grail з di2, хоча фактично міг собі взяти умовний Grizl, що об'єктивно для мене краще би підійшов, але захотілось мати то дивне кермо-біплан.
Друг это видео прям во время для меня. Вообще я катаю на MTB и катаю достаточно давно, но вчера впервые в жизни взял у друга шоссер попробовать прокатиться и мне понравилось, полностью переходить на шоссер я конечно не буду но начинаю задумываться что бы по мимо своего основного MTB купить ище шоссер и на нем тоже иногда кататься.
Мої 5 копійок))
Починав з мтб, потім дойшов до шоссера, від шосейника перейшов на фетбайк. Останні два роки катаю на гібриді. Старий велосипед фірми CYCO, плюс старих міських велосипедвв що в них легко залітає покришка 29*2,1( колись не бавились з зазорами між перами ). Далекі поїздки на покришках 37с. Для міста ,бездоріжжя, Карпат 1,75 дуже гарно себе зарекомендували покришки continental double fighter III 29x2,0. Schwalbe land cruiser 28x1,75.
обожнюю шосейні велики, в мене їх було 3 (одночасно). По хмельницьким дорогам - це пізда, я не раджу вам таке, но сам я на мтб ніколи б в місті не сів)
Дякую за український контент )Ви супер ❤️
Корисне відео🔥🔥
Катаю шосера, у звичайних шортах та футболке на топталках, та сліках 700х28, до цього були 700х23))) У Днепрі.)
Я теж так... і не парюсь!
У меня допустим велик - это снаряд для занятий спортом, я использую endurance.
Можна взяти комфортний ендюренс шоссер, з зазорами під гуму
Гревел - это однозначно правильный выбор. И причин для этого более чем достаточно.
Вчасно я натрапив на Ваше відео. Катаюсь вже пару років як , маю бюджетний мтб велосипед , за час який їжджу зрозумів - що це переважно асфальт і так звані "плоскачі" почав придивлятися до шосейних велосипедів , але там така ціна кусюча ,що навіть не знаю , шукаю будь які поради щодо вибору велосипеда , подивившись Ваш ролик, почав думати в сторону гревела , там все таки і швидкість буде більша і накат , можете порекомендувати щось з хорошого і не дуже дорогого? так сказати "народний" буду вдячний ща відповідь
Порєбрік - який жах? Сашко це слово окупанта. Не наше😉
А контент як завжди крутяцький😉
підтримаю в обох ствердженнях )
Втім, порєбрік - то не тільки слово окупантів, але і термін, який позначає певний елемент міської інфраструктури. Означає "невисоку муровану огорожу хідника з боку проїзної частини дороги" (с) Вікіпедія, поребрик (значення). Відрізняється від бордюру меншою висотою. Я не впевнений, чи є у нас більш автентичний термін для позначення цього об'єкту. І не впевнений, чи правильно Саша його тут вживав з точки зору словникового визначення. Але таке слово існує і воно може бути вживаним. Якщо у вас є пропозиції, чим це слово замінити, розуміючи, що пов'язані з ним асоціації м'яко кажучи неприємні, то запрошую вас озвучити альтернативу цьому терміну. Можливо, вельмиповажний автор прислухається до вас і зможе надалі більш вдало користуватися українською
Окупанти дихають тим ж повітрям))) мені закрити носа?))
Яка гума на гравелі у вас , 28 , ще яка ?
Рекомендую фікс, як перший велосипед! Обов’язково зняти всі гальма і концентруватись на дорозі😁 (Жартую)
Підтримую
Порекомендуйте гревел для дівчині,для новачка,рост 160
Погоджуся з Сашею в тому плані, шо гравел - то універсально-універсальний велосипед і якщо буде питання залишити один-єдиний, то це буде оптимальний варіант. Він уміє в усе потроху - і легкий офроад, і швидкість, і аеродинаміка краще, і часто має заділ під перетворення у напів-туристичний вєлік. Однак у гравела дропбар, а для нього не усі готові. Гравел добрий для тих, хто хоче максимальну універсальність, але при цьому вже має певний досвід та навики катання. Але для новачків гравел не дуже підходить. Тим, хто тільки збирається входити в велосипедний світ я завжди рекомендую починати з гібридів. Прямий руль, ригід, більш прості шифтери, можливість встановити широку гуму, вище контроль і нижча ціна. Ну і більш зручна посадка, ага. Для того, щоб зрозуміти, що ти хочеш від велосвіту - те, що треба. Часто на них ставлять гуму в 40-47мм, що дає достатньо контролю і безпеки, але не буде вижимати з тебе надмірну кількість сил в порівнянні з жирними мтб покрами.
Багато хто вважає, що мтб - то гарна ідея у якості першого байку, але я б з цим не спішив погоджуватись. Так вже історично повелось, що у нас на ринку засилля дешевих мтб-подібних вєліків, але дешевість дуже часто означає сумнівну якість, що у свою чергу дорівнює більше витрат і менше задоволення. І навіть якщо мтб буде якісним, новачок його не потягне в ліс чи поле в його природне середовище, а буде катати по місту, по асфальту. І широкі м'які покри та занижений діапазон трансмісії виглядає там м'яко кажучи недоцільно. Вєл буде відбирати багато сил і дарувати зовсім інші емоції. Далеко не кожен потім схоче продовжувати катати. А ще ж дешеві амортизаційні вилки, які мало що відпрацьовують, але при тому мають нажлишкову вагу і потребують обслуговування... Тому саме гібрид з його більш рівномірним діапазоном трансмісії, золотою серединою гуми в 40мм та більш звичною посадкою за прямим рулем бачиться мені більш достойним велосипедом для початківців, ніж мтб чи гравел (хоча останній - достойна логічна заміна гібриду у майбутньому в плані універсальності). Усі інші велосипеди - то вже коли ти чітко уявляєш, що тобі подобається і в якому середовищі бажаєш проводити найбільше часу і чим готовий пожертвувати. Можливо, в Об'єднаному Королівстві шосер може бути універсальним, але точно не в нашій та ряді інших країн, де інфраструктура не настільки дружелюбна до двоколісних
Гревел не обов'язково дропбар. Є з прямим кермом (наприклад, Прайд 8.1 FLB версія) і вони дешевші. Взагалі як для першого буде норм б/у мтб з жорсткою вилкою, хоч і на 26 дюймів з покришками 1.9-2.1, головне щоб комплектуючі були норм якості і стан добрий, обслужений.
Буквально пару днів тому дивився цей відос від GCM)
Для себе, як єдиний велосипед, обрав гравійник на флетбарі, максимально універсальна штука.
Лучше иметь несколько велосипедов для разных задач , но не вижу ничего плохого в езде на шоссере на постоянке , сам отьездил на шоссере 4 сезона и ездил довольно много по 8-10 к за сезон были и байкпакинг покатушки и просто тренировки , и бреветы , и езда по бездорожью по лесу по песку по щебенке , и я кайфовал , и это все чушь что шоссеры какие-то слабые хлипкие сломаются как только с асфальта сидишь и так далее ,ничего подобного. Вообщем если вы ездите только по бездорожью по лесу по асфальту вообще не передвигается или если только по выходным то однозначно шоссер не ваш вариант
Вам бы лучше просто сказать " что это только вам кайф на шоссере по лесу ездить". В чём я очень сильно сомневаюсь что там есть хоть что то кайфовое, если только шоссер весом 5 кг и его по лесу тупо на плече как сумку нести...это можно с натяжкой назвать кайфом, а вообще звучит бредово.
Но чушью называть то что очевидно это перебор.
Чуши как раз больше в ваших словах, а на шоссере кайфово и приятно ездить только на идеальном или близком к идеальному покрытию, можно конечно и по лесу и по горам, но кайфа там точно не будет, инфа 1000000%
@@rt7187 Я не говорил что я 200 км по лесу наворачивал, или в горы на 2 недели ездил
Лайк за вуса, шолом і українську мову. Мінус за "парєбрік". Дякую за контент. Років 20 тому їдучи на шосері в повороті наїхавши на дрібні камінці вилетів з дороги. На щастя обійшлося подряпинами.
де ви були раніше? дякую за думку, наступним буде гравел 100%
в мене перший мтб, в ньго користь в тому що кпд низький і багато витрачаю енергії тобто каллорій
і за 2 місяці мінусовав 10+кг
пс: парєбрік 😂
Купіть гуму напівслік з гладкою серединою і шипами з боків. Будете менше втомлюватись.
З моєю вагою у 140кг, я обрав E-motion Fatbike.Тепер щодня роблю виїзди по сільським та лісовим дорогам, з хворими суглобами педалі не дуже виходить крутити на підйомах.
Досить крута ніша для електричок. А ще підходить на випадок, коли хочеться із дружиною катати, а вона не витискує стільки, скільки ти. Тоді - е-байк для неї, а для тебе - звичайний, і в результаті маємо сімейну ідилію. :)
с твоей вагою пора бы перестать жрать сахар и батоны. я так считаю. изучай тему здорового питания и в зависимости от возраста может ещё спасёшь суставы.
@@andklv2 у 1989 я мав КМС по спортивному орієнтуванню, а потім потрапив у дтп, півроку прикований до ліжка, рік реабелітації та спорт довелося залишити назавжди. Не знаючи людину - не варто ображати, це може бути заразним
@@MsSergei73 я не ображал, а дал толковый и надеюсь ценный совет. ради вашей пользы же. без шуток, 140 кг это перебор по всем параметрам.(пардон за смесь языков, пишу на чём мне удобнее, на крайняк готов общаться на английском, украинской мовой не владею на должном уровне, слава украине)
На мою думку для початківця гарний вєл це - гібрид (МТБ з ригідною вилкою).
Покри широкі, руль палка, посадка більш висока і якщо ще й гідравлічні гальма (на палку то не дорого, на відміну від руля-барана) - то керованість, комфорт і ЦІНА - оптимальні.
А далі пару років покатати і стане новачку зрозуміло чого йому не вистачає - швидкості на трассі чи амортизації на грунтах.
Як завжи гарний відео-ряд та контет! Дяка!
на жёсткой вилке уже надо уметь ездить поэтому для новичков - стандартный так сказать мтб найнер будет самое оно.
А які є моделі з такими характеристиками? Вони є але не багато (( як раз хочу такий замість шоссера
Все правда! Крутий
дуже грамотно і доступно пояснили я якраз був у роздумах між гірським і шосером тепер точно знаю що гірський то для мене👍👍👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍
Імхо - найпростіший з нормальних мтб це оптимум для новачка (самий простий групсет від шимано, на вилка хай і зум буде, алюмінієва рама) і відкатати сезон, потім людина сама дійде до того, де, як часто вона катає і зрозуміє для себе. Після купівлі шоссеру я на мтб сідают тільки коли треба щось велике перевезти (на мтб 2 багажника), а так навіть для легкого офрода шоссе на 35-их сліках це ідеал для мене в Києві.
Те що на шоссері час від часу падаєш або справлятися з керуванням на великій щвидкості, я сприймаю як плюс, та особливий фан. Нещодавно в’їхав на коло, на швидкості більше 30 км за годину і задумався де мені зїзжать потрібно, та влупився в бордюр, було прикольно, все ціле та маса ємоцій в нагрузку к вєлу.
Приємно чути думку професіонала👌🏽
Уже більше 10 років катаю МТБ. Стартував із дешевого варіанта, та 30-40 км. Зараз, не то що став профі, але катнути 200-300 км за день, це як колись 20 км. Так, вел уже не дешман. Але справа не в грошах. А в бажанні, та коханні до їзди. Зараз, серйозно дивлюсь в напрямку придбання додаткового вела, це шоссера. Тому що люблю навалювати по трасі, залишаючи за собою км. А швидкості на МТБ , ну не ті які можуть бути на шосері. Від МТБ не відмовлюсь, так як гори це моє ТОП. Моя думка, перший вел, це МТБ. А далі, уже куда потягне. За відео 👍. За україномовний контент, велика вподобайка💪💪💪
Як ставишся до збірки велосипеда з алі? Чи не вартує ризикувати?
Не знаю, навіть )
Тепер треба відео з порадами, який ТРЕБА вибрати велосипед новачкам😎
У великому відео
Ендуранс шосе справді можна назвати універсальним велосипедом, бо можна поставити гуму до 36 мм (в деяких моделях) і їхати просте бездоріжжя (на Giant Defy 2019 нормально собі проїхав GRVL200 на 35 мм Panaracer SK+), і можна поставити слік 28-32 мм і комфортно і впевнено почуватись на асфальті.
А с модою на гревел виходить що люди, які катають 90% часу асфальт, все одно роблять це на відносно зубастній і широкій гумі гревела, хоча це і не потрібно для них.
Ну і так, GCN кажуть не про перший велосипед, а про єдиний\основний (в коментарях тут чомусь пишуть про перший). Новачку спочатку треба ще зрозуміти що йому треба, тут вже інша розмова.
Я думаю краще почати з мтбшки, але щоб зрозуміти що тобі потрібно можна просто спробувати по можливості різні типи велосипедів - взяти покатати у друга чи тест-драйв в магазині. Сам катаю від настрою на гревелі , фетбайку або шосіку :)
gcn робить однакові відоси, на ту саму тему по 5 разів і чисто заради того щоб в них показати вел спонсора. тому їхні рекомендації треба трохи фільтрувати
наскільки ефективно впиратися на підвищення передаточного числа для збільшення швидкості з впливу ймовірно інших чинників таких як опір повітря і будь які інші?
Благодарю 🙏
Почав їздити на шосіку після МТБ, болить шия, тому що через таку посадку якось виходить що голова задирається догори-назад, це часта проблема?
Сань, повністю згідний!
Маю гревел та шосік. Гревел -максисально універсальний вел. Використовую кожен день та для подорожей. А шосік суто 3 рази на тиждень для тренувань, щоб тримати форму.
Зупинився на МТБ - 12.6 кг. Коли треба швидкість на шосе підвищую тиск колес, руки на рулі трохи ближче ставлю, блокую вилку і їду собі ок +-на рівні з шосіками. Коли треба даунхільнути десь, зпускаю тиск в колесах, опускаю дропер, руки по краям гріпсів на 720 рулі, гравели з шосіками йдуть пішки
Почав дивитися ваш канал і вже накатав 80 км на bikenow)
Живу на Закарпатті, де катаю як по жорсткому бездоріжжю, так і по трасах. Для мене ідеальним рішенням також став гравійник. До цього катосив на хардтейлі, але затяжні поїздки задоволення приносили небагато. Втім, хто шукає максимум комфорту з максимумом проходимості і контролю, хардтейл все ж підійде більше.
А в чому прикол відчувати дупою і руками усі ухаби і камінці?)) Їздив на вилці з перемикачем і мінімальна ямка на дорозі відчувається) не говорячи про жорстку вилку) я питаю чисто для себе, цікаво
@@MassimoAni Для комфорту можна поставити більші покрихи, 2+ дюйма наприклад, і їздити по бездоріжжю на 30-35 PSI. До того ж, коли їдеш на дропах, призігнуті руки частково замінюють амотизацію. В цілому, за місяць-два звикаєш. Звісно, на гревелі треба уважніше обирати лінію їзди, коли катаєш по жесткачу, але це навпаки додає азарту. Загалом, це вибір кожного особисто - комфорт чи швидкість, чи щось посередині
@@v______y1009 дякую) якщо чесно, я б хотів спробувати катнути на гревелі. Сам люблю агресивну їзду, хоча не вправний в екстримі. Але як для міста і околиць норм. В мене хардтейл стрит, але той взагалі купував для іншого коли був ще один кк. І тоді гревелів ще не було) а зараз ще іноді їжджу на хорошому мтб з норм вилкою. Хоча для шосе однієї зірки на касеті бракує))
@@MassimoAni обов'язково раджу якось спробувати, якщо є знайомі чи друзі з гревелом. Посадка на гравійнику прям спонукає до швидкої їзди, тоді як на МТБ такий ефект відчуваєш лише під час спусків.
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чому на МТВ велосипедах ставляться більші колеса (29") ніж на шосерах чи гревелах (27,5 - 28")? На більших колесах краще навалювати й вибоїни не так сильно відчуваються. Чи я помиляюсь? Дякую.
Цифри: 26, 27.5, 28, 29 - це умовні розміри приблизного зовнішнього діаметру колеса. Головне це посадковий діаметр обода та гуми. У 28 і 29 він однаковий - 622 мм. А 29 дюймів це трохи маркетинг, то просто покришки з більш вищім профілем (ширина від 2" і більше ).
дякую
Яку сумку обрати на кермо для подорожей. В Топстоун в баран влізе Ortlieb handlebar 9 l чи 15 l?
Куди ділися велосипеди з лефті?
Мій топстоун вдома, на скальпелі батя катає
Підтримую Саню. Брав шоссер на тиждень для порівняння і однозначно він не покриває всі потреби - вузькоспеціалізований вєльчік.
Саша, привет из Киева 🇺🇦.
Вопрос : ты ездишь на большие расстояния, почему не пользуешься лежаком на руль велосипеда?!
В зв‘язку з продажом авто, купив свій омріяний перший в житті байк. Порадившись з місцевими продавцями, оцінивши маршрут яким мені прийдеться катати до роботи та оцінивши ринок бв та нових вело, мій вибір зупинився на вітчизняному гібриді leon 21 року на 28 гумі. Загалом річ цікава, впринципі я задоволений але покатавши декілька місяців подивляюсь в бік класичного гревела, тому що все пізнається в порівнянні
Я новачок, мені 30 я навчилась кататись лиш рік тому до цього я ніколи не сідала на вело навіть у дитинстві. Моя порада спочатку вам все буде страшно тому їздити треба УВАЖНО а це дивитись вперед та по сторонам і не гнати. Коли серед людей то теж повільно бо кричати чи дзвеніти щоб зішли з вело доріжки може кинути людину в різні сторони простіше повільно оминути щоб не лякатиПотім по троху звикаєш до байку відчуваєш набираєшся впевненості але саме аналіз дій тебе рятує від аварій. В мене шосер прайд тому ніяких пісків навіть на узбіччі пилюка то табу ніяких щебенів. Також люки оминаю бо не хочу перевіряти на надійність. Краще спішитись коли невпевнена ніж потім валятися на дорозі. І головне табу- діти на самокатах вело чи просто це одразу спішились бо вони хаотичні і різкі. І ПЕСИКИ на поводках люди відпускають рулетку пес в сторону ви не бачите тонкий шнурок думаєте пес просто гуляє, і шнурок закручує під колесо. Було) жоден песик не постраждав. Діти, песи, пісок, щебень - спішились)
гарні вуса 👍
Була аналогічна ситуація, порекомендували придбати грейвел, але вийшло так що по нашим дорогам на ньому зовсім не комфортно іздить. Як наслідок - перестав їздить та продав.
Привіт. Коли я почав їздити до туристичних поїздок, я купив собі дешевий туринг. Сьогодні, після 5000 км, я братиму сталевий гревел. Я маю старенький німецький шосейник. Їздити на ньому у довгі тури ніякого комфорту. Так що і скажу, гревел з гарним обвіском, це те, що треба. Хочеш спорт - став 37 гуму, і прибл. У тури 45-47 гуму, і їдеш, як цар. :))
Миру та добра. ✊👋
Згоден!
7 років катав на шоссері, потім став боліти поперек - пересів на електро мтб з товстою гумою і норм амортизацією. але того шосейного накату невистачає)
Все правильно в мене основний велосипед МТВ дво підвіс.. Заблокував підвіску їду по асфальті... Розблокував їду де хочу.. В мене Specialized camber з підвіскою 120мм.. Для Чехії для мого регіону підходить супер!
Подарували за 300 баксюків Веллер гравійний . Перероблений . Кайфую ,капец !
По Києву літаю .
Тепер хочу щось по бездоріжжю придбати .
Дякую за 🇺🇦 контент !
Ммм я перейшов на контакти. Відчуття супер. Один раз ледь не нагрівся об цемент, але вчасно схопився за трубу. При їзді ви точно не впадете. Поставив на мінімум пружину. Всібуюсь без проблем. Вистібуватись дуже просто. Одну ногу вистібнув, зупинився і потім другу.
Хто думає чи треба воно то перестаньте думати і бігом за новими педалями.
Дропер і контакти це краще що є в велоіндустрії.
Ділюся власним досвідом. Перші два велосипеди -- мтб з різними діаметрами (26 і 27,5). Але часті маршрути (дорога із села під Запоріжжям у саме місто) у мінімум 40 км змусили дивитися в бік більш шосейної геометрії. Два місяці тому купила собі Marin Nicasio 2021 (десь його називають шосером, десь -- турингом), і тепер їзда трасою (це 90% иоїх велопереміщень) набагато швидша й комфортніша. Єдине, що сильно забиваються руки. Але думаю, що з часом звикну. До слова, змінила рідні його слікові покришки на напівсліки, поставила сідло під себе й почепила багажник. Тож і справді: до свого велосипеда треба прийти самотужки.