Stacja lutownicza OSS TEAM T12 X - wada fabryczna lutownicy! T12X with a hidden defect!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Jeśli chcesz wesprzeć rozwój kanału - tipply.pl/u/it...
    Opis jak usunąć wadę fabryczną stacji lutowniczej OSS TEAM T12-X na groty T12 i być może w podobnych modelach stacji lutowniczych na groty T12.
    Chcesz zgłosić naprawę - bit.ly/39OuanC - mail i telefon w banerze kanału
    Ta stacja lutownicza to totalny killer stosunku jakość-cena. Polecam dla początkujących, ale i dla profesjonalistów, jako dodatkowa stacja, lub urządzenie mobilne do napraw "w terenie".
    Jest to mój debiut i niestety nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w filmowaniu i montażu filmów, jak i "występów" przed kamerą, tak więc "wyszło jak wyszło"
    Koniecznie zostawcie komentarz, co jest źle, co dobrze, co zmienić (gęby prowadzącego się nie da), co poprawić.
    Wybaczcie pomyłki językowe i inne uchybienia - początki - trema.
    Zapraszam do oglądania.
    #t12X #t12 #pcbrepair #lutownica #ossteam

Комментарии • 79

  • @iTryToFixThis
    @iTryToFixThis  2 года назад +2

    UWAGA! bardzo ważna informacja. W obydwu egzemplarzach które pokazywałem na filmie, tranzystor przetwornicy (N1) i podwójna szybka dioda (D2) zamiast pasty termoprzewodzącej, ma zaaplikowany silikon (taki sam jak mocuje płytę w szynach obudowy) - więc nie przewodzi ciepła z tych elementów do radiatorów.

    • @adredy
      @adredy 2 года назад

      Moze to klej przewodzacy ?

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад +1

      @@adredy Wydaje mi się że jest to silikon, z racji że wszystkie kleje termo-przewodzące z którymi miałem do czynienia po zastygnięciu zamieniają się w "kamień", co nie oznacza że tak musi być ze wszystkimi. Natomiast mam często do czynienia z "silikonami" RTV które wyglądają bardzo podobnie jak ten zastosowany w tej stacji.

    • @adredy
      @adredy 2 года назад

      @@iTryToFixThis W starych czasach pasta termo to byl wlasnie taki silikon nie bylo zwyklej pasty jak dzisiaj najtansze rozwiazanie ale dziala latami bez wymieniania czesto spotykane w sprzecie audio.

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад +1

      @@adredy Jak wyglada pasta termoprzewodzącą na bazie silikonu wiem, zerknij w shorts na kanale, tam widać jak to „coś” wyglada.

    • @byrrt
      @byrrt 6 месяцев назад

      Jako że pracuje w firme, która produkuje elektronikę przemysłowo - są kleje termoprzewodzące, które po związaniu są elastyczne i wyglądają jak sylikon np. od AG TermoPasty.

  • @robip.3021
    @robip.3021 5 месяцев назад

    Dziękuję za doradę wiedząc jak modyfikować taką stację to sana przyjemność kupić coś w tej cenie .Oczywiście wybór na Ali jest niesamowity decyzia jest niełatwa . Od firmy do wyposażenia . Pozdrawiam 😊

  • @januszrolnik3912
    @januszrolnik3912 2 года назад +1

    Super film czekam z niecierpliwością na lutowanie tą lutownicą.

  • @chenryk
    @chenryk 2 года назад

    U mnie w innych modelach ale tej samej firmy tylko na inne groty ten sam problem tylko ze na grocie 40V~, tak samo w dwóch sztukach, fajnie ze dowiedziałem się co i jak bo nigdy przez myśl mi nawet nie przeszło, ze mogą być z tym takie jazdy :D

  • @Markonixus
    @Markonixus 2 года назад +1

    Bardzo fajny poradnik . Pozdrawiam . Czekam na więcej filmów

  • @GumisSP7RSZ
    @GumisSP7RSZ Год назад +1

    Hej, fajny materiał. Jak by co w styczniu wyszła nowa wersja z plusem na końcu, problemu z uziomem już nie ma. Jest wszędzie tam gdzie powinien być, na kolbie, na obudowie, i na samym uziomie stacji xD samej stacji nie rozbierałem bo kupiłem ją od polskiego dystrybutora i nie chcę gwary naruszyć ale jest git.

  • @jacekjacek9075
    @jacekjacek9075 2 года назад +1

    Bardzo fajnie się Pana słucha. Pozdrowienia i do następnego materiału. Subik poleciał. :)

  • @olo1299
    @olo1299 2 года назад

    Ooo to już chyba znalazłem. Przyczynę wadliwe serii pewnych scalakow. Akurat dostałem. Taką do testów

  • @treborbarbarossa8859
    @treborbarbarossa8859 4 месяца назад

    Zakupiłem tydzień temu tą lutownicę w czajna. W moim egzemplarzu uziemienie działa jak należy. Chyba już informacje o felerze dotarły już do ucha producenta.

  • @Razor1379
    @Razor1379 2 года назад +1

    Dziękuję za film udostępnię gdzie się da. W mojej jest uziemienie ale przechodzi przez 2 rezystory '205' połączone równolegle czyli 1M ohm. Jestem początkujący czy tak ma być? Napięcie na grocie mam kilka voltów.
    Edit: obejrzałem nowy film, wszystko działa elegancko.

  • @chrisexpert2573
    @chrisexpert2573 Год назад

    Wielkie mi co brak uziemienia na grocie na kolbie nikt się tym nie przejmował. Bardziej mi doskwiera ten ciemny wyświetlacz. Widoczny tylko w nocy w dzień i przy mocnym świetle niewidzialny.

  • @robip.3021
    @robip.3021 5 месяцев назад

    Fajny filmik dzięki za informacje. Jednak zdecyduje się na wersję z osobnym zasilaczem .Teras jeszcze pytanko jakie groty na początek. Chciałbym lutować kable audio NF i popracować nat elektroniką audio wymiana kondensatorów itp.
    Pozdrawiam serdecznie

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  5 месяцев назад

      Coś w tym stylu - popatrz jak wyglądają: T12-ILS, T12-BC1, T12-D24, T12-K lub T12-KU, T12-BL
      Popatrz też za gotowymi zestawami w AliExpress - na początek możesz taki gotowy komplet kupić za jakieś 60PLN. Później jak już będziesz miał swój ulubiony zestaw grotów, możesz kupować coś bardziej markowego na sztuki np od OSS-Team.

  • @TzOk
    @TzOk 2 года назад

    Zarówno załącza na płycie, jak i w panelu, ma 3 piny, z czego podłączone są 2. Ten 3-ci to właśnie PE. Są też fragmenty ścieżki bez soldermaski na skraju płyty zasilacza, by uziemić obudowę, ale obudowa jest oksydowana i to nie działa. Należy więc pocynować te ścieżki i usunąć oksydę z szyn w obudowie, w które wchodzi płytka zasilacza.

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      Niestety w obydwu egzemplarzach które posiadam 3 pin na płycie zasilacza nie jest nigdzie podłączony, więc wykonań tej lutownicy jest sporo jak widać. Na płycie panela frontowego jest podłączony do punktu uziemienia grota we wtyczce.

  • @filipczarnecki9346
    @filipczarnecki9346 Год назад

    Mam takie cudo super daje rade nawet z grubymi złączamixt 60

  • @krzysztofadc2363
    @krzysztofadc2363 11 месяцев назад

    Koment dla zasięgów.
    Nie wiem co tu napisać bo właściwie wszystko zostało powiedziane. Dodam tylko że brak uziemienia blaszanej obudowy to faktycznie jest slabe. Nie wiem co przyświeca producentowi takiego "rozwiazania" ale może ich wyroby trafiają na różne egzotyczne rynki gdzie np popularne są instalacje TN-C. To by trochę wyjaśniało dlaczego ani grot ani obudowa nie są uziemione (trochę mniej ofiar śmiertelnych w razie nieciągłosci przewodu PEN).

  • @niepamietam
    @niepamietam 2 года назад

    Ekstra. Dzięki za podpowiedź. Sprawdziłem swoją. Też nie ma przejścia między uziemieniem a grotem. O "masie" obudowy nie wspomnę. Na szczęście nie lutowałem jeszcze z opaską i nic mnie nie "piepszło". 🙂 U Chińczyka chyba standard, bo moja frezarka też cienko i kable żółtozielone w puszce wisiały w powietrzu. 🙂
    Pytanko.
    Te połączenia z obudową grota nie mieszają nic temu PID'owi w odczytach i sterowaniu ? Nic tam nie wariuje potem sprzęt ?
    Pytam , bo aż dziwne że Chińczyk tego nie zrobił. Aż, się człowiek zastanawia czy czasem nie specjalnie bo jest błąd w projekcie i już wyprodukowany sprzęt głupiał i wracał na gwarancji.
    Co prawda, możliwe, że nie lutują bo logika jest wpinana na wtyczkę a uziom był by na stałe i trudno to by było montować w jednym procesie, gdzie dzisiaj kobitki może na przykład tylko spinają i skręcają gotową stację bez konieczności lutowania czegokolwiek.
    No ale wiesz jak nie wiesz ? 🙂Pozdrawiam

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      W tych dwóch egzemplarzach które posiadam nic nie głupieje. Wszystko jest OK. Też obawiałem się czy po modyfikacji np. nie uszkodzi się tranzystor sterujący, ale nic takiego się nie stało. Zamieniałem tez przewód fazowy z neutralnym miejscami - chodzi o zasilanie 230v i również żadnych niepokojących objawów nie zaobserwowałem.

    • @niepamietam
      @niepamietam 2 года назад

      @@iTryToFixThis Dzięki. To poprawiam 🙂

  • @m.szdrezdenko5291
    @m.szdrezdenko5291 2 года назад +1

    Już gdzieś to widziałem u pana z nano servis tylko tam jest przylutowane tam gdzie ma być pe na płytce

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      Też widziałem, wrzucił filmik kilka dni temu. Z tym że w tamtym filmiku autor rozbierał cały front panel, ja starałem się tego uniknąć.

  • @Ev0ltion
    @Ev0ltion Год назад

    Dzień dobry, co Pan myśli o lutownicy axiun t3a? Nie lutuje dużo drobnej elektroniki a raczej modelarskie podzespoły typu złącza czy ogniwa lipo, zastanawiam się czy warto przejść ze stacji typu 936 na t12 albo t245, mam poczucie że w 936 brakuje mocy lub zdolności wydajnego przekazania ciepła na element.

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  Год назад

      Nie miałem z tym sprzętem do czynienia, ale widziałem na YT recenzję - i w teorii, bardzo dobrze się prezentuje.

  • @marioszymek4554
    @marioszymek4554 2 года назад

    U mnie jest też inaczej skonstruowana i ma dodatkowy przewód z grota na PCB, ale ... no właśnie przez dwa rezystory równolegle połączone jest to z ochronnym i tego napięcia coś tam jest w granicach 20-kilku volt.

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      Ciekawe która wersja jest nowsza, czy ta którą Ty masz, czy ta prezentowana na filmie. Czy OSS TEAM poszło w kierunku rozwoju, czy może cięcia kosztów.

    • @marioszymek4554
      @marioszymek4554 2 года назад

      @@iTryToFixThis U mnie jest trzy przewody z przedniego panelu, czerwony, czarny i żółty który jest właśnie tym "prawie" uziemieniem. Wykonanie w środku bardzo dobre i czysto - poprawnie. Kupiłem jakieś 3-4tyg temu w Katemedia - trochę czekałem bo były braki. Na mojej jest Hardware (H3.V1); Software (H3.Va)

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      @@marioszymek4554 To wychodzi na to że masz wersję już poprawioną. Może zamówię i zrobię filmik z porównaniem.

    • @marioszymek4554
      @marioszymek4554 2 года назад

      @@iTryToFixThis Jeszcze co ciekawe, a nie patrzyłem na filmik u Ciebie co jest nadrukowane, na moim PCB w środku jest 120W

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      @@marioszymek4554 w moich jest ten sam nadruk.

  • @slupek7793
    @slupek7793 2 года назад +1

    Tak te lutownice mają takowy błąd i drugi to nakrętka na gnieździe co powoduje że płytka z wyświetlaczem jest krzywo .

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад +1

      Zwróciłem uwagę na ten defekt, ale zignorowałem i stwierdziłem że to mi aż tak nie przeszkadza.

  • @przemekprzem19
    @przemekprzem19 2 года назад

    Dzięki za poradnik! Czy jest możliwość w One S przelutować gniazdo HDMI wejścia na wyjście? Mam uszkodzone to gniazdo i obraz jest wyświetlany tylko przy odpowiednim kącie kabla. I jaki jest ewentualny koszt naprawy takiej usterki?

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      Tak, są identyczne, można przalutować gniazdo z wejścia na wyjście.

  • @fobabett7476
    @fobabett7476 2 года назад

    Zamówiłem ją 5 Maja, przyszla juz z uziemionym grotem, jednak nadal pod potencjometrem jest nakrętka ktora powinna być zdemontowana przy składaniu i przez to panel jest trochę krzywy

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад +1

      Wiesz, przy tak niskiej cenie tej stacji ta niedoróbka z panelem to rzecz pomijalna. Na pewno bije na łeb stacje typu 936D i pochodne.

  • @adredy
    @adredy 2 года назад

    W japoni miema instalacji 3 zylowej po chuja im laczyc grot do przewodu ochronnego ? wtyczka jest jaka jest aby latwiej wysylac :) lutuje tak 10 lat nic sie nie stalo :/ cytuje "Urządzenia klasy I posiadają izolację podstawową, która zapewnia ochronę przed dotykiem bezpośrednim. Ponadto w celu zapewnienia ochrony przed dotykiem pośrednim (ochrona przy zakłóceniu lub ochrona dodatkowa) stosuje się przyłączenie do zacisku ochronnego urządzenia, przewodu ochronnego (PE) lub przewodu ochronno-neutralnego (PEN)[2]. Dzięki temu osiąga się[3]:
    ochronę przez samoczynne wyłączenie zasilania przez zastosowanie odpowiednich urządzeń
    ograniczenie napięć dotykowych do poziomów nieprzekraczających wartości napięcia dotykowego bezpiecznego (UL) ustalonego dla danych warunków środowiskowych." - tu jest napisane wiecej zeby kogos nie porazilo :) bardziej kabel antenowy mnie jebnie jak ten grot

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      Jak to napisałeś - grot nie musi Cię yebnąć, o co innego tu chodzi. Pisałem chyba wcześniej, że jeśli używasz stacji bez używania opaski uziemiającej na nadgarstku, urządzenie w którym lutujesz, czy elementy nie mają "uziemienia" i na 99,9% też nic nie ubijesz, ponieważ napięcie z grota nie ma jak "dostać" się do uziemienia, ale jeśli dotykasz "uziemioną" chociażby przez pesetę ręką elementów które lutujesz - ubijesz coś na płycie na 90% i to nawet nie w miejscu, czy rejonie lutowania.

    • @adredy
      @adredy 2 года назад

      @@iTryToFixThis nigdy nic nie ubilem esd ostatni raz w zyciu mialem takie cos chyba ze 35lat temu jak w szkole podstawej sie ryralo skarpetami o dywan :) esd to raz na milion nie wiem co by trzeba bylo robic aby sie naelektryzowac nie wsumie wiem rozwijasz rulon 25metrow foli bombelkowej sprawdzone ale musi byc szerokaa na 2metry :) zwyklym odkurzaczem ze czotka myje laptopa od 30 lat i nic :/ aha sprawdzilem swoja kolbowke faktycznie ma grot uziemiony no ale to nie chiny

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      ​@@adredy Oczywiście że masz rację, żeby się naelektryzować w normalnych warunkach, naprawę jest ciężko, chociaż czasem wystarczy nieodpowiednie ubranie. Swego czasu chodziłem w bluzie typu SOFT SHELL i za każdym razem jak wysiadałem z samochodu i dotykałem dłonią karoserii dochodziło do przeskoku iskry z palców , tak mnie to wkurzało, że wywaliłem bluzę. Marka samochodu i rodzaj pokrycia foteli nie miały wpływu, było to za każdym razym. Więc nieodpowiednim doborem ubrań i "szorowanie" tyłkiem po fotelu w warsztacie też można wywołać wyładowanie.

  • @marcinsk8311
    @marcinsk8311 2 года назад

    Pytanko jaki masz śrubokręt ? Widzę że ma regulowane sprzęgło. Jakiś link ?

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      Jakemy JM-Y02 plus - aktualnie w Allegro z polski nie ma. Jest nowsza wersja JM-Y03 bez sprzęgła, ale podobno gorsza. Możesz poszukać na YT porównania tych wkrętaków. Kiedyś zapłaciłem za niego około 180PLN.

  • @marcin9739
    @marcin9739 Год назад

    Wszystko fajnie ale jak nie masz typowego przewodu ochronnego a tylko neutralny w gniazdku to jak to będzie wyglądało ? Czy to coś zmienia ?

  • @narkes8096
    @narkes8096 2 года назад

    Witam, mam pytanie - czy podczas takich ingerencji tracimy prawo do ew. gwarancji?

  • @bigmanplk
    @bigmanplk 2 года назад

    U mnie za zasilacza wychodzą 3 przewody do płytki PCB lutownicy. Zastosowana jest kostka 3-pin z poprowadzonym dodatkowo żółtym uziemiającym. Problem w tym, że mimo tego uziemienia na kolbie mam ok 40V~. Sprawdzając omomierzem to mam przejście pomiędzy kolbą a dodatkowym zółtym, jednak do uziemienia z tyłu obudowy już nie. Zastanawiam się jak to teraz poprawić? Czy do obecnego uziemienia na wyjściu zasilacza dociągnąć przewód z tyłu obudowy? Czy też odłączyć uziemienie od wyjścia zasilacza (jako że i tak nie spełnia swojej funkcji) i przekierować go z kolby na tylne gniazdo w obudowie?

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад +1

      Mam zamiar kupić kolejną stację i rozebrać żeby sprawdzić czy nowsze rewizje zostały poprawione ewentualnie jak je jeszcze poprawić. Wśród komentarzy jedna osoba pisała, że też ma taką sama sytuację jak Ty. Uziemienie w tej wersji idzie przez rezystory. Ja osobiście prześledziłbym jak jest podłączone to "a'la uziemienie" i ewentualnie połączyłbym ten trzeci przewód bezpośrednio do "bolca" w gnieździe z tyłu i sprawdził. Oczywiście jakbyś się pokusił o takie rozwiązanie, podłączaj z dala od twarzy i najlepiej z włączonym włącznikiem, wkładając wtyk do gniazda z bezpiecznej odległości. Wydaje mi się, że nic nie powinno się stać, ale zawsze lepiej zachować środki ostrożności.

    • @bigmanplk
      @bigmanplk 2 года назад +1

      @@iTryToFixThis Zaryzykowałem i kierując się logiką, że uziemienie jest tylko jedne, połączyłem wyjście uziemiające zasilacza z bolcem z tyłu. Działa i nie wybuchło :) No i grot uziemiony. Widać, że Chińczycy chyba znają problem, bo dodali przewód uziemiający. Na ich nieszczęście, znów coś "nie pykło" i trzeba poprawiać ręcznie.
      PS. Dzięki wielkie za ten film. Stację otrzymałem wczoraj i szukając na YT filmu jak zmienić język z chińskiego na angielski trafiłem tutaj. Nie wpadłbym na to żeby sprawdzać uziemienie - widać że trzeba być wszędzie ostrożnym.

    • @psxbox7430
      @psxbox7430 2 года назад

      @@bigmanplk Super że się udało.

    • @Kali_Kali
      @Kali_Kali 2 года назад

      @@iTryToFixThis Na płytce PCB jeśli chodzi o PE są nie tylko rezystory ale też m. in. elementy oznaczone jako Y1 i Y2 222 2kV. Poza tym pytanie czy normy dotyczące ESD są tożsame z normami dot. PE?

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      @@Kali_Kali Normy są inne, ale te stacje które ja posiadałem nie spełniała żadnej - nie było żadnego połączenia. Jeśli te które opisujecie, mające już nawet nie bezpośrednie połączenie z PE, mogą je spełniać, ponieważ mimo braku bezpośredniego połączenia grota z PE, są w stanie odprowadzać gromadzący się ładunek do uziemienia. Logiczne jest raczej, że jeśli pracujemy stacją z napięciem na grocie względem PE, nie uszkodzimy nic, puki nie dotkniemy elementem połączonym z PE do czegoś np. na płycie. Więc bezpieczniej w takim wypadku (dla elektroniki którą lutujemy) nie zakładać opaski uziemiającej. Najgorsze natomiast jest to, że jeśli nie sprawdzimy na świeżo zakupionej stacji "co się dzieje" na grocie, możemy nieświadomie narobić szkód. Inne stacje na których pracuję, mają uziemiony grot, a jeśli nie mają bezpośrednio, to nie ma na nim żadnego napięcia względem PE. Tutaj podejrzewam że była wtopa konstrukcyjna - tani sprzęt z Chin tak czasami ma, bo w mojej ocenie, raczej celowo tego nikt nie zrobił.

  • @yanek911
    @yanek911 2 года назад

    No dobra ale przy instalacji 2żyłowej jaka mam w domu bez przewodu ochronnego nie zrobię z tym nic?

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      Zapewne nie, można pewnie "zerować" gniazdko, ale nie jestem elektrykiem i nie będę się wypowiadał. Takie są uroki urządzeń zasilanych z SMPS.

  • @hanterhoney7879
    @hanterhoney7879 2 года назад

    Ale lipa to mnie się tylko trafiła kolba bez przejścia na uziom, i muszę jeszcze w nią ingerować ech.. Ja z tą blaszką nie mam przejścia, bo nie mam wyprowadzonego kabelka muszę przylutować jeden z kabelków ech...

    • @psxbox7430
      @psxbox7430 2 года назад +1

      Nie tylko Tobie. Wychodzi na to że teraz dopiero błąd ten jest usuwany w nowszych rewizjach tej lutownicy.

    • @hanterhoney7879
      @hanterhoney7879 2 года назад +1

      @@psxbox7430 Dzisiaj to usunąłem po prostu kabelek odpowiedzialny za uziom jest połączony z czerwonym przewodem w kolbie, i ten środkowy pin nie był połączony z metalową częścią grota, ale już sobie, to przylutowałem i kolba działa :) ech dzięki za pocieszenie, że nie tylko ja taką kolbę dostałem.

    • @spongycargo
      @spongycargo 2 года назад +1

      @@psxbox7430 Swoją zamówiłem 1 marca z katemedia i przyszła już z uziemieniem. Może zależy gdzie jest składana.

  • @tomxx7391
    @tomxx7391 2 года назад

    Mam taką samą i są 3 przewody

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      O widzisz, to super. Dawno kupowałeś?

    • @tomxx7391
      @tomxx7391 2 года назад

      @@iTryToFixThis
      Około 2 miesięcy z chin

  • @Autotronic_Service_ECU
    @Autotronic_Service_ECU 2 года назад

    Jak ktoś pracuje zarobkowo to nie używa narzędzia za 200 zł …….
    Jak ja bym miał usprawniać sprzęt który kupiłem ITP To by mnie szlak trafił ….. nie po to są sprzęty prof żeby
    Przerabiać chińczyka …..
    Przecież można kupić Wellera używanego w cenie tego Badziewia chińskiego …..

    • @iTryToFixThis
      @iTryToFixThis  2 года назад

      Widać że nie oglądałeś całego filmu, Ja zarobkowo pracuje na JBC (zresztą teraz to samo robi SUGON z grotami JBC któy kosztuje 1/3 JBC), ale w filmie i na kanale chodzi o to żeby pokazać, że na początek można pracować na tanim sprzęcie i też można zacząć zarabiać. Nikt kto rozpoczyna przygodę, bez dofinansowania z Urzędu Pracy czy innych programów, nie kupi jako pierwszej stacji HA JBC za 7000Zł czy kolbowej za 4500ZŁ, albo czyścika do grota za 2000Zł. Może zacząć od Quicka, czy nawet jak to nazwałeś chińskiego badziewia, który uwierz mi że daje radę i po jakimś czasie zarobi na JBC (co uważam za przestrzelony pomysł). Żeby nie zostać posądzanym od razu piszę że, nigdy nie wziąłem od nikogo ani grosza na swoją firmę. Zaczynałem na tanim sprzęcie od zera, bez żadnego dofinansowania.

    • @Autotronic_Service_ECU
      @Autotronic_Service_ECU 2 года назад +1

      @@iTryToFixThis
      Lutownica to jest podstawowe narzędzie jak i Multimetr …..
      Nie chodzi o temperaturę tylko o moc ,
      Czy 2400 zł to dużo ??? Plus podstawowe groty ???? Jak za robotę się bierze kilka stówek ….
      Tani Chińczyk jak ten może służyć do pracy raz w tygodniu ale nie do zarobkowej na co dzień …… Jak by nie dofinansowania itp to nikt by nie kupował drogiego sprzętu ……. Ponieważ idea jest taka jaka to różnica dla klienta czy zrobię robotę sprzętem za 5 zł czy za 100 zł …… dobry sprzęt przyspiesza prace oraz jest trwały …..
      Ktoś woli wyposażyć lokal ładne meble i inne gadżety bo to klient widzi …..
      ale jak coś przy naprawie pójdzie nie tak itp lub słaba jakość prac wykonanych którą ograniczył sprzęt posiadamy to się robi nie miło …….
      Już nie raz widziałem super serwisy co oni nie robią a w środku po ich robocie zimne luty lub PCB powyginane …..
      Ponieważ właśnie w tych pracach ograniczył ich sprzęt ………