Super kolejny materiał Mario! Na mojej CZ mam wymienioną sprężynę na trochę lżejszą a jako, ze inaczej się nie da to mam też metalową żerdź. Na tym trenuję ale widzę, że trzeba będzie wrócić do oryginału aby wziąć udział w zawodach PIRO.
@@ebtom1 dzięki, ten odcinek planowałem już dawno bo widziałem że był potrzebny na rynku 😁. Nie, nic nie wymieniaj na oryginał. Spokojnie przejdzie. Ludzie wymieniają plastikowe żerdzie na stalowe i jest ok. W IDPA np napisali w klasie SSP w której "nic" nie można wymieniać że można wymienić plastik na stal ale nie np na wolfram, który jest ewidentnie obciążeniem a stal to po prostu materiał, który jest powszechnie stosowany w żerdziach sprężyny.
@@Mario_Craconni powiem Ci, że ja jestem totalnym świeżakiem. W maju kupiłem pierwszą broń, a w czerwcu pierwszy raz byłem na PiRO. Niestety za bardzo chciałem i wyszło odwrotnie niż zamierzałem... DQ. 😅 (w sierpniu jeszcze start na pożyczonym od Ciebie 3 magazynku 😂) Na kolejnych zawodach doszedłem do wniosku, że niezależnie od wyniku zabawa jest tak samo dobra, byle bezpiecznie. Narazie ćwiczę na ile czas pozwala i lecę z tematem. 😁
@damian1151009 eee, to już nie świeżak tylko weteran. Dyscyplina jest bardzo fajna, coraz więcej posiadaczy chce startować więc Ty już będziesz doradzał nowym w squadach 😁
...a właśnie, przypomniałem sobie, że przecież jest/było trochę zawodników strzelających Alienami..., ale chyba im się pobrudziły i już ich tylu nie ma 😅
Bardzo fajnie przedstawienie klas. Jestem coraz bliżej podjęcia decyzji, aby w końcu po raz 1. wystartować w PiRO. Do kompletu instruktaży, jeśli to możliwe, to prosiłbym bardzo jeszcze o filmik z opisem jakie modyfikacje są w danych klasach dozwolone (stipling, spusty, powiększane dźwignie, podcinanie kabłąka, naklejki chwytu itp. itd.)..
@@grzegorzp.5734 Dzięki. 😁 Nie ma na co czekać, zapisz się na zawody i idź. Film wyczerpał temat. Pistolet musi się mieścić do pudełka wymiarowego. W PiRO zabronione są niefabryczne kompensatory, chwyty, kolby, nakladki na spust itd. Na początku filmu jest tabelka z zabronionymi modami. Stiplingi, taśmy, podcięcie kabłąka itd jest dopuszczalne
Dobry, merytoryczny materiał. Jestem na początku drogi po pozwolenie i skłaniam się ku wyborowi glocka 45 na pierwszą klamke, prawdopodobnie jedyną przez długi czas. Fajnie, że wspomniałeś o kontrowersjach jego wymiarów. Bardzo mi się podoba pomył klasy compact z kolimatorem. Pozdrawiam
@@Mario_Craconni Jak się mieści to się mieści :) Mam Canika TP9 SF Elite i jest prawie w tych samych wymiarach co G45, ~185x134x37 mm, szeroki przez zdublowaną dźwignię zwalniania zamka, ale wchodzi w kompakt.
@@xYogSx jeśli się mieści to tak, ale czasem się mieści czasem nie. A te wymiary to ze strony? Bo zazwyczaj na stronie Canika te wymiary to niekoniecznie 😅
@@UFOTEAM ja strzelałem z 17c dawno temu i już nie pamiętam jak było. Co do samych kompensatorów..., generalnie to podrzut nie jest taki tragiczny jak masz dobrą technikę, niekoniecznie warto z nim tak walczyć za cenę mniejszej niezawodności broni i zwiększenia jej wybredności na ammo. Nie zrozum mnie źle, 17/19C mam na liście do kolekcji ale też nie uważam tego za gamechangera. Znam paru zawodników z 17/19C..., że tak powiem, na podium ich nie widuję 😅
@kozlarz123 uwierz mi, w szafie mam dużo więcej innych pistoletów niż glocków i bardzo je lubię. Glocki oo prostu mi pasują i strzelam z nich PiRO. Poza tym gdybym strzelał z lepszych pistoletów to by mi wszystko za łatwo przychodziło 😅 Na pewno na kanale pojawią się też inne konstrukcje 😁
Świetnie tłumaczysz. Tak trzymać. Leci sub. Czy w PIRO są przeladowania/wymiany magazynka a jeżeli tak, to jak jest traktowany w kwestii wymiarów drugi magazynek jeżeli ma stopke zwiekszajacą pojemność?
@@Les1aw82 dzięki 😁 Każdy magazynek jakiego używasz musi się mieścić w wymiarach maksymalnych. Aczkolwiek na mniejszych zawodach możesz spytać wcześniej organizatora czy np możesz użyć tego magazynka warunkowo jako ostatniego albo jeśli to np full size i magazynek 17+2 to jako pierwszego bo i tak to nic nie zmienia. Edit: jeśli brakuje Ci magazynków to zawsze możesz spytać organizatora, może pomoże, albo na stronie klubu itd. Ludzie sobie pomagają. Sam nie raz pożyczałem komuś kabury/ładownice/magazynek.
@@ukaszp5436 dzięki 😁, Szczerze mówiąc nie widziałem. Robiłem research o tym pistolecie i wygląda bardzo fajnie. Firma dostarcza pistolety do wielu formacji mundurowych I jest bardzo tani, jeden sklep w Wawie ma niezłą promkę. Brałbym...ale jest dla mnie za wąski.
@@Bartekchev hej, dzięki 😁 Bardzo polecam spróbować. G45 tactical to zgodnie z wymiarami: standard. Oczywiście bez kompensatora i kolimatora. Z kolimatorem: sport.
Cześć, dziękuję za wyjaśnienie! Sprawdzam wymiary i wg tej stronki do porównania wymiarów CZ Shadow 2 Compact mieści się w pudełku na kompakty. Jak jest w rzeczywistości?
@@mikolajpe Nie widziałem Sh2 compact w pudełku pomiarowym ani na zawodach w klasie kompakt. Wg www.handgunhero.com/compare/cz-shadow-2-compact-vs-walther-pdp-compact-4 jest za długa i za szeroka. Pudełka pomiarowe zazwyczaj są z pół mm większe, może wejdzie?
Kolejny świetny materiał, moim ulubionym pistoletem jest cz p07, a teraz dokupiłem cz p09c, więc moje pytanie jest czy spotkałeś się z takimi konstrukcjami na zawodach??? Dzięki i pozdrawiam z niecierpliwością czekam na kolejny materiał 👍
@@przem7slaw dzięki 😁. Ja z P-07 mam bardzo bolesne wspomnienie załadowania magazynka razem ze skórą dłoni. Szczerze mówiąc dość rzadko widzę p-07 i p-09 na zawodach. Nie mówię że ich nie ma ale najczęściej z CZ to p10c w kompakcie i oczywiście Shadow 2 w sporcie.
@@Mario_Craconni Miałbym jeszcze jedną prośbę, a w zasadzie dwie. Primo - fajnie by było, gdybyś poruszył kwestię przyrządów celowniczych do Glocka. Z Twojego punktu widzenia. Secundo - po filmach wnioskuję, że masz powyżej 190cm wzrostu i dość duże dłonie z długimi palcami. Interesowałby mnie materiał o budowaniu chwytu i pracy na spuście z uwzględnieniem takich warunków anatomicznych. Serdecznie pozdrawiam.
@@amen2560 wspominałem już o przyrządach celowniczych w recenzji Glocka 26. Wg mnie glockowskie są dobre. Są szybkie i intuicyjne do dynamiki. Wielu strzelców się ze mną zgadza ale większość internetowych strzelców mówi, że są do dupy. To kwestia indywidualna. Moim zdaniem to nie jest pierwsza rzecz do zmiany. Sam przez lata na nich strzelałem i mi w ogóle nie przeszkadzały. Dopiero zmieniłem ponad rok temu na kilku glockach ale nadal mam też klasyczne. Mam ponad 200cm wzrostu 😅. Jest dużo materiałów na ten temat, wg mnie najlepsze o tym są filmy Mata z DTFu. Jest wysoki i jest bardzo dobry💪.
Wielkie dzięki! Brakowało mi takiego filmu. Mam jesnak pytanie. Mianowicie jak się ma sprawa z modyfikacjami pistoletu? Jeżeli mam klocka 45 ze zmienionym spustem to ląduję w sporcie, czy tam, gdzie mieszczę się do pudełka? No i ostatnie, jeszcze głupsze pytanie - ile startów dla pzss zbiera się za zawody PiRO?
@@Borquintufusdzięki za komentarz. Żadna klasa sprzętowa w PiRO nie zakazuje modyfikacji spustu. W każdej można zmieniać. Nie można tylko korzystać z nakładek na spustu, to taki relikt z lat 80tych np na 1911. W zasadzie tylko wprowadza w błąd bo nikt od lat tego nie używa.
@@Mario_Craconni to jeszcze pytanie o ilość startów jakie można uzbierać dla pzss? No i o jakich widełkach finansowych mówimy w przypadku tego typu zawodów?
@@Borquintufus co do pzss to raczej jeden start (jeśli w ogóle zostaną zgłoszone- to zależy od organizatora). Co do kosztów, jakieś mini zawody na 4-5 torów: 60-80 pln, zawody lvl1 9-12 torów 150-250 pln, lvl 3: ok15-18 torów 300-500pln. Oczywiście plus amunicja, licz ok 15szt na tor.
@@Tribulus8686 g19X prosto z pudełka to standard. Aczkolwiek praktycznie wszystko można modyfikować dopóki pistolet mieści się w wymiarach. Latarka, przyrządy, spust, okleiny/stippling, manipulatory itd.
@@grzela120 hej, Tak jak wspominałem w poprzednim filmie, najlepiej na Practiscore.com. Trzeba założyć konto. Niestety nie ma tam wszystkich zawodów, czasami są np na stronach klubowych lub są ogłaszane na Fejsie. Na Practiscore są również wyniki zawodów, wystarczy wpisać "Piro" i pokaże.
@@arturzalewski1785 Hej, wg mnie nadaje się każdy fullsize jaki jest na rynku jeśli dobrze Ci leży w dłoni i jest niezawodny. Metalowy M&P to bardzo dobry pistolet.
@@110gis Jeśli scenariusz zaczynasz z nabojem w komorze i masz możliwość strzału z DA to musisz go oddać z DA. Chyba, że jeszcze masz bezpiecznik to możesz użyć bezpiecznika i SA. Jeśli masz pistolet z bezpiecznikiem to musisz użyć bezpiecznika przy pierwszym strzale jeśli masz nabój w komorze. Chyba, że masz możliwość zrzucenia napięcia kurka/iglicy to wtedy strzelasz z samonapinania i nie trzeba bezpiecznika. Czyli tak jak pokazałem na przykładzie cz75.
@@110gis wg mnie możesz, w ipsc z tego co pamiętam trzeba a w Piro w sumie nie jest to napisane. Aczkolwiek to wg mnie spora strata czasu, chyba że jakoś sprytnie lewą ręką przy budowaniu chwytu.
Mowisz że mało jest osób z pistoletami na platformie 1911. Ciekawe czemu skoro przepisy obliguja do ładowania magow po mals 10 szt. wiec jednorzedowe magazynki na 9x19 sa jak znalazł. Jest ich malo bo to malo popularna platforma u nas czy jest jakis inny powód? Masz jakieś zdanie w tej kwesti, opinię?
@@lukros8496 mocno rozkminiłem 1911 w 9x19 i mam je na liście. Tylko chcę kupić jakieś niezłe, nie chciałem brać budżetowca do strzelania.. a że za cenę choćby średniego 1911 można kupić 2 fajne polimery to odkładam na dalszą pozycję. Już tłumaczę dlaczego nikt tym nie strzela: Jak już ktoś chce 1911 to bierze w .45ACP bo w 9x19 taki pistolet nie wygląda dobrze na papierze bo ma tylko 10szt ammo a inne w tym rozmiarze po 17-20. Ani do noszenia, ani do sportu bo mało ammo. Do tego to to bardzo malo popularna konstrukcja w Polsce. Nadaje się tylko do PiRO a jednak mało osób kupuje sprzęt pod konkretną klasę.
@Mario_Craconni Ja właśnie kupiłem ostatnio RIA Entry 9x19 tak na próbę i powiem że tak mi się podoba te strzeladło że będę chciał właśnie spróbować wystartować z nim chociaż przyrządy celownicze ma słabe ale jak lepiej się z nią zaprzyjaźnię to myślę czy nie zaopatrzyć się w wyższy model RIA TAC ULTRA lub STANDARD oczywiście jak finanse pozwolą.
A sig sauer rose z kolimatorem +2magi każdy po 12szt naboi..To sie do czegoś nada ? Czy trzeba zdjąć kolimator i dokupić 1magazynek ? Bo 3wymiany są wymagane ?
@@joannadybczynska7254 Już tłumaczę. Jeśli chcesz startować w sporcie to wtedy ładujesz 3 magazynki po 10 szt i możesz mieć kolimator. Ale startowanie małym p365 vs ciężkie i duże pistolety to na start gorszy wynik w klasie bo tamtymi się po prostu łatwiej strzela. Druga opcja to bez kolimatora, 3 magi załadowane po 8szt w klasie subkompakt, czyli w takiej jakiej ten pistolet najbardziej pasuje. Trzecia opcja od Nowego Roku jak wejdzie klasa "Kompakt z kolimatorem" to start w tej klasie (3x10 nab w magach). Nie można ładować magazynków do pełna, tylko zgodnie z zasadami klasy sprzętowej czyli max 10 nab albo max 8 w pdk/sub/rew. A sig p365 to bardzo dobry pistolet 😉 Tak czy siak pistolety zazwyczaj są sprzedawane z dwoma magazynkami i trzeba dokupić trzeci. W Piro jest limit amunicji po to, żeby wymusić wymiany, inaczej w np dużym pistolecie z 20nab magiem nie trzeba by było w ogóle robić wymian jeśli się trafia
@@martinezpaj z tego co widzę to wysokość 132,1mm więc pewnie się nie wciśnie w 130mm subkompaktu. Ostatnio widziałem kogoś chyba właśnie z tym modelem siga w kompakcie.
@@m_trzmiel klasa subcompact ma dopuszczoną dość dużą wysokość, wg mnie za dużą. Do tej klasy mieściłby się glock 26X (czyli g26 z chwytem 19tki). Wg mnie powinny być tylko takie pistoleciki "na dwa palce".
Zupełnie nie rozumiem podejścia regulaminów PiRO (jak również IPSC) do rewolwerów. Wygląda jakby były traktowane po macoszemu i zmuszane na siłę do dorównywania pistoletom w tym, co nie jest ich naturalnie mocną stroną. Ich główną zaletą jest przecież 100% bezpieczne rozładowanie, bez angażowania (od)ruchów używanych też przy strzelaniu. Dopuszczenie do zawodów 8-strzałowych monstrów z bębenkiem jak koło młyńskie jest bardzo mało "praktyczne" - taka broń jest do niczego poza sportem. Zbyt wielka do skrytego noszenia, zbyt słaby nabój do obrony przed drapieżnikami w dalekich podróżach - lepsze 6x .44 Mag niż 8x 9mm Luger, a wymiary broni te same. Ja bym wprowadził (zamiast obecnej rewolwerowej) klasę "rewolwer sub-kompakt" z ograniczeniem do 5 strzałów, 2" lufy i PF 80, żeby dać szansę najpopularniejszym małym rewolwerom obronnym. Jakby koszmarnie długie czasy okazały się nieakceptowalne, zawsze można zredukować wymaganą ilość strzałów na torze w przypadku tej klasy do np. 15, a więc 5 w bębęnku + 2 moon-clips. Za to broń będzie prawdziwie obronna.
@@misiomor rewolwery w Piro i IDPA są bardzo mało popularne. Nie wiem czy jest sens w tym grzebać bo uczestników jest mało a już ci co strzelają pewnie używają 8mio strzałowych. Dostosowywać torów dla uczestników, których zwykle nie ma też trochę nie ma sensu. Poza tym nie trzeba, nie konkurują z pistoletami tylko mają swoją klasyfikację.
@@grzegorzypen343 dzięki, rzeczywiście jest błąd w tabelce bo kopiowałem linijkę ze standardu i nie zmieniłem ilości ammo. Oczywiście ma być 8szt. Niestety RUclips nie przewiduje wstawiania poprawek do filmu 😢
Fajnie, że znowu nagrałeś i że nie było to czytanie pdfa z zasadami. Sporo ciekawostek 😉
@@mrBerry6669 dzięki, starałem się na to spojrzeć oczami zawodnika ale i "optymalizatora" 😅
Super kolejny materiał Mario!
Na mojej CZ mam wymienioną sprężynę na trochę lżejszą a jako, ze inaczej się nie da to mam też metalową żerdź. Na tym trenuję ale widzę, że trzeba będzie wrócić do oryginału aby wziąć udział w zawodach PIRO.
@@ebtom1 dzięki, ten odcinek planowałem już dawno bo widziałem że był potrzebny na rynku 😁.
Nie, nic nie wymieniaj na oryginał.
Spokojnie przejdzie.
Ludzie wymieniają plastikowe żerdzie na stalowe i jest ok.
W IDPA np napisali w klasie SSP w której "nic" nie można wymieniać że można wymienić plastik na stal ale nie np na wolfram, który jest ewidentnie obciążeniem a stal to po prostu materiał, który jest powszechnie stosowany w żerdziach sprężyny.
Świetny opis klas, przydatny materiał dla początkujących zawodników. 👍
@@damian1151009 dzięki, mam nadzieję, że do szybkiego zobaczenia na zawodach 😁
@Mario_Craconni nawet bardzo, bo już 24.11 na LCS. 😎
@@damian1151009 💪💪💪
Bardzo fajnie. Widzę, że dużo ludzi się mobilizuje😁😁😁
@@Mario_Craconni powiem Ci, że ja jestem totalnym świeżakiem. W maju kupiłem pierwszą broń, a w czerwcu pierwszy raz byłem na PiRO. Niestety za bardzo chciałem i wyszło odwrotnie niż zamierzałem... DQ. 😅 (w sierpniu jeszcze start na pożyczonym od Ciebie 3 magazynku 😂) Na kolejnych zawodach doszedłem do wniosku, że niezależnie od wyniku zabawa jest tak samo dobra, byle bezpiecznie. Narazie ćwiczę na ile czas pozwala i lecę z tematem. 😁
@damian1151009 eee, to już nie świeżak tylko weteran. Dyscyplina jest bardzo fajna, coraz więcej posiadaczy chce startować więc Ty już będziesz doradzał nowym w squadach 😁
Dzięki za ten materiał. Ciekawe informacje. :)
@@PokerMakyo dzięki za komentarz, miłego oglądania kolejnych treści 😁
...a właśnie, przypomniałem sobie, że przecież jest/było trochę zawodników strzelających Alienami..., ale chyba im się pobrudziły i już ich tylu nie ma 😅
Fajny materiał . Dzięks i pozdro
@@gregkrauze6470 cieszę się, że się podobało. Zapraszam na inne filmy 😁
Bardzo fajnie przedstawienie klas. Jestem coraz bliżej podjęcia decyzji, aby w końcu po raz 1. wystartować w PiRO.
Do kompletu instruktaży, jeśli to możliwe, to prosiłbym bardzo jeszcze o filmik z opisem jakie modyfikacje są w danych klasach dozwolone (stipling, spusty, powiększane dźwignie, podcinanie kabłąka, naklejki chwytu itp. itd.)..
@@grzegorzp.5734
Dzięki. 😁
Nie ma na co czekać, zapisz się na zawody i idź.
Film wyczerpał temat.
Pistolet musi się mieścić do pudełka wymiarowego.
W PiRO zabronione są niefabryczne kompensatory, chwyty, kolby, nakladki na spust itd. Na początku filmu jest tabelka z zabronionymi modami.
Stiplingi, taśmy, podcięcie kabłąka itd jest dopuszczalne
@@Mario_Craconni Też jak kolega nigdy nie byłem na PIRO, jak to jest z kaburami? Jest u Ciebie jakiś film na ten temat?
Pozdrawiam
@jasiewy2644 jest w planach film o kaburach ale tak naprawdę wszystko jest opisane w zasadach 😉
@@Mario_Craconni 👍
Dobry, merytoryczny materiał.
Jestem na początku drogi po pozwolenie i skłaniam się ku wyborowi glocka 45 na pierwszą klamke, prawdopodobnie jedyną przez długi czas. Fajnie, że wspomniałeś o kontrowersjach jego wymiarów. Bardzo mi się podoba pomył klasy compact z kolimatorem.
Pozdrawiam
@@bartekzajaczkowski1770 dzięki za docenienie. G45 to super pistolet. Wygrał kilka mistrzostw Polski PiRO w kompakcie a jest na skraju wymiarów 😅
@@Mario_Craconni Jak się mieści to się mieści :) Mam Canika TP9 SF Elite i jest prawie w tych samych wymiarach co G45, ~185x134x37 mm, szeroki przez zdublowaną dźwignię zwalniania zamka, ale wchodzi w kompakt.
@@xYogSx jeśli się mieści to tak, ale czasem się mieści czasem nie. A te wymiary to ze strony? Bo zazwyczaj na stronie Canika te wymiary to niekoniecznie 😅
@@Mario_Craconni Ufam tylko swojej miarce i to nie zawsze :D
Brawo za kolejny wartościowy materiał 🤜🤛😎
@@tomekarak Brawo dla Ciebie za obejrzenie, wyszedł mi 2x dłuższy niż planowałem 😅😅😅
@ liczyłem na większą połajankę dla tych oszustów z g45 w kompakcie 😉😜
@@tomekarak haha 🤣🤣,
Wiesz, na ulicy nie ma klas i zasad 😅😅
Poza tym, niby legalne to co się dziwić że używają😅
@ legalnie było by gdyby mieścił się do pudełka pomiarowego, a tak to tylko żerowanie na niewiedzy/przymykaniu oka przez organizatora 😉
@@tomekarakczyli klamka nie mieści sie w pudle z magazynkiem?
Jestem świeżo po przymiarkach do Glocka 17C, jak dla mnie porting nie daje żadnej przewagi, poza tym że fajnie wygląda 😅
@@UFOTEAM ja strzelałem z 17c dawno temu i już nie pamiętam jak było.
Co do samych kompensatorów..., generalnie to podrzut nie jest taki tragiczny jak masz dobrą technikę, niekoniecznie warto z nim tak walczyć za cenę mniejszej niezawodności broni i zwiększenia jej wybredności na ammo.
Nie zrozum mnie źle, 17/19C mam na liście do kolekcji ale też nie uważam tego za gamechangera.
Znam paru zawodników z 17/19C..., że tak powiem, na podium ich nie widuję 😅
@ kurczę ta lista widzę że nie tylko mi się wydłuża 😂 a cena G19-17C idzie w górę 😏
Ja lubię na to patrzeć jak na inwestycję 😅. Jest sporo rzadkich wersji Glocków, poza tym to już leciwe pistolety, egzemplarze kolekcjonerskie 😅.
A może spojrzysz na coś innego niż Glock, to się okaże, że są lepsze pistolety niż ta czarna kupa.
@kozlarz123 uwierz mi, w szafie mam dużo więcej innych pistoletów niż glocków i bardzo je lubię. Glocki oo prostu mi pasują i strzelam z nich PiRO.
Poza tym gdybym strzelał z lepszych pistoletów to by mi wszystko za łatwo przychodziło 😅
Na pewno na kanale pojawią się też inne konstrukcje 😁
Świetnie tłumaczysz. Tak trzymać. Leci sub. Czy w PIRO są przeladowania/wymiany magazynka a jeżeli tak, to jak jest traktowany w kwestii wymiarów drugi magazynek jeżeli ma stopke zwiekszajacą pojemność?
@@Les1aw82 dzięki 😁
Każdy magazynek jakiego używasz musi się mieścić w wymiarach maksymalnych.
Aczkolwiek na mniejszych zawodach możesz spytać wcześniej organizatora czy np możesz użyć tego magazynka warunkowo jako ostatniego albo jeśli to np full size i magazynek 17+2 to jako pierwszego bo i tak to nic nie zmienia.
Edit: jeśli brakuje Ci magazynków to zawsze możesz spytać organizatora, może pomoże, albo na stronie klubu itd. Ludzie sobie pomagają. Sam nie raz pożyczałem komuś kabury/ładownice/magazynek.
bardzo fajny materiał 👍 i jedno dodatkowe pytanie, widać na zawodach pistolety Arex Defense? np modele Delta gen II M lub L ?
@@ukaszp5436 dzięki 😁,
Szczerze mówiąc nie widziałem.
Robiłem research o tym pistolecie i wygląda bardzo fajnie. Firma dostarcza pistolety do wielu formacji mundurowych I jest bardzo tani, jeden sklep w Wawie ma niezłą promkę.
Brałbym...ale jest dla mnie za wąski.
Super, dziękuję!
@@pawel1025 ja również dziękuję za uwagę, mam nadzieję że Wam się to przyda 😁😁😁
hej, świetny film dużo wyjaśnia i zachęca do spróbowania PiRO :)
Mam pytanie- jaka klasa g45 taktical czyli z wystającym gwintem ?
@@Bartekchev hej, dzięki 😁
Bardzo polecam spróbować.
G45 tactical to zgodnie z wymiarami: standard. Oczywiście bez kompensatora i kolimatora. Z kolimatorem: sport.
Cześć, dziękuję za wyjaśnienie! Sprawdzam wymiary i wg tej stronki do porównania wymiarów CZ Shadow 2 Compact mieści się w pudełku na kompakty. Jak jest w rzeczywistości?
@@mikolajpe Nie widziałem Sh2 compact w pudełku pomiarowym ani na zawodach w klasie kompakt. Wg www.handgunhero.com/compare/cz-shadow-2-compact-vs-walther-pdp-compact-4
jest za długa i za szeroka. Pudełka pomiarowe zazwyczaj są z pół mm większe, może wejdzie?
Kolejny świetny materiał, moim ulubionym pistoletem jest cz p07, a teraz dokupiłem cz p09c, więc moje pytanie jest czy spotkałeś się z takimi konstrukcjami na zawodach??? Dzięki i pozdrawiam z niecierpliwością czekam na kolejny materiał 👍
@@przem7slaw dzięki 😁.
Ja z P-07 mam bardzo bolesne wspomnienie załadowania magazynka razem ze skórą dłoni.
Szczerze mówiąc dość rzadko widzę p-07 i p-09 na zawodach. Nie mówię że ich nie ma ale najczęściej z CZ to p10c w kompakcie i oczywiście Shadow 2 w sporcie.
Świetny materiał. Jasny i precyzyjny. Poza jednym... Co to jest "suszenie"? Chodzi o żart z ostatniego obrazka.
@@amen2560 dzięki 😁.
Suszenie: to trening bezstrzałowy, "na sucho". Czyli taki np. w domu.
@@Mario_Craconni 👍
@@Mario_Craconni Miałbym jeszcze jedną prośbę, a w zasadzie dwie.
Primo - fajnie by było, gdybyś poruszył kwestię przyrządów celowniczych do Glocka. Z Twojego punktu widzenia.
Secundo - po filmach wnioskuję, że masz powyżej 190cm wzrostu i dość duże dłonie z długimi palcami. Interesowałby mnie materiał o budowaniu chwytu i pracy na spuście z uwzględnieniem takich warunków anatomicznych.
Serdecznie pozdrawiam.
@@amen2560 wspominałem już o przyrządach celowniczych w recenzji Glocka 26.
Wg mnie glockowskie są dobre. Są szybkie i intuicyjne do dynamiki. Wielu strzelców się ze mną zgadza ale większość internetowych strzelców mówi, że są do dupy.
To kwestia indywidualna. Moim zdaniem to nie jest pierwsza rzecz do zmiany.
Sam przez lata na nich strzelałem i mi w ogóle nie przeszkadzały. Dopiero zmieniłem ponad rok temu na kilku glockach ale nadal mam też klasyczne.
Mam ponad 200cm wzrostu 😅.
Jest dużo materiałów na ten temat, wg mnie najlepsze o tym są filmy Mata z DTFu. Jest wysoki i jest bardzo dobry💪.
@@Mario_Craconni Dzięki za wskazówki. Zerknę.👍
Wielkie dzięki! Brakowało mi takiego filmu.
Mam jesnak pytanie. Mianowicie jak się ma sprawa z modyfikacjami pistoletu? Jeżeli mam klocka 45 ze zmienionym spustem to ląduję w sporcie, czy tam, gdzie mieszczę się do pudełka?
No i ostatnie, jeszcze głupsze pytanie - ile startów dla pzss zbiera się za zawody PiRO?
@@Borquintufusdzięki za komentarz. Żadna klasa sprzętowa w PiRO nie zakazuje modyfikacji spustu. W każdej można zmieniać. Nie można tylko korzystać z nakładek na spustu, to taki relikt z lat 80tych np na 1911. W zasadzie tylko wprowadza w błąd bo nikt od lat tego nie używa.
@@Mario_Craconni to jeszcze pytanie o ilość startów jakie można uzbierać dla pzss? No i o jakich widełkach finansowych mówimy w przypadku tego typu zawodów?
@@Borquintufus co do pzss to raczej jeden start (jeśli w ogóle zostaną zgłoszone- to zależy od organizatora).
Co do kosztów, jakieś mini zawody na 4-5 torów: 60-80 pln, zawody lvl1 9-12 torów 150-250 pln, lvl 3: ok15-18 torów 300-500pln.
Oczywiście plus amunicja, licz ok 15szt na tor.
Cześć, czy w klasie standard można startować z pistoletem cz p-10 c or sr?
@@michas9722 Hej, można bo się mieści do pudełka. Ale bez kompensatora ani kolimatora. Jeśli z kolimatorem to w sporcie.
glock 45 MOF FS z gwintem może być użyty do klasyfikacji Standard??? Dzięki
@@MrLukasw44 hej😁, oczywiście. Tylko bez żadnego kompensatora i w standardzie bez kolimatora. Jeśli z kolimatorem to sport.
A w jakicj klasach moze startowac glock 19 x , fabryczny, z pudelka ?
@@Tribulus8686 g19X prosto z pudełka to standard. Aczkolwiek praktycznie wszystko można modyfikować dopóki pistolet mieści się w wymiarach. Latarka, przyrządy, spust, okleiny/stippling, manipulatory itd.
A CZ P10 SC SR- czyli z przedłużoną, gwintowaną lufą pod urządzenie wylotowe? Oczywiście nic nie będę nakręcał. Łapie się do którejś z klas?
@@sigadoniswg wymiarów łapie się w klasę standard. Oczywiście bez kolimatora i bez urządzeń wylotowych.
Pytanie gdzie na bieżąco można szukać informacji o nadchodzących zawodach PiRO?
@@grzela120 hej,
Tak jak wspominałem w poprzednim filmie, najlepiej na Practiscore.com. Trzeba założyć konto.
Niestety nie ma tam wszystkich zawodów, czasami są np na stronach klubowych lub są ogłaszane na Fejsie.
Na Practiscore są również wyniki zawodów, wystarczy wpisać "Piro" i pokaże.
S&W M&P metal Twoim zdaniem sue nadaje?Bo chyba lapie sie w klase
standard
@@arturzalewski1785 Hej, wg mnie nadaje się każdy fullsize jaki jest na rynku jeśli dobrze Ci leży w dłoni i jest niezawodny. Metalowy M&P to bardzo dobry pistolet.
W przepisach jest ze pierwszy strzał musi być z da?
@@110gis
Jeśli scenariusz zaczynasz z nabojem w komorze i masz możliwość strzału z DA to musisz go oddać z DA. Chyba, że jeszcze masz bezpiecznik to możesz użyć bezpiecznika i SA.
Jeśli masz pistolet z bezpiecznikiem to musisz użyć bezpiecznika przy pierwszym strzale jeśli masz nabój w komorze. Chyba, że masz możliwość zrzucenia napięcia kurka/iglicy to wtedy strzelasz z samonapinania i nie trzeba bezpiecznika.
Czyli tak jak pokazałem na przykładzie cz75.
@@Mario_Craconniczyli nie ma kary i mogę sobie napisać kurek „z palca”
@@110gis wg mnie możesz, w ipsc z tego co pamiętam trzeba a w Piro w sumie nie jest to napisane.
Aczkolwiek to wg mnie spora strata czasu, chyba że jakoś sprytnie lewą ręką przy budowaniu chwytu.
Mowisz że mało jest osób z pistoletami na platformie 1911. Ciekawe czemu skoro przepisy obliguja do ładowania magow po mals 10 szt. wiec jednorzedowe magazynki na 9x19 sa jak znalazł. Jest ich malo bo to malo popularna platforma u nas czy jest jakis inny powód? Masz jakieś zdanie w tej kwesti, opinię?
@@lukros8496 mocno rozkminiłem 1911 w 9x19 i mam je na liście.
Tylko chcę kupić jakieś niezłe, nie chciałem brać budżetowca do strzelania.. a że za cenę choćby średniego 1911 można kupić 2 fajne polimery to odkładam na dalszą pozycję.
Już tłumaczę dlaczego nikt tym nie strzela:
Jak już ktoś chce 1911 to bierze w .45ACP bo w 9x19 taki pistolet nie wygląda dobrze na papierze bo ma tylko 10szt ammo a inne w tym rozmiarze po 17-20. Ani do noszenia, ani do sportu bo mało ammo.
Do tego to to bardzo malo popularna konstrukcja w Polsce.
Nadaje się tylko do PiRO a jednak mało osób kupuje sprzęt pod konkretną klasę.
@Mario_Craconni Ja właśnie kupiłem ostatnio RIA Entry 9x19 tak na próbę i powiem że tak mi się podoba te strzeladło że będę chciał właśnie spróbować wystartować z nim chociaż przyrządy celownicze ma słabe ale jak lepiej się z nią zaprzyjaźnię to myślę czy nie zaopatrzyć się w wyższy model RIA TAC ULTRA lub STANDARD oczywiście jak finanse pozwolą.
@lukros8496 mam RIA w .45, bardzo lubię ale 9x19 już chciałem jakieś ładniejsze 😅
A sig sauer rose z kolimatorem +2magi każdy po 12szt naboi..To sie do czegoś nada ? Czy trzeba zdjąć kolimator i dokupić 1magazynek ? Bo 3wymiany są wymagane ?
@@joannadybczynska7254 Już tłumaczę.
Jeśli chcesz startować w sporcie to wtedy ładujesz 3 magazynki po 10 szt i możesz mieć kolimator.
Ale startowanie małym p365 vs ciężkie i duże pistolety to na start gorszy wynik w klasie bo tamtymi się po prostu łatwiej strzela.
Druga opcja to bez kolimatora, 3 magi załadowane po 8szt w klasie subkompakt, czyli w takiej jakiej ten pistolet najbardziej pasuje.
Trzecia opcja od Nowego Roku jak wejdzie klasa "Kompakt z kolimatorem" to start w tej klasie (3x10 nab w magach).
Nie można ładować magazynków do pełna, tylko zgodnie z zasadami klasy sprzętowej czyli max 10 nab albo max 8 w pdk/sub/rew.
A sig p365 to bardzo dobry pistolet 😉
Tak czy siak pistolety zazwyczaj są sprzedawane z dwoma magazynkami i trzeba dokupić trzeci.
W Piro jest limit amunicji po to, żeby wymusić wymiany, inaczej w np dużym pistolecie z 20nab magiem nie trzeba by było w ogóle robić wymian jeśli się trafia
dziękuje bardzo za wyczerpująca odpowiedź❤
@joannadybczynska7254 cieszę się, że mogłem pomóc ☺️. Zapraszam ponownie ☺️
W którym składzie jesteś teraz na Nietoperku ?
@@MaziTacPro nie jadę do Nietoperka, mój czas weekendowy jest bardzo cenny i na razie nie wypuszczam się za daleko 😅
SIG XMacro - Kompakt czy subkompakt?
W IDPA - kompakt.
@@martinezpaj z tego co widzę to wysokość 132,1mm więc pewnie się nie wciśnie w 130mm subkompaktu.
Ostatnio widziałem kogoś chyba właśnie z tym modelem siga w kompakcie.
Osobiście bylem zaskoczony że HS H11 Pro miesci sie w klasie subcompact.
@@m_trzmiel klasa subcompact ma dopuszczoną dość dużą wysokość, wg mnie za dużą. Do tej klasy mieściłby się glock 26X (czyli g26 z chwytem 19tki). Wg mnie powinny być tylko takie pistoleciki "na dwa palce".
Zupełnie nie rozumiem podejścia regulaminów PiRO (jak również IPSC) do rewolwerów. Wygląda jakby były traktowane po macoszemu i zmuszane na siłę do dorównywania pistoletom w tym, co nie jest ich naturalnie mocną stroną. Ich główną zaletą jest przecież 100% bezpieczne rozładowanie, bez angażowania (od)ruchów używanych też przy strzelaniu.
Dopuszczenie do zawodów 8-strzałowych monstrów z bębenkiem jak koło młyńskie jest bardzo mało "praktyczne" - taka broń jest do niczego poza sportem. Zbyt wielka do skrytego noszenia, zbyt słaby nabój do obrony przed drapieżnikami w dalekich podróżach - lepsze 6x .44 Mag niż 8x 9mm Luger, a wymiary broni te same.
Ja bym wprowadził (zamiast obecnej rewolwerowej) klasę "rewolwer sub-kompakt" z ograniczeniem do 5 strzałów, 2" lufy i PF 80, żeby dać szansę najpopularniejszym małym rewolwerom obronnym. Jakby koszmarnie długie czasy okazały się nieakceptowalne, zawsze można zredukować wymaganą ilość strzałów na torze w przypadku tej klasy do np. 15, a więc 5 w bębęnku + 2 moon-clips. Za to broń będzie prawdziwie obronna.
@@misiomor rewolwery w Piro i IDPA są bardzo mało popularne. Nie wiem czy jest sens w tym grzebać bo uczestników jest mało a już ci co strzelają pewnie używają 8mio strzałowych. Dostosowywać torów dla uczestników, których zwykle nie ma też trochę nie ma sensu. Poza tym nie trzeba, nie konkurują z pistoletami tylko mają swoją klasyfikację.
W klasie pdk ma być 8 sztuk amunicji. Nie 10.
@@grzegorzypen343 dzięki, rzeczywiście jest błąd w tabelce bo kopiowałem linijkę ze standardu i nie zmieniłem ilości ammo. Oczywiście ma być 8szt.
Niestety RUclips nie przewiduje wstawiania poprawek do filmu 😢