ПЗРК "ІГЛА -1". Як зробити пуск ракети.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 фев 2023

Комментарии • 577

  • @1__________ATHEIST___________1
    @1__________ATHEIST___________1 Год назад +59

    Після наколу чекаєш 3с ,нажимаєш на 1с і відпускаєш (якщо навздогін) , пуск робиш в автоматичному режимі по літаках, ракетах якщо їхня кутова швидкість більше 1,6 град за сек. .ЗАБОРОНЕНО в автоматі робити пуск по гвинтокрилам чи іншим ЛА з кутовою швидкістю менше 1,6 град/сек , тобто коли ціль летить від чи до тебе ( наприклад ти дивишся на Азимут 180 бачиш літак,який заходить з 160 , він відстрілюється ,розвертається і йде на 180 то тобі потрібно тільки в ручному режимі і навздогін). Але головне це навчитися визначати дальність до цілі , багато пусків роблять коли цілі поза межами досяжності( Формула тисячної на допомогу, найпростіша порада - знайти орієнтири відстань між якими буде відповідати 4 тисячним і не робити пуски ,коли ціль в боковій проекції менше цього розміру ! Всім вдалих пусків)

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +16

      Дякую за безцінну інформацію! В основному це відео і вийшло для того, щоб люди котрі шарять - щось виправили і доповнили. Бо я хочу знати точно як правильно це робити. І щоб інші люди з коментарів теж дізнались!

    • @user-gt9zs6zj3x
      @user-gt9zs6zj3x 11 месяцев назад

      Якщо відстань завелика , буде пуск ? Чи були випадки збиття шахідів ? Що по нічним стрільбам , коли нічого не видно , чі є шанс направляючі трубу на звук , що буде захват цілі та пуск на автоматі?

    • @1__________ATHEIST___________1
      @1__________ATHEIST___________1 11 месяцев назад +2

      @@user-gt9zs6zj3x пуск буде, коли гсн захопить ціль (залежить від різниці температури фон-ціль) , а от чи долетить ракета - це вже залежить тільки від відстані. По шахедам не пускав, але думаю 9м39 має захопити, тільки селектор відключайте. Для нічних стрільб краще використовувати тепловізійний приціл чи прожектором підсвічувати...

    • @night_punisher
      @night_punisher 11 месяцев назад +2

      ​@@user-gt9zs6zj3x шахіда не вигідно збивати цією ракетою, краще декілька калашів.

    • @taras6064
      @taras6064 7 месяцев назад

      Радіан/сек

  • @Serjiale
    @Serjiale Год назад +90

    І ще, завжди вдягайте захисні окуляри перед стрільбою, бо при пуску ракети весь пил, камінці і пісок полетить вам в очі, а також, не стріляйте, якщо ціль знаходиться вище, ніж 70°, інакше обсмалите собі ноги.
    Також, після наколу у вас буде всього 40 секунд роботи живлення, а кнопка В ДОГОН запрацює лише через 5 секунд після наколу (поки пройде реакція, і живлення "ростічеться" по комплексі), тому цей фактор теж треба враховувати.
    Взагалі, нюансів хватає

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +54

      Я дещо з цих зауважень подав у відео.
      І так у багатьох відео - коли є прихід від арти - я мушу вирізати цей момент - бо батьки дивляться мій канал. А перезняти або забуваю, або нема коли.
      Це велика проблема.

    • @maxmishenko3273
      @maxmishenko3273 Год назад +13

      Якщо брати радянські ігла/ігла 1 то час роботи ндж не більший 30с, саме не БІЛЬШИЙ

    • @user-wl8no1hj4t
      @user-wl8no1hj4t Год назад +4

      ❤️👍!

    • @user-vx8ms4xe8e
      @user-vx8ms4xe8e Год назад

      Интересно. что вы будете делать с трофейными комплексами ПЗРК "Верба"? Ведь они пошлют нах....й при стрельбе по самолетам РФ! У них система свой-чужой интегрирована в систему, в то время как русские могут использовать стингеры как хотят!

    • @user-ew2ie1rl4k
      @user-ew2ie1rl4k Год назад +7

      Кнопка "догон" почне працювати через 3 секунди після наколу НДЖ (тобто на неї можно вже натискати за 3 секунди після наколу).
      За 5 секунд після наколу, ракета вже повністю готова до роботи.

  • @maksfrimann1616
    @maksfrimann1616 Год назад +32

    Доброго Дня.
    Хочу додати, що після проведення наколу система захвату цілі повністю запуститься і почне працювати лише за 5 секунд. Плюс на захват цілі треба буде ще 3-5 секунд.
    Топ-то накол є сенс робити, якщо Ви розумієте, що ціль після наколу буде в обзорі ще 8-10 секунд. Тому требе знаходити відповідні позиції, інакше більше шансів буде від АК у Ваших руках.
    Візьмемо крилаті ракети, що летять на швидкості десь 250 метрів/секунду та на висоті від 15 метрів над землею в полях, низинах, в поймах річок.
    На обраной позіції Ви маєте побачити крилату ракету десь за 1500 метрів перед собою та ще 1000-1500 метрів після прольоту мімо Вас.
    Приведення в готовність Ігли-1 (для заощадження часу):
    1) Ковпаки - на нижньому лише віджити затискач хомута, але не знімати - вилетить сам, струя від двигуна мінімальна.
    2) Верхній ковпак знімаємо і повертаємо назад лише щоб прикрити головку наведення, але полекшити її швидке скидання. Сама головка наведення боїться сонце і при довгому знаходженню на яскравому світлі може втратити чутливість, або взагалі вийти з ладу. Заборонено тримати Іглу-1 без верхнього ковпака.
    3) Піднімаємо прицільні планки та ручку наколу.
    У готовому до швидкого використання стані Ігла-1 може біля Вас лежати на землі або стояти на щось спертою.
    1) Якщо внезапно знайдено ціль в яку ви готові вже пуляти, то щоб заощадити час спочатку робимо накол (пішов відлік 5 секунд до приведення системи до бою)
    2) Закидуємо на плече і знімаємо ковпак при тому так, щоб головка не дивилась на сонце.
    3) Наводимо на ціль і ведемо ціль та натискаємо курок (пів натиска - включення системи захоплення, повний натиск - пуск ракети автоматично, але якщо є повний захват.) Якщо вже ведемо і будемо пуляти в догін натискаємо відповідну кнопку - декілька разів для гарантії. Використання напів натиску (до першого упору) дає змогу уникнути випадкового пуску на сонце чи в дерева, що з'явились на траекторії. При повному натиску курок заклинюється і ракета вилетить автоматично коли буде повний захват. Для розклинення курка є гачок на правої стороні.
    Також після наколу буде шипіння азоту, що охолоджує і розкручує головку наведення, та пітдимлення акумулятора, що увага - сильно гріється і можуть з'являтись тріщини з яких буде іти дим. Ручка наколу при наколі має бути пересунута до упору майже на 180 градусів по часової. Ручка наколу поєднана з штіфтом, що тримає ракету, тому в разі випадкового повернення ручки назад під час пуску ракета не від'єднається і улетить разом з коробом. Тому увага не перекидайте ремінь Ігли-1 через голову.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +8

      Дуже дуже вдячний за розгорнуту відповідь!

    • @user-kh8jr6nx8p
      @user-kh8jr6nx8p 10 месяцев назад

      Таке питання а можно нажимати сразу селектор і навздогін?
      І на іглі 1 есть селектор ?

    • @maksfrimann1616
      @maksfrimann1616 10 месяцев назад

      @@user-kh8jr6nx8p Насправді я не великий експерт. На скільки я розумію кнопка навздогін перемикає перевагу в режимі наведення з радара на теплове, що зпрощує для ракети наведення. Кнопка навздогін зробить це лише коли натиснутий курок і вразі скиду курка буде і скинутий режим наздогін. Також кнопку навздогін раджують натискати для гарантії двічі.

    • @mykolache4500
      @mykolache4500 9 месяцев назад +6

      Панове, кнопка "В догон" не змінює технічних характеристик ракети, а лише виключає (і це головне!!!!) розрахунок векторів повороту ракети на зближенні в режимі "на встречу".
      Режим "На встречу" є автоматичним для цих комплексів тому що вони по задумці мають систему попереднього оповіщення у вигляді невеликого "чемоданчика" з антеною що є ПРОСТОРОВО- ОРІЄНТОВАНИМ. Отже командир (ПЗРК БД) мав отримати сигнал у вигляді засвічування світлодіодів на "моніторі" чемоданчику і дати підлеглим чітку команду, з якого напрямку очікувати ціль.
      Режим "В догон" використовувався лише 4м і 5м бійцем групи, якщо перші три бійця не взяли ціль.
      Окрім точок на "голові" труби ще можуть бути полоси, що свідчить про кількість пусків ракет з цієї труби. Максимальна кількість полос = 6.
      Ця сама "голова" під невеликим шаром захисної фарби містить антену для визначення "свій-чужий". Коди "своїх" змінюються вищим командиром і встановлюються тумблерами ПМ.
      Якщо ворог знає код, і це точно він, то вимкнути тумблер "свій-чужий" достроково і проблем с пуском не буде.
      Норматив сходу ракети по цілі 12 секунд з положення труби в ящику і ПМ у чохлі-підсумку.
      Це реально!!!
      Ніколи не можна захоплювати ціль проти сонця або в підсвічених хмарах.
      Захват цілі треба робити до того як "воно (кацап)" випустить теплові ловушки, або після того, як його ловушки вийдуть з поля зору (на вздогін).
      Теплова головка Ігли-1М не має перенацілювання на іншу довжину хвилі теплового випромінювання, ніж ту що захопила перед пуском!!!!! ЦЕ ВАЖЛИВО.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  9 месяцев назад

      Дякую за таку важливу інформацію!

  • @VSineBeatz
    @VSineBeatz Год назад +70

    Дякую за знання! Слава Україні!

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +12

      Дякую за підтримку. Вічна слава Героям!

    • @user-jo5tg9tp5e
      @user-jo5tg9tp5e Год назад +8

      Героям Слава

    • @user-jb3wz5eq2g
      @user-jb3wz5eq2g Год назад

      Украинец из довна переводился как человек который живёт на окраине, а на окраине чего ? На окраине Руси , . Вы свою родину продали, продали западным панам из США и их приспешникам.

    • @vitalikcernenko3328
      @vitalikcernenko3328 Год назад +2

      Героям слава

  • @Monolit_1994
    @Monolit_1994 Год назад +39

    Как всегда все четко и информативно 👍💪

  • @firstindaworld8098
    @firstindaworld8098 Год назад +17

    Блин. А два года назад мы искали как намотать леску в триммере, как пользоваться осциллографом.
    Эх, были мирные денёчки..

    • @user-vv4hq2fc5z
      @user-vv4hq2fc5z Год назад

      Ну а теперь у вас задача сдохнут от Зеленского да прогресс. И чего вы Русским вооружением то пользуетесь )Вы от него должны бежать как бес от ладана это Русское вооружение )А для свиней все Русское страшный грех.Или вооружение это другое?)Атомные станции это тоже другое дома и то даже другое. Спрошу проще что 404 построила сама за 30 лет? Мб метро или какую Атомную станцию ?Нет так и уничтожайте все Русское полностью метро вам построила Россия дома тоже Атомные станции построила Россия нету у вас своего от слова совсем.

  • @user-iw7yb5nn2n
    @user-iw7yb5nn2n Год назад +30

    Дуже якісні та цікаві відео 👍 Дякую за працю! Слава Україні

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Дякую за підтримку! Героям слава!

    • @Fktrc70
      @Fktrc70 Год назад

      @@bungalobarbudosua6023 сало на урине..хероина в сале

    • @softpower4073
      @softpower4073 Год назад

      ​@Андрій в чому саме?

    • @sashok660
      @sashok660 11 месяцев назад

      ​@@user-jb7rp8jc8uну так розкажи як треба, зніми відео.
      Чи тільки безпідставна критика?

  • @user-wl8no1hj4t
    @user-wl8no1hj4t Год назад +20

    І завжди привертайте увагу вигуком"постріл",а то декотрі полюбляють стояти як у рибалки за спиною.

  • @user-fj1ih1zy8r
    @user-fj1ih1zy8r Год назад +7

    Дякую велике за навчання, воно необхідне в такий нелегкий час. Слава Україні!!

  • @VanLav
    @VanLav Год назад +3

    цікавий контент для людей які хочуть самонавчатись і покращувати свої навички в військовій справі

  • @Sarbaidima
    @Sarbaidima Год назад +7

    Дякую було дуже пізнавально. Звичайно, ситуація що комусь доведеться робити постріл з данної ПЗРК і це буде не людина заздалегіть підготовлена, малоімовірно) Але то було корисно)

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +16

      Скажу вам чесно. Є багато підрозділів де найбільш підготована людина яка буде виконувати пуск з пзрк - це людина яка подивилась відео в ютубі. І це печаль.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +13

      Я точно знаю знайомих які освоювали Мк 19 і браунінг 12.7 тільки по ютубу та в загальному з допомогою в інтернеті. Тому я і не перестаю викладати якісь елементарні поради в ютубі.

    • @oleksiirudyk83
      @oleksiirudyk83 Год назад +3

      Все вірно, відео курс це шанс. Ви все вірно робите. Велика подяка.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +9

      Дякую за добрі слова. Все буде Україна!

  • @user-xq9pf4pi8c
    @user-xq9pf4pi8c Год назад +20

    Дуже якісні та цікаві відео 👍 Дякую за працю! Слава Україні 🇺🇦❤️

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +3

      Дякуємо Вам за підтримку!

    • @banned_in_paradise
      @banned_in_paradise Год назад +1

      Вам хлопці величезна подяка!
      Все буде Україна!!!
      🇺🇦💪

  • @user-re7un4eg3d
    @user-re7un4eg3d Год назад +23

    Дякуєм. Чітко, корисно!

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +4

      Підтримка це найбільший мотиватор! Дякую!

  • @svitlanazinevich4932
    @svitlanazinevich4932 5 месяцев назад +1

    Герою, дякуємо за захист України! Божого захисту Вам і Вашим побратимам !

  • @user-xl7mx7sx6k
    @user-xl7mx7sx6k Год назад +6

    Є тонкощі по пуску,сама ракета одноканальна і частіше вона знешкоджується тепловою ловушкою. Потрібно працювати в ручному режимі,заставити щоб літак скинувся раніше за пуск....
    Березень місяць під Вугледаром один літак був підбитий,а інша сушка впала....( заслуга підрозділу).

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Дякую за інформацію! Молодці!!!

    • @user-xl7mx7sx6k
      @user-xl7mx7sx6k Год назад

      Після наколу і захвату цілі( лампочка в прицілі загорається із звуковим сигналом) і у літака спрацьовує система оповіщення атаки....
      Ми не працювали по системі наведення свій - чужий так,як на початку війни мало хто розумів,як правильно збивати,коли за день зробити 4 пуски і ні одного враження,коли наші зінітчики атакували наші літаки,гелікоптери.....

    • @user-xl7mx7sx6k
      @user-xl7mx7sx6k Год назад

      @John Iron Я знаю,але на початку війни ми не користувалися свій - чужий..... Вперше я зустрівся з цим у червні місяці,коли був збитий наш гелікоптер і проводилося розслідування.....і це все коди...У стрілків рацій не було,а про те щоб отримувати коди я мовчу....

    • @user-xl7mx7sx6k
      @user-xl7mx7sx6k Год назад +2

      @John Iron З початку квітня 2022 по нашим літакам було зроблено 4 пуски ( район Долина) дякувати,що пуски робили в автоматичному режимі і ракети пішли на ловушки..... А так працюють в ручному поки працює мбж.,

    • @user-xl7mx7sx6k
      @user-xl7mx7sx6k Год назад +1

      @John Iron Головне ,що справу робимо спільно...💪🇺🇦

  • @user-gd8mv5yp9p
    @user-gd8mv5yp9p Год назад +4

    дуже дякую, все зрозуміло та гарно запам'ятовується

  • @user-mf5lk3lp3y
    @user-mf5lk3lp3y Год назад +14

    Дякую!Слава Україні!

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +4

      Дякую. Героям слава!

    • @divnydvorik4393
      @divnydvorik4393 Год назад

      Сала украини

    • @D.Luffy._.
      @D.Luffy._. Год назад +3

      @@divnydvorik4393 тільки якщо з російських немовлят 😍

    • @starmen.
      @starmen. Год назад

      @@divnydvorik4393 сделаем из роZZssких зольдатэн и будем продавать её в Россию 👆

  • @VStories
    @VStories 3 месяца назад

    Спасибо за видео. Работаю над 3d моделью Иглы, и кое-какие моменты пригодились в плане понимания конструкции. Среди 3d-моделеров такие вещи очень востребованы, особенно крупные планы элементов конструкции, маркировка, шильдики всякие и т.п. Будет возможность - снимайте ещё! 👍

  • @user-gl9it9jq2m
    @user-gl9it9jq2m Год назад +11

    Дуже чудово і зрозуміло))) дякую

  • @mykolache4500
    @mykolache4500 9 месяцев назад

    Дякую за інформацію.
    Мій детальний опис у відповіді на кометар...
    За потреби, - надам більше цікавої інформації про Іглу

  • @mtadvoq
    @mtadvoq Год назад +1

    Дякую за інформацію!

  • @user-dx3xu4mo1x
    @user-dx3xu4mo1x Год назад

    Спасибо за информацию!

  • @Vlad-Gromov
    @Vlad-Gromov Год назад +3

    Наконец я узнал для чего эта круглая груша нужна)

  • @juju.ukrainiangirl
    @juju.ukrainiangirl Год назад +4

    Дякую за інформативне відео! Бережіть себе!🙏💙💛

  • @user-uj7ud9sx4n
    @user-uj7ud9sx4n Год назад

    дякую за обзор

  • @__vm__
    @__vm__ Год назад

    Буде наука! Моя подяка вам!

  • @shatunyra
    @shatunyra Год назад +11

    Дякую за інформативне відео ! Слава Україні ! Слава ЗСУ !

  • @user-md6pv5jc8j
    @user-md6pv5jc8j Год назад

    ДЯКУЮ ВОЇНЕ.! ТАЛАНТ ДОНОСИТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРИСУТНІЙ ! РЕСПЕКТ ! ДЯКУЮ !

  • @user-gx5nf6ff7c
    @user-gx5nf6ff7c Год назад +3

    Інформативно. Дякую

  • @leonardmonarx5371
    @leonardmonarx5371 Год назад

    Дякую за відео,подивився його і вже прям ,як стріляв,хоча у самого тільки Покемон з улітками ,муха,пару лимонів і маслята на позиції.
    Ну нічого пригодиться в бою!
    Дякую!
    Слава ЗСУ!

  • @igorigor213
    @igorigor213 Год назад +1

    Служил командиром отделения стрелков-зенитчиков в 70ых на предшественнице Иглы, комплексе Стрела 2М. Комплекс был несовершенный. Оооочень сложная огневая подготовка. На пример для цели вдогон, тренировали, чтоб мы делали пуск после определения "параметра" (с правильными углами возвышения и упреждения) через 4,1. - 4,3. секунды. При том параметр определяли на глаз. Всё эти тренировки делались в круглой комнате, похожей на минипланетарий с проректором типа в планетарии (только он проецировал не звезды, а самолёт). Висел над головой. А ты с учебным комплексом на плече с подлюченным к нему кабелем, по которому снимаются данные на пульт проверяющего, стоишь в центре круглой комнаты. Так натренировывались, что на глаз определяя "параметр" и отсчитывая 4 и две десятые секунды имитировали "пуск", вкладываясь в нужные углы возвышения, упреждения и время до десятых секунд. А на практике ракета могла просто перезахватиться от цели, даже на обыкновенное белое облако и уйти на него. Реальные пуски по целям, обычно снаряд катюши, делали еденицы из прослужившие два года. Так как тогда пуск из Стрелы 2М на то время стоил однокомнатной квартире в новопостроенной хрущевке (тогда их ещё строили.).

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Дякую за відповідь

    • @igorigor213
      @igorigor213 Год назад +1

      @@bungalobarbudosua6023 добре булоб, хлопцi, щоб й у вас були такi ж тренажери, а у кожному пiдроздiлi, на рiвнi взводу, булиб хочаб по одному-два стрiлка, добре натренованих на роботу з сучасними ПЗРК. А може аоно так i е.)) Слава Украiнi lll

    • @takeshikitano3176
      @takeshikitano3176 Год назад

      Здравствуйте. Можете обьяснить ,если включили НИП ( азот пошел охлаждать головку самонаведения, пошел ток, и т . д.) и не удалось сделать выстрел за 30 секунд ( цели не было видно , заволновался и т.д.), то НИП после этого не пригоден? То есть он одноразовый в любом случае?

    • @igorigor213
      @igorigor213 Год назад

      @@takeshikitano3176 да, одноразовый. Про азот не знаю, может это в современных. комплексах. А к Стреле 2М в комплекте шли два БП. Блоки питания были на столько мощьные (они раскручивали головку самонаведения и питали электронику), что после использования краска на них трескалась и отслаивалась от разогрева.

  • @user-ey9ss7qu5c
    @user-ey9ss7qu5c Год назад +4

    Слава нації! Смерть ворогам!!!Радий бачити, друже командир...

  • @andriyy53
    @andriyy53 Год назад +3

    Дякую! Бережіть себе!
    Жаль, що акумулятори за стільки років не модернізували, 30 секунд на пуск то якось мало

    • @user-dw7ry7rt8l
      @user-dw7ry7rt8l Год назад +3

      Нічого дивного, в нас в загалом по країні, особливо в армії схожа ситуація. Клали величезний болт на модернізацію

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Так є.

  • @solidsol22
    @solidsol22 Год назад +13

    Учишь не совсем правильно...
    1)Пусковой механизм находиться в специальном подсумке.(на ремне )
    2)Лучше пристегнуть Пусковой механизм сразу.
    3)Нельзя пристёгивать так как ты показал...ракета должна лежать или в ящике или на земле ,бетоне.и Аккуратно попадая в пазы пристегнуть Пусковой механизм.
    4)Работать нужно в перчатках и очках-так как батарея нагреваеться очень сильно.
    5)Нужно что бы сзади было свободное место для пуска-нужно вырыть специальный окоп -для зенитчика.
    6)Нельзя надевать ремень на шею перед пуском !!! оторвёт голову.
    7)Визуально осмотреть установку на предмет повреждений.
    8)Оценка ситуации -нужно видеть цель она должна попадать в габарит прицела и мушки.
    9)Яркое солнце густые облака....края облаков от которых отражаеться солнечный свет-это естественные помехи.Они засветят головку самонаведения.
    10) Здания ,деревья,линии электропередач -это исскуственные помехи. Ракета в полёте может доворачивать и попадёт в них.Они могут препятствовать полёту.
    11)Позицию нужно занимать на самом верху...
    12) После накола элемента питания нужно время выхода её на рабочий режим-3-5 сек... пока электролит расплавиться и газ пойдёт в ракету.Произойдёт РАССТОПОРЕНИЕ ракеты в пусковой трубе рычаг назад не возвразщают.
    13)Работать в перчатках удерживая за батарею...
    14)Сопровождать цель постоянно и непрерывно-после захвата цели( моргнёт лампочка-но она может и перегореть )слушать зумер динамика пускового устройства.-
    15)После того как услышал зумер =БЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ=и загорелась лампочка продолжая сопровождать цель нажать на курок.
    16)Не опуская пусковую ,сопровождать цель-ракета должна выйти из трубы.-нужно держать крепко так как труба может клюнуть носом .
    17)Ракета пошла к цели-снять трубу с плеча и перевернуть отстегнуть пусковой механизм и уходить в укрытие (соеденительные клеммы закрыть крышкой)
    18)Пуски можно проводить парным рачётом пуская 2 ракеты с разных позиций тогда шанс поражения составит 80 %.
    19)Если позволяет обстановка перезарядить ракету.-и если цель не поражена выстрелить второй раз.
    PS/
    -Лучше не производить пуск непосредственно с основной позиции пехоты-так как пуск будет заметен с воздуха.Это демаскирует стрелка.
    -Обычно по позициям начинает работать артиллерия-это затрудняет работу зенитчика.
    -Если есть угроза атаки с воздуха-все занимают позиции в укрытии-на позиции остаёться один стрелок зенитчик выходишь 1 на 1 с целью =)....

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +7

      Дякую за коментар.
      Це відео я виклав в основному з тою метою, щоб люди котрі знають конкретно як з нею працювати - змогли щось доповнити і пояснити.
      Бо пзрк видали - а що з ним робити забули сказати.

    • @ArchonLicht
      @ArchonLicht Год назад +3

      "Работать в перчатках удерживая за батарею"
      Ви хотіли сказати за гумову обкладинку на батареї.

    • @Nikolai358
      @Nikolai358 Год назад +2

      А якщо така ситуація: ПЗРК підготував до пуску, зробив накол, але ракету не встиг випустити, бо ціль дуже швидко сховалась? Зрозуміло, що батарея під заміну, але ракета після того, як розстопорилася, ще придатна для повторного пуску? Чи для цього треба вже інша ракета?

    • @user-jb3gu5xs3k
      @user-jb3gu5xs3k Год назад +1

      @@Nikolai358 Ставиш другу батарею і дальше працюеш пока ракета невилитить

    • @firstindaworld8098
      @firstindaworld8098 Год назад

      А почему не попадали ракеты в обычные ми-8 в первый день войны, когда летели куча вертолётов? Там стреляли по несколько ПЗРК, но почему-то всё летело мимо. Может просроченные?

  • @alexb2614
    @alexb2614 Год назад +2

    Ти, мабуть, викладач чи учитель. Так доступно і спокійно все пояснюєш

  • @maksym7279
    @maksym7279 Год назад +1

    Дякую!
    Ні пуху, ні пера!

  • @denden954
    @denden954 Год назад +6

    Україна і Українці понад усе 💪🇺🇦

  • @user-ic7uq5uw4d
    @user-ic7uq5uw4d Год назад +2

    Врахуй, що ігла-1 по зустрічному, або боковому курсі ловить ціль до 3300м, коли ціль далі, Ігла не захопить об'єкт. Уточнюю, що кінцева відстань ураження це 5 км.

  • @user-sp5xw5in7x
    @user-sp5xw5in7x Год назад +1

    Дякую друже

  • @ronnie_ua
    @ronnie_ua Год назад

    дякую за відео , лайк та комент

  • @trauma_ssd
    @trauma_ssd Год назад +3

    в ру сегменте таких видосов в принципе нет, крайне информативная с практической точки зрения подача материала, очень детально все рассматривается.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +7

      Переходьте на українську. Буде багато відосиків.

    • @u531spb
      @u531spb Год назад

      @@bungalobarbudosua6023 скоро все вы перейдете ...

  • @fantomas873
    @fantomas873 Год назад

    Дякую за інформацію!!!Слава ЗСУ

  • @maxgubysh4400
    @maxgubysh4400 Год назад +1

    Дякую!!

  • @user-hg6sw9ht6z
    @user-hg6sw9ht6z Год назад +6

    Дякую за відео. Героям Слава.

  • @user-abuser0_0
    @user-abuser0_0 Год назад +1

    Дуже пізнавально👍

  • @user-yb4zk9nd9h
    @user-yb4zk9nd9h Год назад +2

    Суперово)))

  • @yuriikopiika1100
    @yuriikopiika1100 Год назад +4

    Слава Україні,щиро дякую

  • @user-zz6xm5jm4x
    @user-zz6xm5jm4x Год назад +2

    Дякуємо за знання!

  • @alanparker2918
    @alanparker2918 Год назад

    Дзякуй. Было цікава

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад

      Дякую Вам!

    • @user-xc2if6hk5i
      @user-xc2if6hk5i Год назад

      Це ти дякуєш ,бо збираєшся ,по нас пуляти ??

    • @alanparker2918
      @alanparker2918 Год назад

      @@user-xc2if6hk5i Ага. Па цябе персанальна. Каб хрэнь не пісАў

  • @user-dr5ib7rm3k
    @user-dr5ib7rm3k 11 месяцев назад +1

    Теорія це дуже гарно,але бажано теоретичні знання з'єднати з практикою.Поки сам не запустиш ьо і не зрозумієш всього

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  11 месяцев назад +1

      Тут дуже багато на тренажері потрібно працювати.

  • @user-ym2rp5xp4i
    @user-ym2rp5xp4i Год назад +1

    Нормально, чітко, зрозуміло! Дякую вам. Слава Україні!

  • @umka1m
    @umka1m 10 месяцев назад

    дякую

  • @aiden1156
    @aiden1156 Год назад

    Супер!

  • @borys_brytva449
    @borys_brytva449 Год назад

    Дякую

  • @SaSha-TV1
    @SaSha-TV1 Год назад +3

    Дякую... Героям Слава!!

  • @user-fx3it3gk4y
    @user-fx3it3gk4y Год назад +2

    Супер😊

  • @GonzoBrozzers
    @GonzoBrozzers Год назад +2

    Дякую, хорошу справу робите. Скажіть будь ласка, чи сильний вихлоп позаду після пострілу? На якій відстані треба бути від перешкоди позаду?

    • @mykolache4500
      @mykolache4500 9 месяцев назад

      Не ближче 15 метрів.
      Якщо під ногами гравій, то решта команди не повинна опинитися поза стрільцем.
      Стрілець обов'язково має застосовувати захисні окуляри.

    • @GonzoBrozzers
      @GonzoBrozzers 9 месяцев назад

      @@mykolache4500 дякую

  • @KostyanKrivbass
    @KostyanKrivbass Год назад +1

    спасибо за ликбез!!Храни Вас Боженька!!

  • @ludmylakaliberda7237
    @ludmylakaliberda7237 Год назад

    Корисно та інформативно

  • @user-ew2ie1rl4k
    @user-ew2ie1rl4k Год назад +2

    Друже, а хіба треба кнопку догон тримати натиснотою? Це не так. Достатньо просто натиснути (не раніше ніж 3 секунди після наколу), і все, не треба її після цього тримати натиснутою. І Ви в відео розповіли тільки про "ручний" режим роботи, який використовується якщо кутова швидкість цілі не більша 1,4 градуса за секунду (це як правило не швидкісні цілі - вертоліт), а якщо кутова швидкіть цілі вища за 1,4 градуса за секунду то використовується "автоматичний" режим роботи, коли спусковий гачок натискається до упора одразу.
    Ну і якщо мова іде саме за іглу-1, то по реактивним літакам працюємо тілько на догоному курсі.
    Про окуляри вам вже писали (бо без них, можно дуже швидко стати інвалідом війни).

  • @ArchonLicht
    @ArchonLicht Год назад +3

    Супер інструкція, все чітко.
    Хіба можна було ще наголосити на нагріві акумулятора, і що тримати його через це треба за гумову "ручку" - яка там якраз для того, щоб не обпектись. І деякі нюанси які згадують у інших відео - проходить десь 5 секунд між наколом і запуском системи, ручний режим пуску для повільних цілей проти автоматичного для швидких, не нахиляти трубу вперед після наколу, не вмикати систему свій-чужий, т.п.
    Але в принципі про нагрів текстом було написано, тому і так файно.
    Дякую!
    P.S. І ще питання - чи треба від'єднувати пускову від труби після пострілу і забирати із собою (і якщо треба то як це зробити), чи все разом із трубою забирати тільки викинути акумулятор? Що треба зберегти після пострілу?
    P.P.S. Прочитав в коментарях що треба зберігати пускову, і для цього після від'єднання треба повернути назад кришку на роз'єм на пусковій - отже її при зніманні треба зберегти десь під рукою.

    • @ArchonLicht
      @ArchonLicht Год назад +1

      Є ще непогане відео старше від Combat Raccoon
      ruclips.net/video/gUAFmg-hooA/видео.html

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +4

      В принципі тубус можна викидати. Але в нас заставляють забирати для звітності.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +5

      Так що забирають все з собою, щоб потім якийсь баран мозги не компасував де то де сьо.

    • @ArchonLicht
      @ArchonLicht Год назад +1

      @@bungalobarbudosua6023 А, зрозуміло - облік. Ну, армія...

    • @user-sz7qt9zt9k
      @user-sz7qt9zt9k Год назад +2

      Я думал что тубус не одноразовый

  • @firstindaworld8098
    @firstindaworld8098 Год назад +2

    В положении как на видео нельзя стрелять? Т.е. за спиной стенка окопа. Струя обожжёт спину?

  • @user-li6cp5ko7x
    @user-li6cp5ko7x Год назад

    Полезно

  • @user-pc1zt3pr6g
    @user-pc1zt3pr6g Год назад +2

    Дуже якісно ! Дякую! Бережіть Себе! Слава Україні !

  • @mikest2802
    @mikest2802 Год назад +1

    Дякую, просто і зрозуміло, майже все, а ще і в коментах багато корисного!) Тільки не знаю, що це за функція "свій-чужий" і коли вона потрібна?

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад

      Це типу щоб свої літаки розпізнавати

    • @mikest2802
      @mikest2802 Год назад

      @@bungalobarbudosua6023 типу, як ще один запобіжник?

  • @user-nk6cc8ln1r
    @user-nk6cc8ln1r Год назад

    Є питання: а можна ефективно застосовувати цей ПЗРК в умовах густих низьких хмар, якщо візуально цілі не видно, а тільки можна почути на слух?

    • @krailayt539
      @krailayt539 Год назад

      Ні, там в груші, знаходиться азот. Який охолоджує систему, дя того щоб захватити теплову сигнатуру цілі. Відповідно щоб вона спрацювала їй треба захватити тепловий контур, тоб тт ціль має бути у прямій видимості прицілу близько 5-7 секунд

    • @oleksaborodie
      @oleksaborodie Год назад

      Ні, тому що ціль має бути захоплена через приціл протягом 3 секунд. Хмари = відсутня видимість = відсутнє візуальне спостереження

  • @nickrepair5193
    @nickrepair5193 Год назад

    👍🤘

  • @maksimbober8443
    @maksimbober8443 Год назад +1

    Чи є необхідність подати живлення від стороннього аккумулятора, багаторазового. Цікаво які там параметри живлення.

    • @redalert9990
      @redalert9990 Год назад +7

      Не має необхідності. В наземному блоці живлення ( НБЖ ) крім батареї, яка видає 20 вольт напруги знаходиться ще стиснутий азот, який охолоджує головку самонаведення ракети перед пуском.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Дякую за відповідь

  • @annieawareness564
    @annieawareness564 Год назад

    👍

  • @user-uk6jx9cs1h
    @user-uk6jx9cs1h Год назад +1

    Слава Україні! Слава ЗСУ! Смерть російським загарбникам!

  • @rvin1720
    @rvin1720 Год назад

    Як мінімум нбж гаряче і я б не рекомендував за нього так хапатися, а автоматичний режим є?

  • @josephstalin4592
    @josephstalin4592 Год назад

    Принят в СССР на вооружение в 1981г и до сих пор выполняет свои задачи. USSR strong! xD

  • @user-wu5ye9dn5p
    @user-wu5ye9dn5p Год назад +4

    Добрий апарат, але без практики і серйозного відношення до правил його застосування тяжко досягти позитивного результату.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +4

      100%. Треба щоб вчили по людськи, давали робити пуски і т. д. На тренажері щоб вчили.

  • @user-ci1jv7di7r
    @user-ci1jv7di7r Год назад

    Ніби ксьонза слухаю на службі божій
    Лайк

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад

      Навіть не знаю то в плюс мені чи в мінус ? :)

  • @starmen.
    @starmen. Год назад

    Вам лично приходилось что-то сбивать ?
    Ещё интересно может Игла сбивать мелкие дроны вроде DJI или недостаточно тепло выделяют ?

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Нічого не збивав

    • @maxgrey5851
      @maxgrey5851 10 месяцев назад

      Сколько стоит мелкий китайский дрон DJI? Сколько стоит ПЗРК "ИГЛА"? Если ответить на эти два простых вопроса, то отвечать на дурацкий вопрос: "имеет ли смысл стрелять из пушки по воробьям?", отвечать не придётся. А вообще, молодец Стармен, повеселил.🤣

    • @starmen.
      @starmen. 10 месяцев назад

      @@maxgrey5851 имеет смысл , любой дрон с камерой может навести артиллерию , если ты таких элементарных вещей не понимаешь то ты очень глупый человек .
      А насчёт Игла она нисколько не стоит это остатки СССР .
      Так что в данном случае дрон дороже иглы.

  • @Max-xx4pz
    @Max-xx4pz Год назад

    Блін ця кругла бараболя виявляється джерелом живлення😂😂
    Дякуємо за інформативний ролик, удачі вам в вашій роботі✊️
    Цікаво а чому ця батарея такої дивної форми? Що за тип батарей? Чому він нагрівається? Агов, є тут знавці, підскажіть се будьте ласкаві.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Ця батарея не зовсім батарея :)

    • @Max-xx4pz
      @Max-xx4pz Год назад

      @@bungalobarbudosua6023Добре, не буду вас діставати питаннями) Удачі вам✊️

  • @oleksandrbezrodnyy1890
    @oleksandrbezrodnyy1890 Год назад

    Дякую за працю! Слава Україні

  • @evgenhazard7237
    @evgenhazard7237 Год назад

    Героям Слава!
    Не найпростіша зброя.

  • @fedirserdiuk3627
    @fedirserdiuk3627 Год назад

    Повага

  • @oleksiikoval88
    @oleksiikoval88 Год назад +2

    Героям Слава!

  • @doghunter4281
    @doghunter4281 Год назад

    Цікаве відео, таке питання, у разі необхідності, стріляти прямой наводкой, по легко бронированной наземной ціли можливо?

    • @krailayt539
      @krailayt539 Год назад +2

      Так але ні, проблема в тому, що головка ціль захопить, і ракета спрацює. Але сама пускова не разрахована на постріл під таким кутом. Ракета зійде, але не встигне достатньо піднятись. Якщо стріляти, то тільки з висоти під самий обрив, щоб у ракети був час піднятись. Стінгер може і без ціх заморочок працювати по наземним

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Дякую за відповідь

    • @krailayt539
      @krailayt539 Год назад +2

      @@bungalobarbudosua6023 Нема за що. Вам дякую за корисний контент.

  • @user-qo8xn3rf5v
    @user-qo8xn3rf5v Год назад +1

    А как определяют выше, ниже 2,5км? На глаз? Дякую!

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +3

      +/- на око. Також і по прицілу. Але мені якось по різному пояснювали. Так що вирішив не говорити про це у відео - щоб не поширювати неправильну інформацію.

  • @avenger6770
    @avenger6770 Год назад +2

    Героям Слава ✊ Україна Вистоїть! Україна Переможе 🇺🇦🇺🇦🇺🇦!!!

  • @jugunx7917
    @jugunx7917 Год назад +1

    З чим пов'язане таке обмеження у часі після "наколу" акумулятора? Це ж просто супер незручно....

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +1

      Я так розумію що можливість охолодження азотом не безмежна в часі.

  • @Yacht-Travel
    @Yacht-Travel Год назад +9

    Колего, в тебе 2 критичні помилки в цьому відео.
    1. Кнопка навздогін натискається 1 раз коротко, (якщо ракета пройшла параметр). Її утримувати нажатою не треба.
    2. Швидкість ракети не міняється від кнопки «навздогін».
    У ракети швидкість однакова в будь якому режиму - 570м/с.
    Кнопка «вдогон» міняє систему слідування ракети за цілью.
    Вона просто летить слідом за випромінювачем тепла.
    Якщо «вдогон» не натиснути, то ракета буде летіти в точку «випередження», кожного разу вимірюючи кут між траекторією ракети і цілью, щоб цей кут був однаковим, поки ракета не влучить в ціль.

  • @arik9423
    @arik9423 Год назад +3

    До речі,до Ігли 1 підходять ПМ від Ігли(9п516 )

  • @jekan4004
    @jekan4004 Год назад

    Друже, а якщо гсн сірого кольору як в тебе а не прозора це норм?

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад

      А є інші ? :) яку дали така є )
      Ви поставили мене в ступор.
      В стінгері була в нас прозора. А тут в кількох ракетах от такі

  • @silver-pn6bq
    @silver-pn6bq Год назад

    👍🇺🇦💪

  • @user-qq5uc3wi1m
    @user-qq5uc3wi1m Год назад +5

    Як вам вдається діставати всі види рпг а тут ще й зенітників знайшли?)

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +4

      Є зброя щоб робити огляд. Але тут реально проблема записувати відео - постійні вітри, ніяк не виходить позбутись того жахливого шуму вітру.

    • @user-qq5uc3wi1m
      @user-qq5uc3wi1m Год назад +1

      @@bungalobarbudosua6023 паролон на мікрофон камери не допомагає?

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +4

      Паралон допомагає від поривів вітру в мікрофон. Але від вітру шум стоїть сильний в гілках дерев, і його заглушити не можливо.

  • @user-md7ij6xo5w
    @user-md7ij6xo5w Год назад

    ❤!!!!!!!!!!!❤

  • @high-explosive
    @high-explosive Год назад +1

    Каким топливом питается ракета и что делают с использованным ТПК?

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +3

      Про паливо - навіть не уявляю.
      А тпк - якщо є можливість забирають з собою і віддають на склад рао для списання. Якщо нема можливості - то знімаєш пусковий механізм і в найкоротший строк покидаєш місце пуску.

    • @Serjiale
      @Serjiale Год назад +6

      Всередині ракети є відсік з твердим паливом. Воно являє собою пресовану, і доволі крихку субстанцію, тому при падінні з висоти більш ніж 1 метр, скоріше за все, ваша ракета вже не полетить через пошкодження цього самого палива

  • @user-sg4gk8wx4j
    @user-sg4gk8wx4j Год назад +5

    Героям слава 💛💙

  • @tarasmyndyuk5498
    @tarasmyndyuk5498 Год назад

    Чекаєм на ПКМ ;)

  • @vladpotabenko7542
    @vladpotabenko7542 Год назад +1

    Хочу відразу запитати, у Вас є досвід бойового застосування цього комплексу?

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +3

      жодного досвіду. це відео це крик про допомогу. добре що багато людей в коментарях вже підказали ще всякі різні нюанси.

    • @vladpotabenko7542
      @vladpotabenko7542 Год назад +5

      @@bungalobarbudosua6023 наш підрозділ проходив підготовку у навчальному центрі з ПЗРК Ігла, і нам казали про помилкове судження що кнопку в догін треба затискати, її достатньо натиснути і відпустити, якщо є запитання або Ви хочете звіритись з інформацією в мережі можу підказати.

    • @bungalobarbudosua6023
      @bungalobarbudosua6023  Год назад +3

      Дякую!

    • @user-iv3wb1kl6d
      @user-iv3wb1kl6d Год назад +4

      ​@@vladpotabenko7542 Сто процентів ,кнопка в Догін просто натискається і тримати її немає ніякого сенсу

    • @user-jb3gu5xs3k
      @user-jb3gu5xs3k Год назад

      І ще якщо натискаете кнопку навздогін то курок натискаете в автоматичний режим тоисть зразу докінця

  • @adventure_angling1394
    @adventure_angling1394 Год назад

    🇺🇦❤️

  • @evgeniy8247
    @evgeniy8247 Год назад +4

    Не сказал про ремень и про датчик свой чужой,что его лучше отключить во избежание обнаружения.

  • @geliosmaksvel
    @geliosmaksvel Год назад

    Дякую за інформацію але вибачаюсь (притрій гівно)
    особливо в порівнняні зі STINGER

  • @tuyon
    @tuyon Год назад

    Хорошо работала Игла во время Чеченской. Жаль дураки выводы не сделали. Ичкерия!

  • @user-ti4bm4md5y
    @user-ti4bm4md5y 9 месяцев назад

    скільки важить ракета?

  • @user-ii1if4hf6d
    @user-ii1if4hf6d Год назад

    🇺🇦❤️🇺🇸