Annyira vicces, hogy pont most kerültem oda, hogy akkor befektetem a pénzem és pont ez a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy egyszerre fektessek vagy apránként erre feltöltöd ezt a videót :D Nagyon köszönöm!
Ha nincs meg a tudásod, akkor várd meg a következő válságot. 2-3 év és itt lesz. Akkor minden olcsó és többet kapsz a pénzedért. Ha válságban vásárolsz, akkor a következő válságnál sem az elsők közt kell lenned akik dobják a papírokat. Ad egy kis nyugalmat, és időt ha nem a kényszer vezérel mert olcsón vettél. Addig tanulhatsz és kidolgozhatód a hosszú távú stratégiádat. Hol, hogyan, mibe, mennyit! (pl. vettem még OTP-t 1780Ft-ért régen. Még válságban sem merült fel, hogy eladjam)
@@_Tinky_ kerdes, hogy mit ertesz valsagnak? Ha rengeteg munkanelküliseget, akkor a feneert vart addig, amig munkanelküli lesz az ember! Amerikaban is inkabb ugy nezzi a FED, hogy mekkora a munkanelküliseg rata, ha nagy, akkor jön a kamatvagas, es elkezd szarnyalni a tözsde, valsag valsag meg mindeg nuku, es varod, hogy befektes. Ezert tartom hülyesegnek ezt a valsag dolgot, en is vartam mar esest, azt kilottozni 10% esely. Amig vartam volna addig mar 90%-os hozamtol buktal el. Ha befektetsz es valsag, akkor is kb 2 ev alatt visszkorrigalodik, akkor addig meg aprankent meg fektetsz be. 10 eves tavlatban igy is ugy is jöl jössz ki, kar varni a valsagot.
Már vártam egy ilyen videót. A 7:45 -ös ábra zseniális 2-3 év elteltével én is ezt tapasztalom. Ahogy nő az ár ugyanannyi pénzzel ugye kevesebb ETF vásárolható meg, ami ugye picit rossz, mert nem tudsz ugyanannyi darabszámot mindig venni, de ugyanakkor a meglévő ETF-ed értékei is nő. A négyhavonta való befektetés magyar viszonylatban reális!
Még talán annyit hozzátennék, hogy accumulating ETF-ek esetében hozzáadódik az osztalék is, illetve ha pl. USD alapon megy akkor az USD erősödése is hozzáad a hozamhoz néhány %-ot, amennyiben forintként realizáljuk.
@@gellertbiro8067Adó? Az illegális. Én nem veszek részt ilyenekben. Bűnszervezeteket pénzelni nagyon veszélyes. Amugy is milyen már hogy valaki csak ugy bekopogtat hogy hé aggyál pézt! Mert ha nem akkor... maffia stílus. Teljesen érthetetlen sz emberek elfogadják. nem elég hogy a túró rudit mikor megveszed már a védelmi pénzt kifizetted..🤬Adó vagy nem adó? Hát én nem adok. 😅
@@gellertbiro8067accumulating ETF-eknél mivel accumulating, ezért nincs osztalék, nem fizet semmit. Mivel tudjuk, hogy a háttérben a cégeknél mik történnek, ezért tudunk az osztal3król, de mivel ez beépül az árfolyamba, ez olyan, mintha csak jobban teljesítene egy ETF, de nem fizetne semmi osztalékot
@@gellertbiro8067 Nem kell fizetned, mert nem is kapsz osztalékot. A keletkező osztalékból az accumulating etf-eknél újabb részvényeket vesznek saját magukból. Neked csak akkor keletkezik profitod, ha eladod az etf-et.
Attól függ. Ha indexeket veszel már az is egyfajta diverzifikáció. Ha egyedi részvényeket akkor sem éri meg szerintem túlzottan fragmentálni a tőkét, max 6-8 vállalat. Átlag ember szinten jobban jár az ember, ha indexeket vásárol, mint sem részvényeket. Nem rejt ugyan akkora hozampotenciált az előbbi, mint az egyedi részvényeket, de ez utóbbinak hátránya, hogy tüzetesebben utána kell nézni, hogy jó befektetéssé válhasson, illetve a kockázat faktor is jelentősen nagyobb. Egy cég csődbe mehet (egy bluechip is!), vagy lehet huzamosabb ideig rossz időszaka, de egy indexben mindig lesz ami jól teljesít. Ha nem expert az ember akkor indexeket érdemes venni, ha kicsit jobban benne van a témában akkor az egyedi részvény is jó választás lehet, de túlzottan diverzifikálni ez esetben sem érdemes.
Szia,,kellene egy video, hogy te hol tartasz hozamok területen .Hisz mar a csatorna indulása óta kb 5-6 év eltelt. Valószinüleg előtte is vetted a részvényeket. Van erről valami publikus szamadat? Köszi
Szia! Weboldaladon a menüsor kicsit idegesítő. Oldal tetején elveszi a hátteret és nehezen olvasható, legörgetve pedig eltűnik. Érdemes lenne hagyni, hogy görghetésnél is maradjon belőle valami. Látom, hogy a logó az változik. Szerintem.
Mind a részvények, mind a vedd és tartsd, mind az azonnali befektetés bikapiacon jó befektetés. Ez az elmúlt 100 évben az amerikai tőzsdére igaz, hisz visszaesésekkel, 2-3 világválság mellett is nem volt olyan, hogy ha 20 évig tartottunk sp500at, akkor ne lett volna jó befektetés. De pont ezért csalóka sok következtetést és stratégiát levonni ez alapján.
Egyet értek. Ráadásul a vezető világhatalomról beszélünk ami lehet már múltidő. Egy nyersanyagokat és energiahordozókat pocsékoló korszakban amikor a népesség rohamosan növekedett. A hatékonyság növelésében volt honnan fejlődni. De biztos, hogy a következő 10-50 évre ebből kéne következtetéseket levonni? Az elöregedő és fogyó befektetők mikor veszik ki a pénzüket, akkor kik lesznek az új befektetők? Ez így nem tartható hosszú távon. Szóval vagy egyre kevesebben tehetik meg, hogy befektessenek, vagy ha mindenki befektet, akkor az elinflálódik. Nem lesz elég ember aki termeljen. Én a társadalmi rétegek közötti olló nyílását látom valószínűbbnek, de abból pedig társadalmi feszültségek is lehetnek, ami azon keveseknek sem jó, akik be tudtak fektetni.
És a másik oldalról mit mutat? Szóval én most 3-4 hónap alatt akarok kiépíteni egy etf pozíciót, jobban járok, ha előbb összegyűjtöm, aztan 4 hónap múlva egyben megveszem, mintha addig havonta venném?
Itt azt hasonlította össze, hogy az elején egyben, vagy közben fokozatosan. A végén egyben egy teljesen más történet. Nem az egyben befektetés a lényeg, hanem az, hogy minél korábban tedd be, amint tudod.
És ha rövid lejáratú kötvénnyel kivárjuk az elvileg jó vételi pontnak számító választási ciklus eleji, októberi részt? Ott ugye a kötvény egy valamennyi kamatot azért addig is garantál, és ha tényleg addig csökkenő trend van, abból is legalább kimaradunk
@@bencebalazs Persze, a 2 éves verziónál általában mindegy ebben a modellben. Hosszabb távon a kamatok, osztalékok azért összekuszálják némileg a képet. Főleg amikor magas kamatkörnyezettel indul a kísérlet, mert viszi magával a teljes futamidő alatt a megnövekedett tőkét.
Köszönjük Bence! én azt szeretném kérdezni hogy melyik tőzsde jobb a Etoro vagy XTB mert szeretnék vásárolt BTC ETF ket csak nem tudom eldönteni melyk tozs jobb előre is köszönöm és megy a like mint mindig 👏👏👏👌👌👌👍👍👍👍👍👍👍
Azért nem szeretem ezeket a csodás példákat,mert eddig a tőzsde csak egy irányba ment....a nagyok már mind geopolitikai problémák miatt aggódnak. Ha egy hétvégén mindenki nagyon mérges lesz egymásra, hétfőn ki sem nyit a tőzsde, akkor mit csinálsz? Az emberekben kezd nagyon megszűnni a veszélyérzet.
Várok keddig :D Háborúk idején nem kereskedtek a tőzsdéken? Nem értem mire akartál kilyukadni. Én ugyan ezt a veszélyérzet megszűnést érzem az ingatlanpiacnál. Mindenki azt hiszi, hogy az ingatlanbefektetés a Szent Grál, hisz mindig csak felfelé mehetnek az ingatlanárak. Azért háborúk idején könnyű lenullázódni ingatlanbefektetéssel is. És akkor marad a kérdés, miben fialtatod a pénzed ha a geopolitikai helyzettől félsz? Természetesen értékelhető hozamot is szeretnél elérni.
Jajj istenem... Hát most mi lesz!? Ha háború lesz, akkor úgy is lesz@rod, hogy mi van a tőzsdén tartott pénzeddel. Ráadásul a tőzsdére csak azt a pénzt tesszük, aminek az elvesztése nem fáj. Ha fáj(hat) az elvesztése, akkor ne tedd tőzsdére a pénzed! Plusz poén... Nézd vissza a historikus adatokat, s látni fogod, hogy a tőzsde mindig is felfelé ment hosszútávon, és mindig is felfelé fog, mert ilyen a gazdasági modell a világban. A kérdés csak az, hogy mennyit kell várnod, hogy pluszban szálljál ki: 5 évet, vagy 15-öt. De aláírom, hogy nem mindenkinek való ez a "sport", s a kommented alapján neked sem ajánlanám, mert stresszes tud lenni! 😉
@@balazshegedus7132 Minden befektetésre igaz. Akik már megszedték magukat, azoknak mindegy, de aki most kezdi....miattuk aggódnék, egy jó kis 30%+ mínuszban kezdeni az azért nem gyenge agyrém. Azt mondanám, hogy legyen aranyad, ha lehet, megművelhető földed, akár egy pici is, hogy enni tudj, legyenek kapcsolataid, másik útleveled, puccos egyetemről papírod, fizikai és mentális egészséged. Az utóbbiakat én láthatatlan commodity-nek nevezném.... olyan, ami az átlag embernek nincsen.....Az átlag ember rohan, és Chanel-t Rolls-ot vesz, és felteszi a RUclips-ra, ha van egy kis extra pénze, de csak eddig lát, viszont az előbbiek nélkül nem fogja tudni újrakezdeni.
Pearl Harbor miatt 20%-ot esett a tőzsde és év végére vissza is állt. Nem áll meg az élet egy háború miatt. Sőt, nézd meg a Rheinmetall részvényt, mióta elindultak az oroszok
@@balazshegedus7132 Válaszoltam Neked, de valamiért nem jelenik meg, csak az én profilomban. Még egyszer a rövid válaszom: arany, bármilyen kicsi föld, hogy enni tudj, és ne legyél teljesen kiszolgáltatott, mentális és fizikai egészség, második útlevél, kapcsoaltrendszer, puccos egyetemről papír. Az utóbbi néhány az átlag embernek nem lesz, ha nagy baj van, ezek fognak rajtad segíteni, vagy az újrakezdést segíteni.
Annyira vicces, hogy pont most kerültem oda, hogy akkor befektetem a pénzem és pont ez a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy egyszerre fektessek vagy apránként erre feltöltöd ezt a videót :D Nagyon köszönöm!
Akkor a válasz neked az, hogy most betolod egyben a nagy lét, és utána a jövedelmedből folyamatosan DCA-zol. És akkor így lesz igazán jó.
Ha nincs meg a tudásod, akkor várd meg a következő válságot. 2-3 év és itt lesz. Akkor minden olcsó és többet kapsz a pénzedért.
Ha válságban vásárolsz, akkor a következő válságnál sem az elsők közt kell lenned akik dobják a papírokat. Ad egy kis nyugalmat, és időt ha nem a kényszer vezérel mert olcsón vettél.
Addig tanulhatsz és kidolgozhatód a hosszú távú stratégiádat. Hol, hogyan, mibe, mennyit!
(pl. vettem még OTP-t 1780Ft-ért régen. Még válságban sem merült fel, hogy eladjam)
@@_Tinky_ kerdes, hogy mit ertesz valsagnak? Ha rengeteg munkanelküliseget, akkor a feneert vart addig, amig munkanelküli lesz az ember! Amerikaban is inkabb ugy nezzi a FED, hogy mekkora a munkanelküliseg rata, ha nagy, akkor jön a kamatvagas, es elkezd szarnyalni a tözsde, valsag valsag meg mindeg nuku, es varod, hogy befektes. Ezert tartom hülyesegnek ezt a valsag dolgot, en is vartam mar esest, azt kilottozni 10% esely. Amig vartam volna addig mar 90%-os hozamtol buktal el. Ha befektetsz es valsag, akkor is kb 2 ev alatt visszkorrigalodik, akkor addig meg aprankent meg fektetsz be. 10 eves tavlatban igy is ugy is jöl jössz ki, kar varni a valsagot.
Most is príma lett, mint mindig
Tanulságos volt, köszi!
Már vártam egy ilyen videót.
A 7:45 -ös ábra zseniális 2-3 év elteltével én is ezt tapasztalom. Ahogy nő az ár ugyanannyi pénzzel ugye kevesebb ETF vásárolható meg, ami ugye picit rossz, mert nem tudsz ugyanannyi darabszámot mindig venni, de ugyanakkor a meglévő ETF-ed értékei is nő.
A négyhavonta való befektetés magyar viszonylatban reális!
én automatikus utalást állítottam be heti szinten, ha pedig lesz nagyobb zuhanás, akkor pumpálok bele nagyobb összeget újra
Köszönjük
Továbbra is majdnem az egyetlen nézhető és érthető (vlog?!) számomra. :)
Informatív! 🎉
jó lett,köszi
Még talán annyit hozzátennék, hogy accumulating ETF-ek esetében hozzáadódik az osztalék is, illetve ha pl. USD alapon megy akkor az USD erősödése is hozzáad a hozamhoz néhány %-ot, amennyiben forintként realizáljuk.
Kell ilyen accumulative ETF-eknél külön osztalékadót fizetni vagy arra amúgy is ott van a nyereségadó?
@@gellertbiro8067Adó? Az illegális. Én nem veszek részt ilyenekben. Bűnszervezeteket pénzelni nagyon veszélyes.
Amugy is milyen már hogy valaki csak ugy bekopogtat hogy hé aggyál pézt! Mert ha nem akkor...
maffia stílus. Teljesen érthetetlen sz emberek elfogadják. nem elég hogy a túró rudit mikor megveszed már a védelmi pénzt kifizetted..🤬Adó vagy nem adó? Hát én nem adok. 😅
@@gellertbiro8067accumulating ETF-eknél mivel accumulating, ezért nincs osztalék, nem fizet semmit. Mivel tudjuk, hogy a háttérben a cégeknél mik történnek, ezért tudunk az osztal3król, de mivel ez beépül az árfolyamba, ez olyan, mintha csak jobban teljesítene egy ETF, de nem fizetne semmi osztalékot
@@gellertbiro8067 Nem kell fizetned, mert nem is kapsz osztalékot. A keletkező osztalékból az accumulating etf-eknél újabb részvényeket vesznek saját magukból. Neked csak akkor keletkezik profitod, ha eladod az etf-et.
@@gellertbiro8067 Acc' etf-nél te nem találkozol az osztalékkal, visszaforgatják…ez a lényege.😊
2:39-nél mi a bills? Illetve pontosan mi a bond, állampapír vagy céges bond-ok is ide értendőek?
Mikor számít túl-diverzifikáltnak egy portfólió? Egyéb iránt kiváló a tartalom, köszönöm szépen!
Attól függ. Ha indexeket veszel már az is egyfajta diverzifikáció. Ha egyedi részvényeket akkor sem éri meg szerintem túlzottan fragmentálni a tőkét, max 6-8 vállalat. Átlag ember szinten jobban jár az ember, ha indexeket vásárol, mint sem részvényeket. Nem rejt ugyan akkora hozampotenciált az előbbi, mint az egyedi részvényeket, de ez utóbbinak hátránya, hogy tüzetesebben utána kell nézni, hogy jó befektetéssé válhasson, illetve a kockázat faktor is jelentősen nagyobb. Egy cég csődbe mehet (egy bluechip is!), vagy lehet huzamosabb ideig rossz időszaka, de egy indexben mindig lesz ami jól teljesít. Ha nem expert az ember akkor indexeket érdemes venni, ha kicsit jobban benne van a témában akkor az egyedi részvény is jó választás lehet, de túlzottan diverzifikálni ez esetben sem érdemes.
Szia,,kellene egy video, hogy te hol tartasz hozamok területen .Hisz mar a csatorna indulása óta kb 5-6 év eltelt. Valószinüleg előtte is vetted a részvényeket. Van erről valami publikus szamadat? Köszi
Patreonon szokott ilyesmiröl szo lenni
@@bencebalazs Patreon tag vagyok, segitesz melyik videó az?
köszi
Szia! Weboldaladon a menüsor kicsit idegesítő. Oldal tetején elveszi a hátteret és nehezen olvasható, legörgetve pedig eltűnik. Érdemes lenne hagyni, hogy görghetésnél is maradjon belőle valami. Látom, hogy a logó az változik. Szerintem.
Kösz a visszajelzest
Mind a részvények, mind a vedd és tartsd, mind az azonnali befektetés bikapiacon jó befektetés. Ez az elmúlt 100 évben az amerikai tőzsdére igaz, hisz visszaesésekkel, 2-3 világválság mellett is nem volt olyan, hogy ha 20 évig tartottunk sp500at, akkor ne lett volna jó befektetés. De pont ezért csalóka sok következtetést és stratégiát levonni ez alapján.
Egyet értek. Ráadásul a vezető világhatalomról beszélünk ami lehet már múltidő. Egy nyersanyagokat és energiahordozókat pocsékoló korszakban amikor a népesség rohamosan növekedett. A hatékonyság növelésében volt honnan fejlődni. De biztos, hogy a következő 10-50 évre ebből kéne következtetéseket levonni? Az elöregedő és fogyó befektetők mikor veszik ki a pénzüket, akkor kik lesznek az új befektetők? Ez így nem tartható hosszú távon. Szóval vagy egyre kevesebben tehetik meg, hogy befektessenek, vagy ha mindenki befektet, akkor az elinflálódik. Nem lesz elég ember aki termeljen. Én a társadalmi rétegek közötti olló nyílását látom valószínűbbnek, de abból pedig társadalmi feszültségek is lehetnek, ami azon keveseknek sem jó, akik be tudtak fektetni.
És a másik oldalról mit mutat? Szóval én most 3-4 hónap alatt akarok kiépíteni egy etf pozíciót, jobban járok, ha előbb összegyűjtöm, aztan 4 hónap múlva egyben megveszem, mintha addig havonta venném?
Nem a tanulsag, hogy a mult alapjan mit ma megvehetsz azt vedd meg
Itt azt hasonlította össze, hogy az elején egyben, vagy közben fokozatosan.
A végén egyben egy teljesen más történet.
Nem az egyben befektetés a lényeg, hanem az, hogy minél korábban tedd be, amint tudod.
És ha rövid lejáratú kötvénnyel kivárjuk az elvileg jó vételi pontnak számító választási ciklus eleji, októberi részt? Ott ugye a kötvény egy valamennyi kamatot azért addig is garantál, és ha tényleg addig csökkenő trend van, abból is legalább kimaradunk
Fektessünk be a DK-ba és a TISZA-ba!
Siegel prof ábrája hogy mennyivel teljesít felül a részvénypiac, nem pontos.
A be nem fektetett pénz kamataival is érdemes lett volna számolni az összehasonlításkor.
2 ev alatt akkor is nyert az 1 osszegü
@@bencebalazs Persze, a 2 éves verziónál általában mindegy ebben a modellben. Hosszabb távon a kamatok, osztalékok azért összekuszálják némileg a képet. Főleg amikor magas kamatkörnyezettel indul a kísérlet, mert viszi magával a teljes futamidő alatt a megnövekedett tőkét.
ALGO
S&P 500-ban a legtöbb céget nem szeretném támogatni. Van ajánlott vegán etf vagy azok drágák a hype miatt?
Vab vegan etf, nincs benne McDonald's, es 10x-es koltseggel ketyeg.
@@bencebalazs tehát akkor mit tegyek, ha környezettudatos(nak mondott) és fenntarthatóan működő cégeket szeretnék támogatni a befektetésemmel?
@@HUNFenderSzia!
Én ishares MSCI USA ESG Etf-et vettem. Elvileg ott figyelnek a fenntarthatóságra.
Köszönjük Bence! én azt szeretném kérdezni hogy melyik tőzsde jobb a Etoro vagy XTB mert szeretnék vásárolt BTC ETF ket csak nem tudom eldönteni melyk tozs jobb előre is köszönöm és megy a like mint mindig 👏👏👏👌👌👌👍👍👍👍👍👍👍
Tozsdei termekre egyik sem Jo annyira. Nincs tbsz szamla.
Ezek brókercégek, egyébként a legtöbb helyen az Interactive Brokers-t javasolják és eddig én is úgy látom, hogy nincs nála jobb.
Azért nem szeretem ezeket a csodás példákat,mert eddig a tőzsde csak egy irányba ment....a nagyok már mind geopolitikai problémák miatt aggódnak. Ha egy hétvégén mindenki nagyon mérges lesz egymásra, hétfőn ki sem nyit a tőzsde, akkor mit csinálsz? Az emberekben kezd nagyon megszűnni a veszélyérzet.
Várok keddig :D Háborúk idején nem kereskedtek a tőzsdéken? Nem értem mire akartál kilyukadni. Én ugyan ezt a veszélyérzet megszűnést érzem az ingatlanpiacnál. Mindenki azt hiszi, hogy az ingatlanbefektetés a Szent Grál, hisz mindig csak felfelé mehetnek az ingatlanárak. Azért háborúk idején könnyű lenullázódni ingatlanbefektetéssel is. És akkor marad a kérdés, miben fialtatod a pénzed ha a geopolitikai helyzettől félsz? Természetesen értékelhető hozamot is szeretnél elérni.
Jajj istenem... Hát most mi lesz!? Ha háború lesz, akkor úgy is lesz@rod, hogy mi van a tőzsdén tartott pénzeddel. Ráadásul a tőzsdére csak azt a pénzt tesszük, aminek az elvesztése nem fáj. Ha fáj(hat) az elvesztése, akkor ne tedd tőzsdére a pénzed! Plusz poén... Nézd vissza a historikus adatokat, s látni fogod, hogy a tőzsde mindig is felfelé ment hosszútávon, és mindig is felfelé fog, mert ilyen a gazdasági modell a világban. A kérdés csak az, hogy mennyit kell várnod, hogy pluszban szálljál ki: 5 évet, vagy 15-öt. De aláírom, hogy nem mindenkinek való ez a "sport", s a kommented alapján neked sem ajánlanám, mert stresszes tud lenni! 😉
@@balazshegedus7132 Minden befektetésre igaz. Akik már megszedték magukat, azoknak mindegy, de aki most kezdi....miattuk aggódnék, egy jó kis 30%+ mínuszban kezdeni az azért nem gyenge agyrém. Azt mondanám, hogy legyen aranyad, ha lehet, megművelhető földed, akár egy pici is, hogy enni tudj, legyenek kapcsolataid, másik útleveled, puccos egyetemről papírod, fizikai és mentális egészséged. Az utóbbiakat én láthatatlan commodity-nek nevezném.... olyan, ami az átlag embernek nincsen.....Az átlag ember rohan, és Chanel-t Rolls-ot vesz, és felteszi a RUclips-ra, ha van egy kis extra pénze, de csak eddig lát, viszont az előbbiek nélkül nem fogja tudni újrakezdeni.
Pearl Harbor miatt 20%-ot esett a tőzsde és év végére vissza is állt. Nem áll meg az élet egy háború miatt. Sőt, nézd meg a Rheinmetall részvényt, mióta elindultak az oroszok
@@balazshegedus7132 Válaszoltam Neked, de valamiért nem jelenik meg, csak az én profilomban. Még egyszer a rövid válaszom: arany, bármilyen kicsi föld, hogy enni tudj, és ne legyél teljesen kiszolgáltatott, mentális és fizikai egészség, második útlevél, kapcsoaltrendszer, puccos egyetemről papír. Az utóbbi néhány az átlag embernek nem lesz, ha nagy baj van, ezek fognak rajtad segíteni, vagy az újrakezdést segíteni.