Materiał jak zwykle na wysokim poziomie. W 1:10 wychwyciłem mały błąd, wspominasz o amunicji mauser 7,63x25, a na fotce jest akurat 9x19. By nie dochodziło do pomyłek amunicji, wersje 9mm jak na zdjęciu miały na rękojeści grawerowną czerwoną dziewiątkę. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za ciekawy materiał
Myślę że za rok dla odmiany mógłby pojawić się film "10 najdziwniejszych broni z pierwszej wojny, które działały" i z tego mogłaby wyjść w zasadzie cała seria o takowej tematyce albo odcinek o najdziwniejszych wydarzeniach w trakcie pierwszej wojny
Świetne filmiki ze znakomitą, profesjonalną narracją. Przygotowane gruntownie i dogłębnie z punktu widzenia ogólnie dostępnej wiedzy historycznej. Znakomicie się to ogląda i czekam na każdą kolejną odsłonę. Gratuluję.
4:10 Multo bene! Bravissimo! Pan Grzegorz mówi o włoskich wynalazkach a w tle uwertura do Le Nozze di Figaro W.A. Mozarta. No, no... Tak a propos: Nim jeszcze się włączyło już dałem "łapkę". Stęskniłem się Panie Grzegorzu!
Świetny odcinek jak zawsze, genialnie się Ciebie słucha i nie raz wracam do poprzednich materiałów, bo naprawdę warto ;) Oby tak dalej i weny przy następnych tematach życzę!
10:33 kocham jak wybuchy granatow daja wielkie plomienie, wyrzucaja ziemie w powietrze, trzesa wszystkim w okolo, po tym, jak ktos je rzucil na odleglosc 150 metrow, nawet bez rozbiegu...
Może teraz dla odmiany top 10 najlepszych broni pierwszej wojny światowej?, wgl według mnie dobrze że robisz filmy o ww1 bo niestety na Polskim RUclips ich brakuje.
Z Villar Perosa pominąłeś najważniejszą kwestię - ta broń miała być montowana na samolotach gdzie taka amunicja z łatwością niszczyła/uszkadzała drewniano-płócienne konstrukcje. Stąd tez ta szybkostrzelność
Vilarperosa czy jak to się pisze, powstało pierwotnie jako broń do samolotów, później dostosowano ja dla piechoty. Akurat w samolocie, gdzie mamy króciutką chwilę aby dopasc wroga, pożądana jest jak największą szybkostrzelność. Pamiętajmy też, że to początki awiacji, samoloty są z drewna i papieru, wiec użycie niezbyt mocnego naboju nie przeszkadzała aż tak bardzo
W kwestii wojen w których spotykały się stare i nowe bronie, to mógłbyś zrobić film o hiszpańskiej wojnie domowej. Tam z jednej strony cały czas były okopy na froncie madryckim a na innych do radzieckich grup czołgów strzelały niemieckie działa 88 mm i sztukasy bombardowały terrorystycznie Madryt.
19:28 pozdrawiam z Gorlic ;) Rzeczona bitwa pod Gorlicami, kluczowa dla losów frontu wschodniego, miała miejsce 2.05.1915r. Rokrocznie w maju odbywa się rekonstrukcja owej bitwy (na naprawdę wysokim poziomie), a w okolicy mamy bardzo wiele cmentarzy wojskowych z tego okresu. Zapraszamy w nasze strony ;)
Dzięki za kolejny ciekawy materiał. Narzekasz, że włoska podróbka Krugera jest brzydka, ale chińska armia stworzyła coś brzydszego. Przed wojną zdobyli oni kilka sztuk oryginalnego Lugera i przekazali go swoim konstruktorom w celu skopiowania mechanizmu. I zabrali się do pracy. Ale nie w potężnych fabrykach z dostępem do maszyn i materiałów, a w przydomowych warsztatach. I wyszły z tego prawdziwe potworki. Jedne za duże aby dało się z nich wygodnie strzelać, inne tak długie z tyłu, że sięgały z 10cm za nadgarstek a inne za długie. Każdy był brzydki i nieporęczny. Jedynym plusem było to, że nie trafiły do masowej produkcji.
Jak zawsze dobre przygotowanie materiału. Panie Grzegorzu, bardzo marzy mi się jakaś nowa topka, np. Najbardziej bezużyteczni generałowie 2 wojny światowej
Dzień dobry Panie Grzegorzu. Jak zwykle w Pana przypadku masa doskonałej roboty. Tym razem oglądając Pana materiał, popłakaliśmy z synem się ze śmiechu, wplatając mnóstwo śmiesznych porównań. Doskonała robota. Dziękujemy.
Poza jakością, ilością i merytoryką Pana Grzegorza jestem w szoku bo wykonuje ................ robotę i nie widzę aby zbierał do skarbonki...... a za to co robi To Powinien.....................PZDR- Trzebinia
Berthier był miał zaledwie trzynabojowy magazynek z dość sensownego powodu: miał zastąpić jednostrzałowe karabinki Gras wśród artylerzystów i kawalerzystów. Trzy naboje w magazynku to już wielokrotne pomnożenie siły ognia, a z większego magazynka zrezygnowano w imię komfortu kawalerzystów: obawiano się, że wystający magazynek pudełkowy będzie obijał plecy jeźdzców i drzeć mundury. Nie przewidywano, że Lebel i Berthier będą służyć w linii tak długo, bo jeszcze przed końcem XIXw. Francuzi zaczęli myśleć o broni samopowtarzalnej na nowocześniejszy niż 8mm Lebel nabój. Prowadzili bardzo głęboki i zaawansowany program, który właściwie zakończył się powodzeniem. Karabin projektu Meuniera na nabój 7mm został wybrany na kolejny standardowy karabin dla armii francuskiej. Niestety, zdaniem dowództwa przezbrajanie całej armii na nowy system broni strzeleckiej zasilany zupełnie nowym nabojem stanowił zbyt duże wyzwanie logistyczne w obliczu nadchodzącej wojny. I mieli rację. Miliony gotowych Lebeli, produkowane na bieżąco Berthiery w różnych wersjach, gotowe linie produkcyjne i olbrzymie ilości amunicji 8mm Lebel okazały się lepszym wyjściem, niż przestawianie na gwałt całych, stale rosnących sił zbrojnych na nieistniejące jeszcze Meuniery z nieistniejącą amunicją. Ostatecznie Meunierów powstało zaledwie kilka tysięcy, ale jedna z innych konstrukcji powstałych w tym samym konkursie przerodziła się w karabin RSC Mle 1917, pierwszy masowo wprowadzony do użytku karabin samopowtarzalny świata, którego kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy trafiło w ręce żołnierzy w 1918 roku.
8:46 - Szefie, no jednak Niemcy nie mieli swojego stalhelmu, ale jednak pikelhauba nawet jak skórzana dawała zdecydowanie lepszą ochronę piechocie niż czapki wydawane Brytolom, Francuzom i Rosjanom w 1914
Uwielbiam temat 2 wojny światowej i nie tylko ale tu jest coś więcej niż nam przedstawia telewizor i kroniki filmowe czy większość mediów. Jestem bardzo zafascynowany rzetelnością i rozmiarem wiedzy! Archiwum XX wieku,tak w porównaniu i z szacunkiem dla Pana Bogusława mogę z pełną świadomością i fascynacją powiedzieć że dziękuję Wam za to że jesteście:Wielcy
W 2:05 widzę cos co w sumie błędem nie jest, ale złą ilustracją. Mowa o rewolwerach duble action, a na zdjęciu colt SAA (Single Action Army) który nie pracował w DA.
Według Iana z Forgotten Weapons dodatkowym czynnikiem złej reputacji Chauchat było ich wykorzystanie przez Amerykanów. W skrócie te, na których się uczyli były produkowane w zakładach USA - i tam spaprali konwersję z metrycznego na imperialny, więc broń działała tragicznie. Na froncie dostawali już francuskie i one działały dużo lepiej.
najgorsze jest to, że ja sobie muszę zrobić śledztwo typu czym się różni samopowtarzalny od automatycznego, pistolet od rewolweru... ja nawet nie wiem co robią koparki bitcoin..
ja chciałbym złożyć propozycje na kolejny materiał praktycznie wszystkie filmy utrzymują sie w czasach 1 i 2 wojny światowej i kilkanaście lat przed i po nich może nagrałbyś jakiś odcinek o wojnie w korei albo w wietnamie? tematyke pozostawiam tobie lub innym widzom
1:12 akurat pokazałeś zły egzemparz. To jest C-96 "Czerwona Dziewiatka" (co zresztą wiadać na rękojeści), wersja dostosowana do strzelania nabojem 9x19 Parabellum.
Nie interesuje mnie żadna wojna ... ale uwielbiam Twój głos i poczucie humoru... 😅pozdrawiam wszystkich fanów kanału nadrabiających zaległości w oglądaniu :)))
Kiedy chciałem wyszukać film "Before the Fall" z 2016 roku, którego przebitki widać w tym materiale, Google powiedziało mi o filmie będącym luźną adaptacją "Dumy i uprzedzenia" osadzoną w czasach współczesnych. Byłem lekko... zdziwiony, delikatnie mówiąc :) Grzegorzowi chyba chodziło o film z 2004 roku o tej samej nazwie.
Dziękuję za program (jestem zmęczony terminem "materiał". Fakt faktem tego rodzaju wideo na RUclips niczym się nie różni od programu telewizyjnego). Tego rodzaju ciekawostki o broniach czy pojazdach najprzyjemniej się ogląda.
Grzesiu, zrobisz może odcinek "10 najdziwniejszych ale skutecznych broni II wojny światowej" ?
Myślę że może być to ciekawy temat. Zresztą nie tylko II WŚ. ale w każdej epoce konfliktów.
Jak dla mnie ten Sherman skrzyżowany z Katiuszą nadaje się na taką topkę
Świetny pomysł, choć niekoniecznie łatwy :P
Ewentualnie można to w treści filmu zmodyfikować, że chodzi o "dziwne" z tamtejszej perspektywy.
@@paulinagabrys8874 Caliope
@@paulinagabrys8874 łeee gdzie tam były dziwniejsze rzeczy
Materiał jak zwykle na wysokim poziomie. W 1:10 wychwyciłem mały błąd, wspominasz o amunicji mauser 7,63x25, a na fotce jest akurat 9x19. By nie dochodziło do pomyłek amunicji, wersje 9mm jak na zdjęciu miały na rękojeści grawerowną czerwoną dziewiątkę.
Pozdrawiam serdecznie i dzięki za ciekawy materiał
Samo słuchanie osoby która ma pojęcie o IWW i IIWW jest ogromna przyjemnością. A Grzegorz potrafi przekazać wszelkie informacje w ciekawy sposób
Myślę że za rok dla odmiany mógłby pojawić się film "10 najdziwniejszych broni z pierwszej wojny, które działały" i z tego mogłaby wyjść w zasadzie cała seria o takowej tematyce albo odcinek o najdziwniejszych wydarzeniach w trakcie pierwszej wojny
Ten wysublimowany żart z rozmazaniem obrazu po zdjęciu okularów. Widać zaangażowanie :)
Brawo Adam 😊🎉💪 on to jest jednak zuch chłop
Oj Grzesiu, Grzesiu, martwiłem się o ciebie, odkąd tydzień temu nie pojawił się film. Mam nadzieję, że u ciebie wszystko w porządku.
Pewnie jak większość ludzi teraz ma w domu 'sztafetę gluta'. ;)
bo urlopu mieć nie może?
@@outinfo-rsa4252 albo życia prywatnego :) RUclipsr też człowiek.
Był zajęty robieniem filmiku dla Naukowego Bełkotu :P
@@Jarogniewa grypa kosi bardziej niż covid
Świetne filmiki ze znakomitą, profesjonalną narracją. Przygotowane gruntownie i dogłębnie z punktu widzenia ogólnie dostępnej wiedzy historycznej. Znakomicie się to ogląda i czekam na każdą kolejną odsłonę. Gratuluję.
Och jakże wspaniały algorytm. Wchodzę na główną a tutaj wstawiony film minutę temu jak cudownie
Jeszcze kilka odcinków i dojdziemy do "10 najgorszych broni człowieka jaskiniowego" nie mogę się doczekać.
4:10 Multo bene! Bravissimo! Pan Grzegorz mówi o włoskich wynalazkach a w tle uwertura do Le Nozze di Figaro W.A. Mozarta. No, no...
Tak a propos: Nim jeszcze się włączyło już dałem "łapkę". Stęskniłem się Panie Grzegorzu!
cieszę się że poruszyłeś temat związany jakkolwiek z 1 wojną światową mam nadzieję na więcej materiałów z tego okresu
"Lepszym narzędziem była zaostrzona saperka"
*Heavy Deathcore of Krieg gasmask breathing intensifies*
Happy gas mask noises
Jeśli masz na myśli tych z warhammera 40k to się nazywają „Veteran Guardsmen of Death Korps Of Krieg of Astra Militarium”
@@Grouse_the_silly To samo
Świetny odcinek jak zawsze, genialnie się Ciebie słucha i nie raz wracam do poprzednich materiałów, bo naprawdę warto ;)
Oby tak dalej i weny przy następnych tematach życzę!
10:33 kocham jak wybuchy granatow daja wielkie plomienie, wyrzucaja ziemie w powietrze, trzesa wszystkim w okolo, po tym, jak ktos je rzucil na odleglosc 150 metrow, nawet bez rozbiegu...
Jak ja kocham te filmy o pierwszej wojnie
Też
Ja też dzięki Battlefield 1 , szefu lubi battlefieldy :D
Robisz naprawdę kawał dobrej roboty. Wyrazy szczerego uznania. 👍💪👏
Może teraz dla odmiany top 10 najlepszych broni pierwszej wojny światowej?, wgl według mnie dobrze że robisz filmy o ww1 bo niestety na Polskim RUclips ich brakuje.
Świetna robota Grzesiek, top jeden kanał o takowej tematyce
Z Villar Perosa pominąłeś najważniejszą kwestię - ta broń miała być montowana na samolotach gdzie taka amunicja z łatwością niszczyła/uszkadzała drewniano-płócienne konstrukcje. Stąd tez ta szybkostrzelność
No wlasnie cala rzecz polegala na tym ze nie niszczyla, wiec wyladowaly w armii ladowej.
Vilarperosa czy jak to się pisze, powstało pierwotnie jako broń do samolotów, później dostosowano ja dla piechoty. Akurat w samolocie, gdzie mamy króciutką chwilę aby dopasc wroga, pożądana jest jak największą szybkostrzelność. Pamiętajmy też, że to początki awiacji, samoloty są z drewna i papieru, wiec użycie niezbyt mocnego naboju nie przeszkadzała aż tak bardzo
Panie Grzesiu
Zrobisz film o sytuacji w różnych narodach tuż po drugiej wojnie światowej?
Lajkujcje żeby widział 😉😁😁
Polecam kanały Podwójnie i Oblicza xx wieku lub zakazane historie.Dużo można się tam dowiedzieć.
Panie Grzegorzu super jak zawsze.Pozdrawiam.
Dzieki za dobre podejście i szczere podejście oraz mase pracy którą włożyłeś w zamkniecie całego tematu
takie dłuższe materiały na twoim kanale to najlepszy kontent
W kwestii wojen w których spotykały się stare i nowe bronie, to mógłbyś zrobić film o hiszpańskiej wojnie domowej. Tam z jednej strony cały czas były okopy na froncie madryckim a na innych do radzieckich grup czołgów strzelały niemieckie działa 88 mm i sztukasy bombardowały terrorystycznie Madryt.
19:28 pozdrawiam z Gorlic ;)
Rzeczona bitwa pod Gorlicami, kluczowa dla losów frontu wschodniego, miała miejsce 2.05.1915r.
Rokrocznie w maju odbywa się rekonstrukcja owej bitwy (na naprawdę wysokim poziomie), a w okolicy mamy bardzo wiele cmentarzy wojskowych z tego okresu.
Zapraszamy w nasze strony ;)
W "Monty Pythonie" były pokazane techniki samoobrony przed napastnikiem uzbrojonym w różne owoce. Może coś na ten temat?
Zawsze noszę przy sobie 16 tonowy ciężar
kocham twoją regularność
Top 10 najlepszy format na kanale
Nareszcie Grzegorz z fajnym materiałem w zalewie tego YT chłamu : ) dzięki
Nalegam abyś robił więcej filmów o karabinach i ogólnie o broni bo fajnie się słucha o technicznych informacji
Nareszcie Pan Grzegorz coś wystawił. Uwielbiam panie Grzegorzu pana specyficzną manierę wypowiedzi.
Świetny odcinek. Chyba nawet tempo prowadzenia zoptymalizowane pod przeciętnego odbiorcę 😉. Dzięki
Może zrobiłbyś film o samolotach drugiej wojny światowej np. najlepsze/najgorsze samoloty drugiej wojny światowej
Najlepsze samoloty drugiej wojny światowej: A-10, F-34
Dzięki za kolejny ciekawy materiał.
Narzekasz, że włoska podróbka Krugera jest brzydka, ale chińska armia stworzyła coś brzydszego. Przed wojną zdobyli oni kilka sztuk oryginalnego Lugera i przekazali go swoim konstruktorom w celu skopiowania mechanizmu. I zabrali się do pracy. Ale nie w potężnych fabrykach z dostępem do maszyn i materiałów, a w przydomowych warsztatach. I wyszły z tego prawdziwe potworki. Jedne za duże aby dało się z nich wygodnie strzelać, inne tak długie z tyłu, że sięgały z 10cm za nadgarstek a inne za długie. Każdy był brzydki i nieporęczny. Jedynym plusem było to, że nie trafiły do masowej produkcji.
0:12 Grzegorz, wystraszyłeś mnie, myślałem że mi internet spowolnił i film jest w 144p!
Widzę Bobrek wrzucił filma = lajk w ciemno i ogień.
"It's LEVIOSAAAAAAAAAA"
"Magazyneczek pudełeczkowy" LOFCIAM
Dopiero co obejrzałem o najgorszych broniach II wojny światowej,a tu odcinek o pierwszej.
Film idzie na grupę historyczną na Facebooku. Tego tematu praktycznie nikt nie rusza . Więcej takich super filmików proszę 🙂. Pozdrawiam
Jak zawsze dobre przygotowanie materiału. Panie Grzegorzu, bardzo marzy mi się jakaś nowa topka, np. Najbardziej bezużyteczni generałowie 2 wojny światowej
26:25 czy to muzyka z Medival: Total War?
Dzień dobry Panie Grzegorzu.
Jak zwykle w Pana przypadku masa doskonałej roboty.
Tym razem oglądając Pana materiał, popłakaliśmy z synem się ze śmiechu, wplatając mnóstwo śmiesznych porównań.
Doskonała robota.
Dziękujemy.
Dzięki za nastepne odcinki, jesteś świetny!
Czy będzie kiedyś odcinek o pojemności i historii magazynków z nabojami ?
Doskonały materiał. Może np. dziesięć najdziwniejszych okrętów świata?
Wielka łapka w górę za wspomnienie Bitwy Gorlickiej. Czekam na materiał o najkrwawszej bitwie frontu wschodniego wielkiej wojny.
Poza jakością, ilością i merytoryką Pana Grzegorza jestem w szoku bo wykonuje ................ robotę i nie widzę aby zbierał do skarbonki...... a za to co robi To Powinien.....................PZDR- Trzebinia
6:24 Bardzo dobrze panie Potter.10 punktów dla Gryfindoru
Bardzo dziękuję panu za ten świetny materiał, życzę panu miłego wieczoru.
Berthier był miał zaledwie trzynabojowy magazynek z dość sensownego powodu: miał zastąpić jednostrzałowe karabinki Gras wśród artylerzystów i kawalerzystów. Trzy naboje w magazynku to już wielokrotne pomnożenie siły ognia, a z większego magazynka zrezygnowano w imię komfortu kawalerzystów: obawiano się, że wystający magazynek pudełkowy będzie obijał plecy jeźdzców i drzeć mundury. Nie przewidywano, że Lebel i Berthier będą służyć w linii tak długo, bo jeszcze przed końcem XIXw. Francuzi zaczęli myśleć o broni samopowtarzalnej na nowocześniejszy niż 8mm Lebel nabój. Prowadzili bardzo głęboki i zaawansowany program, który właściwie zakończył się powodzeniem. Karabin projektu Meuniera na nabój 7mm został wybrany na kolejny standardowy karabin dla armii francuskiej. Niestety, zdaniem dowództwa przezbrajanie całej armii na nowy system broni strzeleckiej zasilany zupełnie nowym nabojem stanowił zbyt duże wyzwanie logistyczne w obliczu nadchodzącej wojny. I mieli rację. Miliony gotowych Lebeli, produkowane na bieżąco Berthiery w różnych wersjach, gotowe linie produkcyjne i olbrzymie ilości amunicji 8mm Lebel okazały się lepszym wyjściem, niż przestawianie na gwałt całych, stale rosnących sił zbrojnych na nieistniejące jeszcze Meuniery z nieistniejącą amunicją. Ostatecznie Meunierów powstało zaledwie kilka tysięcy, ale jedna z innych konstrukcji powstałych w tym samym konkursie przerodziła się w karabin RSC Mle 1917, pierwszy masowo wprowadzony do użytku karabin samopowtarzalny świata, którego kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy trafiło w ręce żołnierzy w 1918 roku.
No w końcu. Już się bałam, że zapomniałeś o kanale. 😃
Edit. Może odcinek o najdziwniejszych broniach w polskim wojsku w II wojnie światowej?
Czym nagrywasz? Świetna jakość wideo jak i jego zawartośc
8:46 - Szefie, no jednak Niemcy nie mieli swojego stalhelmu, ale jednak pikelhauba nawet jak skórzana dawała zdecydowanie lepszą ochronę piechocie niż czapki wydawane Brytolom, Francuzom i Rosjanom w 1914
Uwielbiam temat 2 wojny światowej i nie tylko ale tu jest coś więcej niż nam przedstawia telewizor i kroniki filmowe czy większość mediów. Jestem bardzo zafascynowany rzetelnością i rozmiarem wiedzy! Archiwum XX wieku,tak w porównaniu i z szacunkiem dla Pana Bogusława mogę z pełną świadomością i fascynacją powiedzieć że dziękuję Wam za to że jesteście:Wielcy
Dzięki, ciekawy materiał!
Te westchnienie na początku, trademark, nawet został sparodiowany niejako, elegancki filmik dziękuje
Polski Clark Kent Heheh
Super kanał! Zajebiście mi się zasypia przy tym , bez urazy
Pozdro!
No wreszcie film
Super Grzesiu. 👍
Mega odcinek jak zawsze 💪
jak zwykle miło się słucha, pozdrawiam :)
Ja w pracy więc tylko słuchałem. Bardzo ciekawy materiał
Oby jak najwięcej tematyki 1 wojny światowej i 2 tutaj nie ważne co jest omawiane to i tak ciekawie się to ogląda
Dobra, ale kiedy "Czy Hitler wiedział o holocauście"?
Pewka
Na 1 kwietnia.
>*ech*
>Tak.
>montaż: Adam Wawrzyński
Czy Jan Paweł II wiedział o pedofilii w kościele?
hitler małą literą jebać śmiecia
@@bartekkowalski6408wiedział, do tego na Wołyniu rzucał magikami
Bardzo ciekawe, że bronie, które okazują się być niewypałami, często z krótkiego opisu brzmią jak coś genialnego i rewolucyjnego
*Nareszcie okularki powróciły*
Za rok chętnie bym zobaczył
10 najgorszych broni Zimnej Wojny
czekałem na kolejny odcinek z tej serii
Zrobisz materiał o broni w Australii przed, w trakcie i po obu wojnach?
Super filmy robisz
Dzięki za interesujący odcinek.
Te przejście z sciągnięciem okularów-sztoss, szacun za całokształt twórczości, oglądam Cię od samego początku, pozdro
Odcinek zajefajny, oglądam chyba 20 raz. I nadal nie mogę z vingardium lewiosa :)
W 2:05 widzę cos co w sumie błędem nie jest, ale złą ilustracją.
Mowa o rewolwerach duble action, a na zdjęciu colt SAA (Single Action Army) który nie pracował w DA.
Według Iana z Forgotten Weapons dodatkowym czynnikiem złej reputacji Chauchat było ich wykorzystanie przez Amerykanów. W skrócie te, na których się uczyli były produkowane w zakładach USA - i tam spaprali konwersję z metrycznego na imperialny, więc broń działała tragicznie. Na froncie dostawali już francuskie i one działały dużo lepiej.
Kozak odc oby tak dalej
Klepnąłem szybciej niż Najman w matę, kawusia wpada 🥐 i oglądamy
smacznej kawusi
@@Nadaron_ dziemuję
Spoko te twoje filmy 😉
z tym chauchetem to sporo mitów, ian na forgotten weapons o tym mówił
Czekam na film o taktyce wojowania na frontach 1.wś
Super filmy ! oglądnąłem najgorsze bronie 2 wojny swiatowej i niemoge się odciągnąć od oglądania
12:19 widać Stalina
najgorsze jest to, że ja sobie muszę zrobić śledztwo typu czym się różni samopowtarzalny od automatycznego, pistolet od rewolweru... ja nawet nie wiem co robią koparki bitcoin..
28:30 a może III Wojny Światowej?
25:36...myślałem, że medieval II total war mi się odpalił XD
ja chciałbym złożyć propozycje na kolejny materiał
praktycznie wszystkie filmy utrzymują sie w czasach 1 i 2 wojny światowej i kilkanaście lat przed i po nich
może nagrałbyś jakiś odcinek o wojnie w korei albo w wietnamie?
tematyke pozostawiam tobie lub innym widzom
1:11s na fotografii Mauser w kalibrze 9mm Luger (oznaczany czerwoną na chwycie), a nie 7,63 mm.
Miło Cię znów zobaczyć i usłyszeć Grzesiu
Jak ja kocham ten kanał, superancki film, pozdro
1:12 akurat pokazałeś zły egzemparz. To jest C-96 "Czerwona Dziewiatka" (co zresztą wiadać na rękojeści), wersja dostosowana do strzelania nabojem 9x19 Parabellum.
Nie interesuje mnie żadna wojna ... ale uwielbiam Twój głos i poczucie humoru... 😅pozdrawiam wszystkich fanów kanału nadrabiających zaległości w oglądaniu :)))
Kiedy chciałem wyszukać film "Before the Fall" z 2016 roku, którego przebitki widać w tym materiale, Google powiedziało mi o filmie będącym luźną adaptacją "Dumy i uprzedzenia" osadzoną w czasach współczesnych. Byłem lekko... zdziwiony, delikatnie mówiąc :)
Grzegorzowi chyba chodziło o film z 2004 roku o tej samej nazwie.
Też to zauważyłem i dziwiłem się że ten film jest taki młody. ;) Polski tytuł to "Napola: Fabryka zła" lub samo "Fabryka zła".
25:34 (i dalej): leci
Ja: *flashbacki z Medival: Total War*
Edit: Nawet zainstalowałem sobie z płytki i zagrałem heh.
Ale z tym włoskim maleństwem można było bardzo łatwo wykonać unik. A z tego przecież była znana słynna włoska armia - ze sztuki uników.😀😉
Niestety nawet największym szmelcem można człowiekowi sporą krzywdę wyrządzić.
Nawet bardziej niż czymś dobrym. Gorzej gdy sam tym oberwiesz.
A im dalej w las, tym schody się robią groźniejsze.
Nawet tutaj koprolity
Ty jesteś wszędzie
Dziękuję za program (jestem zmęczony terminem "materiał". Fakt faktem tego rodzaju wideo na RUclips niczym się nie różni od programu telewizyjnego). Tego rodzaju ciekawostki o broniach czy pojazdach najprzyjemniej się ogląda.
4:27 Włoski pistolet, ale operowa muzyka austriacka 😉
Kazesz na siebie dlugo czekac ale moja cierpliwosc jest sowicie wynagradzana , dzieki i pozdrawiam .
Nawet na broni się zna , człowiek orkiestra czekam na filmy o fizyce kwantowej
Propsy za fragment muzyki z Medieval II: Total War pod koniec filmiku :D
26:30 muzyka z menu total war medival 2 fajny smaczek