💌 Падтрымай наступныя выпускі данаты, мерч ko-fi.com/budzma суперстыкеры, супердзякуй ruclips.net/user/TheBudzmajoin 00:03 пра што гаворка 01:04 народная песня і яе значэнне 04:18 чаму гераічных сюжэтаў мінімум? 04:48 каляндарна-абрадавыя песні 06:10 тэксты песень - сімвалы і коды 07:22 галашэнні і рэкруцкія песні 08:22 "Бывайце здаровы” не народная? 08:50 ідэалагічны фільтр і русіфікацыя 11:11 дзе сёння пучуць неродныя песні? 🎧Стары Ольса "Гераічны эпас. Спевы рыцараў і шляхты Вялікай Літвы" ruclips.net/video/IvAkAk1nzoA/видео.html
Я з України, з Донецьку, але з білоруським корінням. І завжди із задоволенням дивлюся усі ваші випуски. Ця така мелодійна мова, чарівна ведуча ті стільки цікавих фактів з історії та культури. Щиро сподіваюся, що Білорусь буде вільною, впаде тиранія та рідна мова не буде сприйматися як щось екстремістське. Жыве Беларусь!
@@palivac2 Все чарівне, чудова дівчина. Так не дивіться. Кожен Івась має свій лас. Можете що-небудь з Азарьонком подивитися, не знаю. Я зазвичай, якщо мені щось не подобається, просто вимикаю це. Чого до мене причепилися? "Я біг за вами три дні, щоби розповісти як мені байдуже"...
@@Shunkinaphoto Я і намагаюся не глядзець. Але такія нездары, як яна, захапілі ўсе "незалежныя" беларускія медыя. Таму час ад часу натыкаюся. Вам адмаўляе густ.
@@palivac2 Новий випуск із Азарьонком та іншими "залежними" білоруськими медіа на вас зачекалися. Залиште мене у спокої, ваша "компетентна" думка мені не цікава.
Важко поділяти народні пісні, якщо в часи бійки під Оршею був один нарід Великого князівства Литовського, Руського і Жемойтського (етноси звісно були різні, але у складі одного народу однієї держави). І мова була іншою. Відмінностей було ще менше. Слухаєш "Стари Ольса" і розумієш що ті давні тексти українцям перекладати не треба, і рідні вони нам так само як і білорусам. Приємно чути і про московців битих. І славень князю Острозькому. Класичні "Туман яром...", "Ой чий то кінь стоїть/Ой сіви конь бяжиць", і ще сотні різних... Є український текст, і є білоруський текст. Який з них з'явився раніше - байдуже. Бо обидва зрозумілі, музика та сама і зміст той самий. Народи різні, але пісні спільні і за звучанням, і за духом. Бо спочатку були сотні років спільної слави ВКЛ. А потім роки спільного перебування на галері російського полону.
Не знаю як у кого, а у мене мурахи розбіглися кругом від наших пісень, які багатозначні події і чудове виконання. У нас з Білоруссю, і правда, прадавня історія. Дякуємо Вам, Катеринко❤
Як я люблю оце білоруське "навошта?"😊 Дякую, Пані Катерина, за контент. Якщо білоруси не дуже цікавляться, то хоч ми, українці, Вам переглядів дамо (судячі з коментів)😉. Слава Україні та Живе БілаРусь!
Нажаль, шмат якія каналы прызнаны ўладамі Беларусі экстрэмісцкімі і за падпіскі і каментары могуць пакараць рэальнымі тэрмінамі за кратамі. Таму беларусы з Беларусі шмат чаго глядзяць, але не каментуюць.
@@theRealWildkot вибачте, тобто в 23-ому році 21-го сторічча в Білорусі досі не знають, що можно мати декілька акаунтів і входити і виходити з них в будь який час? Ну серйозно, оце звучить дуже не дуже - переглядають але не коментують. А що, якщо в історіі переглядів є "екстреміські" але без коментарів - то просто відпускують чи іншу статтю дадуть??
@@Хмелів вы калі-небудзь карысталіся двума тэлефонамі? Ці лагілініліся і разлагіньваліся па некалькі разоў на дзень у акаунтах ў гугле, фб, тэлеграм? Нават не кожны малады чалавек будзе так рабіць, (хаця ёсць і такія) што тут казаць пра сталых? Калі ты не пакідаеш нейкіх спрэчных каментароў, то няма нагоды вылічваць цябе па ip, напрыклад. Можна глядзець відэа ў рэжыме прагляду проста ў стужцы навін, тады яно не трапляе ў гісторыю. Але шмат людзей у выніку проста адпісваюцца.
Дивлюся на Вас, і підвищується настрій, і відчуваю в собі оптимізм! Білоруси! Українці! просто співаємо - рідне! споживаємо - рідне! розмовляємо - рідною! Українська пізня хвиля самоідентифікації почалася з середини 90--х, коли ввійшли в моду пісні українською, для молоді.
Блин , я всю жизнь прожил в старом беларускам городке. Мой отец беларус. Мой дед беларус. Я не просто не знал беларускай мовы, я ее ненавидел и был участником многтосысячного движения при совке, ,,,бей крестов и колхозников,, Мы все помним знаменитый анекдот , ловишь на вокзале нелепо одетого селянина , спрашиваешь откуда , а в ответ ,,,да чаго уж там , ляпи,,, И ляпили по всей стране. Стеснялись языка, брезговали , помыкали. Рашизм не просто ослабил наши колени и извратил сознание , не тела убивал , души. Но у пня есть надежда пока жив корень. Смотрю на ваши ролики и комментарии, и слава Богу что вы есть. Мы как вырванный куст ищем место с которого нас выдернули и спасибо всем кто все это время хранил историю , язык и совесть и вернул в целостности. Теперь можно и умереть Беларусам , а не корявой копией великого и могучего.
Щиро вдячна🤩 🤍❤🤍 жьіве Беларусь🥰😇 Катерино, я в захваті від твоїх талантів😊😍🥰 Я з України.У 14 років САМОТУЖКИ вивчила білоруську- знайшла вірші Янки Купали у бібліотеці міста Рубіжного Луганщини🇺🇦 Багато у Донецьку спілкувалася з сябрами.🤍❤️🤍
Дзякуй! Слухаючы вас, успомніла сямейныя святы, калі ўжо дарослыя трошкі п'яныя, мужчыны пяцягнуліся паліць на вуліцу, а жанчынкі, дзябнув цішком чарку наліўкі, заспявалі. І спявалі рознае, на абедзвюх мовах, але нават сучасныя рускія песні атрымоўвалі "народнае" гучанне. Бо спявалі сэрцам.
Ну наприклад я українець, білоруську мову не вчив, але постійно дивлюсь тут відео і чудово все розумію, бо ми з вами нащадки слов'ян і справжні спадкоємці Русі, не те що московити (нащадки фіно-угрів і монголів)
Не Московити, а Москвичи... Не все Московичи, а многие Русичи! Потомки не только ФиноУгров, но и Славян и Варяг, а Славянский ген у нас преобладающий.. Про Орду ты конечно загнул... Орда никогда не имела власти над всем Северо-Востоком Руси... а вот ваш Киев она спалила и вы были ее улусом не говоря про Вкл который тоже был Ордой. Так что Орда и Монголы тут только вы!
майже все розумію на граній білоруській. Дуже приємно чути цю мову. Таке враження, що саме білоруська фонетично зберегла у собі найбільше стародавньої руської вимови, можливо це відбулося в рахунок її придушення експансією імперського сусіда, але у такому разі впевнений, що таким чином зберегла свою чистоту від запозичення матюків та низки інших брудних слів ..
Каця, я добра знаём з Беларуссю, з культурай яе народа, і сярод беларусаў не адчуваю сябе чужым. Старадаўнія беларускія песні і абрады вельмі падобныя з літоўскімі.
Огромное вам Спасибо Катерине за ваши прекрасные подачи тем и Пракрасный ваш выговор много общался с Беларусами и только от вас слышу Речь Беларусскую -какая она красивая и не дай Бог ей исчезнуть из мира Прекрасного.
Дзякуй вялікі, Кацярына, за Вашую вельмі патрэбную працу. Сачу за Вашымі праграмамі. Што да песні "Туман-ярам...", у мяне калісьці даўно была своеасаблівая інтэрпрэтацыя. Дваццаць гадоў таму "нарабіла шуму" :) ў беларускай дыяспары. Можна знайсці ў сеціве. Варта набраць "Дзе ляжыць залатое вядзерца?" -- так называлася эсэ. (Мае спасылкі юцюб не прапускае). Ірына Варабей.
Дзякуй вялізарны! Вельмі цікава. Маю ідэю знайсьці 8 галоўных беларускіх сьвятаў і галоўныя сьпевы пад іх. Можа Будзьма мае ідэі? Таксама шукаю тэкст сьпеву «Іваньская Ночка» што Astrouna сьпявалі.
Дуже цікавий сюжет. Дякую, пані Катерина. Знаєте, а й насправді в часи СРСР популярними були сумні пісні. Але ж скількі нового у галузі фолькльору було відкрито для мене після виходу України із того союзу. Про білоруський фолькльор я взагалі гічого не знав крім, хіба що, "Косив Ясь конюшину" у виконанні гурту "Пісняри". Дивлячись ваші ефіри, я вбачаю дуже багато спільного між нашими народами. Але ніяк не можу зрозуміти, чому наразі білоруси, вільний і гордий народ з багатою історією, дозволив московії зробити Білорусь своєю колонією? Чому в Білорусі мало білоруської мови. А можливо я помиляюся? Чи не сприймете ви, шановна п. Катерина, мої слова задля створення нового дослідження у своєму блозі про єдність і різність білоруського і українського народів. Було б цікавим про таке почути. І, звісно, дякую вам, п. Катерина, за вашу працю, за вашу позицію. Живе Білорусь! Слава Україні!
А в Украіне багато украінской мовы? І вы ужо самі з той калоніі выйшлі? Не падманвайце сябе ілюзіямі Не будзьце ружовымі поні. ШЛЯХ БУДЗЕ ДОЎГІ І ПАКУТНЫ. Не верце тым хто абяцае хуткую перамогу.😢 ruclips.net/video/_NAyeN6iWLc/видео.html
Таму што пасьля падзелаў Рэчы Паспалітай уся тэрыторыя Беларусі ўвайшла ў склад рашкі. У адрозненьні ад Украіны - заходняя частка Украіны ўвайшла ў склад Аўстра-Венгрыі. Вось там уся украінская культура і захавалася. Таму Беларусь па факце зараз больш зрусіфікаваная
@@Igrek964, я так зрозумів, що ви образились на мої слова. Але, якщо відкинути емоції, то я можу вам сказати за використання української мови в Україні. Але то буде long-read. У східних областях України великі міста були зрусифікованими, українську (здебільшого суржик) використовували в сільській місцевості, але на заході України - Галичина, Волинь, Полісся - в містах було доволі багато української. Після оголошення Незалежності, а особливо після Майдану 2004-05 років українська національна ідея, а разом із нею і українська мова почали розповсюджуватись на схід України. Мова у великих містах перестала бути диковиною навіть в Одесі. А вже після Революції Гідності (або Майдан 2013-14 р.) і початку московської анексії Криму і розв'язування війни на Донбасі (разом з окупацією) українську мову почали використовувати принципово. Після повномасштабного вторгнення московитів (з білоруської землі також було вторгнення і здійснювались обстріли) ми, навіть ті українці, які ще лояльно ставились до московитів і до їхньої мови, намагаємося викоринити все, що нас пов'язувало з московськими злочинцями. Якось так.
@@alanparker2918, дякую за пояснення. Але ж все одно не зрозуміло: після І світової західні території України і Білорусі входили до складу Польщі до початку ІІ світрвої війни. Тому, за Україну можу говорити, українізація мала експанцію в напрямку Захід - Схід. Чому в Білорусі не йшла "білорусизація" в такому ж напрямку? Чому білоруси дозволили змінити свій національний біло-червоно-білий прапор і свій герб Пагоню на радянську символіку? Саме тут я вбачаю джерело проблем сегодення Білорусі (звісно, якщо вони існують). Вибачте, я мало знаю історію вашої чудової країни і, якщо зненацька образив вас, то прошу вибачення. Але в будь-якому разі я хочу, щоб між нами були дружні стосунки, а Білорусь хочу бачити вільною і незалежною. Живе Білорусь! Слава Україні!
@@allodin65 Таму што ў Беларусі ісьці было не адкуль. У нас і на захадзе і на ўсходзе было ўсё аднолькава зрусіфікавана. Ватаны (ў адрозненьні ад аўстрыйцаў) вынішчалі беларускую і ўкраінскую культуры пад ноль. Той рэферэндум на якім змянілі сьцяг і герб быў зфальшаваны. Пасьля выбараў прэзідэнта 1994 - усе наступныя выбары і рэферэндумы - абсалютны фэйк. Пасьля дзяржперавароту 1996 лука пачаў забіваць апазіцыйных лідараў. Рэальная апазіцыя тады была вымушана з'ехаць за мяжу. Нажаль тое савецкае зрусіфікаванае пакаленьне не было гатовае змагацца за нейкія абстрактныя сьцягі і гербы ( Гэта калі коратка і тэзісна. Я проста замумукаюсь падрабязна распісваць ) Мірнага вам неба )
Дякую за відео! Ви дуже гарно співаєте ❤ З білоруських народних пісень знаю лише «Што й па мору», очікував, що про неї теж розкажете, та про яке саме море співається у пісні. Сама пісня мені дуже подобається, час від часу помічаю, що у голові наспівую її))
Так, Што й па мору старажытная. Класна, што вы ўзгадалі яе❤️Увогуле столькі песень, пра якія можна гаварыць, што не хопіць і 10 выпускаў, каб распавесці пра іх🙂 Але от дакладна трэба працягнуць тэму!
Я з Рівненської обл. Зарічненський рн. Це біля білоруського Пінська. Зараз живу в Києві. Ці поліські пісні я памятаю, але це все дуже швидко втрачається.Як це зберігти? Я не знаю.
Гучала версія, што Купалінка - песня не зусім пра ружавыя вянкі. Нібыта насамрэч у маці выпытваюць, ці не займаецца дачка якім тагачасным "экстрэмізмам" у каменданцкую гадзіну. А матуля спрабуе нікога не выдаць, распавядаючы, што тая ўдома, проста адышла ў садок прыглядзець за кветнікам)
Маю думку, що згадки про Дунай в Білоруському фольклорі йдуть від Задунайської січі. Цілком вірогідно, що частина козаків були етнічними білорусами і могли скласти пісні про це.
Нащастя, український фольклор почав стрімко відроджуватися на початку війни у 2014, а зараз цей процесс стрімко набирає оберти. І це не тимчасова мода, а свідомий вибір про-українськи налаштованих громадян. Чого і вам білорусам бажаю. Відокремлюйтесь від радянщини поки ще є час.
Я дивувалась як чула пісню "Ой та на горі,Тай женці жнуть"у виконанні Кубанського хору, як росіянці це пропустили ???. А голос прочитала що записав цю пісню литвин, Домінік Рудницький у 1713 годі , і в невеличкій збірці вірші, і всі вони українською мовою,з вкрапленням білоруських і російських слів. А росіяни кажуть що українську мову вигадав Австрійський генштаб😊😊😊
Ось всього один і дуже вагомий аргумент на те, що білуруси і українці древні народи, а росіяни -штучно створений. Існування безлічі народних пісень.(Моя примітивна думка) Дякую за милозвучність сюжету.
Які голас 🔥🙏🔥 напісаў ж эш тэкс Міхась чарот хіба не? А можна гэтыя песні паслухаць дзесьці? Песні вельмі ппыгожыя і самае галоўнае жыцёвые. Дарэчы за дунай цікава
Ніколи не звертали увагу, що слово "орати" (обробляти землю) на московії перетворилося на слово "орать" (голосно кричати, горлопанити)? Чи ж не тому, що наші предки співали під час оранки, а коли московити питали їх, "что ето вьі делаете? (Маючи на увазі спів), наші відповідали "оремо" (маючи на увазі "обробляємо поле) ))
💌 Падтрымай наступныя выпускі
данаты, мерч ko-fi.com/budzma
суперстыкеры, супердзякуй ruclips.net/user/TheBudzmajoin
00:03 пра што гаворка
01:04 народная песня і яе значэнне
04:18 чаму гераічных сюжэтаў мінімум?
04:48 каляндарна-абрадавыя песні
06:10 тэксты песень - сімвалы і коды
07:22 галашэнні і рэкруцкія песні
08:22 "Бывайце здаровы” не народная?
08:50 ідэалагічны фільтр і русіфікацыя
11:11 дзе сёння пучуць неродныя песні?
🎧Стары Ольса "Гераічны эпас. Спевы рыцараў і шляхты Вялікай Літвы" ruclips.net/video/IvAkAk1nzoA/видео.html
А як Песьня Ехали казакI З разбою да Дону .... До 70-х в домах пели и другие .....
Ах во как?! A как же "Песняры? Mулявин, между прочим, из Свердловска.
Яка чудова мова.Яка чудова подача матеріалу.Велика подяка ведучій.Живе Білорусь.Слава Україні.
Катерина така чудова, а ще розумна, весла, чарівна!!! Ще й розказує потрібну цікавинкк❤❤❤
Щира дяка
Дякую за ще одну крихту знань та більше знайомство з вашим народом. Процвітання вам та всіх перемог!
Дякую каналу Будзьма Білорусами і його ведучій Катерині Водоносовій за цей стрім про народні білоруські пісні !!! Я з Києва.
Катерына, Ви вправно співаєте!!!
Господи! Як же Вас приємно слухати!))) з повагою із України!
После третьего стакана.
Щиро дякую!)))
@@ДенисАнчишкинИди тогда свою скрепную «играй гормонь» смотри дальше
Ale pięknie pani śpiewa. Bardzo panią lubię. Pozdrawiam.
ДЯКУЄМО !!!
Я з України, з Донецьку, але з білоруським корінням. І завжди із задоволенням дивлюся усі ваші випуски. Ця така мелодійна мова, чарівна ведуча ті стільки цікавих фактів з історії та культури. Щиро сподіваюся, що Білорусь буде вільною, впаде тиранія та рідна мова не буде сприйматися як щось екстремістське. Жыве Беларусь!
❤️❤️❤️
Што ў ёй чароўнага? Я вось менавіта з-за яе не магу глядзець гэтыя выпускі.
@@palivac2 Все чарівне, чудова дівчина. Так не дивіться. Кожен Івась має свій лас. Можете що-небудь з Азарьонком подивитися, не знаю. Я зазвичай, якщо мені щось не подобається, просто вимикаю це. Чого до мене причепилися? "Я біг за вами три дні, щоби розповісти як мені байдуже"...
@@Shunkinaphoto Я і намагаюся не глядзець. Але такія нездары, як яна, захапілі ўсе "незалежныя" беларускія медыя. Таму час ад часу натыкаюся. Вам адмаўляе густ.
@@palivac2 Новий випуск із Азарьонком та іншими "залежними" білоруськими медіа на вас зачекалися. Залиште мене у спокої, ваша "компетентна" думка мені не цікава.
Важко поділяти народні пісні, якщо в часи бійки під Оршею був один нарід Великого князівства Литовського, Руського і Жемойтського (етноси звісно були різні, але у складі одного народу однієї держави). І мова була іншою. Відмінностей було ще менше.
Слухаєш "Стари Ольса" і розумієш що ті давні тексти українцям перекладати не треба, і рідні вони нам так само як і білорусам. Приємно чути і про московців битих. І славень князю Острозькому.
Класичні "Туман яром...", "Ой чий то кінь стоїть/Ой сіви конь бяжиць", і ще сотні різних... Є український текст, і є білоруський текст. Який з них з'явився раніше - байдуже. Бо обидва зрозумілі, музика та сама і зміст той самий.
Народи різні, але пісні спільні і за звучанням, і за духом.
Бо спочатку були сотні років спільної слави ВКЛ.
А потім роки спільного перебування на галері російського полону.
Ой, як ви добре співаєте! Дякую!
Не знаю як у кого, а у мене мурахи розбіглися кругом від наших пісень, які багатозначні події і чудове виконання. У нас з Білоруссю, і правда, прадавня історія. Дякуємо Вам, Катеринко❤
Гарний спів! Доброго здоров'я вам!
Як я люблю оце білоруське "навошта?"😊 Дякую, Пані Катерина, за контент. Якщо білоруси не дуже цікавляться, то хоч ми, українці, Вам переглядів дамо (судячі з коментів)😉. Слава Україні та Живе БілаРусь!
Нажаль, шмат якія каналы прызнаны ўладамі Беларусі экстрэмісцкімі і за падпіскі і каментары могуць пакараць рэальнымі тэрмінамі за кратамі. Таму беларусы з Беларусі шмат чаго глядзяць, але не каментуюць.
@@theRealWildkot тобто, гугл зливає лукашенку данні користивачів? Чи як це працює?
@@Хмелів людзей затрымліваюць і правяраюць тэлефоны.
@@theRealWildkot вибачте, тобто в 23-ому році 21-го сторічча в Білорусі досі не знають, що можно мати декілька акаунтів і входити і виходити з них в будь який час? Ну серйозно, оце звучить дуже не дуже - переглядають але не коментують. А що, якщо в історіі переглядів є "екстреміські" але без коментарів - то просто відпускують чи іншу статтю дадуть??
@@Хмелів вы калі-небудзь карысталіся двума тэлефонамі? Ці лагілініліся і разлагіньваліся па некалькі разоў на дзень у акаунтах ў гугле, фб, тэлеграм? Нават не кожны малады чалавек будзе так рабіць, (хаця ёсць і такія) што тут казаць пра сталых?
Калі ты не пакідаеш нейкіх спрэчных каментароў, то няма нагоды вылічваць цябе па ip, напрыклад. Можна глядзець відэа ў рэжыме прагляду проста ў стужцы навін, тады яно не трапляе ў гісторыю.
Але шмат людзей у выніку проста адпісваюцца.
Дивлюся на Вас, і підвищується настрій, і відчуваю в собі оптимізм!
Білоруси! Українці! просто співаємо - рідне! споживаємо - рідне! розмовляємо - рідною!
Українська пізня хвиля самоідентифікації почалася з середини 90--х, коли ввійшли в моду пісні українською, для молоді.
Жыве Беларусь 🤍❤️🤍
Кацярына як заўсёды красуня, ды й яшчэ ў такім стоі прыгожым, люба глянуць. Дзякуй вялізны за вашую працу!
Дякую пані Катерино, слухаю отримуючи насолоду і від білоруської мови, і від вашої вимови.
Дзякуй! Який неперевершений у вас голос!
Обохнюю Катерину та її манеру створювати цікавий матеріал.
Дякую Катерино, ваша праця потрібна і важлива
Натхнення вам , здоров'я
Завжди тішуся вашими костюмами❤
Дорогі білоруси бережіть вашу мову і культуру....бо вона дивовижна...наші мови такі схожі ...дякуємо за підтримку України ❤
Дзякуй, панна Кацярына, за вашыя вельмі цікавыя аповеды.
Будзьма разам.
Дуже цікаво!
Дякую вам за ваші відеоролики - за можливість дізнатися про історію, культуру та спадщину білорусів і не тільки.
Дзякуй вялікі!❤
Блин , я всю жизнь прожил в старом беларускам городке.
Мой отец беларус.
Мой дед беларус.
Я не просто не знал беларускай мовы, я ее ненавидел и был участником многтосысячного движения при совке, ,,,бей крестов и колхозников,,
Мы все помним знаменитый анекдот , ловишь на вокзале нелепо одетого селянина , спрашиваешь откуда , а в ответ ,,,да чаго уж там , ляпи,,,
И ляпили по всей стране. Стеснялись языка, брезговали , помыкали.
Рашизм не просто ослабил наши колени и извратил сознание , не тела убивал , души.
Но у пня есть надежда пока жив корень.
Смотрю на ваши ролики и комментарии, и слава Богу что вы есть.
Мы как вырванный куст ищем место с которого нас выдернули и спасибо всем кто все это время хранил историю , язык и совесть и вернул в целостности.
Теперь можно и умереть Беларусам , а не корявой копией великого и могучего.
Рана нам яшчэ паміраць.
Трэба жыць, каб адрадзіць нашую Беларуську і выгнаць усю нечысьць. Беларуска
Щиро вдячна🤩
🤍❤🤍 жьіве Беларусь🥰😇
Катерино, я в захваті від твоїх талантів😊😍🥰
Я з України.У 14 років САМОТУЖКИ вивчила білоруську- знайшла вірші Янки Купали у бібліотеці міста Рубіжного Луганщини🇺🇦 Багато у Донецьку спілкувалася з сябрами.🤍❤️🤍
❤️❤️❤️
Дзякуй! Слухаючы вас, успомніла сямейныя святы, калі ўжо дарослыя трошкі п'яныя, мужчыны пяцягнуліся паліць на вуліцу, а жанчынкі, дзябнув цішком чарку наліўкі, заспявалі. І спявалі рознае, на абедзвюх мовах, але нават сучасныя рускія песні атрымоўвалі "народнае" гучанне. Бо спявалі сэрцам.
Дзякуй вельмі цікава, як заўжды) Дзякуй тым людзям, якія сабралі, запісалі і захавалі зьвесткі і тэксты нашых песень.
Дзякуй за працу ✊
Жыве Беларусь!✌
Вас слухати одне задоволення! Люблю білоруську мову, мову моєї мами.
Мамина мова самая лёгкая і лепшая,асабліва калыханка....
Дзякуй спадарыня Кацярына за вельмі цікавую інфармацыю пра нашыя народныя песні ❤
Голос красивий. На превеликий жаль,я не знаю сучастих білоруських виконавців, які співають рідною мовою.
Ну наприклад я українець, білоруську мову не вчив, але постійно дивлюсь тут відео і чудово все розумію, бо ми з вами нащадки слов'ян і справжні спадкоємці Русі, не те що московити (нащадки фіно-угрів і монголів)
А між білорусів і українців завжди вклинюється какЦап, що з ним робити...
Не Московити, а Москвичи... Не все Московичи, а многие Русичи! Потомки не только ФиноУгров, но и Славян и Варяг, а Славянский ген у нас преобладающий.. Про Орду ты конечно загнул... Орда никогда не имела власти над всем Северо-Востоком Руси... а вот ваш Киев она спалила и вы были ее улусом не говоря про Вкл который тоже был Ордой. Так что Орда и Монголы тут только вы!
🌶️ Жыве Свабодная Беларусь! Все Буде Україна! 💪👊🇺🇦
Дякую! Є що почути, є про що подумати, а можна і не слухати, і не думати, а просто дивитись на пані Катерину і дуріти від задоволення.
Ну вось, сапраўдная беларуска, прыемна і слухать і бачыць і падрымаць.
майже все розумію на граній білоруській. Дуже приємно чути цю мову. Таке враження, що саме білоруська фонетично зберегла у собі найбільше стародавньої руської вимови, можливо це відбулося в рахунок її придушення експансією імперського сусіда, але у такому разі впевнений, що таким чином зберегла свою чистоту від запозичення матюків та низки інших брудних слів ..
Дзякуй!
Дзякуй вялікі за вельмі цікавы выпуск на гэтую тэму, з задавальненнем паслухаў
Каця, я добра знаём з Беларуссю, з культурай яе народа, і сярод беларусаў не адчуваю сябе чужым. Старадаўнія беларускія песні і абрады вельмі падобныя з літоўскімі.
Точно. Я тоже так думаю
I wonder why, як гаварыцца
Але так, гэта таму што мы з вамі ад адзіных продкаў, і міфы ў нас былі аднолькавыя.
Дзякуй , Ваш голас,Кяцярына, як рэчанька журчыць.
Дякую автору за працю,Живє Бєларусь, Слава Україні!
Дзякуй, пані Кацярына!!!
Вы ёсць промінець Светла у пацьомках сучаснай ру((іфікацыі маёй Беларусі, якая в мяне в генах ад продкаў з Магілевшчы...
Кацярына, зноу дзякуй вялiкi! Цудоуны кантэнт, цудоуны выгляд! Вашая праца нам неабходная! Чакаем на працяг!
Огромное вам Спасибо Катерине за ваши прекрасные подачи тем и Пракрасный ваш выговор много общался с Беларусами и только от вас слышу Речь Беларусскую -какая она красивая и не дай Бог ей исчезнуть из мира Прекрасного.
З великим задоволенням слухаю кожне Ваше відео.Благослови Вас Господь і Вашу працю.
Усе , патрэбна пiсаць словы,i напеу ад Кацярыны i распявацца дома , бо мала хто ведае беларускiя песнi
Дякую. Ваша мова то вже пісня
Живе Беларусь!Слава Україні!
Жыве вечна🤍❤🤍🤝Героям Слава🇺🇦
Дяка за фах і правду
цікаві факти і гарна презентація👍
Кася , дзякую Вам за працу. Мару што вернемся разам да дому.
Дякую пані Катерині за білоруську мову, цікаву розповідь і чудовий спів! Українські титри при цьому всьому є дещо зайвими. Ми все чудово розуміємо.
Дивуюсь, як багато спільного у наших народів, і нічого спільного з московитами. Подяка за цікавий спосіб донесення інформації!
Дзякуй! Лепш распавядзіце, што менавіта азначае выраз "тапіць у палонцы" ў народных песьнях 🤭
гэта ўжо кантэнт 18+ ))
Дякую вам за все, давно хотів дізнатися про народні пісні білорусів, але якось руки не доходили, аж ось чудове відео
"Стары Ольса" грають литвинську середньовічну музику. "NaviBand" дуже цікавий білоруцький гурт, чув у їх виконання народні пісні.
Дзякуй вялікі, Кацярына, за Вашую вельмі патрэбную працу. Сачу за Вашымі праграмамі.
Што да песні "Туман-ярам...", у мяне калісьці даўно была своеасаблівая інтэрпрэтацыя. Дваццаць гадоў таму "нарабіла шуму" :) ў беларускай дыяспары.
Можна знайсці ў сеціве. Варта набраць "Дзе ляжыць залатое вядзерца?" -- так называлася эсэ. (Мае спасылкі юцюб не прапускае).
Ірына Варабей.
Малайчына, цудоўна
Скільки спільного в нас! Магія співу не загине ніколи! Тримаймося ! Не цураймося! Бо багато в світі нас є!
Молодець
Дзякуй!❤
Вперше почув білоруську мову у "Пісняров", зтих пір с задооволенням слухаю. Особливо коли розмовляє така гарна молодиця
Вы молодець,добра тема за песні!!
Дзякуй вам з Бостона.
🤍❤🤍
В цьому плані мені подобалися "Песняри", наприклад "Руч(ш)никі" або "Вераніка"....
Живє Бєларусь.Слава Україні.
Дуже дякую. Наче прослухав лекцію з культурології. У Катерини дуже гарний тембр, добре співає.
👍👍👍🏵️💮🌸🌷🌺🌹
Благодарю. Слушая тебя, кайфую. Язык ваш певучий, мелодичный...
Дай ,Боже, мир людям.
☦️⚓💔
Дякую Вам Катруся!❤❤❤
Дзякуй!!!
Dyakuyemo 🎉Vam
Дзякуй вялізарны! Вельмі цікава. Маю ідэю знайсьці 8 галоўных беларускіх сьвятаў і галоўныя сьпевы пад іх. Можа Будзьма мае ідэі?
Таксама шукаю тэкст сьпеву «Іваньская Ночка» што Astrouna сьпявалі.
Дуже цікавий сюжет. Дякую, пані Катерина. Знаєте, а й насправді в часи СРСР популярними були сумні пісні. Але ж скількі нового у галузі фолькльору було відкрито для мене після виходу України із того союзу. Про білоруський фолькльор я взагалі гічого не знав крім, хіба що, "Косив Ясь конюшину" у виконанні гурту "Пісняри". Дивлячись ваші ефіри, я вбачаю дуже багато спільного між нашими народами. Але ніяк не можу зрозуміти, чому наразі білоруси, вільний і гордий народ з багатою історією, дозволив московії зробити Білорусь своєю колонією? Чому в Білорусі мало білоруської мови. А можливо я помиляюся? Чи не сприймете ви, шановна п. Катерина, мої слова задля створення нового дослідження у своєму блозі про єдність і різність білоруського і українського народів. Було б цікавим про таке почути. І, звісно, дякую вам, п. Катерина, за вашу працю, за вашу позицію. Живе Білорусь! Слава Україні!
А в Украіне багато украінской мовы? І вы ужо самі з той калоніі выйшлі? Не падманвайце сябе ілюзіямі Не будзьце ружовымі поні. ШЛЯХ БУДЗЕ ДОЎГІ І ПАКУТНЫ. Не верце тым хто абяцае хуткую перамогу.😢
ruclips.net/video/_NAyeN6iWLc/видео.html
Таму што пасьля падзелаў Рэчы Паспалітай уся тэрыторыя Беларусі ўвайшла ў склад рашкі. У адрозненьні ад Украіны - заходняя частка Украіны ўвайшла ў склад Аўстра-Венгрыі. Вось там уся украінская культура і захавалася. Таму Беларусь па факце зараз больш зрусіфікаваная
@@Igrek964, я так зрозумів, що ви образились на мої слова. Але, якщо відкинути емоції, то я можу вам сказати за використання української мови в Україні. Але то буде long-read.
У східних областях України великі міста були зрусифікованими, українську (здебільшого суржик) використовували в сільській місцевості, але на заході України - Галичина, Волинь, Полісся - в містах було доволі багато української.
Після оголошення Незалежності, а особливо після Майдану 2004-05 років українська національна ідея, а разом із нею і українська мова почали розповсюджуватись на схід України. Мова у великих містах перестала бути диковиною навіть в Одесі. А вже після Революції Гідності (або Майдан 2013-14 р.) і початку московської анексії Криму і розв'язування війни на Донбасі (разом з окупацією) українську мову почали використовувати принципово. Після повномасштабного вторгнення московитів (з білоруської землі також було вторгнення і здійснювались обстріли) ми, навіть ті українці, які ще лояльно ставились до московитів і до їхньої мови, намагаємося викоринити все, що нас пов'язувало з московськими злочинцями. Якось так.
@@alanparker2918, дякую за пояснення. Але ж все одно не зрозуміло: після І світової західні території України і Білорусі входили до складу Польщі до початку ІІ світрвої війни. Тому, за Україну можу говорити, українізація мала експанцію в напрямку Захід - Схід. Чому в Білорусі не йшла "білорусизація" в такому ж напрямку? Чому білоруси дозволили змінити свій національний біло-червоно-білий прапор і свій герб Пагоню на радянську символіку? Саме тут я вбачаю джерело проблем сегодення Білорусі (звісно, якщо вони існують).
Вибачте, я мало знаю історію вашої чудової країни і, якщо зненацька образив вас, то прошу вибачення. Але в будь-якому разі я хочу, щоб між нами були дружні стосунки, а Білорусь хочу бачити вільною і незалежною.
Живе Білорусь!
Слава Україні!
@@allodin65 Таму што ў Беларусі ісьці было не адкуль. У нас і на захадзе і на ўсходзе было ўсё аднолькава зрусіфікавана. Ватаны (ў адрозненьні ад аўстрыйцаў) вынішчалі беларускую і ўкраінскую культуры пад ноль.
Той рэферэндум на якім змянілі сьцяг і герб быў зфальшаваны. Пасьля выбараў прэзідэнта 1994 - усе наступныя выбары і рэферэндумы - абсалютны фэйк. Пасьля дзяржперавароту 1996 лука пачаў забіваць апазіцыйных лідараў. Рэальная апазіцыя тады была вымушана з'ехаць за мяжу. Нажаль тое савецкае зрусіфікаванае пакаленьне не было гатовае змагацца за нейкія абстрактныя сьцягі і гербы (
Гэта калі коратка і тэзісна. Я проста замумукаюсь падрабязна распісваць )
Мірнага вам неба )
Спасибо!
❤️❤️❤️
Велика подяка!💖🇱🇻
🥰
Дякую за відео! Ви дуже гарно співаєте ❤
З білоруських народних пісень знаю лише «Што й па мору», очікував, що про неї теж розкажете, та про яке саме море співається у пісні. Сама пісня мені дуже подобається, час від часу помічаю, що у голові наспівую її))
У нас штовесну разліваецца сваё мора - Герадотава. Не буду казаць, што тут пра тое самае, але не ўсё так проста з беларускімі марамі.
Так, Што й па мору старажытная. Класна, што вы ўзгадалі яе❤️Увогуле столькі песень, пра якія можна гаварыць, што не хопіць і 10 выпускаў, каб распавесці пра іх🙂 Але от дакладна трэба працягнуць тэму!
@@TheBudzmaштой па мору,раскручана... А вось песня "ой та сонца"вось то бомба
Vieĺmi dobra ŭsio raspaviali pra hetu temu, dziakuj vialiki za cikavuju infarmacyju.
Я з Рівненської обл. Зарічненський рн. Це біля білоруського Пінська. Зараз живу в Києві. Ці поліські пісні я памятаю, але це все дуже швидко втрачається.Як це зберігти? Я не знаю.
Нашы песні вельмі прыгожыя 😍😍😍😍😍😍😍 згодна з бабулямі
Дзяўчына з мячом гэта вельмі крута, у нас багач і цікавая гісторыя пагэтаму і песен шмат .
Хачу усе гэтыя песні паслухаць. То лайнюкі усё крадуць.
Гучала версія, што Купалінка - песня не зусім пра ружавыя вянкі. Нібыта насамрэч у маці выпытваюць, ці не займаецца дачка якім тагачасным "экстрэмізмам" у каменданцкую гадзіну. А матуля спрабуе нікога не выдаць, распавядаючы, што тая ўдома, проста адышла ў садок прыглядзець за кветнікам)
Цікавая версія) Зрэшты, народная творчасць дазваляе інтэрпрэтаваць па-рознаму, і гэта крута
Маю думку, що згадки про Дунай в Білоруському фольклорі йдуть від Задунайської січі. Цілком вірогідно, що частина козаків були етнічними білорусами і могли скласти пісні про це.
❤🌹🌹🌹🇺🇦
Ваші відео безвартісні, дякую. Живє Бєларусь.
🤍❤🤍🤝🇺🇦
Дякую,Вам!
Браво!👏🌟
❤
Мне падабалася выкананне народных песняў, напрыклад, гуртом Relikt. Так што, жывуць яны.
Нащастя, український фольклор почав стрімко відроджуватися на початку війни у 2014, а зараз цей процесс стрімко набирає оберти. І це не тимчасова мода, а свідомий вибір про-українськи налаштованих громадян. Чого і вам білорусам бажаю. Відокремлюйтесь від радянщини поки ще є час.
Дякую
Я дивувалась як чула пісню "Ой та на горі,Тай женці жнуть"у виконанні Кубанського хору, як росіянці це пропустили ???. А голос прочитала що записав цю пісню литвин, Домінік Рудницький у 1713 годі , і в невеличкій збірці вірші, і всі вони українською мовою,з вкрапленням білоруських і російських слів. А росіяни кажуть що українську мову вигадав Австрійський генштаб😊😊😊
Ось всього один і дуже вагомий аргумент на те, що білуруси і українці древні народи, а росіяни -штучно створений. Існування безлічі народних пісень.(Моя примітивна думка)
Дякую за милозвучність сюжету.
Які голас 🔥🙏🔥 напісаў ж эш тэкс Міхась чарот хіба не? А можна гэтыя песні паслухаць дзесьці? Песні вельмі ппыгожыя і самае галоўнае жыцёвые. Дарэчы за дунай цікава
Ніколи не звертали увагу, що слово "орати" (обробляти землю) на московії перетворилося на слово "орать" (голосно кричати, горлопанити)? Чи ж не тому, що наші предки співали під час оранки, а коли московити питали їх, "что ето вьі делаете? (Маючи на увазі спів), наші відповідали "оремо" (маючи на увазі "обробляємо поле) ))
Цікавая версія😀
Дзякую за пазнавальны выпуск.
Падкажыце, калі ласка, куды знік спадар Краўцэвіч з "Гісторыяй за пяць хвілін"?
Узялі пакуль паўзу. Але ў планах аднавіць праграму.
😍
😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍