💌 данаты, мерч ko-fi.com/budzma 00:03 пра што гаворка 00:45 дзе шукаць Палессе 01:51 мора Герадота 02:31 характарыстыка Палесся 03:17 хто такія палешукі 04:14 як палешукі называюць адзін аднога 04:48 тутэйшыя 05:23 спрэчкі за Палессе 07:04 унікальнасць Палесся
vrode obrazovanaja Dama A NE ZNAJETE STO BELORUSI POTOMKI BALTSKOVO PLEMENI JIATVIAGI JOTVINGIAI I DETI BALTO SLAVIANSKOVO SUPRUZESTVA GUDIJA ETO GIBLOE MESTO PO LITOVSKI. A BALTI BILI AVTOCHTONI I ZILI OT GRMANII DO OKI.
@@darius...12345 juk lietuvis esi ka reiskia gudai,gudija tai nyki tamsi vieta kur miskai pelkes ir taip toliau todel vadino GUDIJA nyki vieta ir ten baltarusiu dar nebuvo ten musu proteviai baltai gyveno ir matyt buvo prasidejes asimiliacijos procesas o kad tiksliau suprastumet mano minti noreciau priminti kad nuo berlyno iki okos upes kuri yra uz Maskvos gyveno musu proteviai baltai kurie buvo autochtonai tai kaip rusai pradeda kalbeti apie iskonno ruskie zemli juokas ima ukrainoje taip pat gyveno dniepro baltai kurie dalyvavo Kijevo rusios kurimesi ir kunigaikscio VLADIMIRO vardas buvo VOLDEMARAS kuris valdo marias ir KIJEVAS vadinosi KIAVA tokios galunes yra baltiskos kilmes kaip ir Maskava nenoreciau daugiau isiplesti zinokime savo istorija o tai baltarusiai jau baigia pasimti ir musu VYTI IR HERBA IR KARUS SU MOSKOVIJA KURIUOSE DALYVAVO NE LDK o baltarusiai net rusu istorikai juokiasi is baltarusiu svaiciojimu.
@@Владимир-б8ь2ъ правила визначають штучність мови. Он москальська: суміш староболгарської(церковної) з тюрскою, перероблена Ломоносовим на основі руської(староукраїнської) граматики Мілетія Смотрицького. А згодом осучаснена Пушкіним. А природна мова поліщуків складалась віками без усяких правил
Мая бабуля з Палесся паведала жарт пра чалавека з Пінску, які пайшоў да Мінску, і ў дарозе, перад тым як класьціся спаць, ставіў свае чаравікі ў напрамку МІнска. Але аднойчы нехта дзеля забавы павярнуў чаравікі ў другі бок, і чалавек прыйшоў назад, не ведаючы пра гэта. Глядзіць на вокал і гаворыць: неяк у Мінску, як у Пінску, тыя ж будынкі, тыя ж людзі, тая ж баба сварлівая. "У Мінску як у Пінску" - заўсёды паўтарала яна.
Когда в конце 89-х приехали сваты,на них говорят ,,тат вы хохлы", не☝️,мы Беларусы,😂это для вас ,а они ,украинцы ,и они различают разницу в разговоре. Там смесь ,но особая .притом в каждой деревне.
Привіт, братам бєларусам, з українського Полісся. Хоча після даного відео, з нашого з вами, спільного Полісся. Давайте разом дбати про цю благословенну землю, ліси, ріки, озера і болота. Живє Бєларусь! Слава Україні!
@@НиколайШоломицкий-щ3й с этими претензиями не ко мне. Я против этого варварского, дикого, безответственного способа добычи янтаря и уничтожения природы.
@@ivanyura те, що українький правопис вимагає писати білоруси, мені до лампочки. Держава називається Республіка Бєларусь, живуть в ній бєларуси і гасло в них Живє Бєларусь, а не Живе Білорусь.
Мова ваша гарна і гріє моє украінське серце! Як велетенське дерево смакує соками своєї землі так і ти розумієш корні рідної мови коли чуєш українську обо білоруську! Дякую!!!
Мені, українцю із фамілією Болотюк, було дуже прикольно послухати історію про землі і історію моїх історичних предків. Дякую вам, вельмишановні браття. Слава Україні й Живе Белорусь!
Дякую за випуск! Колись, більше сорока років тому (мені було років 8) приїхали ми з батьками з України до родичів у Брестську область (біля міста Янов - так казала мати, або ж Іваново - нова назва) колишньої совєтської Білорусії. Звідти родом мати. На той час жили батьки, брати і сестри матері. Я знав, що вона з Білорусії. Але розмовляла українською (чому, про це я не задумувався). Від матері чув назви місяців білоруською (студзень, сакавік, красавік...) та інші слова, які просив перекласти. Отже, приблизно розумів як звучить білоруська мова. Але білоруської від білоруських родичів я так і не почув. Розмовляли зрозумілою українською мовою. Хоча траплялися і не зрозумілі для мене на той час слова. Проте, здивування настало пізніше, коли заради цікавості переглядав підручники двоюрідної сестри, моєї ровесниці (здається ходили ми в другий клас). Вони були не такими, як у мене і серед підручників я помітив "Родной язык"... російською мовою. В мене, в україномовній школі російська називалася "русский язык". Я був, як кажуть в штопорі: в Білорусії (!) розмовляють українською!!! Але рідна мова (судячи з підручника) - російська!!!
Запоріжжя!! Теж вчили у школі "Родной язык". Вперше почали вчити Українську мову тільки після розпаду совка, а це був вже 6-ий клас. ось так нас ЗОМБУВАЛИ!!
Да, к сожалению нас обмоскаливали веками, вам украинцам чуть больше повезло, нам чуть меньше, но радует то, что беларуская мове живёт и развивается, пусть не массово, но когда мы станем свободными, всё сильно поменяется и мы опять начнем говорить на своем родном беларуском языке.
@@Diman-qo5vo Дуже нам ,,повезло". На нашій землі царат та совіти оселили московітів, яких більше ніж все ваше населення. А тепер скільки проблєм, і все через муки, кров, розруху. Оце такі ми везучі 🥺
Доброго дня. Моi батькы с Полiсся: маты з сэла с под Пыньська, а батько з сэла коло Маларыты. Кожно лiто був у одных i другiх дiда i бабы i мову Полiсся з малого знаю. Но то не зусiм украiньска мова. 🙂 Але ж вельмi прыемна слухаць украiнскую мову, знаходзiць родные гукi якiя чуу з дзяцiнства.
Я паляшучка i гэтым ганаруся. Палесьсе гэта прыгожы, цудоуны край, там па iншаму дыхаецца, i людзi там працавiтыя, сардэчныя, прыемныя, дабразычлiвыя i я iх вельмi люблю❤. Дзякуй, Кацярына, за гэтую размову🙏
Я з Чернігова. В дитинстві в селі часто чув як старі люди вживають невідому мені слова, думав то якийсь місцевий суржик. Як виріс то дізнався що то білоруські слова) В нашому регіоні мови дуже перемішані, напевно в кожному селі розмовляють по своєму по особливому. В Чернігові та Гомелі багато схожих старих деревяних будинків. На Київщині чи Полтавщині таких зовсім нема.
Яка Ви чудова пані і як чудово розповіли про мою батьківщину, бо я родом з Полісся.І хоча у нас розмовляють українською, зрозуміла Вас на 90 %.Дякую , отримала задоволення.
колись, ми - українці, думали, що наша мова дуже схожа із польською. слухаючи воїна Янкі, зрозуміла, що ви ще ближчі, ніж ми собі уявляли! тепер, коли з дітьми переглядаємо мультфільм і є вибір перегляду мультфільму російською чи білоруською мовою (якщо нема нашого перекладу), то обираємо вашу озвучку! у вас дуже гарна мова!!! не знаю, чому у вас на державному рівні звучить більше російська, але змінюйте це! Скільки б не казали, що мова не має значення, але все ж таки має! зло приходить туди, куди чує запах чогось схожого на своє! Бережіть себе! Слава Україні й Живе Белорусь! P.S. Дуже люблю переглядати ваші відео!
Досить цікавий матеріал. Особливо версія про "поліщуків" - як тих, хто шукає поле. У мене є знайомі з таким прізвищем, тепер буду ставитись до них інакше. А ще подобається, що білоруси потрохи згадують свою мову.
Дякую Вам за таку цікаву інформацію. Дуже приємно чути Вашу співучу білоруську мову. Я українка,але розумію все до останнього слова.Миру Вам ,шановні друзі!!!
Я вже писав тут, що це прекрасна мова, яку я слухаю, як нескінчену пісню, але хочу додати, що це ще й дуже цікавий канал з якого я дізнаюся дещо чого раніше не знав. Іще моя підписка на канал постійно десь зникає, тому доводиться постійно поновлювати. Дякую авторам. Живє Білорусь!
@@ГалинаАндріївна-и5и ні,не забули,також дозволю собі нагадати полк ім Кастуся Калиновського, белоруський гаюн і просто волонтерів і партизан. Тому за це ми вдячні білорусам.
Дякую!Я полішучка, як ви тепло говорите про наше спільне Полісся, і дійсно там завжди була своя культура, а мова щось середнє між українською та білоруською мовами.Тому слухаю вашу білоруську мову, все розумію і таке тепло на серці.Дякую за цікаві факти про мій край.А про море Геродота, це взагалі взрив мізків.Вік живи і вік вчись.🎉Ви пані Катерина, дуже крута, розповідачка.Слухаю вас зачаровано.Дякую!❤
«…Браты мае, мужыкі родныя. З-пад шыбеніцы маскоўскай прыходзіць мне да вас пісаці, і, можа, раз астатні. Горка пакінуць зямельку родную і цябе, дарагі мой народзе. Грудзі застогнуць, забаліць сэрца, - но не жаль згінуць за тваю праўду… Няма ш, браткі, большага шчасця на гэтым свеце, як калі чалавек у галаве мае розум і науку… Но як дзень з ноччу не ходзіць разам, так не ідзе разам наука праўдзіва з няволяй маскоўскай. Дапокуль яна ў нас будзе, у нас нічога не будзе, не будзе праўды, багацтва і ніякай наукі, - адно намі, як скацінай, варочаць будуць не для дабра, но на пагібель нашу… Бо я табе з-пад шыбеніцы кажу, Народзе, што тагды толькі зажывеш шчасліва, калі над табою Маскаля ўжэ не будзе. Твой слуга Яська-гаспадар з-пад Вільні»
Хватит глупости писать,не нравится жить дружно с Россией Украиной скатертью дорога в Европу, нечего настраивать людей друг против друга а потом в кусты,под шибельницей сиди.
Полесье земля славян,одно из многих племен.После воссоединения Сечи и России в1657г и особенно после Полтавской битвы стали переселяться Волыняне и Полищуки в р-,н соврем.Белглродской и Воронежской обл. - бери, не хочу! И нет гнета поляков,вольница. А поскольку фамилий тогда у простолюдинов не было, их так и записали - Полищуки, очень распространенная фамилия там.
@@alexandrtatarenko4858 МОВА 🏳❤🏳 - БЕЛАРУСЬ- НЕЗАЛЕЖНАСЦЬ-ВЕРА БАЦЬКОЎ; АЛЬБО СМЕРЦЬ "8 чэрвеня 1933 г. сакратар ЦК КП(б)Б Мікалай Гікала і старшыня СНК БССР Мікалай Галадзед атрымалі сакрэтны ліст з Нараўлянскага раёна. Непісьменная пісулька на беларускай мове, у якой мясцовыя кіраўнікі скардзіліся на страшэнны голад у сваім раёне: “На гэтых днях (2 чэрвеня) меў мейсца з рада вон выходзячы факт: гр. в. Ціхін (Акопскага сельсавету) Сікорская ноччу зарэзала свайго 9-гадовага дзіцяці. Частку ўнутранасцей пасьпела паесьці, назаўтра ўтопіла другога дзіцяці і памерла сама ад істошчэньня”. Такі жудасны факт прыводзілі нараўлянскія начальнікі і слёзна заканчвалі сваё пасланне: “Без сур’ёзнай дапамогі рэспубліканскага цэнтру абысціся не зможам”. "Такое ж бядотнае становішча было і ў суседнім Ельскім раёне, аб чым чэкісты рапартавалі ў Менск. У 200 сем’ях з 250 аднаасобных гаспадарак дзеці і дарослыя апухлі ад голаду, за два месяцы з-за схуднення памерла 20 чалавек. “Аднаасобнік хутара Рэдзька Калодзей Мікіта, каб не бачыць пакуты галоднай сям’і, запёр у хаце жонку і трох малалетніх дзяцей, забіў наглуха дзверы і вокны, пасля чаго сам некуды знік. Жонка і двое дзяцей Калодзея ўжо памерлі, аднаго малога выратавалі суседзі. У в.Меляшковічы ўдава Ціханава Ульяна з голаду кінула траіх дзяцей і сышла няведама куды”, - прыводзілі жудасныя прыклады чэкісты. На Гомельшчыну з Менска выехала спецыяльная камісія для праверкі фактаў. 21 чэрвеня Бюро ЦК КП(б)Б занесла ў пратакол: у Ельскім і Нараўлянскім раёнах мор закрануў да 60 працэнтаў насельніцтва. Людзі ядуць не толькі “ліпавае лісце, верас, мох і мякіну, а ў некаторых гаспадарках нават катоў, сабак і конскую падаль”. Сталічныя таварышы вымушаны былі прызнаць факт канібалізму: “У в. Акопы… жонка бедняка, пайшоўшага на працу ў горад, вярнулася дадому і знайшла свайго сына Валодзю мёртвым, адрэзала ногі дзіцяці і зварыла са шчаўем. Паела шчаўя сама і пакарміла другое дзіцянё. Назаўтра памерла сама і другое дзіцё”.
Очень понравилось это видео. Мои предки с Украинского полесья. Село Мирное, север Житомирской области и село Полесское, север Киевской обл. Все летние каникулы проводил в этих очень тихих, красивых местах, где были коровы на лугах, много пчёл, ягод, грибов, аистов,.. Очень хорошее, изложение материала, на очень красивом языке, очень красивой ведущей. Удачи!
Szkoda, że nie ma napisów polskich 😭 chociaż prawie wszystko jest zrozumiałe. Zwłaszcza, że Polesie jest także w PL, podobnie zresztą jak np. Podkarpacie ... Ale to już zupełnie inna bajka. 👍🙂✌️
LOL. Dla Białorusi I Ukrainy Rzeczpospolita to część historii, której nigdy nie było. Wspominanie o Polsce z definicji nie wchodzi w grę. Przecież jak to wytłumaczyć, że jeszcze w czasie zaborów na smoleńszczyznie mówiono głównie po polsku?
@@lava7157 на жаль Польща дуже успішно перетягла на себе цілу "ковдру" історії Речі Посполитої, що була спільною державою чотирьох народів. Доклалася до цього і московська історична школа, яка насаджувала нам всім ідею про польськість Речі Посполитої. Тож для більшості українців і білорусів якось ця історія дійсно є десь там, не вдома. Може в майбутньому це зміниться на краще.
@@VitaliyKholodny cztery narody? СЕРЬЁЗНО? Żmudzini, Litwini, Rusini, Polacy, Żydzi, Niemcy, Rosjanie, Czesi, Szwedzi, Tatarzy, Moldawianie. Nie liczy się ilość narodów tylko państwa, które podpisały Unię Lubelską w 1569 roku. A było to Wielkie Księstwo Litewskie i Polskie Królestwo. Pytanie dlaczego Białoruś nie chce być spadkobiercą WKL? Czy sowiecka indoktrynacja całkowicie obcięła Białorusinom historyczne korzenie?
Дякую ,дуже цікаво.Моя мама родилась 15 кл.від білоруської границі Любашовський район.Цікава природа.Любила завжди приїзджати літом на канікули.Було цікаво почуту з історичної сторони.Привіт із Волині🌻🌻🌻
@@majinboo2549 Ў Гомельскай гаворцы (або "гвары", кажучы па-старому) нашмат пазычання з ідышу, польскай, але ж і вялікі ўплыў украінскай таксама. Дарэчы, паводле Вярсальскай дамоўленасці, Гомель павінен быў адысьці да УНР. Гэтае памежжа гістарычна заўжды было даволі спрэчным.
@@BorisBorovoyESQ на счет гомельской области впервые слышу, я знал что украинцы претендовали на брестскую область, говоря про волынское княжество и то что именно в брестской области язык очень похож на украинский, если взять карту белорусских говорок брестский регион отличается от всей беларуси. Загуглите "Загародскія гаворкі" там на карте будет видно по регионам где какие диалекты.
Гомель русско говорящий город ,я вам говорю как житель Гомеля проживший сдесь почти всю жизнь,я ни разу не слышал белорусскую речь ,хотя мои родители выходцы с Черниговской области,с Городнянского района,а это самый север Черниговской области.
@@marak9964 так в городах никто и не говорит по белорусски, очевидно здесь речь про деревни. Я из бреста полностью рускоговорящего города, но в 50 км от него в моей деревне говорят на своем.
Вельмi цiкава i карысна давялося мне паглядзець гэты выпуск. Я вандрую па Беларусi не адзiн год,,а зараз еду у паездку " Море Геродота". На Палессе. I усё меркавала,пры чым тут Герадот? Але ж,во яно як. Дзякуй,Кацярына! Усе выпускi цiкавыя . ❤
Мае бацькі нарадзіліся ў паўночна-заходнем Палессе. Меня моцна здзіўляла, што мае дзяды ды бабусі размаўлялі на мясцовай гаворцы, якая зусім не падобна класічнай беларускай мове. Потым калі я пазнаёміўся з украінскай мовай я зразумеў, што і мае дзяды размаўляюць украінскай. Мае продкі не называлі сябе беларусамі або ўкраінцамі, казаалі проста мы місцевы. Дужа прыгожы край Палессе, нажаль пусты, моладзь з'яджае, а старыя паміраюць, цяжка глядзей на паміраючыя вёскi, дзе 100 гадоў таму жыло вельмі шмат людзей.
@user-ly8ej5wd6l Што на украінскім, што на бяларусскім Палессе мова больш менш падобна. Маюць месцы моўныя асаблівасцi, нават паміж суседнімі весцамі, але ўся паўднёвая Беларусь у вёсках размаўляе украінскай мовай. Берасцейшчына была ў складзе Валынскага княства, Турава-Пінскае княства было васалам Кіеўскага, а Гомельшчына была у складзе Кіеўскага ды Чарнігаўскага княства. У беларусаў ды украінцаў вялікая агульная гісторія.
@user-ly8ej5wd6l вкраінцэ до нас ныекэ ны пырыйіжджēлэ нэґдэ. То наша місцева мова, ека быто й похожа на вкраінску, алэ нішо йіі далёко ны всі розуміють.
Подяка за фільмик від уродженки Столінського повята. Від бабці (1912 р.н.) чула, що ми "дуліби, лісові королі", такий наш родовід. А мовляв батько мій той ні, той з дреговичів. Походження від племен ще добре пам'ятали років 100-150 тому і надавали йому значення. Поділ на сучасні національності сформувався лише в 1960х, коли вийшло в світ перше покоління, що навчалося в українській або білоруській школі, УРСР чи БРСР, бо Столінський повят був розділений штучно. Я виросла українкою, а більшість тіток та кузин - білоруски. Тепер я "бандерівка", а вони "вата", але це вже інша історія.
Процитую нашого класика - "Як парость виноградної лози плекайте мову" , бо вона у вас білорусів є причудова! Вам, Катерино, респект! Жиє Беларусь! Слава Україні!
Советская власть так считала создав полесскую область и ее центром был Мозырь. Недолго, с 1938 по 1954г. Язык в Мозыре как и в целом на гомельщине беларуский, а не полесский, так что этничной столицей Пинск называть корректней.
Можливо ніхто це не прочитає, але байдуже. З цього відео я діснався про себе, так як моє прізвище Багнюк, сам фенотип дуже добре мені підходить і все моє коріння йде з північно-східної Волинської обл. Іронічно, але зараз вчусь на історичному факультеті. І ніде не знаходив інформації (серед укр і рос джерел) про своє прізвище! Хочу подякувати цьому відео за інформацію, яка допомогла пізнати себе, зрозуміти, що я справжній "представник поліського коріння", і сподіваюсь, що білоруська мова зуміє стати сильнішою, аніж російська! Ще раз велике дякую! Живє Бєларусь!
Було дуже цікаво! Ви мила, просто чарівна і неймовірно артистична. Приємно слухати Вашу чудову білоруську, а також, як Ви гарно розмовляєте українською! Я дізналась багато нового для себе. Дякую.
Określenia Polesie i Poleszuki są mi oczywiście znane, ale dopiero od Pani dowiedziałem się jak wielkiego regionu one dotyczą. Wobec tego co usłyszałem o Poleszukach, zadałem sobie pytanie - a jakim językiem posługują się mieszkańcy polskiego Podlasia? Powszechnie uważamy, że Białoruskim, niektórzy wręcz sądzą, że język białoruski ma szansę przetrwać właśnie na Podlasiu jeśli rosyjski "wyprze go" z samej Białorusi - oby tak się nie stało. Ten zachowany język polskiego Podlasia nie jest chyba literackim białoruskim, a może właśnie jest językiem Poleszuków lub zbliżonym do niego? Pani ciekawa opowieść o Polesiu skłania mnie do bliższego poznania tego regionu. Dziękuję i pozdrawiam Panią.
💌 данаты, мерч ko-fi.com/budzma
00:03 пра што гаворка
00:45 дзе шукаць Палессе
01:51 мора Герадота
02:31 характарыстыка Палесся
03:17 хто такія палешукі
04:14 як палешукі называюць адзін аднога
04:48 тутэйшыя
05:23 спрэчкі за Палессе
07:04 унікальнасць Палесся
Ochen interesno, zhalko shto tak i neraskryli baltskije korni. No chorosho shto upomianuli ich.
vrode obrazovanaja Dama A NE ZNAJETE STO BELORUSI POTOMKI BALTSKOVO PLEMENI JIATVIAGI JOTVINGIAI I DETI BALTO SLAVIANSKOVO SUPRUZESTVA GUDIJA ETO GIBLOE MESTO PO LITOVSKI. A BALTI BILI AVTOCHTONI I ZILI OT GRMANII DO OKI.
@@lokysaiw425 ,
pochemu eto "gybloje mesto po litovskij"? Ja litovec i ne ochen ponial gde tut "gybel" belarusov.
@@darius...12345 juk lietuvis esi ka reiskia gudai,gudija tai nyki tamsi vieta kur miskai pelkes ir taip toliau todel vadino GUDIJA nyki vieta ir ten baltarusiu dar nebuvo ten musu proteviai baltai gyveno ir matyt buvo prasidejes asimiliacijos procesas o kad tiksliau suprastumet mano minti noreciau priminti kad nuo berlyno iki okos upes kuri yra uz Maskvos gyveno musu proteviai baltai kurie buvo autochtonai tai kaip rusai pradeda kalbeti apie iskonno ruskie zemli juokas ima ukrainoje taip pat gyveno dniepro baltai kurie dalyvavo Kijevo rusios kurimesi ir kunigaikscio VLADIMIRO vardas buvo VOLDEMARAS kuris valdo marias ir KIJEVAS vadinosi KIAVA tokios galunes yra baltiskos kilmes kaip ir Maskava nenoreciau daugiau isiplesti zinokime savo istorija o tai baltarusiai jau baigia pasimti ir musu VYTI IR HERBA IR KARUS SU MOSKOVIJA KURIUOSE DALYVAVO NE LDK o baltarusiai net rusu istorikai juokiasi is baltarusiu svaiciojimu.
Прывіт з Кіева 📗
Дякую всім вам за вашу працю...я більше 30-років як не чув чудову Білоруську мову...Дякую вам, що ви робите супротив "московському світу"!
Их беларусы не смотрят. Супроти польских панов беларусы. И супроти фашистив-бандеривцив украЙньских
Бестолковый язык, постоянно меняются корни и правил нет..
@@Владимир-б8ь2ъ правила визначають штучність мови. Он москальська: суміш староболгарської(церковної) з тюрскою, перероблена Ломоносовим на основі руської(староукраїнської) граматики Мілетія Смотрицького. А згодом осучаснена Пушкіним. А природна мова поліщуків складалась віками без усяких правил
@@Владимир-б8ь2ъ Кацап что ли? Не нравится,учи китайский !
Олександр, я сам с Москвы, и тоже против навязывания русского мира и языка вам и белорусам
Мая бабуля з Палесся паведала жарт пра чалавека з Пінску, які пайшоў да Мінску, і ў дарозе, перад тым як класьціся спаць, ставіў свае чаравікі ў напрамку МІнска. Але аднойчы нехта дзеля забавы павярнуў чаравікі ў другі бок, і чалавек прыйшоў назад, не ведаючы пра гэта. Глядзіць на вокал і гаворыць: неяк у Мінску, як у Пінску, тыя ж будынкі, тыя ж людзі, тая ж баба сварлівая.
"У Мінску як у Пінску" - заўсёды паўтарала яна.
афігенная гісторыя! Дзякуй)
Можливо таке й насправді було ))
Язык читать сложно, а слушать приятно.
😂❤❤❤
Ой, дзякуй вялікі Вам, насмяялася, вельмі цікавая гісторыя! ❤❤❤
нарешті! нарешті я почув чудову білоруську мову - вона чарівна! 🙂 дякую вам за це!
❤❤❤❤❤❤❤
Катерина Ви сонечко❤❤❤🥰🥰🥰 Як завжди подяка за білоруську мову!!! Вітання з Києва!
Живє Білорусь!
Слава Україні!
Слава нацыi! Героям ЗСУ вечная слава! Квiтней мая БЕЛАРУСЬ!
Нацисты вылезли.
@@ДмитрийТюмаев сиди в своей берлоге и не указывай кому как жить.
@@ДмитрийТюмаев А и вправду, тебе чего здесь надо?
@@ДмитрийТюмаев вийди звідси, розбійнику
Привіт з Коростеня! Жыве Беларусь! Слава Україні!
Вы нацыяналiст?Вам тут ня месца!
@@НинаМалышенко-ч5чА ви тоді хто?
@@НинаМалышенко-ч5чми всі є націоналістами
Колись, 1987, був у Білорусі. Тоді мало що розумів, коли балакали старі люди. Тепер слухаю, все розумію, та тішуся. Доповідачі шана. Живє Біларусь!
Когда в конце 89-х приехали сваты,на них говорят ,,тат вы хохлы", не☝️,мы Беларусы,😂это для вас ,а они ,украинцы ,и они различают разницу в разговоре. Там смесь ,но особая .притом в каждой деревне.
Бєларусь*😊
@@ДжумашАсаналиев-ч5ы Хохлы-как много в этом слове... А что, фашисты из рашкостана все еще на Ютьюбе оошиваются?
❤❤❤❤❤❤❤
Слава Украіні! 💙💛
Жыве Беларусь! 🤍❤️🤍
Бережімо свою мову, та звичаї,традиції,культуру і не дозволяймо комусь знищувати цілий нарід через територію!!!!
Привіт, братам бєларусам, з українського Полісся. Хоча після даного відео, з нашого з вами, спільного Полісся. Давайте разом дбати про цю благословенну землю, ліси, ріки, озера і болота. Живє Бєларусь! Слава Україні!
білоруси а не бєларуси
Прекращайте делать копанки и уничтожать природу ,добывая янтарь
@@НиколайШоломицкий-щ3й с этими претензиями не ко мне. Я против этого варварского, дикого, безответственного способа добычи янтаря и уничтожения природы.
@@ivanyura те, що українький правопис вимагає писати білоруси, мені до лампочки. Держава називається Республіка Бєларусь, живуть в ній бєларуси і гасло в них Живє Бєларусь, а не Живе Білорусь.
С каких пор оно стало украинским?Дуй к бандере или байдену,там тебе украина
Прыгажуня Кацярына, як заўсёды, вельмі цікава! Асабліва цікава пра мову і ятвягаў. І, наогул, дзякуй вялікі.
Чакаем працяг...
Даўно хацеў паслухаць што-небудзь пра Палессе і вось натрапіў . Дзякуй вялікі !
Паглядзіце дакументальны фільм анлайнера - "Гаворкі Беларусі"
Там напрыканцы вельмі цікава пра Палессе паглядзець
Мова ваша гарна і гріє моє украінське серце! Як велетенське дерево смакує соками своєї землі так і ти розумієш корні рідної мови коли чуєш українську обо білоруську! Дякую!!!
❤❤❤❤❤❤❤
Мені, українцю із фамілією Болотюк, було дуже прикольно послухати історію про землі і історію моїх історичних предків. Дякую вам, вельмишановні браття. Слава Україні й Живе Белорусь!
Прикольно , мені бабуся говорила що коли називали чим колись займались або жити і давали призвіща )
@@ГалинаАндріївна-и5и болотюк , багнюк і тд , то є досить розповсюджені прізвища поліщуків (полєшуків)
Не брат ты никому Гн*да чубатая
Зрозумів походження прізвища Полюхович
@@Wert-u7z 200м слава😂
Безмежно цікаво вас слухати! 10 хвилин - на одному подиху. Щиро дякую за таке задоволення 🤗
Кацярына, мая пашана за вашую працу! Шыкоўны голас. Наша мова гучыць так мілагучна дзякуючы Вам....
Дякую за випуск!
Колись, більше сорока років тому (мені було років 8) приїхали ми з батьками з України до родичів у Брестську область (біля міста Янов - так казала мати, або ж Іваново - нова назва) колишньої совєтської Білорусії. Звідти родом мати. На той час жили батьки, брати і сестри матері. Я знав, що вона з Білорусії. Але розмовляла українською (чому, про це я не задумувався). Від матері чув назви місяців білоруською (студзень, сакавік, красавік...) та інші слова, які просив перекласти. Отже, приблизно розумів як звучить білоруська мова. Але білоруської від білоруських родичів я так і не почув. Розмовляли зрозумілою українською мовою. Хоча траплялися і не зрозумілі для мене на той час слова. Проте, здивування настало пізніше, коли заради цікавості переглядав підручники двоюрідної сестри, моєї ровесниці (здається ходили ми в другий клас). Вони були не такими, як у мене і серед підручників я помітив "Родной язык"... російською мовою. В мене, в україномовній школі російська називалася "русский язык". Я був, як кажуть в штопорі: в Білорусії (!) розмовляють українською!!! Але рідна мова (судячи з підручника) - російська!!!
Запоріжжя!! Теж вчили у школі "Родной язык". Вперше почали вчити Українську мову тільки після розпаду совка, а це був вже 6-ий клас. ось так нас ЗОМБУВАЛИ!!
Да, к сожалению нас обмоскаливали веками, вам украинцам чуть больше повезло, нам чуть меньше, но радует то, что беларуская мове живёт и развивается, пусть не массово, но когда мы станем свободными, всё сильно поменяется и мы опять начнем говорить на своем родном беларуском языке.
@@Diman-qo5vo
Дуже нам ,,повезло".
На нашій землі царат та совіти оселили московітів, яких більше ніж все ваше населення.
А тепер скільки проблєм, і все через муки, кров, розруху. Оце такі ми везучі 🥺
Доброго дня. Моi батькы с Полiсся: маты з сэла с под Пыньська, а батько з сэла коло Маларыты. Кожно лiто був у одных i другiх дiда i бабы i мову Полiсся з малого знаю. Но то не зусiм украiньска мова. 🙂
Але ж вельмi прыемна слухаць украiнскую мову, знаходзiць родные гукi якiя чуу з дзяцiнства.
@@ВалерийКовтун-й4й да я не про это, а именно про язык, у вас лучше удалось сохранить свой язык чем нам.
Я паляшучка i гэтым ганаруся. Палесьсе гэта прыгожы, цудоуны край, там па iншаму дыхаецца, i людзi там працавiтыя, сардэчныя, прыемныя, дабразычлiвыя i я iх вельмi люблю❤. Дзякуй, Кацярына, за гэтую размову🙏
Ви пишете, що ви поліщанка, а перевід на рус., що ви поляк 😊
@@ВалерийКовтун-й4й та тут і перекладу не потрібно, і так усё цудоўна зразумела)
@@magnum_fennec кому, як не Поліщуку зрозуміти
@@naddniprianec Фейкове ім'я)
А сам я з наддніпрянщини
@@magnum_fennec зате у мене - справжнє
Спасибі за труд! І за теплі слова в підтримку України! Більше немає коментарів) Бо все як завжди) Живе Білорусь! Слава Україні!
Навошта на гэтым канале нацыяналiстычныя заклiкi?
@@НинаМалышенко-ч5ч это у Шевченко спроси почему он придумал этот лозунг (Слава Украине)
Я з Чернігова. В дитинстві в селі часто чув як старі люди вживають невідому мені слова, думав то якийсь місцевий суржик. Як виріс то дізнався що то білоруські слова) В нашому регіоні мови дуже перемішані, напевно в кожному селі розмовляють по своєму по особливому. В Чернігові та Гомелі багато схожих старих деревяних будинків. На Київщині чи Полтавщині таких зовсім нема.
Чудово розповідаєте. Просто заслухаєшся. Вітання з Житомирщини...
Яка Ви чудова пані і як чудово розповіли про мою батьківщину, бо я родом з Полісся.І хоча у нас розмовляють українською, зрозуміла Вас на 90 %.Дякую , отримала задоволення.
Йой, я з Волині, Ратне, вперше слухаю білоруську мову... це цікаво), і інформативно!
Ратне се теж Полісся ,Волинське Полісьсся
Dziękuję. Bardzo ciekawie Pani opowiada
дуже гарно, дякую.
Даўно чакаў выпуск Кацярыны. Дзякуй за цікавае відэа.
Як гарно звучить. Щира подяка.
Дякую за те що робите це дійсно важливо
колись, ми - українці, думали, що наша мова дуже схожа із польською. слухаючи воїна Янкі, зрозуміла, що ви ще ближчі, ніж ми собі уявляли! тепер, коли з дітьми переглядаємо мультфільм і є вибір перегляду мультфільму російською чи білоруською мовою (якщо нема нашого перекладу), то обираємо вашу озвучку! у вас дуже гарна мова!!! не знаю, чому у вас на державному рівні звучить більше російська, але змінюйте це! Скільки б не казали, що мова не має значення, але все ж таки має! зло приходить туди, куди чує запах чогось схожого на своє! Бережіть себе! Слава Україні й Живе Белорусь!
P.S. Дуже люблю переглядати ваші відео!
Велика подяка вам пані Катерина ! Як завжди цікаво і пізнавально , ось таку історію в школах потрібно преподовать !
Живе Білорусь !
*історію потрібно викладати😉
З іншим згоден
Слава Україні!
Выпадкова трапіў на гэты канал…
Вельмі цікава! Вялікі Вам дзякуй за добрую справу!
Досить цікавий матеріал. Особливо версія про "поліщуків" - як тих, хто шукає поле. У мене є знайомі з таким прізвищем, тепер буду ставитись до них інакше.
А ще подобається, що білоруси потрохи згадують свою мову.
Вельмі цікава было паслухаць пра Палессе! Дзякуй вялікі, Кацярына!
Зрозуміло ! Як завжди цікаво
Катерина, дуже дякую вам
Цікаві і важливі ваші відео
Дякую Вам за таку цікаву інформацію. Дуже приємно чути Вашу співучу білоруську мову.
Я українка,але розумію все до останнього слова.Миру Вам ,шановні друзі!!!
Одна мова... шо тут понимать?
Дзякуй пане Кацярына! Цудоўна! Няхай вам спрыяе!
Дзякуй за пазнавальны выпуск пра Палессе, вельмі цікава было паслухаць і паглядзець
Як мені подобається коли чую вас білоруси, навіть думаю ,що нас тоді більше, тих яких за волю .Дякую вам за вашу дуже,дуже ,,файну,,,мови
Я вже писав тут, що це прекрасна мова, яку я слухаю, як нескінчену пісню, але хочу додати, що це ще й дуже цікавий канал з якого я дізнаюся дещо чого раніше не знав. Іще моя підписка на канал постійно десь зникає, тому доводиться постійно поновлювати. Дякую авторам. Живє Білорусь!
З адпіскамі такое здараецца вельмі часта на нацыянальна арэнтаваных беларускіх каналах у ютуб
Дзякуй за цікавую гісторыю!!
Бясконца ўдзячна🤗❤️
Вялікі дзякуй, Кацярына! Будзьма разам!
Білоруська мова, це щось неймовірне. Боріться таким якісними контекстом з русифікацією Білорусі. Буде мова - буде Білорусь!
Живє Білорусь!
Дякую за дуже цікаву розповідь! Нехай не буде суперечок між українцями та білорусами
🇧🇾🇺🇦❤️
@@Ruthenien ⚪🔴⚪🇺🇦❤
Ну ну .. ракети і шахіди від біросії і військові які лапають на нашій землі .. ви забули .
@@ГалинаАндріївна-и5и війскові злочинці будуть покарані.
@@ГалинаАндріївна-и5и ні,не забули,також дозволю собі нагадати полк ім Кастуся Калиновського, белоруський гаюн і просто волонтерів і партизан. Тому за це ми вдячні білорусам.
"Містина вся дика, таємнича, але не понура, - повна ніжної, задумливої поліської краси". Леся Українка. Лісова пісня
Нядаўна пачыла чытаць гэты твор😻
Дякую красно за вашу роботу! Особлива подяка пані, чий голос разом з її білоруською, подарував чудову подорож у Полісся :)
Дзякуй вядучай. Вельмi цiкава i артыстычна. Так. Гэта Пра нас.💮🌸💮
Дзякуй за вашу працу, шаноўны сябры 🤍❤🤍
Яка чудова мова,як гарно ,Дякую🍀💖🌺💐🌹💞🍒
Дякую!Я полішучка, як ви тепло говорите про наше спільне Полісся, і дійсно там завжди була своя культура, а мова щось середнє між українською та білоруською мовами.Тому слухаю вашу білоруську мову, все розумію і таке тепло на серці.Дякую за цікаві факти про мій край.А про море Геродота, це взагалі взрив мізків.Вік живи і вік вчись.🎉Ви пані Катерина, дуже крута, розповідачка.Слухаю вас зачаровано.Дякую!❤
«…Браты мае, мужыкі родныя. З-пад шыбеніцы маскоўскай прыходзіць мне да вас пісаці, і, можа, раз астатні. Горка пакінуць зямельку родную і цябе, дарагі мой народзе. Грудзі застогнуць, забаліць сэрца, - но не жаль згінуць за тваю праўду… Няма ш, браткі, большага шчасця на гэтым свеце, як калі чалавек у галаве мае розум і науку… Но як дзень з ноччу не ходзіць разам, так не ідзе разам наука праўдзіва з няволяй маскоўскай. Дапокуль яна ў нас будзе, у нас нічога не будзе, не будзе праўды, багацтва і ніякай наукі, - адно намі, як скацінай, варочаць будуць не для дабра, но на пагібель нашу… Бо я табе з-пад шыбеніцы кажу, Народзе, што тагды толькі зажывеш шчасліва, калі над табою Маскаля ўжэ не будзе.
Твой слуга
Яська-гаспадар з-пад Вільні»
Хватит глупости писать,не нравится жить дружно с Россией Украиной скатертью дорога в Европу, нечего настраивать людей друг против друга а потом в кусты,под шибельницей сиди.
@@Люда-ш5у5е Free Ichkeria, Free Georgia, Free Ukraine - Belarus -Caucasus-etc.
Полесье земля славян,одно из многих племен.После воссоединения Сечи и России в1657г и особенно после Полтавской битвы стали переселяться Волыняне и Полищуки в р-,н соврем.Белглродской и Воронежской обл. - бери, не хочу! И нет гнета поляков,вольница. А поскольку фамилий тогда у простолюдинов не было, их так и записали - Полищуки, очень распространенная фамилия там.
@@alexandrtatarenko4858 МОВА 🏳❤🏳 - БЕЛАРУСЬ- НЕЗАЛЕЖНАСЦЬ-ВЕРА БАЦЬКОЎ; АЛЬБО СМЕРЦЬ
"8 чэрвеня 1933 г. сакратар ЦК КП(б)Б Мікалай Гікала і старшыня СНК БССР Мікалай Галадзед атрымалі сакрэтны ліст з Нараўлянскага раёна. Непісьменная пісулька на беларускай мове, у якой мясцовыя кіраўнікі скардзіліся на страшэнны голад у сваім раёне: “На гэтых днях (2 чэрвеня) меў мейсца з рада вон выходзячы факт: гр. в. Ціхін (Акопскага сельсавету) Сікорская ноччу зарэзала свайго 9-гадовага дзіцяці. Частку ўнутранасцей пасьпела паесьці, назаўтра ўтопіла другога дзіцяці і памерла сама ад істошчэньня”. Такі жудасны факт прыводзілі нараўлянскія начальнікі і слёзна заканчвалі сваё пасланне: “Без сур’ёзнай дапамогі рэспубліканскага цэнтру абысціся не зможам”.
"Такое ж бядотнае становішча было і ў суседнім Ельскім раёне, аб чым чэкісты рапартавалі ў Менск. У 200 сем’ях з 250 аднаасобных гаспадарак дзеці і дарослыя апухлі ад голаду, за два месяцы з-за схуднення памерла 20 чалавек. “Аднаасобнік хутара Рэдзька Калодзей Мікіта, каб не бачыць пакуты галоднай сям’і, запёр у хаце жонку і трох малалетніх дзяцей, забіў наглуха дзверы і вокны, пасля чаго сам некуды знік. Жонка і двое дзяцей Калодзея ўжо памерлі, аднаго малога выратавалі суседзі. У в.Меляшковічы ўдава Ціханава Ульяна з голаду кінула траіх дзяцей і сышла няведама куды”, - прыводзілі жудасныя прыклады чэкісты.
На Гомельшчыну з Менска выехала спецыяльная камісія для праверкі фактаў. 21 чэрвеня Бюро ЦК КП(б)Б занесла ў пратакол: у Ельскім і Нараўлянскім раёнах мор закрануў да 60 працэнтаў насельніцтва. Людзі ядуць не толькі “ліпавае лісце, верас, мох і мякіну, а ў некаторых гаспадарках нават катоў, сабак і конскую падаль”. Сталічныя таварышы вымушаны былі прызнаць факт канібалізму: “У в. Акопы… жонка бедняка, пайшоўшага на працу ў горад, вярнулася дадому і знайшла свайго сына Валодзю мёртвым, адрэзала ногі дзіцяці і зварыла са шчаўем. Паела шчаўя сама і пакарміла другое дзіцянё. Назаўтра памерла сама і другое дзіцё”.
Надзвичайно цікаво розказуєте!!! Прекрасна білоруська мова. Дякую!
Кожен раз цікаво слухати і приємно дивитись
Дякую, велика сестро, за велич душí, за ясність, яскравість та доброту твоєї мови ..
Тримайся ! Продовжуй ..
Многая лíта за міцного здоров'я тобі .
Ваша Мова Прекрасна! Ми Бачим майбутнє Сябрів в ЄС і НАТО! За Нашу і Вашу Свободу! Живе Беларусь! Слава Україні!
Очень понравилось это видео.
Мои предки с Украинского полесья.
Село Мирное, север Житомирской области и село Полесское, север Киевской обл.
Все летние каникулы проводил в этих очень тихих, красивых местах, где были коровы на лугах, много пчёл, ягод, грибов, аистов,..
Очень хорошее, изложение материала, на очень красивом языке, очень красивой ведущей.
Удачи!
О, Вы, такая прыгажуня, расказваеце мне пра радзіму майго бацькі! Праўда ваша: у майго бацькі былі сінія вочы і чорныя валасы.
Дзякуй вялікі за цудоўны кантэнт! Кацярына, Вам асабістае дзякуй🧡
Кацярынка, дзякуй ❤️
Вельмі цікава!!!
Szkoda, że nie ma napisów polskich 😭 chociaż prawie wszystko jest zrozumiałe.
Zwłaszcza, że Polesie jest także w PL, podobnie zresztą jak np. Podkarpacie ... Ale to już zupełnie inna bajka.
👍🙂✌️
Trochę później będą polski napisy😉
Super !
Dzięki 🙂
LOL. Dla Białorusi I Ukrainy Rzeczpospolita to część historii, której nigdy nie było. Wspominanie o Polsce z definicji nie wchodzi w grę. Przecież jak to wytłumaczyć, że jeszcze w czasie zaborów na smoleńszczyznie mówiono głównie po polsku?
@@lava7157 на жаль Польща дуже успішно перетягла на себе цілу "ковдру" історії Речі Посполитої, що була спільною державою чотирьох народів. Доклалася до цього і московська історична школа, яка насаджувала нам всім ідею про польськість Речі Посполитої. Тож для більшості українців і білорусів якось ця історія дійсно є десь там, не вдома. Може в майбутньому це зміниться на краще.
@@VitaliyKholodny cztery narody? СЕРЬЁЗНО?
Żmudzini, Litwini, Rusini, Polacy, Żydzi, Niemcy, Rosjanie, Czesi, Szwedzi, Tatarzy, Moldawianie.
Nie liczy się ilość narodów tylko państwa, które podpisały Unię Lubelską w 1569 roku. A było to Wielkie Księstwo Litewskie i Polskie Królestwo.
Pytanie dlaczego Białoruś nie chce być spadkobiercą WKL? Czy sowiecka indoktrynacja całkowicie obcięła Białorusinom historyczne korzenie?
Вау,яка файна мова!Живе Беларус!!
Дякую ,дуже цікаво.Моя мама родилась 15 кл.від білоруської границі Любашовський район.Цікава природа.Любила завжди приїзджати літом на канікули.Було цікаво почуту з історичної сторони.Привіт із Волині🌻🌻🌻
Любешівський
Я з Гомеля, з Ўсходняга Палесся. Досі размаўляю палескай гвараю, калі ёсьць магчымасьць.
В гомеле вроде же ближе к белорусскому разговаривают чем к украинскому? Я там ниразу не был но видел разные репортажи из дереаень.
@@majinboo2549 Ў Гомельскай гаворцы (або "гвары", кажучы па-старому) нашмат пазычання з ідышу, польскай, але ж і вялікі ўплыў украінскай таксама. Дарэчы, паводле Вярсальскай дамоўленасці, Гомель павінен быў адысьці да УНР. Гэтае памежжа гістарычна заўжды было даволі спрэчным.
@@BorisBorovoyESQ на счет гомельской области впервые слышу, я знал что украинцы претендовали на брестскую область, говоря про волынское княжество и то что именно в брестской области язык очень похож на украинский, если взять карту белорусских говорок брестский регион отличается от всей беларуси. Загуглите "Загародскія гаворкі" там на карте будет видно по регионам где какие диалекты.
Гомель русско говорящий город ,я вам говорю как житель Гомеля проживший сдесь почти всю жизнь,я ни разу не слышал белорусскую речь ,хотя мои родители выходцы с Черниговской области,с Городнянского района,а это самый север Черниговской области.
@@marak9964 так в городах никто и не говорит по белорусски, очевидно здесь речь про деревни. Я из бреста полностью рускоговорящего города, но в 50 км от него в моей деревне говорят на своем.
Як же ж ви гарно, образно і в той самий час дуже зрозуміло розповідаєте! Дякую за нову для мене тему та за її безпристрасне висвітлення!
Пані Катерина, подяка та уклін, як завжди. Такого контенту має ставати все більше в наших країнах.
Та окремий 😘 за Вашу харизму та вроду🌹
Dziękuję i proszę o więcej.
Дзякуй Вам, Кацярына. Перш за ўсё - за Кацярыну Ваданосавву.
Вельмі прыемна, што нас многа ❤🙂💙💛🤍❤️🤍
Вельмi цiкава i карысна давялося мне паглядзець гэты выпуск. Я вандрую па Беларусi не адзiн год,,а зараз еду у паездку " Море Геродота". На Палессе. I усё меркавала,пры чым тут Герадот?
Але ж,во яно як. Дзякуй,Кацярына!
Усе выпускi цiкавыя . ❤
Цiкава было паглядзець i паслухаць. Дзякуй.
Дякую,шановна пані,
за вашу фантастичну лекцію про поліщуків. Я
з цих цих казкових країв
Лесі Українки.
Цікаво і пізнавально. Дякую Вам за працю.
Вялікі дзякуй за працу. Вельмі любім Вас слухаць. Ўсяго найлепшага
Дзякуй за цiкавы выпуск пра маi родныя краi.
Дуже цікаво ви розповідаєте, дякую!
Дякую, дуже цікаво! І, дуже приємно було послухати м'яку і приємну білоруську мову в вашому виконанні😊
якасны матэрыял робіце! дзякуй
Дзякуй, Кацярына. Вельмі пазнавальны выпуск. Як шмат мы не ведаем пра нашу краіну 😢
мила Кацярына. Спасибо Вам за ваши интереснейшии лекции. Вас можно слушать бесконечно. Всегда лайк
Мае бацькі нарадзіліся ў паўночна-заходнем Палессе. Меня моцна здзіўляла, што мае дзяды ды бабусі размаўлялі на мясцовай гаворцы, якая зусім не падобна класічнай беларускай мове. Потым калі я пазнаёміўся з украінскай мовай я зразумеў, што і мае дзяды размаўляюць украінскай. Мае продкі не называлі сябе беларусамі або ўкраінцамі, казаалі проста мы місцевы. Дужа прыгожы край Палессе, нажаль пусты, моладзь з'яджае, а старыя паміраюць, цяжка глядзей на паміраючыя вёскi, дзе 100 гадоў таму жыло вельмі шмат людзей.
Дзякуй прэзыдэнту за тое
@@anatolykoz Не прэзидэнту, а Ўрбанізацыі. Таракан каталізатар зыходу беларусаў з Беларусі, але зыход людзей з вёскі, пачаўся шмат раней за яго ўлады.
@user-ly8ej5wd6l Што на украінскім, што на бяларусскім Палессе мова больш менш падобна. Маюць месцы моўныя асаблівасцi, нават паміж суседнімі весцамі, але ўся паўднёвая Беларусь у вёсках размаўляе украінскай мовай. Берасцейшчына была ў складзе Валынскага княства, Турава-Пінскае княства было васалам Кіеўскага, а Гомельшчына была у складзе Кіеўскага ды Чарнігаўскага княства. У беларусаў ды украінцаў вялікая агульная гісторія.
@user-ly8ej5wd6l вкраінцэ до нас ныекэ ны пырыйіжджēлэ нэґдэ. То наша місцева мова, ека быто й похожа на вкраінску, алэ нішо йіі далёко ны всі розуміють.
Провел на т. н. Полесье (западном, настоящем) все детство, слово «полешук» не слышал ни разу. Конечно это диалект украинского языка, а не беларуского.
Лайк і коментар для просування білоруського національного контенту.
Отримав велику насолоду від цієї прекрасної мови, зрозуміло все ні одного незрозумілого слова. Дякую🙏👍✌️
Подяка за фільмик від уродженки Столінського повята. Від бабці (1912 р.н.) чула, що ми "дуліби, лісові королі", такий наш родовід. А мовляв батько мій той ні, той з дреговичів. Походження від племен ще добре пам'ятали років 100-150 тому і надавали йому значення. Поділ на сучасні національності сформувався лише в 1960х, коли вийшло в світ перше покоління, що навчалося в українській або білоруській школі, УРСР чи БРСР, бо Столінський повят був розділений штучно. Я виросла українкою, а більшість тіток та кузин - білоруски. Тепер я "бандерівка", а вони "вата", але це вже інша історія.
Я у захваті від розповідачки.Дякую за самобутність та автентичність.Живе Бєларусь, Слава Україні!
Процитую нашого класика - "Як парость виноградної лози плекайте мову" , бо вона у вас білорусів є причудова! Вам, Катерино, респект! Жиє Беларусь! Слава Україні!
Вялики дзякуй за эфир.
Дуже дякую!! Так неймовірно подаєте історію!
Дзякуй Мазыр таксама калісь лічыўся сталіцай Палесся , вельмі цікава было вас слухаць
Советская власть так считала создав полесскую область и ее центром был Мозырь. Недолго, с 1938 по 1954г.
Язык в Мозыре как и в целом на гомельщине беларуский, а не полесский, так что этничной столицей Пинск называть корректней.
Інформативно та цікаво, як завжди.
Дякую за просвітню роботу усьому творчому та авторському складу!
Чому, коли я слухаю цю красуню, я завжди плачу від радості?
Можливо ніхто це не прочитає, але байдуже.
З цього відео я діснався про себе, так як моє прізвище Багнюк, сам фенотип дуже добре мені підходить і все моє коріння йде з північно-східної Волинської обл.
Іронічно, але зараз вчусь на історичному факультеті. І ніде не знаходив інформації (серед укр і рос джерел) про своє прізвище!
Хочу подякувати цьому відео за інформацію, яка допомогла пізнати себе, зрозуміти, що я справжній "представник поліського коріння", і сподіваюсь, що білоруська мова зуміє стати сильнішою, аніж російська!
Ще раз велике дякую! Живє Бєларусь!
Цудоўна! 👍
Прывітанне вам ад палісюкоў
Було дуже цікаво! Ви мила, просто чарівна і неймовірно артистична. Приємно слухати Вашу чудову білоруську, а також, як Ви
гарно розмовляєте українською! Я дізналась багато нового для себе. Дякую.
Ваша мова дуже гарна, слухала б і слухала. Кожне слово розумію, щиро дякую за відео.
Катечка. Ви наше золотко. Удачі Вам у вашій роботі та житті.
Шчыра дзякую, спадарыня Кацярына, за такі цікавы аповяд)
Красно дякую за цікаву інформацію, Живє Беларусь ❤
як прыемна чуць родную мову))) тым больш такую дакладную))) вялiкi дзякуй. было цiкава. падабайка
Określenia Polesie i Poleszuki są mi oczywiście znane, ale dopiero od Pani dowiedziałem się jak wielkiego regionu one dotyczą. Wobec tego co usłyszałem o Poleszukach, zadałem sobie pytanie - a jakim językiem posługują się mieszkańcy polskiego Podlasia? Powszechnie uważamy, że Białoruskim, niektórzy wręcz sądzą, że język białoruski ma szansę przetrwać właśnie na Podlasiu jeśli rosyjski "wyprze go" z samej Białorusi - oby tak się nie stało. Ten zachowany język polskiego Podlasia nie jest chyba literackim białoruskim, a może właśnie jest językiem Poleszuków lub zbliżonym do niego? Pani ciekawa opowieść o Polesiu skłania mnie do bliższego poznania tego regionu. Dziękuję i pozdrawiam Panią.
Підляшшя відносилось до Волинського кн., так що місцева мова, там більше схожа до української.
Як приємно слухати таку чудову пані з такою милозвучною мовою. Усіляких успіхів Вам у вашій подальшій праці. Вітання з Коростеня