#ogarnijmy

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 сен 2024
  • Pierwszy film z serii #ogarnijmy, w której będziemy się z Wami dzielić naszymi codziennymi zmaganiami, pytać Was o zdanie i dzielić się wiedzą.
    Ten materiał pokazuje jak tunel poliwęglanowy wygląda po trzech pełnych sezonach. W tym roku planujemy go umyć od środka i tu właśnie prosimy Was o pomoc. Podzielcie się Waszymi doświadczeniami i przetestowanymi sposobami. Chętnie poczytamy wszystkie komentarze.
    Dla porównania możecie zobaczyć jak wyglądał tunel po pierwszym sezonie
    • Szklarnia z poliwęglan...

Комментарии • 10

  • @jozephszaman5717
    @jozephszaman5717 6 месяцев назад +1

    Fajnie masz tą szklarnię zagospodarowaną w sensie grządek i przejścia między nimi. Mam taką samą - 4 m na 10 m długa. Warto było dać parę zł. więcej i mieć szerszą choć na wielu kanałach ludzie pokazują 3 m szerokie. Druga ma 3.5 m szerokości bo już nie mieściło się inaczej. Ale właśnie 3 grządki - dwie po bokach i jedna na środku. U mnie te drewniane już się sypią , bedę zmieniał na betonowe , tak myślę że zrobię je z krawężników chodnikowych. Widziałem w innych miejscach , ładnie jest.
    Moja ma już 3 lat , ten sezon będzie czwarty i mam tak samo z glonami. Myślę że tylko myjka ciśnieniowa odpowiednio ostrożnie i da radę.
    Ja rok temu kupiłem Karchera bo akurat trafiłem w Leroyu ale nie zdążyłem użyć. Bo już najwyższy czas był na pomidory.
    Ktoś z youtuberowych ogrodników wspomniał że będzie dodawał do wody pobieranej przez myjkę perhydrol 12% .Chyba Kasia in- To ma sens na glony i inne zielsko byle zachować proporcję nie za duże stężenie. Może podyskutujmy nad tym i poszukajmy informacji co do stężenia bo i dla mnie temat jak najbardziej na czasie.
    Także finalne odkażanie - kiedyś palono siarkę - dym z tego wybijał patogeny ale też pożyteczne organizmy np. jaszczurki które u mnie są i zjadają ślimaki. Kasia stosowała ozonator - i to też dobry pomysł i ja akurat mam taki do ozonowania samochodów.

    • @domigrod2642
      @domigrod2642  6 месяцев назад +1

      Bardzo dziękuję za miły komentarz dotyczący zagospodarowania tunelu. Nam ten układ sprawdza się idealnie! Gdy nie ma roślin przejścia wydają się przesadnie szerokie, ale kiedy wegetacja jest w pełni to i tak trzeba przeciskać się przez gąszcz liści! Nasze deski są grubości 5 cm, są zaimpregnowane pokostem lnianym oraz od środka wyłożone folią fundamentową 1 mm, także mam nadzieję, że jeszcze trochę z nami pobędą, ale faktycznie betonowe są właściwie niezniszczalne. Zarówno krawężniki chodnikowe jak i podmurówki sprawdzą się znakomicie - jedyny problem według mnie, to uciążliwy montaż, ale coś za coś :)
      Perhydrol i ozonowanie, to już na poważnie! Ponieważ jest jeszcze trochę czasu, spróbujemy zacząć szarym mydłem i myjką ciśnieniową. Jeżeli to nie podziała, to będziemy wytaczali cięższe działa. Twoje pomysły na pewno zostaną zapisane w naszych notatkach i uwzględnione! Serdecznie dzięki za inspiracje!!!

  • @cosanostra5486
    @cosanostra5486 6 месяцев назад +1

    Super wytlumaczone jak zawsze💪🏿💪💪🏿

  • @mariuszzet4835
    @mariuszzet4835 6 месяцев назад +1

    Znowu bardzo cenny materiał. Dziękuję. Ze swojej strony tak po przyjacielsku chciałbym zachęcić cię do zmiany dykcji. Bez urazy ale za dużo cmokania co chwila, za dużo, aaa, eee, mmm i tym podobnych „łataczy ciszy”.
    Całkowicie niepotrzebnie. Wiesz ja nie jestem estetą ani złotoustym ale po przyjacielsku warto byłoby coś z tym zrobić. Bardzo przepraszam ale potraktuj to jako konstruktywną krytykę . Za dobre filmy kręcisz i to bardzo szczegółowo (co sobie bardzo cenię) aby to psuć potem męczącą werbalizacją. To tylko nawyk, przyzwyczajenie i można zaradzić 😉 Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za śmiałość.

    • @domigrod2642
      @domigrod2642  6 месяцев назад +1

      Zgadzam się w 100%. Wynika to pewnie z tego, że najczęściej nie mam żadnego scenariusza i całą opowieść szyję na miejscu. Pewnie tego nie widać, ale pracuję nad tym, bo mi także nie do końca się to podoba :) Mam nadzieję, że kiedyś wypracuję większą pewność siebie i tzw. flow, co uczyni nasze materiały bardziej zjadliwe w odbiorze!

    • @mariuszzet4835
      @mariuszzet4835 6 месяцев назад +1

      @@domigrod2642 Może po prostu mów wolniej, mniej i pozwól ciszy wypełniać treść. To naprawdę nic zdrożnego a nawet wskazane, aby dać czas widzowi na trawienie wiedzy. Cały świat dzisiaj pędzi, ludzie nawijają jak kataryny co wcale nie musi być ani dobre ani przyjemne. Osobiście uważam, że mówić wolniej, mniej nie znaczy gorzej a wręcz przeciwnie. Życzę powodzenia oraz wypracowanie własnego stylu nie narzuconego przez modę czy sieć. Po prostu trzeba być sobą nie podążając za trendami. Ludzie naprawdę potrafią to docenić.

  • @ogrodowopl
    @ogrodowopl 6 месяцев назад

    To akurat glony....Nie szoruj bo porysujesz. Masz mocno zacienioną szklarnie. Od kiedy zwiększyła się świadomość ludzi o utrzymaniu odpowiedniej wilgotności pojawił się problem z degradacją przez glon w tempie dwukrotnym szklarnii....Ja bym się chyba wk......ił i po 4 latak użytkowania Poliwęglanu zaciągnął porządną folię na konstrukcje :/ Widzisz albo utrzymujesz odpowiednią kulturę ziemi i wilgotność przez cały rok a o tym nikt nie mówi że poli trafia szlag....albo robisz sahare na pół roku i żywotność producenta jest wtedy osiągnięta

    • @domigrod2642
      @domigrod2642  6 месяцев назад +1

      Dzięki za info. Czy możesz podzielić się jakimiś materiałami w temacie wilgoci w tunelu? Przyznam szczerze, że nigdy o tym nie słyszałem, a chętnie zgłębię temat. Jeżeli możesz, to udostępnij proszę jakieś sprawdzone źródła! Z góry dziękuję za pomoc!

    • @ogrodowopl
      @ogrodowopl 6 месяцев назад

      @@domigrod2642 moja opinia jest oparta na moich doświadczeniach. Nie jeden arkusz mi zzielenial nie jeden Poli przegrzalem. Poli jest spoko ale sam dojdziesz do własnych obserwacji.Najwazniejsze że wiesz już o co mi chodzi .

    • @ogrodowopl
      @ogrodowopl 6 месяцев назад

      A i też mam szklarnie z Poli żeby nie było że jestem wyznawcą folii ;)ma swoje plusy...