Zainspirowałeś mnie kolego tą możliwością arduino .Jestem Ci niezmiernie wdzięczny twoje filmy bardzo mi pomagają w ogarnięciu tematu .Wielkie dzięki!!!
pomyliłeś kanał to nie jest " Ojczyzna Polszczyzna " . Dajcie chłopakowi spokój z takimi uwagami nas interesują zagadnienia a nie poprawna polszczyzna . Nie podoba ci się to po co tu wchodzisz ???
Piękny tutorial :) Pytanie za 100 pkt czy dałoby się wyświetlić przez TV OUT np jakieś konkretne zdjęcie, które mogłoby być zapisane na karcie pamięci.
tak w ogóle to ja wyświetlam na moim 7 calowym monitor-ku Lilliput HR701-NP z dotykiem, z wejściem na VGA, i chinch Composite :) wygląda super jak na kanciaste fonty :D
Szukam właśnie jakiegoś starego odtwarzacza na allegro, ale nie mogę znaleźć żadnego z wejściem rca - są tylko z wyjściem. Jaki masz model? A może da się jakoś te wejścia/wyjścia oszukać?
Jakiś czas temu zrobiłem kombinowałem z arduino mini z barometrem, higrometrem i zegarem RTC, wszystko ładnie działało, zachciało mi się wyświetlać to wszystko na monitorku 7" poprzez arduino TVOUT, no i lipa. Wydaje mi się że biblioteka TVOUT zmienia częstotliwość zegara arduino,bo nawet gdy w kodzie jest delay(5000), to mam wrażenie że te 5s jest jakieś krótsze. Z moich doświadczeń twierdzę że można na arduino zrobić TVOUT, ale nie będzię ono wtedy współpracowało z innymi urządzeniami. Jeżeli ktoś bardzo chce wykorzystać telewizor do wyświetlania czegoś z arduino, to najlepiej jest do tego wykorzystać układ MAX7456, dużo ładniejsza czcionka i możliwość jej edytowania.
Ogólnie rzecz biorąc, taktowanie zegara, jak i wybór którego zegara kontroler ma używać dokonuje się poprzez zmianę wartości niektórych fusebitów. Biblioteka, jako że to część programu nie może tego zrobić. Moim zdaniem, ze względu na "protokół" komunikacji z TV, a konkretnie potrzebę trzymania się stricte odstępów czasowych pomiędzy sygnałami, biblioteka ta potrafi wpłynąć na działanie innych urządzeń podpiętych do Arduino (a raczej na działanie całego programu), co powoduje podobne, nieprzewidziane problemy. Gdzieś czytałem o problemach z Serial w momencie użycia TVOUT, stąd wniosek, że takie problemy mogą się pojawić z innymi rzeczami.
Kolego wydaje mi sie że sprawa leży w przerwaniach ty przy programowaniu nie masz wpływu a konkretnie w tym sposobie programowania , spróbuj sobie ustalić przy pomocy krótkiej wstawki z jaką częstotliwościa on rzeczywiście chodzi i uwzględnij to w programie . Zmiana fuse bitów jest możliwa w trakcie programowania . Jedno zadanie więcej ale tu o to chodzi jak człowiek się na siedzi nakombinuje wtedy ma ma największą satysfakcje , chodzi tylko o pomysł .
A już arduino zaczął się mi kurzyć na półce. Teraz tak zaprogramować kilka procków (lub jeden duży) dodać obsługę karty SD, klawiatury i mamy komputerek :D
problem jest kiedy w pętli zrobimy choćby najprostsze dodawanie +1 do liczby, np a == a++. obraz cały czas się trzęsie, w odstępach 1 sek. Jeśli obraz jest statczny to wszystko ok
sytuacja wygląda lepiej jeśli doda sie po funkcji setup loop jeszcze np 3cią temperatura, i odwola się do niej w loop temperatura(); umieszczając np w voip temeratura() wyżej podany przykład a == a++ dodaje i wyświetla prawidłowo bez migania. nie wiem jak się to bedzie zachowywać z pomiarem temp na ds18b20
szczepuleknet Właśnie czegoś takiego się obawiałem w tym projekcie, nie sprawdzałem tej biblioteki ale coś takiego może się pojawić. Całe to TV OUT musi być zrobione na przerwaniu i każde obciążenie może wpłynąć na stabilność wyjścia TV. Obawiam się, że to raczej ciekawostka niż coś praktycznego. By to, jako tako działało to bezwzględnie, nie wolno używać komunikacji szeregowej ani własnych przerwań, nie wolno mieć nawet zadeklarowanego "Serial.begin(9600);". Bym się nie zdziwił, gdyby były problemy z funkcją "Delay();"
Witam wszystkich mam coś zbliżonego do tego dvd z filmiku ale mam ekran LCD w samochodzie z kamerą cofania . Proszę o pomoc co trzeba zrobić bo wpadłem na pomysł włożenia arduino mini do środka , aby mieć np. temperature , godzine , date ... jak arduino podłączyć żeby np. na av1 odbierał dane z arduino , a na AV2 była np. kamerka cofania.
Jak zrobisz program na Arduino to to czy będzie się to wyświetlać na AV1 czy AV zależy od ustawień telewizora czy ekranu LCD - wnoszę że masz typowe wejście RCA - bo takie właśnie jest obsługiwane przy użyciu biblioteki TV out
Dobrze :) Z tego co wyczytałem problem jest z układem 32u4. Czyli płytki: Leonardo, Micro i Esplora. Na pozostałych wszystko powinno chodzić bez zarzutu
Elektro Maras tak, ale teraz wyskakuje mi błąd kompilacji. : C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp: In member function 'void TVout::tone(unsigned int, long unsigned int)': C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp:825: error: 'DDR_SND' was not declared in this scope C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp:825: error: 'SND_PIN' was not declared in this scope C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp: In member function 'void TVout::noTone()': C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp:876: error: 'PORT_SND' was not declared in this scope C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp:876: error: 'SND_PIN' was not declared in this scope
Mam pytanie w jaki sposób może się połączyć komputer z arduino (chciałbym aby sczytywał z programu na pc temperaturę i wyświetlał na osobnym monitorku poprzez arduino)? czy jest jakiś program do tego? Bardzo przydatna może być ta biblioteka :)
Można połączyć na kilka sposobów. Najprościej po kablu USB (tak jak do wgrywania sketchy) masz wówczas bezpośrednie połączenie po porcie COM. Jeśli jesteś w stanie wysyłać odczyt temperatury na port szeregowy - to masz sprawę załatwioną. Poza tym możesz użyć bluetootha, modułu ethernet, wirelessa. Tyle tylko że te opcje są droższe niż po prostu zakup zwykłego termometru.
Elektro Maras Bardziej byłbym skłonny aby nie montować termometru w obudowie tylko skorzystać z gotowego programu szczytującego dane( np rdzeń 1,2, 3,4 )
korneliusz121 W takim razie należałoby napisać program odczytujący potrzebne Ci wartości i wysyłający je przez COM do Arduino. Ciężko mi powiedzieć, jak trudne byłoby to do wykonania na Windows (nigdy nie interesowałem się odczytywaniem temperatur z czujników wbudowanych w komputerze). Na Linuksie znalazłbyś prosty program, który po odpaleniu podaje te dane na wyjście/konsole - wystarczy je odczytać/zinterpretować. Może na Windows też coś takiego jest?
Elektro Maras Tak to wiem, lecz jak ustawiam coś więcej niż 120x96 na monitorze nic się nie wyświetla. Fajnie by było jak by można ustawić przynajmniej 800x600. Może się komuś to udało ?
A właściwie to zastanawiam się na co Ci 800x600? Pamiętam że taka rozdzielczość znalazła większe zastosowanie dopiero z Windowsem 3.11 Na komputerach z procesorami i86 czy i286 które były mimo wszystko mocniejsze niż Arduino (przede wszystkim posiadały procesor a nie mikrokontroler) standardem była karta Hercules pracująca w rozdzielczości 320x200. Nie czarujmy się - Arduino to nie komputer, nie tablet, nie smartfon. Może nam się wydawać wiele ale tak naprawdę to po prostu troszkę bardziej zaawansowany wyłącznik.
void setup() { TV.begin(PAL,120,96); ------------------------------------- TV.select_font(font6x8); ------------------------------------- ostatnia linijka wyskakuje błąd nie świeci się na niebiesko jak na filmie co robić?
Chyba nie ma takej mozliwosci bo w hdmi przedewszystkim jest o wiele wiecej stykow.. a tu taj 2 na obraz. I 2 ba dzwiek ale na tym filmiku o dzwieku z arduino nie ma moze bd filmik. .
kamillo112234 W telewizorach te złącza oczekują tzw. pamięci masowych (pendrive, dyski USB) i dopiero z nich odczytywane są filmy. Nie ma opcji podać po tych złączach żadnego obrazu. No, chyba żeby jakiś telewizor umożliwiał podpięcie kamerki USB (był w stanie takie urządzenie odpowiednio obsłużyć), to jeszcze jakaś szansa by była. Trzeba pamiętać, że telewizor to nie komputer - nie musi (i na pewno zdecydowana większość tego nie robi) obsługiwać wszystkich "typów" urządzeń USB.
kamillo112234 To zależy. Arduino z ATmega 32u4 (nowe Arduino: Leonardo, Micro (te bez kontrolera "towarzyszącego" jak UNO, Nano, Mega2560)) zapewne dadzą radę przy odpowiednim zaprogramowaniu (nie widziałem do tego żadnej biblioteki). Problem w tym, że takie coś to masochizm, bądź, jak niektórzy wolą: sztuka dla sztuki.
Cześć mam dla was fajny programik do programowania na Arduino bez potrzeby PC wystarczy Telefon z Androidem i obsługujący HOST/OTG. Na pewno się komuś przyda nie trzeba w końcu latać do PC i do warsztatu wystarczy mieć przy sobie androida :P. Macie tutaj dwa programy :) 1. play.google.com/store/apps/details?id=name.antonsmirnov.android.arduinodroid2&hl=pl 2. play.google.com/store/apps/details?id=name.antonsmirnov.android.arduinocommander&hl=pl
Zainspirowałeś mnie kolego tą możliwością arduino .Jestem Ci niezmiernie wdzięczny twoje filmy bardzo mi pomagają w ogarnięciu tematu .Wielkie dzięki!!!
Nie pierwszy raz pomogłeś mi młody kolego. Wielkie dzięki.
SUPER. Bardzo mi się podoba ten odcinek. Może w ciągu miesiącu coś wyprodukuję to podeślę, bo trop z piecem CO jest dobry :)
"Jestem takim śmieciarzem"
Jesteśmy zbieraczami, a nie śmieciarzami :)
pomyliłeś kanał to nie jest " Ojczyzna Polszczyzna " . Dajcie chłopakowi spokój z takimi uwagami nas interesują zagadnienia a nie poprawna polszczyzna . Nie podoba ci się to po co tu wchodzisz ???
+sirdziubek Kolego przecież uwaga nie dotyczyła poprawnej polszczyzny, tylko znaczenia merytorycznego. Po co od razu ta agresja ?
racja może on sam zbiera żeczy tak jak ja
kiedys sie przyda
Piękny tutorial :) Pytanie za 100 pkt czy dałoby się wyświetlić przez TV OUT np jakieś konkretne zdjęcie, które mogłoby być zapisane na karcie pamięci.
W końcu odcinek o który prosiłem :)
Czy to działa też na kolorowych telewizorach? Dziękuję za odpowiedź.
tak w ogóle to ja wyświetlam na moim 7 calowym monitor-ku Lilliput HR701-NP z dotykiem, z wejściem na VGA, i chinch Composite :) wygląda super jak na kanciaste fonty :D
A to działa tylko na czarno biało czy też w kolorze ?
Z kąd pobiorę bibliotekę fontALL?
czy można ustawić rozdzielczość 360x240 i kolorowe wyświetlanie ?
bo na takiej rozdzielczości obiekty 3d powinny nieźle wyglądać :D
Szukam właśnie jakiegoś starego odtwarzacza na allegro, ale nie mogę znaleźć żadnego z wejściem rca - są tylko z wyjściem. Jaki masz model? A może da się jakoś te wejścia/wyjścia oszukać?
A mnie zastanawia, gdzie kupić taki wyświetlacz jak ten z miniaturki i jak się owo nazywa?
moze jak juz wiemy jak podlaczyc wyswietlacz to teraz jakas kamera jesli jest do arduino
A można prosić o kolory tych rezystorów proszę
Da się bez tej przejściówki?
Jeżeli pojawiają się dziwne błędy przy kompilacji, pomaga aktualizacja Arduino IDE oraz bibliotek za pośrednictwem programu.
najpierw masa potem rzeźba
Super sprawa, można ze starego odtwarzacza zrobić konsolę do arkanoida albo snake'a :)
Właśnie znalazłem ten filmik z konsolą do gier, dzięki wielkie :)
Jakiś czas temu zrobiłem kombinowałem z arduino mini z barometrem, higrometrem i zegarem RTC, wszystko ładnie działało, zachciało mi się wyświetlać to wszystko na monitorku 7" poprzez arduino TVOUT, no i lipa. Wydaje mi się że biblioteka TVOUT zmienia częstotliwość zegara arduino,bo nawet gdy w kodzie jest delay(5000), to mam wrażenie że te 5s jest jakieś krótsze. Z moich doświadczeń twierdzę że można na arduino zrobić TVOUT, ale nie będzię ono wtedy współpracowało z innymi urządzeniami.
Jeżeli ktoś bardzo chce wykorzystać telewizor do wyświetlania czegoś z arduino, to najlepiej jest do tego wykorzystać układ MAX7456, dużo ładniejsza czcionka i możliwość jej edytowania.
Ogólnie rzecz biorąc, taktowanie zegara, jak i wybór którego zegara kontroler ma używać dokonuje się poprzez zmianę wartości niektórych fusebitów. Biblioteka, jako że to część programu nie może tego zrobić.
Moim zdaniem, ze względu na "protokół" komunikacji z TV, a konkretnie potrzebę trzymania się stricte odstępów czasowych pomiędzy sygnałami, biblioteka ta potrafi wpłynąć na działanie innych urządzeń podpiętych do Arduino (a raczej na działanie całego programu), co powoduje podobne, nieprzewidziane problemy. Gdzieś czytałem o problemach z Serial w momencie użycia TVOUT, stąd wniosek, że takie problemy mogą się pojawić z innymi rzeczami.
Kolego wydaje mi sie że sprawa leży w przerwaniach ty przy programowaniu nie masz wpływu a konkretnie w tym sposobie programowania , spróbuj sobie ustalić przy pomocy krótkiej wstawki z jaką częstotliwościa on rzeczywiście chodzi i uwzględnij to w programie . Zmiana fuse bitów jest możliwa w trakcie programowania . Jedno zadanie więcej ale tu o to chodzi jak człowiek się na siedzi nakombinuje wtedy ma ma największą satysfakcje , chodzi tylko o pomysł .
Witaj,
mógłbyś wypisać kolory tych dwóch rezystorów których używasz.
chciałbym mieć 100% pewności, że kupuje odpowiednie.
Dziękuję.
Elektro Maras. Dziękuję
Mugłby ktos napisac lub dac linka jak wgrac biblioteke do programu arduino ?
wgrywam biblioteke i sie wgra ale pokazuje w niej błędy i nie wiem jak je rozwiązac :(
A już arduino zaczął się mi kurzyć na półce. Teraz tak zaprogramować kilka procków (lub jeden duży) dodać obsługę karty SD, klawiatury i mamy komputerek :D
Adam chemLab Najlepiej w assemblerze . Wtedy jest obsługa kilku programów na 1 procku
problem jest kiedy w pętli zrobimy choćby najprostsze dodawanie +1 do liczby, np a == a++. obraz cały czas się trzęsie, w odstępach 1 sek. Jeśli obraz jest statczny to wszystko ok
sytuacja wygląda lepiej jeśli doda sie po funkcji setup loop jeszcze np 3cią temperatura, i odwola się do niej w loop temperatura(); umieszczając np w voip temeratura() wyżej podany przykład a == a++ dodaje i wyświetla prawidłowo bez migania. nie wiem jak się to bedzie zachowywać z pomiarem temp na ds18b20
szczepuleknet Właśnie czegoś takiego się obawiałem w tym projekcie, nie sprawdzałem tej biblioteki ale coś takiego może się pojawić. Całe to TV OUT musi być zrobione na przerwaniu i każde obciążenie może wpłynąć na stabilność wyjścia TV. Obawiam się, że to raczej ciekawostka niż coś praktycznego. By to, jako tako działało to bezwzględnie, nie wolno używać komunikacji szeregowej ani własnych przerwań, nie wolno mieć nawet zadeklarowanego "Serial.begin(9600);". Bym się nie zdziwił, gdyby były problemy z funkcją "Delay();"
Czy zadziałają na tym kolory, oraz czy da się podłączyć arduino do takiego monitorka, tylko bez wejścia wideo?
Adam Wróbel Tak i tak
A jak sumować sygnał wideo ? Jak dodać obraz pozyskany z arduino i np sygnał z kamery ?
Do tego potrzebujesz oddzielnej kostki np. MAX7456, pogogluj troszkę to przekonasz się o jego możliwościach.
Witam wszystkich mam coś zbliżonego do tego dvd z filmiku ale mam ekran LCD w samochodzie z kamerą cofania . Proszę o pomoc co trzeba zrobić bo wpadłem na pomysł włożenia arduino mini do środka , aby mieć np. temperature , godzine , date ... jak arduino podłączyć żeby np. na av1 odbierał dane z arduino , a na AV2 była np. kamerka cofania.
Jak zrobisz program na Arduino to to czy będzie się to wyświetlać na AV1 czy AV zależy od ustawień telewizora czy ekranu LCD - wnoszę że masz typowe wejście RCA - bo takie właśnie jest obsługiwane przy użyciu biblioteki TV out
do ekranu lcd wchodzi jack AVin , jack AV Out ...... więc używając kabla jack / 3 x rca mam wejście rca
zaje fajne
jak nie mylę sie nano v3 to chodzi bo ma ATmega328 dobrze myśle?
Dobrze :) Z tego co wyczytałem problem jest z układem 32u4. Czyli płytki: Leonardo, Micro i Esplora. Na pozostałych wszystko powinno chodzić bez zarzutu
dałoby się podłączyć arduino do matrycy z laptopa, laptop nie używany padła karta a jako ze jest to już stary sprzęt nie opłaca się naprawiać.
Pewnie byś chciał jeszcze na to wrzucić Call od Duty?
Fajne filmiki. :)
P.S. Mówi się: "w każdym razie", "w każdym bądź razie" jest niepoprawne.
A jak ja chcę wgrać program, to wyrzuca mi błąd: font 6x8 was not declared in this scope
A masz załączona biblioteke z fontami "fontALL.h" ?
Elektro Maras tak, ale teraz wyskakuje mi błąd kompilacji. : C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp: In member function 'void TVout::tone(unsigned int, long unsigned int)':
C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp:825: error: 'DDR_SND' was not declared in this scope
C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp:825: error: 'SND_PIN' was not declared in this scope
C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp: In member function 'void TVout::noTone()':
C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp:876: error: 'PORT_SND' was not declared in this scope
C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\TVout\TVout.cpp:876: error: 'SND_PIN' was not declared in this scope
Maciek Staniec Znaczy używasz Leonardo, Micro lub Esplorę.Jest problem z układem 32u4. Dlatego nie na wszystkim to działa.
Mam pytanie w jaki sposób może się połączyć komputer z arduino (chciałbym aby sczytywał z programu na pc temperaturę i wyświetlał na osobnym monitorku poprzez arduino)? czy jest jakiś program do tego?
Bardzo przydatna może być ta biblioteka :)
Można połączyć na kilka sposobów. Najprościej po kablu USB (tak jak do wgrywania sketchy) masz wówczas bezpośrednie połączenie po porcie COM. Jeśli jesteś w stanie wysyłać odczyt temperatury na port szeregowy - to masz sprawę załatwioną. Poza tym możesz użyć bluetootha, modułu ethernet, wirelessa. Tyle tylko że te opcje są droższe niż po prostu zakup zwykłego termometru.
Elektro Maras Bardziej byłbym skłonny aby nie montować termometru w obudowie tylko skorzystać z gotowego programu szczytującego dane( np rdzeń 1,2, 3,4 )
korneliusz121
W takim razie należałoby napisać program odczytujący potrzebne Ci wartości i wysyłający je przez COM do Arduino. Ciężko mi powiedzieć, jak trudne byłoby to do wykonania na Windows (nigdy nie interesowałem się odczytywaniem temperatur z czujników wbudowanych w komputerze).
Na Linuksie znalazłbyś prosty program, który po odpaleniu podaje te dane na wyjście/konsole - wystarczy je odczytać/zinterpretować. Może na Windows też coś takiego jest?
Pytanko: Czy da się uzyskać większe rozdzielczości niż 120x96
Rozdzielczość ustawiasz w funkcji setup na taka jak Ci pasuje
TV.begin(PAL,120,96);
Elektro Maras Tak to wiem, lecz jak ustawiam coś więcej niż 120x96 na monitorze nic się nie wyświetla. Fajnie by było jak by można ustawić przynajmniej 800x600. Może się komuś to udało ?
A właściwie to zastanawiam się na co Ci 800x600? Pamiętam że taka rozdzielczość znalazła większe zastosowanie dopiero z Windowsem 3.11
Na komputerach z procesorami i86 czy i286 które były mimo wszystko mocniejsze niż Arduino (przede wszystkim posiadały procesor a nie mikrokontroler) standardem była karta Hercules pracująca w rozdzielczości 320x200. Nie czarujmy się - Arduino to nie komputer, nie tablet, nie smartfon. Może nam się wydawać wiele ale tak naprawdę to po prostu troszkę bardziej zaawansowany wyłącznik.
Maksymalna rozdzielczosc w PAL to 720x576 ,pamietajmy ze mamy ograniczona pamiec a im wiecej chcesz wyswietlic tym wiecej potrzebujesz pamieci.
Gdzie mogę kupić takie ,,kable" jak na 3:00
aledrogo, proszę kolegi
#include
#include
int odczyt;
TVout TV;
void setup() {
TV.begin(PAL,120,110); // TV.begin(PAL,120,96);
TV.select_font(font8x8);
TV.println(20,10, "SUBSKRYBUJ");
TV.println(4,95, "ELEKTROMARASA");
TV.draw_circle(30,50,20,WHITE); // TV.draw_circle(poz,pion,srednica,WHITE);
TV.draw_circle(90,50,20,WHITE,INVERT); // TV.draw_circle(poz,pion,srednica,WHITE);
TV.delay(5000);
TV.clear_screen();
}
void loop() {
TV.draw_rect(59,88,59,20,WHITE); //TV.draw_rect(poz,pion,szer,wys):
TV.draw_rect(0,88,59,20,WHITE);
TV.draw_rect(0,0,59,20,WHITE);
TV.draw_rect(59,0,59,20,WHITE);
TV.draw_line(0,50,120,50,WHITE); //TV.draw_line(poczpoz,poczpion,konpoz, konpion, WHITE);
TV.select_font(font6x8);
TV.println(4,40, "HEJ TU ELEKTROMARAS");
TV.select_font(font4x6);
TV.print(15,9, "Opcja 1");
TV.print(75,9,"Opcja 2");
TV.print(15,96, "Opcja 3");
TV.print(75,96, "Opcja 4");
odczyt = analogRead(A0);
TV.print(10,60,"Odzczyt z pinu A0:");
TV.println(85,60,odczyt);
TV.delay(500);
}
Przydatne
TVout.h:35:20: fatal error: avr/io.h: No such file or directory
pobierz bibliotekę
#include //do tv
#include //tv
#include //temp
#include //temp
#define ONE_WIRE_BUS 4 //wire1 temp na 4
float odczyt;
TVout TV;
OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);
DallasTemperature sensors(&oneWire);
void setup() {
TV.begin(PAL,120,110); // TV.begin(PAL,120,96);
TV.select_font(font8x8);
TV.println(20,10, "WYSWIETLAJ");
TV.println(4,95, "TEMPERATURE");
TV.draw_circle(30,50,20,WHITE); // TV.draw_circle(poz,pion,srednica,WHITE);
TV.draw_circle(90,50,20,WHITE,INVERT); // TV.draw_circle(poz,pion,srednica,WHITE);
TV.delay(5000);
TV.clear_screen();
}
void loop() {
sensors.requestTemperatures();
delay(50);
TV.draw_rect(59,88,59,20,WHITE); //TV.draw_rect(poz,pion,szer,wys):
TV.draw_rect(0,88,59,20,WHITE);
TV.draw_rect(0,0,59,20,WHITE);
TV.draw_rect(59,0,59,20,WHITE);
TV.draw_line(0,50,120,50,WHITE); //TV.draw_line(poczpoz,poczpion,konpoz, konpion, WHITE);
TV.select_font(font6x8);
TV.println(4,40, "TEPM W POKOJU st.C");
TV.select_font(font4x6);
TV.print(15,9, "Opcja 1");
TV.print(75,9,"Opcja 2");
TV.print(15,96, "Opcja 3");
TV.print(75,96, "Opcja 4");
odczyt = sensors.getTempCByIndex(0);
TV.print(10,60,"Odzczyt z czujnika:");
delay(50);
TV.println(85,60,odczyt,4);
TV.delay(500);
}
podpiołem na 4 wejściu czujnik temp DS18B20 i mam problem zaraz po
dodaniu do kodu
sensors.requestTemperatures();
w loop
ekran skacze co około 1 sekundę.. szarpie napisami.
czym to może by spowodowane> zakłucenia na kablu się generują? może 7 i 9 nużka są za blisko 4.??
Fajne
Za zniszczenie sprzętu kasę oddali?
co to ten żółty kabel
kabel audio
void setup() {
TV.begin(PAL,120,96);
-------------------------------------
TV.select_font(font6x8);
-------------------------------------
ostatnia linijka wyskakuje błąd nie świeci się na niebiesko jak na filmie co robić?
Przydałaby się możliwość podłączenia Arduino przez HDMI.
Chyba nie ma takej mozliwosci bo w hdmi przedewszystkim jest o wiele wiecej stykow.. a tu taj 2 na obraz. I 2 ba dzwiek ale na tym filmiku o dzwieku z arduino nie ma moze bd filmik. .
Robert Nurek a USB?
telewizory mają usb do których idzie podpinać dyski twarde i oglądać filmy. może pójdzie
kamillo112234
W telewizorach te złącza oczekują tzw. pamięci masowych (pendrive, dyski USB) i dopiero z nich odczytywane są filmy. Nie ma opcji podać po tych złączach żadnego obrazu.
No, chyba żeby jakiś telewizor umożliwiał podpięcie kamerki USB (był w stanie takie urządzenie odpowiednio obsłużyć), to jeszcze jakaś szansa by była. Trzeba pamiętać, że telewizor to nie komputer - nie musi (i na pewno zdecydowana większość tego nie robi) obsługiwać wszystkich "typów" urządzeń USB.
a Arduino nie potrafi imitować pamięci masowej?
kamillo112234
To zależy. Arduino z ATmega 32u4 (nowe Arduino: Leonardo, Micro (te bez kontrolera "towarzyszącego" jak UNO, Nano, Mega2560)) zapewne dadzą radę przy odpowiednim zaprogramowaniu (nie widziałem do tego żadnej biblioteki).
Problem w tym, że takie coś to masochizm, bądź, jak niektórzy wolą: sztuka dla sztuki.
u mnie TVout TV; nie działa
Na jakim arduino podlaczasz?
arduino leonardo v3
To jeszcze raz ogladaj dokladnie w filmie jest wyraźnie powiedziane czemu uzywa uno a czemu nie leonrdo
Elektro Maras Wyświetlił mi się error , sprawdż ifotos.pl/zobacz/problem-z_esqppns.JPG/ i wyśli nowego sketch'a , proszę
Nie masz wgranej biblioteki TV Out
Zaimportuj najpierw bibliotekę a potem uruchom sketcha i będzie grać :)
mam ten sam telewizorek
pomocy
Cześć mam dla was fajny programik do programowania na Arduino bez potrzeby PC wystarczy Telefon z Androidem i obsługujący HOST/OTG.
Na pewno się komuś przyda nie trzeba w końcu latać do PC i do warsztatu wystarczy mieć przy sobie androida :P. Macie tutaj dwa programy :)
1.
play.google.com/store/apps/details?id=name.antonsmirnov.android.arduinodroid2&hl=pl
2.
play.google.com/store/apps/details?id=name.antonsmirnov.android.arduinocommander&hl=pl
supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
i o to kolejny powód że Leonardo jest do dupy niestety mom Leonardo i musiałbym sobie kupić uno albo pro mini z programatorem
niechce się wgrać
+mati :D Czy wyskakuje ci jakiś konkretny błąd?
Że jakby był jakiś błąd w programie
+mati :D tak, dlaczego nie chce ci się wgrać? wyskakuje ci jakiś błąd?
no
+mati :D A możesz powiedzieć jaki to był błąd? to może ci jakoś po mogę, chyba, że już sobie poradziłeś
Ale co jest nowego w twojej bibliotece? Że kółko dodałeś, oraz że usunąłeś inne biblioteki? Żal
zrób cos lepszego i zaprezentuj w przeciwnym wypadku zamilcz