I teach LINC. My students requested a lesson about grocery shopping and your video would be an excellent listening resource. Thanks so much for sharing. ❤
Between my wife and I, lunches and dinner for 5 days of mainly just fruits vegetables and a couple different meats, then maybe some other things like dishwasher pods, laundry pods, shit like that runs us about 300 a week. It’s mental cause we aren’t buying anything crazy like lobster tails and shit lol
Thanks for this video teacher lan relly helpfull video for how to save money relly apperciate of you do you know school for learning english i wanna to learn english if you could help me
Hi there. Unfortunately, I don’t have the time and capacity to offer individual and group classes at this time. If I do in the future I will be sure to make an announcement. Thanks!
Hi , nice video on your channel, I really enjoyed it. Your channel has total 1.99k members, 56,535 total views, and 198 total uploaded videos. One thing I noticed is that according to your channel, your channel videos are not watched and subscribed. You need to optimize your channel and do video SEO to reach your target audience. Otherwise, if you upload videos to your channel throughout the year, none of your videos will go viral. If your channel is a bit optimized and the videos are SEO then your channel will rank very fast and your channel will grow. As a professional digital marketer, I want to help you. Let's discuss your channel I look forward to your response
I teach LINC. My students requested a lesson about grocery shopping and your video would be an excellent listening resource. Thanks so much for sharing. ❤
You’re welcome! I used to teach LINC way back when. Hope your students like the video!
Buy a freezer and freeze your food in portions
Also, prepare food at home instead of eating outside or buying processed food
Great tips Rodrigo! Thanks for sharing!
Very good advice. Thanks
You’re welcome, Eduardo! Thanks for watching and commenting.
Very helpful video, sir. Thank you so much.
You are most welcome!
Between my wife and I, lunches and dinner for 5 days of mainly just fruits vegetables and a couple different meats, then maybe some other things like dishwasher pods, laundry pods, shit like that runs us about 300 a week. It’s mental cause we aren’t buying anything crazy like lobster tails and shit lol
Wow, 300 a week for two people is a lot! I know, it’s insane these days. We just have to find deals when we can.
Hi sir, please put the video about clbpt writing task examples or all , how will got clbpt score 7
That’s a good idea! I’ll see what I can do.
Thanks for this video teacher lan relly helpfull video for how to save money relly apperciate of you do you know school for learning english i wanna to learn english if you could help me
Hi there. Unfortunately, I don’t have the time and capacity to offer individual and group classes at this time. If I do in the future I will be sure to make an announcement. Thanks!
Ok thanks
Hi , nice video on your channel, I really enjoyed it. Your channel has total 1.99k members, 56,535 total views, and 198 total uploaded videos. One thing I noticed is that according to your channel, your channel videos are not watched and subscribed. You need to optimize your channel and do video SEO to reach your target audience. Otherwise, if you upload videos to your channel throughout the year, none of your videos will go viral. If your channel is a bit optimized and the videos are SEO then your channel will rank very fast and your channel will grow. As a professional digital marketer, I want to help you. Let's discuss your channel I look forward to your response