Škoda favorit 136L a Škoda Favorit 136LS

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 ноя 2019
  • Srovnání Favoritů 136L a 136LS s jazykovou vadou :-)

Комментарии • 20

  • @karlanovakova7148
    @karlanovakova7148 3 года назад +1

    Bravo!

  • @LugaWaffen
    @LugaWaffen 4 года назад +1

    pěkné video pane

  • @Fleon-id3zn
    @Fleon-id3zn 4 года назад +2

    Pěkné srovnání, jen v 1:30 bylo myslím řečeno 36kw, ale je to 46kw.

    • @srovnavacka5942
      @srovnavacka5942  3 года назад +1

      ano- máte pravdu, omlouvam se za nedostatek :-D

  • @ceskydopravnikanal2655
    @ceskydopravnikanal2655 4 года назад

    Ahoj, pěkný video! Tu autozásuvku měly teda Lka i LX standartně nebo tam měl být zapalovač, nebo nic?

  • @dub5776
    @dub5776 3 года назад +1

    Chcete psát komentáře na vaše videa ale máte je vypnutý.Jen zde u favorita lze psát.

  • @karlanovakova7148
    @karlanovakova7148 3 года назад

    Ten spojler na zadních dveřích není z prvovýroby. Je to domontovaný doplněk.

  • @marekdusik4640
    @marekdusik4640 4 года назад

    A co ty chronický nemoci favoritů?? Kdy bude video? ;)

  • @pitrispennyklimes3799
    @pitrispennyklimes3799 2 года назад

    zajimave že ja sem měl 135L 90 a měl stejny interier jak ten 88

  • @janmarek2077
    @janmarek2077 3 года назад +1

    8:48 To je sytič, to měli jen LS ale L to neměli tam byl automatický
    12:58 To je jednoduché, model L nemělo osvětlení kufru, kdežto LS osvětlení kufru mělo a to co ukazujete tak to je spínací čidlo
    A chtěl jsem se zeptat, jestli bude video se srovnáním Favorita před faceliftem a po Faceliftu, a nejlepší by bylo video, co nabízel Favorit 136 F z Tuzexu jako výbavu. A škoda, že tam ještě nemáte model LX nebo GLX

    • @AlejjSi
      @AlejjSi Год назад +1

      Sytič byl automatický vždy, nezáleželo, jestli L nebo LS. Jedinou výjimkou byly verze Le/LSe s elektronicky řízeným karburátorem, který měl sytič ruční.
      To druhé není spínací čidlo osvětlení kufru. Modely před rokem 1993 osvětlení kufru neměly, nikdy a v žádné výbavě. Jedinou výjimkou byly Favority pro Velkou Británii, kde roli světla v kufru plnila vyjímatelná příruční svítilna. To vpravo, kde u LS jsou kontaktní plíšly a u modelu L jen plastový podklad jsou přívodní kontakty pro zadní stírač a ostřikovař zadního skla. To model L nemá, proto tam má jen plastovou záslepku. Později tyhle kontakty pro svojí nespolehlivost zmizely úplně a zadní stírač s ostřikovačem, stejně jako vyhřívání zadního skla a osvětlení SPZ, couvací a mlhová světla (tato světla měla kontakty vlevo) spojoval klasicky kabel chráněný gumovou průchodkou. Světlo v kufru dostaly Favority až po modernizaci v roce 1993. Favority jej měly jen ve verzi GLX na přání, FOrmany ho možná měly vždy, ale nejsem si jistý. Jednalo se o světýlka, co u Š105/120/130 plnila funkci osvětlení interiéru a měla v sobě spínač, což dále vylučuje vaši teorii o tom, že to vpravo na palstu mělo být spínací čidlo (ostatně jak by to asi fungovalo, podle vás by to totiž svítilo při zavřeném kufru, čili naprosto obráceně, než člověk potřebuje).
      Osvětlení kufru ve Favoritu po modernizaci v roce 1993 bylo vymyšleno blbě. Protože do zadní části vozu není přiveden žádný stálý proud a automobilka zjevně šetřila, napojila světélko kufru na zadní obrysová světla - pokud jste si tedy chtěl posvítit v kufru, musel jste rozsvítit světla. A aby v kufru nesvítilo svtlo celou dobu, co jede s rozsvícenými světly, bylo možné jeho vlastním vypínačem světlo za jízdy vypnout. Takto to bylo řšeno i později ve Felicii. Změna nastala až na jaře 1996, kdy s přechodem na motory 1,3 MPi přišlo i několik dalších změn. Jendou z těch byl fakt, že tentokrát již do světla byl přiveden stálý proud, integrovaný vypínač zmizel a světlo se rozsvítilo vždy, když se otevřel kufr, ovšem i pokud jste otevřeli jakékoliv dveře, protože tentokrát byl obvod propojen i s ostatními dveřními spínači. Bylo proto třeba dávat si pozor, abyste nenechali otevřené dveře, protože bylo možné takhle si vybít baterii.

    • @youtubak9994
      @youtubak9994 Год назад +1

      @@AlejjSi Le a LSe nikdy ruční sytič neměly, vše již bylo řízené elektronicky skrz elektronický karburátor Pierburg 2E Ecotronic. Ruční táhlo sytiče byla přestavbová sada ke klasickému mechanickému karuburátoru Pierburg 2E3/Jikov 28-30 LEKR, kterou si mohl do auta kdokoliv a kdykoliv domontovat.

    • @AlejjSi
      @AlejjSi Год назад +1

      @@youtubak9994 Cituji z návodu k použití "Škoda Forman, vydání III 1992":
      135Le, LSe: karburátor je řízen elektronicky, pro start je potřeba použít ručního plynu. Při sepnutí zapalování se rozsvítí též kontrolka TEST, která po nastartování zhasne. Při startování ani před ním se nedotýkejte pedálu akcelerace. Při spouštění studeného motoru vytáhněte táhlo ručního plynu a startujte. Po nastartování motoru a ustálení jeho chodu zasunte ruční plyn zpět. Při spouštění teplého motoru nechte ručníplyn zasunutý.

    • @youtubak9994
      @youtubak9994 Год назад +1

      @@AlejjSi Aha, tak to jsem nevěděl, tak to se Vám omlouvám za dezinformaci.

    • @AlejjSi
      @AlejjSi Год назад

      @@youtubak9994 V pohodě.
      Jinak je jasný, že si to na ruční plyn přdělávali i lidi, co měli běžnej karburátor, i můj děda si Favorita takhle nechal předělat (ovšem ne pomocí tovární sady, protože mu to dělal garážník o ulici vedle).